Одна сигарета скорочує тривалість життя на 20 хвилин – дослідження
Кожна викурена сигарета в середньому може скоротити загальну тривалість життя приблизно на 20 хвилин. Про це свідчать дані дослідження, проведеного у Сполученому Королівстві, йдеться у редакційній статті, опублікованій в журналі Addiction.
Згідно з висновками проведеного за участю британських курців дослідження, лише через одну сигарету очікувана тривалість життя може зменшитися приблизно на 22 хвилини для жінок і на 17 хвилин для чоловіків.
Це означає, що ті, хто щодня викурюють пачку з 20 сигарет, втрачають майже сім годин життя.
У своїй роботі Сара Джексон, головний науковий співробітник Університету дослідження алкоголю та тютюну UCL та провідний автор статті, разом із колегами порахувала, що людина, яка викурює 10 сигарет на день і кине палити 1 січня, вже до 8 січня може запобігти втраті цілого дня життя. До 20 лютого можна зберегти цілий тиждень життя, а до 5 серпня – цілий місяць. До кінця року люди, які кинули палити на початку року, могли б уникнути втрати 50 днів очікуваної тривалості життя.
«Відмова від куріння - це, без сумніву, найкраще, що ви можете зробити для свого здоров'я. І що раніше ви кинете палити, то довше ви проживете», – наголосила Джексон.
Опубліковані у The BMJ в 2000 році дані свідчили, що одна сигарета коштувала б людині лише 11 хвилин життя. Після цієї оцінки щоденне споживання сигарет у Британії значно впало як серед чоловіків (з 15,8 до 11,5), так і серед жінок (з 13,6 до 9,5).
У дослідженні, проведеному на замовлення Департаменту охорони здоров’я та соціального забезпечення Великої Британії, використовувалися новітні оцінки кількості років, втрачених через куріння, в тому числі через захворювання, пов’язані з раком, а також середнє споживання сигарет за оцінкою BMJ у 2000 році.
Воно базувалося на даних про смертність чоловіків та жінок і показало, що в середньому люди, які курили протягом усього життя, втратили приблизно 10 років життя порівняно з людьми, які ніколи не курили.
«Більшість курців усвідомлюють, що куріння може скоротити їх життя, але не вплив кожної викуреної сигарети. Куріння здебільшого забирає відносно здоровий середній вік, а не скорочує період наприкінці життя, який часто позначається хронічними захворюваннями або інвалідністю», — пишуть дослідники.
Тож, на їх думку, 60-річний курець зазвичай матиме профіль здоров’я 70-річного некурця.
У статті зазначено, що існують і винятки. Наприклад, деякі курці живуть довго та здорово. Вплив має і варіація затяжок, типи викурених сигарет, вік початку куріння та індивідуальна толерантність до токсикантів.
«Кинути палити в будь-якому віці корисно, але що раніше курці зійдуть з цього ескалатора смерті, то на більш довге і здорове життя вони можуть розраховувати», — йдеться в дослідженні.
Раніше повідомлялося, що вплив куріння на імунну систему зберігається ще довгий час після останньої затяжки.
Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак розглядав можливість запровадження повної заборони на паління для наступного покоління, що стало б одним із найсуворіших заходів щодо вирішення проблем зі здоров'ям у світі.