MY.UAНовини
«Шапіто» в Раді, загроза свободі слова, «пряма лінія» «пітерського гопника»: огляд інформаційних каналів за 18—20 грудня 2024 року
«Шапіто» в Раді, загроза свободі слова, «пряма лінія» «пітерського гопника»: огляд інформаційних каналів за 18—20 грудня 2024 року

«Шапіто» в Раді, загроза свободі слова, «пряма лінія» «пітерського гопника»: огляд інформаційних каналів за 18—20 грудня 2024 року

На «Еспресо» застерігали від тиску на свободу слова, на 24-му закликали не хейтити Орбана, на «Прямому» критикували Верховну Раду.

Тем для обговорення у вечірніх етерах чотирьох інформаційних каналів (24-го, «Еспресо», «FreeДом» і «Прямого») було чимало — візит президента Зеленського до Брюсселя для участі в саміті Євроради, «посередницькі» зусилля прем’єра Угорщини Орбана, миротворчі плани обраного президента США Дональда Трампа, історія з представником ОПЗЖ Юрієм Бойком, масштабна ворожа кібератака на державні реєстри України та низка інших.

Варто зазначити, що, як і раніше, всі канали щодня проводять збори на потреби Збройних Сил України.

24-й: хейт Орбана, ознаки Третьої світової, секрет мирного плану Трампа

18 грудня ведуча Ольга Білан запитувала керівника Центру громадської аналітики «Вежа» Валерія Клочка про його очікування від поїздки президента Зеленського до Брюсселя для участі в неформальній зустрічі європейських лідерів і саміті Європейської ради.

«Не знаю порядку денного, але роблю припущення… Допомога Україні — сьогодні одне з ключових питань», — відповів гість. За його словами, Європа, яка «тільки те і робить, що готується до приходу Дональда Трампа», збентежена, як зробити, щоб Україна не впала, бо вони самі не готові воювати. Треба шукати шляхи зупинити агресора.

Ольга Білан та Валерій Клочок в етері 24 каналу

«Ви абсолютно все правильно говорите, — резюмувала ведуча, — дочекаємося ще офіційних заяв і повідомлень». У відповідь на запитання Ольги Білан «що це за ультиматум з боку Орбана?» (малася на увазі реакція угорського прем’єра на критику з боку президента Зеленського через спроби посередництва) Клочок назвав відповідь Зеленського «дуже різкою та емоційною»: «Він створив підґрунтя для продовження неприємної для нас у дипломатичному сенсі «полеміки»… Ми не потребуємо посередництва, але не можна не рахуватися з тим, що в Орбана гарні стосунки з Трампом, «не варто хейтити Орбана, він на це не заслуговує», — сказав Валерій Клочок.

У розмові з ведучим Олексою Кібкалом воєнний експерт Сергій Грабський висловив думку, що Євросоюз і Велика Британія зацікавлені в перемозі України. «У нас немає іншого виходу, ніж велика потужна перемога», — своєю чергою сказав ведучий.

Дипломат, посол України в США у 2015—2019 роках Валерій Чалий на прохання ведучого прокоментував слова Трампа про те, що він поки що не запросив Володимира Зеленського на свою інавгурацію, але був би радий його присутності. За словами Чалого, на інавгураціях президентів США інші країни кілька разів поспіль представляли посли. Якщо ж традиція змінилася, українській дипломатії, посольству варто докласти зусиль, щоб президент України отримав офіційне запрошення.

19 грудня в етер вмикалася з Брюсселю головна редакторка сайту 24 каналу Анастасія Зазуляк, яка докладно розповіла про пресконференцію президента Зеленського та його зустрічі з європейськими лідерами, зокрема генсеком НАТО Рютте та президентом Франції Макроном. Ведуча Альбіна Підгірняк пообіцяла обговорити зі своїми гостями основні тези Володимира Зеленського, а також так звану «пряму лінію» Путіна, яка відбулася того ж дня. Однак політичному коментатору Ігорю Чаленку, який долучився до етеру, ведуча першим поставила запитання, чи готовий Трамп «влаштувати такий собі бюджетний шатдаун», пояснивши свою цікавість тим, що від цього залежить надання допомоги Україні. Відповідь Чаленка звелася, по суті, до того, що внутрішньополітична боротьба між республіканцями й демократами продовжиться. Про Путіна теж ішлося, зокрема гість не погодився з ведучою, що риторика Путіна не змінилася. На його думку, змінилася на гірше для нас, у війні Росії проти України є ознаки Третьої світової, Путін й надалі залучатиме армії своїх союзників по «вісі зла».

Альбіна Підгірняк та Анастасія Зазуляк в етері 24 каналу

20 грудня ведуча Ольга Білан розпитувала політичного коментатора Олега Саакяна про ймовірність зустрічі Трампа і Путіна та її доцільність. На думку гостя, зустріч ймовірна, адже справи Росії не такі гарні, як вони кажуть. Трамп мусить зрозуміти, що Путін не здатний домовлятися, тож слід переходити до плану «Б». Щоправда, поки незрозуміло і з планом «А»: за висловом Олега Саакяна, ключовий секрет мирного плану Трампа в тому, що його (плану) наразі не існує. На прохання ведучої прокоментувати слова словацького прем’єра Роберта Фіцо щодо припинення Україною з 1 січня 2025 року транзиту російського газу Олег Саакян відповів, що не є фахівцем у газовому ринку, але складається враження, що Фіцо маніпулює — заробляти на українській крові негоже.

Ольга Білан та Олег Саакян в етері 24 каналу

Натомість співрозмовник ведучої Альбіни Підгірняк Володимир Фесенко розповів, що йдеться не про вольове раптове рішення України, а про закінчення угоди, якої дотримувалися навіть під час повномасштабної війни. Словаччина заробляла на цьому транзиті, тож зараз так проти його припинення. Мала зиск і Молдова, в ЄС зараз думають, як їм допомогти. Для решти Європи проблем немає, пояснив Фесенко. За його словами, антиукраїнська позиція Фіцо провокує відповідне ставлення з нашого боку, мовляв, якщо ви так, то чому ми маємо враховувати ваші потреби?

«Еспресо»: «ганебний» телемарафон, «відсохлі прищики», український Моссад у дії

18 грудня однією з тем «Великого етеру» з Василем Зимою стала невдала спроба Верховної Ради виключити представника ОПЗЖ Юрія Бойка  (наразі Бойко очолює депутатську групу «Платформа за життя та мир») із парламентського Комітету з прав людини. За словами члена фракції партії «Європейська солідарність» Олексія Гончаренка, з яким спілкувався на цю тему ведучий, «вся історія з Бойком — це повна ганьба, причому показова». На думку Гончаренка, ця людина має сидіти в тюрмі, а не у Раді, але представників ОПЗЖ тримають у Раді, тому що «слугам народу» потрібні під час голосувань їхні голоси. Цікаво, що цю тезу з невеликими варіаціями повторювали майже всі, хто тими днями коментував цю тему, і не лише на «Еспресо». (Додамо, що наступного дня Юрія Бойка таки виключили зі складу комітету — «ДМ»).

Олексій Гончаренко та Василь Зима в етері «Еспресо»

Ще однією темою розмови Василя Зими з Гончаренком стала інформація, що компанія «Кінокіт», згідно зі звітом Рахункової палати про аудит майна та закупівель Верховної Ради за 2020—2023 роки, без конкуренції отримала підряди на понад 250 млн грн для виготовлення контенту телеканалу «Рада». «Чи ця історія матиме якесь продовження? Раз — і кудись пішли 250 млн гривень», — запитав ведучий. За висловом Гончаренка, «витрачати кошти на всю цю дурню в таких умовах — божевілля». Ведучий, вочевидь, цілком поділяв цей погляд.

У програмі «Вердикт» глядачів і гостей запитували, чи стане 2025 рік роком завершення війни проти України. Наприкінці програми ствердно на це запитання відповіли 42% учасників опитування.

За словами першого гостя ведучого Сергія Руденка, колишнього генпрокурора України, капітана Збройних Сил Юрія Луценка, 2025-й стане роком припинення вогню і політичного перезавантаження, після чого нова влада робитиме все, щоб війна не відновилася. У нинішнього президента на наступних виборах шансів немає, вважає Юрій Луценко: «Нам потрібен верховний головнокомандувач, а не асфальтоукладник».

Розмова торкнулася ще багатьох тем, зокрема ліквідації в Москві російського генерала, начальника військ хімзахисту Ігоря Кирилова, яка стала однією з багатьох подібних ліквідацій. «Мені здається, що той український Моссад, про який так багато мріяли на початку війни, вже має наповнення, практику і на правильному шляху», — сказав із цього приводу Луценко.

Другий співрозмовник Руденка, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь, відповідаючи на запитання щодо очікувань від 2025 року, передусім уточнив формулювання — не війна в Україні, а війна Росії проти України. Звісно, у 2025 році ця війна, яка триває насправді століттями, завершитися не може, пояснив Самусь. Може бути заморожений цей етап війни — це залежить зокрема й від того, як швидко Трампу вдасться переконати Путіна в необхідності такого заморожування.

19 грудня співрозмовником ведучого Великого етеру Василя Зими був політичний коментатор Володимир Цибулько. Коментар вийшов на диво оптимістичний: за словами пана Цибулька, план обраного Трампом спецпредставником США з питань України та Росії Кіта Келлога (пан Цибулько називав Келлога Келюгом), який нині розганяють медіа, станом на квітень, коли був оприлюднений, не виглядав як замирення коштом України. «Будь-яке замирення коштом України буде поразкою США, і там це розуміють», — говорив Цибулько. Особливо, мовляв, на тлі того, як агресор драпає зі Сирії. «Сирія — відірвана нога путінського режиму, який точно не сороконіжка, ознаки російської величі відсохли, як прищики, — сипав образними порівняннями Цибулько. — Путін не перемагає ніде, план Келюга треба переписувати».

Володимир Цибулько та Василь Зима в етері «Еспресо»

Тема отримала продовження в програмі «Вердикт», глядачів і учасників якої запитували, чи вважають вони, що Україна готова до мирних переговорів, ініційованих Трампом. Забігаючи наперед, зазначимо, що «так» відповіли 9% учасників голосування, решта вважають, що Україна не готова.

Свого першого співрозмовника, народного депутата VІІІ скликання, нині аеророзвідника Ігоря Луценка ведучий запитав, яким бачиться майбутній мир тим, хто зараз на передовій. За словами Ігоря Луценка, ситуація на фронті не сприяє укладенню мирної угоди чи угоди про перемир’я: ворог достатньо успішно просувається вперед, бачить певну слабкість українців і використовує її, перш за все на Покровському напрямку. Щоб переконати Путіна зупинитися, потрібні інші аргументи — нафтове ембарго, наприклад, або постачання Україні певної специфічної зброї, яка допоможе спинити ворожу навалу, розповів Ігор Луценко.

Другий гість програми, колишній заступник голови СБУ Віктор Ягун, на прохання Сергія Руденка прокоментував операцію з ліквідації російського генерала Кирилова. «Я не прихильник того, щоб спецслужби брали на себе відповідальність за подібні речі. Але немає ще в нас такої культури…», — сказав Ягун. Він також запропонував розглянути версію, що одного з генералів, які дуже багато знали, прибрали самі росіяни.

Віктор Ягун та Сергій Руденко в етері «Еспресо»

Із шеф-редактором журналу «Країна» Максимом Розумним Сергій Руденко обговорював зокрема пропозицію Путіна влаштувати «технологічну дуель» та реакцію на цю пропозицію президента Володимира Зеленського — як на пресконференції в Брюсселі, так і в мережі Х, де Зеленський, за висловом Руденка, «назвав Путіна словом, яке починається на “довбо…”». Розумний своєю чергою згадав фільм Олексія Навального про палац Путіна під Геленджиком, одна з кімнат якого була облаштована для гри в солдатики. Путін перебуває в іншій реальності, й сподіватися, що він із цього стану вийде на якісь переговори, даремно, прокоментував Максим Розумний.

20 грудня однією з тем «Великого етеру» була масштабна ворожа кібератака на державні реєстри України. За словами експерта з кібербезпеки Костянтина Корсуна, «це не катастрофа, але серйозно і болюче». Саме через недостатню захищеність систем і даних від несанкціонованого доступу вибори онлайн у сучасній Україні неможливі, сказав Корсун.

У етері показали також гарний сюжет про плетіння різдвяних павуків (солом’яних прикрас) із майстринею Марією Іванишин.

Програму «Вердикт» за відсутності її постійного ведучого Сергія Руденка провела Христина Яцків. Одним із її запитань до гостя — дипломата, колишнього посла України в США, голови правління Українського кризового медіацентру Валерія Чалого — було про різку реакцію президента Зеленського на «пропозицію» Путіна щодо «технологічної дуелі»: «Як це сприйматимуть наші партнери?». На думку Чалого, подібний стиль за кордоном сприймуть не всі, і не тому, що не заведено опускатися до рівня терориста. «Я би підібрав інші слова. Мені здається, ми побачимо, що той, хто порадив президентові відреагувати саме так, можливо, його підставив», — припустив Чалий. В Україні всі підтримали, але назовні інакше — емоції не повинні розмивати головне, а головне те, що Путін — передусім воєнний злочинець, тож на цьому і треба весь час наголошувати.

Учасницями другої частини п’ятничного «Вердикту» — традиційного журналістського клубу — стали журналістка і політична психологиня Лариса Волошина (в студії) та журналістка «Радіо Свобода» Катерина Некреча (відеозв’язком). Обоє зійшлися на думці, що реалізувати ідею виборів в інтернеті сьогодні в Україні практично неможливо, а суспільство має бути поінформоване про можливі наслідки кібератаки на державні реєстри. «Хотілося б почути чесні відповіді, що сталося, чи потрапили до рук ГРУ якісь дані, — сказала Катерина Некреча. — І щоб західні партнери усвідомили масштаб небезпеки».

Лариса Волошина Катерина Некреча та Христина Яцків в етері «Еспресо»

Приділили медійниці увагу й тому, що Комітет ВР із правоохоронної діяльності вдруге рекомендував до повторного читання законопроєкт №10242 про відповідальність за опублікування даних із реєстрів у його нинішній редакції, який, з точки зору Медіаруху, медійних та правозахисних організацій, містить суттєві загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні. «Інформація має бути захищена, журналістика і свобода слова не можуть бути необмеженими аж до медіакілерства, — сказала Лариса Волошина. — Але бігати за журналістами й забороняти їм публікувати те з реєстрів, що комусь не подобається, після того, як по наших реєстрах пів року шастали іноземні хакери, — це абсолютно смішно. Очевидно, що це порушення свободи слова». Катерина Некреча своєю чергою висловила сподівання, що суспільний розголос сприятиме тому, що рішення народних депутатів свободі слова не загрожуватиме. За словами пані Катерини, в нас є кілька проєктів, що оприлюднюють суспільно важливу інформацію, завдяки якій відбуваються позитивні зміни, зокрема й у військовій сфері.

До слова, згідно з підсумками опитування «Вердикту», ідею виборів у інтернеті підтримують лише 4% глядачів «Еспресо», решті така ідея наразі не подобається.

«FreeДом»: «перемога дипломатії», «пітерський гопник», північнокорейці у війні

18 грудня ведучі Тетяна Іванська та Сакен Аймурзаєв обговорювали спроби послабити так званий тіньовий флот Росії з капітаном І рангу запасу, колишнім заступником начальника штабу ВМС Андрієм Риженком. «Чому їх не можна торпедувати?» — запитав Сакен Аймурзаєв. Запитання викликало в гостя посмішку. «Розумієте, ми ж цивілізовані люди, — відповів Риженко. — На цих суднах російська тільки нафта, все інше — не російське…».

Решта коментарів стосувалася ситуації на фронті (Олексій Гетьман) і зовнішньополітичних питань (Володимир Фесенко, Сергій Джердж, Олексій Левченко). Зі завідувачкою програми славістики в університеті імені Вашингтона і Лі в штаті Вірджинія (США) Анною Бродською-Кроткіною ведучі говорили про наміри Трампа закінчити війну проти України. Вжите Кітом Келлогом порівняння війни Росії проти України з боксерським рингом, а Трампа — з рефері, можливо, прийнятне для Америки, але образливе для України, сказав ведучий. «Наскільки воно доречне загалом?». За словами гості, це «мерзенне порівняння, яке ставить Україну на одну дошку з жорстоким аморальним агресором». Це порушення демократичних принципів і поваги до закону. Анна Бродська-Кроткіна також сказала, що помічники обраного президента мають велике значення, адже сам Трамп, судячи з його слів і виступів, не дуже в курсі, плутає Україну з Сирією, Київ з Алеппо. Це сумно.

Тетяна Іванська, Анна Бродська-Кроткіна та Сакен Аймурзаєв в етері «FreeДом»

Жодного гостя-росіянина того дня у вечірньому етері каналу не було.

19 грудня вечірній етер, який вели Сакен Аймурзаєв і Кароліна Король, розпочався насиченим, як завжди, сюжетом кореспондентки каналу Альони Грамової про ситуацію в Покровську.

Альона Грамова в етері «FreeДом»

Сюжет про припинення з 1 січня 2025 року транзиту російського газу доповнив коментар експерта енергетичного ринку Геннадія Рябцева.

Речника Української добровольчої армії «Південь» Сергія Братчука ведучий попросив «літературно» схарактеризувати «пропозицію» Путіна щодо «технологічної дуелі». «Літературно дуже важко», — відповів Братчук і назвав Путіна «недомірком» і «пітерським гопником». Сергій Братчук дав оцінку і північнокорейським військовим, які беруть участь у війні Росії проти України: «Хороша фізпідготовка, але не знайомі з методами сучасної війни. Для росіян вони не люди, ними намагаються закрити дірки… Нам необхідно протриматися у цій війні хоча б на день довше, ніж ворог», — резюмував Братчук.

За словами російського воєнного експерта Яна Матвеєва, Кремль намагався приховати участь північнокорейців у війні, бо розумів, що це шкодить його репутації…

Професор Ігор Айзенберг запропонував відвезти Кіта Келлога, коли той приїде в Україну, в Бучу й інші місця, де Росія чинила звірства. Ведуча Кароліна Король сумнівалася, що це вплине як на уявлення самого спецпредставника Келлога, так і на позицію Дональда Трампа. «Треба робити все можливе, щоб переконати їх і надалі підтримувати Україну», — підкреслив гість.

Завершився інформаційний вечір, можна сказати, на позитиві: політичний коментатор Ігор Попов назвав візит президента Зеленського до Брюсселя «своєчасним й інформативним», а правозахисник Павло Лисянський оцінив те, що Генасамблея ООН вперше визнала війну Росії проти України загарбницькою, «іншим рівнем, перемогою дипломатії». На резонне запитання ведучих, яке прикладне значення матиме це рішення, адже «формулювань уже було багато», гість спрогнозував потужну інформаційну хвилю аж до порушення питання про виключення Росії з ООН через невиконання Росією вимог Генасамблеї.

20 грудня запропоновані ведучими Тетяною Іванською та Юрієм Кулінічем теми оригінальністю не вразили — шанси України витратити заморожені активи Росії, ймовірність мирних переговорів, так звана «пряма лінія» Путіна.

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков зокрема не погодився з ведучою, яка назвала Віктора Орбана посередником між Трампом і Путіним. За словами Пашкова, Орбан займається самопіаром, а Трамп не потребує посередників.

Зате твердження Тетяни Іванської, що «дуже хотілося б уже побачити пряму лінію Путіна у кардіолога», ані в її колеги, ані у гостя, політичного коментатора Олексія Буряченка, жодних заперечень не викликало. До слова, Буряченко теж назвав Путіна «пітерським гопником».

«Прямий»: боротьба з «телеграм-помийками», «шапіто» в Раді, Порошенко та боги війни 

18 грудня у «Вечорі про головне», як і на інших інформканалах, з подачі ведучого Олександра Близнюка говорили про «співпрацю» ОПЗЖ з владою, запланований на січень візит Кіта Келлога, ймовірність мирних переговорів, законопроєкт №10242 про відповідальність за публікування даних із реєстрів. Зокрема голова підкомітету з питань забезпечення діяльності народних депутатів Комітету Ради з питань Регламенту та організації роботи ВРУ Олег Синютка (фракція партії «Європейська солідарність») сказав, що не знає, сміятися чи плакати, але в нього таке враження, що влада взяла курс на вибори. А також — що в тих, чиї руки піднімуться проголосувати за законопроєкт №10242, слід шукати «не статки й не крадене, а зв’язки з московитами». Крім того, справді боротися треба з «телеграм-помийками» і російською пропагандою. «Влада має не шукати ворогів в особі журналістів, а очищати інформаційний простір від російських помийок, які сьогодні справді засвічують і вбивають», — резюмував Синютка.

Перша заступниця голови Комітету з питань цифрової трансформації Кіра Рудик (фракція партії «Голос») зі свого боку визнала, що позиція України на міжнародній арені зараз є складною і не найкращою. Водночас пані Кіра покладає надії на візит до Києва спецпредставника Трампа Кіта Келлога, сподіваючись, що він, побачивши й відчувши все на власні очі, змінить свою думку і риторику, як і багато інших візитерів. Крім того, вона сподівається, що наша влада і дипломатія докладуть зусиль, щоб переконати Кіта Келлога насамперед у потребах України щодо зброї.

Олександр Близнюк, Кіра Рудик та Олег Синютка в етері каналу «Прямий»

Ведучий програми «Люди війни» Матвій Ганапольський гиготів із нібито фото Дмитра Медведєва біля ялинки з пляшок; влаштовував, за його власним висловом, «голосуваннячко» щодо того, чим має займатися Зеленський після президентства — політикою чи знову шоубізнесом; переплутав ім’я гості, назвавши народну депутатку від «Євросолідарності» Марію Іонову Мариною, аж вона змушена була його виправляти…

Низку серйозних тверджень промовив під час увімкнення в етер військовий експерт Сергій Грабський — зокрема щодо того, що «тільки масоване застосування всіх ресурсів, наявних в України та наших західних союзників, бойове застосування цих ресурсів може примусити росіян відійти або зникнути як нація. Іншого варіанту в нас немає». Питання будь-яких переговорів, на думку Грабського, «технічно не може розглядатися до 2027—28 років». Однак ведучий, схоже, пропустив ці слова повз вуха, бо швиденько попрощався з гостем і запитав присутнього в студії політичного коментатора Тараса Загороднього, чи вважає той можливим «дипломатичний шлях».

У програмі «Прямий контакт» Ганапольський вкотре намагався пояснити, «чому ми тут, в Україні, говоримо про Росію, цілу годину говоримо?»: мовляв, залежимо від того, коли Російська імперія розвалиться. «Вона вже мертва, гниє, але ще про це не знає…», — повідомив Ганапольський.

19 грудня співпраця ОПЗЖ з владою та невдала спроба Верховної Ради виключити Юрія Бойка з парламентського Комітету з прав людини, а також майбутній візит Кіта Келлога і «розмови про мир» стали провідними темами ще однієї програми — токшоу «Вже на часі», яке теж вів Олександр Близнюк. Цього разу вів самотужки, без своєї постійної співведучої Світлани Орловської.

У програмі взяли участь народні депутати Софія Федина («Європейська солідарність»), Анна Скороход (позафракційна), Михайло Цимбалюк («Батьківщина») і Єлизавета Ясько («Слуга народу»). Тобто формально балансу думок дотрималися, хоча саме пані Єлизаветі ведучий ставив найсуворіші запитання.

Детальний розбір токшоу — в огляді «ДМ».

У програмі «Люди війни» сталася заміна ведучого — 19 та 20 грудня її замість Матвія Ганапольського вів Павло Рольник. До студії запросили ексурядовця Павла Розенка, а вмикався в етер народний депутат Дмитро Микиша, член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Ведучий представив гостя як позафракційного, проте з’ясувалося, що позафракційним той став буквально за кілька годин до етеру, вийшовши з фракції «Слуги народу». Пан Микиша довго розказував, чому вийшов із фракції, і чому в Раді «шапіто». «Це слово, мабуть, поділяє й український народ, — сказав ведучий, пославшись на оприлюднені КМІС підсумки соціологічного дослідження, згідно з якими респонденти вважають, що діяльність кожної окремої парламентської фракції радше перешкоджає, ніж сприяє розвитку держави. Водночас найвищу оцінку опитаних отримала фракція «Європейської солідарності».

Соціологічне дослідження КМІС

Чимало уваги в програмі приділили зовнішній політиці, зокрема дипломат Володимир Хандогій сказав, що ми занадто багато говоримо про угорського прем’єра Віктора Орбана, що не завадило ведучому розмову з наступним гостем, політичним коментатором Максимом Джигуном, почати з обговорення того ж таки Орбана. А професор Манхеттенського університету Ігор Айзенберг жорстко прокоментував зроблене Кітом Келлогом порівняння України та Росії з боксерами на рингу: «Якщо він був щирий, це жахливо, він продемонстрував жахливе нерозуміння того, що відбувається. Або йому доведеться зрозуміти, або буде погано». Щоправда, ведучого такий прогноз, вочевидь, не зачепив, уточнювальних запитань він не ставив.

Загалом ця програма «Люди війни» вийшла доволі цікавою й інформативною, особливо в порівнянні з програмами Матвія Ганапольського.

20 грудня у «Людях війни» йшлося зокрема про ранковий ракетний удар по столиці, а також про призначення двадцяти нових послів, імовірність виборів онлайн, реакцію Зеленського на «пропозицію» Путіна щодо «технологічної дуелі», кібератаку росіян на державні реєстри України, опитування КМІС, згідно з яким більшість респондентів бачить на чолі уряду Національної єдності Петра Порошенка. Не обійшлося й без сюжету про те, як Петро Порошенко привіз на фронт дрони, РЕБи, зарядні станції, шини й іншу допомогу, а військові йому подарували футболку з написом «Артилерія — боги війни. Честь, відвага, перемога» і прапор 27-ї бригади.

Скриншот на головній: етер програми «Вже на часі», канал «Прямий»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Володимир Зеленський
Політик
373 згадки
Дональд Трамп
Політик
313 згадок
Роберт Фіцо
Політик
51 згадка
Віктор Орбан
Політик, Чиновник
33 згадки
Дмитро Медведєв
Політик
20 згадок
Олексій Гончаренко
Політик
5 згадок
Володимир Фесенко
Блогер і експерт
4 згадки
Сергій Братчук
Чиновник, Силовий блок
2 згадки
Петро Порошенко
Політик, Бізнесмен
2 згадки
Юрій Бойко
Політик, Бізнесмен
1 згадка
Ігор Айзенберг
Блогер і експерт
Тарас Загородній
Блогер і експерт
Ігор Луценко
Політик
Юрій Луценко
Політик
Дмитро Микиша
Політик
Олексій Навальний
Політик
Ігор Попов
Політик, Чиновник
Павло Розенко
Політик
Олег Саакян
Громадській діяч, Блогер і експерт
Олег Синютка
Політик, Чиновник
Анна Скороход
Політик
Софія Федина
Громадській діяч, Діяч культури
Володимир Хандогій
Політик, Чиновник
Володимир Цибулько
Політик, Діяч культури
Валерій Чалий
Політик, Чиновник
Єлизавета Ясько
Політик, Блогер і експерт
Хто покинув МастерШеф 15 у 10-му випуску: репетиція фіналу та кулінарний крокодил
Факти ICTV
2025-05-03T20:40:02Z
DISCOMAN - "Фантастична" – 2 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-03T20:31:25Z
Олена Кравець зізналася, як ставиться до скандального Винника та його позиції: "Емоційні тортури"
TSN
2025-05-03T20:14:08Z
Відома блогерка Анна Алхім зганьбилася ставленням до української мови: "Головне — набита вишиванка"
TSN
2025-05-03T20:13:45Z
39-річна вдова Г'ю Гефнера виходить заміж удруге: хто став її новим нареченим і як він освідчився
ТСН
2025-05-03T20:13:37Z
Онуфрійчук показала підрослого сина та який конфуз трапився на його першому дні народженні
TSN
2025-05-03T20:13:33Z
Дружина Решетніка виїхала з України без чоловіка та дітей і назвала причину
TSN
2025-05-03T20:12:54Z
Відомий художник ХІХ століття зобразив на картині жінку з «ґаджетом» у руках
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T20:12:35Z
48-річна Олена Кравець розкрила секрети догляду за собою та які процедури краси робить
TSN
2025-05-03T20:12:16Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Жах для росіян на фронті: Франція збільшила виробництво AASM Hammer в інтересах України
Telegraf
2025-05-04T01:09:36Z
Апеляційний суд США заблокував рішення про відновлення роботи «Голосу Америки»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T00:57:25Z
Ексспівробітник СБУ припустив, що Путін планує на параді 9 травня
24tv
2025-05-04T00:27:24Z
РФ готує польові табори: названо чисельність угруповання для удару по Європі
GlavRed
2025-05-04T00:27:21Z
"Голос Америки" відновить роботу, у Радіо Свобода ситуація складніша
ZN UA
2025-05-04T00:09:20Z
Вучича виписали з лікарні, але йому довелося скасувати усі заходи в найближчі дні
24tv
2025-05-03T23:54:40Z
У партії Фіцо розповіли, чи поїде він на парад 9 травня до Москви
TSN
2025-05-03T22:27:51Z
"Підлаштовують картинку": українці В США вийшли на контрпротест до російського "безсмертного полку"
Фокус
2025-05-03T21:57:05Z
Тариф на світло: чи зросте він для побутових споживачів у травні
ZN UA
2025-05-04T00:13:08Z
Нафтогаз показав, скільки платить топ-менеджерам під час війни: вам таке й не снилося
Хвиля
2025-05-03T23:06:39Z
Дефіцит, податки та нафтова криза: економіка Росії "котиться на дно"
Хвиля
2025-05-03T22:00:28Z
В Україні стрімко здешевшав салатний овоч
TSN
2025-05-03T21:27:25Z
США підтримали продаж Україні засобів для F-16 на $310 млн
ТСН
2025-05-03T20:15:28Z
Курс валют на вихідні, 3-4 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
ТСН
2025-05-03T20:14:20Z
Угодою про копалини Україна прискорить інвестиції в енергетику - гендиректор ДТЕК Тімченко для FOX
ТСН
2025-05-03T20:11:30Z
Чим відрізняються "старі" й "нові" долари та чому це важливо
24tv
2025-05-03T19:06:44Z
Чи повинні платити податок на землю люди з 3 групою інвалідності
24tv
2025-05-03T19:06:26Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Швеція планує суттєво збільшити виплати мігрантам за добровільне повернення додому
ZN UA
2025-05-04T01:27:07Z
Гороскоп на травень 2025 для Риб: чого чекати в коханні, фінансах і на роботі
GlavRed
2025-05-04T00:45:58Z
"Жаби в окропі": адмірал США зробив тривожну заяву про війну з Китаєм за Тайвань
Хвиля
2025-05-04T00:15:18Z
Дівам не варто поспішати, а в Скорпіонів усе сповільниться: астрологічний прогноз на рунах на 4 травня 2025 року
TSN
2025-05-04T00:09:10Z
"Він заважає, коли збуджений": знайдено кота з найдовшим хвостом у світі
Фокус
2025-05-03T23:57:36Z
Травень принесе прибуток: які ТОП-6 знаків отримають фінансовий сюрприз
GlavRed
2025-05-03T22:27:24Z
Війна, день 1165. Морський дрон збив російський винищувач Су-30
Football.ua
2025-05-03T22:01:04Z
День ангела 3 травня: кого та як вітати з іменинами
ТСН
2025-05-03T21:21:27Z
Дрони атакували три райони Києва: наслідки атаки по столиці
ZN UA
2025-05-04T00:48:36Z
ДСНС показала кадри та повідомила наслідки обстрілу Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T00:18:14Z
У Кривому Розі жінка вигадала розбійний напад, аби не віддавати борг
Украина Криминальная
2025-05-03T23:33:28Z
Кількість постраждалих через атаку РФ на Київ зросла
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T23:30:29Z
Вибухи в Черкасах 4 травня: внаслідок атаки виникло кілька пожеж
Факти ICTV
2025-05-03T22:48:31Z
На Закарпатті чоловік забив сусідського собаку до смерті на очах у дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T22:45:39Z
Столичний ТРЦ зазнав пошкоджень через атаку дронів: перші кадри наслідків
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T22:39:02Z
Горять будинки, пошкоджено Dream Town: "шахеди" впали у спальних районах Києва, деталі
Фокус
2025-05-03T22:36:56Z
Вночі 3 травня росіяни атакували Україну ударними дронами: де пролунали вибухи
ТСН
2025-05-03T22:18:38Z
Потепління клімату сприятиме поширенню грибків-убивць — дослідження
ZN UA
2025-05-03T23:49:04Z
Що краще для здоров’я — гірчиця чи кетчуп: лікарка дала остаточну відповідь
TSN
2025-05-03T20:12:36Z
Як позбутися плісняви на стінах: ефективні поради
TSN
2025-05-03T20:10:07Z
Зробіть це негайно: як підготувати шкіру до літнього сезону
24tv
2025-05-03T18:03:29Z
Учені знайшли причину ожиріння десятків мільйонів людей: нею виявилися певні препарати
Фокус
2025-05-03T16:42:45Z
Який найкращий час для народження дитини
24tv
2025-05-03T15:15:09Z
Гарні новини: вчені знайшли спосіб рятувати важкохворих немовлят завдяки свинячим серцям
Фокус
2025-05-03T15:06:08Z
Гриби проти хвороби Паркінсона: вчені заявили, що псилоцибін може боротися із захворюванням
Фокус
2025-05-03T14:36:54Z
Зниження цін на ліки: Держпродспоживслужба відзвітувала про результати перевірок аптек
ZN UA
2025-05-03T12:37:36Z
Як зріст дитини впливає на її успішність у школі
Gazeta UA
2025-05-04T00:00:37Z
Як почистити фільтр у пральній машині: вона одразу почне працювати краще
ТСН
2025-05-03T21:21:59Z
Ця ягода повинна бути всюди: рецепт оригінального салату з полуницею від переможниці "МастерШеф"
24tv
2025-05-03T20:36:37Z
На Дів чекає оновлення, а Левам слід надихати: гороскоп за картами Таро на 3 травня 2025 року
ТСН
2025-05-03T20:15:21Z
Домашні засоби, які очистять шампури і сітку гриль за дві секунди: відмиєте навіть застарілий жир
ТСН
2025-05-03T20:13:04Z
Чи можна їсти шоколад з білим нальотом: про що він говорить
ТСН
2025-05-03T20:12:41Z
Як правильно висадити троянду навесні
TSN
2025-05-03T20:11:36Z
Чим підживити троянди, щоб вони рясно квітнули: розчиніть у воді одну речовину
ТСН
2025-05-03T20:11:28Z
Залишитесь без урожаю: ці рослини в жодному разі не можна садити поряд з картоплею
ТСН
2025-05-03T20:10:58Z
Удар на стику фронтів: Росія змінила маршрут наступу на Донеччині
ZN UA
2025-05-04T01:04:15Z
Росіяни атакували ударними дронами Запоріжжя: поліція показала перші хвилини після прильотів
Gazeta UA
2025-05-03T23:30:07Z
Атака на Київ 4 травня: є численні пошкодження житла, постраждали діти
Telegraf
2025-05-03T23:24:48Z
Росіянам вдалося просунутися на кількох напрямках: огляд фронту від ISW
24tv
2025-05-03T23:06:27Z
Загарбники обстріляли Херсон: одна людина загинула — ОВА
TSN
2025-05-03T22:15:50Z
У Києві пролунали вибухи — сили ППО працюють над ліквідацією загрози в небі
TSN
2025-05-03T21:57:05Z
Україну атакували російські дрони: озвучено напрямок руху
TSN
2025-05-03T21:48:36Z
Окупанти вдарили по Донеччині – двоє загиблих, є постраждалий
Лига
2025-05-03T21:33:22Z
Бійці "Азову" вшанували пам'ять загиблих побратимів на Полі почесних поховань у Львові
24tv
2025-05-03T21:21:30Z
Тер Штеген дав коментар після першого матчу з вересня
Football.ua
2025-05-03T21:34:34Z
Барселона насилу здолала Вальядолід
Football.ua
2025-05-03T21:01:18Z
Інтер не без проблем обіграв Верону
Football.ua
2025-05-03T20:51:48Z
Турецький клуб планує підписати Довбика на фоні його нестабільності в Ромі
24tv
2025-05-03T20:45:27Z
Фірміно — перший в історії переможець Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів АФК
Football.ua
2025-05-03T20:19:32Z
Верес у меншості не впорався з Оболонню
Football.ua
2025-05-03T20:10:54Z
Ді Лоренцо — про скудетто Наполі: Ми не відчуваємо тиску
Football.ua
2025-05-03T20:04:53Z
Українець Забарний допоміг "Борнмуту" сенсаційно обіграти "Арсенал" в АПЛ
ZN UA
2025-05-03T19:40:55Z
Буяльський — про лаву запасних Динамо: Їм зайнятися немає чим було
Football.ua
2025-05-03T19:36:27Z
Ця Toyota вважає себе Bugatti, Ford та Nissan
Топ Жир
2025-05-03T23:45:48Z
Цей Hummer EV втратив 45 тисяч доларів вартості, так і не виїхавши з автосалону
Топ Жир
2025-05-03T22:15:42Z
Хтось витратив 3 тисячі доларів на підроблений Bentley з електроприводом, який заправляють бензином
Топ Жир
2025-05-03T21:45:00Z
Чи настав час, щоб автовиробники повернулися до випуску простих автомобілів без зайвих функцій?
Топ Жир
2025-05-03T19:15:38Z
Формула-1: особистий залік пілотів та команд у 2025 році
Факти ICTV
2025-05-03T18:42:40Z
Genesis GV90 кидає виклик BMW та Cadillac завдяки потужності електромобіля
Топ Жир
2025-05-03T16:48:26Z
Люкс від Lucid обернувся для власника лише розчаруванням та кошмарами
Топ Жир
2025-05-03T16:30:26Z
Реєстрація авто по-новому: ключові зміни для водіїв та штрафи 2025 року
Хвиля
2025-05-03T15:00:07Z
Водії "полиняють" майже на 500 гривень: штрафуватимуть за фари
Знай
2025-05-03T13:51:36Z
Samsung Galaxy S25 FE з застарілим процесором з’явиться восени
InternetUA
2025-05-04T01:01:48Z
Макрон привітав розробників хітової Clair Obscur Expedition 33
InternetUA
2025-05-04T00:01:26Z
Firefox може опинитися під загрозою зникнення без угоди з Google
InternetUA
2025-05-03T23:04:02Z
ШІ допоміг вченим розшифрувати обвуглений сувій
Gazeta UA
2025-05-03T22:39:15Z
Тепер красунечка: українка насмішила мережу, показавши, як підстригла тую
Telegraf
2025-05-03T22:33:40Z
Конфлікт тягнеться роками. Цукерберг згадав, як Apple заважала зростанню Meta
InternetUA
2025-05-03T21:22:31Z
Трамп на чверть збирається урізати бюджет NASA, але фінансувати проєкти Маска
ZN UA
2025-05-03T21:19:23Z
Хакери атакують відомі британські бренди
InternetUA
2025-05-03T21:12:01Z
Україну 3 травня накрила потужна магнітна буря: як уберегти себе
ТСН
2025-05-03T20:14:37Z