Про це повідомив у Телеграмі Прем'єр-міністр Денис Шмигаль за результатами наради щодо стану виконання заходів із розмінування у 2024 році, передає Укрінформ.
"Підсумували результати 2024 року та окреслили коло завдань на цей рік... Серед планів на 2025 рік: провести роботи з технічного обстеження територій на площі в 31 тис. кв. км; впровадити нові інноваційні технології, зокрема з використанням безпілотників та роботизованих комплексів; створити Реєстр територій забруднених або ймовірно забруднених", - поінформував глава уряду.
За його словами, у планах також розбудова навчального центру для саперів, що створюється за підтримки Японії, і створення міжвідомчої тренувальної бази, де працюватимуть з мінно-пошуковими собаками та собаками-детекторами.
Шмигаль доручив першій віцепрем’єр-міністерці – міністерці економіки Юлії Свириденко посилити координацію між усіма міністерствами та відомствами, що залучені до розмінування, для виконання поставлених завдань.
"Для нас принципово розмінувати державу за роки, а не за десятиліття. Завдяки залученню сучасних технологій це цілком можливо. Загалом до 2033 року відповідно до Національної стратегії протимінної діяльності ставимо мету повернути у використання 80% територій, які зазнали безпосереднього впливу війни", - наголосив він.
Прем'єр-міністр поінформував, що з першого року повномасштабної війни площа потенційно замінованих земель України зменшилась із 174 тис. до близько 139 тис. кв. км, і це результат нетехнічного обстеження територій та їх розмінування Силами оборони й операторами протимінної діяльності.
Зокрема, у 2024 році підрозділи ДСНС та Національної поліції очистили майже 695 кв. км території та знищили понад 133 тис. мін і снарядів. Загалом від початку повномасштабної війни силами рятувальників та правоохоронців розміновано близько 2,1 тис. кв. км українських земель.
"Сьогодні на українському ринку працюють 73 оператори протимінної діяльності. Запущений механізм компенсації 100% вартості послуги з розмінування для аграріїв. Вже підписано більше 50 угод для сільгоспземель у чотирьох регіонах. Україна має понад 200 розмінувальних машин, зокрема українського виробництва. Плануємо збільшувати їх число, а також посилювати ремонтну базу", - зазначив Шмигаль.
Під час наради присутні заслухали першу віцепрем’єр-міністерку – міністерку економіки, міністра внутрішніх справ, міністра аграрної політики, першого заступника міністра оборони, представників Центру гуманітарного розмінування, ДСНС, Головного управління протимінної діяльності Міністерства оборони, представників МЗС.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів вніс зміни до постанови, що врегульовує порядок використання коштів для компенсації витрат за гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель.
Фото: t.me/Denys_Smyhal