MY.UAНовини
Research «на стероїдах». Як вийти за межі та провести результативний аналіз ринку – колонка
Research «на стероїдах». Як вийти за межі та провести результативний аналіз ринку – колонка

Research «на стероїдах». Як вийти за межі та провести результативний аналіз ринку – колонка

Дослідження ринку – обов’язкова частина роботи перед запуском власної справи. Це дозволяє зрозуміти сильні та слабкі боки вибраного сектору, проаналізувати конкурентів, визначити болі користувачів та, в результаті, – створити сильну стратегію запустку й розвитку. 

Founder & CEO у RiseGuide by SKELAR Олександр Мацюк в авторській колонці для AIN розповів про вісім лайфгаків, які він визначив шляхом спроб і помилок, що допоможуть у проведенні дослідження ринку. 


 

Чотири роки тому починав як Head of Growth, де допомагав SKELAR стати венчур-білдером, тобто системно запускати нові компанії. Зараз я очолюю RiseGuide. За свою карʼєру у венчурних інвестиціях я проаналізував 5000 стартапів, а у Strategy&Growth команді допоміг знайти нішу для 70% компаній в SKELAR. Тож якщо дійсно виділяти якусь річ, яку я роблю досить добре, то це буде дослідження ринку.

Я починав писати цю колонку, як простий гайд, але із часом вона перетворилася у великий практичний список типових помилок та лайфгаків, який повністю складається з «набитих синців» та кейсів із реального життя.

Не використовуйте сумнівні дослідження з інтернету

Дуже спокусливою є думка загуглити «[market name] market size» та взяти показники з першої сторінки видачі пошуковика. Показники із цих однотипних сайтів здаються фантастичними: ринок завжди великий та ще й показує гарантоване зростання в майбутньому. Ціна повного рісьорчу немаленька, тож складається враження, що його точно зробила якась поважна організація, якій можна довіряти.

Ось приклад такого сайту та дослідження ринку підготовки до тестувань у США

Тут і надалі всі зображення надані автором колонки


Виглядає дуже трастово, чи не так? Та насправді такі репорти в народі називають «скамом». Їх автоматично генерують боти, а деколи люди з країн третього світу, які отримують до $5 за годину роботи. У 99% випадків такі дослідження мають завищені показники, тому горе-консультанти скоріше куплять дослідження, що підтвердить їхній аналіз і покаже, що ринок великий і класний.

Купувати це точно не варто й такими показниками у власних розрахунках я також не рекомендую користуватися.

Що ж тоді робити? Я рекомендую проводити власний top-down розрахунок (від кількості потенційних користувачів) або bottom-up розрахунок (сумування розміру конкурентів) для визначення розміру ринку. Також дивитися на фундаментальні ринкові тренди, щоб зрозуміти, чи буде розмір ринку рости або падати. Нижче приклад мого аналізу ринку підготовки до тестів у США.

  1. Найпопулярнішими тестами в індустрії підготовки до тестів у США є SAT, АСТ (аналоги НМТ), LSAT (вступ до юридичних шкіл) та GMAT (бізнес-школи).
  • SAT та АСТ склали 2,2 млн та 1,7 млн випускників відповідно, якщо припустити, що 25 % випускників складають обидва тести — отримуємо цільову аудиторію у 2,65 млн. GMAT щороку складають 250 тис. людей, LSAT — 100 тис.
  • Ціни на SAT/ACT — від $500 до $1000, GMAT/LSAT — від $1000 до $1500 (за участі людей, без чистого самообслуговування).
  • У підсумку отримуємо потенційний розмір ринку в $1,67 млрд — $3,17 млрд
  1. Для SAT та АСТ існують якісні безкоштовні програми, які мають велику популярність. Наприклад, для SAT доступний курс на Khan Academy, запущений у співпраці з адміністраторами самого SAT. Його найчастіше використовують для підготовки до SAT.

  2. Хоча індустрія підготовки до тестів і переходить в онлайн, що сприяє зростанню онлайн сегменту ринку, інші фундаментальні ринкові сили виглядають не дуже сприятливо і створюють довгострокові ризики в цій індустрії.

  • Кількість студентів у США зменшилася з 2010 року.
  • Зростання населення сповільнилося, кількість студентів продовжить падати.
  • Існує тренд на відмову від обовʼязкових тестів і він тільки посилився.

Жодних crowdsourced data!

За моєю рекомендацією про bottom-up підрахунок ринку, можна піддатися спокусі та прогуглити competitor name revenue. Якщо компанія публічна, або фаундер нещодавно дав інтерв’ю — вам пощастить, і ви дійсно зможете отримати правдиві цифри. Але, на жаль, більшість конкурентів приватні, і тоді видачу заполонять такі сервіси, як Owler, GrowJo, ZoomInfo, т. д. Якщо ви клікнете більш ніж на одне посилання, то побачите, що показники виручки дуже сильно відрізнятимуться.

Як вони там зʼявляються? Їх мали би повідомляти співробітники цих компаній. Але за моїм власним досвідом, ці дані, як правило, дуже далекі від правди. Навіть у прикладі зверху показники деколи відрізняються в 30 разів.

Тому знову доведеться все брати у свої руки й не обмежуватися просто пошуковиком. Якщо ваші конкуренти — мобільні застосунки, що монетизують своїх користувачів напряму в застосунку (не продають у вебі), то вам пощастило. Такі компанії, як SensorTower чи Appmagic за відносно недорогу підписку зможуть досить точно показати розмір цікавих вам апок у завантаженнях та чистій виручці (з виключенням комісії App Store).

З вебом усе набагато цікавіше. Тут доведеться бути креативним. Нижче я розповім деякі неочевидні способи, як знайти дані у відкритих джерелах.

Є декілька варіантів естимації, що працюють. Наприклад, досить часто під час аналізу сайтів конкурентів через Similarweb можна знайти, скільки користувачів покидають сайт, щоби перейти на платіжну сторінку. На прикладі нижче видно, що приблизно 120 000 переходів за місяць було здійснено на сторінку оплати. Із цими даними можна працювати, роблячи припущення щодо конверсії та досить точно визначаючи коридор кількості нових оплат.

Також роблячи оплати на сайтах конкурентів, придивіться уважно до id чи номеру вашого замовлення. Деколи це може виявитися не випадковим набом символів, а числом. Доволі часто це може бути порядковий номер замовлення. Тоді є сенс пару днів поспіль робити транзакції раз на добу та трекати кількість щоденних транзакцій. Припустивши середню величину транзакції з огляду на прайсингові опції, можна зрозуміти денну виручку компанії та екстраполювати її на потрібний, необхідний для вас, період.

Це не вичерпний список креативних способів естимації, але я вірю, що він надихне вас на цікавіші та ефективніші підходи до дослідження.

Надійні дані про конкурентів можна знаходити й у відкритих джерелах

Доволі неочевидно, але це ті ж карʼєрні портали конкурентів. Уважно читайте описи вакансій конкурентів, бо там можна знайти виручку й темпи зростання (ні, ніхто не обманює) або продуктовий роадмап на рік уперед. Під час дослідження ринку no-code app builders ми знайшли одну дуже цікаву компанію, але нам ніяк не вдавалося зробити гарний естімейт, скільки вони заробляють (через різні підходи ми отримували занадто велику дисперсію результатів). Аж поки ми не натрапили на їхню вакансію VP of Product, де знайшли дані про розмір і продуктовий роадмап із детальним поясненням, чому він саме такий.


Окремо раджу дослідити подкасти з фаундерами цільових компаній або slideshare з відкритими матеріалами від цільових компаній. У цих джерелах також бувають справжні перлини. Якщо є вам не вистачає даних з юніт-економіки, і ви бачите, що ваші конкуренти використовують афіліатний трафік — хутко пишіть їхньому affiliate manager або дивиться CPA біржі. Там точно буде інформація про цільовий CAC, а за revenue share моделі – прогноз виручки на період окупності.

Не варто шукати на homepage, що і як продає компанія

Має виглядати логічно, але рідко коли з головної сторінки сайту можна зрозуміти чим займається і що саме продає компанія. Завжди треба йти до першоджерел: реклами та маркетингових воронок для B2C (будь ласка, тільки через VPN з налаштуванням країни, де йдуть продажі). Або повідомлень від агентів із продажів у B2B (створюємо профіль компанії, яка підпадає під ICP конкурентів, лайкаємо пости конкурентів в LinkedIn і насолоджуємося спілкуванням).

Нижче приклад домашньої сторінки сервісу VirtueMap. 


Здається, що це якийсь task tracker або інший інструмент із ніші продуктивності. І 100% у конкурентів має бути ToDoist чи Notion. Але базовий погляд на креативи показує, що VirtueMap це скоріше про психологію.

Ставте цілі та дедлайни, залишайте та структуруйте записи під час дослідження

Це єдиний філософський параграф у цій колонці, але я не можу обійтися без нього. Далі буде тільки мʼясо, обіцяю. 

Варто чи ні жити без тебе робити рісьорч нескінченно?

Точно не варто, хоча й можна. Я бачив дуже багато підприємців та рісьорчерів, які досліджують певний ринок тижнями. Копати можна вічно, з кожним днем ви будете отримувати все більше знань, але кількість нових унікальних знань щоразу буде меншою. Так, закон спадної граничної корисності працює і тут.

Ціль будь-якого дослідження – ухвалення рішення. Тому я зневажаю просто «рісьорч заради рісьорчу». Або презентації результатів дослідження, які обмежуються просто цікавими графіками та інсайтами без рекомендації щодо правильного шляху.

Для ухвалення рішення нам потрібні не ВСІ знання, а ДОСТАТНЬО знань. Тому я завжди ставлю дедлайн. Якщо це дослідження якоїсь знайомої бізнес-моделі – один тиждень, чогось кардинально нового – два тижні. Більше дійсно не треба, якщо ви займаєтеся цим хоча би 50% свого часу.

Щоби точно вкластися в дедлайн, робіть нотатки. Досліджуєте рекламні креативи – не варто спочатку передивитися 300 віжуалів конкурентів, а потім згадувати з голови концепції та болі, які використовувалися. Під час першого перегляду переносьте все у FigJam і структуруйте там. 

Це потребує більше часу, проте на виході отримаєте готовий «продукт» і зекономите купу часу на оформлення презентації результатів. Приклад аналізу сервісу для подолання алкогольної залежності:

Досліджуєте продукт конкурентів – одразу занотовуйте, який фреймворк вам подобається, та всі продуктові фічі. До речі, я не знайшов фреймворк, який мені по-справжньому подобається. Дуже популярним є так званий «піратський фреймворк» — AAARRR (а тепер скажіть це, як пірат і зрозумієте, чому він так називається. Мені він не подобається, тому що він не MECE, — консалтинговий фреймворк mutually exclusive, collectively exhaustive). У ньому намішані власне продуктові функції (retention, activation) та маркетингові функції (awareness, acquisition).

Тож я для аналізу продукту я придумав власний — майже впевнений, що це я придумав. 

Не спілкуйтеся з користувачами, спілкуйтеся зі співробітниками чи партнерами

Важливо: це рекомендація для запуску B2C-продуктів. Чому я так вважаю?

Поведінка споживачів рідко виправдана чимось раціональним. Як правило, це імпульсивні покупки. Згадайте ваш останній улов з Temu чи AliExpress. Навряд чи ви прокинулися зранку з думкою «сьогодні мені треба купити набір для виготовлення свічок». Скоріш за все, ви бачите рекламу, заходите на сайт, і потім дещо шкодуєте про це, тягнучи посилку з Нової Пошти.

Чи можна за допомогою інтервʼю, ставлячи раціональні запитання і отримуючи раціональні відповіді, отримати інсайти щодо імпульсивної покупки? Це майже неможливо. Ну і як не згадати цитату Генрі Форда, яку, я впевнений, зацінив би Стів Джобс, «якби я запитував у людей, що їм треба, я б зробив швидшого коня».

Але співробітники компаній-конкурентів чи партнери набагато краще розуміють, як працює ринок, чому люди роблять ті чи інші покупки, і від них ви отримаєте море інсайтів. Уявіть, що ви умовний Bolt і запускаєте сервіс в Ужгороді, де вже є умовний Uklon. Тож викликайте таксі й розпитуйте, що працює неоптимально, який EPH (earnings per hour), звідки машина тощо. Так ви отримаєте практично готовий аналіз ринку від місцевих бізнесменів.

Скоріше за все на якомусь форумі хтось уже провів рісьорч до вас

Reddit, TrustPilot, чи олд-скульні web 1.0 форуми (ви здивуєтеся, наскільки вони ще живі та активні) – це справжня скарбниця для всіх, хто займається competitive intelligence. Там люди пишуть справжні детективні дослідження у стилі Вудворда та Бернстейна. Я не один раз використовував це у своїй практиці. Коли ми запускали один із продуктів, то на форумах supply side знаходили скан-копії договорів конкурентів та могли досліджувати, як їхні умови (наприклад, структура виплат та комісії) змінювалися із часом. Це дало нам розуміння, які умови краще конвертять supply side у таки продуктах та уявлення про те, як працює біздев у конкурентів.

Роблячи дослідження для запуску онлайн-школи математики Brighterly, ми довго не могли зрозуміти, чому всі продають пакети з уроками, а от конкурент працює з підпискою. Проте коментар на TrustPilot нам вказав, що компанія, як і інші одразу продає довгостроковий договір на пакет з уроками (так званий контракт), просто «запаковує» це в підписку.

Проведення дослідження — це не просто формальність. Його якість визначає якість ухваленого рішення. Уникайте «low hanging fruit», адже помилки коштуватимуть вам дорожче, ніж час та зусилля, які ви інвестуєте на початку свого шляху. Найцінніші інсайти часто ховаються в деталях — будь-то описи вакансій конкурентів, інтерв’ю з їхніми колишніми співробітниками, або навіть аналіз відгуків їхніх користувачів. Виходьте за межі звичного збору інформації — будьте креативними, але точними в ухваленні рішень.
У результаті ви зможете не просто обрати нішу для свого продукту, а й створити сильну стратегію, яка забезпечить успішний запуск і розвиток.

Читайте також: Фінансова модель стартапу — чергова забаганка інвесторів чи ефективний інструмент управління – колонка

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Як влаштована найбільш охоронювана в Нідерландах тюрма? Розповідає його колишня співробітниця
Украина Криминальная
2025-01-10T06:27:46Z
Для пенсіонерів безкоштовно: які пільги діють після виходу на пенсію
24tv
2025-01-10T06:06:50Z
Картка замість скарбнички: пенсіонери не знімають пенсію - чим загрожує
Знай
2025-01-10T06:06:29Z
Армія РФ втратила в Україні ще 1830 військових і три засоби ППО
УкраинФорм
2025-01-10T05:39:50Z
Міноборони торік допустило до експлуатації понад 200 нових зразків автотехніки
УкраинФорм
2025-01-10T05:37:49Z
Роботодавцям можуть дозволити контролювати переписку працівників: що змінюється в Трудовому кодексі
Политека
2025-01-10T05:30:51Z
10 січня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна займатися важкою фізичною роботою
24tv
2025-01-10T05:06:42Z
У Польщі гостра нестача водіїв: скільки платять і як влаштуватися на роботу
Хвиля
2025-01-10T05:03:03Z
Україна мала мобілізувати всіх чоловіків з 18 років — ексміністр оборони Британії
ZN UA
2025-01-10T04:51:39Z
Маск і лідерка німецьких ультраправих поговорили про "лівацтво" на X
InternetUA
2025-01-10T06:25:15Z
Як Росія увійшла у фазу критичного дефіциту засобів ППО?
GlavRed
2025-01-10T06:15:13Z
Ордер на арешт Нетаньягу: Палата представників США схвалила санкції проти МКС
УкраинФорм
2025-01-10T06:07:04Z
На Херсонщині за добу внаслідок ударів РФ одна людина загинула, ще 16 поранені
УкраинФорм
2025-01-10T06:05:39Z
Трамп визначився з кандидаткою на нового посла у Швеції
Европейская правда
2025-01-10T05:58:22Z
ООН презентує в Києві плани гуманітарної допомоги українцям на 2025 рік - Кислиця
УкраинФорм
2025-01-10T05:36:57Z
Кремль може спробувати приєднати Білорусь до Росії після війни в Україні, – ЗМІ
24tv
2025-01-10T05:30:47Z
Україна має вийти з позиції сили, - військовий експерт про новий наступ ЗСУ на Курщині та переговори
Политека
2025-01-10T05:18:53Z
Критик Меркель і Шольца: хто такий Фрідріх Мерц, що казав про Україну і коли стане канцлером
24tv
2025-01-10T05:06:07Z
Під Петербургом пожежа на ацетоновому заводі
1News
2025-01-10T06:18:53Z
У Бразилії вибухнув літак, є загиблий та постраждалі
Комсомольская правда
2025-01-10T05:27:41Z
За новорічний період у ДТП загинули 123 українці - поліція
УкраинФорм
2025-01-10T05:18:11Z
У Ленінградській області РФ масштабна пожежа, чутно вибухи
ГЛАВКОМ NET
2025-01-10T05:12:51Z
В небі – густий дим: у промзоні Ленінградської області чули вибухи, пожежу видно за кілометри
24tv
2025-01-10T05:12:16Z
Інтернет-шахраї ошукали жінку на 96 тисяч гривень
InternetUA
2025-01-10T05:06:01Z
На Херсонщині росіяни атакували з безпілотника місцевих жителів
TSN
2025-01-10T04:03:27Z
У Кривому Розі чоловік вбив дружину і побив дитину: поліція розслідує, чи було зґвалтування
ГЛАВКОМ NET
2025-01-10T02:15:12Z
Лісові пожежі охопили п’ять районів навколо Лос-Анджелеса, евакуйовані 180 тисяч людей
УкраинФорм
2025-01-10T00:35:12Z
"Розгорнули на кордоні!": дружина ведучого "Холостяка" Решетника розповіла про проблеми з виїздом
Политека
2025-01-10T06:01:16Z
Учасник 2 сезону "Х-Фактора": де зараз Владислав Курасов і чим він займається
24tv
2025-01-10T05:06:48Z
"У важкому стані": Сєдокова скасувала гастролі - що з нею сталося
GlavRed
2025-01-10T04:27:37Z
Несподіваний поворот: Полякова потрапила в незручну ситуацію через слова про свою пластику
Политека
2025-01-10T04:00:30Z
"Пока мужики страну защищают": Тарас Цымбалюк разозлил украинцев кадрами из отдыха
Политека
2025-01-09T23:30:31Z
Варто подивитися з коханою людиною: переможниця "Холостяка" назвала улюблений романтичний фільм
24tv
2025-01-09T22:00:36Z
Зрадниця Анастасія Стоцька показала свою доньку - копію путініста Кіркорова
GlavRed
2025-01-09T21:27:17Z
Переможниця "Холостяка" розповіла про перший невдалий шлюб: що стало причиною розлучення
24tv
2025-01-09T21:15:24Z
"Біль став тихішим": Павло Зібров показав архівне фото з покійним Білоножком
GlavRed
2025-01-09T20:27:50Z
Деякі райони Києва залишилися без світла: що відомо
TSN
2025-01-10T06:21:54Z
Росія атакувала Київ дронами, є влучання уламків у багатоповерхівку
Комсомольская правда
2025-01-10T06:09:48Z
Якою буде погода до кінця зими: чи чекати сильних морозів і багато снігу
24tv
2025-01-10T06:06:54Z
Втрати росіян у війні проти України перевалили за 800 тисяч
TSN
2025-01-10T06:03:26Z
На Україну насувається негода: в яких регіонах будуть сніг і сильний вітер
TSN
2025-01-10T06:03:23Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 10 січня 2025 року
Фокус
2025-01-10T06:00:47Z
На Львівщині попрощалися із захисником Андрієм Тибелем
24tv
2025-01-10T06:00:41Z
РФ атакували дрони: в одній з областей горить завод
TSN
2025-01-10T05:51:34Z
Росіяни вночі вдарили з артилерії по Нікополю та Марганецькій громаді
УкраинФорм
2025-01-10T05:48:24Z
Міжнародна компанія купила українського виробника вин 46 Parallel: чому це значуща подія
24tv
2025-01-10T06:27:47Z
В Україні через кілька місяців відбудеться значне підвищення пенсій: скільки виплачуватимуть після індексації
Политека
2025-01-10T06:27:29Z
Закупівельні ціни на ячмінь в Україні: зростання до 9600 грн/т у портах
Agravery
2025-01-10T06:25:51Z
Державний борг України досягнув рекордного значення - Forbes
TSN
2025-01-10T06:21:59Z
На українському експортному ринку подорожчав ячмінь
AgroNews
2025-01-10T06:07:46Z
Закупівельні ціни на молоко в Україні знизились після свят
Agravery
2025-01-10T06:04:39Z
Казахська компанія запропонувала $1 мільярд за НПЗ російського «Лукойлу» у Болгарії
УкраинФорм
2025-01-10T05:54:09Z
Банки та обмінники відмовляються приймати 100 доларів: українцям вказали на причини
Хвиля
2025-01-10T05:24:52Z
Держава торік компенсувала бізнесу ₴129 мільйонів за робочі місця для людей з інвалідністю
УкраинФорм
2025-01-10T05:21:38Z
Чому після новорічних обіцянок ми здаємося вже до середини січня: як зробити так, щоб цього разу вийшло
Знай
2025-01-10T05:51:42Z
Лайфхак простіше простого: як відновити блиск столових приборів
GlavRed
2025-01-10T04:27:37Z
Які кімнатні рослини смертельні для котів: список
GlavRed
2025-01-10T01:27:51Z
Де 5 відмінностей між картинками із зайцями та кавуном: треба знайти за 23 секунди
GlavRed
2025-01-10T01:27:49Z
Гороскоп на 10 січня для всіх знаків Зодіаку: Дівам треба зайнятися собою, Левам потрібно прислухатися до порад
Политека
2025-01-10T01:03:48Z
Ці предмети інтер'єру притягують нещастя в оселю: їх час позбутися
24tv
2025-01-09T21:30:37Z
Рідні цілуватимуть руки: запікаємо соковиті відбивні у соусі барбекю
24tv
2025-01-09T20:36:48Z
Зроблять житло комфортнішим: оновлення будинку, які найкраще робити взимку
24tv
2025-01-09T20:00:42Z
Які знаки зодіаку вважаються найкращими друзями
24tv
2025-01-09T19:09:00Z
Кар'єра в Реалі під загрозою: президент клубу вирішив виставити Андрія Луніна на трансфер
24tv
2025-01-10T06:06:16Z
Манчестер Юнайтед продовжив контракт з Діалло
Football.ua
2025-01-10T05:51:50Z
Ікарді показав свою нову дівчину після розриву з Вандою Нарою
1News
2025-01-10T05:37:07Z
Реал — Мальорка 3:0 Відео голів та огляд матчу Суперкубку Іспанії
Football.ua
2025-01-10T05:24:23Z
Клубну систему спорту вже впроваджують п'ять областей
УкраинФорм
2025-01-10T01:12:16Z
Дружина українського футболіста померла у 34 роки від раку
ГЛАВКОМ NET
2025-01-09T23:27:35Z
Анчелотті: Ольмо і Віктор? Не хочу коментувати
Football.ua
2025-01-09T22:36:47Z
Усик, Ф'юрі або Джошуа: ексчемпіон світу назвав найкращого супертяжа нинішнього покоління
24tv
2025-01-09T22:33:09Z
Знову перший в історії: Кріштіану Роналду відзначився новим досягненням у футболі
ZN UA
2025-01-09T22:33:01Z
Відео ширяє в повітрі: LG випустила перший у світі прозорий OLED-телевізор
InternetUA
2025-01-10T06:22:49Z
Телефон завис? Способи перезавантаження для Android та iPhone
InternetUA
2025-01-10T06:01:25Z
Apple оновила App Store
Portaltele
2025-01-10T05:57:42Z
Ілон Маск стверджує, що ШІ вичерпав усі наявні людські знання
InternetUA
2025-01-10T05:01:10Z
Блогер, який зник із мережі у 2022, показав себе оновленого: трансформація його тіла шокує
24tv
2025-01-10T05:00:45Z
Величні кільця Сатурна зникнуть через три місяці
Portaltele
2025-01-10T04:57:17Z
Розробка ШІ не сповільнюється, але стає менш помітною
InternetUA
2025-01-10T02:03:01Z
До Землі наближається астероїд завширшки 4 км, який можна буде побачити в бінокль
ГЛАВКОМ NET
2025-01-09T22:48:27Z
У Мережі показали неочікуваний спосіб, як відновити уггі взимку
GlavRed
2025-01-09T22:27:26Z
Болить не там, де відчувається: що таке відображений біль
24tv
2025-01-10T06:06:24Z
Глибокий сон виводить токсичні відходи з мозку
Portaltele
2025-01-10T04:57:24Z
Штучний інтелект у медицині: ВООЗ назвала основні напрями застосування
InternetUA
2025-01-10T04:03:34Z
Головні симптоми вірусу HMPV: чи чекати на нову пандемію та в чому небезпека хвороби
GlavRed
2025-01-10T00:27:57Z
То чи варто спати у шкарпетках: ставимо крапку у цьому питанні
24tv
2025-01-09T20:30:41Z
Що таке шунтування та як відбувається операція
24tv
2025-01-09T20:06:54Z
Життя поблизу аеропорту може пошкодити ваше серце
Portaltele
2025-01-09T19:54:54Z
Як очистити організм і покращити стан шкіри за допомогою грейпфрута
Знай
2025-01-09T19:51:51Z
Що треба їсти, щоб схуднути: 10 продуктів, у яких багато білка
GlavRed
2025-01-09T18:27:05Z
Шахраї полюють на українських водіїв: як працює свіжа схема
InternetUA
2025-01-10T06:27:09Z
На ринок виходить новий Toyota Prius: оголошено ціни
ЗаРулем
2025-01-10T05:09:05Z
Вводить водіїв в оману: що таке "чорний лід" на дорогах
GlavRed
2025-01-10T04:27:42Z
Прихована деталь: що означає наліпка під капотом у вигляді фари з відсотками
GlavRed
2025-01-10T01:27:51Z
Як уникнути замерзання лобового скла: автолайфхак з TikTok від холодів
GlavRed
2025-01-10T01:27:07Z
Не для провітрювання рук: для чого насправді ручки над дверима авто
24tv
2025-01-09T21:27:09Z
Багато водіїв навіть не здогадується: що означає лампочка ABS на панелі приладів
GlavRed
2025-01-09T19:27:56Z
У США назвали найпопулярніші автомобілі 2024 року
AutoCentre
2025-01-09T18:15:34Z
Старший брат "Дастера": розкрито подробиці та ціни кросовера Dacia Bigster
Фокус
2025-01-09T17:21:42Z