MY.UAНовини
Боєць підрозділу «Гострі картузи»: «Двома екіпажами за пару тижнів 227 орків зробили “двохсотими” і “трьохсотими”»
Боєць підрозділу «Гострі картузи»: «Двома екіпажами за пару тижнів 227 орків зробили “двохсотими” і “трьохсотими”»

Боєць підрозділу «Гострі картузи»: «Двома екіпажами за пару тижнів 227 орків зробили “двохсотими” і “трьохсотими”»

Підрозділ Сил оборони «Гострі картузи» нещодавно отримав від автора однойменного серіалу Стівена Найта картузи з серіалу. Боєць «Гострих картузів» на псевдо «Кум» розповів, через що саме, а також поділився роздумами про війну та участь у ній.

— Розкажіть, як був сформований ваш підрозділ?

— Підрозділ був сформований на початку повномасштабного вторгнення в Харкові. Ми всі добровольці. До цього, хоч ми й мешкали в одному місті, але переважно не були знайома один з одним. Після початку війни хтось пішов до військкомату, хтось до ТрО, хтось прибився до Нацгвардії. Проте так вийшло, що всі ми збилися в одну зграйку, почали свій спільний бойовий шлях і воюємо з того часу разом. Працювали спочатку як звичайний піхотний підрозділ.

У перші дні війни все було досить сумбурно. Не було чітких зон відповідальності. Тому нас посилали у різні райони, де була потрібна допомога. Приїжджали, питали: що тут, де і як — і починали працювати. Так поступово ми й згуртувалися як окрема бойова одиниця.

Підрозділ «Гострі картузи»

— Як виникла назва «Гострі картузи»?

— На першому етапі війни ми всі були вдягнені хто в що. Хтось зміг знайти якесь військове вбрання, а хтось воював у своєму цивільному одязі. Своїх відрізняли по жовтому скотчу, який намотували на одяг. І тоді хтось зробив і прислав нам мем із серіалу «Гострі картузи». Є таке фото, на якому Томас Шелбі йде на чолі своїх «гострих картузів». На цьому фото героям серіалу «домалювали» жовтий скотч на руки. Нам цей мем припав до душі, ми з нього посміялися і створили в телеграмі канал, який так і назвали — «Гострі картузи». З того моменту і нашу групу стали називати «Гострі картузи».

— Ви вважаєтесь окремим підрозділом?

— Так, ми окремий підрозділ. Але ми майже з самого початку війни входимо до складу 2-го окремого загону спеціального призначення «Омега». Наша невеличка група працює саме на базі цього загону. Але, наскільки це можливо, ми намагаємося зберегти кістяк групи та її індивідуальність.

— Як особисто ви опинились у війську, чим займалися до війни та чи мали до цього якийсь бойовий досвід?

— За фахом я будівельник. Бойового досвіду на початок повномасштабного вторгнення не мав, тільки свого часу проходив строкову службу. 24 лютого прийшов у підрозділ бригади Нацгвардії, яка потім отримала назву «Спартан». Перші два тижні я був саме у цьому підрозділі. В перший же вечір війни ми опинилися на перехресті «Роза вітрів» на виїзді з Харкова. За кілька годин до цього у цей же район направили строковиків, але росіяни їх роззброїли. До того часу ми вже отримали зброю і нас направили на об’їзну дорогу. Тобто можна сказати, що я воюю безпосередньо з першого дня війни.

— Як ви отримали своє псевдо «Кум»?

У мене є четверо похресників. У підрозділі Нацгвардії, де я починав воювати, я зустрівся з чоловіком, із дружиною якого ми разом свого часу хрестили хлопчика. Він жартома звертався інколи до мене — «кум». Так воно і пішло далі.

— А у ваших бійців які були професії до війни?

— Різні. У нас є будівельники, інженери, фермери, приватні охоронці, адвокат і навіть керівники підприємств і колишні депутати райради. Люди всі різні й за фахом, і за віком. Найстаршому члену нашої групи 56 років.

— Проте у такому віці дуже важко керувати дроном.

— Так, але ж у нас у групі не всі пілоти. Люди виконують і інші завдання. Проте саме цей чоловік справді керує дроном. Йому буває тяжко, але він дає цьому раду. Головне — це бажання і мотивація. Я про себе скажу. Ми вчилися керування FPV-дронами 2 тижні у Києві. Це було після Бахмута, коли ми зрозуміли, що треба щось змінювати у своїй роботі, що нам треба якось посилюватись і вирішили спробувати освоїти FPV-пілотування. Після першого тижня навчання я був стовідсотково впевнений, що дуже старий для цього. А мені на той час виповнилось тільки 32 роки. Але ще через тиждень я вже був впевнений, що з мене вийде гарний пілот (посміхається). Головне — подолати у собі невпевненість і страх, і тоді все вийде.

Боєць підзрозділу «Гострі картузи» з дроном

— Переформуватися з піхотного підрозділу в підрозділ БпЛА було складно?

— Можна сказати, що певною мірою це було нелегко. Але все це відбувалося поступово, а не по команді «Раз-два — готово!». Ми почали займатися дронами десь наприкінці весни — на початку літа 2022 року. Тоді ще не було спеціальних шкіл, не було системи навчання пілотів БпЛА. Те саме зі спорядженням. Усі дрони купували або власним коштом, або за допомогою волонтерів і друзів. Ми потроху самостійно опановували цю справу, але вже досить скоро впевнилися, що таким чином можна досягти більш значних результатів, ніж воюючи у піхоті.

— А як зараз ситуація зі спорядженням?

— Спорядження і зараз стовідсоткове все своє. Що стосується дронів, то десь відсотків сорок «мавіків» і приблизно двадцять відсотків FPV-дронів нам надає підрозділ. Решта — це все від волонтерських фондів. Узагалі дуже багато потрібно різного спорядження. Плюс ті ж самі батареї для «мавіків». Одному пілотові, щоб ефективно працювати, на день потрібно не менше як сорок батарей. А одна батарея коштує більш як сім тисяч гривень. А вони ж не вічні. Ти 3—4 місяці попрацював із батареєю — і її потрібно міняти.

Боєць підзрозділу «Гострі картузи» керує дроном

— Вас доволі часто перекидають на різні ділянки фронту для посилення. З якими проблемами зазвичай стикаєтеся на новому місці?

— Коли ми прибуваємо у новий район, нам потрібно хоча б кілька днів, щоб зорієнтуватись на місцевості. А від нас зазвичай вимагають результат одразу. Нас намагаються по повній залучити, як і місцеві групи пілотів. Пробуємо пояснити, що це неможливо. Що так це не працює. Що повинен бути систематичний підхід до роботи. Інколи буває досить тяжко переконати місцевих, щоб вони нас не підганяли, не завантажували, щоб вони нам дали певну свободу. Якщо нам вдається знайти порозуміння, тоді є результат. Але зазвичай доводиться витрачати час і нерви, доводячи, що ми можемо досить ефективно працювати й самі по собі.

Дуже часто буває, що ми таки «вписуємось» у загальну схему, працюємо кілька тижнів на якомусь напрямку, даємо фантастичний результат своєю невеличкою групою людей — і нас знову кудись переорієнтовують. А там усе починається з початку. Місцеві зустрічають нас приблизно з такими словами: «Давайте, пацани, працюйте! Нам пообіцяли, що ви тут зараз наведете шороху». А ми пояснюємо: «Хлопці, ми ж не чарівники якісь, ми не можемо все тут вам одразу поміняти, нас усього четверо». Нам потрібен певний час, щоб розвідати маршрути ворога: де вони ходять, де вони їздять, де вони ховаються. Потрібно призвичаїтися до нового рельєфу місцевості, до місцевих кліматичних умов. Треба відпрацювати взаємодію з пілотами з інших груп, щоб не заважати один одному.

— Що вкладаєте у поняття «фантастичний результат»?

— Ми невеликою групою людей у два екіпажі за пару тижнів 227 орків зробили «двохсотими» і «трьохсотими». Також із десяток багі знищили та ще три танки допалили. Для нас це був дійсно фантастичний результат.

Знищений російський танк

— Не секрет, що до повномасштабного вторгнення Харків був переважно російськомовним містом. Проте ви досить вільно розмовляєте українською мовою. Можу припустити, що вдосконалювати спілкування рідною мовою ви почали після повномасштабного вторгнення.

— Саме так. На другий день війни до нас направили одного волонтера. Він сам з Івано-Франківщини, але вже досить довго жив у Харкові. Він до мене звернувся українською мовою, я йому почав відповідати також українською, як міг. І так поступово повністю перейшов на спілкування українською мовою.

— Ви вже майже три роки на війні. Що вас найбільше вразило за цей час?

— Таких моментів було дуже багато. Ми багато чого бачили, багато чого пережили, бачили міста, які росіяни просто стирають з лиця землі… Але чим далі ти йдеш цим шляхом — тим більше… якось черствішаєш усередині. Ти вже не так гостро на все це реагуєш. Якщо раніше деякі моменти викликали у тебе розпач, обурення й сльози на очах, то зараз ти майже нічого не відчуваєш. Бо подібні ситуації переживав уже десятки разів. Я не скажу, що ми повністю зачерствіли. Ми всі люди, нам важко, але ми зараз «виїжджаємо» на гуморі й на розумінні того, що ми просто займаємося своєю роботою. Хоча назвати війну роботою — це теж, напевне, не зовсім правильно.

— А що значить «виїжджаємо на гуморі»?

— Жартуємо один над одним, розігруємо, «підколюємо». Без цього ніяк. Це допомагає відволіктися. Та й сама робота постійно підкидує якість кумедні ситуації. Наприклад, хлопці «скинули» бомбу на орка, поранили його, а він дивиться на «мавік» і показує великий палець, типу: «Молодці, хлопці, гарно влучили».

Коли ми працювали на Сватівському напрямку, був цікавий випадок, коли російський солдат написав нам на наш телеграм-канал і додав скриншот фотографії зі «скиду», яку ми опублікували раніше на каналі. Він написав: «На фото — я, дякую, що не добили». Ми дуже довго жартували з цього випадку.

— Розкажіть більш докладно про історію з подарунком від автора та продюсера серіалу «Гострі картузи» Стівена Найта?

— На початку літа, коли росіяни почали повторний наступ на Харків, до нас приїздили журналісти з британського телеканалу BBC News. Під час спілкування вони сказали, що знають одного з продюсерів серіалу. І коли їх група поверталася до Британії, ми попросили, щоб вони передали по можливості Кілліану Мерфі два картузи з нашими підписами. Вони це зробили й до того ж у відповідь прислали нам картуз, підписаний Кілліаном Мерфі, а ще листа від BBC News, який підтверджував, що цей картуз дійсно від Кілліана. А нещодавно до нас звернулися люди, які сказали, що з ними зв’язався сам Стівен Найт і що він хоче передати нам оригінальні картузи з цього серіалу. У Києві працює багато іноземних журналістів, зокрема з Британії. Вони працюють тут кілька місяців, і потім повертаються на батьківщину. А на зміну їм приїздять інші. От під час такої їхньої чергової «ротації» журналісти нам і передали картузи від Стівена Найта.

Підрозділ «Гострі картузи»

— Де зараз ці картузи?

— Ми роздали кожному члену нашої групи по картузу на пам’ять. Деяким друзям подарували, які нам постійно допомагають. І ще кілька картузів залишилося на пункті постійної дислокації.

Не думали, наприклад, продати ці картузи з аукціону, щоб підтримати матеріально свій підрозділ?

— Продати, напевне, ні. Для нас ці картузи — це щось дуже особисте. Просто продати їх — це як продати частинку себе. Можливо, розіграємо згодом за донат. Наприклад, усі хто задонатить не менш ніж сто гривень на користь підрозділу, візьмуть участь у розіграші. Але поки що ми про це не думали.

— Ваші світлини у картузах від Стівена Найта розлетілися всім інтернетом. Чому бійці вашої групи не ховають свої обличчя, як це роблять інші військовослужбовці?

— Так повелося з самого початку війни. Ми часто викладали фотозвіти про свою роботу, але при цьому не прикривали своїх облич. Ми захищаємо свою країну. Ми не робимо нічого поганого, нічого такого, за що нам може бути соромно, тому ми не вважаємо за потрібне ховатися. Нам це не потрібно. Розумієте, ми всі 24 лютого добровільно взяли у руки зброю і з відкритим обличчям зустріли ворога. Ми не боїмося, що хтось з орків може нас впізнати. Хай вони нас знають і бояться… Але якщо нам доведеться чогось боятись у своїй власній країні після того, як ми повернемося з фронту, тоді це буде дуже велика проблема для держави. Проте маємо надію, що такого не буде.

Фото надані підрозділом «Гострі картузи»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Российская певица Орбакайте собирается судиться с Латвией
Европейская правда
2025-05-04T07:34:02Z
Тышкевич шокировала, как предательница Байрак подставила ее во время войны: "Сердце прихватило от возмущения"
TSN
2025-05-04T07:19:11Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
Шольц призвал к миру в своей последней речи в должности канцлера
Gazeta UA
2025-05-04T07:31:07Z
Президент ответила на предложение Трампа разместить войска в Мексике
Корреспондент
2025-05-04T07:19:57Z
​"В верхней части списка": Притула прокомментировал покушение на Стерненко
Апостроф
2025-05-01T19:34:04Z
Сергей Стерненко показал первое фото из больницы после ранения: как выглядит блогер
Фокус
2025-05-01T20:00:23Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Рыбак поймал гигантского сома: это национальный рекорд
Comments UA
2025-05-04T07:42:34Z
Последний звонок в мае прозвенит не для всех: когда закончится учебный год в украинских городах - график
Знай
2025-05-04T07:31:23Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Уоррен Баффет уходит с поста после 60 лет работы
Лига
2025-05-04T06:09:23Z
Подорожание мяса в Одессе: на что резко перепишут ценники
Политека
2025-05-04T05:31:57Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Никополь и Марганец подверглись ударам, есть раненые
Корреспондент
2025-05-04T07:30:05Z
Сотня спасателей тушила пожары после дроновой атаки РФ на Черкассы
ZN UA
2025-05-04T06:49:25Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
С некоторых украинцев снимут бронь: списки уже готовятся, кто скоро получит повестку
Знай
2025-05-04T05:30:15Z
Екатерина Тишкевич, страдающая тяжелыми головными болями, рассказала об улучшении самочувствия
Комсомольская правда
2025-05-04T05:04:03Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Магнитная буря 4 мая: какая ее мощность
TSN
2025-05-04T04:18:02Z
Оплата больничного: возможна ли она во время испытательного срока
ZN UA
2025-05-03T23:43:56Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Что делать с клубникой уже сейчас, чтобы летом собирать вкусные сладкие ягоды
Gazeta UA
2025-05-04T07:40:38Z
Влюбленные по имени: 5 пар, которым суждено быть вместе
Знай
2025-05-04T06:52:58Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Когда потеплеет в мае: что говорят синоптики
TSN
2025-05-04T07:18:22Z
Аренда квартиры в Киеве: цены растут, но еще ниже, чем в Ужгороде
ZN UA
2025-05-04T07:04:14Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Россияне атаковали жилую застройку в густозаселенном районе Одессы, детали
Фокус
2025-04-21T23:27:56Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
"Интер" – "Барселона": букмекеры оценили шансы команд на выход в финал Лиги чемпионов
ZN UA
2025-05-04T07:16:14Z
Мунгия с успехом ответил Сурасу за прежнее поражение
Корреспондент
2025-05-04T07:15:28Z
Турки анонсировал бой между двумя чемпионами - Альваресом и Кроуфордом
Корреспондент
2025-05-04T07:06:00Z
Украинский боец ​​Сидей одержал победу в поединке UFC
Корреспондент
2025-05-04T06:51:47Z
В поединке плей-офф НБА Денвер обыграл Клипперс и прошел дальше
Корреспондент
2025-05-04T06:12:17Z
Альварес снова объединил все пояса, преодолев Скулла
Корреспондент
2025-05-04T05:51:53Z
Каталонцы одержали волевую победу над Вальядолидом в напряженном матче
Корреспондент
2025-05-04T03:27:58Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Леклер пропустит спринт Гран-при Майами из-за повреждения болида
Корреспондент
2025-05-03T19:48:55Z
Формула 1: 18-летний пилот Мерседес побил рекорд Феттеля
Корреспондент
2025-05-03T14:15:57Z
Монстр на 700 "лошадок": в Украину приехал уникальный пикап Ford за 4,6 млн грн
Знай
2025-05-03T11:51:49Z
Говорить "лобовое стекло" - ошибка. Как правильно на украинском
Gazeta UA
2025-05-03T11:10:30Z
Никогда не отвечайте на эти три вопроса полицейского, иначе могут быть проблемы
Comments UA
2025-05-03T10:42:58Z
Штрафы от ПДД могут обернуться конфискацией авто: юрист объяснил детали
Знай
2025-05-03T03:51:06Z
Дорожный знак, по которому приходят большие штрафы: о чем должны знать водители
Знай
2025-05-02T12:51:03Z
На уровень выше: тест-драйв нового Mitsubishi L200
Фокус
2025-05-02T11:15:41Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Предок всего живого появился сразу после формирования Земли: ученые узнали, когда это случилось
Фокус
2025-05-04T07:36:30Z
Илон Маск создал собственный город в США: что известно о Starbase
Comments UA
2025-05-04T05:51:48Z
Какое животное вы видите: изображение покажет, как работает ваш мозг
Comments UA
2025-05-04T03:57:54Z
Бежать или прятаться: Ubisoft сделала подарок фанатам серии Splinter Cell
Знай
2025-05-04T03:51:46Z
Трамп планирует сократить финансирование NASA
Корреспондент
2025-05-04T03:36:25Z
Фрагменты геймплея MindsEye от создателя Grand Theft Auto V «слили» в сеть за месяц до релиза
GameMag
2025-05-03T22:54:44Z
Код Судного дня: как Библия предсказала будущее - и почему это пугает ученых, пророчества уже расшифровали
Знай
2025-05-03T20:30:49Z
Закат эры науки для всего человечества: Трамп чудовищно урежет расходы на NASA
Фокус
2025-05-03T19:57:34Z