Пенсійний фонд України відповів на популярні питання про субсидії на тверде паливо.
Як передає "Хвиля", про це повідомила пресслужба ПФУ.
Якщо в будинку немає центрального опалення, газу або електричного опалення і використовується лише тверде паливо для обігріву, можна отримати житлову субсидію на покупку твердого або рідкого палива для печі.
При цьому українцям нагадали, що довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення при призначенні житлової субсидії не потрібна. Інформація про наявність пічного опалення вказується в декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
У разі подання заяви на житлову субсидію за експериментальним проєктом зазначена інформація вказується у спрощеній формі заяви.
Також у ПФУ пояснили, чи потрібно знову звертатися для отримання виплати у 2025 році, якщо людина у жовтні 2024 року вже зверталася за субсидією на тверде паливо і отримала її.
"Житлова субсидія на покупку скрапленого газу, твердого і рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням людини. Водночас, якщо житлова субсидія надається на тверде паливо та на житлово-комунальні послуги, то житлово-комунальні послуги розраховуються з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного календарного року (пункти 72-73 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 21.10.1995 (№ 848)", - йдеться у повідомленні.
Тобто при зверненні у жовтні 2024 року субсидія на тверде паливо була розрахована і вже виплачена, а субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розрахована до кінця 2024 року.
Таким чином, щоб отримувати виплату у 2025 році, слід звернутися до органу Пенсійного фонду України з новою заявою та декларацією про доходи і витрати.
Як розраховується субсидія на тверде паливо?
Для кожного домогосподарства субсидія на пічне паливо розраховується індивідуально. У розрахунок береться різниця між повною вартістю палива на рік і тією частиною, яку сім'я повинна оплатити самостійно виходячи зі своїх доходів.
Річна потреба в паливі встановлена в розмірі 2 тонн на одне домогосподарство. У 2025 році максимальна вартість однієї тонни палива становить 4187,97 гривень.
"Розрахунок житлової субсидії на придбання твердого пічного побутового палива здійснюється індивідуально для кожного домогосподарства як різниця між вартістю твердого пічного побутового палива на календарний рік (з урахуванням встановленої норми і граничного показника його вартості) та розміром обов’язкового відсотка оплати домогосподарства за обчислюване паливо з урахуванням доходів членів домогосподарства", - пояснили у ПФУ.
Усі ці норми встановлені постановою Кабінету Міністрів України №356 від 23 квітня 2012 року "Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим і рідким пічним побутовим паливом та скрапленим газом і граничних показників їх вартості для надання пільг та житлових субсидій".
Нагадаємо, в Україні змінили правила нарахування пільг.