MY.UAНовини
Гібридна війна та ефект Орбана: яким був 2024 для зближення України з ЄС і чого чекати в 2025
Гібридна війна та ефект Орбана: яким був 2024 для зближення України з ЄС і чого чекати в 2025

Гібридна війна та ефект Орбана: яким був 2024 для зближення України з ЄС і чого чекати в 2025

Відкриття перемовин про вступ до ЄС стало історичним досягненням України в 2024 році. Наступного року український уряд планує активізувати ще більше зусиль на цьому шляху. Сама ж Європа готується відповідати на величезні для себе виклики – повернення Дональда Трампа в Білий Дім у США та зміцнення власного військово-промислового комплексу.

Про головні досягнення України на євроінтеграційному шляху та чого чекати у 2025 році Києву та всередині ЄС – читайте в підсумковому матеріалі 24 Каналу.

Початок переговорів про вступ і зближення з ЄС

Початок перемовин про вступ до ЄС і проведення першої міжурядової конференції за участі європейських та українських чиновників ознаменував 2024 рік як історичний. Україна та Євросоюз відкрили переговори про вступ 25 червня 2025 року в Люксембурзі.

Цьому рішенню передували пів року очікування через формування переговорних груп, офіційних протоколів із подальшими кроками та найважливішою подією для самого ЄС – виборами до Європарламенту. Саме через внутрішні політичні зміни в Євросоюзі питання про просування України по євроінтеграційному треку відклали до кінця червня.

Політичне рішення щодо відкриття перемовин схвалили ще в грудні 2023 року під час засідання Європейської Ради, коли прем'єр Угорщини Віктор Орбан "випадково" вийшов на каву під час голосування.

З того часу Брюссель і Київ активно проводять скринінг українського законодавства на відповідність до законодавства ЄС (Acquis communautaire).

  • У листопаді Україна та Єврокомісія вже завершили оцінку законодавства за першим кластером "Основи процесу вступу в ЄС" і почали скринінг за другим кластером "Внутрішній ринок".
  • Загалом перемовний процес складається із шести кластерів, які своєю чергою поділяються на 33 глави. Ще дві глави "Інституції" та "Інші питання" розглядатимуть окремо, поза кластерами.

Засновник адвокаційної платформи Brussels Freedom Hub Роланд Фройденштейн у коментарі 24 Каналу заявив, що 2024 рік став важливим не лише через офіційне відкриття перемовин щодо вступу України до ЄС. Цей рік також відзначився й ознаменувався зміцненням підтримки з боку союзників думки про те, що майбутнє України – в складі Європейського Союзу.

Роланд Фройденштейн

Засновник адвокаційної платформи Brussels Freedom Hub

Я б виділив одну країну, де ми мали справжній поворот у цьому питанні протягом 2024 року, і це Франція. Знову ж таки, був підготовчий етап, а саме Братиславська промова президента Франції Еммануеля Макрона у 2023 році (де Макрон підкреслив важливість європейської інтеграції України й підтримав її вступ до ЄС – 24 Канал). Я думаю, що формальне примирення Франції з думкою про те, що Україна має стати членом ЄС в осяжному майбутньому, відбулося в 2024 році.

Втім, не всі країни налаштовані підтримувати євроінтеграційний курс України. Зокрема, Угорщина під час свого головування в Раді ЄС не сприяла пришвидшенню процесу вступу.

З інших досягнень, які також сприяють зближенню із ЄС, є імплементація реформ в межах Ukrainian Facility Plan. Євросоюз виділив Україні 50 мільярдів євро фінансової допомоги у вигляді грантів та низькопроцентних кредитів. Однак Єврокомісія виплачує транші через систему умовності – український уряд отримує гроші тільки після виконання певних реформ.

Навесні цього року Київ презентував Брюсселю план реформ, який схвалили в ЄК. В межах цього механізму Україна вже отримала 16,1 мільярда євро.

Структурні реформи передбачаються в усіх сферах – від державного управління та підприємництва до інтеграції в єдиний ринок ЄС та соціальної політики.

За словами першої віцепрем'єр-міністерки – міністерки економіки Юлії Свириденко, цього року Україна виконала 23 кроки із затвердженого плану. Дев'ять з них – достроково. У 2025 році український уряд має виконати ще більше завдань, аби отримати фінансову допомогу від ЄС.

Юлія Свириденко

перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки

Більшість наступних індикаторів (56) припаде саме на 2025 рік. Якщо виконаємо їх, Україна отримає ще 12,5 мільярда євро у бюджет наступного року.

Перші успіхи на шляху до ЄС: що принесе 2025 рік

На шляху євроінтеграції 2025 рік для України може також стати історичним. Київ планує відкрити перші переговорні блоки вже протягом наступних шести місяців.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що під час польського головування в Раді ЄС переговори можуть розпочатися по двох кластерах. Віцепрем'єрка України з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина наголосила, що разом із польською стороною і новою єврокомісаркою з питань розширення Мартою Кос спланували як можна відкрити перші 15 переговорних розділів, які стосуються верховенства права, вже в першому півріччі 2025 року.

Ольга Стефанішина

Віцепрем'єрка України з питань євроінтеграції

Це абсолютно можливо. Україна рухається динамічно, у нас позитивна оцінка за результатами звіту про розширення, у нас є домовленості щодо наших зобов’язань, які ми маємо виконати, і всіх передумов для відкриття другого кластеру.

Президент України Володимир Зеленський поставив ще більш амбітну мету – відкрити шість переговорних кластерів до кінця 2025 року.

В самому Євросоюзі висловлюють готовність просуватися у переговорах щодо вступу з Україною. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила плани щодо відкриття переговорних кластерів, однак чи відкриють усі переговорні блоки наступного року вона не проінформувала.

Ми маємо продовжувати нашу політичну підтримку для України. Вони досягли величезного прогресу на шляху до членства в Європейському Союзі. Якщо вони будуть надалі дотримуватися цих зусиль, ми маємо бути готовими відкрити переговори навколо фундаментального кластера на початку 2025 року і (відкрити) інші кластери – впродовж цього ж року,
– підкреслила фон дер Ляєн.

Водночас єврокомісарка із розширення Марта Кос вважає, що переговорний кластер 1 "Основи процесу вступу в ЄС" (Fundamentals) з Україною може бути відкрито в першій половині 2025 року, найімовірніше, у квітні – травні.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що під час головування в Раді ЄС Варшава сприятиме пришвидшенню процесу євроінтеграції України. Втім, відповідно "наскільки це дозволятиме методологія ЄС". У Польщі кажуть, що переговори про членство не будуть легким завданням, зокрема через такі чутливі питання, як сільське господарство.

Зазначимо, що в 2025 році Україна та ЄС розпочнуть відкривати переговорні кластери та глави. Однак цей процес є частиною доволі складної та бюрократичної процедури, характерної для розширення ЄС.

Для відкриття кожної переговорної глави потрібне одностайне схвалення всіх країн-членів, і те саме стосується її закриття після виконання необхідних реформ. З огляду на те, що в переговорному плані передбачено 35 глав, це означає потенційні 70 можливостей для накладення вето.

Аналітик Роланд Фройденштейн вважає, що наступного року Україні варто зосередитися на зміцненні незалежності судової влади та боротьбі з корупцією. Головне завдання станом на зараз не так прийняття нових законів, скільки імплементація необхідних реформ.

У своєму річному звіті Єврокомісія оцінила рівень реформ в Україні на 1,82 бала за шкалою від 0 до 4 (покращення порівняно з тогорічними 1,68 балами).

Україна досягла "доброго прогресу" у шести з 33 сфер, але жодна з них не отримала найвищого балу за швидкість реформ.

Роланд Фройденштейн вважає, що успіхи на шляху євроінтеграції також залежатимуть і від політичних питань, а саме від того, як закінчиться війна в Україні.

Як розвиватиметься війна і чи виживе Україна як життєздатна ліберальна демократія з гарним економічним майбутнім і позитивною перспективою як незалежна країна, як незалежна суверенна країна – ось справжнє питання. Від цього, зрештою, залежатиме і те, чи приєднається вона до ЄС в осяжному майбутньому, чи ні,
– розповів Фройденштейн.

Що приніс 2024 рік для ЄС та чого очікувати у 2025 році?

Цей рік для ЄС ознаменувався політичними змінами — у червні відбулися вибори до Європарламенту, а з 1 грудня нова Колегія Єврокомісії стала до роботи.

Попри зростання впливу ультраправих, Європі вдалося зберегти центристську більшість із домінантною правоцентристською Європейською народною партією. Урсула фон дер Ляєн зберегла свою позицію президентки Єврокомісії на другий термін до 2029 року.

2024 рік також продемонстрував ЄС необхідність зміцнювати власний оборонно-промисловий комплекс і посилювати оборонні позиції, зокрема на тлі можливого повернення Дональда Трампа до Білого Дому.

Відомо, що Трамп у попередні роки критикував Європу за недостатнє фінансування оборони, і його прихід може означати зменшення підтримки України з боку США, що підштовхне ЄС до посилення власних зусиль.
Цього року ЄС, хоча й із запізненням, передав Україні мільйон обіцяних снарядів. Затримка в постачанні склала цілих 12 місяців, що не могло не позначитися на фронті.

Для відповіді на ці виклики в оновленій Єврокомісії з'явилася нова посада – єврокомісар з питань оборони та космосу. Ним став проукраїнський експрем'єр Литви Андрюс Кубілюс. За його словами, наступного року ЄС планує виготовити близько двох мільйонів артилерійських снарядів.

Окрім цього, у 2024 році ЄС почне формувати довгостроковий бюджет на період 2027 – 2034 років. Як будуть розподілятися кошти, визначатиме головні пріоритети ЄС на найближчі сім років. Одним із таких пріоритетів може стати збільшення оборонних витрат.

Андрюс Кубілюс пропонує закласти на цю сферу 100 мільярдів євро, що вдесятеро перевищує нинішні витрати.

Роланд Фройденштейн каже, що наразі в Євросоюзі існує загальний консенсус, втім відкрите питання – чи деякі країни заблокують збільшення військових витрат? Зокрема, це залежатиме і від результатів виборів у Німеччині в лютому 2025 року.

Нам потрібно створити економію від масштабу на європейському рівні в оборонній промисловості. Це означає, що ми повинні максимально використовувати переваги стандартизації, посилити наднаціональну співпрацю та зменшити відокремленість підходів до безпеки та оборони,
– каже Фройденштейн.

Наступний рік для Європи може стати справжнім викликом, зокрема через зменшення підтримки Києва з боку Вашингтону. Переобраний президент США Дональд Трамп вже робив заяви, щодо ймовірного скорочення обсягів військової допомоги для України. Тож увесь тягар може лягти на плечі Євросоюзу.

Останні місяці цього року лідери та міністри європейських країн вели активні переговори щодо забезпечення подальшої допомоги для України. Зокрема, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський скликав засідання "Веймарського трикутника +" у Варшаві. А в Берліні очільники МЗС Франції, Італії, Великобританії, Іспанії, Німеччини Італії та головна дипломатка ЄС підписали спільну декларацію. Документ передбачає збільшення військової допомоги Україні та незмінну підтримку на її шляху до ЄС і НАТО.

Цього року Євросоюз зіткнувся з новими викликами на геополітичній арені. На тлі приходу до влади проросійської партії в Грузії "Грузинська мрія", країну охопили протести. Зокрема, причиною стала заява грузинського уряду про відмову від перемовин про вступ до ЄС у 2028 році. Таким чином ЄС втратив потенційний вплив у Східній Європі.

Наразі Євросоюз втрачає Грузію, тому що грузинський уряд, очолюваний грузинською мрією, очевидно, прийняв рішення повернутися до "матінки-Росії" і спробувати догодити Путіну, вдаривши ногою по Європейському Союзу,
– пояснює Роланд Фройденштейн.

Аналітик Фройденштейн каже, що в 2025 році ЄС доведеться зіткнутися з новими викликами, зокрема на геополітичному фронті.

  • Перш за все, це гібридна війна Росії як проти Євросоюзу, так і проти його окремих держав-членів.

Ми говоримо не лише про напад Росії на Україну та вчинення нею воєнних злочинів, ми говоримо про всі ці диверсії, кібератаки, вбивства, перерізання телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі. І ЄС поки що намагається сформулювати відповідь на це,
– пояснив експерт.

  • Другим важливим геополітичним та геоекономічним викликом є Китай. На думку Фройденштейна, Китай допомагає Росії в цих гібридних атаках. Зокрема, через потенційне використання китайських кораблів при пошкодженні морських кабелів.

Повністю розірвати всі економічні стосунки з Китаєм Євросоюз не може. Такі б дії призвели б до втрати мільйонів робочих місць і глибокої економічної та політичної кризи. У 2025 році Євросоюз має знайти правильний баланс, як зміцнити стратегічну автономію стосовно Китаю і при цьому не зруйнувати повністю економіки – це один з головних викликів 2025 року.

  • Третій виклик — це друга адміністрація Дональда Трампа. Поки всередині Білого дому йде боротьба за владу, Євросоюз та Україна не відчувають зміни політики у Вашингтоні. Однак, цей момент настане після інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року.

"Європа готується до численних викликів з боку Білого дому, який потенційно є найбільш антиєвропейським Білим домом в новітній історії Сполучених Штатів. І буде дуже складно знайти відповідь на ці виклики", – підсумував Роланд Фройденштейн.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T10:27:30Z
Хватит ли Украине зерна: что прогнозируют у Минагрополитики
Comments UA
2025-07-09T12:42:48Z
Импорт Украины почти вдвое превысил экспорт: дефицит – $18,3 миллиарда
Лига
2025-07-09T12:31:16Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Опасная сексуальная практика набирает популярность среди молодежи: может вызвать повреждение мозга и инсульт
Comments UA
2025-07-09T12:21:04Z
Будут буять аж до морозов: чем подкормить розы в июле для пышного цветения
Telegraf
2025-07-09T12:12:10Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Валерий Дубиль: 26 лет партии - это 26 лет реальных изменений для украинцев
Знай
2025-07-09T12:45:42Z
Путин понимает, что "игра окончена": когда возможны реальные мирные переговоры
Comments UA
2025-07-09T12:45:32Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Зеленский отреагировал на самую большую атаку России по Украине за всю войну: что показал Путин
Comments UA
2025-07-09T07:27:47Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Оккупанты РФ ударили FPV-дронами по гражданским автомобилям Донетчины, погибли люди. ФОТО
Новости Украины
2025-07-09T12:39:26Z
Оленье полнолуние 10 июля 2025: гороскоп для всех знаков зодиака
TSN
2025-07-09T12:36:55Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Bloomberg: США вчетверо увеличили закупки ракет для комплексов Patriot
Апостроф
2025-07-09T12:51:58Z
Хотел помочиться: пьяные курсанты пытались осквернить мурал погибшему защитнику, извинились быстро
Telegraf
2025-07-09T12:51:01Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Какие дни рождения нельзя отмечать и почему: приметы, запреты и объяснения
Comments UA
2025-07-08T21:12:53Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Рейтинг кинопремьер: что смотреть в кинотеатрах с 10 по 17 июля
VGorode
2025-07-09T11:36:36Z
Президент выразил соболезнования в связи со смертью композитора Поклада
Корреспондент
2025-07-09T11:12:55Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Кто стоит за вашей спиной? Два древних обряда, которые покажут, кто желает вам зла
Знай
2025-07-09T12:51:37Z
В комнате станет значительно прохладнее. Как правильно наклеить солнцезащитную пленку
Telegraf
2025-07-09T12:42:05Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
На Тернопольщине мужчина изнасиловал ребенка: как его наказали
TSN
2025-07-09T12:36:35Z
Ночует у соседей: мужчина попытался убрать дерево и потерял дом
Фокус
2025-07-09T12:15:04Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
В Киевской области повреждены дома, есть раненые
Корреспондент
2025-07-06T08:09:57Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Ред Булл уволил своего многолетнего руководителя
Корреспондент
2025-07-09T10:54:05Z
Растет спрос украинцев на электромобили: в июне было приобретено рекодное количество новых авто
Gazeta UA
2025-07-09T02:12:30Z
Безпілотний автобус Karsan виїде на вулиці Парижа
AutoCentre
2025-07-08T20:00:00Z
На дорогах появились авто с загадочными номерами: что нужно знать водителям
Хвиля
2025-07-08T19:51:16Z
У Porsche упали глобальные продажи, особенно сильно в Китае
Корреспондент
2025-07-08T17:12:57Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Когда кондиционер — недостижимая мечта: соцсети взорвались шутками о жаре
Telegraf
2025-07-09T12:45:20Z
Последний хеттский памятник: 3000-летний рельеф оказался в опасности
Фокус
2025-07-09T12:42:05Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
ПСЖ - "Реал": онлайн-трансляция полуфинала КЧМ-2025
Telegraf
2025-07-09T11:54:12Z
Паркер предсказал результат поединка Итаума - Уайт
Корреспондент
2025-07-09T11:45:55Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Ливерпуль договорился о контракте с новым форвардом
Корреспондент
2025-07-09T11:33:53Z
Усик объяснил, почему Дюбуа заслуживает реванша
Корреспондент
2025-07-09T11:18:43Z