Про це повідомила у Телеграмі Харківська обласна прокуратура, передає Укрінформ.
"Затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно 41-річного чоловіка за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України (в редакції до 24.10.2024)). Обвинувачений – громадянин РФ родом з Бєлгородської області, який останні роки він мешкав у селі Стрілеча на Харківщині”, – йдеться у дописі.
За даними слідства, під час повномасштабного вторгнення чоловік виконував обов’язки керівника самопроголошеного органу народної поліції на тимчасово окупованій території Липецької громади Харківського району на "посаді" начальника дільничних, володів інформацією про місцевих жителів та їхню проукраїнську позицію.
"Російські військові силоміць затримували людей і відвозили до катівень, що були облаштовані у будівлі пункту пропуску "Гоптівка" та у підвалі багатоповерхівки у селі Стрілеча. Окупанти разом з обвинуваченим завдавали людям хаотичних ударів гумовими кийками, електрошокером, били деревʼяним молотком по голові. Також вони через рушник лили на обличчя потерпілих воду, блокуючи тим самим доступ повітря. Обвинувачений цю екзекуційну процедуру цинічно називав "банним днем". Крім того, примушував потерпілих брати участь в "армійських іграх", що передбачали перевдягнення в прикордонників чи поліцейських та виконання певних завдань", – розповіли у прокуратурі.
Правоохоронці встановили, що однією з жертв російських терористів був онкохворий цивільний чоловік.
"Фігурант забив його майже до полусмерті, намагаючись "вибити" інформацію про ЗСУ. Така ненависть до потерпілого була спричинена тим, що його син є українським військовослужбовцем", – зазначили у відомстві.
Обвинувачений перебуває у розшуку. Його судитимуть заочно у Дергачівському районному суді Харківської області.
Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки Українивстановила особу ще одного воєнного злочинця – бойовика спеціального загону швидкого реагування Росгвардії "Ахмат", який причетний до катування цивільних жителів України, зокрема старости села на захопленій частині Луганської області.