У минулому році на українські ресурси було здійснено понад 4300 кібератак
Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, в 2024 році опрацювала 4315 кіберінцидентів. Це на 69,8% більше, ніж роком раніше, коли кіберзлочинці атакували український кіберпростір 2541 раз.
Про це у середу, 8 січня, повідомила пресслужба Держспецзв'язку.
"Найчастіше зловмисники атакують місцеві органи влади, уряд та урядові організації, сектор безпеки та оборони, енергетичний сектор, комерційні організації, телекомунікації. Найпоширенішими типами інцидентів є розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, фішинг, шкідливе підключення, компрометація облікового запису або системи. Метою зловмисників є викрадення чутливої інформації, а також знищення даних та інформаційних систем", - повідомили у відомстві.
Фахівці CERT-UA зазначають, що наразі спостерігається стійка тенденція до зростання кібератак передусім на критично важливу інфраструктуру України. Ворог не полишає спроб дестабілізувати нашу країну і за допомогою кіберзброї. Це свідчить про те, що протистояння в кіберпросторі залишається однією з найгарячіших точок війни.
В урядовій команді припускають, що РФ продовжить застосовувати усі можливі методи для отримання інформації важливої для ворога. Не припинятимуться й деструктивні атаки проти об'єктів критичної інфраструктури, зокрема енергетики.
Під час війни найціннішою для ворога є інформація про плани сил оборони України, дані підприємств оборонно-промислового комплексу, уряду та інших організацій, які здійснюють підтримку військових. Для досягнення цих цілей зловмисники зазвичай використовують масові розсилки шкідливого програмного забезпечення та фішингових листів. Такі типи кібератак залишаться наймасовішими.
Треба пам'ятати і про те, що навіть у дописах суто цивільних людей може перебувати важлива для ворога інформація - наприклад, дані про людей у полоні, яку викладають у розпачі родичі, розмови про місце служби близьких людей тощо. Це теж може використовуватися ворогом. Будьте обережні з такими дописами.
Нагадаємо, хакери зламали сервер Росреєстру та викачали всі дані, загальний обсяг яких склав понад 1 ТБ. У мережі було опубліковано фрагмент викраденої бази даних, що містить майже 82 мільйони рядків особистої інформації.
З повідомлення хакерів, опублікованого на каналі з назвою Silent Crow, випливає, що вони отримали доступ до більш ніж двох мільярдів рядків з інформацією.
В якості доказу хакери опублікували у вільному доступі посилання на скачування фрагмента бази даних, що містить 81,990,606 рядків. Відповідні рядки містять ПІБ громадян, а також їхні номери телефонів і паспортні дані. Крім того, до рук викрадачів потрапили адреси росіян, електронні пошти, та інша інформація.