MY.UAНовини
Огляд Acer Swift 14 AI: чи має ARM-платформа право на життя?
Огляд Acer Swift 14 AI: чи має ARM-платформа право на життя?

Огляд Acer Swift 14 AI: чи має ARM-платформа право на життя?

0f411347-67e9-4c84-87ee-861d2a47d235

З початку появи перших процесорів на архітектурі x86 пройшло майже пів століття. Здавалося б ніяка сила не здатна конкурувати проти представників сучасних CPU титанів: Intel та AMD. Однак правила гри міняються і от вже до редакції потрапив незвичайний, та якоюсь мірою революційний, ARM лептоп —  Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) на базі Snapdragon X Plus. 

Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5)
56999 грн.

Плюси:

продуктивний ARM процесор; матовий IPS екран; тривалий час роботи в режимі YouTube; режим сумісності з програмами під х86 коректно працює в більшості випадків; швидкий накопичувач; алюмінієвий корпус; тривалий час роботи в енергозаощаджувальному режимі

Купити в

Мінуси:

недостатня кількість оперативної пам’яті; недостатній час роботи в оптимальному режимі в офісних сценаріях; «желейна» клавіатура; NPU поки що рудимент; не підходить навіть для невимогливих ігор; недостатньо функціональне фірмове ПЗ

Купити в
8.2/10
Оцінка ITC.ua

Зміст

  • 1 Технічні характеристики Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5)
  • 2 Комплектація і паковання
  • 3 Дизайн, ергономіка та матеріали
  • 4 Провідні та безпровідні інтерфейси
  • 5 Клавіатура та трекпад
  • 6 Дисплей Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5)
  • 7 Камера та звук
  • 8 Фірмове програмне забезпечення
  • 9 Продуктивність та тести Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5)
  • 10 Автономність, температури та шум
  • 11 Досвід використання 
  • 12 Ціна та конкуренти

Технічні характеристики Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5)

Екран 14,5″, 2560 x 1600 IPS 16:10, 120 Гц, 400 ніт, матовий
Процесор Qualcomm Snapdragon X Plus X1P-64-100 (10 ядер (6P + 4E), 3.4 ГГц, 4 нм, 2024)
Оперативна пам’ять 16 ГБ LPDDR5 (Dual Channel, 8448 МГц)
Накопичувач 1 ТБ M.2 NVMe PCIe 4.0 WD PC SN5000s SN5000S SDEQNSJ-1T00-1014 QLC 
Відеокарта Ardeno GPU
Безпровідні інтерфейси Wi-Fi 7 (802.11be), Bluetooth 5.4 
Провідні інтерфейси

2 x USB 3.2 (Gen1, Type-A) + 2 x USB Type-C (40 Гбіт/с) 

Адаптер Type-C to HDMI

1 x 3,5 мм комбінований аудіороз’єм

Блок живлення 65 Вт; Type-C
Акумулятор 75 Вт*год, 4 елементи, літій-іонний
Вага 1,35 кг
Розміри 32,3 x 23,6 x 1,7 см

Комплектація і паковання

Ноутбук приїхав на огляд в акуратній та зручній коробці, яка умовно поділена на декілька відсіків. Відкривши її ми бачимо верхній відділ з документацією та мінікоробочкою для адаптера Type-C-to-HDMI. У другому відділі лежить сам ноутбук. Справа від нього знаходиться окремий відсік для блоку живлення на 65 Вт та силового кабелю.

Сама коробка виготовлена з переробленої целюлози та придатна до повторної обробки. Збоку класично представлена основна інформація про ноутбук та його серійний номер. Крім того, на фронтальній частині можна помітити цікавий логотип з надписом AI PC. Про нього ми поговоримо дещо згодом.

Дизайн, ергономіка та матеріали

Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) прибув на огляд у солідному кольорі Steel Gray. На мою думку, це один з найпрактичніших варіантів, адже він не збирає на собі відбитки пальців. 

Корпус виготовлений з алюмінієвого сплаву, що й не дивно враховуючи вартість ноутбука. На задній стінці дисплея розміщений надпис Acer, а також фірмовий логотип AI PC, який ми вже зустрічали на коробці.

Спецпроєкти

Товщина Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) складає 17 мм при вазі 1,3 кг. В цілому лептоп якісно зібраний, хоча при надмірному тиску центральна область клавіатури починає прогинатися. Це властиво багатьом лептопам і нічого критичного в цьому немає.

Ноутбук легко відкривається одним пальцем, його петлі широкі та виглядають надійними. При відкриванні лептопа вони зміщують дисплей вниз та дещо підіймають його над поверхнею. Плюс такого рішення полягає в кращому доступі повітря з нижньої частини корпусу. Крім того, ноутбук відкривається на 180 градусів. Це було б дуже зручно при використанні сенсорного дисплея, який на жаль відсутній в цьому екземплярі.

Ноутбук фіксується на поверхні завдяки двом гумовим вставкам, які не дають йому ковзати під час роботи.Якщо приглянутися, то рамка навколо екрана виконана з пластику. На фоні загального виконання це дещо вибивається з функціональної композиції, адже значно гармонічніше виглядала б глянцева скляна поверхня. 

Провідні та безпровідні інтерфейси

Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) комплектується двома портами USB 3.2 (Gen1, Type-A), що розміщені по різні сторони ноутбука. Радує, що Acer не пішла слідом за тенденціями, в яких все менше місця виділяється під класичний Type-A інтерфейс. В моєму випадку я підключав до них клавіатуру з мишкою. 

З лівої сторони можемо знайти два USB Type-C з підтримкою USB 4, до одного з них я приєднав зовнішній SSD. А ось другий Type-C в основному був зайнятий підключенням додаткового монітора через спеціальний комплектний перехідник.  Заряджання пристрою відбувається також через Type-C. 

Спецпроєкти

Окремому HDMI не знайшлось місця в цьому лептопі. Підключившись через перехідник до монітора з роздільною здатністю 2560 х 1440 пікселів Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) зміг забезпечити 120 кадрів на секунду. Хоча сам монітор підтримував 180. Так що раджу вам врахувати цей момент, якщо вам критичний показник частоти. 

Повернувшись до правої сторони можемо знайти один 3,5 мм комбінований аудіороз’єм та два LED індикатора.

Серед безпровідних інтерфейсів у лептопа є швидкісний Wi-Fi 7 (802.11be), який при наявності відповідного мережевого обладнання може демонструвати швидкість 5,8 Гбіт/с. Крім того, Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) комплектується сучасним Bluetooth 5.4, який забезпечує кращу якість звуку, якщо ви користуєтесь TWS навушниками.

Клавіатура та трекпад

Лептоп оснащено низько профільною chiclet-клавіатурою з однозонним підсвічуванням та двоступеневою яскравістю. Їй властива середня гучність при наборі тексту, що не доставлятимете дискомфорту оточенню. Виключення становить тільки лункий звук клавіші-пробілу. 

Зліва по сусідству з Fn на стандартному місці розміщена класична клавіша Ctrl. Справа, біля клавіш керування курсором слідуючи загальним тенденціям виробник розмістив кнопку виклику Copilot від Microsoft. В налаштуваннях Windows ви можете переназначити з неї запуск іншої програми, але чомусь не дозволяється просто повернути для неї класичну функцію правого Ctrl.

У правому верхньому куті знаходиться кнопка Power, місце для якої підібрано не дуже вдало. Її можна випадково натиснути замість Del, якщо ви працюєте з текстом без додаткової клавіатури, тим самим зайвий раз викликавши діалог з вимкнення системи. Також нам доступна фірмова клавіша AcerSense, яка викликає фірмове програмне забезпечення. 

Попрацювавши декілька днів з текстом можна прийти до висновку, що у вас навряд чи виникне бажання постійно користуватися вбудованою клавіатурою, адже хід клавіш недостатньо чіткий та дещо желейний.

Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) комплектується великим тачпадом (126 х 78 мм) з приємною тактильністю. Він в міру чутливий та без проблем розпізнає стандартні жести у Windows 11. В тачпад вбудовано дизайнерський світловий індикатор, який сигналізує про активність штучного інтелекту. Це досить грамотний хід зі сторони розробників, щоб зайвий раз візуалізувати для користувача факт використання ШІ. 

Дисплей Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5)

Цей екземпляр комплектується матовим 14,5-дюймовим IPS дисплеєм з роздільною здатністю 2650 х 1600 пікселів. Співвідношення сторін складає 16:10, а частота оновлення становить 120 Герц. На жаль, в цій конфігурації дисплей не сенсорний, хоча такі версії існують на інших моделях.

Завдяки противідблисковому покриттю ComfyView з ноутбуком комфортно працювати навіть при прямих сонячних променях, якщо поекспериментувати з кутом нахилу. Матриця дисплея ідентифікується програмою AIDA64 як HKC9122. 

Виробником заявлене 100% колірного охоплення sRGB та яскравість 400 Ніт. DCI-P3 трішки не дотягує до 70%, тому не варто розраховувати на якусь серйозну роботу з зображеннями та графікою. Але для середньостатистичних сценаріїв його цілком вистачить. Кольори в цілому приємні, хоча по краях спостерігається нерівномірність підсвітки. Також можна помітити значну ступеневість у градієнті переходу між білим та чорним кольорами.

Камера та звук

Нарешті на складах постачальників закінчились здавалося б безмежні запаси HD матриць. Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) може похвалитися QHD 1440p вебкамерою з механічним закриттям шторки. Їй властиві «шуми» навіть при середньому освітлені, що й не дивно для оптики такого класу. 

Ці недоліки ноутбук намагається згладити силами фірмової утиліти Acer PurifiedView, що використовує можливості вбудованого NPU. В цей момент ми бачимо як індикатор AI на тачпаді починає весело переливатися білим світлом. 

Таким чином на виході отримуємо картинку, наче після фільтра б’ютифікації. Це можна відкоригувати підвищенням параметра «Sharpness». Також в динаміці помітні класичні артефакти ШІ-обробки: ghosting ефект, блюр та дивне роздвоєння зіниць. Явної користі від «нейропокращень» я не помітив. Постобробка з вебкамери й до цього виконувалось тим чи іншим програмним забезпеченням невеликими силами центрального процесора та відеокарти.

Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) підтримує технологію DTS-X, яка генерує просторовий звук. Це додає кращої деталізації у різноманітних звукових режимах. Для цього вам знадобляться додаткові якісні навушники або окрема аудіосистема.

Загалом звук у ноутбуці середньої якості: він гучний, непогано деталізовані високі та середні частоти, однак не вистачає басів. Його цілком вистачить для базового повсякденного використання.

Фірмове програмне забезпечення

В Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) ми можемо відшукати фірмовий центр налаштувань, в якому є п’ять основних вкладок: «Початок»,  «Перевірити» «Особисті настройки», «Центр програм» та «Experience Zone». В них ми можемо здійснювати моніторинг та контролювати температури основних компонентів. 

Там же вибирається режим продуктивності та відображається стан акумулятора. В особистих налаштуваннях всього декілька функцій: режим використання системи, увімкнення захисту очей та вимкнення ефекту підсвічування тачпаду при роботі ШІ.

Як бачимо, функцій та налаштувань дуже мало. Не вистачає як мінімум різноманітніших налаштувань і елементарного обмеження заряду акумулятора, для продовження терміну його експлуатації. Надіюсь, надалі виробник продовжуватиме розвивати своє фірмове ПЗ, дотягнувши його до прийнятного рівня. 

Продуктивність та тести Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5)

Ще декілька років тому ми не могли уявити, що хтось зможе скласти серйозну конкуренцію здавалося б вічним титанам на ринку ноутбучних процесорів. Хоча вперше Microsoft спробувала «подружити» Windows з ARM ще у 2012 році. До недавнього часу процесори з такою архітектурою були прерогативою ноутбуків серії Surface.

В Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) встановлено процесор Qualcomm Snapdragon X Plus X1P-64-100. Він виконаний по техпроцесу 4 нанометри, містить 6 продуктивних та 4 енергоефективних ядра. Обсяг кешу першого рівня складає 2,8 Мб, а другого — 36 Мб. На відміну від останніх представників звичної нам архітектури x86 третій рівень в Oryon відсутній. При максимальному навантаженні частота процесора доходить до 3,4 ГГц. Залежно від обраного режиму («Продуктивний», «Оптимальний»,  «Енергоефективний») коригується значення базових частот. Різницю між першими двома ви навряд побачите, а от в енергозаощаджувальному режимі продуктивність падає приблизно на третину.

TDP процесора складає 40 Вт, що дозволяє рівноцінно порівнювати його з конкурентними рішеннями від Intel (Core Ultra 7 256V, Core Ultra 7 258V) та AMD (Ryzen AI 9 365). Тим більше, що вони також використовуються в серії Acer Swift AI.

Результати тестів Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) не відрізняються від способу живлення. Тобто, немає ніякої різниці, чи ноутбук працює від до зарядного адаптера, чи живиться від вбудованого акумулятора.

Показник Google Octane 2.0 plus замірявся спочатку в ARM браузері, а потім вже на Chrome х86, який працює в режимі сумісності. Це зроблено для того, щоб зрозуміти, наскільки суттєва різниця в продуктивності при виконанні «нерідного коду». Як бачимо, в одноядерному тесті продуктивність у режимі сумісності з x86 падає вдвічі, а в MultiCore — фактично вчетверо.

Браузерні тести WebXPRT 4, Speedometer 3.0 демонструють хороші результати. Цікаво те, що Core Ultra 7 258V приблизно на 20% обганяє наш Snapdragon X Plus X1P-64-100 в одноядерному тесті Octan 2.0 і в той же момент програє 20% у багатоядерному. 

Так само я спробував запустити тест CPU-Z в обох версіях: рідній — ARM, та х86 сумісній. В такому випадку можна наочно побачити, скільки ми втрачаємо швидкодії при використанні класичних додатків. В обох режимах: SingleCore та MultiCore ми спостерігаємо восьмикратне падіння швидкодії в х86. Враховуйте цей аспект, якщо ви зібралися працювати у вимогливих програмних пакетах, які не мають ARM-версій.

Якщо запустити бенчмарк CPU-Z в енергоефективному режимі, то навіть у такому випадку ми отримуємо показники на рівні якогось умовного десктопного Ryzen 5 3600, чого з головою вистачить для рутинних офісних задач.

В Cinebench R23 процесор чомусь не хотів працювати в повну силу. Він скидав частоти до 2.52 ГГц і був завантажений максимум на 75%. В той самий час він не досягав такої температури, щоб це списати на тротлінг. Будемо вважати це багом оптимізації тестової програми.

В Cinebench 2024 такої проблеми не спостерігалося і ноутбук працював стабільно. В багатоядерному тесті він майже наздогнав Apple M1 Max, а в одноядерному навіть перегнав десктопний Ryzen 7 5800X. Так що любителі синтетичних циферок залишаться задоволеними. З усім тим деякі практичні додатки, як, наприклад D5 Renderer, навіть відмовлялись запускатися, жаліючись на невідповідність системним вимогам.

Оскільки AIDA64 не має власної ARM версії, то не варто довіряти її показникам, хоча я і розмістив скриншот тестування пам’яті у галереї. При тривалому годинному стрес-тесті в AIDA64 Qualcomm Snapdragon X Plus X1P-64-100 нагрівався не більше 75 градусів, при цьому скидаючи частоту до 2,5 ГГц.

Пам’ять в Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) працює на блискавичних частотах — 8448 МГц. Але у 2024-2025 роках варто ставити як мінімум 32 ГБ ОЗУ, адже навіть Windows 11 ARM без запущених програм займає цілих 8 гігабайтів пам’яті. Тому користувачу лишається зовсім небагато для своїх робочих потреб.

Ну і нарешті прийшов час перевірити славнозвісні технології штучного інтелекту. Пікова швидкість вбудованого NPU складає згідно з заявами виробника 45 TOPS (Трильйонів операцій на секунду). Забігаючи наперед, цей показник нагадав мені ситуацію, коли у твоєму авто 300+ кінських сил, але на старті слизька дорога і передній привід. Ти давиш на газ, а колеса банально не можуть зачепитися за поверхню. Вся потужність залізного коня розчиняється в буксуванні та клубах диму.

Так само і з NPU, під капотом у нього багато «сил», але реалізувати їх він поки не може. Причому не по своїй вині, а тому, що розробники софту ще не встигли навчитись з ним працювати.

Бенчмарк Результат
CPU-Z, Single (ARM Balance) 675
CPU-Z, Multi (ARM Balance) 6639
CPU-Z, Single (ARM Energy effective) 492
CPU-Z, Multi (ARM Energy effective) 4321
CPU-Z, Single (x86) 79
CPU-Z, Multi (x86) 779
AIDA64 Cashe and Memory Benchmark, Mb/S (x86)

Read – 119 770

Write – 44 626

Copy – 63 595

Speedometr 3.0 (ARM Balnce) 24,1
Octane 2.0 Plus (ARM Balance)

Octan Score – 79 559

Multi Score – 551 662

Octane 2.0 Plus (x86)

Octan Score – 40 606

Multi Score – 127 319

GeekBench 6 (ARM Balance)

Single Core – 2397

Multi Core – 13 034

GeekBench 6 Opne CL Score (ARM Balance) 20 836
WebXPRT 4 (ARM Balance) 260
Cinebench 2024 (ARM Balance)

Single Core – 104

Multi Core – 729

Завдяки індикатору на тачпаді можемо візуально оцінити, коли насправді активний нейропроцесор. Я бачив його роботу тільки у двох сценаріях: при обробці зображення з вбудованої вебкамери при онлайн-зустрічах, та при тесті GeekBench AI. До того ж його завантаження в піку складало максимум 70% і було нерівномірним навіть в синтетичному тесті.

Програма для офлайнової генерації зображень Amuse v.2.3.2. після введеного промту просто вилітала на робочий стіл без попереджень, Fooocus тим паче не працює ні з чим окрім дискретних рішень від NVIDIA. Єдиний хто погодився хоч якось функціонувати — LM Studio і то він використовував суто властивості центрального процесора без NPU.

В нашому екземплярі Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) стояв швидкий SSD M.2 NVMe накопичувач WD PC SN5000s місткістю 1 ТБ, він підтримує передачу даних по шині PCIe 4.0. При заповненому на 70% розділі він показав чудові результати читання та запису в різних режимах.

Qualcomm Adreno не являється ігровим ядром, тому його задача просто виводити зображення на наш дисплей. Я спробував запустити деякі ігри та в більшості випадків мене очікувало фіаско. Вони або не запускались, або демонстрували низький FPS, або працювали некоректно. Крім того, на ARM досить проблематично моніторити звичні нам показники. FPS Monitor відмовлявся працювати, MSI Afterburner працював з перемінним успіхом, але демонстрував суто частоту кадрів і то не у всіх проєктах. Зате старий-добрий FRAPS не розгубився і впевнено показував жовті циферки в куті екрана. 

Qualcomm Snapdragon X Plus X1P-64-100 + Ardeno GPU

Гра Середній FPS
CyberPunk Cyberpunk Phantom Liberty (1080p, Low, FSR – Ultra Performance) 25
The Witcher 3: NextGen (720p, Low) 42
Horizon Zero Dawn (720p, Low, FSR Quality) 25
Genshin Impact (720p, Low, FSR Quality) 38
GTA 5 (720p, Low, FSR Quality) 41
Counter-Strike 2 (720p, Low) 51

Якщо ви зібрались грати на Acer Swift 14 AI у CyberPunk 2077, The Witcher 3, чи Silent Hill 2 Remake, то раджу дивитися в сторону конфігурацій на базі Intel та AMD. Адже навіть запустивши Counter-Strike 2 на мінімальних налаштуваннях у 720p в режимі «бій на смерть» я став легкою здобиччю для місцевих стрільців. Нескінченні статори та фризи не давали можливості навіть прицілитись у суперника. 

Автономність, температури та шум

Більшість майбутніх покупців ARM лептопів плекає великі надії саме на високу автономність, низький нагрів і як наслідок — тиху роботу свого майбутнього девайсу. І тут у мене для вас дві новини: одна хороша, а друга погана. З якої починати? Напевно, по традиції з гіршої. 

Якщо ви думаєте, що ваш Windows-лептоп в робочих завданнях працюватиме 20 годин без підзарядки та при цьому буде холодний, як лід та тихий, як подих вашого котика, то вас чекає сюрприз. 

Я декілька днів користувався Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) у своїх класичних робочих сценаріях. Вони не включали нічого надзвичайного: робота в браузері, некваплива обробка зображень у Photoshop 2024 та трошки ресурсомісткого спеціалізованого ПЗ. В такому режимі ноутбук пропрацював 5 годин 23 хвилини в збалансованому режимі та середній яскравості екрана з вимкненим переходом на енергозаощадження. Спочатку я вирішив, що це результат завантажених і встановлених оновлень системи. Вдруге я отримав схожий результат.

Коли температура CPU досягала 47 °C в оптимальному режимі, запускалась система охолодження. Шелест турбін не гучний, цей показник доходив до 45 децибелів на відстані 30-40 сантиметрів від клавіатури. Температури підіймалися до 74-75 градусів за Цельсієм, а нагрів корпуса у найгарячішій точці в районі клавіатурного блоку становив близько 44-46 °C при тривалому навантаженні. Температура в кімнаті при вимірюванні не перевищувала 23 °C.

А тепер прийшов час хорошої новини. В YouTube тесті з оптимальним режимом та середньою яскравістю ARM архітектура продемонструвала чудову оптимізацію, що дозволила протриматися ноутбуку 14 годин 25 хвилин. Це трохи більше, ніж можуть собі дозволити моделі на AI процесорах Intel і тим більше AMD.

Наступний тест я провів у енергозаощаджувальному режимі. Наперед скажу, що він мені сподобався найбільше. Адже паралельно з достатньою продуктивністю вентилятори майже ніколи не вмикалися. У такому сценарії я отримав якраз те, що надіявся побачити, так би мовити, «у дефолтному режимі»: тишу, низькі показники нагріву та енергоефективність. Температури в такому випадку не підіймалися вище 56 градусів за Цельсієм. Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) зміг забезпечити 8 годин 35 хвилин безперервної офісної роботи. Якщо його максимально навантажити, то він зможе протриматися приблизно 1 годину і 40 хвилин.

Зарядка від 0 — 80 % займає 1 годину 10 хвилин, при цьому енергометр показує споживання до 66 Вт.  Щоб досягнути «заповітної сотні» повного заряду нам знадобиться трохи менш ніж дві години. 

Літій-полімерний акумулятор ноутбука ємкістю 75 Вт/год розміщується класично в нижній частині лептопа. Система охолодження реалізована у вигляді двох турбін зі спільною теплотрубкою, які видувають гаряче повітря вверх до дисплея.

Досвід використання 

Я використовував Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) сім днів, намагаючись охопити ширший спектр користувацьких сценаріїв. Одразу зауважу, що я поціновувач якомога універсальніших пристроїв, які підтримують різні операційні системи, в тому числі й Linux.

Заглянувши у BIOS я надіявся побачити там можливість завантажитись з флеш-носія, але такого вибору не було. При спробі вибрати завантажувальний пристрій у меню вибору, лептоп відмовлявся бачити флешку попри всі маніпуляції. 

Також мені не вистачало окремого порту HDMI, тому підключаючись до зовнішнього монітора, залишалось три вільних  порта USB. Якщо ж я ставив ноутбук на зарядку, то  вибір обмежувався лише двома доступними Type-A. 

Іноді мені траплялися дивні дежавю, наче я тестую якусь Linux-збірку, у якій періодично виникають якісь випадкові події або щось некоректно працює. Наприклад не працював мій улюблений інтерполятор SVP та моніторинг частоти кадрів. З усім тим абсолютна більшість класичного x86 сумісного програмного забезпечення без проблем функціонувала, в тому числі Photoshop та офісні програми. 

Я був приємно здивований, що коректно встановились x86 драйвера на мою клавіатуру та програмне забезпечення для керування зовнішнім монітором. Однак він міг працювати максимум на частоті 120 Герц через фірмовий Type-C-to-HDMI перехідник, хоча по специфікаціях мій монітор підтримує 180 Гц.

Я так і не зміг повноцінно пограти на ньому, але він і не позиціюється для таких цілей. Старенька GTA: San-Andreas також відмовилась працювати на такому залізі, хоча чудово проходиться на вбудованій графіці Intel семирічної давності.

Мені сподобався енергоефективний режим лептопа, в якому немає ніякого шуму при достатній швидкодії та автономності. Ну і в черговий раз похвалю тривалу роботу під час перегляду відео на YouTube. Також порадувало, що на ARM платформі нарешті повноцінно працює додаток гугл-диск. 

Ціна та конкуренти

Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) можна придбати за ціною 56999 гривень. Конкурентів у нього не так багато, адже пристрої на ARM платформі все ще досить екзотичний товар. Більшість з них взагалі не продається офіційно в магазинах, тому ціни можуть відрізнятись в нижчу сторони. 

Lenovo Yoga Slim 7 14Q8X9 пропонує глянцевий OLED з роздільною здатністю 2944×1840 пікселів та кращу контрастність, хоч і при меншій частоті. Бонусом йде підтримка технологій Dolby Atmos, HDR10, Dolby Vision та DisplayHDR 600 True Black, що оцінять поціновувачі мультимедійного контенту. Також він комплектується 12-ядерним процесором X1E-78-100 й тачпадом зі скляним покриттям.

Dell Inspiron 14 Plus 7441 пропонує меншу місткість батареї, всього 54 Вт*год, але намагається це компенсувати швидкою зарядкою.  В нього такий самий процесор, як і в нашому Acer та рівноцінний об’єм ОЗУ. Його екран підтримує частоту всього 60 Гц, що не сподобається любителям плавної анімації.

Ну й останній опонент — HP EliteBook Ultra G1q 14 також пропонує дисплей з меншою частотою і яскравістю. Він як і два попередніх лептопи комплектується сенсорним екраном. Також містить продуктивніший процесор Snapdragon X Elite X1E-78-100 та кращу веб-камеру, однак коштує значно дорожче за Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5).

8.2/10
Оцінка ITC.ua
Автономність
8
Хороша автономність в режимі YouTube та в Енергозаощаджувальному режимі. Недостатня автономність в оптимальному режимі при офісній роботі.
Продуктивність (БЖ)
9
Хороша продуктивність в нативних ARM програмах.
Продуктивність (АКБ)
9
Продуктивність від АКБ не відрізняється від живлення з розетки.
Екран
8
IPS-екран з частотою 120 Гц та яскравістю 400 Ніт.
Дизайн, ергономіка
8
Стриманий дизайн та практичний колір. Незручна клавіатура.
Якість збирання, матеріали
8.5
Хороша збірка без люфтів та скрипів, алюмінієвий корпус.
Енергоефективність, шум
8
Систему охолодження чутно в Оптимальному режимі. В енергозаощаджувальному режимі СО майже ніколи не вмикається. Хороша енергоефективність у режимі YouTube.
Ціна
7.5
Висока вартість враховуючи реальні можливості пристрою.
Якість звучання
8
Середня якість вбудованих динаміків. Підтримка DTS-X.

Висновок:

Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) виявився дуже неоднозначним та екзотичним лептопом. Він пропонує можливості, до яких ще не готова індустрія програмного забезпечення, а також, частково, самі операційні системи. Йому поки що не вистачає гнучкості класичної x86 архітектури, для якої створено величезну кількість ПЗ та операційних систем. Але вже тепер ноутбук без проблем запускає абсолютну більшість програмного забезпечення у режимі сумісності та з часом з’являтиметься все більше рідного ПЗ під ARM. Варто пам’ятати, що в режимі сумісності з програмами x86 ми втрачаємо значну частину швидкодії.

В Cinebench 2024 Snapdragon X Plus X1P-64-100 переганяє навіть десктопний AMD Ryzen 7 5800X. Однак показники в різних синтетичних тестах все ще мінливі.

Функції вбудованого NPU поки що залучаються лише в синтетичному тесті Cinebench AI та при роботі з вбудованою вебкамерою. З офлайновими нейромережами для генерації зображень виникають проблеми та вильоти, тому що вони поки що як слід не оптимізовані під ARM та NPU. Також ноутбук не підійде для любителів пограти у різноманітні (в тому числі невимогливі) комп’ютерні ігри.

Acer Swift 14 AI (SF14-11-X6V5) підійде невимогливому користувачу для звичайних офісних завдань. Цьому сприятиме матовий яскравий екран та енергоефективний режим, що дозволить в такому випадку працювати понад вісім годин, без суттєвого нагріву процесора в абсолютній тиші.

Купити в
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Міноборони Польщі прокоментувало втечу українських військових з навчань у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-01-08T16:22:36Z
Українцям обіцяють кардинальні реформи житлової політики
Знай
2025-01-08T16:21:30Z
«Свої.City» створив спецпроєкт про знищені вулиці Миру у зруйнованих росіянами містах сходу
Детектор М
2025-01-08T16:19:21Z
У Данії і Швеції стежать за двома кораблями РФ, які два дні кружляють в одній протоці
InternetUA
2025-01-08T16:19:15Z
Над військовою базою «Рамштайн» у Німеччині активізувалися російські дрони
УкраинФорм
2025-01-08T16:18:22Z
"Величезний магніт": яке місто обрала чверть вступників для навчання у вишах
24tv
2025-01-08T16:09:36Z
Україна звернулася по допомогу: Фінляндія вперше передала засоби радіологічного захисту
Фокус
2025-01-08T15:54:06Z
8 січня – день народження видатного поета Василя Симоненка. Факти з життя
ГЛАВКОМ NET
2025-01-08T15:54:04Z
Британія анонсувала розробку морського безпілотника для України
InternetUA
2025-01-08T15:43:01Z
Польща закрила генконсульство у Санкт-Петербурзі
УкраинФорм
2025-01-08T16:24:14Z
"Кров іде з грудної клітки": Зеленський показав перші кадри після авіаудару по Запоріжжю
24tv
2025-01-08T16:24:05Z
Присутність Сил оборони на Курщині ставить на паузу російський варіант врегулювання війни – експерт
TSN
2025-01-08T16:21:38Z
Пашинян відповів на звинувачення Алієвим Вірменії у «фашизмі»
УкраинФорм
2025-01-08T16:21:36Z
Зеленський - про заяву Трампа щодо членства України в НАТО: Не треба робити швидких висновків
УкраинФорм
2025-01-08T16:21:08Z
МЗС Данії: Гренландія може стати незалежною, але не штатом США
УкраинФорм
2025-01-08T16:21:03Z
Зеленський сподівається на підтримку Фінляндії під час її головування в ОБСЄ
УкраинФорм
2025-01-08T16:19:20Z
У Туреччині створили підрозділ для кіберзахисту
УкраинФорм
2025-01-08T16:19:09Z
Росія цинічно вдарила по Запоріжжю: момент прильоту потрапив на відео
24tv
2025-01-08T16:18:08Z
Скандал на "Міс Всесвіт 2024": чому одну з учасниць конкурсу краси позбавили титулу
24tv
2025-01-08T16:24:06Z
На "1+1 Україна" покажуть відреставрований культовий фільм Сергія Параджанова "Колір граната"
TSN
2025-01-08T16:21:24Z
Зірка "Друзів" Ліза Кудров шокувала, як після смерті Меттью Перрі знайшла записку від нього
TSN
2025-01-08T16:21:15Z
Зірка TikTok подав до суду на свою дівчину за те, що вона його кинула – фото
TSN
2025-01-08T16:09:48Z
10 найпопулярніших фільмів на Netflix, які закохали у себе українців
24tv
2025-01-08T15:54:00Z
Юрій Ткач на милих кадрах показав, як із дружиною та 9-річною донькою відпочиває в Карпатах
TSN
2025-01-08T15:39:21Z
Стендап-комікеса Алла Волкова шокувала сумою найбільшого гонорару: скільки заробила за концерт
24tv
2025-01-08T15:39:02Z
Українська комедія встановила рекорд касових зборів, обійшовши міжнародні прем’єри
ГЛАВКОМ NET
2025-01-08T15:36:46Z
Дружину Григорія Решетніка з трьома дітьми не впустили до Польщі: "Розвернули на кордоні"
TSN
2025-01-08T15:03:07Z
Рятувальники нагадали про правила безпеки для запобігання отруєнню чадним газом і продуктами горіння
Комсомольская правда
2025-01-08T16:24:08Z
Дим затягнув пів міста: на нафтобазі в російському Енгельсі вибухнув другий резервуар
Фокус
2025-01-08T16:21:57Z
Найстрашніша авіатроща в історії української авіації: подробиці збиття Боїнг-737 над Тегераном
TSN
2025-01-08T16:21:35Z
Слон влаштував погром на релігійному святі: постраждало понад 20 людей
TSN
2025-01-08T16:21:25Z
В Росії ввели режим надзвичайної ситуації через удар України: що відомо
GlavRed
2025-01-08T16:19:48Z
Правоохоронці затримали підозрюваного у вбивстві чоловіка в Коростенській громаді
Украина Криминальная
2025-01-08T16:15:04Z
Пошкодження кабелів: Фінляндіія заявила про дефекти затриманого танкера
1News
2025-01-08T16:12:54Z
Переможниця "Холостяка" в епіцентрі пожеж у Лос-Анджелесі: "Такого жаху ніколи не відчувала"
24tv
2025-01-08T16:09:20Z
На Харківщині судитимуть чоловіка, який систематично ґвалтував своїх неповнолітніх доньок
Мій Харків
2025-01-08T16:09:16Z
Пішов у СЗЧ та підбурив на це своїх бійців: затримано командира однієї з рот 155-ї бригади
ГЛАВКОМ NET
2025-01-08T16:15:30Z
На Дніпропетровщині знищать 300 тонн пельменів: все заради екології
24tv
2025-01-08T16:09:21Z
США надали матеріали для відновлення газовидобуток у Полтавській області
Европейская правда
2025-01-08T15:34:27Z
USAID передала Україні модульні споруди для встановлення на кордоні з Румунією та Молдовою
УкраинФорм
2025-01-08T15:30:23Z
Подружжя збирало дані про розміщення українських засобів РЕБ та ППО на Сумщині та Харківщині
Украина Криминальная
2025-01-08T15:30:16Z
Жителька Запоріжжя допомогала окупантам організувати вибори: тепер може "сісти" на 12 років
Политека
2025-01-08T15:27:30Z
Похмуро, місцями дощитиме, але без морозів: прогноз погоди на 9 січня
24tv
2025-01-08T15:27:12Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 16.00 08.01.2025
Украина Криминальная
2025-01-08T15:18:51Z
Із майже захопленого Курахового люди можуть виїхати лише через фільтраційні напрямки — Філашкін
ZN UA
2025-01-08T15:16:26Z
Рада відновила обов’язкову систему моніторингу викидів парникових газів
УкраинФорм
2025-01-08T16:16:19Z
Українські порти у 2024 р збільшили обробку вантажів майже на чверть
AgroNews
2025-01-08T16:16:18Z
До загального фонду місцевих бюджетів торік надійшло близько 451 мільярдів
УкраинФорм
2025-01-08T16:09:09Z
Підвищення акцизів: на скільки зросли ціни на автогаз у мережах АЗС
ZN UA
2025-01-08T16:06:35Z
Майнери стикаються з новими викликами: що означає остання динаміка попиту на біткойн
InternetUA
2025-01-08T16:01:29Z
В Україні виготовляють комплектуючі для хорватських машин розмінування
УкраинФорм
2025-01-08T16:00:54Z
Цінам на сою прогнозують зростання у перші місяці року
AgroPortal
2025-01-08T16:00:29Z
Як зріс долар в Україні у 2024 році: статистика НБУ
24tv
2025-01-08T15:54:22Z
Кращі з кращих: яка компанія з орбіти "Нової пошти" зробила важливий прорив
24tv
2025-01-08T15:39:12Z
Парма підписала захисника Молде Ф'єртофта
Football.ua
2025-01-08T16:21:08Z
"Класика легкої ваги": глава Top Rank оцінив наступний бій непереможного українця
24tv
2025-01-08T16:09:51Z
Витіснив голкіпера збірної Іспанії: Жирона заявить перспективного українця на Ла Лігу
24tv
2025-01-08T15:48:45Z
Вест Гем оголосив про звільнення Лопетегі
Football.ua
2025-01-08T15:45:56Z
Ворскла посилилася капітаном молодіжної збірної Косова
Football.ua
2025-01-08T15:24:42Z
Топовий екстренер Ліверпуля Юрген Клопп ще не дав згоди на приїзд в Україну – ЗМІ
24tv
2025-01-08T15:06:55Z
Не розслабляйся, хлопче, – Берінчик вперше звернувся до свого непереможного суперника
24tv
2025-01-08T14:51:34Z
Дешам оголосив про свій відхід з посади головного тренера збірної Франції після ЧС-2026
Football.ua
2025-01-08T14:48:35Z
Відомий український голкіпер Бандура оголосив про завершення кар'єри
УкраинФорм
2025-01-08T14:36:52Z
Що робити, коли гумка холодильника погано прилягає: елементарна хитрість
24tv
2025-01-08T16:24:20Z
Ніколи не забувайте їх чистити: 6 найбрудніших місць на кухні
24tv
2025-01-08T16:18:30Z
Гороскоп Таро на 9 січня для всіх знаків Зодіаку: прислухайтеся до своєї інтуїції
Политека
2025-01-08T15:43:33Z
Як швидко позбутися плям від дезодоранту на одязі: простий засіб, що рятує навіть чорне
TSN
2025-01-08T15:39:52Z
Чим відрізняються 2 дівчини: лише геній знайде відповідь за 25 секунд
GlavRed
2025-01-08T15:27:55Z
Є у кожного: як прочистити засмічення за допомогою двох інгредієнтів
GlavRed
2025-01-08T15:27:24Z
Геть все, що було до цього: неймовірно ніжне картопляне пюре без молока і масла
24tv
2025-01-08T15:21:54Z
5 найвишуканіших парфумів з ароматом ванілі: чоловіки обожнюють ці запахи
24tv
2025-01-08T15:21:32Z
2 знаки зодіаку, які в січні стануть щасливими в особистому житті
24tv
2025-01-08T15:06:02Z
"Робота кипить": розробники STALKER 2 продовжують працювати над грою і обіцяють багато цікавого
InternetUA
2025-01-08T16:21:50Z
Найцініша кров у світі: вчені розповіли, як підковоподібний краби рятують людські життя
TSN
2025-01-08T16:21:07Z
Snapdragon X йде у десктопи: Lenovo показала міні-ПК на платформі Qualcomm
ITC
2025-01-08T16:03:09Z
Другий сезон «Гри в кальмара» містить кіноляп, подібний до стаканів Starbucks у «Грі престолів»
ITC
2025-01-08T16:03:01Z
ASUS Zenbook A14 – конкурент MacBook Air з чипом Qualcomm та автономністю до 32 годин
ITC
2025-01-08T16:03:00Z
Маск закликав згорнути місячну програму NASA
Portaltele
2025-01-08T15:48:26Z
У Венесуелі зафіксували сплеск росту користувачів VPN
Детектор М
2025-01-08T15:43:20Z
Google DeepMind створює команду для моделювання світу
24tv
2025-01-08T15:39:02Z
Індукційна чи електрична: у чому різниця та яку плиту краще обрати
24tv
2025-01-08T15:33:42Z
В Україні зареєстрували перші ліки на основі канабісу — іспанські краплі
Комсомольская правда
2025-01-08T15:48:21Z
З цими проблемами на забере ТЦК: які діагнози звільнять від мобілізації
Знай
2025-01-08T14:12:07Z
Чому пальці морщаться від води, але зовсім не у всіх: насправді це корисно
Фокус
2025-01-08T12:36:44Z
Як кава впливає на мікробіом кишечника: результати нового дослідження
24tv
2025-01-08T12:36:08Z
Черги по 50 годин: лікарні Британії не можуть впоратись із кількістю хворих
ГЛАВКОМ NET
2025-01-08T12:03:51Z
Фатальний удар: учені з'ясували, що травма голови може активувати сплячі в нас віруси
Фокус
2025-01-08T10:36:41Z
В Україні зафіксували за місяць майже тисячу нових випадків туберкульозу
УкраинФорм
2025-01-08T10:33:48Z
У Києві виявили перший випадок вірусу з Китаю: чим він небезпечний і що радять лікарі
TSN
2025-01-08T10:09:35Z
До Програми медгарантій увійшли психіатрична допомога і дослідження ПЕТ-КТ
УкраинФорм
2025-01-08T09:51:59Z
Маленька ракета: Suzuki Jimny отримав недорогу заряджену версію
Фокус
2025-01-08T16:12:49Z
Перший тест нового Дастер в Україні та перші здивування і незрозумілості
Топ Жир
2025-01-08T16:12:04Z
Porsche розширила сімейство 911 новою версією Carrera S
AutoCentre
2025-01-08T16:06:41Z
Skoda презентувала електромобіль із запасом ходу майже 600 км
ГЛАВКОМ NET
2025-01-08T15:15:30Z
"Убивця" Ferrari: непоказний 40-річний Audi продають за ціною нового суперкара
Фокус
2025-01-08T15:12:10Z
Нова угода дозволить ZF оснастити електромеханічними гальмами майже 5 млн автомобілів
AutoCentre
2025-01-08T15:10:09Z
Автовикуп: актуальне рішення для швидкого продажу авто
Топ Жир
2025-01-08T14:36:11Z
Hyundai засвітив спецверсію Ioniq 5
AutoCentre
2025-01-08T14:10:16Z
Renault Master в Україні переобладнали для потреб людей з інвалідністю
AutoCentre
2025-01-08T13:10:26Z