MY.UAНовини
Бійці КНДР пішли на штурм: Зеленський показав скандальне відео з солдатами
Бійці КНДР пішли на штурм: Зеленський показав скандальне відео з солдатами

Бійці КНДР пішли на штурм: Зеленський показав скандальне відео з солдатами

КНДР зазнає шалених втрат на війні Росії проти України, однак Кім Чен Ин ретельно приховує смерті своїх громадян.  

Зранку і до самої ночі 13 січня війська КНДР штурмували позиції українських воїнів у Курській області. Бійців ССО один із КНДРівців намагався підірвати гранатою, натомість 18 північнокорейських солдатів було ліквідовано. 

Що відбувається на Курщині, навіщо солдати КНДР бережуть останню гранату чи патрон, і в чому зізнався один із полонених – в ексклюзиві ТСН.ua.

Чому не варто недооцінювати бійців КНДР 

В цілому КНДР зазнає шалених втрат на війні Росії проти України, однак Кім Чен Ин ретельно приховує смерті своїх громадян.  

Водночас заперечувати і недооцінювати здатність бійців КНДР воювати не варто. Це також потужний ворог, солдатів там з дитинства вчать помирати за державу, виховують у повній ізоляції від світу і зовнішнього доступу до інформації, де “правда” лише одна. Про те, що бійців КНДР дарма недооцінюють, зауважив і керівник центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко. 

"Військові КНДР, на жаль, вчаться сучасній війні, вчаться протидіяти FPV дронам на Курщині, і в майбутньому їх навченість стане серйозною проблемою для Південної Кореї та західних армій. На жаль, не бачу, що там це розуміють".

Перший публічний допит бійців КНДР

Тим часом Зеленський вперше опублікував кадри допиту полонених КНДРівців. Ті божаться, що не знали, що йдуть на війну, бо їм казали, що це навчання. 

З цих двох один все ще мріє потрапити назад додому, інший каже, що якщо йому дозволять, він би краще залишився в Україні. Зеленський заявив, що північнокорейські солдати можуть залишитися в Україні.

Президент прокоментував, що це не останні полонені та наголосив, що Путін дуже залежить від КНДР. Щодо полонених, каже, що Кім Чен Ин може їх забрати, але має повернути українських воїнів, втім, якщо північнокорейські солдати виявлять бажання залишитися – їм і таку можливість нададуть. 

"Окрім перших захоплених у полон солдатів із Північної Кореї, безперечно, будуть й інші. Це питання часу, коли нашим хлопцям вдасться захопити ще. І ні в кого у світі не має залишитися сумнівів, що російська армія залежить від військової допомоги КНДР. Путін почав три роки тому з ультиматумів НАТО й намагання переписати історію, а тепер він не може без такої військової допомоги від Пхеньяна. Україна готова передавати Кім Чен Ину його людей, якщо він може організувати їхній обмін на наших воїнів, які перебувають у полоні в Росії. Для тих солдатів із Північної Кореї, які не захочуть повертатися, можуть бути й деякі інші шляхи. Зокрема, ті з корейців, хто виявить бажання наближати мир через поширення правди корейською про цю війну, отримають таку можливість".

Полонені є винятком з правил, адже захопити північнокорейських солдатів у полон не так і просто. Історія, яку зокрема розповіли бійці ССО, коли КНДРівець хотів підірвати їх усіх – далеко непоодинока. Це не лише спосіб розправитися з противником, це сталося б у будь-якому випадку, бо солдати КНДР - повністю зазомбовані. Там кожен солдат про всяк береже гранату чи останній патрон, щоб вбити себе, аби тільки не потрапити у полон, бо потрапляння в полон для північнокорейського військового прирівнюється до зради країни, лідера та всіх ідеалів, які пропагує держава. Таке переконання прищеплюється громадянам КНДР із раннього віку, а потім закріплюється під час військової служби. 

Про це зокрема розповідає Лі Сон Мін, експерт із Фонду прав людини в Нью-Йорку, який у 2009 році втік із Північної Кореї. У коментарі агентству Associated Press він зазначив, що ця ідеологія починає формуватися ще з дитинства і стає невід’ємною частиною військової підготовки. Солдатам вчать берегти останній патрон, аби уникнути полону, наклавши на себе руки. 

“Через ганьбу, пов’язану з капітуляцією, героїчні солдати повинні берегти останні кулі, щоб накласти на себе руки”. 

Лі Сон Мін також зазначив, що більшість північнокорейців взагалі не знають реальної ситуації у світі. Він демонструє фотографії загиблих північнокорейських військових своїм знайомим, які залишилися в КНДР, але ці зображення часто сприймаються зі здивуванням. 

Залучення військових Північної Кореї до війни проти України у будь-якому випадку несе пряму загрозу. А обмін інформацією між двома диктатурами дає КНДР змогу здобути важливий бойовий досвід, щоб підготуватися до військових дій проти сусідів. Це підтвердила і заступниця постійного представника США при ООН Дороті Камілла Ши. Дипломатка нагадала, що понад 12 тисяч північнокорейських військовослужбовців перебувають у Росії, де минулого місяця почалися бої проти українських військ у Курській області. 

КНДР має значну вигоду від отримання російського військового обладнання, технологій і досвіду. Північна Корея, ймовірно, прагнутиме використати ці вдосконалення для просування контрактів на продаж зброї та військову підготовку в усьому світі. 

Своєю чергою посол Південної Кореї в ООН Хван Джункук назвав солдатів Північної Кореї по суті рабами Кім Чен Ина, яким промили мізки, щоб вони пожертвували своїм життям на далеких полях битв, аби зібрати гроші для його режиму й отримати передові військові технології від Росії. А голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних Сил України Іван Тимочко в ефірі "Суспільного" повідомив, що північні корейці готуються до масштабної війни та будуть нарощувати свою присутність в Росії, але це не для її захисту. 

Війська КНДР вважають цю війну визвольною від західного імперіалізму. У них є віра в те, що вони в майбутньому понесуть ідеї комунізму, соціалізму, свою ідеологію на весь світ. Ба більше, Кім Чен Ин вже навіть заборонив жителям Північної Кореї їсти хот-доги, які нібито є частиною "небажаної західної культури", і їх приготування або продаж – це тепер також злочин. Він заявив, що подача хот-догів тепер буде вважатися актом державної зради.

Втрати військових із Північної Кореї, які воюють проти українських сил, становлять 4 тис. осіб пораненими і вбитими, такі цифри озвучив президент України під час засідання у форматі “Рамштайн” 9 січня. Режим Кім Чен Ина змушує родини загиблих на Курщині бійців підписувати документи про нерозголошення. Родичам загиблих також забороняють спілкуватися між собою. 

Що цікаво, влада КНДР називає участь у війні проти України "священними навчаннями". А режим Кім Чен Ина стежить за настроями родин, які отримали свідоцтво про загибель родича у бою, і вживає заходів, щоб запобігти поширенню інформації. Про це повідомляє видання "Вільна Азія". Режим Північної Кореї нагороджує "сертифікатом воїна" родини солдатів, які загинули під час участі у війні або під час бойової підготовки. Сім'ї загиблих військових отримують пільгове забезпечення від держави. А нещодавно влада Північної Кореї викликала сім'ї загиблих і нагородила (саме таке слово – "нагорода" вживається у КНДР) їх "сертифікатами воїнів", не повідомивши жителів, що серед загиблих є ті солдати, яких відправили до РФ. 

Також кількома днями раніше речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що "російські та північнокорейські командири ставляться до північнокорейських військ як до витратних матеріалів" і "замість того, щоб здатися, північнокорейські солдати вчиняють самогубство або страчуються своїми колегами”. Це було зроблено для того, щоб члени сім'ї, які залишилися в рідному місті, не були в невигідному становищі. 

Щобільше, відправлення військ на російський фронт відбувалося таємно. Варто пригадати історію з північнокорейськими військовополоненими під час Корейської війни, яких влада КНДР не прийняла, навіть якщо вони повернулися після того, як заперечили свій намір залишатися в Південній Кореї. В'язні, що поверталися, мали пройти сувору ідеологічну перевірку та перевиховання, під час якого вони мали довести свою лояльність режиму. У результаті солдати, які повернулися, були соціально ізольовані або віддані під нагляд, що призвело до серйозних збитків не лише для них, але й для їхніх родин. Часто вони ставали жертвами підозр у співпраці з ворогом. Багатьох із них піддавали допитам, відправляли до трудових таборів чи навіть страчували. 

Поява північнокорейських військових у російсько-українській війні – це тривожний сигнал, який виходить далеко за рамки локального конфлікту. Це відкритий виклик міжнародній системі безпеки, яка опинилася перед новою формою гібридної агресії, де диктатури зливаються у симбіоз для руйнування демократичного світу. А президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв про те, що на КНДР може повпливати Китай. За його словами, якщо Китай щирий у своїх заявах, що війна не повинна розширюватися, потрібен відповідний вплив на Пхеньян.  

На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: "ВІЙСЬКА КНДР ПІШЛИ НА ШТУРМ! На них чекав сюрприз! | Зеленський показав скандальне відео!"

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
iPhone 17 стане ще дорожчим: ось перші розрахунки вартості
InternetUA
2025-02-23T11:01:34Z
Ілон Маск заявив, що Starlink залишиться доступним для України
360ua.news
2025-02-23T11:00:50Z
Демографічна катастрофа: виявлено причину вимирання неандертальців і коли вона виникла
Фокус
2025-02-23T11:00:24Z
Тест ШІ-чатботів: Gemini ненавидить комах, Grok – добре жартує, а ChatGPT не вміє рахувати
ITC
2025-02-23T10:07:25Z
Якою була б наша планета, якби динозаври вижили: відповідь учених може здивувати
Фокус
2025-02-23T10:06:37Z
iPhone 17 Pro здивує новим дизайном: з’явилися фото
InternetUA
2025-02-23T10:01:42Z
Тенденції карткового шахрайства: які є нові техніки обману
24tv
2025-02-23T09:33:24Z
Учені створили найлегший і найміцніший матеріал: де його можна застосувати
Фокус
2025-02-23T09:06:08Z
Як знайти таверну з ліжком у Kingdom Come: Deliverance 2
24tv
2025-02-23T08:57:15Z
Найсмачніші хрусткі деруни: як правильно приготувати картопляні оладки
24tv
2025-02-23T10:48:03Z
Китайський гороскоп на завтра 24 лютого: Кроликам - конфлікт, Козлам - помста
GlavRed
2025-02-23T10:27:23Z
Як відкрити дверцята пральної машинки, якщо їх заклинило після прання: найлегші способи
TSN
2025-02-23T10:06:57Z
Інгредієнти звичайні, результат – феноменальний: новий салат з крабовими паличками
24tv
2025-02-23T09:21:37Z
Кабачки збиратимете відрами: що посадити поруч, щоб овочі гарно родили
TSN
2025-02-23T09:06:53Z
Ці 6 помилок під час прибирання припускаються усі: дім через це брудний
24tv
2025-02-23T08:57:43Z
Які різниця між парфумами і парфумованою водою
24tv
2025-02-23T08:09:48Z
Відчувають стрес та гірше ростуть: рослини, які ніколи не слід купувати як розсаду
24tv
2025-02-23T07:48:49Z
Післяпологова депресія у кішки: як розпізнати та допомогти
Знай
2025-02-23T05:51:40Z
На ЧАЕС нових осередків тління не виявили, радіаційний фон у нормі - ДСНС
УкраинФорм
2025-02-23T10:39:27Z
Рятувальники досі перебувають на Чорнобильській АЕС: чи є загроза для населення
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T10:21:23Z
Хмельницьку область атакували "Шахеди": в ОВА розповіли про наслідки
ZN UA
2025-02-23T10:16:37Z
«Діяв з антисемітських мотивів»: поліція повідомила деталі нападу на туриста в центрі Берліна
УкраинФорм
2025-02-23T10:15:57Z
Ворог вдарив по Сумщині балістичною ракетою
УкраинФорм
2025-02-23T09:49:23Z
Троє постраждалих і руйнування: рятувальники показали наслідки ворожої атаки на Одещину
24tv
2025-02-23T09:48:25Z
На Херсонщині російський БпЛА влетів у вікно будинку, поранена жінка
УкраинФорм
2025-02-23T09:46:17Z
Атака ворожих дронів на Київ та Запоріжжя
360ua.news
2025-02-23T09:39:36Z
У Києві сталася моторошна ДТП: трамвай на смерть збив чоловіка
TSN
2025-02-23T09:36:41Z
Ашур: Усі очікували на щось неймовірне, але це футбол
Football.ua
2025-02-23T10:33:07Z
Конкурент Луніна в Реалі може повернутися до збірної Бельгії перед матчем з Україною
24tv
2025-02-23T10:27:55Z
Поттер — після перемоги над Арсеналом: Я неймовірно пишаюся хлопцями та дуже радий за вболівальників
Football.ua
2025-02-23T10:13:58Z
Вісім видів спорту, адаптивні змагання та рекорд: як пройшов Sport Unity Ukraine
ZN UA
2025-02-23T10:13:42Z
Ільїн дебютує за Оболонь у матчі проти Ворскли
Football.ua
2025-02-23T10:13:11Z
Артета: Ми заслужили на біль у матчі з Вест Гемом
Football.ua
2025-02-23T09:55:19Z
Реал готовий продовжити контракт із Модричем — Скіра
Football.ua
2025-02-23T09:54:44Z
Безглуздий бій Баколе та новий суперник Богачука: усі результати боїв вечора боксу 22 лютого
24tv
2025-02-23T09:42:40Z
Динамо Київ — Карпати. Напередодні
Football.ua
2025-02-23T09:22:06Z
Просування ворога на Новопавлівському напрямку, уточнена ситуація в Улаклах: мапа DeepState
24tv
2025-02-23T10:39:48Z
Графіки відключення світла в Одесі на тиждень з 24 лютого по 2 березня: до чого готуватися у ці дні
Политека
2025-02-23T10:33:34Z
Розвідники майстерно підірвали укріплення та позиції росіян на Півдні України: відео
24tv
2025-02-23T10:27:40Z
Окупанти у дитсадках на Херсонщині впроваджують мілітаризацію освіти - рух опору
УкраинФорм
2025-02-23T10:21:02Z
Будинок з ірисами в Києві: що відомо про історичну пам'ятку та чому її так назвали
24tv
2025-02-23T10:18:14Z
Елітні будинки, дорогі авто та та "тещини" мільйони: що приховувало керівництво Київської підземки
Знай
2025-02-23T10:12:56Z
На Київщині показали, як йде відновлення будинків у Бучанському районі
УкраинФорм
2025-02-23T10:12:09Z
Над українською станцією «Академік Вернадський» здійняли прапор бригади «Азов»
УкраинФорм
2025-02-23T10:09:45Z
Що чекає на ваш знак Зодіаку 23 лютого
360ua.news
2025-02-23T10:00:21Z
Мама трьох дітей Катя Осадча зізналася, чи буде четверта
GlavRed
2025-02-23T10:54:13Z
Міка Ньютон приголомшила українськомовною версією свого хіта "В плену" 20-річної давнини
TSN
2025-02-23T10:51:32Z
Цікаве планування кухні від Селени Гомес: дизайнери оцінили підхід акторки
24tv
2025-02-23T10:27:20Z
MELOVIN чесно відповів, чи досі крутить роман зі SWOIIA: "Це важко"
TSN
2025-02-23T10:06:15Z
Переможці Берлінале-2025: хто отримав головні нагороди престижної премії
24tv
2025-02-23T09:36:25Z
Акторка Тамара Яценко розповіла, як її у 20 років домагався директор театру
Комсомольская правда
2025-02-23T09:28:34Z
Тамара Яценко зізналася, чому з обранцем не має дітей після 25 років стосунків
TSN
2025-02-23T09:18:35Z
Карл Кокран з KISS помер внаслідок аварії, яку спричинила його мати
360ua.news
2025-02-23T09:18:16Z
Рецензія на серіал «Нульовий день» / Zero Day
ITC
2025-02-23T09:13:42Z
"Кадровий голод" в Україні: в Центрі зайнятості розказали, в яких галузях найбільший дефіцит працівників
ZN UA
2025-02-23T11:01:16Z
Мобілізація в Україні: юристи пояснили, за яких умов батько дитини з інвалідністю отримає відстрочку
Политека
2025-02-23T11:00:53Z
«Війна навчила: я можу пожертвувати матеріалом, якщо він зламає чиєсь життя». Як 11 років війни змінили журналістику
Детектор М
2025-02-23T11:00:42Z
Росіяни запустили по Україні рекордну кількість дронів: яким рекордом відповіла ППО
ZN UA
2025-02-23T10:57:52Z
Окупанта з гниючою ногою після скарг відправили на "СВО": у госпіталі його заразили гепатитом
24tv
2025-02-23T10:48:16Z
Безкоштовний Wi-Fi у всіх ЦНАП і не тільки: коли українці отримають доступ
Хвиля
2025-02-23T10:45:36Z
Розкриті технічні характеристики українського бойового дрона Чаклун-К
InternetUA
2025-02-23T10:33:33Z
Жінка епічно помстилася водію, який постійно паркувався на її місці
24tv
2025-02-23T10:33:24Z
24 лютого: початок Масляної, день ангела і що не можна робити
GlavRed
2025-02-23T10:27:51Z
І лікують, і смакують: спеції, які мають бути на вашій кухні
TSN
2025-02-23T10:18:35Z
Дієтологи про кето-дієту: Зниження ваги - побічний ефект
Комсомольская правда
2025-02-23T09:04:20Z
Генна терапія повертає зір
360ua.news
2025-02-23T09:00:48Z
Чому вага збільшується, навіть якщо ви їсте мало – лікарка дала суттєві поради
24tv
2025-02-23T07:03:58Z
Забудьте про вагу: є багато ознак, які показують, що ви робите успіхи в спортзалі
24tv
2025-02-23T05:00:23Z
Медична допомога українцям у Польщі: витрати перевищили 500 млн євро
ZN UA
2025-02-22T22:28:33Z
Китай жахає новим коронавірусом: вже передається людям від кажанів
Знай
2025-02-22T21:33:10Z
Останній сигнал організму: таємничий нескінченний кашель жінки врятував їй життя
Фокус
2025-02-22T20:15:43Z
Отруюють нас і все навколо: вчені закликали відмовитися від пластикових контейнерів для їжі
Фокус
2025-02-22T19:00:02Z
Майже 15% за два місяці: ціна на популярний продукт в Україні різко "злетить"
GlavRed
2025-02-23T11:00:35Z
Курс євро на наступний тиждень: на яку ціну очікувати
24tv
2025-02-23T10:48:21Z
Які бувають способи переукладення договору оренди землі
24tv
2025-02-23T10:03:20Z
Борг за комуналку в Україні: як можуть покарати
Политека
2025-02-23T10:00:46Z
Кусто Агро провела перше підживлення озимих
AgroPortal
2025-02-23T10:00:09Z
Які сфери бізнесу будуть актуальними в Україні у 2025 році
24tv
2025-02-23T09:51:19Z
Шахрайство в Ощадбанку: клієнти масово скаржаться на проблеми
Политека
2025-02-23T09:31:13Z
Виробництво томатів на переробку в Україні знизиться до 550 тис. т
AgroPortal
2025-02-23T09:30:24Z
Спільний фонд США та України: сторони заклали 50% на реінвестування
Петр и Мазепа
2025-02-23T09:27:56Z
Як привітання на дорозі може стати причиною штрафу
360ua.news
2025-02-23T08:45:45Z
Honda оновила найпопулярніший сімейний седан
AutoCentre
2025-02-23T08:06:07Z
Водії можуть втратити права через відсутність одного предмета в авто
GlavRed
2025-02-23T04:27:49Z
Принци Вільям і Гаррі володіють секретною технікою водіння, яка рятує життя
24tv
2025-02-22T21:12:28Z
Штраф у 16 000 гривень: водіїв України почали наказувати за дивне порушення
GlavRed
2025-02-22T20:27:35Z
Як дізнатися реальний пробіг авто: головна ознака, яку не приховаєш
ТСН
2025-02-22T20:21:03Z
Особливості запчастин для BMW XM G09: що потрібно знати власникам
Топ Жир
2025-02-22T16:06:34Z
На дорогах з’явився новий знак із двома камерами D-51a: що він означає
ТСН
2025-02-22T15:34:03Z
Як було відновлено унікальний міні-тягач DAF Pony
AutoCentre
2025-02-22T10:46:55Z
Дуда: Трамп вважає, що переговори – єдиний спосіб закінчити війну
Европейская правда
2025-02-23T11:01:36Z
Швейцарія може відправити миротворців в Україну
УкраинФорм
2025-02-23T10:57:50Z
Сибіга: уникання називати Росію агресором не змінює того, що вона ним є
Европейская правда
2025-02-23T10:51:44Z
Плани Трампа щодо завершення війни в Україні: у Китаї зробили заяву
GlavRed
2025-02-23T10:45:14Z
Польська євродепутатка: Польща мала би отримати від України "гарантію повернення" допомоги
Европейская правда
2025-02-23T10:43:12Z
У Росії заявили, що 25 лютого не проводитимуть новий раунд переговорів із США
ZN UA
2025-02-23T10:37:05Z
Скільки територій забрала Росія в України: аналіз CNN
TSN
2025-02-23T10:36:40Z
Фінляндія підтримує вступ України в НАТО та ЄС
360ua.news
2025-02-23T10:36:32Z
Єрмак: Путін хоче воювати далі, своїми заявами він намагається обманути наших партнерів
УкраинФорм
2025-02-23T10:33:15Z