MY.UAНовини
Боєць підрозділу «Гострі картузи»: «Двома екіпажами за пару тижнів 227 орків зробили “двохсотими” і “трьохсотими”»
Боєць підрозділу «Гострі картузи»: «Двома екіпажами за пару тижнів 227 орків зробили “двохсотими” і “трьохсотими”»

Боєць підрозділу «Гострі картузи»: «Двома екіпажами за пару тижнів 227 орків зробили “двохсотими” і “трьохсотими”»

Підрозділ Сил оборони «Гострі картузи» нещодавно отримав від автора однойменного серіалу Стівена Найта картузи з серіалу. Боєць «Гострих картузів» на псевдо «Кум» розповів, через що саме, а також поділився роздумами про війну та участь у ній.

— Розкажіть, як був сформований ваш підрозділ?

— Підрозділ був сформований на початку повномасштабного вторгнення в Харкові. Ми всі добровольці. До цього, хоч ми й мешкали в одному місті, але переважно не були знайома один з одним. Після початку війни хтось пішов до військкомату, хтось до ТрО, хтось прибився до Нацгвардії. Проте так вийшло, що всі ми збилися в одну зграйку, почали свій спільний бойовий шлях і воюємо з того часу разом. Працювали спочатку як звичайний піхотний підрозділ.

У перші дні війни все було досить сумбурно. Не було чітких зон відповідальності. Тому нас посилали у різні райони, де була потрібна допомога. Приїжджали, питали: що тут, де і як — і починали працювати. Так поступово ми й згуртувалися як окрема бойова одиниця.

Підрозділ «Гострі картузи»

— Як виникла назва «Гострі картузи»?

— На першому етапі війни ми всі були вдягнені хто в що. Хтось зміг знайти якесь військове вбрання, а хтось воював у своєму цивільному одязі. Своїх відрізняли по жовтому скотчу, який намотували на одяг. І тоді хтось зробив і прислав нам мем із серіалу «Гострі картузи». Є таке фото, на якому Томас Шелбі йде на чолі своїх «гострих картузів». На цьому фото героям серіалу «домалювали» жовтий скотч на руки. Нам цей мем припав до душі, ми з нього посміялися і створили в телеграмі канал, який так і назвали — «Гострі картузи». З того моменту і нашу групу стали називати «Гострі картузи».

— Ви вважаєтесь окремим підрозділом?

— Так, ми окремий підрозділ. Але ми майже з самого початку війни входимо до складу 2-го окремого загону спеціального призначення «Омега». Наша невеличка група працює саме на базі цього загону. Але, наскільки це можливо, ми намагаємося зберегти кістяк групи та її індивідуальність.

— Як особисто ви опинились у війську, чим займалися до війни та чи мали до цього якийсь бойовий досвід?

— За фахом я будівельник. Бойового досвіду на початок повномасштабного вторгнення не мав, тільки свого часу проходив строкову службу. 24 лютого прийшов у підрозділ бригади Нацгвардії, яка потім отримала назву «Спартан». Перші два тижні я був саме у цьому підрозділі. В перший же вечір війни ми опинилися на перехресті «Роза вітрів» на виїзді з Харкова. За кілька годин до цього у цей же район направили строковиків, але росіяни їх роззброїли. До того часу ми вже отримали зброю і нас направили на об’їзну дорогу. Тобто можна сказати, що я воюю безпосередньо з першого дня війни.

— Як ви отримали своє псевдо «Кум»?

У мене є четверо похресників. У підрозділі Нацгвардії, де я починав воювати, я зустрівся з чоловіком, із дружиною якого ми разом свого часу хрестили хлопчика. Він жартома звертався інколи до мене — «кум». Так воно і пішло далі.

— А у ваших бійців які були професії до війни?

— Різні. У нас є будівельники, інженери, фермери, приватні охоронці, адвокат і навіть керівники підприємств і колишні депутати райради. Люди всі різні й за фахом, і за віком. Найстаршому члену нашої групи 56 років.

— Проте у такому віці дуже важко керувати дроном.

— Так, але ж у нас у групі не всі пілоти. Люди виконують і інші завдання. Проте саме цей чоловік справді керує дроном. Йому буває тяжко, але він дає цьому раду. Головне — це бажання і мотивація. Я про себе скажу. Ми вчилися керування FPV-дронами 2 тижні у Києві. Це було після Бахмута, коли ми зрозуміли, що треба щось змінювати у своїй роботі, що нам треба якось посилюватись і вирішили спробувати освоїти FPV-пілотування. Після першого тижня навчання я був стовідсотково впевнений, що дуже старий для цього. А мені на той час виповнилось тільки 32 роки. Але ще через тиждень я вже був впевнений, що з мене вийде гарний пілот (посміхається). Головне — подолати у собі невпевненість і страх, і тоді все вийде.

Боєць підзрозділу «Гострі картузи» з дроном

— Переформуватися з піхотного підрозділу в підрозділ БпЛА було складно?

— Можна сказати, що певною мірою це було нелегко. Але все це відбувалося поступово, а не по команді «Раз-два — готово!». Ми почали займатися дронами десь наприкінці весни — на початку літа 2022 року. Тоді ще не було спеціальних шкіл, не було системи навчання пілотів БпЛА. Те саме зі спорядженням. Усі дрони купували або власним коштом, або за допомогою волонтерів і друзів. Ми потроху самостійно опановували цю справу, але вже досить скоро впевнилися, що таким чином можна досягти більш значних результатів, ніж воюючи у піхоті.

— А як зараз ситуація зі спорядженням?

— Спорядження і зараз стовідсоткове все своє. Що стосується дронів, то десь відсотків сорок «мавіків» і приблизно двадцять відсотків FPV-дронів нам надає підрозділ. Решта — це все від волонтерських фондів. Узагалі дуже багато потрібно різного спорядження. Плюс ті ж самі батареї для «мавіків». Одному пілотові, щоб ефективно працювати, на день потрібно не менше як сорок батарей. А одна батарея коштує більш як сім тисяч гривень. А вони ж не вічні. Ти 3—4 місяці попрацював із батареєю — і її потрібно міняти.

Боєць підзрозділу «Гострі картузи» керує дроном

— Вас доволі часто перекидають на різні ділянки фронту для посилення. З якими проблемами зазвичай стикаєтеся на новому місці?

— Коли ми прибуваємо у новий район, нам потрібно хоча б кілька днів, щоб зорієнтуватись на місцевості. А від нас зазвичай вимагають результат одразу. Нас намагаються по повній залучити, як і місцеві групи пілотів. Пробуємо пояснити, що це неможливо. Що так це не працює. Що повинен бути систематичний підхід до роботи. Інколи буває досить тяжко переконати місцевих, щоб вони нас не підганяли, не завантажували, щоб вони нам дали певну свободу. Якщо нам вдається знайти порозуміння, тоді є результат. Але зазвичай доводиться витрачати час і нерви, доводячи, що ми можемо досить ефективно працювати й самі по собі.

Дуже часто буває, що ми таки «вписуємось» у загальну схему, працюємо кілька тижнів на якомусь напрямку, даємо фантастичний результат своєю невеличкою групою людей — і нас знову кудись переорієнтовують. А там усе починається з початку. Місцеві зустрічають нас приблизно з такими словами: «Давайте, пацани, працюйте! Нам пообіцяли, що ви тут зараз наведете шороху». А ми пояснюємо: «Хлопці, ми ж не чарівники якісь, ми не можемо все тут вам одразу поміняти, нас усього четверо». Нам потрібен певний час, щоб розвідати маршрути ворога: де вони ходять, де вони їздять, де вони ховаються. Потрібно призвичаїтися до нового рельєфу місцевості, до місцевих кліматичних умов. Треба відпрацювати взаємодію з пілотами з інших груп, щоб не заважати один одному.

— Що вкладаєте у поняття «фантастичний результат»?

— Ми невеликою групою людей у два екіпажі за пару тижнів 227 орків зробили «двохсотими» і «трьохсотими». Також із десяток багі знищили та ще три танки допалили. Для нас це був дійсно фантастичний результат.

Знищений російський танк

— Не секрет, що до повномасштабного вторгнення Харків був переважно російськомовним містом. Проте ви досить вільно розмовляєте українською мовою. Можу припустити, що вдосконалювати спілкування рідною мовою ви почали після повномасштабного вторгнення.

— Саме так. На другий день війни до нас направили одного волонтера. Він сам з Івано-Франківщини, але вже досить довго жив у Харкові. Він до мене звернувся українською мовою, я йому почав відповідати також українською, як міг. І так поступово повністю перейшов на спілкування українською мовою.

— Ви вже майже три роки на війні. Що вас найбільше вразило за цей час?

— Таких моментів було дуже багато. Ми багато чого бачили, багато чого пережили, бачили міста, які росіяни просто стирають з лиця землі… Але чим далі ти йдеш цим шляхом — тим більше… якось черствішаєш усередині. Ти вже не так гостро на все це реагуєш. Якщо раніше деякі моменти викликали у тебе розпач, обурення й сльози на очах, то зараз ти майже нічого не відчуваєш. Бо подібні ситуації переживав уже десятки разів. Я не скажу, що ми повністю зачерствіли. Ми всі люди, нам важко, але ми зараз «виїжджаємо» на гуморі й на розумінні того, що ми просто займаємося своєю роботою. Хоча назвати війну роботою — це теж, напевне, не зовсім правильно.

— А що значить «виїжджаємо на гуморі»?

— Жартуємо один над одним, розігруємо, «підколюємо». Без цього ніяк. Це допомагає відволіктися. Та й сама робота постійно підкидує якість кумедні ситуації. Наприклад, хлопці «скинули» бомбу на орка, поранили його, а він дивиться на «мавік» і показує великий палець, типу: «Молодці, хлопці, гарно влучили».

Коли ми працювали на Сватівському напрямку, був цікавий випадок, коли російський солдат написав нам на наш телеграм-канал і додав скриншот фотографії зі «скиду», яку ми опублікували раніше на каналі. Він написав: «На фото — я, дякую, що не добили». Ми дуже довго жартували з цього випадку.

— Розкажіть більш докладно про історію з подарунком від автора та продюсера серіалу «Гострі картузи» Стівена Найта?

— На початку літа, коли росіяни почали повторний наступ на Харків, до нас приїздили журналісти з британського телеканалу BBC News. Під час спілкування вони сказали, що знають одного з продюсерів серіалу. І коли їх група поверталася до Британії, ми попросили, щоб вони передали по можливості Кілліану Мерфі два картузи з нашими підписами. Вони це зробили й до того ж у відповідь прислали нам картуз, підписаний Кілліаном Мерфі, а ще листа від BBC News, який підтверджував, що цей картуз дійсно від Кілліана. А нещодавно до нас звернулися люди, які сказали, що з ними зв’язався сам Стівен Найт і що він хоче передати нам оригінальні картузи з цього серіалу. У Києві працює багато іноземних журналістів, зокрема з Британії. Вони працюють тут кілька місяців, і потім повертаються на батьківщину. А на зміну їм приїздять інші. От під час такої їхньої чергової «ротації» журналісти нам і передали картузи від Стівена Найта.

Підрозділ «Гострі картузи»

— Де зараз ці картузи?

— Ми роздали кожному члену нашої групи по картузу на пам’ять. Деяким друзям подарували, які нам постійно допомагають. І ще кілька картузів залишилося на пункті постійної дислокації.

Не думали, наприклад, продати ці картузи з аукціону, щоб підтримати матеріально свій підрозділ?

— Продати, напевне, ні. Для нас ці картузи — це щось дуже особисте. Просто продати їх — це як продати частинку себе. Можливо, розіграємо згодом за донат. Наприклад, усі хто задонатить не менш ніж сто гривень на користь підрозділу, візьмуть участь у розіграші. Але поки що ми про це не думали.

— Ваші світлини у картузах від Стівена Найта розлетілися всім інтернетом. Чому бійці вашої групи не ховають свої обличчя, як це роблять інші військовослужбовці?

— Так повелося з самого початку війни. Ми часто викладали фотозвіти про свою роботу, але при цьому не прикривали своїх облич. Ми захищаємо свою країну. Ми не робимо нічого поганого, нічого такого, за що нам може бути соромно, тому ми не вважаємо за потрібне ховатися. Нам це не потрібно. Розумієте, ми всі 24 лютого добровільно взяли у руки зброю і з відкритим обличчям зустріли ворога. Ми не боїмося, що хтось з орків може нас впізнати. Хай вони нас знають і бояться… Але якщо нам доведеться чогось боятись у своїй власній країні після того, як ми повернемося з фронту, тоді це буде дуже велика проблема для держави. Проте маємо надію, що такого не буде.

Фото надані підрозділом «Гострі картузи»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Game of Thrones: Kingsroad обзавелась системными требованиями к ПК — скоро выйдет демоверсия
GameMag
2025-02-23T17:24:18Z
В продолжении Cyberpunk 2077 могут появиться самые реалистичные NPC и мультиплеерный режим
GameMag
2025-02-23T17:12:51Z
"Как эта штука работает": кот стал звездой интернета благодаря своей любознательности
Фокус
2025-02-23T17:00:49Z
Путешествие быстрее скорости света: если варп-двигатель возможен, то почему его не создали
Фокус
2025-02-23T15:00:52Z
Эксперты назвали 5 причин, по которым маленькие телефоны не имеют смысла в 2025 году
Фокус
2025-02-23T15:00:50Z
NVIDIA RTX 5070 Ti для максимальных настроек графики: Системные требования Lost Soul Aside на ПК
GameMag
2025-02-23T14:15:59Z
Как улучшить скорость зарядки любого ноутбука: топ-5 советов от экспертов
Фокус
2025-02-23T14:00:07Z
3500 лет назад рядом с людьми жили настоящие гиганты: это бросает вызов существующим теориям
Фокус
2025-02-23T13:36:24Z
Что делать, если смартфон разослал всем контактам интимные фото и как этого избежать
Фокус
2025-02-23T13:00:22Z
Масленица-2025: рецепт блинов на пиве, ароматное угощение для веселого праздника
Знай
2025-02-23T16:51:38Z
Гороскоп на понедельник 24 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-23T16:00:02Z
Завтрак за пять минут: рецепт необычных горячих бутербродов
TSN
2025-02-23T15:48:49Z
Спальня мечты: как интерьер влияет на качество вашего сна
Marie Claire
2025-02-23T15:00:59Z
Гороскоп Таро на неделю: что ждет каждого знака Зодиака с 24 февраля по 2 марта
Политека
2025-02-23T14:30:16Z
Какую одежду нельзя стирать гелевыми капсулами: эту ошибку совершают практически все
TSN
2025-02-23T14:21:10Z
Обязательно нужно сделать 3 вещи: посевной календарь на март 2025
UAToday
2025-02-23T14:12:41Z
Горький вкус и темные наклонности: как пищевые предпочтения связаны с психопатией
Знай
2025-02-23T13:51:09Z
Шведская кухня: рецепт трески с картофельным пюре
Фокус
2025-02-23T13:12:37Z
В Херсоне во время атаки российских беспилотников мужчина утратил обе ноги от взрыва
ZN UA
2025-02-23T16:19:35Z
Огромные провалы в земле "пожирают" город: бразильские власти объявили чрезвычайную ситуацию
TSN
2025-02-23T16:18:04Z
Глупый и опасный: полиция задержала мужчину со странными "орудиями преступления"
Фокус
2025-02-23T14:00:30Z
В Испании ликвидировали сеть торговли людьми
Европейская правда
2025-02-23T12:49:52Z
В результате ночного удара дронами по Одесщине пострадали три человека
Апостроф
2025-02-23T09:03:28Z
Запорожье под ударом: детали последствий обстрела
TSN
2025-02-23T07:36:35Z
РФ нанесла удар по Кривому Рогу: есть погибший и раненые
TSN
2025-02-23T06:12:26Z
"Пылает ресторан": после мощных взрывов в Кривом Роге есть погибший - появились кадры последствий
Comments UA
2025-02-23T06:06:45Z
В Киеве взрывы и пожар после атаки дронов: есть видео прилета, стали известны последствия
Comments UA
2025-02-23T05:30:40Z
"Всегда учимся друг у друга": Усик встретился с Роналду в Саудовской Аравии
TSN
2025-02-23T16:51:02Z
Во время матча НХЛ в лицо комментатора прилетела шайба
ZN UA
2025-02-23T13:34:03Z
Нокаутированный Баколе проанализировал поражение от Паркера
Корреспондент
2025-02-23T13:00:17Z
Решила пошутить: женщина отправила бегунов в 2,5-километровый обход во время забега
Фокус
2025-02-23T12:00:49Z
В Англии похвалили выход на замену украинского футболиста "Арсенала" Зинченко
ZN UA
2025-02-23T10:07:54Z
Пригласил "станцевать": Паркер остроумно обратился к Усику после яркой победы над Баколе
TSN
2025-02-23T09:48:57Z
Известная российская теннисистка призналась в избиении самой себя
ZN UA
2025-02-23T09:31:53Z
Усик в компании Джошуа ярко отреагировал на быструю победу Паркера
Корреспондент
2025-02-23T09:03:31Z
НБА: Лейкерс одержали победу над Денвером, Юта без Михайлюка одолела Хьюсто
Корреспондент
2025-02-23T07:18:55Z
А в Покровск наблюдатели приедут? – Зеленский о выборах во время войны
ZN UA
2025-02-23T17:39:37Z
Гороскоп на 24 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-23T16:30:18Z
Проблемы на фронте со Starlink существуют, однако есть нюанс
Comments UA
2025-02-23T14:36:33Z
В Киеве клуб устроил вечеринку под российскую музыку
TSN
2025-02-23T14:33:47Z
Украинские удары по территории РФ достигли расстояния в 1700 км - Сырский
Апостроф
2025-02-23T14:27:25Z
Баллистика на Кривой Рог, дроны в Киеве и не только: все о рекордной атаке РФ на Украину
UAToday
2025-02-23T14:12:45Z
Ситуация на фронте на утро 23 февраля
UAToday
2025-02-23T14:12:30Z
Разведчики показали, как уничтожают укрепление россиян
Корреспондент
2025-02-23T14:00:15Z
Пехотинцы ВСУ в одной посадке устроили сразу двум российским колоннам братскую могилу. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-23T13:51:16Z
"До недавнего времени не хватало моральных сил выходить в люди". Интервью с актрисой Надеждой Хильской/У актрисы пока нет желания работать в театре
Апостроф
2025-02-23T17:27:37Z
Фильм о Глиноликом снимет режиссер триллера "Не говори никому"
GameMag
2025-02-23T17:19:28Z
Даша Квиктова с роскошными букетами цветов заинтриговала подробностями личной жизни
TSN
2025-02-23T16:51:17Z
Осталось мало времени: Netflix удаляет культовые фильмы и сериал
Фокус
2025-02-23T15:06:02Z
Главная героиня светских хроник: все о любимой микро-чихуахуа Деми Мур — Пилаф
Marie Claire
2025-02-23T14:57:51Z
Екатерина Тышкевич серьезно заболела и назвала свои симптомы
TSN
2025-02-23T14:48:11Z
Тина Кароль заговорила о желании родить дочь и ответила на упреки, что похудела с препаратами
TSN
2025-02-23T14:21:54Z
Победительница "Холостяка" стала встречаться с певцом
Апостроф
2025-02-23T13:24:09Z
"Приезжай в Украину, узнаешь реальную любовь "своих людей"": Олег Винник получил предложение
Апостроф
2025-02-23T12:57:30Z
Оформление пенсии: что произойдет, если упустить срок подачи заявления
Знай
2025-02-23T17:12:12Z
РФ планирует изготовить около 3000 дальнобойных ракет в 2025 году – украинская разведка
Лига
2025-02-23T16:21:56Z
Работник ТЦК пожаловался на адскую работу: "На нуле и то был шанс на отдых"
Знай
2025-02-23T15:30:23Z
"Худшее было впереди": мужчина пережил клиническую смерть и рассказал о своих видениях, детали
Фокус
2025-02-23T15:06:54Z
Впереди сложное время: какие серьезные проблемы существуют в обороне Украины
Comments UA
2025-02-23T14:54:55Z
Зеленский назначил командиров армейских корпусов - СМИ
Корреспондент
2025-02-23T14:34:04Z
Запад срочно изучает опыт и практику войны в Украине
Новости Украины
2025-02-23T14:24:10Z
"Почти на 100 тысяч": РФ значительно снизила план мобилизации для войны в Украину, — Буданов
Фокус
2025-02-23T14:15:46Z
Что будет с боеприпасами, если США приостановят помощь: Умеров ответил
TSN
2025-02-23T14:12:37Z
Почему жир идет в живот: 7 опасных привычек, которые мешают похудеть
UAToday
2025-02-23T14:12:34Z
Названы самые полезные консервы для здоровья пожилых людей: укрепляют сердце и кости
TSN
2025-02-23T12:36:34Z
Постановление Кабмина лишило тяжелобольных пациентов скидок на лекарства: семья ветерана бьет тревогу
Фокус
2025-02-23T12:06:22Z
Любовь и здоровье сердца: как романтические отношения влияют на организм
Фокус
2025-02-23T11:30:17Z
Этот утренний ритуал может разрушать вашу кожу: правда о кофе, которую не говорят
Знай
2025-02-23T08:51:31Z
Эпидемия одиночества: как мы разучились дружить и любить в реальном мире
Marie Claire
2025-02-23T08:00:27Z
Кто руководит нашими генами? Загадки эпигенетики
ZN UA
2025-02-23T06:34:40Z
Как бананы могут помочь бросить курить
Знай
2025-02-23T04:51:34Z
Ляшко возмущен поборами за контраст и КТ в больницах: "Руки хочется отрывать"
Знай
2025-02-23T04:12:06Z
GameFile: NetEase может закрыть свои западные студии, включая Quantic Dream и Grasshopper Manufacture
GameMag
2025-02-23T17:19:57Z
Гетманцев назвал новый налог, который введут в Украине: "Он действует в Евросоюзе"
UAToday
2025-02-23T17:06:33Z
Благодаря энергетикам ДТЭК удалось вернуть тепло в доме одесситов после обстрелов — Труханов
TSN
2025-02-23T15:06:53Z
Кабмин продлит сроки перебронирования работников предприятий: названа дата
GlavRed
2025-02-23T13:27:42Z
Без субсидий и с ростом тарифов: украинцы остались без помощи в феврале
Знай
2025-02-23T13:12:07Z
Глава Минфина о полезных ископаемых: Цель Украины не экспорт, а привлечение инвесторов
Лига
2025-02-23T13:06:43Z
Цены на капусту в Украине: где выгоднее купить
Политека
2025-02-23T13:00:57Z
Прекращение выплат пенсии: украинцам рассказали, когда и как это можно восстановить
Политека
2025-02-23T13:00:42Z
До 90 000 грн за одну монету: на каких копейках можно сколотить состояние
Знай
2025-02-23T12:12:47Z
Китай подложил России неожиданную "свинью": о чем идет речь
Comments UA
2025-02-23T14:12:13Z
В интернете показали раритетные и малоизвестные прототипы "Таврии"
Фокус
2025-02-23T13:51:45Z
Летающий электромобиль уже реальность: стартап с украинскими корнями показал впечатляющее видео
Знай
2025-02-23T12:51:08Z
Без окон, без дверей: в Киеве засветился редкий трехколесный спорткар из США
Фокус
2025-02-23T12:21:18Z
Вибрация руля - тревожный сигнал, который может стоить вам целое состояние: что это значит для водителя
Знай
2025-02-23T10:51:10Z
Сколько белья можно класть в стиральную машину
TSN
2025-02-23T09:06:45Z
Один взгляд, и это - любовь: в Киеве заметили элитный суперкар BMW, который топит 300 км/ч
Знай
2025-02-22T15:51:46Z
Пушка-ракета на 800 "лошадок": в Киеве засветился агрессивный "Гелик" за 20 млн грн
Знай
2025-02-22T11:51:10Z
Гость из 90-х: в Украине нашли редкий 33-летний мотоцикл "Днепр" без пробега
Фокус
2025-02-22T10:57:09Z
У Шольца готовятся к "историческому поражению": результаты экзит-пола выборов в Германии
Comments UA
2025-02-23T17:45:20Z
Соглашение о редкоземельных металлах: республиканец назвал условия США "вымогательством у жертвы"
Фокус
2025-02-23T17:36:43Z
Европе нужно смотреть на Турцию – Зеленский
ZN UA
2025-02-23T17:34:08Z
Выборы в Германии: экзитполы отдают победу ХДС/ХСС, вторые - ультраправые
Европейская правда
2025-02-23T17:31:02Z
Спецпредставитель Трампа Уиткофф: Стамбульские соглашения могут стать ориентиром для заключения мирного соглашения между Украиной и Россией
ZN UA
2025-02-23T17:30:11Z
Нахрапистость Трампа по отношению к Украине разделила Республиканскую партию — The Hill
Новости Украины
2025-02-23T17:27:44Z
США и РФ идут "одним фронтом": что требуют от Украины
Comments UA
2025-02-23T17:24:50Z
Реформа ВЛК будет проходить в два этапа – Умеров
ZN UA
2025-02-23T17:16:09Z
Я готов уйти с поста президента, если это будет означать мир для Украины – Зеленский
ZN UA
2025-02-23T17:12:29Z