Ущільнення системи санкцій проти тіньового флоту РФ є одним з наших пріоритетів – голова дипмісії Польщі в Україні
У грудні ЄС ухвалив 15 пакет санкцій проти РФ, який, зокрема, стосується тіньового флоту росіян. Останній дозволяє Росії отримувати додаткові гроші та відповідно фінансувати війну проти України. Як Варшава під час свого головування в ЄС планує боротися з тіньовим флотом РФ, розповів вінтерв’ю для ZN.UA Тетяні Силіній та Володимиру Кравченку тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пйотр Лукасєвіч.
«Звичайно, це один із наших пріоритетів — ущільнення системи санкцій. Але, на превеликий жаль, буває досить складно визначити, яким чином російські газ та нафта потрапили в ЄС. Безумовно, трапляються випадки нелегального перевезення, нелегального потрапляння природних ресурсів Росії на території країн Європи. В січні-лютому буде більш детальна інформація, і Польща зможе доповісти, що зроблено в цьому напрямку. Це один з пріоритетів — максимальне посилювання санкції, пов’язаних з потраплянням природних ресурсів Росії до Європи», – зазначив Лукасєвіч.
Крім того, за словами дипломата, потрібно подбати про додаткові природні ресурси для країн, які через своє географічне положення та певні особливості системи фактично приречені на користування російськими природними ресурсами. І Євросоюз зі свого боку повинен подбати про те, аби такі держави мали достатньо ресурсів для власного забезпечення.
«І якщо ми вже вирішили, що російський газ і російська нафта — це погано, то ми маємо зробити всі кроки, щоб максимально відмовитися від них і щоб вони не потрапляли в Європу. Ми маємо спільно працювати над цим питанням», – додав Лукасєвіч.
Нагадаємо, в рамках 15 пакету санкцій проти РФ нові судна додали до списку тих, яким вже заборонений доступ до портів та надання широкого спектра послуг, пов’язаних з морським транспортом. Цей захід спрямований на танкери з країн, що не є членами ЄС, які входять до тіньового флоту Путіна та обходять механізм обмеження цін на нафту, підтримують енергетичний сектор Росії, або судна, відповідають за транспортування військової техніки для Росії або беруть участь у перевезенні вкраденого українського зерна.
До списку додали 52 судна з третіх країн. Загалом у цьому переліку 79 суден.