MY.UAНовини
Маєш житло – плати податок. Коли та скільки українці мають сплатити за нерухомість
Маєш житло – плати податок. Коли та скільки українці мають сплатити за нерухомість

Маєш житло – плати податок. Коли та скільки українці мають сплатити за нерухомість

З початку 2025 року українці почали отримувати листи від податкової із повідомленнями про необхідність сплати податку за нерухоме майно. Які розміри такого податку, скільки часу відведено на проведення оплати та чи загрожують штрафи і санкції у разі невчасного внесення платежу, з’ясовував Фокус.

Згідно із законодавством, податкова має повідомити власників нерухомого майна про необхідність сплати податку на нерухомість до 1 липня 2025 року. Йдеться про податкове зобов’язання щодо так званої "зайвої" площі, яке ДПС виставляє за минулий рік. Тобто у 2025 році податок сплачуватиметься за 2024 рік. Проте деяким громадянам податкова надсилає зараз листи про такий податок за 2023 рік. Фокус спитав у юристів, скільки доведеться платити і для яких категорій є пільги щодо обов’язку сплати податку на нерухоме майно.

Платити за "зайві" метри: як нараховується податок на нерухоме майно в 2025 році

Данило Трясов, адвокат Attorneys at Law "Leshchenko&partners", пояснює: щороку власникам нерухомого майна нараховується податок, який встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

"Інформацію про ставку податку можна дізнатися безпосередньо у відповідній раді, або на офіційному вебсайті такої ради. Рішення про встановлення ставок податку на нерухоме майно підлягають обов’язковому оприлюдненню", — зауважив Роман Михайловський, адвокат, партнер АО SLA Attorneys.

Базовий період, за який фізична особа — власник майна сплачує податок на нерухоме майно становить календарний рік

Отже, якщо зараз надсилаються повідомлення про сплату податку за 2024 рік, то ставка податку (максимальна) не має перевищувати 106,5 грн за один квадратний метр. "У 2025 році власники нерухомості повинні сплачувати податок на нерухоме майно у співвідношенні до розміру мінімальної заробітної плати, що становили 7100 гривень станом на 01.01.2024, отже максимальна сума податку становить 106,5 гривень (7100*1,5%) за квадратний метр", — зазначив помічник юриста Практики з податкового права MORIS Денис Бехало. Якщо ж повідомлення податкової про сплату за 2023 рік, то розрахунок по мінімальній зарплаті 6700 грн, що означає максимальний розмір податку в сумі 100,5 грн за квадратний метр.

У питанні розрахунку податку на нерухомість головне питання - площа нерухомого майна у власності однієї людини
Фото: Pexels

"Базовий період, за який фізична особа — власник майна сплачує податок на нерухоме майно становить календарний рік. Якщо особа володіє майном менше одного року, то особа сплачує податок за фактичний строк володіння майном. Податок нараховується податковою за податковою адресою (місцем реєстрації) власника майна", — пояснив у коментарі Фокусу Іван Маринюк, керівник практики податкового права ЮФ "Ілляшев та Партнери".

Важливо Податок на нерухомість в Україні: кому доведеться заплатити у 2025 році

Проте важливо розуміти, що оподатковується не вся площа житла у власності, а лише та, що перевищує встановлені законодавством розміри. Мінімальна неоподаткована площа встановлюється статтею 266.4.1. Податкового кодексу України.

База оподаткування об’єкта житлової нерухомості в 2025 році:

  • для квартири/квартир — на 60 кв. метрів;
  • для житлового будинку/будинків — на 120 кв. метрів;
  • для різних типів об’єктів житлової нерухомості — на 180 кв. метрів.

"Тобто податок на житлову нерухомість сплачують фізичні особи – власники житлової нерухомості, якщо площа житла, що перебуває в їх власності перевищує встановлений ліміт: – для квартир – 60 кв. м; – для приватних будинків – 120 кв. м", — каже Анна Кирпач, юрист АО Verity Group. У 2025 році сума податку на нерухомість буде більшою, адже мінімальна зарплата станом на 1 січня 2025 року – 8 тисяч гривень, а отже, зауважила Анна Кирпач, граничний розмір ставок, передбачений для розрахунку податку на нерухоме майно в 2025 році не повинен перевищувати 120 грн за 1 кв.м. Проте інформацію про податок за 2025 рік громадяни отримають від податкової вже наступного року, адже, як було зазначено вище, до липня 2025 року податкова розсилає власникам нерухомості інформацію про необхідність сплатити податок за минулий рік.

Сума податку на нерухоме майно залежить від кількості "зайвих" метрів та встановленої місцевими органами влади ставки податку

Податок на нерухоме майно розраховується доволі просто: від площі житла у власності віднімається площа, яка не підлягає оподаткуванню. Наприклад, якщо у громадянина у власності квартира площею 85 квадратних метрів, то він має сплатити податок за зайві 25 кв.м. І якщо у регіоні розташування нерухомості місцевими органами влади ухвалена ставка, наприклад, 100,5 грн за метр, то в підсумку в повідомленні від податкової буде вказана сума податкового зобов’язання у розмірі 2512,5 грн.

Штраф – за несвоєчасну сплату: коли потрібно сплатити податок на нерухоме майно

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. І якщо податкова лише зараз, в січні 2025 року, надіслала повідомлення про податок за 2023 рік, ніяких штрафів не буде. Проте отримувач має сплатити податок впродовж 60 днів після отримання листа від ДПС. "У разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, зазначені вище, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання", — каже Данило Трясов.

Важливо Заради грошей. Чи мусить Україна підняти тарифи і податки для отримання траншів від МВФ

Податкові органи мають право нараховувати штрафні санкції на суми невчасно сплачених податків та зборів. І податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки не є винятком.

При затримці до 30 календарних днів включно застосовуються штрафні санкції у розмірі 5% від суми податкового боргу, при затримці на строк понад 30 днів — 10% суми боргу. Тобто, якщо громадянин має сплатити, наприклад, 2000 гривень податку, то в разі несплати в строк понад 30 днів після граничних встановлених законом 60 днів сума боргу становитиме вже 2200 гривень.

Якщо не сплатити впродовж 60 днів податок, то ДПС нарахує штраф - спочатку у сумі 5% боргу, потім - 10%
Фото: Анна Кудрик (колаж)

"Якщо податок буде сплачено несвоєчасно, то після закінчення граничних строків для його сплати на суму боргу нараховуватиметься пеня з розрахунку 120% річних ставки НБУ, що діє на день виникнення податкового боргу. Податкові органи мають право звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до Закону України "Про виконавче провадження". Тобто, примусове стягнення податкового боргу можливе лише на підставі відповідного рішення суду та виконавчого документа, який видається на підставі такого рішення суду. Інструментарій же виконавців передбачає можливість арешту рахунків, примусового стягнення та реалізації майна в рамках виконавчого провадження", — каже Роман Михайловський.

Якщо у власності квартира в будинку, що не зданий в експлуатацію, платити за неї податок не доведеться

Іван Маринюк зауважив: якщо особа не отримує пошту у зв’язку із тим, що не проживає за такою адресою або не повідомила податкову про зміну місця реєстрації, то податкове повідомлення-рішення вважається врученим у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення. З такого дня і починається відлік строку 60 днів для сплати податку. "Разом з цим, ми рекомендуємо періодично заходити в електронний кабінет платника податків та перевіряти дані "Стану розрахунків з бюджетом", щоб не отримати "сюрприз" у вигляді податкової застави на майно або податкової вимоги зі стягненням податкової заборгованості разом зі штрафними санкціями або позову про стягнення грошових коштів за податковим боргом", — каже юрист.

Платити чи ні: в якому разі власники нерухомого майна звільняються від сплати податку

У різних територіальних громадах та містах України може відрізнятись як сума податку до сплати, так і площа, яка оподатковується. "Деякі сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад не тільки встановили власний розмір податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та змінили (збільшили) граничну площу об’єктів, що звільняється від оподаткування, а також затвердили переліки об’єктів нерухомого майна, які не підлягають оподаткуванню (встановили власні пільги щодо сплати податку). Варто зазначити, що, наприклад, індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові або дачні будинки, які прийнято в експлуатацію, але право власності на які не оформлено (не зареєстровано) у встановленому законом порядку, не є об’єктом оподаткування", — зауважив Данило Трясов.

Важливо Десять питань про податки. Що та скільки платитимуть українці в 2025 році

Таким чином, щоб дізнатись правила сплати податку на нерухоме майно чи діючі пільги, потрібно звернутись до місцевих органів самоврядування (або вивчити інформацію, опубліковану місцевою владою на офіційних сайтах та в соцмережах).

За нерухомість в районі ведення бойових дій сплачувати податок не потрібно

"Щороку до 1 лютого поточного року сільські, селищні, міські ради подають до податкової інспекції за місцезнаходженням житлової нерухомості відомості стосовно пільг", — зауважив Роман Михайловський.

А от громадянам-переселенцям, які мають нерухомість на окупованій території, або тим громадянам, чиє майно було зруйноване внаслідок агресії РФ, платити податок на нерухоме майно не потрібно. Адже відповідно до п.п. 69.22 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового Кодексу України не нараховують та не сплачують податок на нерухоме майно за знищені об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ проти України, на підставі даних Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ проти України.

Щоб дізнатись правила сплати податку на нерухоме майно чи діючі пільги, потрібно звернутись до місцевих органів самоврядування

Якщо платник податків отримав податкове-повідомлення рішення щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів, які були знищені внаслідок агресії Росії, або розташовані на тимчасово окупованих територіях, варто звернутися до податкової інспекції з письмовими запереченнями, каже Роман Михайловський.

Якщо будинок чи квартира в регіоні, який було окуповано РФ, то податок за таке майно платити не потрібно, кажуть юристи

На думку Івана Маринюка, у такому разі варто зв’язатися із податковим інспектором, який виписав повідомлення про податок (у листах зазначається особа виконавець), а також надати пояснення та документи, що спростовують правомірність нарахування податкових зобов’язань.

"У разі отримання податкового повідомлення-рішення від контролюючого органу щодо нарахування податку на нерухоме майно, розташоване на тимчасово окупованих територіях або територіях, де ведуться (велися) бойові дії та яке зазнало ушкоджень, платник податку відповідно до положень пп. 266.7.3 ПКУ має право звернутися за своєю податковою адресою протягом 60 днів для проведення звірки даних щодо звільнення від сплати грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом. Важливо дотриматися цього строку, оскільки його пропуск є підставою для нарахування штрафних санкцій", — зазначив у коментарі Фокусу Денис Бехало.

Теги за темою
податкиштраф
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Тіло Франциска перенесли в Базиліку Святого Петра для прощання
24tv
2025-04-23T07:54:44Z
Могилки приберуть за вас: скільки в Україні коштує така послуга перед поминальними днями
Telegraf
2025-04-23T07:49:48Z
РФ атакувала Україну 134 дронами: скільки цілей ліквідувала ППО
Факти ICTV
2025-04-23T07:49:25Z
Парад мантильї: хто такі загадкові іспанські жінки в чорному, які заполонили тікток
24tv
2025-04-23T07:45:03Z
Стали відомі нові дати матчів Серії А, які були перенесені через смерть Папи Римського
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T07:42:06Z
Росіяни випустили по Україні понад 130 БпЛА: як відпрацювали сили ППО
ZN UA
2025-04-23T07:40:44Z
Червлений, блаватний, крицевий: які вони – кольори, забуті українцями
24tv
2025-04-23T07:36:59Z
Дуров каже, що французька влада вимагала бекдор для доступу до повідомлень у Telegram
24tv
2025-04-23T07:36:47Z
Найбільш високооплачувані вакансії у Дніпрі: кому готові платити 40 тисяч
Политека
2025-04-23T07:31:52Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Продюсер програми «60 хвилин» Білл Овенс пішов у відставку. Через цю програму з каналом CBS судиться Трамп
Детектор М
2025-04-23T07:52:18Z
Венс: США відмовляться від посередництва у переговорах України та РФ, якщо не "отримають позитивну відповідь"
ZN UA
2025-04-23T07:51:08Z
Франція і Британія готові до втрати частини територій України, — WSJ
Фокус
2025-04-23T07:45:51Z
«Остаточна» пропозиція Трампа щодо миру вимагає від України погодитися на російську окупацію — Axios
ZN UA
2025-04-23T07:45:34Z
Рубіо відмовився від участі у переговорах у Лондоні через позицію Зеленського, - NYT
Telegraf
2025-04-23T07:42:12Z
Венс назвав умову, за якою США вийде з російсько-українських перемовин
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T07:39:39Z
Суд в США зобов’язав адміністрацію Трампа відновити роботу «Голосу Америки»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T07:31:53Z
"Догодити Трампу": Жданов сказав, навіщо Путіну було потрібне великоднє перемир'я
GlavRed
2025-04-23T07:25:32Z
Антибіотики підвищують ризик небезпечних хвороб
24tv
2025-04-23T07:24:19Z
Гарячі лінії для повідомлень про ящур та блутанг запустили у регіонах України
AgroPortal
2025-04-23T06:00:43Z
Які процеси відбуваються в організмі, якщо їсти авокадо щодня
Gazeta UA
2025-04-23T05:54:27Z
Харчування впливає на памʼять: від якої їжі краще відмовитись
24tv
2025-04-23T05:18:08Z
Назвали найкращий час для чашки кави: коли її пити найкорисніше
Gazeta UA
2025-04-23T03:45:24Z
Знайшли ознаки хвороби Альцгеймера за десятки років до появи симптомів
24tv
2025-04-22T19:27:14Z
Видання LB.ua запустило проєкт «Боляче», в якому лікарі чесно й анонімно діляться проблемами системи
Детектор М
2025-04-22T19:01:55Z
Чи замінить ШІ лікарів: думки вчених про роль штучного інтелекту у медицині
InternetUA
2025-04-22T18:28:03Z
Нюхнув шкарпетку і опинився в лікарні: чоловік підчепив грибкову пневмонію через незвичну звичку
Знай
2025-04-22T17:51:14Z
Зірка "Будиночка на щастя" Віталіна Біблів вперше вийшла заміж
Комсомольская правда
2025-04-23T07:39:26Z
Несподівані нововведення на Оскарі: до чого тепер зобов'язані члени журі
24tv
2025-04-23T07:36:01Z
Експерти назвали колірну новацію, яка змінить дизайн кухонь у 2026 році
24tv
2025-04-23T07:30:31Z
Ексдружина Білла Гейтса вперше назвала причину гучного розлучення
InternetUA
2025-04-23T07:13:48Z
Основні тренди манікюру у квітні 2025: не пропустіть
24tv
2025-04-23T07:09:31Z
"Історія писалась у чаті з подругою": цікава розмова з авторкою книги "Мертва вода живого міста"
24tv
2025-04-23T07:09:22Z
Олена Кравець ексклюзивно для Viva! показала сімейні фото з трьома дітьми
Вива
2025-04-23T07:01:39Z
Аліна Кабаєва засвітила обручку на публіці - деталі
GlavRed
2025-04-23T06:25:42Z
Трейлер фільму «Я знаю, що ви скоїли минулого літа»
Кино-Театр
2025-04-23T06:04:57Z
На Дніпропетровщині жінку затримали за наругу над десятками могил
Украина Криминальная
2025-04-23T07:43:01Z
Нічна атака БПЛА на Полтаву
360ua.news
2025-04-23T07:15:34Z
Майже ₴650 тис. збитків державі завдав посадовець ОДА під час реконструкції закладу освіти
Украина Криминальная
2025-04-23T07:13:28Z
Росія завдала смертельного удару по Марганцю: моторошні фото показали у ДСНС
24tv
2025-04-23T07:06:41Z
За вбивство співмешканця жителька Хмельницького району проведе за ґратами сім з половиною років
Украина Криминальная
2025-04-23T06:58:20Z
У Вараші судитимуть водія, який убив немовля
Украина Криминальная
2025-04-23T06:43:41Z
Атака РФ на Полтаву: показали наслідки та повідомили подробиці
Gazeta UA
2025-04-23T06:36:37Z
Сотні коал розстріляли з гелікоптера в Австралії
Подробности
2025-04-23T06:25:58Z
В Марганці дрон влучив в автобус з працівниками підприємства: 9 осіб загинуло, 30 поранено
Фокус
2025-04-23T06:15:34Z
Розслідувачі знайшли зв'язок Кличка з "туалетними схемами" в Києві
Khreschatyk
2025-04-23T07:45:24Z
Віктор Розовий показав, як після поранення самостійно робить перші кроки
Факти ICTV
2025-04-23T07:43:12Z
Практично не здаються в полон, – боєць ЗСУ сказав, хто є основною ударною силою росіян
24tv
2025-04-23T07:39:21Z
Вранці російський безпілотник вдарив по багатоповерхівці у Харкові
Мій Харків
2025-04-23T07:37:00Z
Шахрайські схеми із земельними ділянками – на Миколаївщині судитимуть групу осіб
Украина Криминальная
2025-04-23T07:28:31Z
У Києві демонтовано дивну споруду – триповерховий гараж для розведення голубів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T07:24:32Z
На війні загинув офіцер Андрій Задорожний
24tv
2025-04-23T07:21:56Z
Військовий розповів, як росіяни використали "великоднє перемир'я" на Лиманському напрямку
24tv
2025-04-23T07:21:56Z
На Сумщині застрелився директор обласного центру зайнятості Леонід Чепульський
24tv
2025-04-23T07:06:48Z
Окупанти розбудовують мультимодальні транспортні вузли на захопленій Херсонщині
Agravery
2025-04-23T07:52:46Z
Ціна на цигарки ростиме. Скільки можна зекономити, якщо не курити до кінця 2025
Telegraf
2025-04-23T07:52:30Z
Intel готує скорочення понад 20% персоналу: перше рішення нового CEO для оновлення стратегії
AIN
2025-04-23T07:45:26Z
Клієнти популярного в Україні банку можуть зекономити на доставці поштою
GlavRed
2025-04-23T07:43:51Z
Курс валют на 23 квітня: скільки коштує долар і євро
AIN
2025-04-23T07:42:32Z
Одна валюта дорожчає, інша дешевшає: що з курсами валют
24tv
2025-04-23T07:39:18Z
Хто з міністрів отримав найбільший дохід за 2024 рік: дані аналітики
Факти ICTV
2025-04-23T07:13:57Z
Ситуація змінюється: що відбувається зі злотим після 20 квітня
24tv
2025-04-23T07:09:48Z
В Україні вчергове дорожчає морква: чому ростуть ціни
24tv
2025-04-23T07:06:08Z
Виглядає яскраво, а смакує ще краще: як приготувати торт "Бите скло"
24tv
2025-04-23T07:45:20Z
Обприскайте троянди цим розчином навесні і вони будуть здоровими та квітучими все літо
Telegraf
2025-04-23T06:48:52Z
Овочеві сирники з пармезаном на сніданок: страва вразить найвибагливіших
Gazeta UA
2025-04-23T06:46:06Z
8 ознак того, що слід замінити холодильник
24tv
2025-04-23T06:30:48Z
Найкращі сусіди: що найкраще посадити поруч із цибулею
GlavRed
2025-04-23T06:25:08Z
Астрологи зауважили, кому варто уникати токсичних людей
24tv
2025-04-23T06:09:45Z
Що посадити біля капусти, щоб її не знищили шкідники
Gazeta UA
2025-04-23T05:51:12Z
В Анталії можуть закрити більше тисячі готелів через одне порушення
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T05:45:22Z
Вона красивіша за "Шубу": закуска з буряка і оселедця, про яку повинен дізнатися кожен
24tv
2025-04-23T05:33:24Z
Кубок України з футболу: де дивитися півфінальні поєдинки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T07:54:55Z
«Барселона» встановила унікальне досягнення в чемпіонаті Іспанії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T07:36:01Z
Тебас: Згідно з даними CSD, Ді Стефано — досі гравець Реала, але у відпустці
Football.ua
2025-04-23T07:28:24Z
Інтер — Мілан: прогноз букмекерів на матч Кубка Італії
Football.ua
2025-04-23T07:01:20Z
Буковина – Динамо: онлайн-трансляція півфіналу Кубка України
24tv
2025-04-23T07:00:58Z
Гвардіола: Я ніколи не забуваю про Бернарду Сілву
Football.ua
2025-04-23T06:55:52Z
Манчестер Сіті — Астон Вілла 2:1 Відео гола та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-04-23T06:40:06Z
Українська зірка боксу, якого бояться чемпіони, дізнався ім'я наступного суперника
24tv
2025-04-23T06:39:23Z
Юні українські шахісти здобули дві нагороди на чемпіонаті світу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T06:18:11Z
У мережі опинилися персональні дані майже всіх росіян
InternetUA
2025-04-23T07:46:59Z
На дні Тихого океану знайдено загадковий автомобіль: ученим потрібна допомога в його ідентифікації
Фокус
2025-04-23T07:45:04Z
Шум замість даних: як Китай приховує інформацію і передає її зі швидкістю 1 ТБ/с
Фокус
2025-04-23T07:31:45Z
Представники одразу двох професій опиняться у зоні ризику через ШІ
InternetUA
2025-04-23T07:28:30Z
Шахраї завалили листами клієнтів Ощадбанку: як не втратити доступ до рахунку
InternetUA
2025-04-23T07:22:27Z
Таємниця стародавнього цвинтаря: скелети в одній із могил здивували дослідників
Telegraf
2025-04-23T07:13:06Z
Apple видалила примітку «доступно зараз» зі сторінки Apple Intelligence
ITC
2025-04-23T07:10:55Z
Техніка в небезпеці — 5 речей, які не можна робити з ноутбуком
InternetUA
2025-04-23T07:10:00Z
Інструменти штучного інтелекту не можуть впоратися з основними фінансовими завданнями - дослідження
InternetUA
2025-04-23T07:01:38Z
Російський гонщик хотів повернутися до Формули-1, але отримав відмову
ZN UA
2025-04-23T07:46:08Z
Від 155 000 євро: найпотужніший електромобіль Renault надійшов у продаж
AutoGeek
2025-04-23T07:43:12Z
Renault почала приймати замовлення на електричний міні-суперкар 5 Turbo 3E
Топ Жир
2025-04-23T07:21:41Z
Lexus презентував абсолютно новий ES: тепер це електромобіль
AutoCentre
2025-04-23T07:13:51Z
Величезний стрибок: розкрито запас ходу абсолютно нового Nissan Leaf
ЗаРулем
2025-04-23T07:04:31Z
Без фірмових кілець: Audi представила новий серійний електромобіль нової лінійки
AutoGeek
2025-04-23T06:51:50Z
У Шанхаї дебютував перший Audi без кілець
AutoCentre
2025-04-23T06:19:33Z
Скоро в серію: стильний електромобіль Buick Electra показали офіційно
AutoGeek
2025-04-23T06:13:14Z
Авторинок України 2025 — тренди, ціни та популярні моделі
Детектор М
2025-04-23T06:10:53Z