Маск вивчає шляхи усунення Стармера з посади прем'єра Британії до наступних виборів — FT
Мільярдер та близький соратник обраного президента США Дональда Трампа Ілон Маск приватно обговорював шляхи усунення Кіра Стармера з посади прем'єр-міністра Великої Британії до наступних виборів. Про це повідомляє FT, посилаючись на джерела.
Маск оцінює, як він і його праві союзники можуть дестабілізувати лейбористський уряд Британії, окрім як використанням агресивних дописів на платформі X.
“Він вважає, що сама західна цивілізація знаходиться під загрозою”, - додав один зі співрозмовників видання.
Маск шукав інформацію про те, чи можливо заручитися підтримкою альтернативних британських політичних рухів, зокрема правої популістської партії Reform UK, щоб домогтися заміни британського прем'єр-міністра до наступних виборів.
У парламентській системі Британії прем'єри мають владу, оскільки вони очолюють партію, законодавці якої мають найбільшу кількість місць.
Головний виконавчий директор Tesla, SpaceX і X, якого Трамп призначив співкерівником проекту зі скорочення державних витрат США, за останні півроку виявив жвавий інтерес до британської політики та виступає з дедалі жорсткішою критикою уряду Стармера.
Маск, зокрема, звинуватив Стармера — колишнього головного державного прокурора Англії та Уельсу, який займався справами про сексуальне насильство над дітьми, у “співучасті” у злочинах зґвалтування в Британії. Стармер рішуче відкинув критику з боку Маска щодо роботи на посаді прокурора.
Водночас Маск дистанціювався від лідера Reform UK Найджела Фараджа, зруйнувавши сподівання останнього на те, що мільярдер зробить велику пожертву його партії в найближчому майбутньому. Маск заявив, що партії Reform UK потрібен новий лідер.
Як пише видання, мільярдер вивчає можливих кандидатів на заміну Фараджа на посаді лідера партії, в тому числі законодавця від Reform UK Руперта Лоу.
Останніми місяцями Reform UK має значну підтримку в Британії: опитування свідчать, що партію підтримують 22% населення, порівняно з 14% під час липневих виборів.
Лейбористи, тим часом, мають 28% підтримки, а торі - 24%, згідно з опитуванням Politico.
Розрив Маска з Фараджем став несподіванкою — минулого місяця вони провели зустріч у резиденції Трампа у Флориді, і лідер Reform UK назвав мільярдера “другом”.
Сам Фарадж применшив значення “розриву”, заявивши про плани зустрітися з Маском цього місяця і поїхати до США, щоб відвідати інавгурацію Трампа у Вашингтоні.
Стармер, навпаки, як очікується, не буде присутній на інавгурації Трампа. Лідерка консерваторів Кемі Баденок також наразі не планує відвідувати церемонію у Вашингтоні.
Британія — не єдина країна, у чиї справи намагається втручатися Маск. Мільярдер, серед іншого, критикував канцлера Німеччини Олафа Шольца та стверджував, що тільки ультраправа "Альтернатива для Німеччини" зможе врятувати ФРН.
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро уже закликав Єврокомісію захистити країни ЄС від втручання у європейську політику, зокрема, з боку Маска.