MY.UAНовини
"Це єдине, що може змусити Путіна зупинити війну": ексклюзивне інтерв'ю з генералом Годжесом
"Це єдине, що може змусити Путіна зупинити війну": ексклюзивне інтерв'ю з генералом Годжесом

"Це єдине, що може змусити Путіна зупинити війну": ексклюзивне інтерв'ю з генералом Годжесом

Генерал-лейтенант армії США у відставці Бен Годжес в інтерв'ю 24 Каналу припустив, що малоймовірно навіть, що Росія протримається в такому режимі до кінця 2025 року. Більше про це, новий прорив ЗСУ в Курській області та про те, що може змусити Владіміра Путіна зупинити війну, – далі в матеріалі.

Сьогодні Росія набагато слабша

Російський диктатор Владімір Путін останніми місяцями зазнав багатьох провалів. Ідеться про виведення військ з Сирії, неспроможність звільнити Курську область Росії та великі втрати за несуттєві територіальні здобутки в Україні. У якому стані та в якій ситуації Росія розпочинає 2025 рік?

Росія сьогодні перебуває в набагато слабшому становищі, ніж рік тому. Ви, звичайно, згадали про крах режиму Башара Асада у Сирії та про нездатність Росії врятувати його – свого союзника. Крім цього, останній російський підводний човен був змушений покинути Середземне море, тому що Росія більше не могла використовувати свою військово-морську базу в Сирії. Це потужні ознаки проблем.

Яскраво пам'ятаю лютий 2024 року, коли я був на Мюнхенській конференції з безпеки, і тоді новина про захоплення Авдіївки збентежила всіх там. З того часу, за 11 місяців, Росія змогла просунутися вперед лише приблизно на 60 кілометрів. Росіяни досі не захопили Покровськ, попри втрати тисяч людей і тисяч одиниць техніки.

Також вони не змогли зменшити український плацдарм у Курській області. Той факт, що Україна 5 січня розпочала нову атаку в тому районі, вказує на серйозні проблеми з російського боку.

Нова фаза наступу ЗСУ в Курській області

Україна, розпочавши черговий контрнаступ у Курській області, вже досягла тактичних успіхів, як повідомляє американський Інститут вивчення війни. Чи вважаєте ви це черговою невдачею Росії, оскільки українські війська знову йдуть у наступ, попри накази Путіна звільнити та відбити цю атаку українських Збройних Сил?

Звичайно. Зараз ще дуже зарано говорити про результат цієї фази Курського контрнаступу, тому що наразі ми не бачимо повної картини та не маємо права знати все, що відбувається. Однак 3 речі спадає мені на думку:

  • По-перше, Збройним Силам України знову вдалося раптово атакувати противника в одному з районів, де Росія могла все виявити та передбачити через кількість безпілотників, які в неї є; через те, що російські війська вже майже 7 місяців ведуть бої по краях Курського плацдарму. Але росіяни були здивовані черговим наступом.

Це вказує на те, що компетентність України у питаннях гарантування безпеки та секретності дуже висока. Росіяни продемонстрували погану здатність бачити, що відбувається перед ними, і це не те, чого можна було б очікувати на цьому етапі війни.

  • По-друге, це свідчить про реальне розуміння українським Генштабом оперативного рівня ведення війни.

Розпочавши цю атаку, він продовжує створювати дилему для росіян: чи потрібно їм нині перекидати ресурси з іншої ділянки фронту, щоб розв'язати проблему з Курськом? Тому що очевидно, що того, що вони зробили досі, – недостатньо. Також російські воєнні блогери скаржаться, що Росія не має достатньо резервів у регіоні. Це, як на мене, вражає.

  • По-третє, це ускладнює ситуацію для російської сторони, якщо вона сподівається на такий результат переговорів, за якого зможе зберегти те, що має. Адже очевидно, що Україна контролює значну частину Курської області. Тож це справжня проблема і для Кремля. Я вражений тим, що Україна робить на Курському напрямку.

Уже 3800 північнокорейських військових вбиті або поранені, як повідомив Президент України Володимир Зеленський. Чи не вважаєте ви, що рішення про відправлення військ КНДР до Росії та України обернулося великою катастрофою для Путіна?

Як мені відомо з розмов з українськими офіцерами, війська Північної Кореї використовуються росіянами лише як додаткове гарматне м'ясо. Вони не надають росіянам якихось особливих можливостей або унікального підходу до чогось. Їх просто кидають у бій.

Думаю, що, ймовірно, це 12 тисяч загалом північнокорейських військових, принаймні це публічна інформація. Вони розділені на 4 бригади, які інтегруються в російські війська. Тому просто більше живої сили використовується в той самий спосіб, як використовують і росіян. Не впевнений, що це дуже допомогло Росії, за винятком, можливо, того, що це дало їм можливість не мобілізовувати росіян з Москви чи Санкт-Петербурга.

Щодо Північної Кореї, то невідомо, що Москва надала Пхеньяну за цих солдатів. Чи були це гроші, чи нафта, чи газ, чи якась технологія. Не думаю, що Кім Чен Ин, лідер Північної Кореї, надто переймається втратою тисяч своїх солдатів. Проте цікаво, що він отримує натомість і чи буде він продовжувати це робити.


Військові КНДР / Getty Images

Трамп сильніший, ніж 8 років тому

Володимир Зеленський упевнений, що новообраний президент США Дональд Трамп має достатньо важелів впливу на Путіна, щоб змусити Росію припинити війну та погодитися з пропозицією про припинення вогню. Чи можете ви уявити собі сценарій, за якого Путін погодиться з пропозицією Трампа щодо припинення вогню?

Насамперед це залежить від президента Зеленського: його позиція вирішальна у будь-якій розмові про початок переговорів або в самому веденні будь-яких переговорів. Президент Зеленський відіграє вирішальну роль в цьому. Очевидно, що Україна не робитиме того, що кажуть США або Росія.

Проте майбутній президент США Трамп тепер має набагато більше важелів впливу на Путіна, ніж 8 років тому. Тоді Путін був у дуже сильній позиції в політичному, економічному плані. У нього були переваги, натомість Трамп був абсолютно непідготовленим до посади президента. І США були не в найкращому становищі.

Тепер, через 8 років, Трамп має великий досвід. Він успадкував дуже сильну економіку. Він має 31 союзника в НАТО, більшість з яких визнають необхідність зупинити Росію. Тому йому не доведеться переконувати їх щось зробити. Сподіваюсь, президент Трамп використає цей важіль, щоб змусити Росію покинути Україну або піти на домовленість, сприятливу для України.

Трамп щонайменше може продовжувати допомагати Україні так, як це робила адміністрація Байдена, або навіть потужніше. Система вже запрацювала, і все, що йому потрібно зробити, – це сказати: "Дайте Україні більше зброї, та швидше".

Також він може використовувати економічні інструменти ефективніше, ніж це робила адміністрація Джо Байдена. Наприклад, він може зупинити експорт Росією нафти та газу, який відбувається через так званий тіньовий флот з Балтійського до Чорного моря. Якщо закрити цю прогалину в санкціях, Росія більше не зможе продавати нафту і газ Китаю та Індії. Це мало б значний вплив, і це ті речі, які Трамп міг би зробити.

Але чи вважаєте ви, що цього було б достатньо, щоб зупинити Володимира Путіна?

Думаю, що Путін буде воювати, поки не зрозуміє, що не може перемогти. Зараз він все ще вважає, що в якийсь момент адміністрація Трампа піде на домовленість, але не на таку, якої Захід та всі українці прагнули б. Поки він не зрозуміє, що такого не буде, Путін буде продовжувати війну, тому що втрати на полі бою для нього нічого не означають.

Якщо ж економіка Росії продовжить своє падіння, то до середини або ближче до кінця 2025 року Путін почне відчувати реальний тиск ізсередини Росії, про який йому досі не доводилося хвилюватися. Тому єдине, що змусить Путіна зупинитися, – це коли він зрозуміє, що не може перемогти.

Єдина гарантія, що Росія знову не нападе на Україну

Президент України Володимир Зеленський заявив, що війну можна було б зупинити, якби Україні надали гарантії безпеки від США. Які гарантії безпеки адміністрація Трампа могла б надати Україні?

Єдиною справжньою гарантією безпеки є членство в НАТО. На жаль, адміністрація Трампа не казала, що вона це підтримує. Є кілька європейських країн, які також поки що не підтримують це. Однак якщо США підтримають, це важливо. Ми прокладемо шлях до членства України в Альянсі та зробимо всі ці речі. Тоді більшість європейських країн можна було б переконати теж. Тому членство в НАТО є головним.

Те, що Трамп досі не продемонстрував жодної підтримки цього, – не дуже добре. Але я не вірю, що це через те, що він керується ідеологічними чи моральними речами. Він все ж таки керується владою та інтересами США. Трамп міг би швидко змінити свою думку, якби побачив, що в інтересах Сполучених Штатів, щоб Україна стала членом НАТО. Тому я все ще маю певну надію, що це може статися.

Звичайно, присутність американських, європейських та канадських військ всередині України з реальним озброєнням точно було б корисним. Проте в них мають бути справжня місія і всі потрібні речі, зокрема протиповітряна та протиракетна оборона, можливості протидії безпілотникам. Їм потрібно мати чіткий мандат і цілі.

Думаю, що це така річ, яка б допомогла. Але це не надасть таких гарантій безпеки, які очевидно мало б членство України в НАТО.

Про план Кіта Келлога щодо війни

Як ви оцінюєте план Кіта Келлога щодо заморожування лінії фронту, а також розгортання в Україні європейських миротворчих сил без американських військ?

Кілька речей, які сказав генерал Келлог, дають мені надію. По-перше, він публічно заявив, що Росії не можна довіряти. Це дуже важлива відправна точка для будь-яких переговорів – визнати, що Росії не можна довіряти. По-друге, він наголосив на важливості збереження українського суверенітету. Водночас якщо мовиться про будь-яку угоду, яка дасть змогу Росії зберегти за собою те, що вона вже окупувала, зокрема Крим, тоді, я вважаю, це буде поганою угодою.

Поки Росія контролюватиме Крим, вона зможе блокувати доступ України до Азовського моря. У такому випадку росіяни зможуть загрожувати портам Одеси, Херсона та Миколаєва. Вони завжди будуть готові розпочати нову атаку, яка точно відбудеться в найближчі 2 – 4 роки. Тому для мене проблемою є те, що ми тиснемо на Україну, щоб вона поступилася територією заради миру. Але ж Росії не можна довіряти.

Якщо говоримо про миротворчі сили, то хорошим прикладом того, як це можна зробити, є ведення сил НАТО в Боснію в 1995 році. По-перше, у них був реальний мандат. По-друге, діяла Дейтонська мирна угода, яку мали виконати. Тоді НАТО вступило з великими повітряними, сухопутними та морськими спроможностями.

Вони мали все необхідне для того, щоб стати надійними силами стримування. Мали чіткий ланцюжок командування, правила ведення бойових дій, які дозволяли солдатам захищатися, використовувати свою зброю там, де це було доречно. Тому будь-які миротворчі сили повинні мати всі ці речі. Вони повинні мати можливості протидії безпілотникам, засоби протиповітряної та протиракетної оборони, мають бути навчені й готові захищатися.

Якщо цього нема, то це не буде фактором стримування, тому що росіяни в перший день почнуть це все випробовувати так само, як вони це робили після припинення вогню в межах Мінських домовленостей, які були повним провалом.

Прогноз щодо завершення війни

Чи вважаєте ви, що Росія не зможе вести війну довго, якщо адміністрація Трампа продовжить на неї тиснути, а санкції не знімуть? Чи якщо українські війська продовжать просуватися вглиб Росії, а Трамп надасть Україні гарантії безпеки та зброю?

Я не знаю. Я скептично ставлюся до того, що Росія може продовжувати робити те, що вона робить сьогодні, до кінця 2025 року. Росіяни десь знайдуть солдатів, але неможливо виробляти танки та артилерію, замінювати техніку з такою швидкістю, з якою ви її втрачаєте. Росія не зможе цього робити.

Хороша новина, яку я чую від європейських країн, полягає в тому, що дедалі більше членів ЄС розуміють важливість допомоги Україні. Тому я очікую, що ми побачимо збільшення допомоги від європейських країн, якщо, звісно, буде відчуття терміновості. Я думаю, багато з них розуміють важливість допомоги Європи.

Але лише президент Зеленський та український уряд можуть вирішити, що краще – продовжувати боротися чи рухатися в бік переговорного врегулювання. Якби я був радником президента України та бачив би те, що бачу зараз, я б точно задумався над питанням, навіщо вам зупинятися, чи покращиться від цього безпекова ситуація, чи покращиться майбутнє України, якщо ви погодитеся на угоду з Росією в найближчі кілька місяців.

Хіба що в разі, якщо будуть надані суттєві та реальні гарантії безпеки, зобов'язання реальних інвестицій у відбудову України. Не думаю, що багато грошей прийде в Україну, якщо великі інвестори віритимуть, що війна знову почнеться через кілька років.

The Economist та The New York Times прогнозували закінчення війни в Україні у 2025 році. Що ви думаєте з цього приводу?

Мені огидно від того, що професійні журналісти, а також деякі відомі аналітики продовжують свій приречений аналіз про те, що Україна нібито не може перемогти. Президент Зеленський – це той, хто може і має вирішувати, чи продовжить Україна боротьбу, чи ні.

Звичайно, війна може закінчитися завтра, якщо Владімір Путін скаже, що не може більше її терпіти, не здатний виграти, занадто багато втратив, економіка в жахливому стані, а російському народу все набридло. Але, звісно, він не збирається цього робити.


Владімір Путін / Getty Images

Війна може закінчитися в той день, коли Путін про це скаже, змінить наративи й почне виходити з окупованих територій. Але, знову ж таки, цього не відбувається. Я думаю, що вже змінився імпульс: від відчуття того, що Росія врешті-решт переможе, до того, що вона не здатна перемогти.

Думаю, Україна може виграти, але війна – це випробування волі, логістики. І обидві сторони продовжують війну, поки хтось один не скаже: з нас досить.

Про диверсії Росії у Європі

Як, на вашу думку, має реагувати Захід на гібридну війну Росії у Європі?

Я не використовую словосполучення "гібридна війна", тому що слово "гібридна" звучить так, ніби все непогано, нижче рівня справжньої війни, тому з цим нібито не потрібно нічого робити, лише скаржитися і трясти кулаком. Росіяни завжди воюють проти нас і для цього використовують різні форми – від дезінформації, злочинної діяльності, диверсій, знищення підводних кабелів і аж до погроз ядерною війною. Щодня вони роблять щось у цьому напрямку.

Тому Захід і всі ми повинні усвідомити, що росіяни з нами воюють. Навіть якщо ми не думаємо, що воюємо з ними, вони точно воюють з нами. Це не означає, що ми повинні відповідати ракетами, авіацією та ударами. Але кожного разу, коли вони щось роблять, коли порушують повітряний простір, проводять диверсії – вони мають за це заплатити.

Вони мають зрозуміти, що ми не збираємося терпіти. Для цього нам потрібні правильні закони та відповідна політика, щоб могти швидко реагувати, зупиняти їхні кораблі, які незаконно експортують нафту та газ через Балтійське море. Фінляндія дала нам гарний приклад. Фіни вийшли, захопили російське судно і привезли його в порт. Це те, що ми маємо робити.

Є багато способів, як можна реагувати, і вони не обов'язково мають бути однаковими. Слід знайти інші можливості асиметрично відповісти на те, що зробила Росія. Кожного разу, коли вона щось робить, – вона має відчувати біль. У неї економіка не більша, ніж економіка Іспанії. Росіяни не зможуть продовжувати боротьбу, якщо Захід серйозно поставиться до допомоги Україні.

У нас з'явилося багато інструментів, які ми ще навіть не спробували. Це засмучує. Отже, ви запитали мене, що має робити Захід? Ми маємо усвідомити, що росіяни воюють з нами, та діяти відповідно.

Що змінилося після падіння режиму Асада

Як ви можете оцінити нинішню позицію Росії на Близькому Сході після падіння режиму Башара Асада? Що думаєте з цього приводу?

Це величезна можливість для Заходу, для Туреччини, України та для Ізраїлю. Росія показала себе жахливим союзником, так само вона не змогла допомогти Вірменії, не змогла врятувати Асада. А тепер росіяни втрачають свою військово-морську базу та авіабазу в Сирії. Тож їхня здатність впливати на ситуацію не лише на Близькому Сході, а й в Середземномор'ї потенційно буде суттєво знижена.

Я вже згадував про вивід з Сирії підводного човна "Новоросійськ". Росіяни вже не мають можливості обслуговувати ці судна в Середземному морі. Це суттєво впливає на здатність Росії демонструвати силу. Можливо, у них з часом щось вийде в Лівії, але непросто взяти й створити нову базу військово-морських сил. Маю на увазі технічне обслуговування та все потрібне для того, щоб база функціонувала. Їм знадобиться багато часу, щоб відтворити те, що вони мали в Сирії.

Для Ізраїлю падіння Асада означає, що Іран втратив або суттєво зменшив свої можливості постачати зброю "Хезболлі" через Сирію. Повітряні сили Ізраїлю зараз мають чіткий, безперервний підхід до Ірану на випадок, якщо їм доведеться завдати ударів.

Я думаю, що Туреччина є великим переможцем у регіоні. Вона може розширити свій вплив на північ Сирії. Сподіваюся, що Сполучені Штати та Туреччина, наші два союзники по НАТО, мислять стратегічно й розумно підходять до того, як працювати один з одним, визнаючи, що Туреччина має законні інтереси у регіоні. Те, як ми розберемося в ситуації з курдами, також буде дуже важливим.

Щодо України, то вона дуже розумно вчинила, коли відразу вийшла на Сирію і використала можливість стати постачальником зерна, яким колись була Росія.

Теги за темою
РосіяНАТО
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Німецький міністр закликає до серйозних торгових переговорів ЄС і США після погрози Трампа
Европейская правда
2025-05-25T14:28:19Z
Байден уперше з'явився на публіці після діагностування раку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T13:51:14Z
Глава МЗС Італії відреагував на нову масовану повітряну атаку РФ по Україні
Европейская правда
2025-05-25T13:39:19Z
Розвідка з’ясувала, що Китай постачає на 20 військових заводів Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T13:06:26Z
У Японії міністр невдало пожартував про рис і пішов у відставку
AgroPortal
2025-05-25T13:00:35Z
Туск оголосив, що марш кандидата від його партії зібрав пів мільйона людей
Европейская правда
2025-05-25T12:57:09Z
"Не поведінка країни, яка прагне миру": лідерка Молдови засудила Росію за масований удар
Европейская правда
2025-05-25T12:33:32Z
Тисячі людей у Варшаві зібрались на два паралельні марші кандидатів у президенти
Европейская правда
2025-05-25T12:22:55Z
Вертоліт Путіна потрапив під атаку безпілотників на Курщині
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T12:21:38Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
«Віват, король!». Хто вітав легендарного Юрія Рибчинського з 80-річчям: репортаж з Палацу «України»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T13:00:27Z
Jerry Heil шокувала, як окупанти під час нічної атаки на Київ зруйнували студію звукозапису її хітів
TSN
2025-05-25T11:09:57Z
Полякова у день 46-річчя Єфросиніної показала їхні небачені фото з-за лаштунків і зробила зізнання
TSN
2025-05-25T09:51:41Z
Вєрка Сердючка зробила публічне зізнання на 80-річчі Рибчинського і викликала фурор потужним виступом
ТСН
2025-05-25T09:33:27Z
KOLA - "Блюз" - НОВИНКА чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-05-25T07:51:32Z
У бою за Україну загинув актор Назар Малік
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T19:18:44Z
Каннський кінофестиваль 2025: журі оголосило лауреатів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T18:48:56Z
Чому спорт на піску — найкраще фізичне навантаження для людей старше 30 років
FaceNews
2025-05-25T11:12:36Z
Як правильно підживити розсаду перцю для гарного врожаю: поради
ТСН
2025-05-25T06:36:43Z
В Китаї жінка отримала перелом перевернувшись уві сні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T05:03:17Z
Світ на порозі нової пандемії: інфекціоністи б’ють на сполох через пташиний грип у пінгвінів, верблюдів і людей
TSN
2025-05-24T18:09:41Z
Ваші нігті б’ють на сполох: 11 тривожних ознак, які не можна ігнорувати
ТСН
2025-05-24T17:55:33Z
Скасування виплат по інвалідності: хто може залишитись без пенсії
ТСН
2025-05-24T17:54:50Z
В який час доби найкраще поливати город: помилятися можуть навіть досвідчені садівники
TSN
2025-05-24T17:54:41Z
Як уникнути гнилі на цибулі: поради для весняної посадки
TSN
2025-05-24T17:53:39Z
Прорив у медицині: тест крові виявляє генетичні патології в немовля за лічені дні
TSN
2025-05-24T17:53:22Z
Названо найпопулярнішу ягоду, яка є природним рятівником від випадіння волосся
TSN
2025-05-25T09:21:56Z
Як відкрити банку з тугою кришкою: три найкращі методи, які реально працюють
TSN
2025-05-25T08:09:14Z
Чи можна передбачити стать дитини за обличчям батька
TSN
2025-05-25T08:09:04Z
Як змусити людину сказати вам правду: 4 трюки, про які ніхто не знає
TSN
2025-05-25T07:06:52Z
Туристів обурюють ціни на курортах Туреччини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T00:06:43Z
«Назаймана краса»: таємний острів у Туреччині підкорив туристів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T22:00:11Z
Як відмити навіть застарілий жир з решітки для плити: покладіть її до пакету — і нагар "відлетить" за 5 секунд
TSN
2025-05-24T17:54:43Z
Чи правда, що тарганів приваблюють до будинку певні запахи — які вони
TSN
2025-05-24T17:53:56Z
Місячний календар стрижок на червень 2025 року: не пропустіть дати, коли можна змінювати імідж
TSN
2025-05-24T17:53:01Z
Окупант заснув, а прокинувся у полоні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T14:15:28Z
На Харківщині росіяни знищили два стада корів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T13:42:14Z
Командир «Азова» обурився через обмін полоненими
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T13:18:42Z
День Києва. Ліна Костенко звернулася до столичної влади
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T12:03:13Z
Обмін «1000 на 1000». Умєров розповів про повернення оборонців Маріуполя
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T12:00:00Z
Росіяни готуються до масових атак БПЛА на Крим – «Атеш»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T11:21:27Z
"Три роки ми не їли шоколаду": перші кадри зі звільненими захисниками
ТСН
2025-05-25T10:36:56Z
Забужко придумала метро «Шулявська», а Стріха – вулицю Грушевського. Як 35 років тому вперше декомунізували Київ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T10:30:32Z
Звільнені оборонці привітали усіх мешканців столиці з Днем Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T10:15:45Z
Ліцей на Житомирщині розповів про трьох убитих росіянами учнів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T13:30:43Z
Нідерланди у понеділок завершать передачу 24 винищувачів F-16 Україні
Европейская правда
2025-05-25T12:51:52Z
РФ "вгатила" по гуртожитку КНУ ім. Шевченка: ректор розповів про наслідки
ТСН
2025-05-25T11:21:46Z
Скільки дітей зникло в Україні: омбудсмен назвав шокуючу статистику
TSN
2025-05-25T10:51:43Z
Пісторіус оцінив можливість відновлення призову у Німеччині
Европейская правда
2025-05-25T09:58:03Z
День Києва. Народний артист написав вірш після масованого удару по столиці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T07:24:26Z
Атака по Україні 25 травня — росіяни випустили рекордну кількість повітряних цілей
ТСН
2025-05-25T06:36:51Z
Поліг під час бойових дій на Торецькому напрямку. Згадаймо Олександра Кравчука
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T06:00:50Z
26 травня — яке церковне свято, чому цього дня не варто довго спати і лінуватися
TSN
2025-05-25T05:06:27Z
Біля берегів Індії затонуло судно з небезпечним вантажем, на борту були українці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T13:54:25Z
У горах Швейцарії знайшли п'ятьох загиблих лижників
Европейская правда
2025-05-25T13:52:07Z
Атака РФ на Хмельниччину: Очевидиця розповіла про загиблих
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T10:39:03Z
На Львівщині невідомий підірвав гранату посеред подвір'я
ТСН
2025-05-25T09:51:49Z
Дрон РФ влучив поруч з укриттям у столиці - відео 18+
TSN
2025-05-25T09:51:11Z
На Житомирщині внаслідок атаки рф загинули троє дітей з однієї сім’ї, мати у важкому стані
VGorode
2025-05-25T09:27:50Z
Під час нічної атаки на Україну загинули 12 людей, більше 60 поранено
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T08:57:36Z
Нічні вибухи на Хмельниччині: зруйновані будинки та вбиті горем люди — фото
TSN
2025-05-25T08:09:02Z
Удар по Миколаєву: одна людина загинула, серед постраждалих — підліток
TSN
2025-05-25T07:18:21Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
Прогноз магнітних бур на 25-27 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T04:42:48Z
В Альпах зведено найвищу у світі вежу, надруковану на 3D-принтері
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T23:00:21Z
Землю накриє сонячний супершторм: вчені закликають готуватися до масштабного блекауту
ТСН
2025-05-24T17:57:14Z
Магнітна буря 24 травня: чого очікувати від сонячної активності
TSN
2025-05-24T17:56:04Z
Рибалка випадково виявив корабель, затоплений понад 100 років тому
ТСН
2025-05-24T17:55:36Z
Космічна диверсія: як галактика змогла "вимкнути" зореутворення у сусідки
ТСН
2025-05-24T17:54:05Z
В Сонячній системі виявили нову карликову планету: що про неї відомо
TSN
2025-05-24T17:52:57Z
Війна і теорія ігор. Вчений пояснив, чи можна математично змоделювати кінець війни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T17:15:30Z
Кукурудза нового покоління: ШІ та генетика допомагають зменшити потребу в добривах
AgroPortal
2025-05-24T13:00:37Z
Переробники пішли за черешнями та вишнями у Центральну Азію
AgroPortal
2025-05-25T12:30:01Z
Борги перед інвесторами стримують розвиток зеленої енергетики – юристка
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T11:33:38Z
Agritechnica 2025: акцент на цифровізації та рішеннях з адаптації до змін клімату
AgroPortal
2025-05-25T09:00:47Z
АМПУ друга за прибутками серед державних компаній
AgroPortal
2025-05-25T08:30:20Z
Перший врожай ранньої прибуткової картоплі збирають на Чернігівщині
Agravery
2025-05-25T08:07:30Z
Автомобільний агроекспорт прискорився та подешевшав
AgroPortal
2025-05-25T06:30:09Z
Україна у топ-3 світових лідерів за доходами від продажу огірків
AgroPortal
2025-05-25T06:00:09Z
В Україні відкрили новий мінізавод із швидкої заморозки ягід
Agravery
2025-05-25T05:06:46Z
Курс валют на вихідні, 24-25 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-05-24T17:56:41Z
Сили оборони знищили ексгравця збірної Росії з футзалу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T08:36:45Z
Підсанкційний гімнаст Нагорний незаконно відвідав окуповані Донецьк та Маріуполь
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T18:54:41Z
США перемогли Швецію та вперше за 65 років вийшли у фінал чемпіонату світу з хокею
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:21:16Z
Євроліга-2025: чоловіча збірна України з пляжного футболу здобула другу перемогу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:00:19Z
Пішов з життя видатний ексгравець «Динамо»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T13:39:56Z
Вікенд для легіонерів збірної України: кубковий фінал Трубіна і фініш в Англії та Іспанії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T09:21:18Z
Був командиром спецпризначенців. На Курщині ЗСУ ліквідували чемпіона світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T08:18:04Z
Жіноча збірна України з пляжного футболу здобула перемогу в другій грі Євроліги-2025
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:45:43Z
Тренер «Наполі» Конте встановив унікальне досягнення за титулами в Серії А
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:33:50Z