MY.UAНовини
Нові системи озброєння, які очікуються у 2025 році: чим можуть здивувати західні інженери
Нові системи озброєння, які очікуються у 2025 році: чим можуть здивувати західні інженери

Нові системи озброєння, які очікуються у 2025 році: чим можуть здивувати західні інженери

Майбутнє систем озброєння характеризується кількома ключовими тенденціями, які відображають глобальні зміни у військовій стратегії та розвиток технологій. Серед ключових аспектів — автономність систем, гіперзвукові можливості, стійкість до протидії та скритність, а також збільшення мобільності та універсальності.

Західні розробники перспективних систем озброєння роблять акцент на високотехнологічні рішення, що зумовлено реаліями сьогодення. Вимоги армій країн НАТО зміщуються в бік високоточних систем, які повинні перевершити наявне озброєння за швидкістю і руйнівною силою. Це стосується як традиційних видів зброї — танків, ракет, артилерійських снарядів, стрілецької зброї, так і платформ і різних носіїв засобів ураження, включно з перспективними рішеннями в галузі авіації. У зв'язку з цим Фокус зібрав інформацію про нові західні системи озброєння, які очікуються у 2025 році.

Гіперзвукова зброя

Американські розробники в галузі гіперзвукових ракет протягом останніх років стикалися з численними складнощами. Випробування нових рішень у сфері гіперзвуку не завжди проходили успішно. Проте армія США на порозі впровадження кількох систем, які дадуть перевагу в перегонах високотехнологічного озброєння з Китаєм і Росією.

Гіперзвукова зброя великої дальності (LRHW)

Армія США зіткнулася з труднощами в реалізації програми розгортання гіперзвукових ракет Long-Range Hypersonic Weapon (LRHW). За даними звіту Рахункової палати США (GAO), мети з постачання першої батареї до початку 2025 фінансового року (з жовтня 2024) досягти не вдалося.

Проте після кількох невдалих спроб армія США 12 грудня провела перший успішний випробувальний пуск гіперзвукової ракети LRHW — Dark Eagle.

Для пуску було задіяно повноцінну батарею LRHW, що включає мобільний пункт управління і пускову установку Transporter Erector.

Основні відомі характеристики:

  • Швидкість: 4,9 Маха,
  • Дальність: до 3100 км,
  • Склад дивізіону: 4 пускові установки на 8 ракет,
  • Вартість: $41 млн за одиницю (ціни 2023 року).

Маса бойової частини поки не розкривається.

Випробування Dark Eagle
Фото: the war zone

Dark Eagle є важливим кроком у розвитку гіперзвукового озброєння США, а успішне випробування ракети стало важливим досягненням у контексті конкуренції з гіперзвуковими розробками Китаю і Росії, які вже ввели такі системи в експлуатацію. Крім того, ці випробування також показали значний прогрес у подоланні технічних проблем, які переслідували програму в попередні роки.

HACM і ARRW

Американські військові та корпорація Northrop Grumman активно розробляють гіперзвукову крилату ракету Hypersonic Attack Cruise Missile (HACM). У 2025 фінансовому році ВПС США планують провести всебічні льотні випробування цієї перспективної ракети, яка буде оснащена прямоточним повітряно-реактивним двигуном і здатна летіти зі швидкістю, що перевищує 5 махів.

Ракета HACM має низку ключових особливостей, які виділяють її серед інших гіперзвукових озброєнь:

  • Швидкість: перевищує 5 Махів;
  • Маневреність: можливість обходити системи протиракетної оборони;
  • Компактність: дає змогу використовувати ракети з різних платформ, включно з винищувачами-бомбардувальниками F-15E і F/A-18F.

Технологія розробляється на основі напрацювань Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів (DARPA) за участю австралійських партнерів.

Крім HACM, у США ведеться розробка іншої гіперзвукової ракети — Air-Launched Rapid Response Weapon (ARRW). ARRW являє собою гіперзвуковий модуль, що планує, встановлюваний на ракеті, проте фахівці відзначають низку обмежень, включно з меншою гнучкістю у виборі платформ для запуску. У результаті перевагу віддають HACM з огляду на її компактність і універсальність.

Танки

Наступного року очікується продовження підготовки до експлуатаційної готовності нового британського основного бойового танка (ОБТ) Challenger 3. Новий танк, який називають найсучаснішим і найсмертоноснішим в історії британських збройних сил, продемонстрував високотехнологічні рішення, що відповідають вимогам майбутніх воєн.

Новий ОБТ являє собою значне оновлення порівняно з Challenger 2, що охоплює удосконалення в озброєнні, захисті, системах управління і мобільності. Танк Challenger 3 оснащений 120-мм гладкоствольною гарматою L55A1, що замінила нарізну L30A1. Машина також оснащена повністю цифровою архітектурою системи управління і прицілювання, що дає можливість виявляти і вражати цілі в будь-яких умовах.

Армія Великої Британії має отримати загалом 148 танків, а перші Challenger 3 надійдуть на озброєння 2025 року.

Британський танк Challenger 3
Фото: UK Army

Авіація

Програма NGAD

У США ведуться роботи зі створення бойового літака 6-го покоління Next Generation Air Dominance (NGAD). Компанії Boeing і Lockheed Martin, основні претенденти на контракт, готувалися до початку виробництва, передбачуваного вже цього року. Однак нерішучість ВПС відкладає запуск програми, яка повинна була стати проривною і створити перший у світі винищувач 6-го покоління.

Концепт Next Generation Air Dominance
Фото: ВПС США

Тим часом недавній аналіз ВПС США підтвердив необхідність розробки пілотованого винищувача NGAD. Однак, як заявив міністр ВПС Френк Кендалл, висока вартість розробки і виробництва може стати серйозною перешкодою для продовження програми.

Додаткові питання пов'язані з інтеграцією нового винищувача в методику Agile Combat Employment — концепцію розосередженого базування для запобігання атакам. Крім того, залишаються невирішеними питання про супутні елементи, такі як літак-заправник наступного покоління, необхідний для підтримки нового літака.

Програма є продовженням секретного проєкту X-Plane 2014 року під керівництвом DARPA, під час якого тестували технології, що розглядаються зараз для NGAD.

Важливо Літак 6 покоління NGAD: яким буде винищувач за 300 млн доларів

У відкритому доступі є ілюстрації нового літака. Винищувач майбутнього матиме стрілоподібне крило з трапецієподібними консолями та зламаною задньою кромкою, що віддана під керуючі поверхні та сопла.

Відмінною особливістю є складні кілі, які на певних режимах прибираються в ніші на крилі, що сприяє зниженню радіолокаційної помітності. Повітрозабірники розташовані на верхньому боці крила, захищаючи двигуни від опромінення радарами, а сопла оснащені ґратчастими дефлекторами для зниження теплової сигнатури.

Винищувач оснащений внутрішнім вантажовідсіком для розміщення ракет класу "повітря-повітря", таких як AIM-120. Це рішення мінімізує зовнішні виступаючі елементи, покращуючи аеродинаміку і скритність. На ілюстрації також показано можливість взаємодії літака з іншими платформами, включно із супутниками та авіацією, що підтверджує орієнтацію NGAD на мережеві бойові дії.

Важливо Конкурент NGAD: у США готують новий проєкт винищувачів шостого покоління (фото)

Зазначимо, що у 2025 році, ймовірно, провідними компаніями, такими як Lockheed Martin і Boeing, роботи в цьому напрямі продовжаться, або ж будуть запропоновані нові концепти. Однак очікувати на перші польоти зразків з огляду на проблеми, з якими зіткнулася програма NGAD, не варто.

Безпілотні системи

Розробка безпілотних систем наступного покоління стрімко просувається, і програма MQ-Next, ініційована ВПС США, обіцяє стати значним кроком уперед. Новий безпілотник прийде на зміну MQ-9 Reaper, який, хоча й залишається ефективним, уже застарів в умовах сучасних загроз.

Однією з ключових особливостей MQ-Next стане малопомітність. Конструктори планують використовувати гібридно-електричний двигун, який знизить теплову сигнатуру дрона, а також спеціальні матеріали, що поглинають радіолокаційне випромінювання. Його аеродинамічна форма і конфігурація вихлопної системи будуть спроектовані так, щоб мінімізувати помітність для радарів. Ці нововведення дозволять апарату діяти в складному середовищі, насиченому сучасними системами протиповітряної оборони.

Безпілотник MQ-Next
Фото: ВПС США

Основний акцент у розробці MQ-Next зроблено на поліпшенні виживаності та універсальності. Ось ключові нововведення, які виділяють майбутню платформу:

  • MQ-Next використовуватиме технології зниження радіолокаційної, теплової та акустичної помітності, чому сприятиме спеціальна аеродинамічна конструкція для зменшення ефективної площі розсіювання (RCS).
  • Платформа підтримуватиме швидку заміну модульних комплектів для виконання різних завдань — розвідка і спостереження (ISR), радіоелектронна боротьба (EW), удари по цілях з високою точністю.
  • Безпілотник зможе діяти незалежно завдяки інтеграції ШІ та передовим алгоритмам. А сумісність із мережевими операціями дасть йому змогу координуватися з пілотованою авіацією та іншими безпілотниками.
  • Гібридний двигун і масштабована архітектура дадуть змогу знизити вартість експлуатації та обслуговування порівняно з MQ-9.

Артилерійські боєприпаси

LRMP

Компанія General Atomics Electromagnetic Systems (GA-EMS) отримала замовлення від армії США на розробку нового 155-мм артилерійського снаряда Long Range Maneuvering Projectile (LRMP). Цей боєприпас обіцяє змінити сучасні уявлення про можливості артилерії, забезпечуючи дальність понад 120 км — це вчетверо більше, порівняно з традиційними артилерійськими снарядами.

LRMP вирізняється інноваційною конструкцією, що забезпечує високу дальність і точність. Його унікальна аеродинамічна форма, заснована на трикутнику Рело, і складні крила дають змогу снаряду переходити у фазу ковзання після запуску.

Боєприпас піднімається на 12-14 кілометрів, де розкриваються крила, що забезпечує стабільне ковзання до цілі. При цьому снаряд оснащений передовими системами наведення, що використовують камери та алгоритми машинного навчання. Це дає змогу коригувати траєкторію в реальному часі навіть за відсутності GPS. Крім того LRMP сумісний з наявними артилерійськими платформами і може використовуватися для виконання різних завдань — від ураження цілей до розвідувальних місій.

Первинні тести LRMP підтвердили аеродинамічну стійкість і надійність конструкції. У 2025 році плануються додаткові випробування на полігоні Дагвей, щоб відпрацювати фази ковзання і точність ураження цілей.

Макет 155-мм боєприпасу LRMP
Фото: Army Recognition

Компанія General Atomics готується до масштабного виробництва, заявляючи про можливість випуску до 100 000 снарядів на місяць. Це зробить LRMP доступним рішенням для модернізації артилерії ВМС США і союзників.

Стрілецьке озброєння

Програма NGSW

У 2025 році слід очікувати ширшого впровадження нових зразків стрілецького озброєння, відомого під назвою NGSW.

Програма NGSW включає два ключові типи зброї:

  1. NGSW-Rifle (NGSW-R): Заміна для стандартної штурмової гвинтівки M4.
  2. NGSW-Automatic Rifle (NGSW-AR): Заміна для кулемета M249 SAW.

Одна з ключових особливостей NGSW — використання нового боєприпасу калібру 6.8 мм, який був розроблений для забезпечення кращої пробивної здатності та збільшення дальності ураження цілей. Він поєднує високу початкову швидкість польоту і меншу вагу порівняно з традиційними набоями 7.62×51 мм і 5.56×45 мм, що дає солдатам більше вогневої потужності без значного збільшення навантаження.

Фото: VPK.name

Програма NGSW привернула кількох великих оборонних підрядників, Наприклад, SIG Sauer пропонує систему, що включає гвинтівку MCX-SPEAR, автоматичний карабін і власний варіант боєприпасу з латунною гільзою.

Нові гвинтівки і кулемети мають бути ефективними на дистанції до 600 метрів і більше. При цьому зброю розробляють з урахуванням зниження віддачі та зручності використання. Крім того, нова зброя передбачає інтеграцію прицілів із функцією автоматичного обчислення балістичної траєкторії, що прискорює прицілювання і збільшує точність.

Лазерне озброєння

На тлі зростання загроз з боку дешевих безпілотників і ракет, розробки в галузі високоенергетичної лазерної зброї стали пріоритетом для провідних оборонних компаній і держав. Нові лазерні системи є економічно ефективним рішенням для протидії асиметричним загрозам, знижуючи вартість перехоплення цілей порівняно з традиційними ракетами.

Лазерна зброя в США

Американські оборонні компанії активно розробляють системи спрямованої енергетичної зброї. Серед них виділяються:

  • AN/SEQ-3 (LaWS): Твердотільний лазер потужністю 30-50 кВт, розроблений для боротьби з безпілотниками і малими катерами. Ефективна дальність до 1,6 км, високоточна робота дозволяє знищувати цілі за лічені секунди.
  • HELIOS від Lockheed Martin: Потужність 60-150 кВт, інтеграція з системою Aegis дає змогу знищувати дрони і малі катери на дальностях до кількох кілометрів, а також засліплювати оптичні системи противника. У 2022 році перші установки розмістять на есмінцях класу Arleigh Burke.

Велика Британія та Європа

  • DragonFire: Спільна розробка MBDA UK, Leonardo UK і QinetiQ. Система призначена для Королівського військово-морського флоту та інших видів військ, з точністю ураження, яку можна порівняти з попаданням у монету з відстані 1 км.
  • Європейська MBDA: Інвестує в мобільні та стаціонарні лазерні системи для боротьби з повітряними загрозами.

Ізраїльська система Iron Beam

Ізраїльські фахівці з Rafael Advanced Defense Systems розробили Iron Beam, призначену для захисту на ближніх дистанціях (до 7 км).

  • Наземна версія: Потужність до 500 кВт, мобільність і практично необмежений боєзапас.
  • Корабельна версія: Потужність до 100 кВт, призначена для морських операцій.

Підсумки

Майбутнє озброєнь пов'язане з високими технологіями та адаптацією до нових викликів. Автономні системи, гіперзвукові ракети, енергетична зброя і мережеві технології змінять підходи до ведення війни, роблячи її більш технологічною, точною і адаптивною. Можливо, наступного року багато інновацій не буде реалізовано повною мірою, проте збройові компанії, природно, прагнуть вкластися в терміни укладених контрактів, надавши армійцям боєздатні зразки передових систем озброєння.

Теги за темою
Оружиеавиация
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У 2021 році представляла Україну на Євробаченні: де зараз Катерина Павленко, солістка гурту Go_A
24tv
2025-05-11T04:03:09Z
У Києві відкриють виставку до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
УкраинФорм
2025-05-10T23:49:57Z
Теплі історії для двох: 6 фільмів та серіалів, які можна подивитися з мамою
24tv
2025-05-10T19:42:09Z
Людмила Клименко презентувала новий сингл «Нічний вогонь»
Storyboom
2025-05-10T18:28:41Z
Андре Тан назвав тренди літа 2025: зверніть на них увагу
24tv
2025-05-10T17:24:40Z
Куди сходити у Києві 12-18 травня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T16:03:54Z
Марія Мельниченко показала приголомшливу сукню, у якій представить Україну на «Міс Світу 2025»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T15:57:18Z
Морська війна та дрони: розвідники розкрили нові факти протистояння на Чорному морі
Детектор М
2025-05-10T15:37:05Z
29 років разом: Ольга Сумська показала архівне відео з весілля з Борисюком
24tv
2025-05-10T14:51:26Z
Путін запропонував Україні відновити прямі переговори у Стамбулі з 15 травня
Лига
2025-05-11T04:25:20Z
Іран заявляє, що не відмовиться від своїх ядерних прав
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T04:24:22Z
У Німеччині ухвалили несподіване рішення щодо зброї для України
Хвиля
2025-05-11T04:00:21Z
Трамп заявив про «повне перезавантаження» відносин з Китаєм на тлі перемовин у Швейцарії
УкраинФорм
2025-05-11T03:57:21Z
Путін звинуватив Європу в "хамській манері" і висловив сподівання на відновлення відносин
24tv
2025-05-11T03:54:56Z
Марна надія – Карл Білд про умови Путіна щодо мирних переговорів
ZN UA
2025-05-11T03:54:10Z
Путін виступає за «мир» з Україною та запускає «шахеди»: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T03:48:47Z
Як Трамп вирішив передати Ердогану та Сі Цзіньпіну "брудну роботу"
GlavRed
2025-05-11T03:27:17Z
Трамп поступово розчаровується діями Путіна - The Wall Street Journal
Gazeta UA
2025-05-11T02:42:11Z
Карта бойових дій на 11 травня 2025 року – ситуація на фронті
Факти ICTV
2025-05-11T04:15:40Z
Зі святом, матусю! Барвисті картинки, листівки та привітання своїми словами
Telegraf
2025-05-11T04:12:04Z
Волонтери з Британії та Канади передали Силам оборони майже пів сотні позашляховиків
УкраинФорм
2025-05-11T04:06:55Z
День матері в Україні: яскраві листівки, привітання у віршах і прозі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T04:03:59Z
11 травня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна виносити сміття з дому
24tv
2025-05-11T04:03:54Z
Якою буде пенсія, якщо людина працювала за кордоном
24tv
2025-05-11T04:03:48Z
Найдорожче в світі слово: найкращі вірші до Дня матері для найрідніших
24tv
2025-05-11T04:03:41Z
Безкоштовне житло для ВПО у Миколаєві: де можна знайти прихисток
Политека
2025-05-11T04:01:15Z
"Почули шелест": поліція в Японії виявила тисячі раків-самітників у кількох валізах іноземців
Фокус
2025-05-11T04:00:00Z
Не "Шуба" і не "Вінегрет": який ще салат з буряка вам точно сподобається
Telegraf
2025-05-11T03:15:26Z
Як правильно очистити рану вдома і коли варто звертатися до лікаря
Украина Криминальная
2025-05-10T21:57:07Z
Дофаміновий детокс – що це таке, простими словами, і чи варто його хотіти
24tv
2025-05-10T19:21:14Z
Досвідчені дачники поливають свій сад корицею — результат здивує навіть новачків
Telegraf
2025-05-10T17:54:36Z
Сіра гниль буде не страшна: чим потрібно обприскати полуницю у травні
GlavRed
2025-05-10T15:27:45Z
Коли тренуватись краще – зранку чи ввечері: ось що кажуть експерти
24tv
2025-05-10T15:12:40Z
Проблеми з нирками і психікою: популярний напій виявився небезпечним для підлітків, заявили вчені
Фокус
2025-05-10T14:43:21Z
Американські вчені розбили сотні яєць і тепер знають, як їх краще варити
ZN UA
2025-05-10T11:52:07Z
Що їсти, щоб старіти повільніше і здоровіше – три продукти, що доступні кожному
24tv
2025-05-10T11:12:08Z
Поліція розслідує розстріл росіянами чоловіка на дамбі Каховської ГЕС у 2022 році
УкраинФорм
2025-05-11T03:40:03Z
Тіло ймовірного ухилянта виявили поблизу кордону з Румунією - другий випадок впродовж тижня
Gazeta UA
2025-05-11T02:27:25Z
З Берислава на Херсонщині поліцейські евакуювали чотирьох людей
УкраинФорм
2025-05-11T02:27:18Z
Поліція Флориди зупинила яхту, як розбишакський авто, застосувавши маневр PIT
Топ Жир
2025-05-11T01:30:18Z
На Харківщині розслідують побиття чоловіка військовослужбовцями ТЦК
24tv
2025-05-10T21:09:57Z
Польська поліція з’ясовує обставини загибелі українця в готелі Кракова - ЗМІ
УкраинФорм
2025-05-10T21:09:43Z
16 злочинців підуть під суд за організацію шахрайського кол-центру у виправній колонії
InternetUA
2025-05-10T20:37:53Z
У Києві п’яний ексберкутівець протаранив три автівки
Украина Криминальная
2025-05-10T20:36:36Z
Злодія у законі "Умку" затримала СБУ - ЗМІ
Подробности
2025-05-10T20:15:21Z
Правила виробництва спиртових дистилятів і алкогольних напоїв: чек-лист для крафтярів
AgroPortal
2025-05-11T03:30:26Z
"Нафтогаз" пояснив, як тепер формує рахунки за спожитий газ
Хвиля
2025-05-11T02:30:05Z
В Україні зафіксовано потужний стрибок цін на квартири, експерти пояснили причину
Хвиля
2025-05-10T23:42:18Z
НБУ пропонує оновити правила використання QR-кодів для платежів
InternetUA
2025-05-10T22:01:01Z
Мінус 70% викидів парникових газів. Фінська компанія запропонувала революційну технологію для суден
InternetUA
2025-05-10T21:01:22Z
Платежки з підступом: Попенко пояснив, як теплокомуненерго використовують тарифи для махінацій
Хвиля
2025-05-10T20:31:43Z
Без житла й грошей: "ухилянтів", які не сплатять штрафи, чекає конфіскація майна, – Мін'юст
24tv
2025-05-10T20:15:52Z
Створюємо магніт для грошей: яку купюру ні в якому разі не можна віддавати
24tv
2025-05-10T19:24:29Z
Чи можна збудувати ангар на землі сільськогосподарського призначення
24tv
2025-05-10T19:03:16Z
Здогадуються одиниці: для чого потрібні маленькі чорні крапки на склі в автомобілі
GlavRed
2025-05-11T03:27:52Z
Grok з’явиться в автомобілях Tesla
InternetUA
2025-05-11T00:01:54Z
Продавець виставив новенький Mercedes SUV і миттєво втратив тисячі
Топ Жир
2025-05-10T23:45:27Z
Яка особливість автомобіля відразу видає його застарілість?
Топ Жир
2025-05-10T22:00:54Z
Цей бежевий універсал Chrysler досі їздить і вважає себе стильним
Топ Жир
2025-05-10T20:30:54Z
Він розібрав вантажівку на частини й створив те, на що Jeep не наважився
Топ Жир
2025-05-10T19:00:51Z
Витрати на працю в німецькому автопромі роблять американські заводи вигіднішими
Топ Жир
2025-05-10T17:00:42Z
Ми протестували останню Hyundai i20 N — гарячий хетчбек, який ви шкодуватимете, що не придбали
Топ Жир
2025-05-10T15:49:41Z
Mitsubishi представила концепт 7-місного кросовера DST для нових ринків
360ua.news
2025-05-10T14:31:30Z
Загарбники минулої доби вдарили по Запорізькій області 364 рази
УкраинФорм
2025-05-11T04:24:36Z
Атака дронами після "перемир'я", ворог просунувся на фронті: хронологія 1173 дня війни
24tv
2025-05-11T03:27:55Z
Гороскоп на завтра 12 травня: Рибам - велика можливість, Водоліям - відпочинок
GlavRed
2025-05-11T03:27:10Z
В Україні хмарно з проясненнями: прогноз погоди на 11 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T03:21:33Z
У Києві працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T03:09:46Z
Пенсія в Києві: ПФУ намагався стягнути 341 тисячу з чоловіка, рішення суду
Политека
2025-05-11T03:00:32Z
На Прикарпатті встановили танцювальний рекорд України
УкраинФорм
2025-05-11T02:46:17Z
Зима ніяк не хоче йти: чого українцям чекати від погоди у травні
Telegraf
2025-05-11T02:30:48Z
"Тепло, якщо стояти біля мангала". Мережею несуться меми про погоду у травні
Telegraf
2025-05-11T01:36:59Z
Гороскоп для Раків 2025-2028: важливі рішення та крутий результат через три роки
GlavRed
2025-05-11T03:27:19Z
Перевірені способи очистки шторки в ванній кімнаті від жовтизни, цвілі, іржі чи вапняного нальоту
Gazeta UA
2025-05-11T02:18:24Z
Овнам варто дотримуватись мирних шляхів: гороскоп на 11 травня
24tv
2025-05-11T02:06:31Z
Повня у Скорпіоні зачепить 4 знака: кому доведеться попрощатися з ілюзіями
GlavRed
2025-05-10T23:28:31Z
Що по-справжньому робить людей щасливими: три поради від фінів
Gazeta UA
2025-05-10T21:39:13Z
Готуйте одразу подвійну порцію: улюблені українські палюшки – смак, що пройшов кріз історію
24tv
2025-05-10T21:00:11Z
Чим обробити виноград у травні: геніальні добрива
24tv
2025-05-10T19:30:09Z
Чим підживити цибулю навесні: що не можна і що варто використовувати
GlavRed
2025-05-10T19:27:33Z
Щоб була смачною та без нітратів: як правильно вибирати редиску
24tv
2025-05-10T18:39:37Z
Де тюлень серед ведмедів: лише найуважніші знайдуть його за 6 секунд
GlavRed
2025-05-11T04:12:20Z
Штучний інтелект під загрозою: британські артисти закликають уряд захистити їхні твори від технологічних компаній
InternetUA
2025-05-11T04:01:28Z
Люди вражені цим несподіваним способом: хлопець зняв відео, як заправляє ліжко, і став вірусним
24tv
2025-05-11T03:12:06Z
Тамагочі та Quake увійшли до Зали слави відеоігор 2025 року
InternetUA
2025-05-11T03:01:33Z
Техас уклав «мирову» з Google на суму $1,38 млрд
InternetUA
2025-05-11T02:01:59Z
CD Projekt RED збирається перевести дуже багато розробників на продовження Cyberpunk 2077
InternetUA
2025-05-11T01:01:57Z
Apple готує масштабний редизайн macOS 16
InternetUA
2025-05-10T23:01:54Z
Науковці висунули революційну гіпотезу, що змінює чинні уявлення про гравітацію та темну енергію Всесвіту
InternetUA
2025-05-10T19:58:17Z
Порочне коло, з якого нереально вибратися: вчені знайшли нову небезпеку в алкоголі
Фокус
2025-05-10T19:30:05Z
Терористичні друзі Кремля заборонили в Афганістані… шахи
Украина Криминальная
2025-05-10T23:33:24Z
Валенсія набрала 32 очки за друге коло – більше тільки у Барселони
Football.ua
2025-05-10T21:37:46Z
Барселона – Реал: онлайн-трансляція чемпіонського матчу іспанської Ла Ліги
24tv
2025-05-10T21:36:54Z
Гамбург повернувся в Бундеслігу через сім років
Football.ua
2025-05-10T21:22:04Z
Покер Серлота допоміг Атлетіко розгромити Сосьєдад
Football.ua
2025-05-10T21:04:00Z
Емполі без Коваленка вирвав перемогу у Парми
Football.ua
2025-05-10T20:54:40Z
Ювентус хоче підписати двох гравців з АПЛ безкоштовно
Football.ua
2025-05-10T20:21:54Z
"Вся Україна за нього вболівала": Харлан висловилася про рішення гімнаста Ковтуна змінити громадянство
ZN UA
2025-05-10T20:21:45Z
Матері, які виховали чемпіонів: теплі світлини українських спортсменів із найріднішими
24tv
2025-05-10T20:18:15Z