ВРУ завалила урядовий законопроєкт про створення Вищого адмінсуду та підтримала альтернативний
Верховна Рада України на засіданні 9 січня провалила голосування за урядовий законопроект №12368 про створення Вищого адміністративного суду, натомість схвалила альтернативний законопроект №12368-1, поданий депутатом Сергієм Власенком, повідомив депутат Ярослав Железняк.
Напередодні Комітет з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти за основу саме урядовий законопроєкт, а законопроєкт Власенка відхилити. Однак урядовий документ набрав лише 218 голосів та не був навіть підтриманий для повернення на доопрацювання. Натомість законопроект №12368-1 підтримали 232 депутата.
Ярослав Железняк зазначив, що реформа адміністративного судоустрою є маяком МВФ, який мали виконати до 31 грудня 2024 року. Однак і з підтриманим законопроєктом все не так просто.
«Щось мені здається тут проблема буде з відповідністю вимогам МВФ. Ось це поворот», - написав депутат.
Законопроект 12368-1 щодо утворення та функціонування Київського міського окружного адміністративного суду (КМОАС) та Київського міського апеляційного адміністративного суду» передбачає уповноважити саме КМОАС на розгляд справ щодо конкурсів та аудитів НАБУ, САП тощо. Судом апеляційної інстанції для справ, розглянутих Київським міським окружним адміністративним судом, пропонується визначити окремо створений Київський міський апеляційний адміністративний суд.
Передбачається, що останні розглядатиме справи з оскарження актів, дій чи бездіяльності центральних органів влади, зокрема Кабінету Міністрів України, міністерств, Національного банку, справи щодо державного регулювання у сфері медіа, реєстрації політичних партій, діяльності антикорупційних органів тощо, адміністративні справи, пов’язані з рішеннями Антимонопольного комітету України, державного фінансування політичних партій, інші справи з місцем знаходження сторін у межах міста Києва.
Нагадаємо, що у Меморандумі з МВФ та інших документах міжнародні партнери запропонували створити окремий суд, куди будуть оскаржуватися результати конкурсів очільників НАБУ, САП, НАЗК, БЕБ та інших органів проводяться за вирішальної участі експертів, а також аудитів цих установ.