MY.UAНовини
Гібридна війна під водою: загрози для Балтії й уроки для України
Гібридна війна під водою: загрози для Балтії й уроки для України

Гібридна війна під водою: загрози для Балтії й уроки для України

Гібридна війна під водою: загрози для Балтії й уроки для України

25 грудня, коли християнський світ відзначав Різдво Христове, в іншому світі йшло націлювання ракет і дронів на енергетичну інфраструктуру в Україні та завершувалася підготовка до операції на Балтиці. Танкер, що на ходу опустив якір на дно морське, розірвав підводний високовольтний електричний кабель EastLink-2, який сполучає енергосистеми Естонії та Фінляндії через Фінську затоку.

EastLink і БРЕЛЛ

EastLink-2 — це високовольтний кабель для передачі потужності 650 МВт постійного струму, що був побудований 2014 року і має загальну довжину близько 170 км. З них 145 км пролягають дном Балтійського моря, 14 км — високовольтна повітряна лінія у Фінляндії та 12 км — підземний високовольтний кабель у Естонії. Це другий проєкт у рамках розбудови електричного сполучення між Фінляндією та Естонією, який має сприяти посиленню енергетичної незалежності країн Балтії та їхньому від’єднанню від пострадянського енергетичного кільця БРЕЛЛ (Білорусь, Росія включно з Калінінградською областю, Естонія, Латвія і Литва). EastLink-1 був прокладений 2007 року трохи західніше і має потужність 350 МВт.

Кабель для проєкту EastLink-2 було виготовлено досвідченою у створенні морської силової інфраструктури компанією Nexans (Норвегія), а укладало його в Балтійському морі спеціалізоване судно Nexans Skagerrak. До 2024 року він вважався одним із найбільш надійних морських кабелів у регіоні. 26 січня 2024 року EastLink-2 припиняв свою роботу через технічні проблеми в прибережній зоні Естонії — розгерметизацію з’єднання морського кабелю з прибережною ділянкою, а повністю він відновив роботу майже через вісім місяців — 12 вересня. Поновлення функціональності кабельного сполучення енергосистем Естонії та Фінляндії мало важливе значення напередодні вирішального етапу підготовки до від’єднання країн Балтії від російської енергосистеми, запланованого на 8 лютого 2025 року.

«Раптом» 25 грудня EastLink-2 було виведено з ладу. Як невдовзі з’ясувалося, на тривалий час. Зроблено це за вже відпрацьованою схемою: цивільний нафтовий танкер EAGLE S, зареєстрований на Островах Кука, з російською командою, рухаючись в акваторії Балтійського моря перпендикулярно до кабелю EastLink-2, якорем розірвав цей інтерконектор. Сценарій є практично калькою подібних «операцій» на Балтиці 18 листопада 2024 року (розрив оптоволоконних кабелів між Литвою та Швецією і між Фінляндією та Німеччиною) і 7 жовтня 2023 року (розрив газопроводу Balticconnector і волоконно-оптичної лінії зв’язку Elisa між Естонією та Фінляндією).

За попередніми оцінками фінського оператора системи передачі Fingrid, ремонтні роботи на пошкодженій ділянці в морі триватимуть кілька місяців, фактично до літа. Торгова платформа Nord Pool, де відбуваються оптові торговельні операції електроенергією з використанням потужностей EastLink-2, у своїх повідомленнях учасникам торгів зазначила, що цей перетин через форс-мажорні обставини виключено з майбутніх операцій щонайменше до кінця липня 2025 року. Втрата 650 МВт потужності негативно впливає на функціонування енергетичної системи як у Фінляндії, так і значно більшою мірою в Естонії та сусідніх Латвії і Литві.

Збільшення частки відновлюваних джерел енергії посилює значення транскордонних інтерконекторів для балансування енергосистем навіть досить великих країн Європи. Фінляндія використовує EastLink-2 у випадках, коли власні потужності генерації не можуть задовольнити попит на електроенергію через збіг кількох факторів, наприклад, при низьких температурах у зимовий період із щільною хмарністю і без вітру. Задіяння інтерконекторів у такому разі допомагає утримувати частоту в мережі, а також мінімізує цінові стрибки на спотовому ринку. У грудні 2024 року Фінляндія імпортувала близько 25 ГВт·год електроенергії, тоді як Естонія — понад 530 ГВт·год, частина з яких також надходила у сусідні Латвію і Литву.

Отже, виведення з ладу EastLink-2 вплине на ринок електроенергії всіх країн Балтії, адже цей кабель забезпечував близько двох третин імпортних потужностей із Фінляндії, сприяючи стабільності цін і технічних параметрів функціонування енергосистеми. Наразі в роботі залишається лише один інтерконектор EastLink-1 потужністю 350 МВт, прийнятий у експлуатацію ще 2007 року.

Синхронізація під питанням?

Активне використання EastLink-2 для імпорту електроенергії давало можливість Естонії, Латвії і Литві підготуватися до від’єднання від російської енергосистеми 8 лютого 2025 року, коли завершується строк дії чинного договору в рамках енергетичного кільця БРЕЛЛ. Зокрема, можна було формувати резерви енергоресурсів, здійснювати тестування генеруючих потужностей у різних режимах роботи для підтримання частоти і напруги в енергосистемі, обслуговування, ремонт і оперативну заміну обладнання, яке виявляло ознаки ненадійності. Кінцева мета — здійснити синхронізацію з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E.

Без EastLink-2 Естонія змушена по максимуму ввести в експлуатацію власну генерацію. Вартість електроенергії на спотовому ринку суттєво зросла, попри відсутність значного попиту з боку комерційного сектору з огляду на період святкових вихідних днів. Аналогічна ситуація, хоч і меншою мірою, спостерігається у Латвії, яка також розпочала частково постачати електроенергію в Естонію для покриття окремих пікових періодів споживання.

Попереду дедлайн синхронізації з ENTSO-E, кілька місяців опалювального сезону з мінливими погодними умовами без EastLink-2, ризики виникнення значного дефіциту електроенергії та суттєвого зростання спотових цін. Уже у перші дні після пошкодження EastLink-2 Естонія розпочала імпорт російської електроенергії з Ленінградської області потужністю 200–300 МВт в окремі години. Ситуація може ще більше ускладнитися із поверненням бізнесу до активної роботи у першій половині січня 2025 року і ймовірним зниженням температури.

Попри складну ситуацію, країни Балтії сповнені рішучості продовжити підготовку і провести від’єднання від російської енергосистеми в лютому 2025-го. Основним елементом для забезпечення фізичного з’єднання між Балтією і Євросоюзом стане наземний інтерконектор LitPol Link, який з’єднує Польщу з Литвою, забезпечує можливість передачі електроенергії потужністю 500 МВт і проходить через так званий Сувалкський коридор.

Цілком очевидно, що на держави Балтії очікують інтенсивні переговори з ENTSO-E, Польщею і Фінляндією, перегляд і доопрацювання сценаріїв роботи енергосистеми у різних режимах. При цьому не можна виключати нових «аварій», адже Росія намагатиметься утримати в своїх руках енергетичний контроль над регіоном, в якому розташована Калінінградська область і в який до сьогодні постачається частина електроенергії транзитом через Латвію і Литву. В Естонії, наприклад, Естонська та Балтійська електростанції розміщуються практично на кордоні з Росією і, відповідно, ризикують стати об’єктом гібридного нападу.

Український досвід синхронізації з ENTSO-E дає підстави для оптимізму, що буде враховано безпекові фактори, і держави Балтії як члени ЄС і НАТО будуть підключені до енергосистеми континентальної Європи без зайвих обмежень.

Разом з тим регіональний ринок у складі країн Балтії та Польщі тимчасово стане більш енергодефіцитним, зростуть спотові ціни на електроенергію і посилиться конкуренція за доступність ресурсу. Враховуючи таку ситуацію, Україні варто було би запропонувати власну експертизу і досвід управління енергосистемою в перші дні її функціонування в ізольованому режимі та після об’єднання з ENTSO-E. Також слід обговорювати подальшу співпрацю в умовах обмеженості доступних потужностей генерації, умови продовження комерційних операцій і надання аварійної допомоги. Спроба перешкодити від’єднанню Балтії від БРЕЛЛ є одним із прихованих намірів Москви та призведе до зворотного ефекту — посилить рішучість Таллінна, Риги та Вільнюса до розриву з російською енергосистемою. Важливо звернути увагу й на інші аспекти гібридної операції на дні Балтики.

Щабель ядерної ескалації

Чомусь мало уваги звертають на продукт під назвою «Рекомендації щодо посилення стратегії стримування у конфлікті в Україні. Сходи ескалації» кремлівських (поза)штатних політологів Дмітрія Трєніна, Сєргєя Караганова та колишнього командувача Тихоокеанського флоту Сєргєя Авакянца — апологетів використання ядерної зброї. Рекомендаціями передбачаються не тільки завдання ударів по контингентах західних військ, якщо вони увійдуть на територію України, знищення безпілотників та інших літальних апаратів НАТО над Чорним морем, виведення з ладу розвідувальних космічних апаратів США та ще чимало іншого. Кидається у вічі рекомендація про «поетапне перерізання підводних кабелів спочатку в Балтійському морі, потім в Атлантиці з демонстрацією противнику військово-технічних можливостей для таких дій». 11 листопада помічник Путіна і очільник Морської колегії РФ Ніколай Патрушев «прогнозував» імовірність надзвичайних подій із підводними оптиковолоконними кабелями.

Що, власне, й сталося з 17 на 18 листопада, коли китайський суховантаж Yi Peng 3 розірвав кабелі ВОЛЗ BSC East-West Interlink між Швецією та Литвою, C-Lion1 між Фінляндією та Німеччиною. Коли 19 листопада прозвучала спільна німецько-фінська заява про те, що сторони «глибоко стурбовані розірваним підводним кабелем», що «наша європейська безпека перебуває під загрозою не лише через агресивну війну Росії проти України, а й через гібридну війну зловмисників», у Кремлі, припускаємо, посміялися з неї. Там укотре були задоволені тим, що європейці не називають «зловмисників», мовляв, до чого тут Росія, адже судно китайське, ігноруючи той факт, що його лоцманом був досвідчений російський капітан.

А 29 листопада Москва випустила «грізного» заступника міністра закордонних справ Сєргєя Рябкова, аби він іще раз у притаманній йому манері розтлумачив кремлівські послання Заходу: «Сподіваюся, що наші сигнали, і вербальні, і матеріальні (виділено нами. Авт.), усе ж таки десь, у якихось коридорах влади, у якихось кабінетах, у якихось американських бункерах сприймаються хоча б кимось, а не тільки відкидаються, як якась пропаганда».

25 грудня в Москві вирішили ще раз пояснити Європі і США, які «матеріальні наслідки» матимуть сигнали з Кремля, запустивши танкер у спецрейс. Росію сильно занепокоїли достатньо рішучі порівняно з попередніми наміри запровадити санкції проти її так званого тіньового флоту нафтового експорту. 25 листопада уряд Великої Британії запровадив санкції проти 30 суден, «відповідальних за транспортування нафти та нафтопродуктів на мільярди фунтів стерлінгів». А 16 грудня на саміті лідерів спільних експедиційних сил у Таллінні 12 країн регіону Балтійського моря, Нідерландів, Великої Британії та Ісландії домовилися стримувати російський танкерний флот, і того ж дня Рада міністрів ЄС прийняла 15-й санкційний пакет, націлений, серед іншого, і на судна-нафтовози.

Тож пазли картини складаються. Кремль, імовірно, хотів зробити «попереджувальний постріл» Польщі, яка перейняла головування в Євросоюзі з нового року і відома в ЄС своєю жорсткою позицією щодо Росії. Мовляв, мало що може трапитися із силовим кабелем SwePol, що сполучає Швецію з Польщею (потужність 600 МВт), чи газопроводом Baltic pipe для транспортування норвезького газу до Польщі, чи на СПГ-терміналі в Свіноуйсьце або в нафтопорті в Гданську.

Найближчі пів року спостерігатиметься інтенсифікація війни нервів на Балтійському театрі воєнних дій. Чия візьме — сконсолідована політична воля країн регіону і перехід від риторики до практичних дій із блокування російського нафтового трафіку чи стратегія ескалації та залякування з боку Кремля, що триває з жовтня 2023-го?

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Пільги для родичів військовослужбовців: повний перелік
24tv
2025-01-08T17:09:15Z
Сема Альтмана, "батька" OpenAI, звинуватила в сексуальному насильстві рідна сестра
Фокус
2025-01-08T17:01:35Z
Частина вихователів дитсадків таки отримає "вчительську тисячу"
24tv
2025-01-08T17:00:13Z
У Британії чоловіка відселили у фургон, але обіцяють "приватний" тунель за мільйони
24tv
2025-01-08T16:54:14Z
Розмови про каву, бари, благодійність. Де у січні можна зустрітися з українським бізнесом
AIN
2025-01-08T16:45:11Z
Сербія розірвала низку контрактів на закупівлю російської зброї
ГЛАВКОМ NET
2025-01-08T16:42:11Z
Харківські волонтери готують загальноукраїнську систему поселення евакуйованих людей
УкраинФорм
2025-01-08T16:39:48Z
Російська модель, яку вважали подругою Мудрика, відреагувала на чутки про отруєння допінгом
24tv
2025-01-08T16:39:00Z
Уражено незвичайну нафтобазу: в Енгельсі зберігали унікальне паливо, – Defense Express
24tv
2025-01-08T16:33:25Z
Україна та Фінляндія обговорили пріоритети Фінського головування в ОБСЄ та відповідальність РФ
Европейская правда
2025-01-08T17:09:29Z
Велика Британія змінила правила перетину кордону: з'явилась нова оплата
24tv
2025-01-08T17:09:06Z
У грудні ІМІ зафіксував 30 випадків порушення свободи слова в Україні
Детектор М
2025-01-08T17:07:32Z
Угорщина натякнула, що закриє Україні шлях до ЄС через зупинку транзиту енергоресурсів
Европейская правда
2025-01-08T17:05:00Z
У Туреччині створили підрозділ для кіберзахисту
УкраинФорм
2025-01-08T17:04:57Z
Трамп поставить Путіну ультиматум: полковник Британії спрогнозував хід подій після 20 січня
24tv
2025-01-08T17:03:39Z
МЗС Данії: Гренландія може стати незалежною, але не штатом США
УкраинФорм
2025-01-08T17:00:36Z
Зеленський - про заяву Трампа щодо членства України в НАТО: Не треба робити швидких висновків
УкраинФорм
2025-01-08T16:54:52Z
Зеленський запевнив, що Україна забезпечена підтримкою партнерів на найближчі роки
УкраинФорм
2025-01-08T16:49:01Z
Локони, об’єм чи гладкість: як обрати універсальний стайлер для краси та зручності
AgroNews
2025-01-08T17:01:45Z
Змушені поки що бути окремо, – Вадим Олійник повідомив про паузу у стосунках з коханою
24tv
2025-01-08T16:54:32Z
В Анкарі відкрилася виставка «Обличчя української мрії»
УкраинФорм
2025-01-08T16:42:51Z
У Латвії відкрили "Українську книгарню"
24tv
2025-01-08T16:42:15Z
Louis Vuitton випустив сумочку у формі бінокля за $8600
Фокус
2025-01-08T16:42:10Z
Скандал на "Міс Всесвіт 2024": чому одну з учасниць конкурсу краси позбавили титулу
24tv
2025-01-08T16:27:34Z
На "1+1 Україна" покажуть відреставрований культовий фільм Сергія Параджанова "Колір граната"
TSN
2025-01-08T16:21:24Z
Зірка "Друзів" Ліза Кудров шокувала, як після смерті Меттью Перрі знайшла записку від нього
TSN
2025-01-08T16:21:15Z
Зірка TikTok подав до суду на свою дівчину за те, що вона його кинула – фото
TSN
2025-01-08T16:09:48Z
Через нищівні лісові пожежі евакуювали десятки тисяч людей: під загрозою вілли знаменитостей
TSN
2025-01-08T17:09:47Z
За її життя борються лікарі: у Запоріжжі внаслідок ворожого удару постраждала 13-річна дівчинка
24tv
2025-01-08T17:09:21Z
Удар дронів ЗСУ по нафтобазі: в Енгельсі запроваджено режим надзвичайної ситуації
ГЛАВКОМ NET
2025-01-08T17:03:48Z
Жорстоке вбивство собаки у Києві: затриманому повідомлено про підозру
ГЛАВКОМ NET
2025-01-08T17:01:53Z
Вибухи та пожежа на нафтобазі в Енгельсі триває вже понад 14 годин
Комсомольская правда
2025-01-08T17:01:48Z
Намагався вистрибнути під час зльоту: пасажир відчинив двері літака через сварку з дівчиною
Фокус
2025-01-08T16:45:10Z
У Запоріжжі серед поранених - 13-річна дитина
УкраинФорм
2025-01-08T16:42:21Z
Парамедики поліції врятували п'ятьох людей після удару РФ по Запоріжжю
УкраинФорм
2025-01-08T16:39:48Z
Чоловіки забарикадувалися у підвалі ТЦК: викурювали газом та силою
Знай
2025-01-08T16:36:32Z
Таксі для пенсіонерів у Києві стало безкоштовним: як скористатися
Хвиля
2025-01-08T17:04:02Z
Ворог упродовж дня бив по Нікопольщині з артилерії та дронів, пошкоджені будинки й інфораструктура
УкраинФорм
2025-01-08T17:00:45Z
ЗСУ уразили командний пункт ворога
24tv
2025-01-08T16:54:53Z
За день ДТЕК повернув світло майже 33 тис. осель після обстрілів
ГЛАВКОМ NET
2025-01-08T16:48:40Z
Наступ ЗСУ на Курщині: експерти розповіли про головну мету України
Политека
2025-01-08T16:42:37Z
На Прикарпатті відкрили ще одне реабілітаційне відділення з сучасним обладнанням
УкраинФорм
2025-01-08T16:33:40Z
Пішов у СЗЧ та підбурив на це своїх бійців: затримано командира однієї з рот 155-ї бригади
ГЛАВКОМ NET
2025-01-08T16:33:16Z
На Дніпропетровщині знищать 300 тонн пельменів: все заради екології
24tv
2025-01-08T16:09:21Z
США надали матеріали для відновлення газовидобуток у Полтавській області
Европейская правда
2025-01-08T15:34:27Z
Оператор ГТС України знижує навантаження на операційні витрати
УкраинФорм
2025-01-08T17:04:29Z
Уряд змінив порядок компенсації за розміщення ВПО: відомі суми виплат за кожного переселенця
Политека
2025-01-08T17:01:00Z
Військова економіка Росії: чи можливий крах після бурхливого зростання
24tv
2025-01-08T16:48:18Z
«Турецьким потоком» за п’ять років транспортували понад 100 мільярдів кубів російського газу
УкраинФорм
2025-01-08T16:42:55Z
Підвищення акцизів: на скільки зросли ціни на автогаз у мережах АЗС
ZN UA
2025-01-08T16:40:26Z
Украина напомнила Венгрии, кто виноват в проблемах на энергорынке Европы
Хвиля
2025-01-08T16:33:34Z
Рада відновила обов’язкову систему моніторингу викидів парникових газів
УкраинФорм
2025-01-08T16:16:19Z
Українські порти у 2024 р збільшили обробку вантажів майже на чверть
AgroNews
2025-01-08T16:16:18Z
До загального фонду місцевих бюджетів торік надійшло близько 451 мільярдів
УкраинФорм
2025-01-08T16:09:09Z
Раньєрі: Дібала та Довбик виконали виняткову роботу в римському дербі
Football.ua
2025-01-08T17:01:02Z
Збірна України з біатлону назвала склад на жіночий спринт етапу Кубка світу в Обергофі
УкраинФорм
2025-01-08T16:49:25Z
Унал вдруге за кар'єру порвав хрести
Football.ua
2025-01-08T16:46:15Z
Парма підписала захисника Молде Ф'єртофта
Football.ua
2025-01-08T16:21:08Z
"Класика легкої ваги": глава Top Rank оцінив наступний бій непереможного українця
24tv
2025-01-08T16:09:51Z
Витіснив голкіпера збірної Іспанії: Жирона заявить перспективного українця на Ла Лігу
24tv
2025-01-08T15:48:45Z
Вест Гем оголосив про звільнення Лопетегі
Football.ua
2025-01-08T15:45:56Z
Ворскла посилилася капітаном молодіжної збірної Косова
Football.ua
2025-01-08T15:24:42Z
Топовий екстренер Ліверпуля Юрген Клопп ще не дав згоди на приїзд в Україну – ЗМІ
24tv
2025-01-08T15:06:55Z
"З’їдають" гроші та енергію: які прилади варто вимикати після користування
GlavRed
2025-01-08T17:09:11Z
Anker представляє парасольку з сонячними панелями, і це саме те, що всім буде потрібно влітку
24tv
2025-01-08T17:03:41Z
Озоновий шар Землі стабілізувався лише через два мільярди років
Portaltele
2025-01-08T16:46:15Z
"Ядерний реактор" для дому став сенсацією в Мережі: що відомо про загадковий Enron Egg
Фокус
2025-01-08T16:42:19Z
"Робота кипить": розробники STALKER 2 продовжують працювати над грою і обіцяють багато цікавого
InternetUA
2025-01-08T16:21:50Z
Найцініша кров у світі: вчені розповіли, як підковоподібний краби рятують людські життя
TSN
2025-01-08T16:21:07Z
Snapdragon X йде у десктопи: Lenovo показала міні-ПК на платформі Qualcomm
ITC
2025-01-08T16:03:09Z
Другий сезон «Гри в кальмара» містить кіноляп, подібний до стаканів Starbucks у «Грі престолів»
ITC
2025-01-08T16:03:01Z
ASUS Zenbook A14 – конкурент MacBook Air з чипом Qualcomm та автономністю до 32 годин
ITC
2025-01-08T16:03:00Z
7 фішок Google Maps, які зроблять ваші подорожі простішими
InternetUA
2025-01-08T17:01:52Z
Календар краси на січень 2025 року: коли робити процедури
Фокус
2025-01-08T16:57:57Z
Буде танути в роті: рецепт смачного запеченого сала з фруктами
GlavRed
2025-01-08T16:54:01Z
2 знаки зодіаку, які в січні стануть щасливими в особистому житті
24tv
2025-01-08T16:39:15Z
Чи підгодовувати кімнатні квіти взимку, коли ті “сплять”: яким рослинам потрібна "їжа" для зростання
TSN
2025-01-08T16:39:07Z
Що робити, коли гумка холодильника погано прилягає: елементарна хитрість
24tv
2025-01-08T16:24:20Z
Ніколи не забувайте їх чистити: 6 найбрудніших місць на кухні
24tv
2025-01-08T16:18:30Z
Гороскоп Таро на 9 січня для всіх знаків Зодіаку: прислухайтеся до своєї інтуїції
Политека
2025-01-08T15:43:33Z
Як швидко позбутися плям від дезодоранту на одязі: простий засіб, що рятує навіть чорне
TSN
2025-01-08T15:39:52Z
У США зафіксовано першу смерть людини від пташиного грипу
AgroPortal
2025-01-08T17:00:24Z
Розрив меніска: як розпізнати та лікувати
24tv
2025-01-08T16:39:49Z
В Україні зареєстрували перші ліки на основі канабісу — іспанські краплі
Комсомольская правда
2025-01-08T15:48:21Z
З цими проблемами на забере ТЦК: які діагнози звільнять від мобілізації
Знай
2025-01-08T14:12:07Z
Чому пальці морщаться від води, але зовсім не у всіх: насправді це корисно
Фокус
2025-01-08T12:36:44Z
Як кава впливає на мікробіом кишечника: результати нового дослідження
24tv
2025-01-08T12:36:08Z
Черги по 50 годин: лікарні Британії не можуть впоратись із кількістю хворих
ГЛАВКОМ NET
2025-01-08T12:03:51Z
Фатальний удар: учені з'ясували, що травма голови може активувати сплячі в нас віруси
Фокус
2025-01-08T10:36:41Z
В Україні зафіксували за місяць майже тисячу нових випадків туберкульозу
УкраинФорм
2025-01-08T10:33:48Z
IQ-тест для найрозумніших: знайдіть автомобіль у магазині за 5 секунд
GlavRed
2025-01-08T16:30:25Z
Маленька ракета: Suzuki Jimny отримав недорогу заряджену версію
Фокус
2025-01-08T16:12:49Z
Перший тест нового Дастер в Україні та перші здивування і незрозумілості
Топ Жир
2025-01-08T16:12:04Z
Porsche розширила сімейство 911 новою версією Carrera S
AutoCentre
2025-01-08T16:06:41Z
Skoda презентувала електромобіль із запасом ходу майже 600 км
ГЛАВКОМ NET
2025-01-08T15:15:30Z
"Убивця" Ferrari: непоказний 40-річний Audi продають за ціною нового суперкара
Фокус
2025-01-08T15:12:10Z
Нова угода дозволить ZF оснастити електромеханічними гальмами майже 5 млн автомобілів
AutoCentre
2025-01-08T15:10:09Z
Автовикуп: актуальне рішення для швидкого продажу авто
Топ Жир
2025-01-08T14:36:11Z
Hyundai засвітив спецверсію Ioniq 5
AutoCentre
2025-01-08T14:10:16Z