MY.UAНовини
Нарешті газовий вентиль закрутила Україна, а не Путін. Що тепер?
Нарешті газовий вентиль закрутила Україна, а не Путін. Що тепер?

Нарешті газовий вентиль закрутила Україна, а не Путін. Що тепер?

1 січня 2025 року трапилася подія історичного масштабу. України припинила транзит російського газу до Європи. З огляду на те, що Путін регулярно шантажував Київ перекриттям газу, нинішнє рішення України є кроком нестандартним, ба навіть несподіваним, про який мало хто міг уявити ще кілька років тому. Це рішення веде Україну до ще більшої незалежності від Росії. Але в цій історії мова не лише про Київ та Москву. Як виміряти вигоди і втрати усіх, хто весь час заробляв на газі, з якими ризиками стикнуться країни, які отримували паливо за цим маршрутом – про це у матеріалі «Главкома».

Чому відмова від російського газу вигідна Україні

Найголовніший аргумент прихильників припинення російського транзиту – Росія використовує виручку «Газпрома» від реалізації газу у Європі для війни проти України. А це приблизно від $5-6 млрд. До повномасштабного вторгнення Росія постачала Європі приблизно 155 млрд кубометрів газу на рік.

Проте Україна також мала свої зиски. За послуги української газотранспортної системи Росія за п’ять років дії контракту, який щойно закінчився, мала би сплатити близько $6,5 млрд. Однак заплатила менше,  порушивши угоду. Так, з огляду на війну і критичну потребу в грошах задля придбання зброї це велика сума, але це міркування не може бути без контексту. А контекст у тому, що Україна втратить значно менше за Росію. «Ми зупинили транзит російського газу, це історична подія. Росія втрачає ринки, вона буде зазнавати фінансових втрат. Європа вже прийняла рішення про те, щоб відмовитися від російського газу. І європейська ініціатива Repower EU передбачає саме те, що сьогодні зробила Україна», – заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

У 2023 році Росія переправила через Україну близько 15 млрд кубометрів газу

Хоча міркування офіційного Києва ще влітку 2024-го було інакшим. Пів року тому Україна заявляла про готовність продовжити транзит газу зі сходу за умови, якщо замість російського буде… азербайджанський. Слід нагадати липневу заяву президента Зеленського: «Зараз розглядаються альтернативні кроки, як ми можемо використовувати трубу з іншим постачальником газу, іншою країною. Тривають переговори. Ми не хочемо продовжувати газовий контракт з Російською Федерацією. Ми не хочемо, щоб вони тут заробляли гроші… Якщо це звичайний контракт на поставку неросійського газу до привабливих для нас європейських країн, то ми, як майбутні члени ЄС, повинні підтримувати наших друзів». Та заява викликала шквал критики. Незалежні енергетичні експерти пояснювали: нібито «азербайджанський газ» насправді виявиться все тим же російським. Відповідно, на таку співпрацю погоджуватися не можна.

Що ж далі?

За інформацією «Главкома», у січні Україна почне імпортувати невеликі об’єми газу з Європи. Тобто газогін працюватиме у реверсному режимі, оскільки для того, щоби газотранспортна система продовжувала працювати, її потрібно наповнити газом. Мова про приблизно 100 млн кубометрів на місяць.

Чому протестує Словаччина?

Усі заяви прем’єра Словаччини Роберта Фіцо, а також скандальні вояжі до Москви, робилися лише для того, аби добитися продовження транзиту російського газу через Україну. Звучали погрози покарати Україну за непоступливість. Але все врешті не мало ніякого ефекту. Урешті глава словацького уряду у своєму новорічному зверненні заявив, що припинення транзиту російського газу через Україну матиме радикальні наслідки для всіх у ЄС, але не для РФ. Мовляв, ціна на газ і електроенергію зросте у всій Європі. Однак прямої залежності зупинки транзиту газу через Україну з тими «карами небесними», які напророкував Фіцо, немає, адже в ЄС немає єдиного енергоринку з однаковими цінами в усіх країнах. Що буде точно, так це зростання цін тільки для словаків та і те лише у майбутньому. Не зараз тому, що Словаччина насправді заздалегідь готувалася до ймовірного припинення транзиту російського газу через Україну. Цей факт напередодні визнало міністерство економіки країни. Справа у тому, що словацька державна компанія SPP має у підземних сховищах на 20% більше газу, ніж торік. Резервуари для зберігання газу, яку SPP орендує, заповнені практично на 100%. SPP також домовилася про постачання газу з п’ятьма компаніями. Такими як BP, Exxon Mobil, Shell, RWE або ENI. Натомість є різниця в ціні. Через вищу вартість газу порівняно з російським, Словаччина заплатить на 177 млн євро більше.

Хто постачає газ до Угорщини?

Рік тому, у січні 2024 року під час візиту до Києва глави МЗС Угорщини Петера Сійярто була порушена тема продовження транзиту російського газу до Угорщини, але ніяких подробиць переговорів не було повідомлено. Минулого місяця Сійярто заявив, що Угорщина і Болгарія знайшли рішення для транспортування російського газу до Угорщини. Справа в тому, що ця країна вже отримувала російський газ по газопроводу «Терецький потік» транзитом через Болгарію. І тепер хоче продовжити це робити. «Турецький потік» був головним шляхом отримання блакитного палива у 2024 році (понад 7 млрд кубометрів). З припиненням поставок завдяки українській ГТС, він залишиться єдиним. За інформацією Bloomberg, насправді ключовою темою під час переговорів угорців з болгарами було те, як Болгарії і далі отримувати гроші за транзит, попри санкційні перешкоди для «Газпромбанку», залученого у російські схеми з торгівлею газом.

Найбільше постраждало Придністров’я

«Основне питання транзиту насправді не фінансове, Україна більше не отримуватиме свій $1 млрд, а питання Придністров’я», – визнає співрозмовник «Главкому» в українському уряді. За неготовність Молдови, відсутність належної підготовки Придністров’я до відключення російського газу нещодавно було звільнено з уряду міністра енергетики Молдови Віктора Парлікова. Наприкінці осені він літав до Росії на переговори з «Газпромом», але повернувся ні з чим.

Придністров’я з початку 90-х після завершення збройного конфлікту почало отримувати газ від «Газпрому» через українську ГТС. Але отримувало його не напряму, а через компанію «Молдовагаз» у Кишиневі, 50% якої належать «Газпрому». Російський «Газпром», читай Кремль, відправляв газ до непідконтрольного Кишиневу Придністров’я безоплатно, натомість для інших споживачів у Молдові він був за гроші. Москва фактично таким чином утримувала у владі в невизнаному Придністров’я ручних політиків, водночас закидаючи Кишиневу борги за поставлений газ у Придністров’я, бо ж якщо ви вважаєте цей регіон своїм, платіть. Нині ситуація кардинально змінилася –  російського газу вже немає. У Придністров’ї проживає понад 450 тисяч людей. З 1 січня у значної частини цих людей зникло опалення і гаряче водопостачання.

«У зв'язку з тимчасовим припиненням постачання газу на теплогенеруючі об'єкти підприємства, з 1 січня 2025 року з 7:00 години ранку припиняється подача теплової енергії на цілі опалення та гарячого водопостачання населенню», повідомили в компанії «Тирастеплоенерго». Єдиний виняток було зроблено для лікарень.

Російський газ постачався на Молдовську державну районну електростанцію (Молдовська ДРЕС), що розташована у Дністровську, на території невизнаного Придністров’я. Тепер замість газу станція перейшла на вугілля і мазут і відмовилася від постачання електроенергії на правий берег Дністра, на підконтрольну Кишиневу територію. Для потреб мешканців Придністровського регіону вугілля вистачить приблизно на 50 днів.

Тим часом Кишинів заявив про початок націоналізації «Молдовагаз», каже, що закуповуватиме електроенергію для мешканців правого берега Дністра у Румунії.

У будь-якому випадку російського газу більше не буде, то ж і для мешканців Придністров’я потрібно буде купувати газ у ЄС за відповідну ціну. Окрім того, у Придністров’ї перебуває нечисельний російський військовий контингент, який також відчує проблеми з опаленням і електроенергією.

Але чи готове буде Придністров’я, яке годувалося зі «щедрої» руки Путіна, перейти до комерційних відносин – питання. Українські високопосадовці кажуть, що, скоріше за все, ЄС допоможе Молдові, але коли саме і на яких умовах досі не зрозуміло. Може допомогти й Україна або своїм газом, або послугами використання власних сховищ для його зберігання, або навіть за сприятливих обставин нині дефіцитною електроенергією. Як не дивно, саме останній з цих варіантів буде застосовано вже зараз. У ніч на друге січня Україна експортувала електроенергію до Молдови, щоб покрити її дефіцит, пише молдовське видання Newsmaker. Мова іде про надлишок в «Енергоатому».

«На нас, на Україну, ЄС не чинив тиску, аби ми залишили транзит задля Придністров’я», – каже український чиновник.

До чого готуватися Україні

Є ризики як військові, так і політичні.

До військових можна віднести ймовірність завдавання ударів по газотранспортній системі. І у цьому для ворога є певна логіка –  «якщо по трубі не йде наш газ, то не йтиме ніякий». Росія не соромиться і знищує не тільки військову, а й цивільну інфраструктуру. А «труба» – це жирний актив. Насамперед в зоні ураження перебуватимуть газовимірювальні станції, знищення яких значно ускладнить, або й унеможливить комерційне використання української «труби». Варто зазначити, що облік газу, який транспортується за межі України здійснювався на 10 прикордонних газовимірювальних станціях, з яких одна у Росії, а дев’ять – в Україні. Зокрема по одній на кордонах з Польщею, Словаччиною, Угорщиною і Росією, дві – на кордоні з Румунією («Орлівка», Одеська обл.), три – на кордоні з Молдовою.

З травня 2022 року Сохранівку, що на Луганщині, було окуповано. Зупинила роботу й тамтешня газовимірювальна станція. Це головна причина скорочення обсягів газу, які надходили з Росії українською ГТС. Через зменшення обсягів Росія вирішила менше платити, хоча українсько-російський договір передбачав формулу «качай або плати», тобто платити слід було навіть за умови зменшення об’єму транзитного газу. Та Росія в односторонньому порядку порушила цю умову. За позаминулий рік було заплачено $800 млн замість $1,2 млн. НАК «Нафтогаз» намагається відсудити недоотримані кошти в арбітражному суді.

Оскільки надалі Україна використовуватиме свою трубу у реверсному режимі, то російські атаки можуть завадити такому формату роботи.

Якщо говорити про політичні ризики для України, то вони насамперед пов’язані із внутрішньою політикою Молдови. Місцеве населення окупованого Придністров’я, накручене російською пропагандою, вважає, що головним винуватцем втрати російського газу є Україна і Захід. Позиція фактично така сама, як у Словаччини чи Угорщини, чиї керівники – друзі диктатора Путіна. З огляду на те, що у 2025 році в Молдові мають пройти парламентські вибори, велика кількість проросійськи налаштованих виборців можуть привести до влади у Кишиневі проросійські сили, чого з великими потугами вдалося уникнути у 2024 році на виборах президента.

Щодо Угорщини і особливо Словаччини слід визнати, що ці країни не мають важелів особливих тиску на Україну. Натомість самі потерпають від недофінансування з боку ЄС. Так, за інформацією Єврокомісії, залишаються заблокованими для Угорщини близько 19 млрд євро фондів ЄС для Угорщини. Причина – непроведення реформ. Саме тому Орбан і Фіцо найчастіше за інших європейських лідерів зустрічаються з токсичним для цивілізованого світу диктатором Путіним. Кремль видає ці контакти за «вікно в Європу», яка розколота і не єдина у підтримці Україні.

«Нам важливо зберігати стійкість і не піддаватись тиску з боку «троянських коней» Путіна. І звісно ж, слід звернути увагу Єврокомісії на дії Братислави та Будапешта, які не просто порушують, а ігнорують політику ЄС, будучи його членами і отримуючи кошти з союзного бюджету, причому в обсягах значно більших за обіцяні мільярди з Москви. Брюсселю давно час зрозуміти, що Угорщина Орбана та Словаччина Фіцо перетворені Кремлем в Орбаностан і Фіцоленд – плацдарми російської агресії в Європі зсередини ЄС і НАТО», – зазначає президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар. Експерт сподівається, що головування у ЄС Польщі, яке розпочалося 1 січня, також допоможе покінчити і з російською нафтою на Балтиці, а також залатати «діри в санкціях», які дозволяють прокачку нафти для європейських друзів Путіна – режимів Орбана та Фіцо.

Михайло Глуховський, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Хто з українок може вийти на пенсію у 50 років та отримувати виплати
24tv
2025-01-06T18:00:44Z
Rheinmetall виготовить ще 180 тисяч снарядів до переданих Україні установок Gepard
ZN UA
2025-01-06T17:48:46Z
КНДР випробувала ракету під час візиту Блінкена до Сеула. Вона пролетіла понад 1100 км
InternetUA
2025-01-06T17:36:32Z
Китай створив кулемет здатний до 2 мільйонів пострілів за хвилину
360ua.news
2025-01-06T17:33:17Z
У великих містах Албанії раптово зникло світло
Европейская правда
2025-01-06T17:33:14Z
Бойко зіграв "Щедрика" і заговорив солов'їною, але забув, коли в Україні святкують Різдво
24tv
2025-01-06T17:33:04Z
Курсько-Харківська дилема: куди пішли ЗСУ
GlavRed
2025-01-06T17:27:14Z
Турецька компанія Roketsan показала знищення БПЛА і броні її лазерною зброєю ALKA
InternetUA
2025-01-06T17:22:53Z
7 січня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-01-06T17:21:20Z
Путін переживає: у ЗМІ оцінили реакцію диктатора на другий наступ ЗСУ у Курській області
24tv
2025-01-06T18:09:20Z
Ветерани чи фанатики: який зв'язок між терактами в США напередодні інавгурації Трампа
24tv
2025-01-06T18:03:49Z
Росія де-факто глобалізувала війну в Україні - Макрон
УкраинФорм
2025-01-06T18:00:05Z
Франція посилює безпеку на масових заходах після атак у Німеччині та США
Европейская правда
2025-01-06T17:57:12Z
Прем’єр Молдови вважає, що кінцева мета кризи у Придністров’ї – це вплив на Україну
Европейская правда
2025-01-06T17:57:12Z
Очільнику Митної служби повідомили про підозру - не вказав у декларації будинок і землю під Києвом
УкраинФорм
2025-01-06T17:57:00Z
Україна принизила Путіна за тижні до інавгурації Трампа, — The Telegraph
Фокус
2025-01-06T17:48:51Z
Прем'єр-міністр Норвегії стурбований втручанням Маска в політику за межами США
InternetUA
2025-01-06T17:42:06Z
«Вийшла важлива розмова, багато в чому глибока». Дмитро Литвин - про інтерв’ю Зеленського Фрідману
Детектор М
2025-01-06T17:40:02Z
У Білій Церкві спалахнула роздягальня школи, причиною вважають павербанк
Khreschatyk
2025-01-06T17:48:00Z
Снігопади у США: скасовані авіарейси, закриті школи та федеральні установи
УкраинФорм
2025-01-06T17:40:53Z
У Херсоні дрон влучив в автобус — одна людина загинула, ще девʼятеро поранені
Комсомольская правда
2025-01-06T17:27:53Z
У Варшаві водій мікроавтобуса збив 14-річного українця: хлопець помер у лікарні
ГЛАВКОМ NET
2025-01-06T17:09:29Z
Зірвані паркани, повалені дерева: потужний вітер наробив лиха у Нідерландах
УкраинФорм
2025-01-06T16:51:26Z
На Закарпатті перекинувся мікроавтобус із пасажирами: є травмовані, серед них - дитина
УкраинФорм
2025-01-06T16:42:43Z
Схема ухилення від мобілізації. У Вінниці взято під варту посадовця ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2025-01-06T16:27:57Z
У Херсоні армія РФ атакувала з дрона службове авто райрайди, поранений водій
УкраинФорм
2025-01-06T16:27:37Z
На Одещині чоловік намагався підкупити прикордонника, щоб втекти з товаришем за кордон
Украина Криминальная
2025-01-06T16:24:38Z
Пара приміряла свою весільну сукню через 25 років: вона сіла ідеально – от тільки не на дружину
24tv
2024-12-24T04:48:52Z
Ой, як незручно: стилісти назвали українкам аксесуари, які давно не модні
Знай
2024-12-24T04:51:45Z
У Відні презентують книгу про австрійський період життя Івана Франка
УкраинФорм
2025-01-06T17:33:58Z
Олександр Кривошапко втретє одружився
Вива
2025-01-06T17:30:09Z
Довженко-Центр запустив власний онлайн-кінотеатр — попит на українське кіно «поклав» сайт
AIN
2025-01-06T17:27:47Z
Леся Нікітюк вперше виходить заміж - перші фото нареченої
GlavRed
2025-01-06T17:27:31Z
Леся Нікітюк натякнула на заручини з молодшим на 8 років коханим
Комсомольская правда
2025-01-06T17:06:48Z
«Ми не зовсім знімаєм якихось кончених». Редакторка «Супермами» спалилася на розповідях про зйомки шоу
Детектор М
2025-01-06T17:01:03Z
У Львівській опері встановили рекорд наймасштабнішого виконання пісні «Україні Слава»
УкраинФорм
2025-01-06T16:48:06Z
Військовий повідомив, чому на Покровському напрямку не вдається зупинити окупантів
TSN
2025-01-06T18:03:06Z
Жодних морозів навіть вночі: до України йде значне потепління
24tv
2025-01-06T18:03:05Z
"Засипають вогнем" українську піхоту: ворог хоче прорвати важливі рубежі
GlavRed
2025-01-06T18:00:43Z
Військові не підтверджують захоплення Курахового ворогом, у місті тривають бої
УкраинФорм
2025-01-06T17:51:53Z
Інформація про прорив кордону на півночі Чернігівщини є фейком - ЦПД
УкраинФорм
2025-01-06T17:51:14Z
Цинічний удар по маршрутці у Херсоні: стало відомо ім'я загиблого
24tv
2025-01-06T17:48:46Z
У двох областях оголошено 3 рівень небезпечності: де будуть снігопади та дощі
GlavRed
2025-01-06T17:36:39Z
Ми воюємо проти добре озброєного ворога, – військова про ситуацію на Курахівському напрямку
24tv
2025-01-06T17:33:39Z
Яка буде погода в Одесі 7 січня: синоптики дали прогноз на вівторок
Политека
2025-01-06T17:27:09Z
Збитки від підриву Каховської ГЕС сягнули 14 мільярдів доларів, – Міндовкілля
24tv
2025-01-06T18:03:58Z
Третя платіжка за газ у 2025 році: за що доведеться платити українцям
Политека
2025-01-06T18:01:22Z
У ЄС підтвердили, що невизнане Придністров'я відмовилось від енергетичної допомоги
УкраинФорм
2025-01-06T17:48:40Z
Втратять до 3 тисяч гривень у січні: за яких умов ВПО можуть позбавити виплат
24tv
2025-01-06T17:39:30Z
Три альткоїни досягли історичних максимумів, на черзі — ще один
ITC
2025-01-06T17:13:26Z
Українці можуть залишитись без виплат по інвалідності: за яких умов
24tv
2025-01-06T17:12:02Z
Швейцарська залізниця повністю переходить на відновлювану енергію
AIN
2025-01-06T17:00:55Z
Ставки фрахту на перевезення зерна з України залишаються стабільними
AgroPortal
2025-01-06T17:00:18Z
Чотири компанії отримали ліцензію MiCA для роботи в ЄС
ITC
2025-01-06T16:55:46Z
Бронювання від мобілізації для спортивних установ
360ua.news
2025-01-06T18:06:20Z
"Як картковий будинок": колишній чемпіон світу дав важливу пораду Усику
24tv
2025-01-06T18:03:56Z
Манчестер Юнайтед готовий запропонувати Амаду Діалло новий контракт
Football.ua
2025-01-06T18:01:40Z
Клуб з Молдови запросив Роналду в команду та запропонував "велике" майбутнє
24tv
2025-01-06T18:00:41Z
Енріке — після перемоги у Суперкубку Франції: Ми провели дуже хороший фінал проти гідного суперника
Football.ua
2025-01-06T17:48:41Z
Кличко підігрів інтригу щодо камбеку: легенда боксу провів спаринг з українським супертяжем
24tv
2025-01-06T17:33:40Z
Бражко визнано найкращим гравцем Динамо у 2024 році
Football.ua
2025-01-06T17:27:36Z
Комо зацікавлений у трансфері Матича — Sky Sport Italia
Football.ua
2025-01-06T17:12:32Z
Нванері не допоможе Арсеналу протягом кількох тижнів
Football.ua
2025-01-06T17:09:35Z
Дар чарівності та магнетизму: які знаки зодіаку мають найкращу ауру
GlavRed
2025-01-06T17:27:16Z
Як приготувати каву у гейзерній кавоварці: прості правила
24tv
2025-01-06T16:48:57Z
Догори дном чи на ніжці: ось як сомельє зберігають келихи для вина
24tv
2025-01-06T16:42:27Z
Пральна машина - не панацея: чому кухонні рушники потрібно прати окремо
GlavRed
2025-01-06T16:27:14Z
Кімнатні рослини, які сприяють кращому сну та розслабленню
24tv
2025-01-06T16:21:38Z
Чим відіпрати плями від дезодоранту на одязі: названо дієві бабусині методи
24tv
2025-01-06T16:12:27Z
Гороскоп Таро для кожного знака Зодіаку на 7 січня: Тільці скористаються шансом, Дівам не потрібно чекати
Политека
2025-01-06T15:42:35Z
Що можна та заборонено їсти під час посту: перелік продуктів
GlavRed
2025-01-06T15:27:03Z
Влада Японії закликає туристів не їхати до Токіо та Кіото
ГЛАВКОМ NET
2025-01-06T15:24:27Z
Ефективність 95% після 1100 годин: у Китаї створили сонячний елемент із ККД 26,39%
InternetUA
2025-01-06T18:01:16Z
AMD Ryzen AI MAX : потужні APU з Zen 5 та RDNA 3.5 для мобільних систем
ITC
2025-01-06T17:45:03Z
Дрон із сонячними панелями Skydweller готують до випробувань із бойовим навантаженням
InternetUA
2025-01-06T17:42:19Z
Під час реставрації будинку подружжя знайшло дивовижний секрет під сходами: що приховував дім
24tv
2025-01-06T17:39:09Z
Цифри вражають: скільки електроенергії споживає холодильник
GlavRed
2025-01-06T17:27:53Z
Водяна турбіна з електробайка видобуває безкоштовну енергію: як і де працює
InternetUA
2025-01-06T17:01:36Z
AMD Ryzen Z2 – три різних процесори для портативних ігрових консолей
ITC
2025-01-06T16:57:02Z
Intel анонсувала процесори Core Ultra 200V/HX/H/U/S для ПК зі штучним інтелектом
ITC
2025-01-06T16:55:49Z
AMD анонсувала Ryzen 9 9950X3D та 9900X3D — нові процесори з 3D V-Cache
ITC
2025-01-06T16:55:42Z
Дивіться, але не повторюйте: гуру боротьби зі старінням шокував своєю щоденною рутиною
24tv
2025-01-06T17:54:43Z
Мікробіомна дієта: що це та наскільки корисна
24tv
2025-01-06T17:39:28Z
Експерти розповіли, який спосіб приготування кави найбільш шкідливий
AgroNews
2025-01-06T17:22:59Z
Спалах вірусу в Китаї: що про нього відомо, наскільки він небезпечний
ZN UA
2025-01-06T17:21:15Z
Вірусолог Алла Мироненко про метапневмовірус: Епідемій не викликає і відомий з 2001 року
Комсомольская правда
2025-01-06T16:52:16Z
Діє безвідмовно: як заснути за одну хвилину - простий метод військових НАТО
GlavRed
2025-01-06T16:27:51Z
Втратить корисні властивості: де не можна тримати мед - відповідь пасічника
GlavRed
2025-01-06T16:27:50Z
Тенденцій до спалаху метапневмовірусу в Україні немає - ЦГЗ
УкраинФорм
2025-01-06T16:16:14Z
Голубовська пояснила, що в Україні "новий" метапневмовірус діагностують, як і COVID-19
Комсомольская правда
2025-01-06T15:42:59Z
Skoda назвала дату дебюту кросовера Enyaq
AutoCentre
2025-01-06T18:04:48Z
Де краще залишати машину у гаражі чи на вулиці: неочікувана відповідь фахівців
GlavRed
2025-01-06T17:15:13Z
Навіщо натирати лобове скло автомобіля цибулею: запам’ятайте цей лайфхак
24tv
2025-01-06T17:09:19Z
Great Wall анонсував новий кросовер Haval H7
AutoCentre
2025-01-06T17:03:28Z
На межі абсурду: чоловік встановив рекорд, зупинивши язиком 57 електричних вентиляторів
24tv
2025-01-06T16:48:42Z
Чоловіку продали віртуальну машину за 120 тисяч гривень
InternetUA
2025-01-06T16:25:34Z
У Кременчуці виготовили місткий самоскид на шасі IVECO Daily
AutoCentre
2025-01-06T16:13:22Z
Гість із 2000-х: виявлено 20-річний Hummer без пробігу
Фокус
2025-01-06T15:45:18Z
На аукціон виставили Plymouth легендарного Річарда Петті
AutoCentre
2025-01-06T15:12:57Z