Українцям розповіли, коли ФОП можуть не сплачувати військовий збір.
Як передає"Хвиля", про це пише "24 Канал", посилаючись на дані Державної податкової служби.
У 2025 році підприємці першої та другої груп єдиного податку повинні будуть сплачувати військовий збір, який складає 800 гривень. Водночас деякі категорії підприємців можуть бути звільнені від цього обов'язку за певних обставин.
Зокрема, як пише видання, ФОП можуть не сплачувати військовий збір протягом одного календарного місяця в році:
- під час відпустки,
- під час хвороби, якщо у підприємця є затверджена виписка з Електронного реєстру листків непрацездатності (лікарняний від 30 днів і більше).
Увагу також звертають на те, що інформацію про періоди щорічної відпустки або тимчасової непрацездатності необхідно подавати одночасно із заявою в довільній формі. Підприємці 1-ї та 2-ї груп єдиного податку, які не мають найманих працівників, звільняються від сплати військового збору.
Ця пільга викладена у Перехідних положеннях Податкового кодексу України, які передбачають звільнення від сплати військового збору для підприємців, які мають на це право.
Військовий збір для працюючих за наймом підвищується з 1,5% до 5% від усіх видів доходів, включаючи зарплату. Фізичні особи-підприємці на I, II і IV групах єдиного податку тепер повинні сплачувати військовий збір у розмірі 10% від мінімальної зарплати. Для цих підприємців також вводиться обов'язкова звітність по військовому збору.
Однак податковий консультант Михайло Смокович звернув увагу на те, що ця інформація не повністю відповідає дійсності.
"Протягом 1 місяця в році ФОП дійсно може скористатися правом на податкові канікули і на 1 і 2 групі не платити ні військовий збір, ні єдиний податок. Це за умови, що ФОП не має найманих працівників і в цей місяць не отримував доходу. А ось другий пункт - це фейк. Не існує пільги по військовому збору за фактом відсутності найманих працівників", - пояснив він.
Важливо зазначити, що в пунктах 1.13 Перехідних положень ПКУ йдеться, що ФОП на єдиному податку 1 і 2 групи без найманих працівників звільняються від військового збору на одномісячний термін протягом року, якщо оформили податкову відпустку або можуть підтвердити хворобу випискою з Електронного реєстру листків непрацездатності.
Тобто, ВС доведеться сплачувати у встановленому порядку всім фізичним особам-підприємцям 1 і 2 групи, які не використовують найману працю. Відсутність співробітників жодним чином не впливає на цей податковий обов'язок.
Нагадаємо, в Україні зросли податки на продаж нерухомості.