MY.UAНовини
10 видатних українських режисерів і їхні культові фільми
10 видатних українських режисерів і їхні культові фільми

10 видатних українських режисерів і їхні культові фільми

Після початку повномасштабного вторгнення українські режисери працюють над воєнними кінороботами. Вони висвітлюють страшні злочини країни-окупантки та демонструють героїзм української нації, зокрема військових, волонтерів, медиків та всіх, хто є корисними для країни у складні часи. Видання Viva! розповіло про знаних режисерів нашої країни, які відзначилися потужними кінороботами.

Алан Бадоєв

Алан Бадоєв вважається одним із найпопулярніших режисерів і кліпмейкерів в Україні. Він почав професійну діяльність ще у студентські роки. Зокрема, створив цикл документальних стрічок «Життя дубль два» і короткометражки «Слід 2000», «Колос і стерня» і «П'ять хвилин, або Легенди убитого часу». А за сценарій до стрічки «Ангели живуть навпроти» отримав Орден Пресвятої Богородиці Покрови.

Водночас Алан почав створювати кліпи. Дебютною була його відеоробота на композицію Ірини Білик «Сніг». Вона стала успішною, і з того часу Бадоєв почав знімати кліпи для багатьох українських артистів. Зокрема, для Вєрки Сердючки, Гайтани, ВІА Гри, Світлани Лободи, Марії Яремчук, TAYANNA, Макса Барських та інших. Відеороботи кліпмейкера набирають мільйони переглядів на Youtube.

На запрошення Володимира Зеленського Бадоєв став режисером гумористичного шоу «Пороблено в Україні» на каналі «Інтер». Також був режисером талант-шоу «Хочу до Меладзе» і «Хочу до «ВІА Гри».

Як режисер Алан став відомим на міжнародній арені завдяки повнометражній стрічці «Оранжлав» у 2006 році. У ній йдеться про кохання молодих людей, які дізнаються про СНІД під час Помаранчевої революції. Фільм показували на Каннському фестивалі, і він отримав високі оцінки кінокритиків.

Також Бадоєв створив музичну стрічку «Мадемуазель Живаго» про видатну французьку співачку Лару Фабіан. Його знімали в Україні, Франції, Новій Зеландії, також для створення використали 30 кілометрів кіноплівки.

Значущим у доробку Бадоєва став документальний фільм «Довга доба», у якій він зібрав історії простих українців про початок повномасштабної війни. Її презентували під час літніх Олімпійських ігор 2024 року в Парижі. Фільм висвітлив моторошні кадри вторгнення росіян та їхні злочини проти людяності.

Дмитро Томашпольський

Дмитро Томашпольський - знаний режисер, сценарист, продюсер і член Національної спілки кінематографістів України. Він розпочав кар'єру на Київській кіностудії імені Довженка, де зняв дебютну стрічку «Панове, врятуємо Місяць».

Спільно зі своєю дружиною, Оленою Дем'яненко, був режисером і продюсером стрічок «Про шалене кохання, Снайпера і Космонавта», «Будемо жити!», «Жорстока фантазія», «Дві Юлі», «Усім привіт!».

У 2018 році Томашпольський випустив повнометражний художній фільм «Ржака». За сюжетом режисер артхаузу повинен зняти комедію і змусити експертів іржати як коні. Допомагатимуть йому у цьому хвора клоунеса і клоун-невдаха. Також режисер створив стрічки «F 63.9 Хвороба кохання», «Я — мобер!», «Лариса Кадочникова. Автопортрет», «Виграти все».

У 2022 році Томашпольський створив документальну стрічку «Лариса Кадочникова. Війна» про повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Зокрема, розповідається про акторку Ларису Кадочникову, яка не виїжджала з Києва на початку війни. Роботу визнали найкращим документальним фільмом про війну на Українському кінофестивалі у Великій Британії «ПТАХ».

Ахтем Сеітаблаєв

Ахтем Сеітаблаєв вже багато років є популярним режисером і актором. А все почалося з Державного кримськотатарського музично-драматичного театру в Сімферополі. Там він грав у різних виставах, а також робив постановки «Моя любов Електра», «Лісова пісня». Сеітаблаєв вперше з'явився в кіно в стрічці Олеся Саніна «Мамай», де працював не лише актором, а й другим режисером.

Дебют Ахтема як режисера відбувся у телефільмі «Квартет для двох» про любовний трикутник. Невдовзі випустив стрічку «Чемпіони з підворіття», який визнали найкращим українським фільмом у 2012 році.

Потужною роботою, яка вивела Сеітаблаєва на новий рівень, стала «Хайтарма». Там він був виконавцем головної ролі та режисером. У стрічці йдеться про складну долю кримськотатарського народу. Кінороботу визнали найкращим фільмом року на премії Національної спілки кінематографістів України, тоді як Сеітаблаєва - найкращим режисером 2014 року на італійському фестивалі «Кімерія».

Також успішними роботами Сеітаблаєва стали:

  • драма «Чужа молитва» - про те, як вихователька дитячого будинку рятувала єврейських дітей від нацистів, а потім від НКВдистів;
  • повнометражний фільм «Кіборги. Герої не вмирають» - про оборону українськими військовими Донецького аеропорту; 
  • художній фільм «Захар Беркут» - про боротьбу місцевих з монгольською ордою у Карпатах;
  • воєнна драма «Мирний-21» - про бій луганських прикордонників з росіянами.

Любомир Левицький

Любомир Левицький став режисером першого українського молодіжного трилеру «Штольня», який випустив у 2006 році. Стрічка наробила галасу в українському інфопросторі, адже вигідно відрізнялась подачею, якістю та грою акторів.

Тодішній президент Віктор Ющенко після перегляду стрічки ініціював закон про дубляж українською мовою. Фільм став шалено популярним в Україні, а рядки «Спочатку було весело, прикольно, а потім стало страшно й больно» часто наспівують й досі.

Другим повнометражним україномовним фільмом Левицького став «Тіні незабутих предків». У ньому йдеться про карпатських мольфарів, які утримували рівновагу містичних істот.

Також у доробку Левицького є:

  • комедія SelfieParty - про молодь, яка опиняється у поліції за підозрою у вбивстві карлика;
  • комедія «Скажене весілля 3» - про життя українця з донькою циганського барона, а також їхніх рідних;
  • короткометражка «Йди за мною» - про те, як ЗСУ рятували цивільних з-під обстрілів в Ізюмі у 2022 році;
  • повнометражка «Ми були рекрутами», у якій показали бойовий шлях 3-ї штурмової бригади.

Наталка Ворожбит

Наталка Ворожбит - знана сценаристка, письменниця, режисерка. Певний час працювала головним редактором на каналі СТБ. Спільно з режисером Георгом Жено Наталка створила «Театр Переселенця», де мешканці Донбасу діляться історіями свого життя.

На п'єси Ворожбит ставили вистави у Дикому театрі, Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра, Молодому театрі. Також вона курувала фестивалі «Донкульт» та «ГОГОЛЬFEST». Наталка була сценаристкою та виконавчою продюсеркою серіалу «Спіймати Кайдаша». Кіноробота виявилась мегауспішною в Україні.

Ворожбит дебютувала як режисерка у стрічці «Погані дороги» за мотивами однойменної п'єси авторки. У ній розповіли 5 історій мешканців Донбасу та військових на тлі війни Росії проти України.

Стрічка увійшла до лонглиста 94-ї премії «Оскар» у категорії «Найкращий іноземний фільм» та була відзначена премією «Кіноколо». А за мотивами однойменного твору поставили виставу на лівому березі Дніпра, за яку Ворожбит нагородили Шевченківською премією.

Наріман Алієв

Наріман Алієв - відомий режисер і сценарист кримськотатарського походження. Дебютною роботою стала короткометражка «Повернутись зі світанком» про різні погляди батька та сина на життя. Окрім цього, Алієв режисував фільми «Діма», «Тебе кохаю», «Кров», «Марія».

Проривом у кар'єрі Алієва стала короткометражка «Без тебе» 2016 року про історію кримськотатарської сім'ї. Фільм відібрали до конкурсної програми «Особливий погляд» 72-го Каннського міжнародному кінофестивалю, а також він потрапив до лонглиста премії «Оскар».

Наріман присвятив стрічку рідному брату, котрий загинув в автокатастрофі. Цікаво, що однією з провідних тем робіт режисера є сім'я і традиції кримських татар. А героями фільмів Алієва часто стають непрофесійні актори, які є його родичами.

Ірина Цілик

Ірина Цілик - українська письменниця, режисерка, авторка кіносценаріїв. Вона дебютувала у документальній стрічці «Земля блакитна, ніби апельсин» у 2020 році. У кінороботі йдеться про сім'ю, яка живе на Донбасі під час воєнних дій, розпочатих Росією.

Фільм представляли на Берлінському кінофестивалі, Копенгагенському фестивалі документального кіно, у Музеї модерного мистецтва у Нью-Йорку та на понад 100 інших кінозаходах. За «Земля блакитна, ніби апельсин» Цілик відзначили на американському кінофестивалі «Санденс» за найкращу режисуру та вручили нагороду Spotlight Award американської премії Cinema Eye Honors.

Також Ірина перемагала у номінаціях фестивалів і кінопремій Docudays UA, Dokufest, International Human Rights Documentary Film Festival, Reykjavik International Film Festival, «Кіноколо», отримавши понад 30 різних відзнак.

У 2022 році Цілик обрали першою українкою у журі нагороди «Золоте око» Каннського фестивалю. Пізніше режисерка випустила дебютний ігровий фільм «Я і Фелікс», що розповідає зростання хлопчика Тимофія у 90-ті роки у пострадянській Україні. Також у доробку Цілик є фільми «Тайра», «Дім», «Помин», «Вдосвіта».

Мирослав Слабошпицький

Мирослав Слабошпицький - український режисер, який певний час працював на Національній кіностудії імені Довженка. Він дебютував з короткометражкою «Інцидент», яку можна було побачити у конкурсних програмах 27 фестивалів в 17 країнах світу.

Стрічки Слабошпицького «Глухота» та «Діагноз» номінували на премію «Золотий ведмідь» Берлінського кінофестивалю. Тоді як короткометражку «Ядерні відходи» відзначили премією «Золотий леопард» на МКФ у Локарно.

Після початку збройної агресії росіян Слабошпицький випустив стрічку «Плем'я». За сюжетом хлопець Сергій відправляється до інтернату для людей, які не чують і вступає у банду. Особливість стрічки у тому, що вона знята без жодного слова, суто українською жестовою мовою.

Фільм показали на понад 100 кінофестивалях світу, де відзначили понад 40 нагородами, зокрема, Європейським кінопризом і трьома призами Каннського кінофестивалю. Слабошпицького нагородили за «Плем'я» премією Довженка. Також режисер працював над стрічками «Люксембург», «Тигри», «Україно, goodbye!» та «Мудаки. Арабески»

Олесь Санін

Олесь Санін вже увійшов в історію українського кінематографа. Він працював режисером, оператором і керівником департаменту фільмів і телепроєктів в українському представництві Internews Network. Продюсував документальні стрічки «1+1», POLSAT, DALAS studio, IKON.

Санін був режисером документалок «Матінка Надія», «Буря», «Зимно», «Нація. Лемки», «Різдво, або як гуцули кінця світу чекали». Разом з Марком Гаррісом він створив стрічку «Переломний момент: Війна за демократію в Україні», у якому йдеться про події Революції Гідності, анексію Росією Криму та війну на Донбасі. Документалку додали у лонглист премії «Оскар» і відзначили найкращим на кінофестивалі EtCultura.

Санін є творцем повнометражного художнього кіно:

  • «Мамай» - про український і кримськотатарський фольклор;
  • «Поводир» - про подорож американського хлопчика та сліпого кобзаря під час Голодомору. Стрічка зіграла велику роль у збереженні історичної пам'яті українців;
  • «Довбуш» - історична стрічка про боротьбу знаного ватажка опришків Олекси Довбуша з польськими панами у Карпатах. Це один із найдорожчих українських фільмів з бюджетом у 120 мільйонів гривень. Стрічка є однією з наймасштабніших в історії українського кіно. Там зіграли 400 акторів масових сцен, знімання відбувалися по всьому Заходу України, пошили понад тисячу костюмів і створили понад 20 історичних локацій.

Олег Сенцов

Олег Сенцов - відомий кінорежисер, сценарист, громадський активіст. Його першою повнометражкою стала стрічка про геймерів «Гамер», представлена на міжнародному фестивалі в Роттердамі.

У 2013 році Сенцов презентував художній фільм «Носоріг», що розповідає історію хлопця, який потрапляє у кримінальний світ 90-х в Україні. Стрічку визнали найкращою на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі і на Любуському кіноліті у Польщі.

Сенцов брав активну участь у Євромайдані та намагався організовувати мітинги «За єдину країну» в окупованому Криму. За це Сенцова затримали російські силовики й згодом засудили до 20 років позбавлення волі.

Для звільнення режисера докладали зусилля міжнародні організації Human Rights Watch, Amnesty International, громадські активісти, лідери країн «Великої сімки», Європарламенту, Сейму Польщі, Литви та світові знаменитості. У 2019 році Олега звільнили унаслідок обміну військовополонених з Росії.

У 2024 році Сенцов випустив документалку «Реал», у якій йдеться про наступ українських військових на Херсонщині у 2023 році. Стрічку презентували на кінофестивалі у Карлових Варах у Чехії.

Режисер має десятки нагород, серед яких - Шевченківська премія, ордени «За мужність» I і III ступенів, премії Магнітського, Нептун, Pro Dignitate Humana, Орден Почесного легіону.

 

Фото: Національна спілка кінематографістів України, соцмережі режисерів, «Вечірній Київ», Ілля Русачков, Анатолій Гаєвський, «Кінобаза», «Українська правда», «Дзеркало тижня», L'Officiel Ukraine

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Уряд затвердив Дорожні карти, потрібні для переговорів про вступ України в ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T10:09:11Z
Чому РФ важливо дійти до кордонів Дніпровщини: експерт назвав справжній намір Кремля
TSN
2025-05-14T10:06:03Z
Партія Орбана ініціює заходи проти громадянського суспільства за російським зразком
Европейская правда
2025-05-14T10:05:31Z
Франція вважає, що після схвалення 17-го пакету санкцій ЄС настав час задушити економіку РФ
Европейская правда
2025-05-14T10:05:12Z
Працівниця Апарату Верховної Ради отримала в подарунок будинок і ділянку за майже 7 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:57:20Z
Санду закликала молдаван з громадянством Румунії голосувати за прозахідного кандидата
Европейская правда
2025-05-14T09:52:38Z
Прем'єр Канади розкритикував запрошення Трампа до Британії з державним візитом
Европейская правда
2025-05-14T09:52:06Z
Чи буде Зеленський на переговорах в Стамбулі без Путіна: в ОП відповіли
ТСН
2025-05-14T09:48:38Z
У Швеції звільнили з-під варти затриманого у шпигунстві
Европейская правда
2025-05-14T09:28:06Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Андрій Білоус вперше прокоментував своє звільнення з Молодого театру: "Я подав заяву добровільно"
TSN
2025-05-14T10:06:00Z
Білоус, якого звинувачують у домаганнях, залишив посаду у Молодому театрі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:59:06Z
Колишня P. Diddy в суді розкрила таємницю "білих вечірок" і шокувала, як він знущався з неї роками
ТСН
2025-05-14T09:33:27Z
Єфросиніна звинуватила Фреймут у брехні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:45:32Z
"Євробачення-2025": коли у фіналі конкурсу виступить Ziferblat і що таке "вибір продюсера"
TSN
2025-05-14T08:39:33Z
Після першого півфіналу "Євробачення" букмекери змінили ставки: яке місце пророкують Україні
TSN
2025-05-14T08:18:29Z
Співачка Ротару найняла репетитора, щоб вивчити українську мову
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:03:52Z
Леонардо Ді Капріо зібрався одружуватися з молодшою на 24 роки відомою моделлю — ЗМІ
TSN
2025-05-14T06:51:56Z
Як змінилася довіра українців до Зеленського: дані останнього опитування
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:48:10Z
Дружинам і дітям військових нададуть знижки та пільги: які саме
ТСН
2025-05-14T09:33:11Z
В Україні під виглядом «чаю для схуднення» продають психотропи: як це загрожує покупцям
ТСН
2025-05-14T09:21:02Z
Скільки українців довіряють Зеленському: соціологи здивували відповіддю
TSN
2025-05-14T09:09:05Z
Середній вік — це скільки років: розбираємося в понятті
ТСН
2025-05-14T07:51:06Z
Ексміністр оборони Гриценко похизувався здобутками сина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:01:47Z
Брав участь у визволенні Київської області. Згадаймо Василя Липея
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:00:15Z
Яке сьогодні, 14 травня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2025-05-14T04:06:12Z
Історик розповів, як в Україні з’явилася гречка: виявляється, цю популярну нині крупу ми їли не завжди
TSN
2025-05-14T03:58:21Z
Що потрібно знати про вірусний гепатит А: як передається, симптоми, пояснює експерт
TSN
2025-05-14T09:48:09Z
Що можна додати до супу, щоб зробити його смачнішим: ці інгредієнти кидають наприкінці варіння
ТСН
2025-05-14T09:33:11Z
Лікарня «Феофанія» відтепер надає послуги для всіх громадян – голова КМВА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:12:20Z
Кір шалено атакує Київ: з 10 контактних хворіють 9 — де найбільший ризик "підчепити"
ТСН
2025-05-14T03:58:47Z
Головки капусти виростуть великими, міцними й соковитими, якщо посадити поруч ці рослини
ТСН
2025-05-14T03:58:39Z
Ці звички руйнують ваш сон: лікарі назвали найпопулярніші помилки
ТСН
2025-05-14T03:57:46Z
Названо найгірші макарони, які не можна їсти, але їх купують усі
ТСН
2025-05-14T03:57:40Z
Гепатит А лютує у Києві: що відомо та як уберегти себе і дітей
ТСН
2025-05-14T03:57:06Z
Чим обробити полуницю під час цвітіння: захист ягоди без хімії
TSN
2025-05-14T03:57:04Z
Дефіцит кадрів змушує аграріїв автоматизувати системи поливу
AgroPortal
2025-05-14T10:00:07Z
«Євроінтеграція ВПК України — це важлива частина безпекової програми Європи», - народний депутат Ігор Копитін
TSN
2025-05-14T09:48:16Z
Ми наголошуємо на поетапній євроінтеграції українського агросектору, з перехідним періодом, - Андрій Дикун
Agravery
2025-05-14T09:45:54Z
ЄС зменшить квоти на імпорт з України кукурудзи, цукру, меду та м'яса птиці
AgroPortal
2025-05-14T09:00:47Z
Ціни на фрукти в Україні зростуть: весняні заморозки знищили врожай
VGorode
2025-05-14T08:42:48Z
Площі під цукровим буряком зменшаться на 50 тис. га
AgroPortal
2025-05-14T08:30:56Z
Наглядова рада «Укрзалізниці» продукує мільярдні збитки. Глава «Укрметалургпрому» зробив скандальну заяву
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:24:27Z
Держстат: у квітні продукти харчування дорожчали вдвічі швидше за індекс споживчих цін
Agravery
2025-05-14T07:51:36Z
ЄС планує підняти тарифи на імпорт з України – FT
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:33:12Z
Для чого проводяться щорічні гідравлічні випробування: роз’яснення «Київтеплоенерго»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:51:37Z
Якою буде погода в Україні 15 травня: прогноз синоптикині
TSN
2025-05-14T09:48:30Z
Ізраїлю букмекери прогнозують 5 місце на «Євробаченні 2025».
FM-TV
2025-05-14T09:42:18Z
Ракам не варто за всім гнатися, а Левам слід рухатися вперед: гороскоп за картами Таро на 14 травня 2025 року
ТСН
2025-05-14T09:33:39Z
Як посадити розсаду у холодний грунт і зібрати врожай
TSN
2025-05-14T09:09:40Z
Окупована Донеччина на межі водної катастрофи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:09:13Z
Київ готує рішення для впорядкування руху електросамокатів: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:06:53Z
Легенді кримської журналістики Миколі Семені – 75!
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:00:30Z
Кияни, не чекайте газу та гарячої води - експерт попередив про кризу комунальних послуг у столиці
TSN
2025-05-14T08:48:30Z
Вчителька з Вінниці допомагала чоловікам втекти за кордон: деталі схеми
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:45:10Z
Вночі на Хмельниччині сталися сильні вибухи: що відомо про атаку "Шахедів"
TSN
2025-05-14T07:33:09Z
Біля узбережжя Криту стався землетрус
Европейская правда
2025-05-14T06:42:49Z
Нацполіція проводить масштабну спецоперацію з понад 200 обшуками: що трапилось
TSN
2025-05-14T03:59:36Z
СБУ викрила зрадника, який готував удар по лініях електропередач Рівненської АЕС
ТСН
2025-05-14T03:58:20Z
На Волині чоловік пропонував сестрі дружини секс: він поплатився
ТСН
2025-05-14T03:58:12Z
Підпал будинку британського прем’єра: поліція заарештувала підозрюваного
ТСН
2025-05-14T03:57:53Z
Викрито злочинну організацію, яка займалася секс-експлуатацією жінок: деталі схеми
TSN
2025-05-14T03:57:32Z
На Київщині 34-річний чоловік зґвалтував дівчинку-підлітка: поліція повідомила деталі
TSN
2025-05-14T03:56:39Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
Скільки днів не псується варена гречка: експерти розповіли про точну тривалість зберігання популярної страви
ТСН
2025-05-14T08:33:20Z
Несподівані формати відпочинку: що стає популярним серед багатіїв
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:27:48Z
Найпопулярніші фрукти у світі перебувають на межі зникнення: що відомо
TSN
2025-05-14T03:59:04Z
Як відлякати птахів від вишень, черешень та малини: три найкращі способи
ТСН
2025-05-14T03:58:58Z
Нумерологи стверджують, що у ці дати народжуються найпривабливіші жінки: перевір свою
ТСН
2025-05-14T03:58:54Z
Як зберегти редиску від тріщин: основні поради для городників
TSN
2025-05-14T03:58:09Z
Що можна покласти в зелений борщ замість щавлю: смачні альтернативи, які зроблять смак страви ще яскравішим
ТСН
2025-05-14T03:57:51Z
Ці продукти лише зіпсують напій: що в жодному разі не можна додавати в каву
ТСН
2025-05-14T03:57:30Z
Як зробити класичний американський коул слоу — універсальний салат, який ідеально пасує до страв на грилі
ТСН
2025-05-14T03:56:45Z
«Шахтар» – «Динамо»: де та коли дивитися трансляцію фіналу Кубка України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:36:32Z
На фронті загинув призер чемпіонатів світу з веслування Олександр Калініченко
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:18:18Z
Президент Бразилії відреагував на призначення іноземця головним тренером збірної
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:09:01Z
Євроліга прокоментувала загибель 17-річного баскетболіста
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:51:58Z
«Приниження». Російський тренер влаштував істерику через недопуск ковзанярів з РФ до Олімпіади
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:36:00Z
Збірна України з баскетболу дізналась потенційних суперників у кваліфікації чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:12:05Z
Йокіч повторив унікальне досягнення легенди НБА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:06:37Z
Скандальний російський тенісист поскаржився, що його ображали вболівальники у Римі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:30:19Z
50 років тому український футбольний клуб вперше виграв єврокубок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:12:36Z
Apple розробляє технологію керування iPhone силою думки - імплант вже тестують
TSN
2025-05-14T09:48:07Z
Чи ваш кіт психопат? Вчені створили тест, який дає відповідь
TSN
2025-05-14T08:06:41Z
Магнітна буря 13 травня: яка буде її активність
TSN
2025-05-14T05:18:49Z
Як ухвалювати рішення за секунди: техніка від ЦРУ
ТСН
2025-05-14T03:59:19Z
На Марсі виявили "вафлі" та "стільники": вчені припускають сліди давнього життя
ТСН
2025-05-14T03:59:11Z
"Загублене море" під США: як школяр натрапив на озеро, яке не може дослідити навіть наука
ТСН
2025-05-14T03:58:13Z
У США знайшли мумію з "людськими руками": вчені досі не можуть встановити, хто це
TSN
2025-05-14T03:57:35Z
Вчені шоковані: динозаври жили в Антарктиці
ТСН
2025-05-14T03:56:51Z
Що відбувається з тілом після смерті: вчені зафіксували загадкове явище
ТСН
2025-05-14T03:56:34Z