MY.UAНовини
Не суди за обкладинкою: як Росія створює та використовує фейкові перші шпальти іноземних медіа
Не суди за обкладинкою: як Росія створює та використовує фейкові перші шпальти іноземних медіа

Не суди за обкладинкою: як Росія створює та використовує фейкові перші шпальти іноземних медіа

Російські пропагандисти дискредитували Україну у 2024 році за допомогою вигаданих обкладинок закордонних видань.

Фейкові обкладинки авторитетних світових видань стали одним із найбільш використовуваних інструментів дезінформаційних кампаній Росії. У нашій Хроніці дезінформаціїми проаналізували близько 80 таких випадків. Ці сфабриковані зображення вводять в оману міжнародну аудиторію та формують негативний образ України та її лідерів. Ми зібрали головні приклади таких фейків за 2024 рік і пояснюємо, з якою метою вони були створені.

Січень

На початку 2024 року поширювали фейкову обкладинку нового випуску індійського видання Rodip Reb від 30 грудня. На одному її боці зображені українські біженці, а на іншому — гризуни. Її супроводжує англійський напис: «Битва за Європу. Кроти та біженці: ситуація в Європі стає все напруженішою».

 

Фото — Myth Detector

Проте на цей випадок звернули увагу фахівці проєкту MythDetector. Вони з’ясували, що індійського видання під назвою Rodip Reb не існує. Жоден пошуковик, включаючи Google і Bing, не видає результатів із таким виданням. Поширюване зображення містить адресу вебсайту www.rodipreb.in, але доступ до нього неможливий. Також індійська організація з фактчекінгу Factly Media & Research підтвердила, що видання з назвою Rodip Reb не існує. Зображення також неможливо знайти в інтернеті за межами телеграм-каналів і фейсбук-спільнот, де його поширювали.

Зрештою, так агітпроп намагається представити українських біженців як злочинців або терористів, як культурну й економічну загрозу ЄС — для того, аби зменшити підтримку України. Про це ми писали у власному дослідженні. Російська пропаганда від початку великої війни в Україні намагається дискредитувати біженців, які вимушено покинули Україну.

Пропагандисти регулярно поширюють фейки про них: називають біженців утриманцями; стверджують, що вони виїхали за кордон не задля безпеки, а заради наживи; вони розносять різні хвороби тощо. Це потрібно пропагандистам, щоб застовпити думку, що українці — поганці, які не цінують допомогу, яку надають їм жителі інших країн; користуються добротою представників інших держав.

Лютий 

У лютому у соцмережах російського сегмента публікували начебто справжню обкладинку журналу Akher Saa із західними лідерами: Олафом Шольцом, Джо Байденом, Ентоні Блінкеном та іншими. На зображенні їхні носи видовжені — як натяк на казкового героя Піноккіо, у якого росте ніс, коли той бреше. Також на обкладинці помістили різними мовами слово «брехуни». «А де ж на обкладинці Зеленський? Вочевидь, не змогли його помістити на обкладинку, адже надто великий ніс у нього», — коментували автори фейку.

Скриншот — Myth Detector

Однак у VoxCheck проаналізували випадок і визначили, що журнал Akher Saa не робив випуску з такою обкладинкою. Першоджерело цієї «новини» — анонімний телеграм-канал, який транслює прокремлівську пропаганду. Ні на сайті журналу Akher Saa, ні на його сторінках у соцмережах немає подібної публікації.

Березень

Анонімні телеграм-канали поширювали фейкову обкладинку випуску французького журналу Charlie Hebdo з зображенням Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який сидить серед загиблих українських військових.

 

Фото — ЦПД

Понад те, у Центрі протидії дезінформації при РНБО з’ясували, що числа з такою обкладинкою не існує. Це можна перевірити на офіційному сайті видання. Ця вигадана обкладинка частина дискредитаційної кампанії проти призначеного в лютому 2024 року головнокомандувача ЗСУ Сирського, якого російська пропаганда постійно намагається звинуватити в гибелі українських військових.

Квітень

У соцмережах поширювали нібито обкладинку іспанського сатиричного журналу El jueves, де зображений Зеленський на американській гірці, що скочується вниз, натякаючи на політичне майбутнє українського президента.

 

Фото — ЦПД

У Центрі протидії дезінформації спростували справжність обкладинки тим, що на офіційних сторінках видання в соціальних мережах інформацію про номер із такою обкладинкою не публікували. Причому це був нібито березневий номер №2.398, але тоді вже був опублікований випуск за березень під номером 2.397.

Травень

Російські пропагандистські ресурси поширювали інформацію, нібито німецький журнал Handelsblatt на своїй обкладинці зобразив скривавлений український паспорт, а також відірвану кисть руки і надпис: «Так, мертвий. Але з новим паспортом». Так видання нібито відреагувало на рішення МЗС України обмежити українських чоловіків за кордоном в отриманні консульських послуг.

 

Скриншот — VoxCheck

Цей фейк — реакція російської пропаганди на тимчасове припинення надання консульських послуг українським чоловікам за кордоном. У МЗС України наголосили, що рішення про призупинення процесу надання консульських послуг визначеній законом категорії українських громадян є тимчасовим кроком, зумовленим, зокрема, необхідністю розв’язати питання військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном.

Червень

Російські телеграм-канали поширювали нібито обкладинку журналу The Economist із зображенням колишнього міністра оборони Росії Сергія Шойгу. На «обкладинці» є заголовок «Останні 120 днів», а у дописі додається, що «остання фаза конфлікту вже почалася». Пропагандисти стверджували, що журнал нібито опублікував матеріал про вирішальні події, які найближчими місяцями призведуть до перемоги Росії.

 

Скриншот — VoxCheck

Але фахівці проєкту VoxCheck з’ясували, що на офіційному сайті журналу в розділі «Усі випуски» немає номера з зображенням Шойгу. Крім того, на обкладинці немає дати публікації. Російські та проросійські ресурси почали поширювати «обкладинку» 14 травня, хоча того дня The Economist не випускав нових номерів. Такі фейки мають на меті переконати аудиторію — як у Росії, так і за її межами, що зміна міністра оборони — це вирішальний крок у «перемозі Росії». Так само як і просунути тезу, що перемога Росії начебто неминуча.

Липень

У липні у мережі поширювали нібито обкладинку випуску німецького сатиричного журналу Eulenspiegel із заголовком «Його фінал». На ній зображений футболіст у формі з символікою ЄС, який замахується, щоб вдарити по відірваній голові Володимира Зеленського.

 

Скриншот — VoxCheck

Аналітики встановили, що німецький журнал Eulenspiegel не публікував випуск із такою обкладинкою. На сайті Eulenspiegel у розділі з усіма опублікованими випусками, а також на сторінках журналу в соціальних мережах немає випусків із такою обкладинкою.

Пропагандисти створюють і поширюють такі фейкові обкладинки, щоб дискредитувати українських лідерів і маніпулювати емоціями аудиторії. Використовуючи жорстокі зображення та вигадані сюжети, вони намагаються створити ілюзію, що міжнародна спільнота зневажає Україну, дискредитувати українських лідерів на міжнародній арені, та поширювати дезінформацію, яка може вплинути на ставлення до України і ЄС.

Серпень

Прокремлівські телеграм-канали поширювали нібито обкладинку французької газети Libération. На ній зображений спортсмен Тайлер Міславчук, якого знудило під час змагань на Олімпійських іграх, і фото Володимира Зеленського під ним.

 

Скриншот — VoxCheck

Аналітики проєкту VoxCheck з’ясували, що зображення шпальти відредагували. На оригінальній обкладинці замість фото тріатлоніста Тайлера Міславчука розміщений напис про удари Ізраїлю по Лівану та Ірану, а самі повідомлення поміняні місцями.

 

Оригінальна обкладинка

Вересень

Проросійські джерела поширювали фото нібито обкладинки шотландської газети The National із заголовком «Зеленський провокує ядерну кризу» на першій шпальті. Також видання нібито запитує: «Чому план перемоги Зеленського становить загрозу ядерній безпеці всього світу?»

 

Скриншот — StopFake

Російські пропагандисти спекулюють на темі ядерної зброї після оприлюднення Плану перемоги Володимиром Зеленським і його словами про те, що гарантією безпеки для України могла б бути або ядерна зброя, від якої держава відмовилася в 1996 році, або членство в НАТО. Попри те, що згодом президент уточнив, що Україна не розробляє та не планує відновлювати ядерну зброю, Путін уже встиг звинуватити Україну в провокаціях. Однак саме Росія регулярно використовує ядерний шантаж як інструмент зовнішньої політики. Це звична тактика російської пропаганди — віддзеркалення, тобто звинувачення України в тому, що робить сама Росія. А також спроба саме Україну призначити «загрозою» для світу, хоча це Росія розв’язала й третій рік веде найбільшу агресивну війну в Європі з часів Другої Світової, порушуючи всі норми міжнародного права.

Листопад

Російські пропагандистські телеграм-канали стверджували, що на обкладинці німецького сатиричного журналу Titanic за листопад 2024 року нібито зображений літак Повітряних сил США, за який чіпляються українці. А підпис на обкладинці нібито такий: «Вихід США з України буде щось нагадувати». Як «доказ» російські пропагандисти додають відповідне фото.

 

Скриншот — VoxCheck

Фейковість обкладинки випуску Titanic за листопад довели у проєкті VoxCheck. На офіційному сайті журналу розміщена оригінальна обкладинка за цей місяць ― вона має інший вигляд та не стосується України.

Наприкінці листопада російські телеграм-канали також поширили нібито нову обкладинку іспанського журналу El Jueves. На ній зображено карикатуру з президентом України Володимиром Зеленським, який застрелився через перемогу Дональда Трампа на президентських виборах у США, та відповідний заголовок: «Третя світова війна відкладається».

 

Скриншот — VoxCheck

Як пишуть у проєкті VoxCheck, обкладинка журналу El Jueves, яку поширюють пропагандисти, ― несправжня. На ній указано номер випуску №2406. У листопаді під цим номером журнал опублікував три щотижневі випуски (№2406-01, №2406-02, №2406-03). І на жодній з обкладинок цих випусків не згадують Україну, Зеленського чи Третю світову війну.

Грудень

Пропагандисти поширювали у грудні у соцмережах зображення, що нібито є обкладинкою журналу The Nation із заголовком: «Нерівна дуель. Володимиру Зеленському не вдалося перемогти — всі знову говорять тільки про Путіна. Як і сам Зеленський». Однак це не відповідає дійсності. 

Скриншот — VoxCheck

Про це писали фахівці проєкту VoxCheck. Вони з’ясували, що обкладинка журналу The Nation за січень 2025 року виглядає зовсім інакше. На сайті The Nation в розділі «Архів» можна знайти всі випуски журналу та їхні обкладинки, але такої, як поширюється в інтернеті, там немає — ні на офіційному сайті, ні в соціальних мережах видання. На фальшивій обкладинці зображені Володимир Зеленський і Володимир Путін, а також указана дата публікації — січень 2025 року. Однак, як повідомила редакція, цей випуск був запланований до публікації ще до кінця 2024 року, і на його обкладинці не згадуються президенти України чи Росії.

Поширення цих обкладинок мало на меті підірвати репутацію Володимира Зеленського, зобразивши його як слабкого лідера, який не здатен досягти перемоги або ефективно вести політичну боротьбу. Через такі фейкові матеріали пропагандисти також намагаються показати, що увага до України на міжнародній арені нібито є короткочасною або незначною, порівнюючи її із постійною увагою до Росії та її лідера Путіна. Поширення таких фейків допомагає створювати враження, що Україна не отримує необхідної підтримки від своїх партнерів або навіть що міжнародна спільнота скептично ставиться до її лідерства. Це може вплинути на моральний дух українців та їхніх союзників.

У грудні російські пропагандисти також поширювали зображення нібито нової обкладинки журналу Titanic. На ній зображено голову Офісу Президента Андрія Єрмака як підставку для ніг новообраного президента США Дональда Трампа. Також обкладинка містить підписи: «Українське керівництво стане дуже корисним для нового президента США» та «Трамп призначить усіх на правильні посади».

 

Це — теж фейкова обкладинка. На ній можна побачити номер випуску №4352. Насправді під цим номером у грудні Titanic випустив журнал з іншою обкладинкою. На ній зображений кандидат у канцлери Німеччини, лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц із дружиною Шарлоттою.

Російські пропагандисти створюють такі дезінформаційні матеріали, щоб дискредитувати українське керівництво і нав’язувати наративи про залежність України від зовнішніх лідерів, зокрема США. Використання фейкових обкладинок відомих видань, як-от Titanic, сприяє маніпуляціям суспільною думкою. Повторювані мовні помилки на фейках указують на низьку якість виробництва, що може бути наслідком поспіху або недостатнього знання мови авторами цих матеріалів.

Також у грудні пропагандисти в анонімних телеграм-каналах поширювали інформацію, що видання Charlie Hebdo нібито розмістило на обкладинці карикатуру на президента України Володимира Зеленського, зобразивши його у вигляді горбаня із Нотр-Даму, якого уникають лідери Франції та США. Однак ця обкладинка так само є підробкою.

 

Про це писав Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Його фахівці з’ясували, що реальна дата випуску журналу (щосереди) і справжня обкладинка з іншими сюжетами доводять, що її створили російські пропагандисти.

Ця підробка була спрямована на створення негативного образу президента Зеленського й української влади у світлі інфоприводу про відкриття відреставрованого після пожежі французького собору.

Чому пропагандисти регулярно вдаються до створення фейкових обкладинок

Російська пропаганда використовує фейкові обкладинки авторитетних світових видань для досягнення численних цілей, які виходять за межі простого введення аудиторії в оману. Головна мета таких дій — створення деструктивного інформаційного середовища, що підриває довіру до України та її міжнародних партнерів, а також до самих медіа. 

Однією з основних цілей є дискредитація українських лідерів. На фейкових обкладинках часто зображують президента Володимира Зеленського й інших представників української влади в принизливих, абсурдних або негативних контекстах. Це спрямовано на формування образу України як слабкої, залежної або нелегітимної держави, яка не заслуговує на підтримку з боку західних країн. Ще однією важливою метою є підрив довіри до відомих світових видань. Підроблені обкладинки створюють ілюзію того, що ці видання займаються політичними маніпуляціями або підтримують російські наративи.

Також такі дії спрямовані на маніпуляцію емоціями міжнародної аудиторії. Яскраві візуальні образи та провокативні заголовки викликають емоційний резонанс, що послаблює здатність критично аналізувати інформацію. Це дозволяє пропаганді створювати альтернативну реальність, у якій Україна виступає як джерело проблем, а Росія — нібито захисник стабільності.

Окрім цього, фейкові обкладинки використовують для відволікання уваги від реальних подій, зокрема воєнних злочинів Росії. Замість обговорення доказів агресії, міжнародна спільнота змушена витрачати час на спростування сфабрикованих матеріалів. У результаті пропаганда створює хаос у медіапросторі та заплутує аудиторію, відволікаючи її від важливих тем.

Щоб не пропускати найголовніших матеріалів Центру досліджень «Детектора медіа», підписуйтеся на розсилку. Вона виходить що два тижні.

Ілюстрація на головній та інфографіка: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
пропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Смачна пшениця та Ляняшка. Фермери вирощують стародавні культури та патентують новинки
AgroPortal
2025-07-09T03:30:40Z
Екскерівників авіакомпанії підозрюють в ухилені від податків на ₴344 мільйони
УкраинФорм
2025-07-09T03:12:18Z
Виплати у липні по-новому: ПФУ повідомив, до чого готуватися
Хвиля
2025-07-09T03:00:33Z
Українцям спростили доступ до оплати комунальних послуг
Знай
2025-07-09T02:21:16Z
Затишшя перед бурею: водіїв попередили про приховану загрозу на ринку пального
Хвиля
2025-07-09T02:15:48Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги в Одеській області: ціни збільшаться, про що ще попереджають українців
Политека
2025-07-09T02:00:55Z
Нафтопровід з Одеси може стати для Угорщини альтернативою постачанням з Росії - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-09T01:24:27Z
ЄС хоче створити фонд на €100 млрд для підтримки України - Bloomberg
Gazeta UA
2025-07-08T23:33:46Z
100 мільярдів євро на кону: ЄС готує масштабний фонд, але є нюанси
GlavRed
2025-07-08T22:27:41Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Не тільки через групу крові: чому комарі кусають одних людей частіше, ніж інших
GlavRed
2025-07-09T03:27:42Z
На сніданок – просто ідеально: трендова намазка з авокадо за лічені хвилини
24tv
2025-07-09T03:09:40Z
У Рівному дитина проковтнула ртуть із термометра: як врятували та чи є загроза її здоров'ю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T02:00:45Z
Від яких продуктів варто відмовитись у спеку: думка британського дієтолога
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T23:30:47Z
З наступного року в Україні стане доступною безкоштовна вакцинація від ВПЛ, — МОЗ
Фокус
2025-07-08T22:30:15Z
Які продукти провокують появу неприємного запаху тіла: сім найгірших
Gazeta UA
2025-07-08T21:42:33Z
Радіологи стали набагато точніше передбачати рак грудей: що стоїть за їхнім успіхом
Фокус
2025-07-08T19:42:48Z
"Пообіцяв зміцнити Київ": Трамп розглядає можливість надання Україні ще одного Patriot, — WSJ
Фокус
2025-07-09T03:45:44Z
Партія Маска чи політична революція в США?
GlavRed
2025-07-09T03:27:21Z
Ізраїль планує створити в Газі «гуманітарне місто» для палестинців
УкраинФорм
2025-07-09T03:15:28Z
Російський шпигун у Держкосмосі отримав 15 років в'язниці
InternetUA
2025-07-09T03:13:11Z
Кремль знову підняв тему переговорів, щоб «підлащитися» до Трампа — дипломат
TSN
2025-07-09T03:06:09Z
Росія оголосила в розшук правозахисника й адвоката Полозова
УкраинФорм
2025-07-09T03:00:11Z
Вже давно не "Шахеди": як Росія модернізувала іранські дрони і до чого тут Китай
24tv
2025-07-09T02:45:31Z
Росія завдала комбінованого удару по Україні: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T02:36:17Z
Народний депутат розповів, що найбільше тормозить вступ України у ЄС
Политека
2025-07-09T02:34:09Z
Мер Луцька розповів про наслідки наймасштабнішої атаки РФ на місто
УкраинФорм
2025-07-09T03:48:18Z
Гороскоп на завтра 10 липня: Дівам - дивовижна річ, Стрільцям - запрошення
GlavRed
2025-07-09T03:27:29Z
Розкрито секрет назви Харків: що вона означає та хто насправді заснував місто
GlavRed
2025-07-09T03:27:08Z
Частину України накриють дощі, в інших областях пригріє до +39°: погода на 9 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T03:03:45Z
В Івано-Франківську чути вибухи: працює ППО
24tv
2025-07-09T02:36:26Z
Водолії отримають довгоочікувану звістку: гороскоп на 9 липня
24tv
2025-07-09T02:03:07Z
Колишнього депутата ВР Криму засудили на 14 років за держзраду
УкраинФорм
2025-07-09T00:36:06Z
У центрі Львова під час грози молодь не дала вітру повалити стенди з іменами загиблих воїнів
24tv
2025-07-09T00:12:31Z
Україну накрила повітряна тривога через ударні БпЛА: вибухи лунають у різних містах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T23:39:13Z
Луцьк опинився під масованим ударом ракет та дронів: мер розповів про наслідки
GlavRed
2025-07-09T03:42:17Z
Міносвіти пропонує запровадити шефство військових бригад над вишами
УкраинФорм
2025-07-09T03:39:14Z
Безкоштовні продукти для ВПО у Харківській області: що потрібно зробити для отримання їжі
Политека
2025-07-09T03:30:39Z
Переселенцям виплатять додаткову допомогу: де можна отримати гроші
Знай
2025-07-09T03:30:19Z
Українських водіїв спантеличив новий сигнал: що означає червоний хрест на світлофорі
Хвиля
2025-07-09T03:27:33Z
Слово "красний" насправді є в українській мові: значення здивує багатьох
GlavRed
2025-07-09T03:27:15Z
Наймиліші вітання Олені з днем народження: від душі та для душі
Telegraf
2025-07-09T01:36:49Z
Міноборони пояснило, як повернутись з СЗЧ за прощеною процедурою до 30 серпня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T01:36:27Z
Україну атакують російські ракети та безпілотники, у низці міст пролунали вибухи
УкраинФорм
2025-07-09T01:09:40Z
Море маминої чарівності: Максим Галкін показав, як сильно змінилася 11-річна Ліза
GlavRed
2025-07-08T23:27:46Z
Любовний гіпноз для Рейчел Грін: у Дженніфер Еністон новий роман
GlavRed
2025-07-08T23:27:34Z
Виграла бій у тата: Slavia вперше розкрила ім'я новонародженого сина
GlavRed
2025-07-08T22:27:42Z
Де зараз акторка Анастасія Шульга, яка знімалась у кліпі "Океану Ельзи"
24tv
2025-07-08T20:33:52Z
"Шок і втрата": мама чотирьох Інна Мірошиченко розповіла про викидень
GlavRed
2025-07-08T20:27:50Z
Під неї плакали мільйони: якою була найпопулярніша пісня світу в 1998 році
24tv
2025-07-08T19:21:43Z
Дружина Остапчука розбила його телефон під час сварки і майстерно вийшла з ситуації: "Не всі вдома"
TSN
2025-07-08T18:48:21Z
На одному подиху: 3 короткі турецькі серіали, які можна подивитися за вечір
24tv
2025-07-08T18:39:36Z
У Стокгольмі відбудеться четвертий Український культурний фестиваль
УкраинФорм
2025-07-08T18:21:37Z
Єдине в Україні місто на воді: що про нього правда, а що – міф
24tv
2025-07-09T03:30:30Z
Готує дуже просто, а розлетиться за лічені секунди: рецепт шашлику з лаваша
GlavRed
2025-07-09T03:27:35Z
Супертест на IQ: знайдіть 3 відмінності на картинках із молодятами за 29 секунд
GlavRed
2025-07-09T03:27:30Z
Картопля і поруч не стояла: як приготувати кабачки фрі з пармезаном
Telegraf
2025-07-09T03:15:37Z
З України випустять, але в іншу країну не впустять: що треба перевірити в закордонному паспорті вже зараз
Знай
2025-07-09T02:21:21Z
Забута зірка 90-х: салат з сардиною, який завжди буде у пригоді
24tv
2025-07-08T21:27:25Z
Зупинити жовтіння листя троянд дуже просто: ось основні рекомендації
24tv
2025-07-08T20:27:52Z
Золотисті пляжі і комфортна вода: маловідомий острів у Європі пропонує сховатися від спеки
24tv
2025-07-08T20:06:18Z
Швидко, ситно і оригінально: рецепт хумусу з буряка – намазка на всі випадки життя
24tv
2025-07-08T19:42:58Z
Комбінована атака на Україну 9 липня: де були вибухи, усе, що відомо
24tv
2025-07-09T03:30:46Z
На Київщині зайнялась масштабна пожежа внаслідок нічної атаки РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T02:24:15Z
Хрещений батько загиблого воїна привласнив виплату: що вирішив суд
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T01:21:27Z
В Індії літак не зміг злетіти через рій бджіл
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T01:15:45Z
У Луцьку прогримів вибух - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-09T00:54:22Z
Унаслідок атаки дронів на Київщині поранена жінка
УкраинФорм
2025-07-08T23:09:59Z
У Норвегії тимчасово закрили аеропорт через дрон туриста
iPress
2025-07-08T21:51:48Z
Жінка продавала дитячу коляску і втратила понад 47 тис. грн
InternetUA
2025-07-08T21:33:09Z
Дрони атакували Курщину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T21:24:55Z
Подбайте про своє авто влітку: 10 простих порад, як упоратися зі спекою
24tv
2025-07-09T03:36:21Z
Власники Tesla повелися на фейковий лист, але їхня реакція була справжньою
Топ Жир
2025-07-09T01:18:37Z
“Астон Мартін Вантедж” вже не можна назвати молодою моделлю
Топ Жир
2025-07-09T01:03:52Z
Ягуар заблукав у дизайні, але Mitsuoka врятувала його, створивши новий автомобіль
Топ Жир
2025-07-09T00:48:23Z
Нова ралійна машина Toyota GR реве як грім, але майже не викидає шкідливих речовин
Топ Жир
2025-07-09T00:03:54Z
Нова модель R1 Quad від Rivian розвиває 1025 кінських сил і підтримує зарядку від Tesla
Топ Жир
2025-07-08T23:18:07Z
Він проїхав 1600 миль на своєму Корветті та втратив понад 20 тисяч доларів
Топ Жир
2025-07-08T22:48:51Z
Таємниці, приховані в деталях: незвичайні рулети, які розкривають свої секрети лише при уважному розгляді
Топ Жир
2025-07-08T22:03:37Z
Завод Nissan, який переживає складні часи, може почати виробництво невідомих електромобілів
Топ Жир
2025-07-08T20:48:58Z
Android отримає захист від шкідливих вебдодатків — Google готує нову функцію
InternetUA
2025-07-09T03:01:30Z
ТОП способи пришвидшити роботу iPhone
Gazeta UA
2025-07-09T02:21:40Z
Навіть для найсухіших пустель: нова технологія дозволяє збирати питну воду з повітря
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T02:12:21Z
Вчені виявили момент, коли штучний інтелект починає справді розуміти мову
InternetUA
2025-07-09T02:03:27Z
В США суд зобов’язав OpenAI зберігати всі чати ChatGPT — навіть видалені
InternetUA
2025-07-09T01:03:44Z
Epic Games досягла згоди із Samsung у справі про обмеження сторонніх застосунків
InternetUA
2025-07-09T00:01:39Z
Resident Evil отримає новий спін-оф, але гра вийде лише для смартфонів
InternetUA
2025-07-08T23:01:47Z
Шахраї обіцяють «грошову нагороду» за проходження опитування
Украина Криминальная
2025-07-08T22:45:59Z
Неандертальці будували жирові фабрики: що це
Gazeta UA
2025-07-08T22:42:33Z
Сьогодні визначиться суперник "Челсі" у фіналі клубного ЧС-2025 з футболу
УкраинФорм
2025-07-09T03:39:48Z
Лунін вибісив українських фанів російською мовою під час челенджу Реала: провальне відео Андрія
24tv
2025-07-09T02:03:59Z
Онлайн-трансляція матчу ПСЖ – Реал у півфіналу Клубного чемпіонату світу
24tv
2025-07-08T22:33:49Z
Циганков готовий цього літа залишити Жирону — Джейкобс
Football.ua
2025-07-08T21:24:49Z
Челсі вийшов у фінал Клубного чемпіонату світу завдяки шаленим голам новачка: відеоогляд матчу
24tv
2025-07-08T21:09:54Z
Лідс зробив третю пропозицію щодо одного з головних символів Ньюкасла
Football.ua
2025-07-08T20:52:55Z
Жуан Педро забив дебютний гол за Челсі у ворота рідного клубу
Football.ua
2025-07-08T20:24:37Z
Усик відверто зізнався, чи був насправді нокдаун у першому бою з Дюбуа
24tv
2025-07-08T20:18:48Z
Брага підписала гравця збірної Швеції
Football.ua
2025-07-08T19:55:14Z