Коротко:
Яйця – популярний продукт, багатий на білки, вітаміни та мінерали. Але тріщини в шкаралупі можуть стати причиною зараження, тому важливо знати, коли їх можна використовувати, а коли краще уникати ризиків, пише Главред із посиланням на РБК.
Чому тріщини в яйцях небезпечні?
Шкаралупа яйця захищає його вміст від бактерій, зокрема сальмонели. Якщо на шкаралупі є пошкодження, бактерії можуть проникнути всередину, особливо якщо яйце неправильно зберігалося.
Коли можна використовувати і вживати яйця з тріщиною?
Коли не можна їсти розбите яйце?
Як зменшити ризики розбитого яйця?
Якщо яйце з тріщиною зберігалося правильно і виглядає свіжим, його можна використовувати для приготування їжі. Але якщо виникають сумніви, краще викинути продукт, адже харчове отруєння – це серйозна загроза для здоров’я.
Раніше також розповідалось, чому не можна розбивати яйця ножем. Натомість експерти пояснили, як це робити правильно.
Більше корисних новин:
Цікаві факти про яйця
Найпоширенішими у вживанні є курячі яйця. Хоча будь-які пташині яйця можуть бути вжиті в їжу людиною. Існує практика вживання яєць деяких рептилій (наприклад, черепах).
Попри харчову цінність яєць, їхнє споживання може завдати шкоди здоров'ю у зв'язку з можливістю зараження сальмонелою або алергією на яєчні білки.
Білі яйця однаково корисні, як і коричневі. Колір шкаралупи - це всього лише генетична ознака, він ніяк не впливає на поживну цінність, смак або свіжість.
Найкраще місце для яєць - холодильник. За температури нижче 6°C бактерії сальмонели не розмножуються.
Яйця зберігаються довше, якщо покласти їх гострим кінцем донизу. Річ у тім, що на тупому кінці є повітряна бульбашка, в якій можуть бути бактерії, тож є ймовірність, що під час перевертання вони потраплять до яйця.
Яйця не можна зберігати з продуктами, що сильно пахнуть. Завдяки пористій шкаралупі вони легко вбирають сторонні аромати.
Холестерин, що міститься в яйцях, не є небезпечним. Лецитин, якого багато міститься в яєчному жовтку, допомагає підтримувати рівень холестерину в нормі, запобігаючи розвитку серцево-судинних захворювань.