Українці, які досягли пенсійного віку, але не мають достатнього страхового стажу для отримання пенсії, можуть претендувати на так звану соціальну пенсію.
З 1 січня 2025 року підвищено вимоги до тривалості страхового стажу для виходу на пенсію.
Тепер, щоб вийти на пенсію у 60 років, необхідно мати не менше 32 років страхового стажу як для чоловіків, так і для жінок. Якщо після 60 років стажу недостатньо, пенсію можна отримати у 63 роки за наявності стажу від 22 до 31 року. Якщо стаж складає від 15 до 21 року, виплати будуть призначені у 65 років.
У разі, коли страхового стажу менше 15 років, особа може отримати соціальну пенсію за віком з 65 років замість стандартних пенсійних виплат.
Вимоги до мінімальної тривалості стажу для виходу на пенсію у 60 років будуть поступово збільшуватися до 2028 року, коли для цього потрібно буде мати не менше 35 років стажу.
У січні 2025 року розмір соціальної пенсії становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (2361 грн), і середньомісячним доходом сім'ї на одну особу за останні шість місяців, але не більше ніж 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 грн).
Соціальна пенсія за віком без трудового стажу перераховується кожні шість місяців з урахуванням змін майнового стану та доходів.
Щоб отримати тимчасову допомогу, необхідно звернутися до органів соціального захисту за місцем реєстрації або фактичного проживання. Для призначення допомоги потрібно подати такі документи:
- заяву;
- паспорт і документ, що підтверджує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
- довідку Пенсійного фонду України про наявний страховий стаж;
- декларацію про доходи та майновий стан за останні шість місяців, заповнену на основі довідок про доходи членів сім'ї;
- копію рішення про призначення опікуна (для осіб, визнаних недієздатними).
Останні новини України:
Не вирішить усіх проблем: українцям пообіцяли новий перерахунок пенсій у 2025 році, відомі подробиці.
Пенсіонери можуть отримувати соціальну допомогу: існує декілька видів доплат.
Пенсія в Україні: українцям показали, у якій області пенсіонери мають найнижчі виплати та ледь виживають.