MY.UAНовини
Масони, пласка Земля, QAnon: найвідоміші конспірологічні теорії та чому в них вірять
Масони, пласка Земля, QAnon: найвідоміші конспірологічні теорії та чому в них вірять

Масони, пласка Земля, QAnon: найвідоміші конспірологічні теорії та чому в них вірять

Світом керує всевладна таємна організація, Голокост — це вигадка світового єврейства, американці ніколи не висаджувалися на Місяць, а Земля — пласка та інші теорії змов.

Віра у різні конспірологічні теорії супроводжувала людство протягом усієї історії: майже завжди вона була пов’язана з упередженнями та стереотипами, пропагандою та війнами. Наприклад, за часів Римської імперії існувала теорія змови, за якою імператор Нерон не покінчив життя самогубством, а інсценував свою смерть: нібито він переховувався та чекав можливості повернутися до влади. Згодом ця теорія перетворилася на оповідь про повернення тирана зі світу мертвих. Особливо цього боялися ранні християни, бо за життя Нерон провадив жорстокі антихристиянські репресії. 

На Ранній новий час припадає розквіт полювання на відьом. Упродовж XV—XVIII століть десятки тисяч невинних жінок стали жертвами забобонів і марновірства, що базувалися не тільки на релігійних віруваннях, але й на масовій теорії змови про існування угод із дияволом і відьомських шабашів, а також здатності людей впливати на поширення епідемій і поганий врожай. Тоді навіть створювали детальні інструкції про те, як розпізнати відьом і за допомогою яких тортур отримувати їхні зізнання. Свого часу справжнім бестселером стала книга «Молот відьом», написана у 1486 році німецьким інквізитором Генріхом Крамером.

А деякі американські дослідники, до прикладу, вважають, що існування США є прямим наслідком віри в теорії змови — і це зафіксовано в Декларації незалежності: тодішні революціонери вважали, що встановлений британською короною податок на чай — це перший крок до остаточного поневолення колоній, і треба швидко опиратися узурпатору.

У ХХ—ХХІ століттях, які були наповнені революціями, війнами та геноцидами, теорії змов стали частиною популярної культури та почали впливати на людей по всьому світу. Про них писали книги, знімали фільми та навіть співали пісні, а ще більше на зростання популярності різних конспірологічних теорій вплинули урізноманітнення методів пропаганди, розвиток комп’ютерних технологій та поява інтернету.

Розповідаємо про найбільш відомі конспірологічні теорії, пов’язані з політикою та наукою, а також пояснюємо, хто та чому стає ревізіоністами Голокосту, плоскоземельниками й антивакцинаторами.

Титульна сторінка книги «Молот відьом» Генріха Крамера. Джерело

Політика

Один із найбільш популярних видів теорій змов — віра у світове панування якоїсь окремої елітарної групи людей, котрі здатні впливати на історичні події та міжнародну політику, а також беруть участь у проєктуванні майбутнього людства. Конспірологічні теорії про світове панування — це свого роду стандарт та архетип: головною відмінністю між більшістю подібних уявлень є лише те, яку саме групу людей наділяють безмежною владою.

Однією з найдавніших є теорія змови про те, що Католицька церква контролює весь християнський світ. Її поява має під собою деякий ґрунт, бо історично Католицька церква та Папа Римський дійсно були активними гравцями міжнародної політики — створили власну теократичну державу в центрі Італії, коронували імператорів Священної Римської імперії, організовували Хрестові походи та заснували Єзуїтський орден. Ця теорія змови стала популярною під час Реформації, коли протестанти шукали будь-які способи протистояти впливу католицизму. Після Середніх віків авторитет Католицької церкви та її роль у міжнародній політиці поступово зменшувалися, проте антикатолицька теорія змови щодо перебільшення впливу цієї церкви та її всевладдя продовжила існувати до нашого часу.

Ще одними теоріями змови про світове панування стали міфи про масонів та ілюмінатів. Перші взагалі є головними «підозрюваними» подібної конспірології: масони мають характерні ритуали, містичний антураж та ореол таємниці — все це сприяє тому, що саме їх нерідко нарікають тією таємною організацією, яка здатна створювати глобальні кризи, організовувати революції та розпочинати війни.

Косинець і циркуль — нібито символи масонства. Джерело

Вірування у масонську всемогутність підживлює ще й те, що до різноманітних масонських братств належали відомі люди: Моцарт, Франклін, Гарібальді, Генрі Форд, Черчилль, Уолт Дісней і багато інших. Серед українців до масонів належала низка діячів Української революції — Симон Петлюра, Михайло Грушевський, гетьман Павло Скоропадський.

З ілюмінатами ситуація інакша: якщо масонство за різними версіями виникло десь між ХIV і XVII століттям, а масонські ложі й досі продовжують існувати, то товариство Баварських Ілюмінатів проіснувало лише десять років (з 1776 до середини 1780-х років), після чого разом з іншими таємними організаціями було заборонено владою Баварського курфюрства Священної Римської імперії. Все це не завадило конспірологам звинуватити ілюмінатів у тому, що вони організували Французьку революцію, а згодом і Жовтневий переворот.

Монархічні династії, мільярдери та навіть рептилоїди — кого тільки не називали частиною нового світового ладу, цих утаємничених керівників всього людства. В останні два століття серед членів всевладної таємної організації фігурують родина фінансистів Ротшильдів, а в останні десятиліття — угорсько-американський бізнесмен Джордж Сорос. У 2018 році газета The New York Times повідомила: «Теорії змови про нього стали мейнстримом майже в усіх куточках Республіканської партії США».

Включення і Ротшильдів, і Сороса до списку тих, хто начебто керує світом, не є чимось незвичайним — через етнічне походження, бо теорії змов про світове панування часто поєднуються з антисемітськими наративами. Наприклад, теорія про так звану юдомасонську змову — це свого роду брат-близнюк оригінальної масонської конспірологічної теорії: головна різниця між ним полягає у тому, що масони мають різне походження, а за другою — майже винятково єврейське.

Різновид антисемітської теорії змови походить із Росії: свого часу поширилася збірка сфабрикованих текстів під назвою «Протоколи сіонських мудреців» (1903), яка, за твердженням письменника Сергія Нілуса, складалася з доповідей учасників першого Сіоністського конгресу у Базелі (1897). Насправді ці «Протоколи» були створені російською таємною поліцією: це було зроблено у рамках кампанії з дискредитації євреїв Російської імперії. Хоч деякі дослідники й зазначають, що багато текстів у «Протоколах» були плагіатом із більш ранніх текстів, написаних європейськими мовами, однак саме російськомовний варіант виявився найбільш відомим — і досі поширеним.

Фрагмент титульної сторінки «Протоколи сіонських мудреців» (американське видання, 1934 рік). Джерело

Проте не всі антисемітські теорії змов мають зв’язок зі світовим пануванням. Поміж інших є така, що суттєво вирізняється та має лише опосередковане відношення до таємних організацій. Мова про заперечення Голокосту.

Попри те, що цей геноцид є однією з найбільш задокументованих подій в історії, та те, що жертвами по-справжньому масштабного злочину стали шість мільйонів євреїв, так звані ревізіоністи Голокосту все ще знаходять простір для міфотворчості. За нею Голокост — це ніякий не геноцид, бо нацисти лише начебто депортували євреїв із Третього Рейху, а не займалися їхнім систематичним знищенням; таборів смерті буцімто було мало або вони взагалі ніколи не існували, а кількість жертв нібито є набагато меншою — приблизно вдесятеро, тобто пів мільйона, з яких більшість нібито загинула через голод та хвороби.

Ревізіоністом, який поширював ідеї заперечення Голокосту, був письменник Поль Рассіньє, який сам брав участь у французькому русі опору та більш ніж рік провів у Бухенвальді, після якого став інвалідом. Пережитий досвід не завадив Рассіньє написати декілька післявоєнних робіт щодо «перебільшення» німецької жорстокості, де він зменшував кількість жертв і писав, що євреї гинули не тому, що їх вбивали, а тому що не змогли «пристосуватися до умов війни».

Прихильники цієї конспірологічної теорії досі вважають Голокост приводом до створення сучасного Ізраїлю, а також вважають, що кількість жертв збільшена через «бажання Ізраїлю отримати більші репарації від Німеччини». Зараз ревізіонізм Голокосту є кримінальним злочином у низці країн Європи, Канаді та Ізраїлі.

Американські біолабораторії в України. Джерело

Заперечення Голокосту не єдине у своєму роді: сучасна турецька влада продовжує стверджувати, що геноцид вірмен під час Першої світової був «масштабною депортацією» з воєнних причин, а у Росії все ще заперечують Голодомор 1932—1933 років. Ця антиукраїнська теорія змови є найвідомішою серед багатьох інших, які радянсько-російська пропаганда десятиріччями намагається поширювати не лише у російськомовному просторі, але й по всьому світу. Звісно, про сучасну російсько-українську війну також вистачає конспірологічних теорій: геноцид «жителів Донбасу», «таємні біолабораторії США» в Україні та навіть повне заперечення російського вторгнення в Україну.

Є також різноманітні теорії змов, що безпосередньо пов’язані зі Сполученими Штатами: більшість із них ведуть власне походження від самих американців. Хоча є і винятки — так звана «доктрина Даллеса», радянсько-російська теорія змови, за якою американці начебто мали таємний план із морального розкладання населення СРСР.

QAnon — це одна з наймолодших конспірологічних теорій. Джерело

Але й самі американці не відстають — їхня конспірологія насправді є різнобарвною: сатанинська паніка 1980-х років, коли тисячі людей вірили в існування культу сатаністів, які викрадають, катують і вбивають дітей; теорії змови про події 11 вересня 2001 року, за якими терористичний акт спланували за вказівкою уряду США, щоб потім покласти провину на Аль-Каїду та виправдати вторгнення в Афганістан та Ірак. І, звісно ж, QAnon, прихильники якого цілком серйозно вважають що Дональд Трамп очолює таємну боротьбу проти міжнародної мережі педофілів-сатаністів, до якої нібито причетні члени Демократичної партії США. До речі, саме ця теорія стала першою в історії, яку ФБР внесло до переліку можливих внутрішніх загроз національній безпеці Сполучених Штатів.

У цьому році відбувся реліз «Забери мене на Місяць», комедії Грега Берланті про «місячну змову». Джерело

Пів століття існує так звана «місячна змова»: теорія про те, нібито американці ніколи не висаджувалися на супутнику Землі, а все це лише підробка, яку зняв режисер Стенлі Кубрик. Попри те, що за першою висадкою на Місяці (1969 року) в прямому ефірі спостерігали пів мільярда людей з усіх куточків світу, а кутникові відбивачі, що встановили астронавти на поверхні Місяця, й досі використовують земні обсерваторії, попри те, що місця висадки зафіксовані селенографами, — це все аж ніяк не стало на заваді для Білла Хейзинга, який у 1976 році написав книгу «Ми ніколи не були на Місяці». В ній він розповідав про низький рівень науково-технічного досвіду NASA, «оптичні аномалії» та відсутність зірок на фотографіях, які начебто свідчать про те, що астронавтів на супутнику не було. Згодом до цього прихильниками теорії змови були додані нібито величезний рівень радіації на Місяці; американський прапор, який майоріє «від вітру», якого не може бути на Місяці, адже там немає повітря. Це прихильники теорії трактували як доказ того, що зйомки робили на Землі, але насправді прапор хитався у процесі встановлення й мав дві планки, щоб бути розгорнутим. За різними даними, у «місячну змову» вірили або продовжують вірити 6—20% американців, 16—25% британців і — промовистий факт — 28—57% росіян.

Наука

Теорії змов про науку та пов’язані з нею явища теж є популярними серед конспірологів. Серед найбільш відомих — вірування у пласку Землю, заперечення наукових досягнень людства та альтернативні пояснення походження різних хвороб.

До XVI століття та навколосвітньої подорожі Магеллана й Елькано, що тривала протягом 1519—1522 років, кулястість Землі не була підтверджена на практиці. Під впливом Католицької церкви та її догматів більшість європейців вірили у пласку Землю. Разом із тим, освічені європейці мали доступ до знань і можливість ознайомитися з працями грецьких філософів (тих самих, що перші почали писати про круглу Землю), саме тому деякі з них не вважали Землю пласкою. Навколосвітні подорожі та наукові дослідження (а згодом і зйомки з космічних апаратів), здавалося б, мали спростувати будь-які псевдонаукові твердження, проте вони не стали на заваді для конспірологів XIX століття.

Основоположником сучасних уявлень про пласку Землю став британський письменник Самюел Роуботем, автор книги «Зететична астрономія: Земля не куля», яку він видав у 1865 році. Після його смерті було засноване «Всесвітнє зететичне товариство», а вже у середині наступного століття послідовник цієї теорії змови конспіролог Семюел Шентон створив «Товариство пласкої Землі», яке продовжує існувати донині. Запуск першого штучного супутника у 1957 році, вже згадана висадка на Місяць у 1969-му та навіть фотографія планети з космосу під назвою «Блакитна кулька» — ніщо не змогло змусити прихильників теорії змови про пласку Землю відмовитися від своїх поглядів.

Фотографія «Блакитна іграшкова кулька» та її репродукція з використанням сучасних комп’ютерних технологій. Джерело

За інформацією National Geographic, у пласку Землю все ще вірять 2% американців, а британська YouGov, яка спеціалізується на проведенні онлайн-опитувань, надала статистику, за якою майже 20% людей у віці 18—34 років протягом свого життя мали сумніви стосовно того, що Земля насправді кругла.

Інший клас теорій змов — конспірологічні теорії про хвороби: шкідливі вакцини, існування ліків проти раку, заперечення ВІЛ/СНІДу, вплив мобільних мереж 5G на пандемію COVID-19, чипування людей під приводом щеплення. Подібні теорії змови ширяться світом ще з часів життя британського лікаря Едварда Дженнера, який у 1798 році винайшов і першим застосував вакцину проти віспи, завдяки чому вдалося врятувати мільйони життів.

У наш час героєм розповідей про шкідливі вакцини та чипування є ще один мільярдер і філантроп Білл Гейтс. Перші теорії змови навколо його особистості з’явилися у 2010 році: конспірологи звинуватили засновника корпорації Microsoft у насильницькій стерилізації кенійських дітей шляхом щеплення проти правця.

Білл Гейтс, головний конкурент Джорджа Сороса у боротьбі за право називатися улюбленцем конспірологів. Джерело

Попри всі наукові досягнення ХХ—ХХІ століть, у світі продовжують існувати сотні конспірологічних теорій про науку. Контрольовані катаклізми, заперечення кліматичних змін і глобального потепління, НЛО-змова, Великий адронний колайдер і його небезпека для всесвіту — всі вони все ще мають своїх послідовників, які готові відстоювати навіть здавалося б узагалі неправдоподібні теорії змови.

Дослідники пов’язують теорії змови з недовірою до влади та політичних інститутів, а також пишуть, що вони виникають через схильність людей до пліткарства, спрощень і релігійні вірування. Насправді конспірологічні теорії зазвичай є питанням віри, тобто не чимось таким, що може бути доведено або спростовано. І це робить їх привабливим для людей, які навіть за наявності належних спростувань готові піддатися упередженням та емоційним переконанням.

Прихильниками теорій змов стають більш радикальні та менш толерантні люди, які шукають підґрунтя для власних переконань і поглядів. Тож не дивно, що конспірологи часом виправдовують тоталітарні країни й терористів, заперечують доведені науковцями факти та суперечать загальновизнаним принципам моралі. Також часто аудиторією для теорій змов стають найменш захищені люди у складні періоди історії. Революції, війни, геноциди, пандемії — всі ці кризові події ставлять під сумнів усталені норми та стимулюють віру в теорії змови; вони підштовхують збентежених і наляканих людей до осмислення чи переживання ситуації під іншим кутом зору, під впливом емоцій, а не розуму, що збільшує ймовірність увірувати у щось незвичайне.

Конспірологічні теорії є перешкодою для охорони здоров’я, сприяють зниженню довіри до наукових доказів, впливають на радикалізацію та ідеологізацію суспільств. Донедавна поширення таких теорій було обмежене маргінальною та неосвіченою аудиторією, але завдяки медіа, інтернету та соцмережам вони стали культурним феноменом початку ХХІ століття. І хоча комусь можуть здаватися смішними розповіді про всемогутні таємні організації або пласку Землю, для інших людей усе це цілком може бути основою для політичних переконань і сприйняття навколишнього світу.

Ілюстрація на головній: Pixabay.com

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Ватикан: траур по Папе Франциску продлится девять дней
Корреспондент
2025-04-23T21:09:47Z
Претенденты на престол. Кто станет новым Папой?
Корреспондент
2025-04-23T21:09:41Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
В Польше утвердили национальный траур в день похорон Папы Римского
Европейская правда
2025-04-23T12:46:29Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Крым никто не отдаст, а членство в НАТО можно заменить. Официальная позиция Украины на переговорах по войне
Telegraf
2025-04-23T13:16:18Z
Украина четко очертила границу: переговоры без уступок агрессору
Новости Украины
2025-04-23T12:27:53Z
Украина и ЕС поставили условие РФ: что требуют
Comments UA
2025-04-23T21:06:53Z
Ситуация ужасная: Гончаренко требует немедленной остановки войны
Comments UA
2025-04-23T21:03:57Z
Трамп доиграется: Чем для него могут обернуться «морковки» для Путина
Comments UA
2025-04-23T15:36:47Z
Глава правительства Канады назвал главную угрозу миру
Корреспондент
2025-04-19T10:09:43Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
В Украине началось нашествие клещей: уже фиксируют серьезные укусы и заражения, как защититься
Знай
2025-04-23T17:30:04Z
Ученые выяснили, как тепло влияет на простату
Comments UA
2025-04-23T17:24:41Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
Певица Слава решила выйти замуж за Евгения Петросяна: как отреагировал 79-летний путинист
Знай
2025-04-23T19:51:32Z
Легендарного секс-символа теперь не узнать: как изменился Адриано Челентано и куда он пропал
Telegraf
2025-04-23T17:09:12Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Звезда фильма "Васаби" Реко Хиросуэ испытывала приемы на медсестре: актрису задержали за драку
Знай
2025-04-19T15:51:06Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Землетрясение в Стамбуле: известно, пострадали ли украинцы
Корреспондент
2025-04-23T20:54:09Z
Удар по Марганцу: количество пострадавших снова выросло
Корреспондент
2025-04-23T20:27:16Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Морковь – по 40, свекла вдвое дороже: в Украине резко взлетели цены на овощи борщевого набора
Знай
2025-04-23T20:12:25Z
Цена золота бьет рекорды: стоит ли украинцам инвестировать в драгоценный металл
Хвиля
2025-04-23T20:06:32Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Генштаб рассказал о боях на десяти направлениях
Корреспондент
2025-04-23T20:10:24Z
Ситуация на фронте на вечер 24 апреля 2025 года
UAToday
2025-04-23T20:06:25Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Россияне атаковали жилую застройку в густозаселенном районе Одессы, детали
Фокус
2025-04-21T23:27:56Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
С маленьким юбилеем: душевные поздравления с 1 месяцем мальчика
Telegraf
2025-04-23T20:33:06Z
Гороскоп на 24 апреля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-04-23T15:36:22Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Стюардесса рассказала, какую вещь должен иметь при себе каждый пассажир
Фокус
2025-04-23T15:06:47Z
Как правильно помыть подставку для ножей: простой и эффективный способ
GlavRed
2025-04-23T13:27:43Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Почти 100 процентов: УЕФА признает точность судейских решений с помощью VAR
Корреспондент
2025-04-23T20:12:36Z
Арсенал готов договариваться с игроком из сферы интересов Барселоны
Корреспондент
2025-04-23T19:48:45Z
Гарсия передумал по поводу реванша с Хэйни, он хочет другого соперника
Корреспондент
2025-04-23T19:33:03Z
Первое поражение Ювентуса с новым тренером в игре с Пармой
Корреспондент
2025-04-23T19:09:19Z
Планы Челси на лето: Гарначо, Уильямс и Гиттенс
Корреспондент
2025-04-23T18:09:25Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Телефон стал тише? Как за минуту почистить динамик и вернуть чистый звук без похода в ремонт
Знай
2025-04-23T20:51:53Z
Inside Gaming: Создатели The Quarry отменили разработку игры во вселенной Blade Runner
GameMag
2025-04-23T19:46:35Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Формула-1: 18-летний новичок Мерседес впечатляет команду
Корреспондент
2025-04-23T21:03:27Z
Дебютировало первое авто китайского суббренда Audi
Корреспондент
2025-04-23T16:46:18Z
Рынок подержанных авто из США в Украине подорожает - адвокат Костюк
Новости Украины
2025-04-23T10:45:09Z
Действенный лайфхак: как охладить салон за 30 секунд без кондиционера
Comments UA
2025-04-23T06:12:59Z
Мощная консоль PlayStation 5 Pro получила улучшенную систему охлаждения на основе жидкого металла
GameMag
2025-04-22T23:28:23Z
Stellantis отозвала почти 50 тысяч автомобилей в США
Корреспондент
2025-04-22T16:51:06Z
В "Дии" появится новая полезная функция для водителей: детали
Comments UA
2025-04-22T12:31:59Z