Як передає Укрінформ, про це повідомляє Financial Times із посиланням на секретні файли 2013-2014 років, які опинилися у розпорядженні видання.
Плани ударів, викладені у російських військових документах, охоплюють 160 об'єктів, таких як дороги, мости і заводи, обраних як цілі для припинення «перегрупування військ в районах оперативного призначення».
Документи свідчать про гостре занепокоєння Москви щодо свого східного флангу. Там побоюються, що східні кордони Росії будуть вразливими у випадку будь-якої війни з НАТО, а також для атак американських військ та їх регіональних союзників, йдеться у матеріалі.
FT пише, що 29 секретних файлів, які охоплюють підготовку офіцерів до можливого конфлікту на східному фланзі РФ в 2008–2014 роках, досі вважаються актуальними для російської стратегії.
Список цілей у Японії та Південній Кореї містився в презентації, покликаній пояснити можливості неядерного варіанту крилатої ракети Х-101. На паперах стоїть емблема Загальновійськової академії Збройних Сил РФ, навчального закладу для вищого офіцерського складу.
В документах містяться раніше невідомі подробиці про принципи застосування ядерної зброї та сценарії військового моделювання китайського вторгнення і завдання ударів углиб Європи.
Перші 82 об'єкти в російському списку цілей мають військовий характер, такі як центральні і регіональні командні штаби японських і південнокорейських збройних сил, радіолокаційні установки, авіабази і військово-морські об'єкти.
Решта - об'єкти цивільної інфраструктури, в тому числі автомобільні і залізничні тунелі в Японії, такі як тунель Канмон, що з'єднує острови Хонсю і Кюсю. Енергетична інфраструктура також у пріоритеті: список включає 13 електростанцій, таких як ядерні комплекси в Токаї, а також нафтопереробні заводи.
У Південній Кореї головними цивільними цілями є мости, але список також включає промислові об'єкти, такі як металургійний завод в Пхохані і хімічні заводи в Пусані.
«Плани Росії свідчать про впевненість у своїх ракетних системах, яка, як з'ясувалося, була перебільшеною», - йдеться у статті Financial Times.
Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня у відповідь на порушення російським літаком авіапростору Японії, винищувачі Сил оборони країни вперше випустили сигнальні ракети для попередження.