MY.UAНовини
Боєць підрозділу «Гострі картузи»: «Двома екіпажами за пару тижнів 227 орків зробили “двохсотими” і “трьохсотими”»
Боєць підрозділу «Гострі картузи»: «Двома екіпажами за пару тижнів 227 орків зробили “двохсотими” і “трьохсотими”»

Боєць підрозділу «Гострі картузи»: «Двома екіпажами за пару тижнів 227 орків зробили “двохсотими” і “трьохсотими”»

Підрозділ Сил оборони «Гострі картузи» нещодавно отримав від автора однойменного серіалу Стівена Найта картузи з серіалу. Боєць «Гострих картузів» на псевдо «Кум» розповів, через що саме, а також поділився роздумами про війну та участь у ній.

— Розкажіть, як був сформований ваш підрозділ?

— Підрозділ був сформований на початку повномасштабного вторгнення в Харкові. Ми всі добровольці. До цього, хоч ми й мешкали в одному місті, але переважно не були знайома один з одним. Після початку війни хтось пішов до військкомату, хтось до ТрО, хтось прибився до Нацгвардії. Проте так вийшло, що всі ми збилися в одну зграйку, почали свій спільний бойовий шлях і воюємо з того часу разом. Працювали спочатку як звичайний піхотний підрозділ.

У перші дні війни все було досить сумбурно. Не було чітких зон відповідальності. Тому нас посилали у різні райони, де була потрібна допомога. Приїжджали, питали: що тут, де і як — і починали працювати. Так поступово ми й згуртувалися як окрема бойова одиниця.

Підрозділ «Гострі картузи»

— Як виникла назва «Гострі картузи»?

— На першому етапі війни ми всі були вдягнені хто в що. Хтось зміг знайти якесь військове вбрання, а хтось воював у своєму цивільному одязі. Своїх відрізняли по жовтому скотчу, який намотували на одяг. І тоді хтось зробив і прислав нам мем із серіалу «Гострі картузи». Є таке фото, на якому Томас Шелбі йде на чолі своїх «гострих картузів». На цьому фото героям серіалу «домалювали» жовтий скотч на руки. Нам цей мем припав до душі, ми з нього посміялися і створили в телеграмі канал, який так і назвали — «Гострі картузи». З того моменту і нашу групу стали називати «Гострі картузи».

— Ви вважаєтесь окремим підрозділом?

— Так, ми окремий підрозділ. Але ми майже з самого початку війни входимо до складу 2-го окремого загону спеціального призначення «Омега». Наша невеличка група працює саме на базі цього загону. Але, наскільки це можливо, ми намагаємося зберегти кістяк групи та її індивідуальність.

— Як особисто ви опинились у війську, чим займалися до війни та чи мали до цього якийсь бойовий досвід?

— За фахом я будівельник. Бойового досвіду на початок повномасштабного вторгнення не мав, тільки свого часу проходив строкову службу. 24 лютого прийшов у підрозділ бригади Нацгвардії, яка потім отримала назву «Спартан». Перші два тижні я був саме у цьому підрозділі. В перший же вечір війни ми опинилися на перехресті «Роза вітрів» на виїзді з Харкова. За кілька годин до цього у цей же район направили строковиків, але росіяни їх роззброїли. До того часу ми вже отримали зброю і нас направили на об’їзну дорогу. Тобто можна сказати, що я воюю безпосередньо з першого дня війни.

— Як ви отримали своє псевдо «Кум»?

У мене є четверо похресників. У підрозділі Нацгвардії, де я починав воювати, я зустрівся з чоловіком, із дружиною якого ми разом свого часу хрестили хлопчика. Він жартома звертався інколи до мене — «кум». Так воно і пішло далі.

— А у ваших бійців які були професії до війни?

— Різні. У нас є будівельники, інженери, фермери, приватні охоронці, адвокат і навіть керівники підприємств і колишні депутати райради. Люди всі різні й за фахом, і за віком. Найстаршому члену нашої групи 56 років.

— Проте у такому віці дуже важко керувати дроном.

— Так, але ж у нас у групі не всі пілоти. Люди виконують і інші завдання. Проте саме цей чоловік справді керує дроном. Йому буває тяжко, але він дає цьому раду. Головне — це бажання і мотивація. Я про себе скажу. Ми вчилися керування FPV-дронами 2 тижні у Києві. Це було після Бахмута, коли ми зрозуміли, що треба щось змінювати у своїй роботі, що нам треба якось посилюватись і вирішили спробувати освоїти FPV-пілотування. Після першого тижня навчання я був стовідсотково впевнений, що дуже старий для цього. А мені на той час виповнилось тільки 32 роки. Але ще через тиждень я вже був впевнений, що з мене вийде гарний пілот (посміхається). Головне — подолати у собі невпевненість і страх, і тоді все вийде.

Боєць підзрозділу «Гострі картузи» з дроном

— Переформуватися з піхотного підрозділу в підрозділ БпЛА було складно?

— Можна сказати, що певною мірою це було нелегко. Але все це відбувалося поступово, а не по команді «Раз-два — готово!». Ми почали займатися дронами десь наприкінці весни — на початку літа 2022 року. Тоді ще не було спеціальних шкіл, не було системи навчання пілотів БпЛА. Те саме зі спорядженням. Усі дрони купували або власним коштом, або за допомогою волонтерів і друзів. Ми потроху самостійно опановували цю справу, але вже досить скоро впевнилися, що таким чином можна досягти більш значних результатів, ніж воюючи у піхоті.

— А як зараз ситуація зі спорядженням?

— Спорядження і зараз стовідсоткове все своє. Що стосується дронів, то десь відсотків сорок «мавіків» і приблизно двадцять відсотків FPV-дронів нам надає підрозділ. Решта — це все від волонтерських фондів. Узагалі дуже багато потрібно різного спорядження. Плюс ті ж самі батареї для «мавіків». Одному пілотові, щоб ефективно працювати, на день потрібно не менше як сорок батарей. А одна батарея коштує більш як сім тисяч гривень. А вони ж не вічні. Ти 3—4 місяці попрацював із батареєю — і її потрібно міняти.

Боєць підзрозділу «Гострі картузи» керує дроном

— Вас доволі часто перекидають на різні ділянки фронту для посилення. З якими проблемами зазвичай стикаєтеся на новому місці?

— Коли ми прибуваємо у новий район, нам потрібно хоча б кілька днів, щоб зорієнтуватись на місцевості. А від нас зазвичай вимагають результат одразу. Нас намагаються по повній залучити, як і місцеві групи пілотів. Пробуємо пояснити, що це неможливо. Що так це не працює. Що повинен бути систематичний підхід до роботи. Інколи буває досить тяжко переконати місцевих, щоб вони нас не підганяли, не завантажували, щоб вони нам дали певну свободу. Якщо нам вдається знайти порозуміння, тоді є результат. Але зазвичай доводиться витрачати час і нерви, доводячи, що ми можемо досить ефективно працювати й самі по собі.

Дуже часто буває, що ми таки «вписуємось» у загальну схему, працюємо кілька тижнів на якомусь напрямку, даємо фантастичний результат своєю невеличкою групою людей — і нас знову кудись переорієнтовують. А там усе починається з початку. Місцеві зустрічають нас приблизно з такими словами: «Давайте, пацани, працюйте! Нам пообіцяли, що ви тут зараз наведете шороху». А ми пояснюємо: «Хлопці, ми ж не чарівники якісь, ми не можемо все тут вам одразу поміняти, нас усього четверо». Нам потрібен певний час, щоб розвідати маршрути ворога: де вони ходять, де вони їздять, де вони ховаються. Потрібно призвичаїтися до нового рельєфу місцевості, до місцевих кліматичних умов. Треба відпрацювати взаємодію з пілотами з інших груп, щоб не заважати один одному.

— Що вкладаєте у поняття «фантастичний результат»?

— Ми невеликою групою людей у два екіпажі за пару тижнів 227 орків зробили «двохсотими» і «трьохсотими». Також із десяток багі знищили та ще три танки допалили. Для нас це був дійсно фантастичний результат.

Знищений російський танк

— Не секрет, що до повномасштабного вторгнення Харків був переважно російськомовним містом. Проте ви досить вільно розмовляєте українською мовою. Можу припустити, що вдосконалювати спілкування рідною мовою ви почали після повномасштабного вторгнення.

— Саме так. На другий день війни до нас направили одного волонтера. Він сам з Івано-Франківщини, але вже досить довго жив у Харкові. Він до мене звернувся українською мовою, я йому почав відповідати також українською, як міг. І так поступово повністю перейшов на спілкування українською мовою.

— Ви вже майже три роки на війні. Що вас найбільше вразило за цей час?

— Таких моментів було дуже багато. Ми багато чого бачили, багато чого пережили, бачили міста, які росіяни просто стирають з лиця землі… Але чим далі ти йдеш цим шляхом — тим більше… якось черствішаєш усередині. Ти вже не так гостро на все це реагуєш. Якщо раніше деякі моменти викликали у тебе розпач, обурення й сльози на очах, то зараз ти майже нічого не відчуваєш. Бо подібні ситуації переживав уже десятки разів. Я не скажу, що ми повністю зачерствіли. Ми всі люди, нам важко, але ми зараз «виїжджаємо» на гуморі й на розумінні того, що ми просто займаємося своєю роботою. Хоча назвати війну роботою — це теж, напевне, не зовсім правильно.

— А що значить «виїжджаємо на гуморі»?

— Жартуємо один над одним, розігруємо, «підколюємо». Без цього ніяк. Це допомагає відволіктися. Та й сама робота постійно підкидує якість кумедні ситуації. Наприклад, хлопці «скинули» бомбу на орка, поранили його, а він дивиться на «мавік» і показує великий палець, типу: «Молодці, хлопці, гарно влучили».

Коли ми працювали на Сватівському напрямку, був цікавий випадок, коли російський солдат написав нам на наш телеграм-канал і додав скриншот фотографії зі «скиду», яку ми опублікували раніше на каналі. Він написав: «На фото — я, дякую, що не добили». Ми дуже довго жартували з цього випадку.

— Розкажіть більш докладно про історію з подарунком від автора та продюсера серіалу «Гострі картузи» Стівена Найта?

— На початку літа, коли росіяни почали повторний наступ на Харків, до нас приїздили журналісти з британського телеканалу BBC News. Під час спілкування вони сказали, що знають одного з продюсерів серіалу. І коли їх група поверталася до Британії, ми попросили, щоб вони передали по можливості Кілліану Мерфі два картузи з нашими підписами. Вони це зробили й до того ж у відповідь прислали нам картуз, підписаний Кілліаном Мерфі, а ще листа від BBC News, який підтверджував, що цей картуз дійсно від Кілліана. А нещодавно до нас звернулися люди, які сказали, що з ними зв’язався сам Стівен Найт і що він хоче передати нам оригінальні картузи з цього серіалу. У Києві працює багато іноземних журналістів, зокрема з Британії. Вони працюють тут кілька місяців, і потім повертаються на батьківщину. А на зміну їм приїздять інші. От під час такої їхньої чергової «ротації» журналісти нам і передали картузи від Стівена Найта.

Підрозділ «Гострі картузи»

— Де зараз ці картузи?

— Ми роздали кожному члену нашої групи по картузу на пам’ять. Деяким друзям подарували, які нам постійно допомагають. І ще кілька картузів залишилося на пункті постійної дислокації.

Не думали, наприклад, продати ці картузи з аукціону, щоб підтримати матеріально свій підрозділ?

— Продати, напевне, ні. Для нас ці картузи — це щось дуже особисте. Просто продати їх — це як продати частинку себе. Можливо, розіграємо згодом за донат. Наприклад, усі хто задонатить не менш ніж сто гривень на користь підрозділу, візьмуть участь у розіграші. Але поки що ми про це не думали.

— Ваші світлини у картузах від Стівена Найта розлетілися всім інтернетом. Чому бійці вашої групи не ховають свої обличчя, як це роблять інші військовослужбовці?

— Так повелося з самого початку війни. Ми часто викладали фотозвіти про свою роботу, але при цьому не прикривали своїх облич. Ми захищаємо свою країну. Ми не робимо нічого поганого, нічого такого, за що нам може бути соромно, тому ми не вважаємо за потрібне ховатися. Нам це не потрібно. Розумієте, ми всі 24 лютого добровільно взяли у руки зброю і з відкритим обличчям зустріли ворога. Ми не боїмося, що хтось з орків може нас впізнати. Хай вони нас знають і бояться… Але якщо нам доведеться чогось боятись у своїй власній країні після того, як ми повернемося з фронту, тоді це буде дуже велика проблема для держави. Проте маємо надію, що такого не буде.

Фото надані підрозділом «Гострі картузи»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Орбан пригрозил ЕС из-за финансовой помощи Украине
Корреспондент
2025-07-19T20:06:19Z
РФ с облегчением восприняла угрозы Трампа - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T19:24:55Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Стала известна причина задымления возле ЗАЭС
Корреспондент
2025-07-19T15:54:42Z
Украина заполнила газовые хранилища почти на 30%
Корреспондент
2025-07-18T20:00:43Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Чехии легализировали каннабис: сколько марихуаны разрешено иметь
Фокус
2025-07-18T19:06:28Z
Экспертша предупредила, от чего можно отравиться в жару
TSN
2025-07-18T18:21:07Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Никогда не ешьте этот овощ, если не хотите вонять целый день
Telegraf
2025-07-07T04:00:12Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Воины ВСУ уничтожили редкий комплекс РЭБ россиян
Корреспондент
2025-07-19T19:42:53Z
Соцсети сообщили о "прилёте" в центре Донецка
Корреспондент
2025-07-19T13:48:56Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Языковой омбудсмен призвала отменить особый статус русского языка
Корреспондент
2025-07-19T16:09:00Z
ПВО перехватила более 20 ракет и сотни дронов
Корреспондент
2025-07-19T08:15:19Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
В Лондонском Тауэре выставили саблю гетмана Мазепы. Экспозицию открыл Стивен Фрай
Gazeta UA
2025-07-18T18:21:52Z
Десять вещей, которые должны у каждого: как комбинировать образы и выглядеть стильно
Знай
2025-07-18T16:51:03Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
В Украине есть самый "библейский" мост: где он находится и чем интересен
Telegraf
2025-07-18T19:39:13Z
Из долгов потом не выберетесь: 5 вещей, которые притягивают в дом нищету
Знай
2025-07-18T18:51:19Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
В ТЦ Киева произошла поножовщина: полиция задержала подозреваемого
Корреспондент
2025-07-19T16:36:12Z
Удар по Павлограду: в ОВА показали фото последствий
Корреспондент
2025-07-19T13:21:35Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Золото молодежного чемпионата Европы досталось украинцу Фельфнеру
Корреспондент
2025-07-19T19:51:39Z
Усик прибыл на Уэмбли на бой против Дюбуа
Корреспондент
2025-07-19T19:33:41Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Де Брейне о переходе в Наполи: Для меня это во всех смыслах удача
Корреспондент
2025-07-19T18:45:44Z
Ястремская проиграла полуфинальный матч Гамбурга: француженка в финале
Корреспондент
2025-07-19T18:12:31Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Фанаты Frostpunk 2 могут выиграть 10 тысяч долларов и мощные видеокарты: разработчики объявили конкурс
Знай
2025-07-18T19:51:27Z
Meta отказалась подписывать кодекс практики ЕС по искусственному интеллекту
Корреспондент
2025-07-18T19:45:11Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z