MY.UAНовини
10 видатних українських режисерів і їхні культові фільми
10 видатних українських режисерів і їхні культові фільми

10 видатних українських режисерів і їхні культові фільми

Після початку повномасштабного вторгнення українські режисери працюють над воєнними кінороботами. Вони висвітлюють страшні злочини країни-окупантки та демонструють героїзм української нації, зокрема військових, волонтерів, медиків та всіх, хто є корисними для країни у складні часи. Видання Viva! розповіло про знаних режисерів нашої країни, які відзначилися потужними кінороботами.

Алан Бадоєв

Алан Бадоєв вважається одним із найпопулярніших режисерів і кліпмейкерів в Україні. Він почав професійну діяльність ще у студентські роки. Зокрема, створив цикл документальних стрічок «Життя дубль два» і короткометражки «Слід 2000», «Колос і стерня» і «П'ять хвилин, або Легенди убитого часу». А за сценарій до стрічки «Ангели живуть навпроти» отримав Орден Пресвятої Богородиці Покрови.

Водночас Алан почав створювати кліпи. Дебютною була його відеоробота на композицію Ірини Білик «Сніг». Вона стала успішною, і з того часу Бадоєв почав знімати кліпи для багатьох українських артистів. Зокрема, для Вєрки Сердючки, Гайтани, ВІА Гри, Світлани Лободи, Марії Яремчук, TAYANNA, Макса Барських та інших. Відеороботи кліпмейкера набирають мільйони переглядів на Youtube.

На запрошення Володимира Зеленського Бадоєв став режисером гумористичного шоу «Пороблено в Україні» на каналі «Інтер». Також був режисером талант-шоу «Хочу до Меладзе» і «Хочу до «ВІА Гри».

Як режисер Алан став відомим на міжнародній арені завдяки повнометражній стрічці «Оранжлав» у 2006 році. У ній йдеться про кохання молодих людей, які дізнаються про СНІД під час Помаранчевої революції. Фільм показували на Каннському фестивалі, і він отримав високі оцінки кінокритиків.

Також Бадоєв створив музичну стрічку «Мадемуазель Живаго» про видатну французьку співачку Лару Фабіан. Його знімали в Україні, Франції, Новій Зеландії, також для створення використали 30 кілометрів кіноплівки.

Значущим у доробку Бадоєва став документальний фільм «Довга доба», у якій він зібрав історії простих українців про початок повномасштабної війни. Її презентували під час літніх Олімпійських ігор 2024 року в Парижі. Фільм висвітлив моторошні кадри вторгнення росіян та їхні злочини проти людяності.

Дмитро Томашпольський

Дмитро Томашпольський - знаний режисер, сценарист, продюсер і член Національної спілки кінематографістів України. Він розпочав кар'єру на Київській кіностудії імені Довженка, де зняв дебютну стрічку «Панове, врятуємо Місяць».

Спільно зі своєю дружиною, Оленою Дем'яненко, був режисером і продюсером стрічок «Про шалене кохання, Снайпера і Космонавта», «Будемо жити!», «Жорстока фантазія», «Дві Юлі», «Усім привіт!».

У 2018 році Томашпольський випустив повнометражний художній фільм «Ржака». За сюжетом режисер артхаузу повинен зняти комедію і змусити експертів іржати як коні. Допомагатимуть йому у цьому хвора клоунеса і клоун-невдаха. Також режисер створив стрічки «F 63.9 Хвороба кохання», «Я — мобер!», «Лариса Кадочникова. Автопортрет», «Виграти все».

У 2022 році Томашпольський створив документальну стрічку «Лариса Кадочникова. Війна» про повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Зокрема, розповідається про акторку Ларису Кадочникову, яка не виїжджала з Києва на початку війни. Роботу визнали найкращим документальним фільмом про війну на Українському кінофестивалі у Великій Британії «ПТАХ».

Ахтем Сеітаблаєв

Ахтем Сеітаблаєв вже багато років є популярним режисером і актором. А все почалося з Державного кримськотатарського музично-драматичного театру в Сімферополі. Там він грав у різних виставах, а також робив постановки «Моя любов Електра», «Лісова пісня». Сеітаблаєв вперше з'явився в кіно в стрічці Олеся Саніна «Мамай», де працював не лише актором, а й другим режисером.

Дебют Ахтема як режисера відбувся у телефільмі «Квартет для двох» про любовний трикутник. Невдовзі випустив стрічку «Чемпіони з підворіття», який визнали найкращим українським фільмом у 2012 році.

Потужною роботою, яка вивела Сеітаблаєва на новий рівень, стала «Хайтарма». Там він був виконавцем головної ролі та режисером. У стрічці йдеться про складну долю кримськотатарського народу. Кінороботу визнали найкращим фільмом року на премії Національної спілки кінематографістів України, тоді як Сеітаблаєва - найкращим режисером 2014 року на італійському фестивалі «Кімерія».

Також успішними роботами Сеітаблаєва стали:

  • драма «Чужа молитва» - про те, як вихователька дитячого будинку рятувала єврейських дітей від нацистів, а потім від НКВдистів;
  • повнометражний фільм «Кіборги. Герої не вмирають» - про оборону українськими військовими Донецького аеропорту; 
  • художній фільм «Захар Беркут» - про боротьбу місцевих з монгольською ордою у Карпатах;
  • воєнна драма «Мирний-21» - про бій луганських прикордонників з росіянами.

Любомир Левицький

Любомир Левицький став режисером першого українського молодіжного трилеру «Штольня», який випустив у 2006 році. Стрічка наробила галасу в українському інфопросторі, адже вигідно відрізнялась подачею, якістю та грою акторів.

Тодішній президент Віктор Ющенко після перегляду стрічки ініціював закон про дубляж українською мовою. Фільм став шалено популярним в Україні, а рядки «Спочатку було весело, прикольно, а потім стало страшно й больно» часто наспівують й досі.

Другим повнометражним україномовним фільмом Левицького став «Тіні незабутих предків». У ньому йдеться про карпатських мольфарів, які утримували рівновагу містичних істот.

Також у доробку Левицького є:

  • комедія SelfieParty - про молодь, яка опиняється у поліції за підозрою у вбивстві карлика;
  • комедія «Скажене весілля 3» - про життя українця з донькою циганського барона, а також їхніх рідних;
  • короткометражка «Йди за мною» - про те, як ЗСУ рятували цивільних з-під обстрілів в Ізюмі у 2022 році;
  • повнометражка «Ми були рекрутами», у якій показали бойовий шлях 3-ї штурмової бригади.

Наталка Ворожбит

Наталка Ворожбит - знана сценаристка, письменниця, режисерка. Певний час працювала головним редактором на каналі СТБ. Спільно з режисером Георгом Жено Наталка створила «Театр Переселенця», де мешканці Донбасу діляться історіями свого життя.

На п'єси Ворожбит ставили вистави у Дикому театрі, Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра, Молодому театрі. Також вона курувала фестивалі «Донкульт» та «ГОГОЛЬFEST». Наталка була сценаристкою та виконавчою продюсеркою серіалу «Спіймати Кайдаша». Кіноробота виявилась мегауспішною в Україні.

Ворожбит дебютувала як режисерка у стрічці «Погані дороги» за мотивами однойменної п'єси авторки. У ній розповіли 5 історій мешканців Донбасу та військових на тлі війни Росії проти України.

Стрічка увійшла до лонглиста 94-ї премії «Оскар» у категорії «Найкращий іноземний фільм» та була відзначена премією «Кіноколо». А за мотивами однойменного твору поставили виставу на лівому березі Дніпра, за яку Ворожбит нагородили Шевченківською премією.

Наріман Алієв

Наріман Алієв - відомий режисер і сценарист кримськотатарського походження. Дебютною роботою стала короткометражка «Повернутись зі світанком» про різні погляди батька та сина на життя. Окрім цього, Алієв режисував фільми «Діма», «Тебе кохаю», «Кров», «Марія».

Проривом у кар'єрі Алієва стала короткометражка «Без тебе» 2016 року про історію кримськотатарської сім'ї. Фільм відібрали до конкурсної програми «Особливий погляд» 72-го Каннського міжнародному кінофестивалю, а також він потрапив до лонглиста премії «Оскар».

Наріман присвятив стрічку рідному брату, котрий загинув в автокатастрофі. Цікаво, що однією з провідних тем робіт режисера є сім'я і традиції кримських татар. А героями фільмів Алієва часто стають непрофесійні актори, які є його родичами.

Ірина Цілик

Ірина Цілик - українська письменниця, режисерка, авторка кіносценаріїв. Вона дебютувала у документальній стрічці «Земля блакитна, ніби апельсин» у 2020 році. У кінороботі йдеться про сім'ю, яка живе на Донбасі під час воєнних дій, розпочатих Росією.

Фільм представляли на Берлінському кінофестивалі, Копенгагенському фестивалі документального кіно, у Музеї модерного мистецтва у Нью-Йорку та на понад 100 інших кінозаходах. За «Земля блакитна, ніби апельсин» Цілик відзначили на американському кінофестивалі «Санденс» за найкращу режисуру та вручили нагороду Spotlight Award американської премії Cinema Eye Honors.

Також Ірина перемагала у номінаціях фестивалів і кінопремій Docudays UA, Dokufest, International Human Rights Documentary Film Festival, Reykjavik International Film Festival, «Кіноколо», отримавши понад 30 різних відзнак.

У 2022 році Цілик обрали першою українкою у журі нагороди «Золоте око» Каннського фестивалю. Пізніше режисерка випустила дебютний ігровий фільм «Я і Фелікс», що розповідає зростання хлопчика Тимофія у 90-ті роки у пострадянській Україні. Також у доробку Цілик є фільми «Тайра», «Дім», «Помин», «Вдосвіта».

Мирослав Слабошпицький

Мирослав Слабошпицький - український режисер, який певний час працював на Національній кіностудії імені Довженка. Він дебютував з короткометражкою «Інцидент», яку можна було побачити у конкурсних програмах 27 фестивалів в 17 країнах світу.

Стрічки Слабошпицького «Глухота» та «Діагноз» номінували на премію «Золотий ведмідь» Берлінського кінофестивалю. Тоді як короткометражку «Ядерні відходи» відзначили премією «Золотий леопард» на МКФ у Локарно.

Після початку збройної агресії росіян Слабошпицький випустив стрічку «Плем'я». За сюжетом хлопець Сергій відправляється до інтернату для людей, які не чують і вступає у банду. Особливість стрічки у тому, що вона знята без жодного слова, суто українською жестовою мовою.

Фільм показали на понад 100 кінофестивалях світу, де відзначили понад 40 нагородами, зокрема, Європейським кінопризом і трьома призами Каннського кінофестивалю. Слабошпицького нагородили за «Плем'я» премією Довженка. Також режисер працював над стрічками «Люксембург», «Тигри», «Україно, goodbye!» та «Мудаки. Арабески»

Олесь Санін

Олесь Санін вже увійшов в історію українського кінематографа. Він працював режисером, оператором і керівником департаменту фільмів і телепроєктів в українському представництві Internews Network. Продюсував документальні стрічки «1+1», POLSAT, DALAS studio, IKON.

Санін був режисером документалок «Матінка Надія», «Буря», «Зимно», «Нація. Лемки», «Різдво, або як гуцули кінця світу чекали». Разом з Марком Гаррісом він створив стрічку «Переломний момент: Війна за демократію в Україні», у якому йдеться про події Революції Гідності, анексію Росією Криму та війну на Донбасі. Документалку додали у лонглист премії «Оскар» і відзначили найкращим на кінофестивалі EtCultura.

Санін є творцем повнометражного художнього кіно:

  • «Мамай» - про український і кримськотатарський фольклор;
  • «Поводир» - про подорож американського хлопчика та сліпого кобзаря під час Голодомору. Стрічка зіграла велику роль у збереженні історичної пам'яті українців;
  • «Довбуш» - історична стрічка про боротьбу знаного ватажка опришків Олекси Довбуша з польськими панами у Карпатах. Це один із найдорожчих українських фільмів з бюджетом у 120 мільйонів гривень. Стрічка є однією з наймасштабніших в історії українського кіно. Там зіграли 400 акторів масових сцен, знімання відбувалися по всьому Заходу України, пошили понад тисячу костюмів і створили понад 20 історичних локацій.

Олег Сенцов

Олег Сенцов - відомий кінорежисер, сценарист, громадський активіст. Його першою повнометражкою стала стрічка про геймерів «Гамер», представлена на міжнародному фестивалі в Роттердамі.

У 2013 році Сенцов презентував художній фільм «Носоріг», що розповідає історію хлопця, який потрапляє у кримінальний світ 90-х в Україні. Стрічку визнали найкращою на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі і на Любуському кіноліті у Польщі.

Сенцов брав активну участь у Євромайдані та намагався організовувати мітинги «За єдину країну» в окупованому Криму. За це Сенцова затримали російські силовики й згодом засудили до 20 років позбавлення волі.

Для звільнення режисера докладали зусилля міжнародні організації Human Rights Watch, Amnesty International, громадські активісти, лідери країн «Великої сімки», Європарламенту, Сейму Польщі, Литви та світові знаменитості. У 2019 році Олега звільнили унаслідок обміну військовополонених з Росії.

У 2024 році Сенцов випустив документалку «Реал», у якій йдеться про наступ українських військових на Херсонщині у 2023 році. Стрічку презентували на кінофестивалі у Карлових Варах у Чехії.

Режисер має десятки нагород, серед яких - Шевченківська премія, ордени «За мужність» I і III ступенів, премії Магнітського, Нептун, Pro Dignitate Humana, Орден Почесного легіону.

 

Фото: Національна спілка кінематографістів України, соцмережі режисерів, «Вечірній Київ», Ілля Русачков, Анатолій Гаєвський, «Кінобаза», «Українська правда», «Дзеркало тижня», L'Officiel Ukraine

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Сколько украинцев готовы отдать Путину четыре области: опрос
Comments UA
2024-12-30T05:45:29Z
Женщина ехала от свекрови и делилась впечатлениями: потом она взглянула на заднее сиденье
Фокус
2025-01-03T07:51:10Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
В Армия+ упростили подачу рапортов
Апостроф
2025-01-08T17:39:12Z
Женщин отпустят на пенсию досрочно: кому не нужно ждать 60 лет
Знай
2025-01-08T17:36:45Z
Какое значение имеет номер вашей квартиры: нумерологи дали пояснения по каждой цифре
UAToday
2024-12-27T16:36:22Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Новое наступление ВСУ в Курской области: эксперт назвал важную цель украинских войск
TSN
2025-01-06T14:12:43Z
Полковник ВСУ заявил о прямой сдаче украинских земель: что пошло не так
Comments UA
2025-01-05T08:33:29Z
Путин был готов ударить ядеркой по Украине: в США только сейчас сказали, кто отказал Кремль
Comments UA
2025-01-04T08:33:43Z
Газопровод в ЕС из России снова запустят: "друг Путина" рассказал о покупателе российской "трубы"
Comments UA
2024-12-27T13:57:15Z
На Западе уже знают, что станет разменной монетой в переговорах по войне в Украине
Comments UA
2025-01-03T07:03:56Z
Светлана Гринчук поделилась важной новостью: "Джипинг" в природно-заповедном фонде теперь запрещен"
Знай
2025-01-08T17:45:59Z
Залужный впервые прокомментировал свое участие в выборах президента: назвал одно условие
Comments UA
2025-01-08T17:45:59Z
Встреча Трампа и Путина сорвалась: Гордон объяснил, почему война не закончилась 30 декабря
Фокус
2024-12-30T21:27:38Z
В СНБО отреагировали на сообщение о городе, с которого может начаться Третья мировая война
Апостроф
2024-12-27T10:36:01Z
Путин назвал страну, которая может стать площадкой для переговоров
TSN
2024-12-26T19:21:26Z
Новогодние образы супругов Зеленских: стилист обратила внимание на важную деталь
Фокус
2025-01-03T06:51:08Z
Вечная память: на фронте трагически погибли выдающиеся украинские актеры
Политека
2024-12-27T06:42:37Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Роберт Паттинсон и Сьюки Уотергаус поженились - СМИ
Корреспондент
2025-01-08T17:30:38Z
Alyona Alyona призналась, что на нее напали: "Психологические проблемы, протез"
Знай
2025-01-08T16:51:25Z
В Латвии расследуют смерть баскетболиста: против предательницы Украины Седоковой дадут показания/Друг Яниса Тимма подозревает, что певица могла устроить заказное убийство
Апостроф
2025-01-03T18:24:18Z
Лилия Подкопаева восхитила фото с дочерью и мужем и раскрыла, как с ними время проводит
TSN
2024-12-31T09:51:06Z
Две лучшие стрижки на зиму для женщин за 50: держат объем даже под шапкой
TSN
2025-01-05T17:48:12Z
Разведка США назвала настоящую причину катастрофы в Актау: детали
Comments UA
2024-12-28T11:33:04Z
Ночью Россия содрогалась от взрывов: последствия ударов
Comments UA
2024-12-27T06:18:09Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
В Энгельсе масштабный пожар на нефтебазе после атаки дронов – росСМИ
ZN UA
2025-01-08T01:40:56Z
Российская атака на Запорожье: ранения получила 13-летняя девочка
TSN
2025-01-08T17:21:30Z
Трагический случай в Карпатах: что известно о гибели ребенка из Киева
Comments UA
2025-01-08T17:12:08Z
Во Львове для задержания уклониста вызвали 8 экипажей полиции и скорую: "На одного? Стыдоба"
Знай
2024-12-27T20:30:44Z
Двух пилотов задержали на взлетной полосе с почти пол тонны кокаина – фото
TSN
2024-12-27T18:21:49Z
Поймал на крючок: рыбак подцепил тонущую женщину и вытащил ее из сильного течения
Фокус
2024-12-27T17:06:40Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
Когда закончится война в Украине: астролог назвала города, находящиеся в опасности
Политека
2024-12-30T06:42:37Z
Муженко объяснил, почему из Курской области ВСУ не выводят войска
TSN
2024-12-28T12:51:42Z
«Военные ВСУ переоденутся в российскую форму и расстреляют мирных жителей»: что известно
Comments UA
2024-12-30T14:18:33Z
​Из Лимана выехала последняя семья с ребенком
Апостроф
2025-01-08T17:36:28Z
Подозревают в злоупотреблениях: во Львове отстранили от работы и.о. главы ВВК
Апостроф
2025-01-08T17:30:29Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
Россияне уже у дверей: военный рассказал, когда может быть штурм РФ Днепропетровской области
Comments UA
2024-12-27T16:42:28Z
На Западе озвучили прогноз: к чему готовиться украинцам на оккупированных территориях
Comments UA
2024-12-27T10:33:59Z
МИД ответил на манипулятивные заявления Венгрии относительно транзита и цен на газ
Европейская правда
2025-01-08T12:48:41Z
Отказ Украины продолжать транзит российского газа может спровоцировать удары РФ по газотранспортной системе — Bloomberg
ZN UA
2024-12-28T11:33:07Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
В Украине резко изменились цены на яйца: сколько стоит десяток и почему это не надолго
Новости Украины
2025-01-02T20:54:58Z
Доллар в четвертый раз подряд обновил исторический максимум
Корреспондент
2025-01-08T17:30:12Z
ФОПам на заметку: в 2025 году изменились коды и счета для налогов
Знай
2025-01-08T17:06:01Z
Эти знаки Зодиака в 2025 году купят квартиру: кто среди счастливчиков
Comments UA
2024-12-28T02:30:27Z
В последний момент будет заключено соглашение, - Анна Скороход о транзите российского газа
Знай
2024-12-27T21:42:42Z
Суммы в платежках за доставку газа могут уменьшиться: кому из украинцев повезет
Знай
2025-01-04T14:06:19Z
Спортсмен 10 минут лежал в ванне, но "воробчика" спасти не удалось: "С одной стороны, ситуация комична..."
Знай
2024-12-31T04:51:55Z
На войне с Россией погиб многократный чемпион мира по карате: коллеги не сдержали эмоций
Comments UA
2025-01-03T15:36:58Z
Милан официально подтвердил увольнение экс-тренера Шахтера Паулу Фонсеку
Известия Киев
2025-01-04T08:34:11Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
"Не травила, не бросала": Российская модель отреагировала на слухи, связанн
Корреспондент
2025-01-08T16:42:45Z
Американский баскетболист забросил победный мяч со своей половины площадки в матче НБА
ZN UA
2025-01-08T13:58:00Z
Украинского футболиста назвали одним из главных разочарований в Испании
ZN UA
2024-12-27T09:39:09Z
Назван самый высокооплачиваемый футболист английской Премьер-лиги
ZN UA
2025-01-03T20:00:07Z
Вратарь сборной Украины по футболу Анатолий Трубин женился в Лиссабоне
Комсомольская правда
2024-12-26T17:00:38Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
В Альпах прячутся нерукотворные пирамиды: они старше известных пирамид Гизы
Фокус
2024-12-27T10:32:32Z
Ученые рассказали, как формируются месторождения золота на Земле
ZN UA
2024-12-30T15:42:39Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
Почему смартфоны нужно заряжать до 80% и продлевает ли это срок их службы: ответ экспертов
Фокус
2025-01-08T17:42:21Z
Издательство Private Division перешло под контроль экс-руководителей Annapurna Interactive
GameMag
2025-01-08T17:01:19Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Тираж NieR: Automata превысил 9 миллионов экземпляров
GameMag
2024-12-27T10:44:36Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
Людей с какой группой крови трудно соблазнить
Comments UA
2025-01-03T03:30:46Z
Это нужно сделать 31 декабря 2024 года, чтобы 2025 год был удачным
Comments UA
2024-12-30T14:12:50Z
У талантливых и счастливых людей всегда есть эта цифра в дате рождения
TSN
2025-01-03T07:51:22Z
Классический рубленый торт со сгущенкой: рецепт простой вкусной выпечки
Фокус
2025-01-08T17:36:21Z
Так готовят яичницу в Израиле: будет вкуснее пиццы благодаря нескольким секретным ингредиентам
TSN
2025-01-08T17:21:24Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Серебряный френч: что нужно знать о cамом трендовом маникюре на Новый год 2025
Marie Claire
2024-12-28T22:01:21Z
Себе дороже: как общаться с грубыми людьми, не опускаясь до их уровня
Marie Claire
2025-01-04T15:01:29Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
Развеяли миф о стариках: высокое давление не повреждает мозг пожилых людей, заявили ученые
Фокус
2025-01-08T17:27:52Z
Как белки помогают снизить уровень холестерина: полезные продукты для здоровья
Comments UA
2025-01-08T16:51:53Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Названы органы, которые стареют быстрее всего
Comments UA
2025-01-04T01:30:20Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
Виноваты пешеходы. Почему Rolls-Royce и Jaguar отказались от талисманов на капотах
Фокус
2024-12-31T19:42:56Z
600 сил и максималка 330 км/ч: в Украине заметили редкий заряженный BMW
Фокус
2024-12-28T09:45:33Z
Спорткар для семьи: в Европе появится оригинальный электрический минивэн на 500 сил
Фокус
2025-01-08T14:00:29Z
Кроссоверы, электрокары и городские модели: названы лучшие авто года для женщин
Фокус
2025-01-08T13:00:04Z
Мешают соседям: раритетные ретроавто годами ржавеют прямо на улице
Фокус
2025-01-08T11:30:50Z
Запас хода 870 км и сверхбыстрая зарядка: рассекречен семейный электромобиль Zeekr
Фокус
2025-01-08T10:42:47Z
Прыгает и ездит на автопилоте: BYD показал возможности своего первого суперкара
Фокус
2025-01-08T09:00:50Z
Новый флагман: в Киеве появился самый большой и дорогой кроссовер Kia
Фокус
2025-01-08T08:12:26Z