MY.UAНовини
Не суди за обкладинкою: як Росія створює та використовує фейкові перші шпальти іноземних медіа
Не суди за обкладинкою: як Росія створює та використовує фейкові перші шпальти іноземних медіа

Не суди за обкладинкою: як Росія створює та використовує фейкові перші шпальти іноземних медіа

Російські пропагандисти дискредитували Україну у 2024 році за допомогою вигаданих обкладинок закордонних видань.

Фейкові обкладинки авторитетних світових видань стали одним із найбільш використовуваних інструментів дезінформаційних кампаній Росії. У нашій Хроніці дезінформаціїми проаналізували близько 80 таких випадків. Ці сфабриковані зображення вводять в оману міжнародну аудиторію та формують негативний образ України та її лідерів. Ми зібрали головні приклади таких фейків за 2024 рік і пояснюємо, з якою метою вони були створені.

Січень

На початку 2024 року поширювали фейкову обкладинку нового випуску індійського видання Rodip Reb від 30 грудня. На одному її боці зображені українські біженці, а на іншому — гризуни. Її супроводжує англійський напис: «Битва за Європу. Кроти та біженці: ситуація в Європі стає все напруженішою».

 

Фото — Myth Detector

Проте на цей випадок звернули увагу фахівці проєкту MythDetector. Вони з’ясували, що індійського видання під назвою Rodip Reb не існує. Жоден пошуковик, включаючи Google і Bing, не видає результатів із таким виданням. Поширюване зображення містить адресу вебсайту www.rodipreb.in, але доступ до нього неможливий. Також індійська організація з фактчекінгу Factly Media & Research підтвердила, що видання з назвою Rodip Reb не існує. Зображення також неможливо знайти в інтернеті за межами телеграм-каналів і фейсбук-спільнот, де його поширювали.

Зрештою, так агітпроп намагається представити українських біженців як злочинців або терористів, як культурну й економічну загрозу ЄС — для того, аби зменшити підтримку України. Про це ми писали у власному дослідженні. Російська пропаганда від початку великої війни в Україні намагається дискредитувати біженців, які вимушено покинули Україну.

Пропагандисти регулярно поширюють фейки про них: називають біженців утриманцями; стверджують, що вони виїхали за кордон не задля безпеки, а заради наживи; вони розносять різні хвороби тощо. Це потрібно пропагандистам, щоб застовпити думку, що українці — поганці, які не цінують допомогу, яку надають їм жителі інших країн; користуються добротою представників інших держав.

Лютий 

У лютому у соцмережах російського сегмента публікували начебто справжню обкладинку журналу Akher Saa із західними лідерами: Олафом Шольцом, Джо Байденом, Ентоні Блінкеном та іншими. На зображенні їхні носи видовжені — як натяк на казкового героя Піноккіо, у якого росте ніс, коли той бреше. Також на обкладинці помістили різними мовами слово «брехуни». «А де ж на обкладинці Зеленський? Вочевидь, не змогли його помістити на обкладинку, адже надто великий ніс у нього», — коментували автори фейку.

Скриншот — Myth Detector

Однак у VoxCheck проаналізували випадок і визначили, що журнал Akher Saa не робив випуску з такою обкладинкою. Першоджерело цієї «новини» — анонімний телеграм-канал, який транслює прокремлівську пропаганду. Ні на сайті журналу Akher Saa, ні на його сторінках у соцмережах немає подібної публікації.

Березень

Анонімні телеграм-канали поширювали фейкову обкладинку випуску французького журналу Charlie Hebdo з зображенням Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який сидить серед загиблих українських військових.

 

Фото — ЦПД

Понад те, у Центрі протидії дезінформації при РНБО з’ясували, що числа з такою обкладинкою не існує. Це можна перевірити на офіційному сайті видання. Ця вигадана обкладинка частина дискредитаційної кампанії проти призначеного в лютому 2024 року головнокомандувача ЗСУ Сирського, якого російська пропаганда постійно намагається звинуватити в гибелі українських військових.

Квітень

У соцмережах поширювали нібито обкладинку іспанського сатиричного журналу El jueves, де зображений Зеленський на американській гірці, що скочується вниз, натякаючи на політичне майбутнє українського президента.

 

Фото — ЦПД

У Центрі протидії дезінформації спростували справжність обкладинки тим, що на офіційних сторінках видання в соціальних мережах інформацію про номер із такою обкладинкою не публікували. Причому це був нібито березневий номер №2.398, але тоді вже був опублікований випуск за березень під номером 2.397.

Травень

Російські пропагандистські ресурси поширювали інформацію, нібито німецький журнал Handelsblatt на своїй обкладинці зобразив скривавлений український паспорт, а також відірвану кисть руки і надпис: «Так, мертвий. Але з новим паспортом». Так видання нібито відреагувало на рішення МЗС України обмежити українських чоловіків за кордоном в отриманні консульських послуг.

 

Скриншот — VoxCheck

Цей фейк — реакція російської пропаганди на тимчасове припинення надання консульських послуг українським чоловікам за кордоном. У МЗС України наголосили, що рішення про призупинення процесу надання консульських послуг визначеній законом категорії українських громадян є тимчасовим кроком, зумовленим, зокрема, необхідністю розв’язати питання військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном.

Червень

Російські телеграм-канали поширювали нібито обкладинку журналу The Economist із зображенням колишнього міністра оборони Росії Сергія Шойгу. На «обкладинці» є заголовок «Останні 120 днів», а у дописі додається, що «остання фаза конфлікту вже почалася». Пропагандисти стверджували, що журнал нібито опублікував матеріал про вирішальні події, які найближчими місяцями призведуть до перемоги Росії.

 

Скриншот — VoxCheck

Але фахівці проєкту VoxCheck з’ясували, що на офіційному сайті журналу в розділі «Усі випуски» немає номера з зображенням Шойгу. Крім того, на обкладинці немає дати публікації. Російські та проросійські ресурси почали поширювати «обкладинку» 14 травня, хоча того дня The Economist не випускав нових номерів. Такі фейки мають на меті переконати аудиторію — як у Росії, так і за її межами, що зміна міністра оборони — це вирішальний крок у «перемозі Росії». Так само як і просунути тезу, що перемога Росії начебто неминуча.

Липень

У липні у мережі поширювали нібито обкладинку випуску німецького сатиричного журналу Eulenspiegel із заголовком «Його фінал». На ній зображений футболіст у формі з символікою ЄС, який замахується, щоб вдарити по відірваній голові Володимира Зеленського.

 

Скриншот — VoxCheck

Аналітики встановили, що німецький журнал Eulenspiegel не публікував випуск із такою обкладинкою. На сайті Eulenspiegel у розділі з усіма опублікованими випусками, а також на сторінках журналу в соціальних мережах немає випусків із такою обкладинкою.

Пропагандисти створюють і поширюють такі фейкові обкладинки, щоб дискредитувати українських лідерів і маніпулювати емоціями аудиторії. Використовуючи жорстокі зображення та вигадані сюжети, вони намагаються створити ілюзію, що міжнародна спільнота зневажає Україну, дискредитувати українських лідерів на міжнародній арені, та поширювати дезінформацію, яка може вплинути на ставлення до України і ЄС.

Серпень

Прокремлівські телеграм-канали поширювали нібито обкладинку французької газети Libération. На ній зображений спортсмен Тайлер Міславчук, якого знудило під час змагань на Олімпійських іграх, і фото Володимира Зеленського під ним.

 

Скриншот — VoxCheck

Аналітики проєкту VoxCheck з’ясували, що зображення шпальти відредагували. На оригінальній обкладинці замість фото тріатлоніста Тайлера Міславчука розміщений напис про удари Ізраїлю по Лівану та Ірану, а самі повідомлення поміняні місцями.

 

Оригінальна обкладинка

Вересень

Проросійські джерела поширювали фото нібито обкладинки шотландської газети The National із заголовком «Зеленський провокує ядерну кризу» на першій шпальті. Також видання нібито запитує: «Чому план перемоги Зеленського становить загрозу ядерній безпеці всього світу?»

 

Скриншот — StopFake

Російські пропагандисти спекулюють на темі ядерної зброї після оприлюднення Плану перемоги Володимиром Зеленським і його словами про те, що гарантією безпеки для України могла б бути або ядерна зброя, від якої держава відмовилася в 1996 році, або членство в НАТО. Попри те, що згодом президент уточнив, що Україна не розробляє та не планує відновлювати ядерну зброю, Путін уже встиг звинуватити Україну в провокаціях. Однак саме Росія регулярно використовує ядерний шантаж як інструмент зовнішньої політики. Це звична тактика російської пропаганди — віддзеркалення, тобто звинувачення України в тому, що робить сама Росія. А також спроба саме Україну призначити «загрозою» для світу, хоча це Росія розв’язала й третій рік веде найбільшу агресивну війну в Європі з часів Другої Світової, порушуючи всі норми міжнародного права.

Листопад

Російські пропагандистські телеграм-канали стверджували, що на обкладинці німецького сатиричного журналу Titanic за листопад 2024 року нібито зображений літак Повітряних сил США, за який чіпляються українці. А підпис на обкладинці нібито такий: «Вихід США з України буде щось нагадувати». Як «доказ» російські пропагандисти додають відповідне фото.

 

Скриншот — VoxCheck

Фейковість обкладинки випуску Titanic за листопад довели у проєкті VoxCheck. На офіційному сайті журналу розміщена оригінальна обкладинка за цей місяць ― вона має інший вигляд та не стосується України.

Наприкінці листопада російські телеграм-канали також поширили нібито нову обкладинку іспанського журналу El Jueves. На ній зображено карикатуру з президентом України Володимиром Зеленським, який застрелився через перемогу Дональда Трампа на президентських виборах у США, та відповідний заголовок: «Третя світова війна відкладається».

 

Скриншот — VoxCheck

Як пишуть у проєкті VoxCheck, обкладинка журналу El Jueves, яку поширюють пропагандисти, ― несправжня. На ній указано номер випуску №2406. У листопаді під цим номером журнал опублікував три щотижневі випуски (№2406-01, №2406-02, №2406-03). І на жодній з обкладинок цих випусків не згадують Україну, Зеленського чи Третю світову війну.

Грудень

Пропагандисти поширювали у грудні у соцмережах зображення, що нібито є обкладинкою журналу The Nation із заголовком: «Нерівна дуель. Володимиру Зеленському не вдалося перемогти — всі знову говорять тільки про Путіна. Як і сам Зеленський». Однак це не відповідає дійсності. 

Скриншот — VoxCheck

Про це писали фахівці проєкту VoxCheck. Вони з’ясували, що обкладинка журналу The Nation за січень 2025 року виглядає зовсім інакше. На сайті The Nation в розділі «Архів» можна знайти всі випуски журналу та їхні обкладинки, але такої, як поширюється в інтернеті, там немає — ні на офіційному сайті, ні в соціальних мережах видання. На фальшивій обкладинці зображені Володимир Зеленський і Володимир Путін, а також указана дата публікації — січень 2025 року. Однак, як повідомила редакція, цей випуск був запланований до публікації ще до кінця 2024 року, і на його обкладинці не згадуються президенти України чи Росії.

Поширення цих обкладинок мало на меті підірвати репутацію Володимира Зеленського, зобразивши його як слабкого лідера, який не здатен досягти перемоги або ефективно вести політичну боротьбу. Через такі фейкові матеріали пропагандисти також намагаються показати, що увага до України на міжнародній арені нібито є короткочасною або незначною, порівнюючи її із постійною увагою до Росії та її лідера Путіна. Поширення таких фейків допомагає створювати враження, що Україна не отримує необхідної підтримки від своїх партнерів або навіть що міжнародна спільнота скептично ставиться до її лідерства. Це може вплинути на моральний дух українців та їхніх союзників.

У грудні російські пропагандисти також поширювали зображення нібито нової обкладинки журналу Titanic. На ній зображено голову Офісу Президента Андрія Єрмака як підставку для ніг новообраного президента США Дональда Трампа. Також обкладинка містить підписи: «Українське керівництво стане дуже корисним для нового президента США» та «Трамп призначить усіх на правильні посади».

 

Це — теж фейкова обкладинка. На ній можна побачити номер випуску №4352. Насправді під цим номером у грудні Titanic випустив журнал з іншою обкладинкою. На ній зображений кандидат у канцлери Німеччини, лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц із дружиною Шарлоттою.

Російські пропагандисти створюють такі дезінформаційні матеріали, щоб дискредитувати українське керівництво і нав’язувати наративи про залежність України від зовнішніх лідерів, зокрема США. Використання фейкових обкладинок відомих видань, як-от Titanic, сприяє маніпуляціям суспільною думкою. Повторювані мовні помилки на фейках указують на низьку якість виробництва, що може бути наслідком поспіху або недостатнього знання мови авторами цих матеріалів.

Також у грудні пропагандисти в анонімних телеграм-каналах поширювали інформацію, що видання Charlie Hebdo нібито розмістило на обкладинці карикатуру на президента України Володимира Зеленського, зобразивши його у вигляді горбаня із Нотр-Даму, якого уникають лідери Франції та США. Однак ця обкладинка так само є підробкою.

 

Про це писав Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Його фахівці з’ясували, що реальна дата випуску журналу (щосереди) і справжня обкладинка з іншими сюжетами доводять, що її створили російські пропагандисти.

Ця підробка була спрямована на створення негативного образу президента Зеленського й української влади у світлі інфоприводу про відкриття відреставрованого після пожежі французького собору.

Чому пропагандисти регулярно вдаються до створення фейкових обкладинок

Російська пропаганда використовує фейкові обкладинки авторитетних світових видань для досягнення численних цілей, які виходять за межі простого введення аудиторії в оману. Головна мета таких дій — створення деструктивного інформаційного середовища, що підриває довіру до України та її міжнародних партнерів, а також до самих медіа. 

Однією з основних цілей є дискредитація українських лідерів. На фейкових обкладинках часто зображують президента Володимира Зеленського й інших представників української влади в принизливих, абсурдних або негативних контекстах. Це спрямовано на формування образу України як слабкої, залежної або нелегітимної держави, яка не заслуговує на підтримку з боку західних країн. Ще однією важливою метою є підрив довіри до відомих світових видань. Підроблені обкладинки створюють ілюзію того, що ці видання займаються політичними маніпуляціями або підтримують російські наративи.

Також такі дії спрямовані на маніпуляцію емоціями міжнародної аудиторії. Яскраві візуальні образи та провокативні заголовки викликають емоційний резонанс, що послаблює здатність критично аналізувати інформацію. Це дозволяє пропаганді створювати альтернативну реальність, у якій Україна виступає як джерело проблем, а Росія — нібито захисник стабільності.

Окрім цього, фейкові обкладинки використовують для відволікання уваги від реальних подій, зокрема воєнних злочинів Росії. Замість обговорення доказів агресії, міжнародна спільнота змушена витрачати час на спростування сфабрикованих матеріалів. У результаті пропаганда створює хаос у медіапросторі та заплутує аудиторію, відволікаючи її від важливих тем.

Щоб не пропускати найголовніших матеріалів Центру досліджень «Детектора медіа», підписуйтеся на розсилку. Вона виходить що два тижні.

Ілюстрація на головній та інфографіка: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
пропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вільям найняв адвокатів із розлучення: принц ухвалив шокуюче рішення для палацу
GlavRed
2025-04-04T09:24:35Z
В Україну вчасно не повернулися до 17% хлопців, які виїхали за програмою обміну студентів
УкраинФорм
2025-04-04T09:16:24Z
На озброєнні ЗС РФ помічена гаубиця 40-х років минулого століття М-30
Фокус
2025-04-04T09:15:22Z
Голова Сервісного центру МВС у Калуші Руслан Губа: будинки, електромобіль сина, та безліч готівки
Antikor
2025-04-04T09:15:09Z
Ана Море пішла з посади виконавчої продюсерки «Громадського радіо»
Детектор М
2025-04-04T09:06:35Z
НМТ-2025: скільки осіб вже зареєстрували на тестування, який предмет найпопулярніший
24tv
2025-04-04T09:00:12Z
Скільки запитань на НМТ у кожному з предметів у 2025 році
Факти ICTV
2025-04-04T08:52:51Z
У складі Сил безпілотних систем сформовано жіночу частину
Antikor
2025-04-04T08:45:15Z
Не кажіть "буде видно" – як правильно сказати про непевне майбутнє українською
24tv
2025-04-04T08:33:14Z
В Мелітополі знищено броньовик з «кадировцями»
Украина Криминальная
2025-04-04T09:24:28Z
Налетять хуртовини і вдарять заморозки: які області накриє зимова погода
GlavRed
2025-04-04T09:21:04Z
Маршрут столичного автобусу №52 буде змінено з 5 квітня: схема руху
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:15:42Z
Окупанти готуються до відбиття можливих атак ЗСУ у Криму, але є нюанс - ЗМІ
GlavRed
2025-04-04T09:06:36Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Харківській області: скільки доведеться платити
Политека
2025-04-04T09:00:56Z
Російська армія просунулася на кількох напрямках: Запоріжжя, Сумщина та Торецьк
Antikor
2025-04-04T09:00:38Z
В Одесі безкоштовно віддають цуценят популярної породи, проте є нюанс
Telegraf
2025-04-04T08:57:51Z
100 тис. грн за метр. Стало відомо, скільки коштуватиме ремонт дороги, розбитої окупантами в Бородянці
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:45:40Z
У "Київ Цифровий" тепер можна побачити посвідчення столичних комунальників
Khreschatyk
2025-04-04T08:33:26Z
У США звільнили директора Агентства національної безпеки
Gazeta UA
2025-04-04T09:24:50Z
Угода про корисні копалини між США та Україною: у "глухий кут" завели подвійні стандарти команди Зеленського
ZN UA
2025-04-04T09:24:22Z
Сибіга на засіданні Ради Україна-НАТО закликав посилити тиск на РФ, щоб змусити її до миру
Европейская правда
2025-04-04T09:24:07Z
Сибіга: Україна не прийме вимогу Росії про невступ нашої держави до НАТО
Европейская правда
2025-04-04T09:21:53Z
Американські перемовники програють росіянам на переговорах щодо України — WP
ZN UA
2025-04-04T09:16:30Z
NYT: ЄС готує на літо серйозне покарання для Х Маска
Европейская правда
2025-04-04T09:16:20Z
Коли українці можуть стати політичною силою всередині Польщі та що це змінить
Европейская правда
2025-04-04T09:10:13Z
Мита Трампа. Коли чекати наслідків?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:09:45Z
СБУ повідомила про підозру Васильцю, Семченку та колишньому адвокату Медведчука у справі про захоплення влади
Детектор М
2025-04-04T09:03:59Z
Суперенергійний пес: Джеймс Ганн показав довший та новіший трейлер "Супермена"-2025
Фокус
2025-04-04T09:12:43Z
"Максимум півроку": Віктор Павлік розповів про стан здоров'я після операції
GlavRed
2025-04-04T09:06:24Z
Падала в непритомність: колега Заворотнюк розповів про жорстокість на зйомках "Няні Віки"
GlavRed
2025-04-04T09:00:35Z
За крок до бажаного тріумфу: які країни жодного разу не виграли на Євробаченні
24tv
2025-04-04T08:54:55Z
5 високорейтингових пригодницьких фільмів, які варто подивитись всією сім'єю
24tv
2025-04-04T08:48:31Z
Джордж Клуні дебютував на публіці з перефарбованим волоссям
Фокус
2025-04-04T08:36:45Z
Інсайдер повідомив про ворожнечу синів Бекхемів: що відбувається
GlavRed
2025-04-04T08:27:42Z
Син Анастасії Заворотнюк перестав виходити на зв'язок - росЗМІ
GlavRed
2025-04-04T08:27:11Z
Донька Моніки Беллуччі знялася в стильній фотосесії для Tatler
Фокус
2025-04-04T08:21:41Z
Стали відомі претенденти на звання найкращого гравця УПЛ у лютому та березні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:24:09Z
Забарний претендує на нагороду гравця місяця в Борнмуті: як проголосувати
24tv
2025-04-04T09:18:52Z
Манчестер Сіті націлився на молодого таланта ПСЖ
Football.ua
2025-04-04T09:13:11Z
На Кубок України з футболу чекають революційні нововведення, – джерело
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:12:27Z
Призетко поповнив тренерський штаб Кучера в Чорноморці
Football.ua
2025-04-04T08:55:20Z
Світоліна розповіла, як Монфіс полюбив борщ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:54:52Z
Жіноча Ліга націй: де дивитися гру збірних України та Чехії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:46:36Z
Жозе Моуріньо може очолити зіркову збірну, яка перебуває в кризі напередодні ЧС-2026
24tv
2025-04-04T08:36:55Z
Ван Дейк – Оуену: Ви хочете сказати, що сезон не буде особливим після вильоту з Ліги чемпіонів?
Football.ua
2025-04-04T08:22:46Z
Борги українців по мікрокредитах зросли майже вдвічі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:21:16Z
Якщо пенсія менше 10 000 грн: українці можуть отримати доплату до виплат
Фокус
2025-04-04T09:21:07Z
Ноутбуки, одяг та іграшки: на що відбудеться ріст цін для американців через мита Трампа
24tv
2025-04-04T09:18:36Z
ГУР оприлюднило нові дані про одинадцять капітанів російського тіньового флоту
ZN UA
2025-04-04T09:18:33Z
Перший тираж «шагів» може бути вже цього року, - голова НБУ
Комсомольская правда
2025-04-04T09:15:22Z
Нові мита Трампа можуть збільшити вартість iPhone на 43%: аналітики прогнозують ціну $1142 за базову модель
InternetUA
2025-04-04T09:06:39Z
В Україні стартувала сівба соняшнику
AgroPortal
2025-04-04T09:00:27Z
Проїзд в одній з областей подорожчав через мобілізацію
Telegraf
2025-04-04T08:51:05Z
Найбільші фармкомпанії України отримали понад 42 млрд грн доходу у 2024 році на тлі стрімкого зростання цін
Telegraf
2025-04-04T08:48:21Z
Коли обрізати абрикосу навесні: усі городники мають знати
24tv
2025-04-04T09:09:44Z
Бюджетно та автентично: 5 секретних островів Італії, де немає натовпів і ціни не "космос"
24tv
2025-04-04T09:06:26Z
Забудьте ці популярні слова, бо вони є російськими
Telegraf
2025-04-04T09:03:30Z
Молоко зберігатиметься набагато довше: що потрібно додати у пляшку
GlavRed
2025-04-04T08:30:22Z
Китайський гороскоп на завтра 5 квітня: Коням - приниження, Тиграм - випробування
GlavRed
2025-04-04T08:27:09Z
Як розвинути силу волі: поради провідного психолога
24tv
2025-04-04T08:27:07Z
Ідеї домашнього офісу з фото: як зручно та естетично облаштувати робочий простір
24tv
2025-04-04T08:21:53Z
Про це знають не всі: чому не можна носити золото і срібло разом
24tv
2025-04-04T08:06:20Z
Ситне задоовлення для всієї сім'ї: рецепт улюблених чанахів з квасолею та м'ясом
24tv
2025-04-04T07:54:46Z
Пенсіонерку випадково закрили в супермаркеті на ніч: вона там часу не гаяла
Фокус
2025-04-04T09:18:59Z
Кіт серед доларів: фото ДБР сколихнуло мережу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:18:42Z
"Я досі не знаю, що з моїм сином": жителька Харкова розповіла про атаку росіян
24tv
2025-04-04T09:15:51Z
СБУ затримала агентку рашистів, яку куратори планували підірвати разом з вибухівкою в людному місці Дніпропетровщини
Украина Криминальная
2025-04-04T09:15:28Z
Підрив автомобіля у Дніпрі: постраждалий чиновник перебуває в реанімації
Antikor
2025-04-04T09:06:26Z
Зруйновано під'їзд будинку, люди горіли живцем: все про атаку по Харкову 3 квітня
24tv
2025-04-04T09:00:17Z
Вибух авто посадовця на Дніпропетровщині: що відомо про стан Юрія Федька
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:57:06Z
На Закарпатті затримали іноземця, який перебував у міжнародному розшуку
Украина Криминальная
2025-04-04T08:54:43Z
Поліцейські викрили організовану злочинну групу з Тернопільщини, яка незаконно видобула піску на ₴76 млн
Украина Криминальная
2025-04-04T08:51:32Z
Якісний сон – запорука краси та здоров'я: ось чому важливо добре спати
24tv
2025-04-04T09:21:35Z
У Польщі жінку, яка планувала аборт через важкий діагноз плода, примусово госпіталізували до психіатрії
Antikor
2025-04-04T09:21:30Z
В Украине обновили правила оплаты больничных
1News
2025-04-04T09:03:33Z
Жінка не могла два роки їсти через рідкісний синдром після Covid-19
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:21:02Z
Контролює цукор в крові і захищає серце та судини: яку пряність додати до кави
Gazeta UA
2025-04-04T08:15:12Z
Силові вправи захищають мозок від деменції та Альцгеймера, — дослідження
ITC
2025-04-04T08:10:48Z
Імунітет скаже дякую: назвали фрукт, корисніший за банан та цитрусові
24tv
2025-04-04T08:09:31Z
Зниження цін на ліки суттєво заощадило кошти українців, запевняє гендиректор "Інтерхіму"
Gazeta UA
2025-04-04T08:00:10Z
Як кишкові бактерії можуть впливати на ліки – дослідження
Факти ICTV
2025-04-04T07:54:29Z
Легендарний український тренер залишив команду з Counter-Strike 2
24tv
2025-04-04T09:21:28Z
USAGM відключило трансляцію «Настоящего времени» на супутниках
Детектор М
2025-04-04T09:12:07Z
Українців попередили про новий спосіб обману в Telegram
360ua.news
2025-04-04T09:12:02Z
GTA 5 вперше з’явиться на ПК Game Pass у розширеній версії Enhanced
ITC
2025-04-04T09:07:12Z
Північна Америка «стікає» в мантію Землі, — геологи
ITC
2025-04-04T09:07:06Z
Дослідники виявили невідому популяцію людей у Сахарі: вони були ізольовані 7000 років
Фокус
2025-04-04T09:06:21Z
В iPhone 17 Pro може з’явитися оновлена камера: що відомо
InternetUA
2025-04-04T09:01:34Z
На Землі є вид, здатний процвітати в суворих умовах, як на Марсі: вчені назвали його
Фокус
2025-04-04T08:51:15Z
Microsoft почала продаж "хмарного" комп'ютера
InternetUA
2025-04-04T08:46:38Z
Лідером світового ринку став ненажерливий пікап. Tesla провалилася на 5 місць
ЗаРулем
2025-04-04T09:24:48Z
Toyota анонсувала нову заряджену версію Corolla
AutoCentre
2025-04-04T09:09:09Z
З ралійною назвою: електромобіль Skoda Elroq отримав найшвидшу версію
AutoGeek
2025-04-04T09:03:51Z
Серія NASCAR – другий етап завершився
AutoCentre
2025-04-04T08:37:00Z
Ford створив екстремальний пікап для найсуворіших умов
Фокус
2025-04-04T08:16:56Z
Гроза суперкарів: дебютував 500-сильний заряджений хетчбек Audi
Фокус
2025-04-04T08:12:35Z
Українці у березні придбали понад 5000 електромобілів: названі регіони-лідери
AutoGeek
2025-04-04T08:12:16Z
В Україні різко знизився попит на вживані авто з-за кордону: які моделі купували
AutoCentre
2025-04-04T07:21:31Z
Honda показала новий електрокросовер із футуристичним дизайном
AutoCentre
2025-04-04T07:12:29Z