MY.UAНовини
Як військовослужбовцю оформити інвалідність: детальна інструкція МОЗ
Як військовослужбовцю оформити інвалідність: детальна інструкція МОЗ

Як військовослужбовцю оформити інвалідність: детальна інструкція МОЗ

Про шлях військовослужбовця для отримання статусу інвалідності повідомляє 24 Канал з посиланням на Міністерство охорони здоров'я.

Стабілізація стану та документування обставин поранення

Евакуація з зони бойових дій

Перший етап після того, як військовий отримав поранення, – евакуація, надання, медичної допомоги та документальне оформлення обставин травмування.

У МОЗ констатували, що перші хвилини – найкритичніші. Евакуацію пораненого з поля бою проводять побратими або ж медпрацівники підрозділу. Зазвичай цей процес складається з кількох етапів. Зокрема:

  • надання домедичної допомоги (зупинка кровотечі, накладання турнікета, стабілізація стану для уникнення подальшого травмування),
  • евакуація (транспортування пораненого до найближчого стабілізаційного пункту, медичної роти чи іншого визначеного пункту надання допомоги, зазвичай розташованого біля бойових дій),
  • документальне супроводження. У МОЗ наголосили, що на цьому етапі вже починається формування першого медичного документу, – форма 100. Йдеться про "Картку пораненого", у якій фіксують обставини, основні діагнози, а також первинної допомоги.

Важливо! Медична допомога може бути надана як у державному чи військовому закладі, так і в приватній клініці, якщо це найближче місце, де можливо стабілізувати стан пораненоного військовослужбовця. Міністерство наголосило, що тип закладу не має впливу на якість або обов'язковість подальшого документування. Однак, первинна документація (форма 100) формується обов'язково.

Що відбувається з особистими речами військового

Під час надання допомоги у захисника чи захисниці вилучають зброю, боєкомплект, бронежилет, каску й інші засоби захисту. У МОЗ наголошують, що це не тільки полегшує доступ до травмованих частин тіла, а й забезпечує облік матеріальних цінностей. За них відповідають служби забезпечення військової частини.

Зверніть увагу! У випадку травми або захворювання, отриманих військовослужбовцем під час виконання обов'язків у пункті постійної дислокації чи поза зоною бойових дій, алгоритм дій змінюється. Так, необхідно повідомити про це безпосереднього командира та медика взводу або роти. Далі отримати усне направлення й звернутися до медпункту військової частини. Там проведутьпервинний огляд лікарем, фельдшером або начмедом. За його результатами можуть призначити лікування в медпункті, направити на дообстеження або стаціонарне лікування в цивільному чи військовому медзакладі.

Роль документів на цьому етапі

На цьому етапі критично важливим є оформлення документів. Адже саме зібрані медичні й супровідні документи підтверджують зв'язок травми чи захворювання військового з виконанням службових обов'язків.

Це впливає на можливість встановлення статусу інвалідності, отримання соціальних гарантій та уникнення бюрократичних затримок у подальшому,
– наголосили в МОЗ.

Також додали, що прозора система евакуації, якісна фіксація медичних даних і документування обставин травмування забезпечують своєчасну допомогу, підтримку, а також спрощують проходження наступних етапів.

Направлення на ВЛК: аналіз стану та подальші рішення

Після того як стан військовослужбовця стабілізують, за наявності відповідних медичних показів направляють на проходження ВЛК або ЛЛК, – залежно від специфіки служби та отриманих травм.

Основна мета цього етапу полягає в оцінці оцінка стану здоров'я, визначення впливу отриманих травм або захворювань на здатність виконувати службові обов'язки та ухвалення рішення щодо подальших дій.

Ініціатором направлення на ВЛК або ЛЛК може бути прямий начальник військовослужбовця (від командира частини і вище), лікар медпункту військової частини або госпіталю, а також уповноважені органи (військові адміністрації, прокуратура чи суд)/

Відповідна комісія аналізує зібрані документи, результати обстежень і лікування, проводить огляд військовослужбовця. Також оцінює ступінь травмування або захворювання та їхній вплив на здатність виконувати службові обов'язки.

Саме на основі цього аналізу й ухвалюють рішення про направлення на оцінювання повсякденного функціонування. За умови, що травма або захворювання суттєво обмежуєфункціонування військовослужбовця.

У таких випадках голова ВЛК, як і лікуючий лікар, має право сформувати електронне направлення до закладу з експертними командами.

У разі важких травм або хронічного захворювання, що впливає на працездатність, комісія може рекомендувати оформлення статусу інвалідності. Також комісія може призначити реабілітаційні заходи, необхідні для відновлення стану здоров'я,
– зазначили в міністерстві.

Після того, як стан здоров'я військовослужбовця стабілізується, для певних діагнозів та інтервенцій голова ВЛК може одразу формувати електронне направлення на оцінювання повсякденного функціонування.

Для цього не потрібно чекати 120 днів із моменту травмування. Якщо медична інформація достатня для початку процесу, це дозволяє оперативно перейти до наступного етапу, що є особливо важливим для військовослужбовців із важкими травмами чи значними порушеннями функціонування,
– підкреслили в МОЗ.

У воєнний час для проходження ВЛК чи ЛКК військовослужбовцю необхідно підготувати повний пакет документів. Зокрема:

  • Направлення на медичний огляд ВЛК (його оформлює орган, який ініціює направлення, наприклад, командир частини або лікар медпункту),
  • документація, що підтверджує стан здоров'я, зокрема, початок розвитку, розвиток захворювання або отримання травми (медична книжка, медичні карти стаціонарного або амбулаторного хворого, витяги з них; довідки із закладів охорони здоров'я; свідоцтва про хворобу; витяги з книги обліку хворих в амбулаторії під час первинного звернення по медичну допомогу; лабораторні результати, рентгенівські знімки, результати МРТ чи КТ, консультативні висновки лікарів, які стосуються стану здоров'я військовослужбовця).

Документи, що посвідчують особу

Військовий квиток або посвідчення офіцера. Також паспорт громадянина України.

Додаткові характеристики (за потреби)

Медична характеристика, яка надається у разі направлення через психічні розлади або ж при повторному направленні на медичний огляд упродовж 12 місяців після попереднього.

Службова характеристика – тільки у випадках із психічними розладами або повторного направлення на огляд.

Довідка про обставини травми

Цей документ видає військова частина в разі отримання військовим травми, поранення, контузії чи каліцтва під час виконання службових обов'язків. Довідку оформлюють за формою, згідно з додатком 5 до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ. Її підписує командир військової частини. Опісля довідку направляють до закладу охорони здоров'я, де перебуває поранений.

У разі, якщо довідка про обставини травми не була видана, військовослужбовець має право скласти рапорт на ім'я командира військової частини з проханням провести розслідування та оформити цю довідку,
– зазначили в МОЗ.

Важливо! Оригінали або копії довідки про обставини травми, а також акти про нещасний випадок (за формою, передбаченою Інструкцією № 332), передає військова частина до закладу охорони здоров'я в електронній або паперовій формі. Документ оформлюють у щонайменше 2 примірниках. Один передають ВЛК, інший – має зберігатися в особовій справі військового.

Посвідчення учасника бойових дій (за наявності)

Цей документ допомагає врахувати специфіку отриманих військовослужбовцем травм або захворювань.

Витяги із особової справи та інші довідкові матеріали

Вони повинні бути завірені відповідними посадовими особами військової частини та печаткою. Усі подані документи мають бути актуальними, відповідати стану на момент розгляду справи й забезпечувати комісії повну картину про стан здоров'я військовослужбовця.

"Це дозволить максимально точно визначити подальші кроки, включаючи направлення на оцінювання повсякденного функціонування чи призначення реабілітаційних заходів", – наголосили в міністерстві.

Як військовослужбовцю написати рапорт для направлення на ВЛК

Військовий може самостійно ініціювати направлення на ВЛК. Для цього необхідно подати рапорт на ім'я командира частини. У ньомк треба зазначити підстави для медичного огляду, зокрема, наявність травм, наслідків поранення або захворювань, які впливають на здатність виконувати службові обов'язки.

Направлення на ВЛК здійснюється прямими начальниками від командира окремої частини або рівними їм посадовими особами виключно за рекомендацією лікаря закладу охорони здоров'я. Це регламентовано главою 6 наказу Міноборони від 14 серпня 2008 року № 402 "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України".

Оцінювання повсякденного функціонування: рішення експертної команди

Після проходження ВЛК та оформлення електронного направлення головою комісії або лікуючим лікарем, військовослужбовець переходить до етапу оцінювання повсякденного функціонування. Його проводить експертна команда лікарів, яка спеціалізується на визначенні ступеня обмежень функціонування людини через травми або захворювання.

Ця команда працює на базі багатопрофільних закладів охорони здоров'я. Лікар із військовослужбовцем можуть разом обрати медзаклад із переліку, доступного в електронній системі щодо оцінювання повсякденного функціонування.

Вибір залежить від місця перебування військовослужбовця, а також обраної форми оцінювання, – очної, заочної, дистанційної чи виїзної.

Якщо стан здоров'я ускладнює пересування, оцінювання може бути проведене за місцем фактичного перебування або лікування військовослужбовця. Оцінювання повсякденного функціонування має бути проведене у строк до 30 днів із моменту подання електронного направлення головою ВЛК,
– зазначили в МОЗ.

Адміністратор закладу охорони здоров'я, де працює експертна команда, упродовж 5 днів з моменту отримання направлення має розглянути подану справу, щоб або поставити її в чергу і система визначить дату та час оцінювання, або повернути на доопрацювання через неточності.

Важливо! Якщо справу поставлять в чергу, військовослужбовець отримає сповіщення на електронну пошту (свою чи довіреної особи) про форму, час і місце оцінювання. Якщо ж електронної пошти немає, інформацію надішлюють рекомендованим листом на адресу фактичного перебування військовослужбовця.

Перевірка документів адміністратором

Передпризначенням оцінювання адміністратор закладу перевіряє повноту і відповідність поданих документів вимогам нормативно-правових актів. Якщо до направлення не додано необхідні документи або ж вони не відповідають встановленим критеріям, справу можуть повернути до лікаря, що створював направлення для доопрацювання.

Такі випадки регулюються пунктами 21 і 22 Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого постановою КМУ від 15 листопада 2024 року №1338.

Форми оцінювань:

  • очна – військовослужбовець особисто прибуває до закладу охорони здоров'я для огляду та співбесіди;
  • заочна – ккспертна команда розглядає документи без особистої присутності військовослужбовця, якщо подано достатній обсяг інформації;
  • дистанційна – застосовується телемедицина для взаємодії з військовослужбовцем;
  • виїзна – оцінювання здійснюється за місцем лікування або перебування, якщо військовослужбовець не може самостійно прибути до закладу.

Як проходить оцінювання

Експертна команда аналізує подані документи. У разі очного, дистанційного або виїзного огляду – проводить додатковий огляд чи обстеження. Особливу увагу у процесі оцінювання приділяють ступеню порушень функціонування, впливу травми чи захворювання на повсякденну діяльність, а також необхідності соціальної підтримки чи реабілітації.

На основі отриманих результатів експертна команда має ухвалити рішення щодо встановлення інвалідності, визначення термінів повторного оцінювання (за потреби) та має надати рекомендації щодо реабілітаційних заходів,
– зазначили в МОЗ.

Прийняте рішення внесуть до електронної системи. Військовослужбовець отримає його копію на електронну пошту або, за потреби, в роздрукованому вигляді. Також документ буде доступним у електронному кабінеті лікаря, що направляв на оцінювання. Усі дані будуть передаватися до органів соціального захисту, які відповідають за подальше надання допомоги.

Отримання результатів оцінювання та подальші дії

Після того. як експертна комісія завершить оцінювання, військовослужбовець отримає рішення щодо його результатів. Це рішення формується в електронній системі, що забезпечує його доступність для всіх зацікавлених сторін.

Військовослужбовець отримає відповідне рішення у вигляді електронного повідомлення, надісланого на зазначену адресу електронної пошти. У разі її відсутності, – рекомендованим листом на адресу фактичного перебування. Документ також буде доступний у кабінеті лікаря, який ініціював направлення на оцінювання.

У Міністерстві охорони здроров'я зазначили, що основі ухваленого рішення військовослужбовець може:

  • подати заяву на отримання одноразової грошової допомоги. За умови, що інвалідність отримана внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи іншого травмування, пов'язаного з виконанням службових обов’язків.
  • Почати оформлення соціальних виплат або інших пільг, передбачених для осіб зі статусом інвалідності. Усі необхідні дані будуть передавати до органів соцзахисту, які відповідають за надання цих послуг.
  • Організувати реабілітаційні заходи, якщо їх рекомендувала експертна комісія. Зокрема, як медичну, так і соціальну реабілітацію, спрямовану на відновлення функціонування або полегшення умов життя.

Зверніть увагу! У разі незгоди з рішенням експертної команди військовослужбовець має право оскаржити його, подавши скаргу до Центру оцінювання функціонального стану особи відповідно до встановленої процедури.

"Цей етап завершує процес визначення інвалідності, відкриваючи військовослужбовцю доступ до необхідної соціальної підтримки, реабілітації та інших гарантій, передбачених законодавством", – підсумували в МОЗ.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Рубіо повідомив, від чого залежатиме зустріч Трампа з Путіним
ТСН
2025-05-15T19:04:59Z
Зеленський затвердив склад української делегації на переговори в Стамбулі: хто представлятиме Україну
ТСН
2025-05-15T19:00:41Z
Новий посередник в переговорах про мир, рада Росія-НАТО, Орбан боїться України: новини дня
Европейская правда
2025-05-15T18:51:19Z
Візит Зеленського в Туреччину, старт переговорів з РФ. Головне за 15 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:42:41Z
Трамп виїхав у "невідомому напрямку" після візиту до ОАЕ: чи завітає у Стамбул
ТСН
2025-05-15T18:18:16Z
Тюрми Франції на межі колапсу: влада може піти на радикальний крок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:09:40Z
Санкції США ускладнили роботу Міжнародного кримінального суду – медіа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:06:49Z
Трамп анонсував створення нового винищувача F-55: що про нього відомо
ТСН
2025-05-15T18:06:48Z
Рубіо заперечує, що США проти запрошення Зеленського на саміт НАТО
Европейская правда
2025-05-15T17:55:26Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Афіша на вихідні. Куди піти у столиці 17-18 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T19:03:33Z
"Євробачення-2025": онлайн-трансляція другого півфіналу конкурсу
ТСН
2025-05-15T19:03:01Z
Аліна Гросу розповіла про сварку з чоловіком-росіянином і здивувала її причиною
ТСН
2025-05-15T15:48:52Z
Зірка "Жіночого Кварталу" вперше висловилася про свого бойфренда: "Іскра була, а потім морозив мене"
ТСН
2025-05-15T14:41:29Z
Оля Полякова пригадала, як хильнула і написала Ані Лорак: "Курка, ще й ноги короткі"
ТСН
2025-05-15T14:40:05Z
"Євробачення-2025": порядок виступів учасників у другому півфіналі та їхні пісні
TSN
2025-05-15T14:38:46Z
Антоніна Хижняк розкритикувала представників України на Каннському кінофестивалі: "Не стримала сліз"
TSN
2025-05-15T14:36:00Z
"Євробачення-2025": другий півфінал — де дивитися шоу наживо та які країни виступатимуть
TSN
2025-05-15T14:35:57Z
Що має зробити чоловік перед тим, як йти на війну: боєць “Азову” здивував відповіддю
TSN
2025-05-15T17:36:59Z
Найкращий момент перемогти російську імперію – це зараз
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:06:34Z
У Литві кажуть, що інцидент з танкером "тіньового флоту" схожий на інформаційну операцію
Европейская правда
2025-05-15T16:57:39Z
Блаженніший Святослав запросив Папу приїхати в Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:36:44Z
У редакцію «Радіо Свобода» направили запит, чому журналіст Андрушко не служить в армії – ЗМІ
Vlasti
2025-05-15T16:12:22Z
Брат Максима Неліпи опублікував зворушливий допис
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:12:16Z
Папа Римський планує зустрітися із Зеленським – Bild
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:09:12Z
У Резерв+ з’явилися нові типи відстрочок: хто їх може отримати
ТСН
2025-05-15T15:45:25Z
У Дрездені чоловіку загрожує штраф за гітлерівський салют у ретромобілі
Европейская правда
2025-05-15T14:58:46Z
Як вилікувати яблуню від чорного раку: на що звернути увагу, яка профілактика можлива
ТСН
2025-05-15T14:41:23Z
Один із найпопулярніших продуктів допоможе прожити до 100 років
TSN
2025-05-15T14:40:32Z
Спадний Місяць від 13 травня до 26 травня 2025 року: що варто зробити
ТСН
2025-05-15T14:39:07Z
Україну 15 травня накрила потужна магнітна буря
ТСН
2025-05-15T14:38:37Z
Мошки в Україні: чому їхні укуси небезпечні та коли варто бігти до лікаря
ТСН
2025-05-15T14:36:37Z
Виявлено простий спосіб зниження тиску без ліків: які продукти треба вживати
TSN
2025-05-15T14:36:08Z
Що покласти в лунку, коли садите огірки: завдяки звичайному бур’яну ви збиратимете їх відрами щодня
TSN
2025-05-15T14:35:57Z
Не 10 тисяч: науковці підрахували, скільки кроків треба робити щодня
TSN
2025-05-15T14:34:38Z
Нова хвиля Covid-19 шириться Азією – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T14:03:35Z
"ТЦК ламає тата!": жителька Кіровоградщини поскаржилася на силову мобілізацію батька
ТСН
2025-05-15T18:36:17Z
Суд зменшив заставу ексголові МСЕК Крупі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:57:27Z
Відому блогерку застрелили просто під час прямого етеру
TSN
2025-05-15T16:21:39Z
На Київщині виявили виробників фальсифікованого насіння
AgroPortal
2025-05-15T16:00:16Z
Фриланс-афера на мільйони: до України з Німеччини екстрадували шахрая
ТСН
2025-05-15T15:16:43Z
У Києві бус ТЦК потрапив у ДТП: мобілізовані кинулися навтьоки і нібито були у кайданках
ТСН
2025-05-15T14:40:02Z
В Луцьку зранку пролунала серія вибухів
ТСН
2025-05-15T14:39:49Z
Зранку в Івано-Франківську пролунали вибухи
TSN
2025-05-15T14:39:36Z
Вибухи в українських містах та переговори у Туреччині: головні новини ночі 15 травня 2025 року
ТСН
2025-05-15T14:39:11Z
У Києві на Алеї Героїв сталася бійка — поліція затримала винуватицю
ТСН
2025-05-15T19:06:18Z
День вишиванки в Київраді: яскраві фото
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T19:03:09Z
Київрада ухвалила нові виплати для людей, житло яких пошкодила Росія
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:54:53Z
У Києві буде капітально відремонтовано шляхопровід на Осокорках
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T15:18:39Z
Свідок Єгови отримав дві повістки і відмовився від мобілізації, бо "родину можна захищати по-іншому"
ТСН
2025-05-15T14:48:49Z
У КМДА роз’яснили ситуацію щодо постачання гарячої води влітку
ТСН
2025-05-15T14:41:19Z
На Харківщині ухилянтів бронювали в "пожежній": яким був "тариф"
TSN
2025-05-15T14:41:16Z
За крок до Дніпропетровщини: як змінилася лінія фронту та які нові загрози у травні 2025
TSN
2025-05-15T14:40:54Z
У Києві 15 травня приспустять головний прапор України: яка причина
TSN
2025-05-15T14:40:44Z
«Підприємства мають працювати» — у Мінекономіки підтримали позицію щодо відновлення роботи газовидобувних компаній Smart Holding
ТСН
2025-05-15T16:36:16Z
Курс валют на 15 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-05-15T15:48:11Z
Митниця та АМПУ об’єднують інформаційні системи
AgroPortal
2025-05-15T15:00:33Z
Світла не буде до 8 годин на день: експерт сказав, коли почнуться відключення
TSN
2025-05-15T14:40:41Z
Банки можуть зняти ліміти на перекази для українців: названа головна умова
TSN
2025-05-15T14:38:21Z
$44 млн у газ і сонце: як Метінвест страхує виробництво від нових блекаутів — СОО компанії Олександр Мироненко
ТСН
2025-05-15T14:35:16Z
Ціни на продукти дешевого сегмента зросли: економіст пояснив, у чому причина
ТСН
2025-05-15T14:34:53Z
В університеті на Хмельниччині відкрили центр органічного виробництва
AgroPortal
2025-05-15T14:30:56Z
Китай цікавиться імпортом гороху з України
AgroPortal
2025-05-15T14:00:06Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
Батьки і школа — одна команда: досвід КМДШ, який допомагає дітям зростати щасливими
TSN
2025-05-15T15:33:27Z
Астрологи назвали 4 найуспішніші місяці народження
TSN
2025-05-15T14:40:41Z
Покладіть сковороду до поліетиленового пакета і залийте цією рідиною: навіть дуже пригоріла поверхня очиститься
TSN
2025-05-15T14:38:36Z
Астрологи назвали єдиний знак зодіаку, який легко може закохатися в будь-кого
TSN
2025-05-15T14:37:45Z
Народні засоби від бур’янів: 5 ефективних способів їх позбутися без перекопування
TSN
2025-05-15T14:37:24Z
Звичайні варені макарони стануть в рази смачнішими: додайте цей простий інгредієнт
ТСН
2025-05-15T14:36:25Z
Вирощування перцю: 10 помилок, які позбавляють вас великих врожаїв
TSN
2025-05-15T14:36:01Z
Які три найголовніші правила догляду за помідорами: урожай нікуди буде подіти
TSN
2025-05-15T14:35:43Z
Як швидко позбутися кротів на городі: підземні шкідники самі підуть з вашої ділянки
ТСН
2025-05-15T14:34:26Z
Жінка відвела пса до грумера — результат вразив усіх
ТСН
2025-05-15T18:18:55Z
У Росії стався масштабний збій у роботі інтернету
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:12:47Z
Чому корабель на Місяці перекинувся: у компанії назвали три головні причини
TSN
2025-05-15T14:37:44Z
Сонце лютує: потужний спалах паралізував комунікації, загроза зростає
ТСН
2025-05-15T14:36:02Z
Потужний спалах на Сонці відключив радіозв'язок на 5 континентах
FaceNews
2025-05-15T12:54:32Z
Єврокомісія погрожує TikTok штрафом за порушення правил цифрової реклами
Европейская правда
2025-05-15T10:58:31Z
Екскерівник Roshen очолив племзавод
AgroPortal
2025-05-15T08:00:02Z
Вчені розповіли, коли на Землі закінчиться кисень
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T04:21:01Z
Міноборони повідомило, чим займатиметься новостворене Управління космічної політики
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T17:03:29Z
Україна дізналася суперників на Євро-2026 з гандболу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:42:55Z
Український баскетболіст пройде перегляд в топ-клубі НБА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:54:20Z
Дюбуа готує криваве випробування для Усика: реванш обіцяє бути жорстоким
F1 Аналитика
2025-05-15T16:10:00Z
Чи є у списку Усик? Forbes оприлюднив рейтинг найбільш високооплачуваних спортсменів світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T15:36:20Z
«Реал» витратив €5 млн на захисників за останні п'ять років – це 236 місце у світі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T14:54:52Z
Російський тренер з боксу зламав щелепу своєму колезі на очах в його неповнолітнього сина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T12:51:53Z
Українці здобули три нагороди на чемпіонаті світу з тхеквондо серед кадетів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T11:51:45Z
Найкраща тенісистка світу обматюкала вболівальника на турнірі у Римі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T11:30:51Z
Графік єврокубків: коли розпочнуть боротьбу українські команди
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T11:06:47Z