Шелест вказала, що така проблема існує від 2022 року, держава знає про неї, але проблему досі не вирішено.
Відома українська політологиня Ганна Шелест, чию квартиру в Одесіу листопаді 2024 року зруйнував "Шахед", досі не може повернутися додому. Усе тому, що будинок розташований у зоні захисту ЮНЕСКО, є пам'яткою архітектури, а такі будівлі "випали" з нормативної бази щодо компенсації пошкодженого майна.
Про це кандидатка політичних наук, директорка безпекових програм Ради зовнішньої політики "Українська призма" Ганна Шелест написала на своїй Facebook-сторінці.
"Наш будинок в історичному центрі Одеси (зона захисту ЮНЕСКО), ще й будинок – пам'ятка архітектури. Як виявилось – такі будинки "випали" з української нормативної бази щодо компенсації пошкодженого майна. Більше того, частина служб не може навіть взяти на себе відповідальність підписувати наші документи – бо ми "культурна спадщина", а відповідно стандартна оцінка не працює", – йдеться у повідомленні Шелест.
Вона зауважила, що лише в Одесі від початку війни це вже четвертий пошкоджений будинок такого типу. На думку політологині, в інших містах теж були такі випадки.
Шелест вказала, що така проблема існує від 2022 року, держава знає про неї, але проблему досі не вирішено.
"Держава знає про проблему з 2022 року. Як випливає з офіційної відповіді Мінкульту, вони навіть оперативно розробили методику, підготували документи, зібрали зауваження інших міністерств і з 5.01.2023 нічого. Тобто за 3 місяці можна було розробити базові документи, а потім просто забути про проблему. Я розумію, якщо б йшли оцінки, погодження і т. п. – так буває довго, але "в межах робочих нарад здійснюють обговорення проекту постанови" – це означає, що хтось може на якійсь нараді в розділі "Різне" спитав, чи не повернутися до теми", – йдеться у дописі політологині.
Вона звернулася до міністра культури Миколи Точицького із запитанням: "Як можна зробити так, щоб ваші співробітники перейшли від "обговорення" до "опрацювання" і прийняття спільно з Фондом державного майна України?"
Шелест додала, що дуже хочеться одного дня повернутися додому, і щоб відповідні служби могли почати реконструкцію, а мешканці отримали хоча б якусь компенсацію.
- Як отримати компенсацію за знищене Росією житло: інструкція та що кажуть люди, кому це вже вдалося
- Українці можуть подати заяви про пошкоджене житло до Гааги: як це зробити
- Чому ВПО їдуть назад в окупацію: скільки грошей дає держава і до чого тут "квартирне питання"