MY.UAНовини
«Сіські довські», мережа ексведучих каналів Медведчука, російська пропаганда на ТОТ та у ЄС. Що цікавило читачів у 2024 році
«Сіські довські», мережа ексведучих каналів Медведчука, російська пропаганда на ТОТ та у ЄС. Що цікавило читачів у 2024 році

«Сіські довські», мережа ексведучих каналів Медведчука, російська пропаганда на ТОТ та у ЄС. Що цікавило читачів у 2024 році

20 найпопулярніших матеріалів «Детектора медіа» за кількістю переглядів.

«Детектор медіа» підбиває підсумки 2024 року традиційними оглядами ключових подій і тенденцій у світі медіа. Раніше ми публікували огляд змін на ринку телереклами за 2024 рік, порівняно з 2023 роком, аналізували основні наративи, які просувала російська пропаганда впродовж 2024 року, також аналізували, як CTV та глобальні тренди змінюють рекламний ринок. Розмову про волонтерські підсумки року з Марією Берлінською читайте тут. Огляд десяти ключових подій медіаринку 2024-го за версією «Детектора медіа» читайте тут. Про 15 подій у світі мереж і технології 2024-го — тут. Огляд головних подій 2024 року у світі кіно в Україні читайте тут. Усі матеріали шукайте за тегом #Підсумки року 2024. 30 найпопулярніших новин «Детектора медіа» читайте тут.

Торік найпопулярнішими матеріалами «Детектора медіа» були не лише авторські колонки, аналіз телевізійного контенту чи матеріали про дотримання стандартів. У третій воєнний рік наша аудиторія також цікавилася дослідженнями, зокрема впливу російської пропаганди на інформаційний простір України та країн-сусідок: у двадцятці матеріалів із найбільшою кількістю переглядів шість — дослідження «Детектора медіа». Вони стосуються пропаганди в різних країнах, на окупованих українських територіях чи присвячені розповсюджувачам цієї пропаганди.

Не оминули увагою читачі й медійні скандали — зокрема, з неприпустимими жартами «Вечірнього кварталу» в новорічному шоу та новорічним шоу «Дизеля». Також читачів цікавила дискусія навколо телеграму й анонімних каналів, які влада використовує для тиску на медіа, що тривала протягом року. Але найбільше уваги читачі приділили матеріалу про один український документальний фільм — і зрозуміло чому.

1. «Швидше вбивай усіх українців і приїзди додому». На Берлінському кінофестивалі відбулася прем’єра фільму «Мирні люди» (244,6 тисячі переглядів)

Абсолютний рекордсмен року за переглядами — текст кінокритика Дмитра Десятерика про фільм «Мирні люди» режисерки Оксани Карпович, який показали на Берлінському кінофестивалі (а згодом стрічка отримала там спеціальну відзнаку екуменічного журі). За три роки великої війни, здається, вже нічого не може вразити, бо зло і жах стали нашою буденністю. Але Карпович саме цю буденність зла і показала: наклала перехоплені українськими спецслужбами розмови російських військових із їхніми сім’ями на майже статичні види українських міст, осель, краєвидів зі слідами війни чи навіть без них. Цей фільм — не тільки жахливий портрет окупанта, вбивці, мародера та садиста. Це також портрет усього російського суспільства — оскільки співрозмовниці окупантів, матері, дружини, подруги, ті самі «мирні люди», — цілком підтримують рідних-військових злочинців і з захватом закликають «вбивати нелюдів». Тобто нас.

2. Зневага чи недбалість? Кілька слів про Гімн України в новорічну ніч (121, 5 тисячі переглядів)

В Україні немає закону, який би зобов’язував канали у новорічну ніч після привітання президента вмикати гімн (власне, показувати звернення президента вони теж не зобов’язані). Але ця традиція існує багато років, і відсутність гімну на декількох каналів в новорічну ніч, зокрема на державному каналі «Дім», обурила чимало глядачів. Журналістка Ніна Даценко розмірковує про те, чим керувалися канали, приймаючи таке рішення.

3. Колишні ведучі каналів Медведчука і Мураєва залишаються єдиною мережею. Чи є вона проросійською (92, 8 тисячі переглядів)

Після закриття каналів Медведчука і Мураєва та початку повномасштабного вторгнення практично всі ведучі цих каналів на деякий (короткий) час стали патріотично налаштованими або просто зникли з інформаційного простору. Але на третій рік війни доля цих людей склалася дуже по-різному. Частина ведучих та експертів його каналів опинилася в Росії та почала працювати на кремлівську пропаганду, адресовану російській чи білоруській аудиторіям. Проте більшість ексведучих проросійських телеканалів, які залишилися у медіа, працюють на українську аудиторію, про що свідчить аналіз Центру досліджень «Детектора медіа». Деякі з них почали вести особисті ютуб-канали. Інші — групуються на колективних медіапроєктах у ютубі, таких як Politeka Online, Ukrlife.tv, «Новини. Live», «Сейчас», «ПолитЭксперт» тощо. Канали на цій платформі стали для частини ексведучих формою збереження присутності у медіапросторі.

І на каналах медіа, і на особистих ресурсах колишні ведучі каналі Медведчука та Мураєва здебільшого беруть інтерв’ю. Ті, хто не пішов працювати на телеканали-виробники телемарафону, запрошують до себе сумнівних експертів, які часто поширюють тези, суголосні з російською пропагандою. Що передбачувано.

4. Чому й навіщо українське суспільство зробили заручником російського телеграму (60 тисяч переглядів)

Блог шеф-редакторки «Детектора медіа» Наталії Лигачової про те, чому українська влада, не маючи жодних механізмів регулювання чи навіть діалогу з Телеграмом, попри всі підозри в співпраці месенджера з Кремлем, попри поширювану в ньому дезінформацію, шоковий контент і брехню, обрала саме цю платформу для спілкування з суспільством. Цей блог — частина великої минулорічної дискусії про необхідність модерації чи обмеженняТелеграму в Україні. І продовження розмови про тиск влади на медіа, яка використовує для атак на незалежних журналістів анонімні телеграм-канали.

5. «Якби люди знали всю правду про війну, то вони були б дуже засмучені», — Олег Сенцов про свій новий фільм «Реал» (43,9 тисячі переглядів)

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну Олег Сенцов доєднався до українського війська та воював на південно-східному напрямку. Влітку 2023-го, коли його БТР був уражений ворогом, Олег разом із побратимами опинився в найближчий траншеї та за допомогою радіозв’язку намагався організувати евакуацію частини свого підрозділу, що перебував під обстрілом, майже без боєприпасів, на позиції під кодовою назвою «Реал». Ці події Сенцов випадково зняв на свою камеру GoPro. По суті, фільм із назвою «Реал» — це репортаж з окопу. Про бойові дії можна здогадатися з ближчих чи дальших вибухів і пострілів, звуків техніки, що проїжджає, й інтенсивних перемовин, мета яких — урятувати бійців від загибелі. Хоча історії як такої тут нема, «Реал» справляє сильне враження самим ефектом занурення в неприкрашену рутину війни, пише Дмитро Десятерик.

6. Шоу «Вагітна у 16»: викинути шкода, а так хоч перегляди будуть (42,6 тисячі переглядів)

Самі тільки плани каналу СТБ випустити в ефір новий сезон шоу «Вагітна в 16», прем’єра якого була запланована на весну 2022 року, у 2023 році викликали обурення та протести з боку глядачів, експертів і медіаспільноти — з огляду на кількість сексуальних злочинів, учинених окупантами в Україні та чутливість цієї теми в суспільстві. Тож канал відклав прем’єру ще на рік, і хоч так і не випустив в ефір шоу, виклав його на своїх платформах. І знову стався скандал: одна з героїнь сезону, знятого ще до війни, виявилася ученицею батька своєї дитини. Викладачу на момент початку стосунків було 32 роки, а дівчині — 15. Канал почали критикувати за романтизацію подібних стосунків; СТБ, звісно, заперечив, пославшись на соціальну місію проєкту; вчителя звільнили зі школи, а перегляди знову зросли — лише випуск про цю пару подивилося майже 8 мільйонів глядачів, а сукупні перегляди чотирьох випусків складають на кінець року майже 24 мільйони.

7. Медіа не мали розкривати дані підозрюваного у вбивстві Фаріон, — медіаюристи та медіаексперти (38,3 тисячі переглядів)

19 липня у львівській лікарні після пострілу на той момент невідомого чоловіка померла мовознавиця та колишня нардепка Ірина Фаріон. Підозрюваного затримала поліція. А за тиждень українські медіа деанонімізували його — журналісти «Слідства.Інфо» й OSINT-відділ «Телебачення Торонто» оприлюднили інформацію пройого вік, ім’я, прізвище та по батькові, його фото, місце, де він живе, та інформацію про місце, де він навчався. Медіа також поговорили з його батьком, який перебував на фронті. З одного боку, медіа зробили свою роботу, з огляду на суспільний інтерес до цієї справи. З іншого, вважають деякі медіаюристи, медіа порушили й закон, і журналістську етику — оскільки до суду розповсюдили не тільки його персональні дані, а й деталі його приватного життя, і привернули увагу до його родичів і знайомих. Звісно, у самих журналістів — інша позиція, яку можна прочитати тут.

8. Серіал «Дрон»: що трапилося зі здоровим глуздом? (29,7 тисячі переглядів)

Канал НТН вирішив вразити глядачів новим серіалом з «оригінальним» сюжетом: поліцейським процедуралом, де друг головного героя — собака. І цей собака допомагає йому в розслідуваннях. Додайте до цього сюжету слабкий сценарій та акторську гру, нецікавих персонажів і нав’язливий продакт-плейсмент, — і зрозумієте, чому авторка колонки про серіал Марія Спалєк була трішки розчарована результатом.

9. Серіал «Одна родина» заохочує розібратися, хто кому сват і брат (26,3 тисячі переглядів)

Нарешті серіал, який сподобався і глядачам, і телекритикам. Головне — не сплутати його з серіалом «Одна родина. Весілля», який вийшов на «2+2» торік і який якраз складно назвати вдалим.

Попри схожість головних героїв — закоханих дітей ворожих сімей — усе інше у двох серіалів різне. Передусім — якість: «Одну родину» знімав той самий продакшн, що й «Спіймати Кайдаша», в нього гарний акторський склад і якісний саундтрек. Тож Марія Спалєк вважає, що «Одна родина» навряд посуне «Кайдашів» із п’єдесталу, але місце в переліку гідних українських серіалів їй забезпечено.

10. Війна слів і сенсів: Центрально-Східна Європа у боротьбі з російськими наративами(23,8 тисячі переглядів)

Пів року аналітики Центру досліджень моніторили інформаційний простір країн-сусідок України — Польщі, Словаччини, Чехії, Румунії, Молдови, Болгарії та Угорщини, щоб з’ясувати, як російська дезінформація впливає на інформаційний простір цих країн. Як показав моніторинг, пропагандисти адаптують ворожі наративи до локального контексту і не стільки намагаються нав’язати приязне ставлення до Москви, стільки зманіпулювати на наявних у суспільствах больових точках і посилити розкол між різними верствами населення, щоб у такий спосіб дестабілізувати внутрішню ситуацію країн Європи та підірвати єдність Заходу. Євроскептицизм, антиамериканізм, антинатівська риторика, ксенофобія щодо українських біженців, зневіра у доцільності подальшої підтримки Києва, делегітимізація української влади та знецінення подальшого протистояння України російській агресії — ключові теми, які агітпроп просував у пропагандистських мережах досліджуваних нами країн. Почитайте, це дуже корисний текст, аби зрозуміти, як діє російська пропагандистська машина на третьому році війни.

11. Актор Костянтин Костишин: «Я зараз отримую задоволення від того, що можу принести користь своїй країні» (21,7 тисячі переглядів)

Актор Київського театру драми й комедії на Лівому березі, який багато знімався в серіалах, зокрема «Повернення Мухтара», «Дев’ять життів Нестора Махна», розповів у інтерв’ю Віталію Бараннику про те, як долучився до ЗСУ та як тепер служить. Історія про мобілізацію, до речі, не дуже приємна, але сам актор каже, що приєднатися до лав ЗСУ — це його доля. І хоча зсередини армія виявилася не зовсім такою, як він очікував, актор вважає честю служити й захищати Україну. А ще у відпустках він грає в театрі.

12. «Волевиявлення без вибору»: як на тимчасово окупованих територіях України проходять російські віртуальні «вибори» (21,1 тисячі переглядів)

2024 рік — це рік виборів. Вони пройшли в десятках країн по всьому світу включно зі США, Індією, а також різними країнами Європи. Імітація виборів — оскільки вони безальтернативні, з заздалегідь відомим переможцем — відбулася й у Росії, а також, у порушення всіх міжнародних норм — на окупованих українських територіях. Під дулами автоматів, із намальованою кількістю виборців, у повністю зруйнованих місцях. Аналітики Центру досліджень «Детектора медіа» проаналізували, яку пропагандистську кампанію в підтримку свого «лідера», «хранителя традиційних цінностей» і «захисника російського миру» влаштували на окупованих українських територіях.

13. «Деган Шоу». Як «Дизелі» ображають кримчан, жінок, євреїв і пропагують алкоголізм (20,4 тисячі переглядів)

Смішна й водночас сумна колонка Олександра Морського про те, чим годує своїх глядачів на новорічні свята «Дизель шоу». Тут і об’єктивація жінок, і оспівування алкоголізму, і, звісно, жарти про фекалії та мінет (куди ж без них), і — родзинка — звинувачення всіх жителів Криму в зрадництві та колабораціонізмі. Ну щоб вони там не розслаблялися. Переказувати цей текст марно, краще почитати. А ще можна потім подивитися чергове новорічне шоу від «Дизелів» — і порівняти з тим, що було торік. Щось підказує, що суттєво краще не стало.

14. Російські мережі: скоординований інформаційний вплив у країнах Центрально-Східної Європи (19,5 тисячі переглядів)

Ще одне розслідування, проведене Центром досліджень «Детектора медіа» та LetsData, яке розкриває деякі елементи складного проросійського інформаційного впливу в сусідніх для України країнах Центрально-Східної Європи. Ці мережі, що діють одночасно на різних платформах, але передусім у телеграмі та Х, використовуються Росією для поширення пропаганди проти України в Польщі, Словаччині, Чехії, Румунії, Молдові, Болгарії, Угорщині та самій Україні. В кожній із цих країн виявлені мережі мають свої особливості, але всі вони є потужною цифровою інфраструктурою для кремлівських гібридних скоординованих інформаційних кампаній.

15. Ще трохи про«сіські довські» (19,6 тисячі переглядів)

Скандал із ганебним номером «95 кварталу» зачепив почуття багатьох українців. Бо переселенці, й зі Скадовська зокрема — це люди, які переживають гостру психологічну травму, писав Борис Бахтєєв у своєму блозі, присвяченому сумновідомому скетчу про «сіські довські», в якому кварталівці висміяли українську мову уявної жінки з міста Скадовськ. «Зруйновано звичне життя й плани на майбутнє, покинуто рідні й улюблені домівки, дорогі серцю речі й сімейні реліквії. Світ перекинувся й майбутнє лякає. Сміятися з цих людей — то садизм», — додає Бахтєєв і вважає, що відсутність емпатії — це діагноз, який самі собі встановили кварталівці цим номером.

16. «Президент об’єктивно став головним медіа країни», — Дмитро Литвин, радник Зеленського з комунікацій (19,1 тисячі переглядів)

На початку вересня Зеленський призначив своїм радником із питань комунікацій Дмитра Литвина — колишнього журналіста, одного зі своїх спічрайтерів від початку повномасштабної війни. За місяць після призначення Литвина «Українська правда»заявилапро системний тиск на видання з боку Офісу президента та зокрема звинуватила саме Литвина в тому, що він цей тиск здійснює.

Ведучі подкасту «Медіуми» Вадим Міський і Наталія Соколенко поговорили з Литвином про те, чи існує в нього конфлікт з «УП», про те, які функції мають різні учасники комунікаційної команди Офісу Президента, як координується робота ОП з ключовими медіа, про темники в «Укрінформі» й аудиторію телеграм-каналів.

17. «Русофобка» та «жертва “Азову”». Реакції російського агітпропу, телеграм-каналів та іноземних медіа на смерть Ірини Фаріон (18,8 тисячі переглядів)

Російська пропаганда намагається використати будь-які події в Україні, щоб розколоти суспільство, або поширити паніку, або викликати пригнічення, розпач чи відчай у людей, які третій рік страждають від російської агресії. Тож не оминула вона увагою і вбивство Ірини Фаріон — а аналітики Центру досліджень «Детектора медіа» проаналізували більш як 25 тисяч повідомлень у проросійських телеграм-каналах і виокремили низку тез, які поширювали ці пропагандисти. Серед них — «в Україні почалися політичні вбивства» про те, що замовниками вбивства начебто є українська влада або «російськомовні бандерівці», чи навіть що її «принесли в жертву, аби мобілізувати людей і далі чинити опір російській армії». Але попри намагання російського агітпропу розколоти українське суспільство, і перші реакції українців на вбивство Ірини Фаріон, і комунікація з боку української влади показують, що в критичний момент суспільство радше готове до об’єднання, ніж до розбрату.

18. «Чорна діра, куди діваються гроші західних платників податків». Як російська пропаганда торпедувала тему допомоги в соцмережах країн-сусідок України (17,4 тисячі переглядів)

Фінальний моніторинг Центру досліджень «Детектора медіа» та LetsData в рамках проєкту EU Disinformation Situation Centre, протягом якого аналізувався пропагандистський інформаційний вплив Росії на країни-сусідки України: Польщу, Словаччину, Чехію, Румунію, Молдову, Болгарію та Угорщину. Дослідження мало на меті визначити поточні цілі Росії в кожній із країн шляхом вивчення тактик, тем і ключових повідомлень, що використовуються в дезінформаційних кампаніях. Одна з ключових тем російської дезінформації — допомога Україні від країн-партнерок. Ось ключові повідомлення, які просувала російська дезінформаційна мережа в цих країнах:

  • «дешевше» домовитися з Путіним;
  • західну допомогу в Україні розкрадають;
  • Україна скоро програє — надсилання допомоги втрачає сенс;
  • Захід не в змозі забезпечити «апетити войовничої України»;
  • Росія вже виграла, тому що Україна не може повернути втрачені території військовим шляхом. Потрібно змусити Зеленського сісти за стіл переговорів, а не надавати допомогу та зброю Україні.

Цікаво, що час іде, але ані допомога не припинилася, ані пропаганда не змінила свої тези.

19. Лицарка з Позняків. Стрічка про жінку, яка не здається (16,9 тисячі переглядів)

Дмитро Десятерик подивився повнометражний дебют Аделіни Борець «Квіти України» — про власницю обійстя між житловими висотками. Наскрізного сюжету в фільмі нема: просто труди й дні жінки, яка любить свою землю у всіх сенсах — від власної ділянки до України. І не здається перед будь-якими халепами. Але попри цю буденність, Дмитро вважає, що це один із найкращих документальних фільмів року.

20. 53-тя ОМБр vs Бутусов: за що журналіст перепрошував у підрозділу та кому насправді він допік (16,8 тисячі переглядів)

Воєнний журналіст, головред «Цензор.нет» Юрій Бутусов регулярно критикує командування різних рівнів за те, які рішення воно приймає та якою ціною ці рішення втілюються. У відповідь близькі до влади телеграм-канали регулярно атакують Бутусова. І цього разу сталося так само: Бутусов припустився помилки — незначної, але помилки — під час оцінки подій під Авдіївкою. За це на нього образилася 53-тя бригада і на офіційних сторінках звинуватила його в тому, що він сказав неправду. Попри те, що він пізніше не тільки записав інтерв’ю з бійцем підрозділу 53-ї бригади, який фактично підтвердив майже всю інформацію Бутусова, і перепросив за неточності — скоординовано телеграм-канали, лояльні до Офісу президента, й інші прихильні до влади медіа звинуватили Бутусова у поширенні «брехні та фейків». Юлія Лавришин детально розібрала ситуацію — і, на жаль, дійшла висновку, що кампанія проти журналістів, які критикують військово-політичне керівництво країни, триває.

Колаж на головній: Микола Шиманський, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Олег Сенцов
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
Хрупкая устойчивость. Украинский бизнес подходит к пределу возможностей
ZN UA
2025-07-08T14:03:15Z
Инфляция тормозит рост доходов: как изменились зарплаты в 2025 году
Фокус
2025-07-08T14:00:44Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
"Укрэнерго" предупреждает украинцев об электроприборах: могут вернуть графики отключения света
Знай
2025-07-08T05:06:45Z
Кабмин анонсировал изменения в начислении пенсий
Корреспондент
2025-07-07T18:27:07Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Эта чудо-приправа будет способствовать снижению артериального давления
Comments UA
2025-07-08T13:18:28Z
Уже не 2 литра: врачи рассказали, какой объем воды нужно выпивать на день для здоровья
UAToday
2025-07-08T12:03:24Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
ТЦК изменят формат работы из-за угрозы атак: детали от нардепа
TSN
2025-07-08T14:09:55Z
Третьим - будет: поможет ли Илону Маску новая Американская партия
Корреспондент
2025-07-08T14:09:17Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Диктатор точно не остановится: раскрыт коварный план Путина в Украине на 2026 год
Comments UA
2025-07-08T05:21:54Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Україна отримала понад ₴1 мільярд допомоги для фермерів
AgroNews
2025-07-08T14:12:14Z
РФ сосредоточилась на двух направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-07-08T14:09:50Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Воинские части отказываются выплачивать обещанный миллион по программе "Контракт 18-24"
Знай
2025-07-08T14:06:50Z
Сырский прокомментировал «бусификацию» ТЦК и удары по России
Comments UA
2025-07-08T13:45:11Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Формат работы ТЦК в Украине кардинально изменится: стала известна причина
Comments UA
2025-07-08T05:42:00Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Что нужно обязательно сделать с малиной после сбора урожая: нельзя игнорировать этого
TSN
2025-07-08T13:51:49Z
Секрет в специях: какие приправы сделают любой суп вкуснее
Gazeta UA
2025-07-08T13:03:56Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T14:09:38Z
Экс-супруга Дзидзьо показала одномесячного сына и раскрыла его имя: "Провели опрос"
TSN
2025-07-08T13:51:06Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Стало известно, кем был мужчина, которого застрелили в авто в Киеве
TSN
2025-07-08T13:51:15Z
МИД Германии: Китай атаковал немецкий самолет у побережья Йемена
Лига
2025-07-08T13:39:35Z
Зеленский прокомментировал взрывы под Житомиром
Корреспондент
2025-07-07T20:24:18Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Какое авто выбрать: эксперты назвали производителей самых надежных автомобилей
Фокус
2025-07-08T14:12:35Z
Владельцам авто из США нужно готовить деньги: какой штраф грозит
Comments UA
2025-07-08T13:33:09Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Самые дешевые в обслуживании авто 2025 года: как не тратить много денег на ремонт
Фокус
2025-07-08T12:51:49Z
"Это пустая трата денег, если вы не гонщик": автомеханик с 55-летним стажем указал на распространенную ошибку водителей
Gazeta UA
2025-07-08T11:57:08Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Флуминенсе – Челси: накануне матча Клубный чемпионата мира
Корреспондент
2025-07-08T13:24:14Z
Швейцарский футбольный клуб из-за больших денег согласился сыграть матч в России
ZN UA
2025-07-08T13:21:44Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Новый спонсор "Динамо" разгневал болельщиков команды: в чем проблема
Telegraf
2025-07-08T12:39:44Z
Арсенал подписывает прямого конкурента украинского полузащитника
Корреспондент
2025-07-08T12:30:54Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
За день до премьеры: в сети появились утечки насчет новых "раскладушек" Samsung
Фокус
2025-07-08T14:12:22Z
Метеорит из Африки может перевернуть представление о рождении Солнечной системы: подробности
TSN
2025-07-08T14:09:39Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Новый раздел "Ветеран Pro" появился в приложении "Дія"
ZN UA
2025-07-07T15:00:35Z