MY.UAНовини
Анна Овчаренко, «Точка сходу»: «Ми хочемо стати точкою, яка об’єднує людей із Луганщини та Донеччини, де б вони не перебували»
Анна Овчаренко, «Точка сходу»: «Ми хочемо стати точкою, яка об’єднує людей із Луганщини та Донеччини, де б вони не перебували»

Анна Овчаренко, «Точка сходу»: «Ми хочемо стати точкою, яка об’єднує людей із Луганщини та Донеччини, де б вони не перебували»

Засновниця медіа — про евакуацію з Маріуполя, віру у звільнення та відродження окупованих територій, а також дотримання журналістських стандартів.

У січні 2024 року запрацювало медіа «Точка сходу», яке розповідає про Надазов’я та Донбас. Тоді його команда створила його як видання для тих, хто «цікавиться долею регіону, захищає рідну землю, волонтерить, відновлює та робить усе можливе не тільки для звільнення всіх територій, а й для пришвидшення перемоги в усіх її можливих аспектах». З того часу минув рік і ми зустрілися з його засновницею Анною Овчаренко аби поговорити про роботу редакції, розбудову нового медіа в умовах дуже обмеженого фінансування та про плани на майбутнє. 

 

 Анна Овчаренко — про те, як обирали назву для видання

— Сама назва «Точка сходу» підказує, що це за медіа і про що воно. Але розкажіть, як виникла ідея його створення.

— Насправді ми з командою довго придумували назву. Мені хотілось, щоб це було щось тепле і щоб воно асоціювалось з нашою місією. А наша місія — об'єднувати людей, які хочуть повернутися на звільнені території і відбудовувати свої регіони. Це був би ідеальний варіант і ми в це віримо. Я не знаю, наскільки це вдасться, але принаймні такий сенс ми в це закладали. Ну і ще «Точка сходу», тому що сонце. Де сонце встає? На сході. Хотілося передати ось цю легкість, тепло, спогади про дім і відобразити це в назві.

— Чим ви займались до війни й до створення свого медіа?

— Я сама з Луганщини, але свого часу виїхала в Харків. Виїжджала за декілька місяців до того, як все почалось у 2014 році. В Харкові я прожила приблизно п’ять років і впродовж цих років взагалі ніяк не була пов'язана з медіа, моя освіта й робота були пов'язані з фінансами. Тобто на той час медіа — це взагалі не моя історія. Потім я переїхала в Маріуполь через особисті обставини і почала шукати себе там. Спочатку я працювала на заводі залізобетонних виробів — це була моя перша робота в Маріуполі. Потім у мене був вибір — або йти на телеканал TV7, або в «Метінвест» менеджеркою із закупівель. В «Метінвест» мене не взяли лише через те, що в мене була прописка в Луганській області, тобто з окупованої території. Їхня служба безпеки не пропустила мене, наче я шпигувати за кимось буду. В мене залишився лише варіант TV7. До речі, мене довго туди дуже не брали — я пройшла співбесіду, а потім разів двадцять, напевно, їм дзвонила. Словом, взяла наполегливістю.

 

 Анна Овчаренко — про те, як потрапила в сферу медіа

— Так ви потрапили в медіа? 

— Так, але я не була журналісткою, я була, скажімо так, лише опосередковано дотичною до журналістики.

— Чи думали ви, що колись — навіть не колись, а в доволі близькому майбутньому — ви заснуєте своє медіа?

— Ні, взагалі про це не думала. Мені завжди хотілось мати свій бізнес і свою справу, але я завжди думала, що це буде якась комерційна діяльність. В принципі, все до того і йшло. Я залучила грантові кошти, коли ще працювала на TV7, і відкрила власну пекарню в Маріуполі. Так я частково закрила свою потребу самореалізації і, крім постійної роботи, яка мені подобалася, в мене був власний маленький бізнес. Але у 2022 році почалась повномасштабна війна. Пекарню зруйнували, а ми, колектив TV7, виїжджали хто як міг. Централізованої евакуації у нас не було. 

— А є з телеканалу ті, хто залишився?

— Так, є. Їх не дуже багато, але вони є. Найменше саме журналістів, які залишились, але вони є. Приховувати не буду — вони стали пропагандистами, тобто працюють там в медіа.

— Ви застали початок оточення Маріуполя?

— Я застала перші два тижні, 16 березня виїхала з Маріуполя.

— Як ви пережили це все і як виїхали?

— 26 лютого чоловік перевіз нас із його мамою і двома собаками у центральний район Маріуполя, бо ми жили на лівому березі і якраз звідти все починалося. Він привіз нас на підприємство, яке мало велике бомбосховище і фактично з 26 лютого до 16 березня ми там жили. Туди приходили ще люди, але багато з них не могли там бути через холод і йшли назад до квартир. Але це було дуже небезпечно — пам’ятаю ці скелети випалених будинків. Словом, я була готова терпіти холод, щоб не бути під обстрілами. 15-го до нас у бомбосховище зайшли російські солдати й сказали, що вони група зачистки. Вони всіх перевірили, особливо чоловіків, і зранку наступного дня поїхали. Як тільки вони поїхали, ми теж зібрали речі й рушили на виїзд з міста. Тоді фільтрації ще не було, але на кожному блок-пості нас хотіли висадити з машини. Річ у тім, що машина була зареєстрована на фірму, де працював чоловік, і тому росіяни стверджували, що ми не маємо права на ній виїжджати, бо це вже власність «ДНР» ми доїхали спочатку до селища Нікольського, потім — до Юр’ївки Запорізької області, де ми переночували, змогли помитись нарешті за весь цей час і приготувати собі нормальну їжу. В Юрівці машину нам довелося залишили, тому що ми розуміли, що рано чи пізно нас висадять. Знайшли в Бердянську чоловіка, який погодився машиною приїхати за нами до Юрівки —  за три тисячі гривень і каністру бензину. Там їхати зовсім мало, але мусили заплатити. Ще два тижні ми пробули в Бердянську, де знайомі допомогли з квартирою, і потім знайшли автобус, щоб виїхати з двома собаками через Запоріжжя на Дніпро.

— Чим ви займалися після евакуації? 

— Коли ми виїхали, ми ще не розуміли, що взагалі буде далі і з телеканалом, і в усіх з роботою. Всі були по різних містах. Тоді, станом на квітень 2022 року, наша директорка Людмила Шишханова ще не виїхала і мене призначили виконувачкою обов’язків генерального директора TV7.

Анна Овчаренко — про евакуацію з Маріуполя та відновлення роботи телеканалу

— Тобто канал відновив свою роботу після евакуації?

— Він досі працює уже в Києві. Більшість людей у Києві, решта кореспондентськими групами у Запоріжжя, Дніпрі та Львові. В лютому 2022 року все почалось, до березня-квітня всі виїжджали. У квітні вдалося зв'язатися із власниками. Оскільки на той момент не була виплачена заробітна плата за декілька місяців, мені сказали: «Якщо ти знаєш, що робити, ми зробимо тебе виконувачкою обов’язків директора, тобі треба зробити ключі, всі казначейські документи, печатки». Я ходила по всіх інстанціях, збирала і відновлювала документи, зробила ключі.

Як сталося, що ви вирішили створити нове медіа?

— Десь у серпні-вересні 2023-го я відчувала, що емоційно не витримую все, що відбувається, й оцю всю операційну діяльність, яку мені доводиться виконувати як керівниці TV7. Було дуже важко, я почала думати про те, що мені робити, якщо я піду. В мене була ідея стати журналісткою, писати тексти — я мала досвід писати грантові заявки і тому в мене з текстами нормальні стосунки. А потім я побачила, що Media Development Foundation набирає людей, які хочуть перезапустити або запустити власне медіа. Я дуже довго думала про це, місяць чи два точно, а потім поїхала поговорити з ними, відправила їм заявку й отримала згоду. На той момент в мене був досвід з TV7 і я усвідомлювала, що це буде дуже важко. Перші пів року, напевно, були найважчими, тому що треба було зрозуміти, з ким працювати, де працювати, як працювати, що робити, який формат обрати, який регіон покриття...

— Яка у вас була команда на початку?

— Спочатку ми вп’ятьох створили громадську організацію, що мала на меті допомагати медійникам, які виїжджали з окупованих територій. Ми подавались на різні грантові програми, але через те, що це була нова організація, достатньо підтримки нам не вдавалося залучити. Але все ж вона по трохи працювала. Мені телефонували медійники і я консультувала, наприклад, телеканали з Донеччини щодо того, як ми організували роботу TV7 в евакуації.

Але згодом ми вирішили робити власне медіа. Засновників знову ж таки було п’ятеро і всі різні: хтось — журналіст, хтось — шеф-редактор. А я, як медіаменеджерка, відповідала за оперативну частину роботи — залучення коштів, звітність, вибудова організаційної структури, тобто вся та нетворча робота, яку не люблять робити журналісти. 

— А де вони всі осіли?

— По-різному, зараз не всі засновники беруть активну участь в операційної діяльності. Хтось відійшов від справ ще раніше.

— Розкажіть про сам процес створення «Точки сходу». Наприклад, скільки часу минуло від ідеї уже до власне до 22 січня 2023 року, коли ви почали працювати?

— Від ідеї до моменту створення минуло пів року. Я сама з Луганської області і мені дуже близька Донецька область, тож я не можу не говорити про той регіон. Більшість людей з команди теж із Маріуполя. Тож ми просто збирались, обговорювали ідеї, писали контентну стратегію, стратегію розвитку і політики, продумували дизайн.

 Анна Овчаренко — про заснування медіа «Точка сходу»

— Скільки грошей у вас було на момент відкриття? 

— Нам дали грантами гроші фактично тільки на заробітні плати і це було, здається, 120 з чимось тисяч гривень на місяць. А загалом на початку нас працювало вісім людей. А я, наприклад, досі не отримую зарплати на «Точці сходу» і фактично вже рік працюю просто на саму ідею. Я пішла на це свідомо, для того, щоб у нас було трошки більше людей, між якими ми могли б розподілити ці кошти, і щоб ми могли стати більш спроможними. На щастя, у мене є додатковий дохід, тому я можу собі дозволити працювати на «Точці сходу» без зарплати. Коли буде додаткова можливість залучення грантів і в нас буде складатися така більш-менш зрозуміла сума, то я просто зможу робити їм доплати. Всі члени команди професійні медійники з великим  досвідом — їм не заплатиш 10 тисяч гривень. Вірніше, заплатиш, але їх не надовго вистачить із такою зарплатнею. Скільки місяців вони витримають працювати за такий мізер? Станом на зараз ми дійшли до більш-менш оптимальної формули заробітних плат, обов'язків і функціоналу. Минув уже рік і за цей час від нас не пішов ніхто і навіть додалась одна людина на сайт. Тобто зараз у нас 10 людей в команді зі мною разом, і бухгалтерка на аутсорсі. І працю однієї людини ми вже покриваємо власними коштами, заробленими завдяки нашому продакшну.

— Тобто ви намагаєтеся якось монетизувати свою діяльність, щоб не залежати від донорів на 100%?

Так, вони нам допомагають, дають фінансові ресурси і в нас є можливість подаватися на проєктні невеликі гранти. Варіант з монетизацією відразу відпав, тому що аудиторія маленька, адже всі профілі у соцмережах ми створили з нуля. На сьогодні у нас вже понад три тисячі підписників у фейсбуці, в інстаграмі 2,5 тисячі, в ютубі теж дві тисячі, в тіктоці майже п'ять тисяч. На ютубі ми зовсім недавно підключили монетизацію і вона наразі мізерна. Але ми відкрили продакшн, тобто виготовляємо ролики. Ми не продаємо розміщення десь у себе на платформах. У нас є партнерські домовленості зі студією, яку ми розвиваємо і в рамках якої працює продакшн.

— А як у вас з’явилась студія?

— Через домовленості. Мені по життю щастить і я зустрічаю добрих людей. Я подалась  на одну із грантових програм для того, щоб зрозуміти, як створити продакшн і як розробити бізнес-план. Це була програма «Дія.Бізнес» і там я познайомилась із експертом, який розповідав про всі ці речі. Він керував нашою групою і ми почали з ним спілкуватись. Якось він каже мені: «Слухай, а мене є класний друг, і в нього є приміщення на кіностудії Довженка. Хочеш познайомлю?». Звісно, я підтримала цю ідею і ми познайомились. Я запропонувала йому співпрацю. Почалось з того, що ми самі почали там знімати свої матеріали, а далі перейшли до партнерських стосунків і спільного розвитку студії.

Юлія Лавришин та Анна Овчаренко

— Ви його орендуєте і на ньому заробляєте?

— Орендує приміщення мій партнер Дмитро, з яким мене познайомив його друг та експерт з «Дія.Бізнесу». У нас із ним така собі мінісуборенда, тобто ми працюємо з ним на партнерських умовах. Ми облаштували студію, а прибуток, який ми плануємо отримувати  від продажу оренди, а також від зйомок та монтажу будемо перерозподіляти. Свою частину я скеровуватиму на «Точку сходу». На початку 2024 року ми залучили 2 гранти на придбання матеріально-технічної бази для медіа, це камери, мікрофони, світлове обладнання тощо і зараз можемо ним оперувати для розвитку продакшну. 

— Повернімось до «Точки сходу». На сайті ви перелічуєте теми, про які пишете: ситуація на тимчасово окупованих територіях і на лінії фронту, проблеми людей в окупації, російська пропаганда і протидія їй, контроль роботи влади. Тобто такі серйозні теми. Але заходиш на сайт — і з'являється відчуття надії та позитиву. Як це у вас виходить?

— Це дуже приємно чути насправді. Я думаю, що якщо мова про візуальне враження, то це все ж таки така початкова картинка, те, що бачимо загалом. Сама, чесно кажучи, не очікувала, що наш сайт справлятиме таке враження. Думаю, що це йде зсередини — ми віримо у все це. Я не буду обманювати, що ця віра прям дуже сильна. Це надія, напевно, більше, ніж віра. Ми дуже хочемо, щоб окуповані території Україна змогла повернути. Мені здається, що навіть якщо війна закінчиться найкращим чином для нас і ми повернемо всі захоплені території, все одно це буде пустка. Тут ще питання в тому, хто захоче повернутись туди. Бо люди, які звідти виїхали, завжди будуть відчувати загрозу. Так, не всі знають історію і вивчали детально наші національно-визвольні війни, але люди все розуміють і відчувають небезпеку. Тому я думаю, що багато людей тільки через це відчуття не захочуть повертатися, принаймні люди з Маріуполя, які мають такий травматичний досвід. І попри все особисто я готова туди повернутися для того, щоб розбудовувати та повертати до життя цей регіон. 

Я передам колективу, що наш сайт справляє таке враження. Мабуть, це тому, що ми самі в це віримо і ми підходимо до нашого видання з душею. Навіть ті ж історії про полонених, які ми пишемо, вони дозволяють відчути різні емоції — і біль, і сльози, і радість, і десь сміх, тому що вони такі життєві і дуже болючі.

— У розділі «Редакція» у вас деталізовано розписані принципи та стандарти. Наскільки вам вдається їх дотримуватися?

— Насправді в нас постійно виникають спірні питання. До прикладу, я готую словник слів, які варто використовувати при написанні новин про російсько-українську війну, і ми дискутуємо щодо цього. Або ми пишемо якусь інформацію, яку отримали з окупованих територій, ми робимо так, як у нас там прописано, — якщо ми публікуємо таку інформацію, то повинні знайти щось, що підтверджує або спростовує це, або ж шукати людей, які перебувають там і можуть якимось чином це перевірити. Кілька місяців тому ми запустили проєкт «СаРай», де ми в іронічній формі розповідаємо про події на окупованих територіях. І ми заздалегідь розуміли, що неможливо толерантно говорити про те, що відбувається там і їхню оцю «відбудову» і «руській мір». Тому в цьому випадку дозволяємо собі висловлювання власної думки, бо це передбачено концепцією цього проєкту.

— Наскільки я розумію, ваша аудиторія — це здебільшого або люди, які живуть у цьому регіоні, або ж люди, які виїхали, бо українці з інших регіонів зазвичай дізнаються про Донбас із загальнонаціональних медіа. Тому ви є для своїх читачів таким свого роду клубом за інтересами, який об’єднує їх навколо малої батьківщини. 

 — Так, наші читачі — це люди, які сумують за рідними містами, з яких їм довелося виїхати. І ми прагнемо до створення цієї спільноти навколо нашого медіа. Ми хочемо стати точкою, яка об’єднує людей із Луганщини та Донеччини, де б вони не перебували. Я хочу, щоб людина з Донбасу, незалежно від того, чи продовжує вона там жити, чи виїхала до Києва або за кордон, заходила на наш сайт чи в наші соцмережі, коли їх хочеться дізнатися про свій рідний регіон. Звісно не все одразу і це не так просто, але ми точно до цього прагнемо, тобто це — наша місія. Ми хочемо стати точкою, яка об'єднує людей за походженням, не дає забути свій дім і яка тримає їх всіх разом в інформаційному цьому полі.

— А ви збираєтеся створити спільноту для фінансової підтримки вашого медіа?

— Скоро ми створимо форму підтримки на сайті. А ще я хочу пройти навчання зі створення спільнот. У мене мозок працює таким чином, що я все перекладаю в цифри і в організацію структури. Якщо я побачу, що — це історія, яка може спрацювати, навіть попри те, що ми перебуваємо далеко від нашого регіону, то ми її будемо робити.

— Зараз багато розмов про скорочення грантової підтримки медіа. Ви думали про те, що буде, якщо раптом гранти припиняться?

— Я нещодавно рахувала просто щоб зрозуміти, що і скільки коштує, і зрозуміла, що тексти коштують дешевше, ніж виготовлення відеоматеріалів. І в нас на сьогодні відео більше, ніж текстових матеріалів. Тому я розумію, що якщо буде якась кризова ситуація, то скоріш за все ми не будемо припиняти свою роботу повністю, але скоротимо свої витрати. Наприклад, це будуть лише тексти і новини без відео, а відео лише робитимемо у форматі продакшну. 

 Анна Овчаренко — про пошук джерел фінансування для медіа

— Чи думали ви шукати якихось спонсорів з бізнесу?

— Я не хочу залежності. Дуже не люблю бути підзвітною людям, які можуть потім влізти в редакційну політику. Навіть якщо говорити про якісь доволі невеликі, але вже спроможні бізнеси із соціальним ухилом — по-перше, таких не так багато, по-друге, ще треба знайти, хто справді хотів би просто підтримати незалежне медіа. Колись я подумаю про це, напевно, але точно не зараз. Я все ж таки хочу спробувати зараз розвивати наше видання своїми силами. Я хочу, щоб ми трошки інституційно виросли і стали спроможнішими. Також я хочу, щоб було не просто медіа, а щоб воно мало власну інфраструктуру і, в принципі, це реально.

— Що саме ви маєте на увазі?

Це, наприклад, продакшн, який раз — і перекрив якісь витрати. Хочу його більше розвинути. Або це, наприклад, поліграфія чи ще щось. Тут копієчка, там копієчка, а потім і монетизація з’явиться. Тобто я хочу, щоб ми потроху самі продукували ресурси, які дозволять нам себе утримувати. 

— Одним із ваших напрямків, вказаних на сайті, є протидія російській пропаганді та медіаграмотність. Розкажіть про ваш досвід на цій ниві і як, на вашу думку, робити це ще ефективніше?

— Треба більше залучати людей з окупованих територій. Я дуже не люблю, коли новини притягуються за вуха, коли пишуть про те, що там десь на окупованих територіях прорвало каналізацію і це така жахлива проблема. А ти згадуєш, що в мирні часи теж таке бувало. Насправді там дійсно багато проблем — воєнні злочини, загальна злочинність, порушення прав людини... Але не треба висмоктувати з пальця новини, щоб показати, як там погано. Якщо ми засуджуємо окупаційну владу за прорвану каналізацію і якісь такі буденні проблеми, то ми ніби знецінюємо справжні страшні проблеми, які там є. 

— Які проблеми в нашому інформаційному просторі ви б відзначили? Я запитую і про Україну загалом, і про той регіон, про який ви пишете.

—  Мені здається, що найбільша проблема, яка і серед багатьох українців, це коли у людини немає позиції. Є люди, які досі не розуміють до кінця, що відбувається в країні, ведуться на казки про якісь «братні народи», або вірять, що це війна політиків. Як на мене, це найбільша проблема і з цим точно треба боротись. І хоч загалом медіа мають бути неупередженими, але є принципові питання, які ми маємо чітко проговорювати і які постійно мають бути на слуху в суспільстві. Це те, чого бракує в нашому інформпросторі, на мою думку. 

Також я читала статтю «Детектора медіа» про те, що досі в нашому законодавстві недостатньо врегульоване поняття онлайн-медіа. Мені здається, що це питання треба врешті-решт врегулювати, тому що справді ми маємо дуже незрозумілу історію з телеграм-каналами, з блогерами, наприклад, з національними каналами і з регіональними. І виходить, що регіональні медіа дотримуються стандартів, а потім я заходжу, наприклад на “Ми — Україна” чи на NV і бачу клікбейтні заголовки. Мені здається, що це теж потребує врегулювання. Хтось на якійсь конференції, я забула, нещодавно озвучив ідею, що нам потрібен медійний омбудсмен, до якого можна буде звертатися і який буде засуджувати власне клікбейт. Бо так виходить, що я своїх журналістів за це сварю, а вони мені у відповідь показують скріни з великих медіа і там все оце на кожному кроці. Я просто не хочу бачити в наших медіа оцього «ШОК! СЕНСАЦІЯ! Ми всі помремо». І загалом, я думаю, журналістські стандарти треба переглянути з урахуванням нинішніх реалій. 

  Анна Овчаренко

Усі фото Ігоря Васильєва / «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Україні навчатимуть жінок професіям у сфері енергетики
УкраинФорм
2025-07-12T23:24:21Z
Приватбанк повідомив про технічні роботи у застосунку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T22:00:48Z
"Є надія його побачити": експерт розповів, куди полетів літак, який помітили у небі над Києвом
Фокус
2025-07-12T21:42:27Z
"Приватбанк" призупинить усі платежі через Приват24 вночі 13 липня
24tv
2025-07-12T21:19:10Z
Платити більше не потрібно: в Україні скасували податки частині мобілізованих підприємців
Хвиля
2025-07-12T20:45:32Z
Світовий банк дає Україні 30 мільйонів доларів на реформи у дошкіллі
24tv
2025-07-12T20:21:53Z
Чи можна в Україні садити сади на землях сільгосппризначення
24tv
2025-07-12T19:03:09Z
Ціни на сталь та сонячні панелі в Китаї досягли рекордних мінімумів
InternetUA
2025-07-12T18:31:24Z
Податкова закрила ключову інформацію для бізнесу, – Опендатабот
24tv
2025-07-12T18:30:16Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Лікарка розказала, які кавуни в жодному разі не можна купувати
Фокус
2025-07-12T19:30:29Z
Цією намазкою з тунця ви нагодуєте всю родину: готується за лічені хвилини, а смак — неперевершений
Telegraf
2025-07-12T19:18:39Z
У Житомирі медики успішно прооперували 100-річного пацієнта
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T18:45:10Z
Безсоння та кошмари: які продукти порушують ваш сон
24tv
2025-07-12T17:12:16Z
Дослідники виявили неочікувану користь кавуна для здоров’я
Portaltele
2025-07-12T16:48:15Z
Для чого потрібні дві голки в одному шприці: розкрито неочевидне призначення
GlavRed
2025-07-12T16:27:51Z
Як забезпечити гігієну сну та навіщо вона потрібна: пояснення сомнолога
ZN UA
2025-07-12T14:28:25Z
Трамп може конфіскувати заморожені активи Росії в США, щоб надати допомогу Україні, – CBS News
Telegraf
2025-07-12T23:21:16Z
Кім Чен Ин підтвердив «беззастережну підтримку» дій Москви у війні проти України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T23:18:52Z
Норвегія приєдналася до ініціативи для посилення кібербезпеки України, – Мінцифри
InternetUA
2025-07-12T23:04:25Z
Франція та Нова Каледонія уклали «історичну» угоду про новий статус архіпелагу
ZN UA
2025-07-12T22:51:42Z
У Росії три сотні балістичних "Іскандерів" і північнокорейських аналогів – ГУР
Лига
2025-07-12T22:39:49Z
Путін хоче зустрітися з Зеленським, але тільки після капітуляції України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T22:27:18Z
У Новій Каховці окупаційна влада призначила тимчасового гауляйтера
УкраинФорм
2025-07-12T21:51:12Z
Зеленський та Умєров обговорили зміни в державних інституціях
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T21:45:31Z
Проросійські медіа придумали фейк про те, як Мерц убивав білих ведмедів у Канаді
ZN UA
2025-07-12T21:37:30Z
Через негоду на Харківщині затримуються потяги: в Укрзалізниці розповіли деталі
24tv
2025-07-12T22:51:42Z
Пошкоджені покрівлі, повалені дерева та обірвані дроти: якої біди наробила негода у Харкові
TSN
2025-07-12T22:48:57Z
У Сіверськодонецьку окупанти щоночі відключають воду принаймні на шість годин
УкраинФорм
2025-07-12T22:30:46Z
"Потоп - потопом, а манікюр за розкладом". Курйозне відео з паводком у Львові завірусилось у мережі
Telegraf
2025-07-12T22:30:33Z
Війна, день 1235. Зеленський після зустрічі з Умєровим анонсував зміни в державних інституціях
Football.ua
2025-07-12T22:10:43Z
У Харкові – апокаліпсис: місто накрила негода, подекуди зникло світло, є жертва і постраждалі
24tv
2025-07-12T21:27:16Z
У Фінляндії затримали колишнього бійця «Вагнера», який воював в Україні
ZN UA
2025-07-12T21:13:20Z
Нагадує бичка: на одеському пляжі помітили небезпечну рибу з отруйними шипами
Фокус
2025-07-12T21:06:39Z
"Зевс, здивуй": у Дніпрі блискавка вдарила просто біля вікна багатоповерхівки
24tv
2025-07-12T20:48:34Z
Волинська трагедія: Польща планує нові розкопки
1News
2025-07-12T23:30:58Z
Генерал ФРН відповів, на якому етапі перебуває проєкт щодо дронів-перехоплювачів для України
24tv
2025-07-12T22:24:41Z
Німеччина потенційно зможе надсилати Україні ракети до Patriot власного виробництва
24tv
2025-07-12T21:45:31Z
В Європі четвертий рік поспіль зростає кількість населення - Євростат
УкраинФорм
2025-07-12T21:03:39Z
Учасники ЄВІ отримали результати тестування
24tv
2025-07-12T20:51:11Z
Пільги на комуналку за новими правилами: що врахують у дохід й кому відмовлять у допомозі
Знай
2025-07-12T20:21:57Z
Умови, як у чотирьохзірковому готелі: як студентів готуватимуть до війни
Знай
2025-07-12T20:06:45Z
Виплати ВПО скасовують: натомість пропонують новий вид допомоги до 24 тисяч
Хвиля
2025-07-12T20:00:57Z
Гроші на догляд за пенсіонером в Запоріжжі: відомо, хто та скільки може отримати
Политека
2025-07-12T20:00:05Z
Захід грає у політичне шоу, поки Україна веде реальну війну – Ландсбергіс
ZN UA
2025-07-12T20:33:44Z
Служить у ЗСУ, але сумує за професією: де зараз український актор Дмитро Сова
24tv
2025-07-12T19:45:40Z
Без перуки: Ніколь Кідман показала своє природне волосся на відпочинку
24tv
2025-07-12T19:39:59Z
Зваблива дівчина зірки Шахтаря засвітила груди на відпочинку біля басейну
24tv
2025-07-12T18:48:58Z
Лірика від Тіни Кароль та возз'єднання Дорофєєвої й Позитива: 8 музичних прем'єр тижня
24tv
2025-07-12T17:03:20Z
Камалія показала своїх доньок від колишнього чоловіка Захура: тепер їх не впізнати
Фокус
2025-07-12T16:30:13Z
Цей колір одягу сильно старить: що не можна носити після 50 років
24tv
2025-07-12T16:27:32Z
Як дебютний альбом Каті Chilly змінив українську музику та де його можна зараз почути
24tv
2025-07-12T16:21:13Z
Куди сходити у Києві 14-20 липня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T16:06:09Z
На Харківщині понад 100 рятувальників ліквідовують наслідки негоди: кадри від ДСНС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T23:33:02Z
«Зевс виконав прохання». У Дніпрі блискавка вдарила одразу після слів оператора
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T22:15:09Z
У Запорізькому ботанічному саду, який потерпав через ворожі атаки, встановили модульне укриття
УкраинФорм
2025-07-12T22:09:36Z
Буревій на Харківщині: скільки життів забрала негода та наслідки удару стихії
TSN
2025-07-12T22:03:25Z
У жахливій ДТП на Львівщині загинула лікар-інтерн з тернопільської клініки
24tv
2025-07-12T21:51:05Z
Правоохоронці встановили особу окупанта, який розстріляв авто з родиною на Харківщині
УкраинФорм
2025-07-12T21:27:57Z
Судитимуть українця, який видавав себе за працівника банку та ошукував людей
InternetUA
2025-07-12T21:00:29Z
Негода на Харківщині: є загиблі та поранені, блискавка влучила в електричку, машини плавають вулицями
FaceNews
2025-07-12T20:30:33Z
Перевіряли документи з ТЦК: на Прикарпатті чоловік погрожував поліцейському сокирою
24tv
2025-07-12T20:30:14Z
Старовинне село Франції, яке підкорює кожного мандрівника: атмосферні фото
Gazeta UA
2025-07-12T23:03:48Z
Гороскоп на 13 липня: Стрільцям - не відмовлятись, Рибам - насолода митями
FaceNews
2025-07-12T20:57:42Z
Вишуканість може бути бюджетною: рецепт буряка по-корейськи, якому і ресторан позаздрить
24tv
2025-07-12T20:51:21Z
Насолода сезону: 3 прості рецепти цвітної капусти – не захочете нічого додавати
24tv
2025-07-12T19:36:50Z
Які риси характеру має справді крутий хлопець: було б добре мати бодай 3 із цих 6
24tv
2025-07-12T19:30:54Z
Коли викопувати моркву та як її зберігати: корисні поради
Gazeta UA
2025-07-12T19:27:43Z
Вбережіть помідори від тріщин: золоті правила городників
24tv
2025-07-12T18:36:28Z
Ростуть у тіні та в поганому ґрунті: 4 найбільш невибагливі квітки
24tv
2025-07-12T18:00:44Z
Картопля виросте великою: що потрібно внести в ґрунт
24tv
2025-07-12T17:39:07Z
Складна цифрова головоломка приховала число 257: спробуйте знайти за 5 секунд
Gazeta UA
2025-07-12T23:30:47Z
У Франції виявили рідкісну голову статуетки граветтської культури
Gazeta UA
2025-07-12T22:39:05Z
Магнітна буря "червоного" рівня вгатила по Україні: відома дата піку
GlavRed
2025-07-12T22:27:26Z
Складаний iPhone наближається до виробництва
Portaltele
2025-07-12T20:48:06Z
ASUS показала найдорожчу відеокарту в історії
InternetUA
2025-07-12T20:27:20Z
Ось які дані про вас збирає Windows
Portaltele
2025-07-12T18:48:06Z
Блогерка з TikTok описала етапи життя з арабським мільйонером і викликала шквал критики
360ua.news
2025-07-12T18:09:48Z
Оптична загадка для найуважніших: спробуйте знайти кролика за шість секунд
Gazeta UA
2025-07-12T17:54:18Z
Чому варто тримати Wi-Fi роутер подалі від дзеркал
InternetUA
2025-07-12T17:18:54Z
Китайці розкуповують цей електромобіль за $15 тисяч швидше, ніж Toyota встигає його виробляти
Топ Жир
2025-07-12T21:48:26Z
Юристи отримали 57 мільйонів, а власники GM залишилися майже ні з чим у справі про двигуни V8
Топ Жир
2025-07-12T20:03:55Z
У Данії вперше електричний літак здійснив тестовий політ
УкраинФорм
2025-07-12T18:33:12Z
Хтось відмовився від прибутку у 435 тисяч доларів за цей Porsche
Топ Жир
2025-07-12T18:18:22Z
Цей штат може запровадити плату за кожен кілометр вашої поїздки
Топ Жир
2025-07-12T16:33:50Z
П’ять років тюрми за BMW для Путіна: у Німеччині покарали порушника санкцій
360ua.news
2025-07-12T15:21:37Z
Ми перевірили китайського конкурента Toyota Land Cruiser, і він нас приємно здивував
Топ Жир
2025-07-12T14:48:44Z
Apple подала заявку на придбання прав у США на показ перегонів «Формули-1» - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-12T14:48:13Z
Розсекречено салон нового суперкара Lexus
AutoCentre
2025-07-12T13:34:55Z
"Ніхто не стоїть вище інтересів клубу": Спортінг покарає Дьокереша за неявку на передсезонні збори
Football.ua
2025-07-12T21:40:07Z
Топ-клуб УПЛ продав футболіста, який відмовився грати в Україні через обстріли
ZN UA
2025-07-12T21:27:53Z
Батіста залишив Полісся й повернувся до Південної Америки
Football.ua
2025-07-12T21:13:34Z
Англійські клуби готові оформити трансфер лідера збірної України
24tv
2025-07-12T20:57:44Z
Енді Керролл виступатиме в шостому англійському дивізіоні
Football.ua
2025-07-12T20:57:23Z
Ліверпуль може поборотися за Родріго в разі відходу Діаса
Football.ua
2025-07-12T20:24:12Z
Бігала по корту та кричала: реакція Швьонтек на тріумф на Вімблдоні-2025
24tv
2025-07-12T20:18:24Z
Все залежить від Сашка, – Берінчик зробив прогноз на реванш між Усиком та Дюбуа
24tv
2025-07-12T20:12:04Z
Аталанта зацікавилася Мікаутадзе на тлі продажу Ретегі
Football.ua
2025-07-12T19:54:21Z