MY.UAНовини
Uni-Laman Group у центрі скандалу через російські зв’язки та кримінальні справи
Uni-Laman Group у центрі скандалу через російські зв’язки та кримінальні справи

Uni-Laman Group у центрі скандалу через російські зв’язки та кримінальні справи

Український логістичний холдинг Uni-Laman Group опинився у центрі скандалу через заяви про його російські зв’язки та неоднозначну корпоративну діяльність. Основна увага громадськості прикута до бізнесмена Геннадія Сорочинського, який очолює раду директорів групи.

Журналісти заявили, що Uni-Laman Group досі підтримує діяльність свого представництва в Росії під назвою Inter Logistic. Ця інформація викликала суспільний резонанс, оскільки український бізнес у Росії в умовах війни стає об’єктом особливого осуду.

Однак варто зазначити, що частина звинувачень базується на неточностях. Наприклад, згадана в розслідуваннях компанія Uni-Laman Agency, нібито підконтрольна Геннадію Сорочинському, насправді не існує. Натомість, за даними публічних реєстрів, у холдинг Uni-Laman Group входить ТОВ «Ламан Шиппінг Ейдженсі», засновником якого вказана Гіт Олена Володимирівна із Запоріжжя. Всі ці структури залишаються пов’язаними з холдингом, що викликає додаткові запитання про їхню роль у підтримці діяльності в Росії.

Uni-Laman Group позиціонує себе як провідного гравця у сфері логістики. За інформацією, оприлюдненою на бізнес-платформі «Бізнес-Гід», компанія активно працює на ринках України, Росії, Китаю, Єгипту, Молдови та інших країн. У профілі компанії зазначено, що вона «за короткий період здобула репутацію чесного та надійного перевізника».

Втім, твердження про активність у Росії викликають занепокоєння, оскільки співпраця з країною-агресором може свідчити про нехтування принципами відповідальності українського бізнесу.

Геннадій Сорочинський, як ключова фігура Uni-Laman Group, перебуває під пильним поглядом громадськості. Його ім’я фігурує у звинуваченнях щодо можливих маніпуляцій з корпоративною структурою та використання активів компанії в сумнівних операціях. Поки що офіційні кримінальні провадження проти нього не розпочаті, але суспільний резонанс змушує правоохоронні органи звертати увагу на діяльність холдингу.

Ми знайшли компанію з майже ідентичною назвою – Uni-Laman Shipping Agency – в Москві. Якщо вірити даним публічних реєстрів країни-агресорки, ця «контора» була ліквідована у спосіб «припинення діяльності юридичної особи шляхом реорганізації у формі приєднання» ще у серпні 2016 року. Але є нюанси.

Ми звернули увагу, що хтось «підчистив» пошукову видачу Google від згадок, які б вказували на зв’язок російського ТОВ «Юні-Ламан Шиппінг Едженсі» з українським логістичним холдингом Uni-Laman Group.

Наприклад, в онлайн довіднику підприємств і компаній Новоросійська ми знайшли ТОВ «Юні-Ламан Шиппінг Едженсі», зареєстроване за адресою: вулиця Миру, будинок 1-р. При спробі зайти на сторінку цієї компанії в російському довіднику «Жолтиє страніци» відбувається автоматична переадресація на сторінку ТОВ «Інтер Логістик».

Новоросійські «Юні-Ламан Шиппінг Едженсі» і «Інтер Логістик» мають ідентичні адреси, а також контактний телефон: +7 (8617) 79-77-17. Крім того співпадають адреси московських офісів цих компаній: проспект Андропова, буд. 22. Тобто, можна констатувати, що російський «Юні-Ламан Шиппінг Едженсі» з українського холдингу Uni-Laman Group був поглинутий «Інтер Логістиком».

Чи мають до останнього стосунок українські бенефіціари Uni-Laman Group? Спробуємо розібратися.

З 2021 року гендиректором ТОВ «Інтер Логістик» є Біліна Сєргєй Алєксандровіч. Наші колеги вважають, що це українець із подвійним громадянством. В українських публічних реєстрах неодноразово згадується такий собі Билина Сергій Олександрович, який має частки в логістичному бізнесі в Києві і окупованому країною-агресоркою Криму.

Згідно з російським сервісом Audit-it, власником найбільшої частки (72,73%) в статутному фонді ТОВ «Інтер Логістик» є панамська «офшорка» «Спешиал Шиппінг Інк».

За даними сервісу Clarity Project, «Спешиал Шиппінг Інк» з Панами до серпня 2021 року володіла одеським ТОВ «Юні-Оріент Шиппінг Ейдженсі». 26.07.2021 року власником статутного фонду цієї логістичної компанії стало ТОВ «Насібжан», що спеціалізується на «забезпеченні фізичного комфорту». Компанію перереєстрували у Дніпрі під назвою «Делін Групп» і перепрофілювали.

Те, що «Юні-Оріент Шиппінг Ейдженсі» раніше мала безпосередній стосунок до холдингу Uni-Laman Group, не є таємницею. Зокрема, вона була зареєстрована за однією адресою (Одеса, Військовий узвіз, буд. 12) з іншою компанію холдингу – ООО «Ламан Шиппінг», якою зараз володіє і керує голова ради директорів Uni-Laman Group Геннадій Сорочинський.

Ще у 2020 році основним бенефіціаром «Ламан Шиппінгу» вказувався Підмазко Ігор Михайлович (зараз людина з такими ПІБ працює провідним спеціалістом у Біляївському ТЦК в Одеській області). Він же був гендиректором «Юні-Оріент Шиппінг Ейдженсі» до передачі її панамською «офшоркою» запорізькому «фунту».

Кінцевий бенефіціар ТОВ «Насібжан», що стало власником колишньої компанії із структури Uni-Laman Group, – Настасін Віталій Олександрович із Запоріжжя. За даними публічних реєстрів, на нього записано близько півсотні товариств з обмеженою відповідальністю. З великою долею вірогідності він є «номіналом» або ж підставною особою, на яку перекидають «пахучі» активи.

Якщо від одеського ТОВ «Юні-Оріент Шиппінг Ейдженсі» лишився лише код ЄДРПОУ, то його новоросійський «тезка» досі існує. Але, схоже, на відміну від «Інтер Логістика», який оперує мільярдами російських рублів на рік, жодної діяльності вже не веде. Та цікаве інше.

Згідно з даними Audit-it, російський «Юні-Оріент Шиппінг Ейдженсі» прямо чи опосередковано (через менеджмент, бенефіціарів тощо) пов’язаний з уже згаданим ТОВ «Інтер Логістик» та зареєстрованим у Владивостоці ТОВ «Транс-Оушен Шиппінг Ейдженсі».

В українських реєстрах є ТОВ зі схожою назвою – «Транс-Оушен Експрес». Його через компанію «Праймлайт Оверсіз Лтд.» з Британських Віргінських островів номінально контролює громадянин Панами Крістіно Гевара Салазар. Він же через кіпріотську «Юні Ламан Контейнер Лайн Лтд» виступає кінцевим бенефіціаром ТОВ «Ламан Транс-Експрес». Воно зареєстроване в Біляївці Одеської області, де, можливо, працює у військоматі колишній номінальний власник «Ламан Шиппінгу», місце якого посів Геннадій Сорочинський.

«Ламан Транс-Експрес», як вказано на його офіційному сайті, входить в структуру холдингу Uni-Laman Group.

Іще одна складова Uni-Laman Group – ТОВ «Юні-Ламан Шиппінг». Наразі його гендиректор і номінальний бенефіціар – Талат Іміров, що офіційно проживає на вулиці Грибоєдова в місті Алмати в Казахстані. До нього (до 2019 року) цією компанією в рівних долях номінально володіли Тьосса Ігор Михайлович та Клименко Володимир Володимирович.

Володимир Клименко зараз є «підписантом» ТОВ «Ламан Інвест Групп», зареєстрованого в Біляївці Одеської області. Засновником і кінцевим бенефіціаром компанії вказана Атаманюк Лілія Іванівна. Клименко очолив фірму Лілії Атаманюк в 2021-у, коли Uni-Laman Group вкотре перетасовував свою корпоративну колоду. Раніше гендиректором «Ламан Інвест Груп» був такий собі Березлєв Сергій Миколайович. Він же очолював ТОВ «Арго Транслогістик», зареєстроване в Одесі на Військовому узвозі, 12. Там же, де «гніздились» інші компанії зі структури Uni-Laman Group.

Через адвоката Гризан Олесю Петрівну «Ламан Інвест Груп» зареєстрував власну торгову марку. Ця ж юристка також реєструвала торгові марки для згаданих вище «Ламан Шиппінг» та «Ламан Транс-Експрес». Ці обставини ми згадуємо щоб підкреслити, що «Ламан Інвест Груп» має зв’язок із холдингом Uni-Laman Group. Навіщо?

17 березня 2016 року в Біляївці Одеської області було вбито «авторитетного бізнесмена», місцевого політика Миколу Атаманюка, очевидно, родича нинішньої бенефіціарки ТОВ «Ламан Інвест Груп». Очевидно не тільки через збіг прізвищ – ЗМІ називали Атаманюка власником якоїсь транспортно-експедиційної компанії «Ламан»

Кілер випустив в Атаманюка кілька куль і зміг втекти. Утім, ненадовго – вбивцю (ним виявився колишній військовий Олександр Шиляєв) спіймали і судили. Від початку убивство розглядали як замовне, але Шиляєв якось переконав слідство і суд, що на вбивство його підштовхнула особиста неприязнь. Замість довічного він отримав 12 років ув’язнення, а замовник убивства розчинився в повітрі.

Убивство одного із бенефіціарів – далеко не єдиний кримінальний епізод в анамнезі Uni-Laman Group. Що пояснює регулярну зміну адрес реєстрації, менеджменту і номінальних засновників.

Зокрема, ТОВ «Ламан Шиппінг» з 2018-го фігурує у розслідуванні Податкової щодо масштабної злочинної схеми з ухиляння від податків. Ця компанія згадується у справі СБУ 2020 року про контрабанду в Україну анаболічних стероїдів із Китаю. «Ламан Шиппінг» у справі фігурує одеське ТОВ «Ауріга Лтд», яке раніше носило назву «Юні-Оріент Шиппінг» і також мало прямий стосунок до Uni-Laman Group.

ТОВ «Ламан Шиппінг Ейдженсі» у іншій справі згадувався як митний брокер у схемі незаконного імпорту великої партії тютюну. Це саме ТОВ фігурує у кримінальному провадженні за ознаками службового підроблення, зловживання владою і ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах. Також «Ламан Шипінг Ейдженсі» проходить у справі про незаконний експорт деревини.

Іншу компанію холдингу – «Ламан Транс-Експрес» – в минулому році звинуватили у фінансових махінаціях, приховуванні прибутку, виплату зарплат «чорним налом» у конвертах, несплаті податків, невиплаті заробітної плати та інших гріхах.

Та найбільш цікаве в контексті кримінальних справ ТОВ «Юні-Оріент Шиппінг Ейдженсі», яке батьки-засновники холдингу Uni-Laman Group від гріха подалі перейменували і запхали у Дніпро.

У далекому 2011 році, 21 листопада, в Одесі пролунали постріли. Жертвою кілера став 43-річний Ігор Хатюшенко. Загиблий був колишнім митником, який на той час став фактичним монополістом з розмитнення імпорту-експорту в одеському регіоні. Тоді спроби розмитнити товар через брокерів, не підконтрольних Хатюшенкові, блокувала сама митниця.

Від початку грішили навіть на чеченську мафію. Лише у 2013-у слідство вирішило придивитися до тих, хто виграв від смерті Ігоря Хатюшенко – став збирати вершки з розмитнення в Одеській області. Як свідчать матеріали Судового реєстру, найбільше слідчих зацікавило ТОВ «Юні-Оріент Шиппінг Ейдженсі».

Знайти докази причетності бенефіціарів чи менеджменту компанії до вбивства Хатюшенка правоохоронцям не вдалось (цей злочин досі не розкритий). Однак під час відпрацювання версії про причетність «Юні-Оріент Шиппінг Ейдженсі» слідчі з’ясували, що [цитую]: «з метою заниження митної вартості вантажів, посадові особи зазначеного підприємства під час митного оформлення товарів, що надійшли на їх адресу, вносять завідомо неправдиві дані в митні декларації та товарно-супровідні документи, а саме занижують фактичну вагу, змінюють країну походження товару, використовують підроблені сертифікати якості та гідності на вантаж, вносять не повні відомості про кількість, вартість та вид товарів в митні декларації».

Утім, ці як і інші закиди доведені в суді не були. Понад те, жодна справа Uni-Laman Group не дійшла до суду. Схоже, так саме буде і з обвинуваченнями у співпраці з окупантами.

Очевидний зв’язок холдингу Uni-Laman Group з Росією (якщо не брати до уваги не до кінця затерті згадки в інтернеті) проходив через панамську «Спешиал Шиппінг Інк» – номінального бенефіціара новоросійського ТОВ «Інтер Логістик», на який в 2016-му після вбивства Миколи Атаманюка перекинули левову частку російського бізнесу холдингу з Одеси. Фактична ліквідація одеського «Юні-Оріент Шиппінг Ейдженсі», «номіналом» якої також була «Спешиал Шиппінг Інк», цей зв’язок обірвала. Принаймні, де-юре. Зауважимо, що це сталося у другій половині 2021-го, коли Рада національної безпеки і оборони вже щедро накладала персональні санкції за зв’язки з росіянами. І тому чимало компаній судомно ховали свої російські сліди.

Інше питання, чи змінився реальний кінцевий бенефіціар «Спешиал Шиппінг Інк»? Якщо ні, то це довело б присутність Uni-Laman Group в Росії. Відповідно, і сплату податків до бюджету карїни-агресорки, з якого фінансується війна проти України.

Утім, корпоративна структура Uni-Laman Group, як і російських компаній, які можна було б пов’язати із холдингом, не дозволяє із упевненістю стверджувати, хто саме насправді за ним стоїть. Наприклад, Геннадій Сорочинський, який в останні роки грає роль голови ради директорів Uni-Laman Group і кінцевого бенефіціара ТОВ «Ламан Шиппінг», практично жодного стосунку до логістики не мав. Він – адвокат. Після вбивства Миколи Атаманюка усіма справами «Ламан Шиппінг» керує його директор В’ячеслав Боровський.

В’ячеслав Боровський колись встиг попрацювати гендиректором іншого логістичного холдингу з Одеси – ПП «Поляріс». Кінцевим бенефіціаром цієї юрособи вказаний Захаров Олександр Валентинович, в резюме якого згадується робота директором групи компаній «Юні-Ламан».

Враховуючи, що холдинг регулярно опиняється в хитросплетіннях темних справ, не дивно, що його істинні кінцеві бенефіціари воліють не світитися.

Джерело матеріала
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
Война Индии и Пакистана: о скольких погибших известно и как реагирует мир
Апостроф
У Трампа раскрыли план заморозки войны и разведения войск в Украине
GlavRed
Трамп высказался о трехдневном "перемирии" Путина
Европейская правда
Путин впервые публично заговорил о своем преемнике
Comments UA
Кадыров попросил, чтобы его уволили с должности главы Чечни
Comments UA
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
Потап раскрыл, какой совет получил от Пугачевой, когда ему сорвало крышу от славы: "Запомнил это"
TSN
Экс-жена Позитив ночью ему позвонила и удивила причиной
TSN
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
"Я получила уже миллион угроз": "холостяк" Терен объявил войну блоггерке Алхим из-за русских песен и языка
Апостроф
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
Дополнительные 5 тысяч гривен: кто может рассчитывать на немалые доплаты
Знай
"100 тысяч владельцев пистолетов не шмаляют друг в друга": Георгий Учайкин о том, почему в Украине нужно разрешить любое оружие
Telegraf
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
Зачем нужно ходить спиной вперед 27 апреля и где нельзя оставлять алкоголь сегодня: приметы и запреты на Стефана
Знай
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
Скраб, спирт и дешевая косметика: вещи, провоцирующие больше высыпаний
Знай
За перевозку этого лекарства украинцам могут дать 25 лет тюрьмы: о чем идет речь
TSN
Пять ароматов, которые успокаивают и помогают быстрее и крепче заснуть
TSN
Чай для похудения: какой именно напиток поможет при задержке жидкости, будет способствовать снижению веса
TSN
Как приготовить домашний квас с цикорием — рецепт
TSN
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
Цены вновь поползли вверх: что происходит со стоимостью свинины и курятины в супермаркетах
Хвиля
Сумма вырастет автоматически: пенсионеры получат больше и не нужно обращаться
Знай
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
В Украине снова начали «бодяжить» солярку – исследование
TSN
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
Обстрел Запорожья: увеличилось число пострадавших
Корреспондент
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
В Запорожье после атаки РФ четверо пострадавших, двоих достали из-под завалов – видео
Лига
Киев атаковали российские БпЛА: повреждены жилые дома
ZN UA
После вражеской атаки Киев в дыму: есть погибшие, среди пострадавших – дети
Comments UA
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
В ОВА показали последствия обстрела Днепропетровщины
Корреспондент
Потери РФ на фронте бьют рекорды: Генштаб обновил данные
TSN
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
Цены на квартиры в Киеве подобрались к пику: предложение резко упало
Хвиля
Аналітики прогнозують суттєве зростання цін на пшеницю
AgroNews
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
Гибриды принесли Lamborghini почти €900 млн за квартал
Корреспондент
Jeep представил новое поколение внедорожника Compass
Корреспондент
Audi представила элегантные и мощные авто с расходом 2,8 л на 100 км
Фокус
Renault выводит на рынок недорогой электрифицированный кроссовер для семьи с ГБО
Фокус
У вас будет всего десять дней, а потом - штраф. Кому нужно обновить данные
Telegraf
Гибриды принесли Lamborghini почти 900 миллионов евро за квартал
Корреспондент
Одна подпись может оставить без автомобиля: какая ошибка грозит украинцам при продаже авто
Знай
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
Не свининой единой: как приготовить шашлык из куриных сердечек
Telegraf
Срезать или оставлять: что лучше сделать с тюльпанами после цветения
TSN
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
Как сберечь сирень свежей в вазе долгое время: интересный лайфхак
TSN
Астрологи назвали единственный знак зодиака, который никогда не влюбляется
TSN
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
НХЛ, плей-офф: победы Каролины и Эдмонтона
Корреспондент
Интер одержал победу над Барселоной в зрелищном матче
Корреспондент
Лидер Арсенала - о матче с ПСЖ: Мы настроены очень позитивно
Корреспондент
Киевское "Динамо" подписало легионера, которого обвиняли в изнасиловании
Gazeta UA
"Динамо" объявило о трансфере колумбийского футболиста
ZN UA
Поговорим на поле: Артета оценил шансы команды на матч против ПСЖ
Корреспондент
Лидер Интера установил рекорд, догнав соотечественника в Лиге Чемпионов
Корреспондент
Генеральный менеджер Оклахомы получил награду от НБА
Корреспондент
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
В Україну повернуться заморозки та сніг
AgroNews
Старая история с современными деталями: Rockstar опубликовали второй трейлер GTA VI
Знай
Магнитная буря 6 мая: какая будет ее мощность
TSN
Ученые разработали метод, который позволит обеспечить пищей более 136 миллиардов человек
TSN
Астрономы нашли за Нептуном возможную девятую планету Солнечной системы
TSN
Неожиданная роль китов: как их миграция спасает океан от истощения
TSN
Облако, похожее на НЛО, в Антарктике: полярники запечатлели странное явление
TSN
В ЦРУ обнародовали данные о найденных разбитых НЛО
TSN