В НБУ спростували інформацію щодо блокування банківських рахунків за часте зняття готівки
В НБУ спростували інформацію щодо блокування банківських рахунків за часте зняття готівки
Нацбанк спростовує інформацію щодо нібито блокування банківських рахунків за часте зняття готівки (більше трьох разів) та за часте використання готівкових кредитів. Про це повідомили у пресслужбі регулятора.
"Окремі медіа та телеграм-канали розповсюджують недостовірну та маніпулятивну інформацію про те, що українцям можуть блокувати банківські рахунки за часте зняття готівки – більше трьох разів на місяць, особливо у великих сумах, та за часте використання готівкових кредитів. Наголошуємо, що ця інформація не відповідає дійсності", – зазначили в НБУ.
Як зазначили в НБУ, деякі медіа, які розповсюджують таку інформацію, посилаються на "рекомендації НБУ щодо посилення фінансового моніторингу в Україні" і не зазначаючи конкретні документи.
В НБУ пояснили, що в жодних рекомендаціях, листах, нормативно-правових актах чи інших офіційних документах вимог щодо блокування рахунків за проведення таких операцій немає.
"Банки, платіжні та фінансові установи продовжують діяти та здійснювати належну перевірку своїх клієнтів виключно в межах законодавства з питань фінансового моніторингу, застосовуючи ризик-орієнтований підхід", – наголосили в пресслужбі.
Повідомлялось, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) очікує в 2025 році ліквідацію ще кількох невеликих банків. Враховуючи їх незначний вплив, ринок не відчує їх ліквідації.