2024 рік став катастрофою для армії та економіки Росії — The Telegraph
Війна в Україні стала ганебним провалом для Владіміра Путіна. Не зумівши досягти мети підкорити свого набагато меншого сусіда, він натомість завдав величезних страждань власній країні й зруйнував її економіку.
Росія здобула лише обмежені територіальні здобутки та не змогла захопити навіть всю Донецьку область на сході. Минулорічний грандіозний наступ з метою створення буферної зони під Харковом для захисту російської території дозволив захопити лише кілька кілометрів уздовж кордону. Ракетні атаки, спрямовані на те, щоб занурити Україну в майже постійний холод і темряву, явно провалилися, вважає військовий експерт та офіцер британської армії у відставці Річард Кемп.
Експерт наголошує на тому, що Путін втратив контроль над частинами Курської області в результаті першого з часів Другої світової війни вторгнення українських військ на російську територію і не зміг повернути його, попри те, що залучив Північну Корею як союзника в конфлікті.
Розхвалена Путіним протиповітряна оборона виявилася нездатною зупинити українські удари по аеродромах, нафтобазах і складах боєприпасів на території Росії. Навіть у Москву, проникли українські безпілотники місцевого виробництва з вибуховими пристроями.
"Російський військово-морський флот також був принижений, втративши контроль над Чорним морем і не в змозі припинити український експорт зерна. Близько 15 його кораблів було потоплено морськими безпілотниками, ще більше пошкоджено, а решта флоту була змушена відступити з Кримського півострова і від берегів України", — пише Кемп.
Крім того, всупереч мрії Путіна про відродження російської імперії, він ризикує перетворити країну на залежну від китайців. Західні санкції вже зробили Росію більш залежною від Китаю в плані економічної підтримки й торгівлі, ніж будь-коли раніше. З погіршенням економічного становища Москви торговельна нерівність лише поглиблюватиметься.
Водночас Кемп вважає, що попри невдачі Росії, не варто припускатися помилки, вважаючи, що Україна і Захід близькі до перемоги в цій війні.
Раніше у газеті The Hill зазначали, що крах режиму Путіна реальніший, ніж вважають багато експертів. Путінський режим слабшає з кожним днем. Він виснажує ресурси й втрачає підтримку всередині Росії. Він може впасти досить скоро, вважає Юрій Ярім-Агаєв, науковець і правозахисник, президент Центру дослідження тоталітарної ідеології.