Звіти будуть синхронізовані між застосунком "Армія+" та бойовою системою DELTA, що забезпечить об’єктивність і прозорість даних.
Відтепер бойові командири будуть подавати звіти про ураження ворога у застосунку "Армія+" без паперової бюрократії.
Як це працюватиме, розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко на своїй сторінці в X.
"Звіт подаватиметься дуже просто, за кілька хвилин. А головне — без жодних паперів. До нього можна прикріпити підтвердження з бойової системи DELTA. Потім усі дані потраплять до Генерального Штабу. Усе буде захищено, зашифровано і безпечно. Так ми створимо великий єдиний дашборд знищення ворога. Який допоможе аналізувати результативність підрозділів і війська загалом", – пояснила посадовиця.
За її словами, цифрові звіти допоможуть оцінювати не тільки ефективність військових, а також і техніки та боєприпасів.
"Ми зможемо краще розуміти, яку зброю і куди необхідно виготовляти та постачати у першу чергу. Це революція і поштовх до великих змін у війську, коли рішення ухвалюватимуть за принципом data-driven, а не з голови. Розпочинаємо еру дашбордів, у якій не місце паперам та повільним процесам", – наголосила Черногоренко.
Водночас міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що запровадження проєкту "Звіт про ураження" є важливим кроком для підвищення ефективності Сил оборони України.
"Сьогодні ми зробили важливий крок, що дозволить цифровізувати та впорядкувати звітність про результати бойових дій у наших військах", – написав він на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
За словами міністра, на першому етапі можливість надавати Генштабу щоденні звіти про ураження ворога через застосунок "Армія+" отримають підрозділи ЗСУ та Нацгвардії.
"В межах пілотного проєкту подання звітів про ураження стане можливим в окремих підрозділах. У разі успішного результату – плануємо поширити проєкт на всі частини Сил оборони", – додав Рустем Умєров.
Нагадаємо, Міноборони обіцяє, що менш ніж за два місяці запрацює механізм автоматичного передавання даних з медичних закладів для визначення придатності до військової служби, або так звана цифрова ВЛК. Після цього направлення на ВЛК можна буде отримати через застосунок "Резерв+" в електронному вигляді.