Про це повідомляє24 Канал із посиланням на телеканал TV2. До слова,Гренландія до 1953 року була данською колонієюі досі залишається самоврядною територією цієї країни, але з 2009 році має право на вибір незалежності і навіть декілька років тому презентувала проєкт конституції.
Як у Данії та Панамі реагують на заяви Трампа
Прем'єрка Данії Метте Фредеріксен наголосила, що Гренландія "не продається", а її майбутнє мають визначати самі мешканці острова.
Гренландія не продається. Важливо, щоб майбутнє Гренландії визначали самі гренландці, а не ще хтось,
– сказала вона.
Фредеріксен не підтримує ідеї "зміни Гренландією свого власника", а також закликала зберігати спокій щодо цього питання.
У Панамі також відреагували на заяви Трампа, який говорив прозахоплення Панамського каналу військовим шляхом.
Глава МЗС Хав'єр Мартінес-Ача Васкес наголосив, що Панамський канал без будь-яких обговорень належить Панамі, передає BBC.
"Суверенітет нашого каналу не підлягає обговоренню і є частиною нашої історії боротьби", — сказав він.
Васкес також нагадав про позицію президента Панами Хосе Рауль Муліно, який наголосив, що "кожен квадратний метр" каналу і прилеглої території належав і належатиме лише його державі.
Панамський канал – це судноплавний канал, що з'єднує Панамську затоку Тихого океану з Карибським морем і Атлантичним океаном. Він був відкритий у 1920 році та будувався під егідою США. Штати контролювали його до 31 грудня 1999 року, після чого канал передали Панамі.