MY.UAНовини
"Головне – пережити наступні місяці": коли і як може закінчитися війна
"Головне – пережити наступні місяці": коли і як може закінчитися війна

"Головне – пережити наступні місяці": коли і як може закінчитися війна

Таку думку в розмові з 24 Каналом озвучив історик, доктор історичних наук, професор Українського католицького університету Ярослав Грицак. Також він припустив, коли може закінчитися війна, проаналізував сценарії завершення та назвав найбільші помилки Владіміра Путіна.

В хід пішли нові "чорні лебеді": головні події 2024 року

На вашу думку, які основні події 2024 року матимуть чи вже мають глобальний вплив на наше майбутнє?

Насамперед – перемога Дональда Трампа. Ми не знаємо, який це матиме вплив, але, очевидно, вплив буде, тому що це супердержава.

Думаю, що Трамп загалом є дуже невигідною особою для Путіна, тому що вони схожі між собою – мають суперего, значною мірою психопати. Я говорю відверто. Тобто це люди, яким далекі чужі страждання. Також повна непередбачуваність. З Джо Байденом Путіну було якоюсь мірою легше, тому що Байден був прогнозований. Трамп є повністю непрогнозований.

Щодо інших речей. Думаю, що в історії війни цього року вже сталася дуже радикальна зміна. Здається, вперше війна стає роботизованою, з використанням штучного інтелекту. Про це говорила професорка Маргарет Макміллан, яка є знаним фахівцем з історії воєн. Тепер ми читаємо в різних повідомленнях, що цього року сталася ця велика зміна.

Які будуть результати – ми ще не знаємо. Передбачали, що це може статися, але, здається, вже сталося. Це означає, що у хід йдуть нові "чорні лебеді", про які ми раніше не могли й думати.

Для нас, українців, найголовніше те, що ми вистояли. Цей рік був дуже тяжкий, напевно, найтяжчий. Уряд усе таки спромігся на системні реформи. Мобілізація пішла запізно з усіма наслідками, які ми зараз бачимо. Також США, наш головний партнер і постачальник зброї, затримували зброю майже на 8 – 9 місяців. Це було випробування.

Є й інші фактори. Наприклад, падіння режиму Башара Асада в Сирії, але це не щось нове. Ми бачимо, що більшість тираній закінчують саме так. Те ж саме чекає на тиранію Владіміра Путіна.

Коли може закінчитися війна

Як так сталося загалом, що 50-річне правління Асадів зруйнували буквально за 10 днів? Чи може бути так із путінським режимом?

Цьому передувало десять днів революції. Навіть трохи більше, тому що падіння Асада – це дуже віддалений, але все-таки ефект Арабської весни. Це те, що сирійські опозиції, революціонери ставили собі за мету, і нарешті це сталося.

Щоб ми могли краще зрозуміти, я говорю як історик. Ми зараз проживаємо війну, яка є дуже важливою і дуже болючою для нас. Маємо великі втрати, але розуміємо, що ця війна дуже важлива у тому сенсі, що Україна зараз є важливим гравцем – те, що станеться в Україні, визначатиме майбутнє світу. Але ця війна не є сама по собі. Ця війна є частиною воєнної хвилі, яка почалася 2022 року й триватиме, найімовірніше, щонайменше до кінця десятиліття. Про це говорять не тільки історики, а й військові експерти.

Чому я це все кажу? Бо це довга воєнна хвиля, яка пішла на заміну довгої революційної хвилі. Ми мали майже десятиліття революцій, починаючи з акції "Захопи Уолл-Стріт" та Арабської весни, закінчуючи масовими протестами у Білорусі, Казахстані та інших країнах. Тобто якщо 2010-ті роки – були десятиліттям революцій, то у 2020-ті – десятиліття війни. Дуже часто в історії ми бачимо, що хвиля революції йде рука в руку з хвилею війни.

Якщо так говорити, то 2025 рік – це тільки середина цього всього. Тому, коли я слухаю різні прогнози, що війна закінчиться такого-то року й такого-то місяця, то ставлюся до цього з великим скепсисом. Цього ніхто не знає, тому що ця війна надовго. Найімовірніше, ми зараз лише на середині цієї війни. Я не кажу, що в середині війни в Україні. Можливо, вона закінчиться перемир'ям. Але це не назвати кінцем війни, тому що війна виникає в тих чи інших точках світу, і світ дуже нестабільний.

Найбільші поразки Путіна у 2024 році

Якщо говорити про Путіна, його дії цього року і плани на майбутнє, чи можете ви назвати серйозну перемогу і серйозну поразку диктатора за 2024 рік?

Найбільша поразка – це Сирія, Асад. Це наочно продемонструвало, що Росія не супердержава; не така, якою вона себе представляє. Тобто надії її союзників, що вона надасть допомогу, є марними. Так само як вона "не кинула" Сирію – не кине когось іншого.

Також ядерний шантаж Путіна насправді є порожньою фразою. Це має вигляд блефу, й Захід це розуміє. Принаймні зараз серед експертів є загальний консенсус, що навряд чи Путін використає ядерну зброю. Хоча й погрожуватиме. Є відома українська приказка, що "собака, яка гавкає, рідко кусає". Не тому, що не хоче, а тому, що не має спроможності та можливості.

Це дуже важливі точки, де видно слабкість Путіна. Є й інші точки. Наприклад, чи зможе російська економіка та армія, яка завжди є функцією економіки, пережити цей пік, і чи цей пік може далі продовжуватися? Адже є оцінки, що до середини 2025 року і російська економіка, і російська армія матимуть серйозні проблеми з ресурсом. Нам головне до цього часу вистояти.

Це системні, структурні слабкості. Ми бачимо серйозні проблеми. За тими декораціями, які Путін подає, бачимо крихкість цього режиму. Пам'ятаємо дуже важливу річ, що всі тиранії – дуже крихті. Ззовні вони мають вигляд, що стоятимуть вічно, а потім крах стається в один момент. Дуже сподіваюся, щоб це сталося якнайшвидше, і бажаю цього Путіну.

Важко сказати, що Путіну вдалося, тому що я не бачу великих дат. Напевно, йому вдалося якоюсь мірою активізувати БРІКС. Він вдає, і це йому, можливо, вдається, що існує якийсь певний союз різних держав, які мають спільну антизахідну програму разом з Росією, і вони будуть союзниками. Тобто Путіну вдалося переламати цю ізоляцію, яка оточила Росію. Утім, це країна Третього світу. Росія може виступати їхнім лідером, але це показує, що насправді Путін не лідер з Першого світу, його рівень – другого чи третього порядку.

Думаю, що найбільшою помилкою Путіна є війна з Україною. За цю війну він буде жорстко покараний. Зараз він не має шляху назад, не має великого маневру. Тому я досить сумніваюся, що цього року буде мир чи перемир'я в Україні. Можуть початися перемовини, але сумніваюся, що цей мир чи перемир'я буде цього року. Сумніваюся, чи Трампу вдасться це зробити не тільки за 48 годин, а й до кінця свого терміну.

"Трамп буде тиснути на Зеленського"

У ЗМІ повідомляли начебто Трамп надіслав Володимиру Зеленському повідомлення, щоб той думав про припинення війни й те, щоб віддати окуповані території. Яка ймовірність того, що Дональд Трамп піде на умови Путіна? Або в чому може полягати його потенційна угода?

Не можу сказати. Думаю, що сам Трамп не знає, що він робитиме. Він дуже імпульсивний чоловік і реагує на момент. Причому важко сказати, що в той момент на нього вплине. Припускаю, що він продовжуватиме цю розмову з Зеленським, тиснутиме на нього, бо поки не розуміє, що ці розмови нічого не приносять, бо не буде відповідного посилу з боку Путіна.


Зеленський і Трамп / Getty Images

Ми ж розуміємо, що Зеленський у тій ситуації мало що змінить. Він не може припинити війну. Як кажуть поляки – для танго треба двоє. Сам із собою Зеленський "танцювати" не буде – треба, щоб була згода Путіна, а ми її не бачимо.

Можливо, коли Трамп побачить, що Путін його "опустив", то може посилити допомогу Україні. Може бути така формула, принаймні я на неї сподіваюся – що спочатку буде гірше, а потім стане краще. Однак нам дуже важливо пережити цю непослідовність, нестабільність Трампа у перші місяці його президентства.

Є думка, що Трамп дуже хоче отримати Нобелівську премію миру, тому робитиме все для того, аби закінчити цю війну.

Хотіти можна все. Я тільки вітаю, нехай він цього хоче; нехай покаже, що має сили й можливості. Утім, я не бачу, що він має сили і можливості, тому що ключ до миру лежить не в кишені Трампа. Ключ до миру лежить в кишені Путіна. Однак не бачу ні можливості, ні бажання, ні маневру для Путіна швидко закінчити війну. Він запустив страшну машину і тепер мусить бігти попереду неї. Якщо він спиниться, машина "розчавить" його. Тому що машину війни запустити легко, тяжко її зупинити.

Звичайно, Путін має під собою великий апарат і може переконати пропаганду, що це перемир'я буде його перемогою. А насправді є структурні проблеми, про що й пишеться. Цей рік може бути технічно переламним і для війни, і для всього світу. Тому що ми знаємо, що війна дуже швидко прискорює розвиток різних технологій.

Росія знову пропускає знову шанс розвитку технологій, так само як це було за часів пізнього Радянського Союзу. СРСР зосередився на своїх воєнних планах, а проґавив комп'ютерний розвиток. Зараз те саме може статися з Росією.

Отже, Трамп може говорити будь-що. Насправді кінець цієї війни вирішуватиметься поза волею Трампа. Він вирішуватиметься певними структурними проблемами, а Росія їх вже має. Вона "надуває щоки" й показує, мовляв, дуже "сильна і могутня", але ці проблеми є. Вони нікуди не дінуться і наростатимуть.

Крах путінського режиму є неминучим

Багато економістів зараз почали порівнювати Росію із Радянським Союзом. Мовляв, якщо зараз ціна на нафту впаде, то відповідно відбудеться крах режиму Путіна. Чи можна це порівнювати?

Можна порівнювати. Особливо, якщо Трамп зробить те, що він обіцяв. Якщо відкриє по-новому інтенсивний видобуток нафти в США, то це, очевидно, вплине. Однак ми можемо стільки завгодно говорити про неминучий крах Росії й Путіна – він станеться, але ми не знаємо коли. Усе-таки навіть за такої ситуації у Росії є великий ресурс.

Мене більше тривожить, чи Україна до цього часу не зазнає краху, тому що у нас також є структурні проблеми такі самі, а, може, ще більші, ніж в Росії. Особливо, якщо Україна не матиме достатньо підтримки від Заходу. Якщо Уряд поводитиметься по-популістськи, а не переводитиме Україну на воєнний режим і на інші рейки існування.

Чи є Україна одним з першочергових пріоритетів Трампа

Упродовж останнього часу Дональд Трамп зробив безліч різних різких заяв. Він запропонував Канаді стати 51-м штатом США, виявив бажання забрати у Панами Панамський канал, заявив, що хоче взяти під контроль Гренландію. Він же обраний президент, чи можна йому розкидатися подібними заявами? Чи не має це вигляд легітимізації загарбницької війни Путіна?

Я найменше хочу обговорювати Трампа та аналізувати його заяви. Вони імпульсивні, безсенсові, скандальні та свідомо провокативні. Не знаю навіть, чи сам Трамп вірить у багато з того, що говорить і чи дійде це до якоїсь реалізації. Усе-таки США мають систему балансу правової влади. Президент навіть з великою могутністю має певні обмеження. Як президент, який знову переміг на виборах, він має величезну владу та ресурси, може говорити, що хоче, але навіть ця влада є досить обмеженою.

Головною проблемою для Трампа є Китай, а не Гренландія чи Канада. Тайванська проблема може стати війною за час президентства Трампа. Він про це знає. 2027 – 2028 рік. Тож дуже важливо, чи США зможуть включитися у цю війну, бо все-таки Штати дали певні зобов'язання. Сильніші, ніж у випадку України чи навіть Ізраїлю. Якщо до того часу війна в Ізраїлі та Україні закінчиться, то питання – чи зможуть США вести ще й третю війну.

Тут є загальне правило. У Першій та Другій світових війнах перемогла та сторона, якій допомагали США. Штати вступали у Першу та Другу світові війни з великими ресурсами та з запізненням – коли вже сили у двох сторін були вичерпані на європейському фронті. Також дуже важливо, що вони мали озброєння і всі інші речі, які до того не були використані. Отже, американський фактор – дуже важливий, але навіть за цих умов американці не вели війну аж на три фронти.

Зрозуміло, що тут для Трампа є певна ієрархія. Велике питання, на яке ми не можемо відповісти – де у цій ієрархії місце України? Чи входить Україна у, скажімо, 3 – 5 найбільших пріоритетів Трампа? Пропускаю, що ні. Це те, що кажуть експерти й це – поганий прогноз, але ця ієрархія є нестабільною, вона може змінитися.

Ймовірні варіанти завершення війни в Україні

Є кілька можливих сценаріїв завершення війни. Найчастіше говорять про німецький, корейський та фінський. Чи реалістичний якийсь із них? Можливо, у вас є якісь інші припущення чи сценарії?

Я вважаю, що ці порівняння не мають великого сенсу – ані з корейським, ані з фінським, ані з німецьким сценаріями. Жоден з цих сценаріїв не подібний до українського в тому сенсі, що ані у війні з фінами, ані з німцями, ані з Кореєю Радянський Союз чи Китай не мали на меті знищення корейської, фінської чи німецької ідентичності. Йшлося про території та знищення суперника.

Тут інше – Путін виразно каже, його мета стерти Україну з карти світу, щоб знищити українську національну ідентичність. Тут можна порівнювати позицію Гітлера щодо Чехословаччини, Польщі, чи позицію арабського світу щодо ізраїльського.

Чи можна скористатися форматом перемир'я в арабсько-ізраїльському конфлікті? Припускаю, що ні. Можна досягати перемир'я, ми це бачили останніх 40 років, але чи був мир – ми не маємо відповіді. Думаю, що нам треба брати за приклад ізраїльський сценарій. Тобто ми можемо мати перемир'я, але повинні розуміти, що це перемир'я є тільки перепочинком і можливістю для розвитку на випадку нової війни.

Для мене мир означає тільки одну ситуацію – коли Росія або не зможе, або не захоче більше воювати. Тільки такий мир можливий. Я не знаю, коли це може статися, але для мене тільки досягнення цієї мети означає, що Україна нарешті буде в безпеці.

Це можна досягнути на полі бою, на дипломатичному фронті та ресурсами, але для мене головне досягнення та інструмент – це входження України в західний світ, ЄС і, найголовніше, – в НАТО. Ті, хто мають цю "парасольку", можуть відчути себе у безпеці.

Німецький чи фінський варіант можна порівняти в тому сенсі, що вони обидвоє увійшли під "парасольку" НАТО. Німеччина раніше, фіни пізніше, але все одно це відбулось. Це розв'язало питання їхньої безпеки. Тільки в тому сенсі я можу бачити подібну розв'язку фінського чи німецького сценарію для України, але подібність дуже обмежена.

Чому провалились переговори в Стамбулі

Росія неодноразово казала, що не погодиться на жоден сценарій, який говорить про членство України в НАТО. Водночас у ЗМІ пишуть, що нам можуть запропонувати договір зі США, як це відбувалося з Південною Кореєю, або з Ізраїлем. Як ви до такого ставитеся?

Ізраїль може існувати тому, що він у топ 3 списку країн, яким США допомагають. Ми ж розуміємо, що Ізраїль сам по собі існувати не може. Звичайно, ізраїльтяни мають величезні досягнення, технології, дуже добру воєнну систему, налагоджену мобілізацію та інше. Тут треба Україні тільки вчитися, але розуміємо, що ми не маємо і близько тієї допомоги, що має Ізраїль від США.

Хочу звернути увагу на недавню публікацію, яка була в Foreign Affairs. Це дуже важливо в нашій розмові. Одна з причин, чому Стамбульські перемовини закінчилися нічим, не тільки тому, що стало відомо про злочини Росії в Бучі та Ірпені, – виявилося, що Захід не хоче й не готовий давати будь-які гарантії безпеки Україні. Тому що це було, як вони вважали, надто ризиковано та надто дорого, в сенсі ресурсів.

Чи змінилася позиція Заходу зараз? Я не знаю. Політики можуть робити будь-що – робити будь-які заяви та покладатись на будь-які документи. Чи є політична воля дотримуватися цих документів? Поки цієї волі я не бачу. Є красиві заяви, зокрема й Еммануеля Макрона. Також ми не знаємо, що станеться після виборів в Німеччині в лютому. Пропускають, що вибори будуть на користь України й Німеччина буде більш активною щодо України. Однак нам треба стабільні гарантії, а стабільні гарантії – це НАТО.

Я не кажу, що Україна вступить в НАТО у 2025 році. Фіни вступили не одразу після завершення війни. Це довготривала мета, тому і кажу, що війна надовго. Я говорю про кінцеву перемогу України. Перемир'я є можливим, але мир – це дуже довготривала мета. Це означає, що треба довести Росію до того стану, в якому вона не зможе і не захоче більше воювати. А з нашого боку, Україна входить у європейську систему і НАТО. Це для України дуже важливо, адже розв'язує головне питання – питання безпеки.

Ми можемо критикувати Захід за багато речей, і робити це заслужено, але одна річ не підлягає сумніву – на Заході більше немає війни. Захід не воює всередині своєї власної системи. Отже, входження України в цю зону не є якоюсь примхою, не є просто бажанням жити краще життя. Це розв'язання головного питання власної безпеки, яке Україна, на жаль, не може розв'язати останні 300 – 400 років.

На Заході виникали побоювання, мовляв, якщо вигнати Росію з території України, то Путін може застосувати ядерну зброю. Страх перед цим міг дещо сковувати наших партнерів. Джо Байден на це казав, що ми застрягли.

Байден мав трішки іншу позицію. Він вважав, що Україна не вистоїть, Росія окупує значну частину чи навіть всю Україну, але застрягне в цій війні, як в Афганістані. Тобто розрахунок Байдена полягав в тому, що країна-агресорка повільно, але впевнено вичерпається в Україні. І це буде початок повільного кінця Росії, тому він і не наполягав на активній підтримці, щоб не спровокувати активну відповідь Росії.


Байден і Трамп / Getty Images

Байден вважав, що це буде повільне затухання, повільне вмирання Росії. Україна мала виконати функцію "сиру в мишоловці", яку Байден поставив для Росії. Це мінялося, позиція варіювалася, але вона була одна й та сама. Ця позиція була програшна для України, бо прирікала нас на довгу війну, яку ми не могли б собі дозволити.

Мовиться не про довгу війну, а війну, яка була без достатніх ресурсів. Це дуже важливо. Росія не може робити довгу війну без певного перемир'я, щоб подолати свої труднощі. Дуже важливо, що позиція Байдена була повільною і дуже болісною агонією для України. Прихід Трампа цю тактику міняє – перекреслює. Припускаю, що Трамп змінить свою позицію і, можливо, посилить її щодо України, або, якщо не посилить, тоді Захід прокинеться, або ми матимемо підтримку і Заходу, і США.

Знову ж таки, все не тому, що Захід хоче чи не хоче, а тому, що надто велика загроза від Росії. Є загальне розуміння серед політичної еліти що Путін не закінчить на Україні. Загроза продовжуватиметься далі.

Особливо під загрозою ті країни, які ближче до України, ближче до російського кордону. Не хочу тут щось прогнозувати, бо не хочу насмішити Бога, але прихід Трампа, як би іронічно це не звучало, дуже сильно міняє стратегію. Цілком можливо, що він може змінити позицію на краще, в тому сенсі, що швидше може відбутися перемир'я та колапс Росії.

Що буде реальною перемогою України

Яким є реалістичний план перемоги України для вас як для громадянина України, а не історика?

Звичайно, я хочу, щоб Україна відновила кордони 1991 року та увійшла у західний світ. Це питання мене турбує як громадянина та як історика, бо я бачу коріння цієї війни в українсько-російській історії та історії Східної Європи. Починаючи з 1916 року виникло українське геополітичне питання, яке досі не розв'язане. Це таке саме питання, як польське в ХІХ столітті та єврейське у XX столітті.

Тобто поки не виникне держава, яка буде стабільна на цій території, яка не ввійде до більшого, але не російського союзу, – доти миру на цій території не буде. І тому в України ця розв'язка є. У яких кордонах нам це вдасться, в яких конференціях, коли? Не можу сказати, тут жоден історик не допоможе. Думаю, навіть не існує такої людини, яка це може сказати.

Головне не забувати, що є стратегічна мета України – вийти з тіні Росії та вийти у той простір, де неможливі ані війни з сусідами, ані репресій проти своїх власних громадян. Це історичне розв'язання цієї війни й це, я вважаю, буде перемогою України.

Другу частину розмови з Ярославом Грицаком – читайте незабаром на сайті 24 Каналу!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
7 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити
Комсомольская правда
2025-01-07T03:34:52Z
Примусова доставка до ТЦК: що робити мобілізованим
Знай
2025-01-07T03:30:10Z
Фінансова допомога: хто зможе отримати додаткові кошти у 2025 році
ZN UA
2025-01-07T03:04:45Z
Яке сьогодні свято 7 січня 2025 року: як уникнути проблем із здоров'ям та грошима
GlavRed
2025-01-07T02:54:26Z
ЗСУ продовжують просуватися на Курщині – карти ISW
ГЛАВКОМ NET
2025-01-07T02:27:21Z
У Бразилії завершили аналіз «чорних скриньок» з азербайджанського літака, збитого військовими РФ
УкраинФорм
2025-01-07T02:07:57Z
Сімейного тепла та затишку: щирі привітання з Різдвом 2025 у прозі й віршах
24tv
2025-01-07T02:03:05Z
Який місяць колись називався "просенець": мало хто знає правильну відповідь
GlavRed
2025-01-07T01:39:11Z
РФ масово перекидає найбоєздатніші війська з України: в чому причина
GlavRed
2025-01-07T01:27:45Z
Через намір Трампа купити Греландію у Данії змінили королівський герб
24tv
2025-01-07T03:39:18Z
У Трампа ще немає плану закінчення війни в Україні, а є лише певні напрацювання — Рейтерович
TSN
2025-01-07T03:36:48Z
Син Трампа прилетить у Гренландію на тлі ідеї його батька приєднати острів до США ‒ ЗМІ
ZN UA
2025-01-07T03:27:21Z
The Washington Post: Наступні кілька тижнів визначать подальше існування України
УкраинФорм
2025-01-07T03:21:51Z
Росія не встигає компенсувати втрати на фронті: у неї є 2 варіанти й обидва з наслідками
24tv
2025-01-07T02:33:30Z
Новий етап переговорів: ХАМАС погодив список 34 заручників для обміну
Хвиля
2025-01-07T02:09:09Z
Суд відхилив прохання Трампа відкласти оголошення вироку у справі про підкуп порнозірки
УкраинФорм
2025-01-07T02:04:08Z
Україна екстрадувала до Туреччини засудженого за сексуальні домагання до неповнолітніх
УкраинФорм
2025-01-07T01:54:13Z
Це допоможе Україні перемогти: у 2025 році в Росії з'явиться проблема, яка може змінити усе
24tv
2025-01-07T01:42:41Z
Поліція розслідує вбивство військовими РФ 76-річного чоловіка на Херсонщині
УкраинФорм
2025-01-07T02:36:43Z
Житель Сумщини, який убив 14-річного брата, проведе за ґратами 15 років
Украина Криминальная
2025-01-07T01:18:13Z
На Запоріжжі двох чоловіків затримано за вбивство людини та погрози поліцейським гранатою
Украина Криминальная
2025-01-06T23:45:59Z
У Варшаві водій мікроавтобуса збив 14-річного українця: хлопець помер у лікарні
ГЛАВКОМ NET
2025-01-06T22:57:42Z
Чоловік віддав псевдобанкіру майже 80 тисяч гривень
InternetUA
2025-01-06T22:04:26Z
У Херсоні внаслідок удару БпЛА по маршрутці загинув еколог міської ради
ГЛАВКОМ NET
2025-01-06T21:57:44Z
На Одещині розслідують трагічну загибель 16-річного хлопця
24tv
2025-01-06T21:06:44Z
Приїхав на "заробітки": у Києві чоловік виніс з квартири ювелірні прикраси та гроші, фото
Политека
2025-01-06T21:00:36Z
Росіяни атакували Золочів на Харківщині: постраждала жінка
ГЛАВКОМ NET
2025-01-06T20:54:58Z
Пара приміряла свою весільну сукню через 25 років: вона сіла ідеально – от тільки не на дружину
24tv
2024-12-24T04:48:52Z
Ой, як незручно: стилісти назвали українкам аксесуари, які давно не модні
Знай
2024-12-24T04:51:45Z
37-річна Леся Нікітюк вперше виходить заміж
ГЛАВКОМ NET
2025-01-07T00:54:06Z
Узяв в батьків найкраще: який зараз вигляд має син Джонні Деппа і Ванесси Параді
GlavRed
2025-01-07T00:27:15Z
Максим Галкін переспівав Степана Гігу і зізнався, хто вчить його української
GlavRed
2025-01-06T23:27:16Z
Могилевська вперше вивела 4-річну доньку на сцену та познайомила із зірками
TSN
2025-01-06T22:27:38Z
У народної артистки України Наталії Бучинської різдвяно-новорічний період – найулюбленіший. Традиціями її родини вона вже готова поділитися з вами.
FM-TV
2025-01-06T22:06:35Z
4 головні фільми про супергероїв, які має подивитися кожен
24tv
2025-01-06T21:36:19Z
Тарас Цимбалюк поставив крапку в плітках про своє особисте життя - що сталося
GlavRed
2025-01-06T21:27:05Z
Росіянам дуже тривожно: на які хитрощі вони йдуть, щоб зберегти кораблі у Криму
24tv
2025-01-07T03:24:33Z
Тельцям прогнозують любовні переживання: гороскоп на 7 січня
24tv
2025-01-07T03:03:38Z
Тепло до +11 градусів: синоптик розповів, де чекати весни посеред січня
Политека
2025-01-07T03:00:48Z
На війні в Україні загинув шотландський доброволець
ГЛАВКОМ NET
2025-01-07T02:42:55Z
Рибам – експерименти, а Козерогам потрібна допомога: гороскоп для всіх знаків на 7 січня
Знай
2025-01-07T02:30:29Z
Гороскоп на завтра 8 січня: Ракам - незабутній день, Дівам - фінансовий успіх
GlavRed
2025-01-07T02:00:44Z
Прикордонники показали, як нищать техніку та піхоту ворога на Краматорському напрямку
УкраинФорм
2025-01-07T01:45:37Z
Росіяни безрезультатно намагаються взяти Покровськ у кліщі - Сили оборони
УкраинФорм
2025-01-07T01:36:11Z
Ворог окупував Лозову - DeepState
TSN
2025-01-07T01:12:45Z
На аукціоні в Японії продано рибу за $1,3 млн: у чому її особливість
ГЛАВКОМ NET
2025-01-07T03:15:27Z
До Дія.City у 2024 році приєдналося 880 нових резидентів
InternetUA
2025-01-07T03:04:16Z
Microsoft закликає уряд США розробити чітку стратегію в галузі штучного інтелекту
InternetUA
2025-01-07T02:01:35Z
SpaceX та Італія на порозі мільярдної угоди у сфері безпеки
InternetUA
2025-01-06T23:39:16Z
Хто втратить більше від зупинення транзиту газу: Росія чи Україна
ZN UA
2025-01-06T22:45:59Z
Приватизація землі: діючі обмеження та норми на одну особу
Хвиля
2025-01-06T21:36:36Z
Біткойн вперше за кілька тижнів підскочив вище $102 000
УкраинФорм
2025-01-06T21:34:34Z
Подорожчання ключових продуктів: як змінилися ціни на цукор, молочку та м'ясо
Знай
2025-01-06T21:12:08Z
В Україні обмежили розміри пенсій: чому і в кого зменшаться виплати
TSN
2025-01-06T21:06:07Z
Як легко та швидко почистити варені яйця: кухар поділився цікавим лайфхаком
GlavRed
2025-01-07T03:33:15Z
Ідеальна лазанья з домашнім тістом: простий рецепт від переможниці "Мастер Шеф"
Политека
2025-01-07T02:00:26Z
Найбільший крижаний острів у світі відкриває новий аеропорт: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-01-07T01:00:08Z
Якщо вдома немає порошку: якими підручними засобами можна випрати речі
GlavRed
2025-01-07T00:27:38Z
Перевірте уважність: знайдіть відмінності в картинках із носорогами за 11 сек
GlavRed
2025-01-06T23:27:47Z
Чи можна залишати собі речі померлих родичів: як не накликати на себе біду
GlavRed
2025-01-06T23:27:45Z
Як утеплити дерев’яні вікна: чим закрити щілини, щоб вдома стало тепло
GlavRed
2025-01-06T22:27:41Z
Інших пиріжків ви вже більше не захочете: рецепт, в який закохуються всі господині
24tv
2025-01-06T22:00:15Z
Вона все зіпсує: яку популярну спецію не можна використовувати для маринування м'яса
24tv
2025-01-06T20:39:08Z
Легендарний Патрік Клюйверт стане тренером екзотичної країни, яку спробує вивести на ЧС-2026
24tv
2025-01-06T22:00:06Z
Ноттінгем Форест розгромив Вулвергемптон та наздогнав за очками Арсенал
Football.ua
2025-01-06T22:00:05Z
Мілан виграв Суперкубок Італії завдяки неймовірному камбеку з 0:2 в дербі з Інтером
24tv
2025-01-06T21:48:14Z
Ексдружина легенди Динамо потішила публіку розкішним образом – фото чарівної брюнетки
24tv
2025-01-06T21:45:56Z
Мінера — Реал Мадрид 0:5 Відео голів та огляд матчу Кубка Іспанії
Football.ua
2025-01-06T21:42:39Z
Лунін допоміг "Реалу" здобути розгромну перемогу у Кубку Іспанії
ZN UA
2025-01-06T21:27:39Z
"Нокаутую тебе в першому раунді": відомий супертяж зухвало звернувся до Джошуа
24tv
2025-01-06T21:24:22Z
Мілан — володар Суперкубку Італії-2025
Football.ua
2025-01-06T21:06:39Z
Крістал Пелес знайшов "нового Олісе" у Чемпіоншипі
Football.ua
2025-01-06T21:00:11Z
Краще будь-якого клінінгу: як почистити диван содою, лайфхак підірвав Мережу
GlavRed
2025-01-07T02:27:49Z
Загадка для геніїв: потрібно вирішити хитре математичне рівняння
GlavRed
2025-01-07T01:27:54Z
Нова консоль Xbox вийде вже 2026 року і називатиметься Xbox Prime - інсайдер
InternetUA
2025-01-07T01:03:40Z
Сем Альтман анонсував стратегічні зміни OpenAI у розробці суперінтелекту
InternetUA
2025-01-07T00:04:49Z
Ворог запустив кілька груп «Шахедів»
УкраинФорм
2025-01-06T20:39:18Z
Мільйони користувачів електронної пошти під загрозою — хакери можуть заволодіти паролями
InternetUA
2025-01-06T20:36:32Z
Бусіфікація, квардробери, перемовини, популізм. Словник «Мислово» обрав слово року
Детектор М
2025-01-06T20:30:24Z
Acer представила портативні ігрові консолі Nitro Blaze 11 і Nitro Blaze 8
24tv
2025-01-06T20:30:05Z
Star Citizen зібрала понад пів мільярда доларів краудфандингу за всю історію гри
24tv
2025-01-06T20:00:15Z
У США зафіксували першу смерть від тяжкої форми пташиного грипу H5N1
УкраинФорм
2025-01-07T02:00:48Z
Тенденцій до спалаху метапневмовірусу в Україні немає - ЦГЗ
УкраинФорм
2025-01-06T19:03:59Z
Реконструкція відділень в Харківській обласній клінічній лікарні на завершальному етапі
Мій Харків
2025-01-06T18:24:14Z
Дивіться, але не повторюйте: гуру боротьби зі старінням шокував своєю щоденною рутиною
24tv
2025-01-06T17:54:43Z
Мікробіомна дієта: що це та наскільки корисна
24tv
2025-01-06T17:39:28Z
Експерти розповіли, який спосіб приготування кави найбільш шкідливий
AgroNews
2025-01-06T17:22:59Z
Спалах вірусу в Китаї: що про нього відомо, наскільки він небезпечний
ZN UA
2025-01-06T17:21:15Z
Вірусолог Алла Мироненко про метапневмовірус: Епідемій не викликає і відомий з 2001 року
Комсомольская правда
2025-01-06T16:52:16Z
Діє безвідмовно: як заснути за одну хвилину - простий метод військових НАТО
GlavRed
2025-01-06T16:27:51Z
Радять досвідчені автомобілісти: чим краще помити лобове скло машини
GlavRed
2025-01-06T20:27:42Z
Як у США зародилися дизельні автомобілі
AutoCentre
2025-01-06T20:12:03Z
Ваговоз JAC N350 отримав в Україні багатофункціональну надбудову
AutoCentre
2025-01-06T19:06:52Z
Skoda назвала дату дебюту кросовера Enyaq
AutoCentre
2025-01-06T18:04:48Z
Де краще залишати машину у гаражі чи на вулиці: неочікувана відповідь фахівців
GlavRed
2025-01-06T17:15:13Z
Навіщо натирати лобове скло автомобіля цибулею: запам’ятайте цей лайфхак
24tv
2025-01-06T17:09:19Z
Great Wall анонсував новий кросовер Haval H7
AutoCentre
2025-01-06T17:03:28Z
На межі абсурду: чоловік встановив рекорд, зупинивши язиком 57 електричних вентиляторів
24tv
2025-01-06T16:48:42Z
Чоловіку продали віртуальну машину за 120 тисяч гривень
InternetUA
2025-01-06T16:25:34Z