Експерти розповідають чи варто вимикати компʼютер.
Це питання має дві сторони: одні вважають, що відповідь очевидна, а інші сумніваються, адже саме під час увімкнення і вимкнення комп'ютера можуть траплятися поломки, інформують в Impression Electronics.
За словами експертів, обидві точки зору мають своє підґрунтя, і відповідь знаходиться між ними. Якщо ви плануєте відсутність за комп'ютером лише на кілька хвилин або годин, вимикати його не обов'язково. У такому випадку зручніше використовувати "сплячий режим", що дозволяє швидко повернутися до роботи.
Однак на ніч комп'ютер або ноутбук варто вимикати, якщо, звісно, ви не працюєте вночі. Вимкнення надає кілька переваг: по-перше, це дозволяє уникнути шуму від вентилятора, який може заважати вам заснути, по-друге, під час вимикання комп'ютер може оновити операційну систему та виправити помилки, що накопичилися. Ви, мабуть, помічали, що коли комп'ютер не вимикається кілька днів, його продуктивність знижується.
Зазначається, що особливо важливо вимикати комплектуючі ноутбука. Хоча ви можете поставити ноутбук у сплячий режим на ніч, це не найкраще рішення, адже це все одно витрачає електроенергію без потреби.
Щодо впливу частого вимикання та увімкнення на технічний стан пристрою, то все залежить від ситуації. Якщо ви вимикаєте комп'ютер десятки разів на день або робите це неправильно, наприклад, висмикуєте шнур з розетки, це може спричинити поломки. Щоб уникнути проблем, вимикати комп'ютер слід через меню "Пуск" за допомогою команди "Завершити роботу". Зберігайте обережність, давайте комп'ютеру час на відпочинок і уникайте перегрівання, і він прослужить вам довше.