Ветеран війни Олександр Будько ("Терен") прокоментував інтерв'ю переможниці "Холостяка" Інни Белень, у якому порушилося мовне питання. В інтерв'ю Славі Дьоміну дівчина зізналася, що раніше живучи в Німеччині багато років думала і говорила німецькою, зараз більшу частину часу - українською, а коли повертається до рідного Харкова - іноді і російською. Вона також наголосила, що її не чіпляє мовне питання і закликала бути більш людяними до тих, хто живучи під обстрілами, намагається говорити українською. У відповідь на це "Терен" у соцмережах заявив, що для нього була відкриттям така позиція дівчини.
- Хто ще й досі не знає, що війна триває вже 11 рік? Хто ще й досі нехтує загиблих на війні з 2014 року? За що вони віддавали своє життя? Щоб зараз казали, що це не вважалося за війну? Я знав це інтерв'ю. Але для мене була відкриття позиція моєї дівчини в цьому моменті. Мені було боляче дізнатися про це зараз. Ми вже всі обговорили між собою, але я мав відреагувати тут для свого читача.
Олександр навів у приклад Білорусь, більшість громадян якої сьогодні говорять не рідною мовою, а російською, а також згадав про українську інтелігенцію, яку знищили за любов до мови та ідеї.
- Я вже порушував питання мови. Якщо прогорнути нижче, можна знайти дописи, під яким, як зазвичай, не обійшлося без суперечок. Проте вірю, що навіть через обмін різкими словами ми зможемо дійти до суті – важливості мови. Багато хто пам’ятає, як ми колись наслідували шлях Білорусі: говорити рідною мовою вважалося чимось провінційним, а українців у великих містах, особливо в Києві, могли зневажливо назвати «селюками». По-перше, хочу нагадати: більшість української інтелігенції, яку знищили за любов до мови та ідеї, походила саме з українського села. По-друге, згадаємо білорусів, які майже втратили свою мову в побуті. Сьогодні вони мають Лукашенка і фактично є однією з федерацій Росії. Чи справді ми хочемо продовжувати цей шлях?
Прошу не чіпляти до цієї теми військових, які спілкуються російською. Усьому свій час. Є білоруси, які воюють за Україну, і водночас вивчають нашу мову. Але мене жахає, коли я бачу, як до трирічних дітей, народжених під час великої війни, звертаються мовою ворога. Чи зможемо ми перемогти, якщо вирощуємо нові покоління в дусі «какая разніца», тоді як наш ворог виховує покоління воїнів?Час лагідної українізації минув давно. Він закінчився ще тоді, коли нас силоміць русифікували століттями. Настав момент чітко сказати: Україна існує лише з українською мовою, - наголосив він.
Реаліті "Холостяк" закінчили знімати у вересні, тож пара разом уже понад три місяці. Олександр та Інна однолітки, їм по 28 років. Фінальна серія шоу вийшла на каналі СТБ 26 грудня.
Фото: instagram.com/tsvit_terenu