Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на видання Wiadomosci. У Міжнародному кримінальному суді вже відреагували на цю заяву.
Польща не арештовуватиме Нетаньягу під час його візиту
Польський уряд оголосив про свою готовність забезпечити вільну та безпечну участь високопоставлених представників Ізраїлю у майбутніх урочистостях з нагоди 80-ї річниці визволення концентраційного табору смерті Аушвіц-Біркенау. Пам'ятні заходи заплановані на 27 січня 2025 року.
Забезпечення участі ізраїльських лідерів в урочистостях 27 січня 2025 року розглядається польським урядом як частина висловлення поваги до єврейського народу, мільйони доньок і синів якого стали жертвами Голокосту, влаштованого Третім рейхом,
– мовиться в постанові, яку ухвалив уряд Польщі.
Водночас прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск наголосив на важливості безпеки для ізраїльських посадовців, які відвідують концентраційний табір Аушвіц. Туск зазначив, що для прем'єр-міністра, президента або будь-якого представника Ізраїлю важливо відчувати себе в безпеці під час таких візитів, особливо на знаменні річниці.
"Саме тому я попросив міністрів юстиції та закордонних справ підготувати відповідну постанову", – підкреслив Туск.
Варто наголосити, що просив не заарештовувати Нетаньягу під час його візиту в Освенцим і польський президент Анджей Дуда. В канцелярії Дуди зазначили, що польський президент хоче, щоб Нетаньягу зміг безперешкодно відвідати заходи з нагоди 80-ї річниці визволення концтабору Аушвіц, не боячись арешту за ордером Міжнародного кримінального суду.
МКС відреагував на рішення Польщі не затримувати Нетаньягу
У коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі речник Міжнародного кримінального суду Фаді ель-Абдалла зазначив, що МКС покладається на держави у забезпеченні виконання своїх рішень. Це стосується і Беньяміна Нетаньягу, на арешт якого видали ордер.
Це не лише юридичне зобов'язання перед судом відповідно до Римського статуту, а й перед іншими державами-учасницями. Якщо у держав виникають занепокоєння щодо співпраці з судом, вони можуть своєчасно та ефективно проконсультуватися з судом,
– сказав Абдалла.
Водночас речник МКС наголосив, що держави не можуть в односторонньому порядку визначати обґрунтованість правових рішень Суду. Адже в Римському статуті зазначено, що “будь-яка суперечка, що стосується судових функцій суду, вирішується за рішенням суду".
До слова, Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу 21 листопада 2024 року. Главу ізраїльського уряду звинуватили у воєнних злочинах та злочинах проти людяності, скоєних на палестинських територіях Сектору Гази силами Ізраїлю під час війни з ХАМАС.