Україна та Польща обмінялися списками, де хочуть провести ексгумації останків "взаємних конфліктів" – PAP
Україна та Польща обмінялися списками місць ексгумації останків жертв Волинської трагедії. Про це повідомив заступник міністра культури України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос, пише агентство PAP.
Наджос, який очолює польсько-українську робочу групу з історичних питань з українського боку, запевнив в позитивних намірах вирішити суперечки, пов’язані з цією темою.
“Ми зробили дуже важливий перший крок: ми обмінялися запитами від польської сторони на проведення робіт на території України, і польська сторона отримала від нас запити на виконання наших робіт на території Польщі”, – розповів Наджос.
Він додав, що наразі сторони аналізують ці запити та збирають документи, щоб прийняти позитивні рішення та публічно прокоментувати “результати таких робіт за згодою обох сторін”.
Водночас інший український чиновник, який побажав залишитися анонімним, повідомив PAP, що Україна дала дозвіл на пошук останків на місці, де у 2023 році були виявлені польські поховання, але не уточнив місце.
Проте агентство нагадало, що у 2023 році тодішній прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький відвідав село Садове (Пузники) у Тернопільській області, де польські та українські спеціалісти знайшли братську могилу, в якій у 1945 році були похоронені тіла селян. За його словами, дозволи на пошуки та ексгумації в Україні видаватимуть окремо для кожного місця поховання.
Крім того, співрозмовник PAP додав, “питання відновлення імен українців (учасників УПА) на надгробку на горі Монастир (у Польщі) залишається відкритим”.
Напередодні прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив про отриманий від України дозвіл на перші ексгумації тіл поляків, які загинули під час Волинської трагедії.
У жовтні УІНП повідомляв, що у 2025 році розпочне пошукові роботи та ексгумацію жертв Волинської трагедії на території Рівненської області. У МЗС Польщі привітали це рішення.