MY.UAНовини
Кава – корисна, а картопля допоможе схуднути - розвінчуємо міфи про їжу з дієтологом
Кава – корисна, а картопля допоможе схуднути - розвінчуємо міфи про їжу з дієтологом

Кава – корисна, а картопля допоможе схуднути - розвінчуємо міфи про їжу з дієтологом

Питання дієтології та здорового харчування завжди обростають численними міфами. І якщо одні з них просто марні, інші можуть і нашкодити. Викрити найпопулярніші з цих міфів Коротко про допомогла лікар-дієтолог Євгенія Розум.

МІФ: Хочете бути здоровими – обов'язково снідайте!

🍳“Відмова від ранкового прийому їжі – одна із причин зайвої ваги. У тих, хто не їсть вранці, метаболізм на 5-6% повільніший, ніж у тих, хто снідає”.

Дієтолог Євгенія Розум. Фото: instagram.com/dr.rozumевгенія

- Я б сказала, що сніданок бажаний. Особливо для людей з певними захворюваннями та зайвою вагою. А ось для здорової активної людини це питання вирішується індивідуально.
Якщо ви прокидаєтеся і вам не хочеться їсти, снідати можна після ранкових активностей. Це не проблема, якщо ваш організм здоровий, у вас нормальна вага і загалом ви повноцінно харчуєтеся.
Для людей, які мають певні захворювання шлунково-кишкового тракту та надмірну вагу, я б радила не нехтувати сніданком. Це важливий прийом їжі, що допомагає контролювати апетит протягом дня. Багато хто страждає від підвищеного апетиту вечорами, бо пропускає сніданок.

Крім того, сніданок добре впливає на стан печінки та жовчного міхура. Особливо, якщо в ньому були жири з молочних продуктів, рослинні олії, горіхи, насіння, авокадо, яйця.

МІФ: Не можна їсти після 18:00, якщо хочеш схуднути

🕙“Після 18.00 організм перебудовується на відпочинок. Якщо навантажувати шлунок та кишечник після цього часу, вони почнуть працювати неправильно – з'являється ризик зайвих кілограмів”.

- Далеко не всім підходять ранні вечері, - наголошує дієтолог. – Але при цьому у нас дійсно має бути режим харчування: він впливатиме на нашу вагу та здоров'я.

Вечеряти краще за 3-4 години до сну, за умови, що ви лягаєте спати вчасно. Порада залишити останній прийом їжі на 18:00 підходить далеко не всім. Дуже часто велика перерва між вечерею та сном викликає сильне почуття голоду – воно призводить до відчуття розбитості, головного болю та дискомфорту.

Розподіліть прийоми їжі так, щоб сніданок, обід і вечеря припадали на один час - і ви комфортно засинатимете. Легкий голод припустимий, але дуже легкий.

Якщо ви плануєте лягти о 21:00, то 18:00 для вечері - оптимальний час. Якщо ви лягаєте пізніше, вам буде складніше заснути. Вечеряти можна і о 20:00, якщо людина укладається в ліжко о 23:00 або о 00:00. Важливо пам'ятати, що пізніше вечеря, то легшою вона має бути.

МІФ: Треба пити воду натще, бажано з лимоном

🍋"Такий напій підвищує кислотність, створює кисле середовище для перетравлення їжі, запускає обмінні процеси та очищає організм".

- Рекомендація пити воду з лимоном скоріше про те, що воду взагалі потрібно пити.

Після пробудження не зашкодить випити бодай пів склянки води, і далі продовжувати пити воду протягом дня. Вода може бути кімнатної температури, теплою, трохи гарячою – тут за бажанням.

Далеко не всім підходить пити воду з лимоном: у когось вона може дратувати слизові оболонки шлунково-кишкового тракту. Якщо людині комфортно і легше випити воду з лимоном – за бажанням можна так робити, але зовсім не обов'язково.

Вода з лимоном натще - зовсім не панацея. Просто пийте протягом дня достатньо води. Фото: pixabay.com

МІФ: Кава шкідлива для серця та печінки

“Кава підвищує артеріальний тиск, і частішає серцевий ритм. Також цей напій погано засвоюється і змушує печінку посилено працювати. Коли приходить час нейтралізувати шкідливі хімікати, печінка може "полінуватися". А ще кофеїн посилює вироблення кортизолу та впливає на роботу надниркових залоз, що може призвести до ожиріння”.

- Заварна мелена кава - досить цінний напій: він містить фітонутрієнти та біологічно активні речовини, які захищають клітини нашої печінки. Кава корисна для нас, якщо ми споживаємо її помірно - 2-3 чашки на день.

Знову ж таки, люди по-різному переносять кофеїн. Якщо у людини повільний метаболізатор кофеїну, дозу кави варто зменшити або індивідуально підібрати дозу. Якщо ви нормально переносите каву, пийте її на здоров'я: це досить цінний напій. Головне - питання дозування.

Каву варто дозувати за певних серцево-судинних захворюваннях, підвищення артеріального тиску. Людям із гіпертонією теж можна споживати каву, але слід контролювати артеріальний тиск.

Якщо ви приймаєте якісь препарати, проконсультуйтеся щодо цього питання з кардіологом чи сімейним лікарем. Якщо нормально почуваєтеся, кава не заборонена.

Кава в розумних межах (для кожного свої), швидше, навіть корисна для організму. Фото: sara Alaa із сайту Pixabay

МІФ: Картопля шкідлива для тих, хто худне

🥔"У цьому продукті багато крохмалю - при тепловій обробці картопля набуває високого глікемічного індексу (ГІ), швидко і сильно підвищує рівень глюкози в крові, що сприяє набору зайвої ваги".

- Насправді картопля також корисна, як будь-які злакові, бобові та зернові. Картопля містить найбільшу кількість складних вуглеводів. Завдяки цим продуктам ми легше контролюємо споживання швидких вуглеводів - солодощів, тістечок, цукерок, які шкодять фігурі та нашому здоров'ю.

Картопля дуже цінна, якщо її споживати запеченою в мундирах, а не у вигляді пюре або смаженою (у цьому разі вона матиме високий глікемічний індекс).

Цілісну охолоджену картоплю ми можемо використовувати в різних салатах. Вона містить резистентний крохмаль, який не перетравлюється в нашому кишечнику, але є цінним харчовим продуктом.

Єдине, не варто картоплю їсти щодня. Вона гарна у перших стравах, іноді як гарнір, вживати її потрібно помірно.

МІФ: Тваринні жири їсти не можна, від них утворюються тромби

🥩"Жирне м'ясо і тваринні жири (вершкове масло, сало тощо) призводять до тромбозу і не дають схуднути".

- Це не так: тваринні жири дуже потрібні у нашому раціоні. Питання, знову ж таки, у дозуванні.

Звичайно, якщо людина споживає багато жирної смаженої їжі з обмеженою кількістю овочів, ягід, клітковини та веде малорухливий спосіб життя, тоді справді тваринні жири нашкодять.

Але самі по собі тваринні жири є дуже важливими для нас: це цінне джерело холестерину. Він необхідний для формування клітинних мембран, бере участь у створенні статевих гормонів. Велика кількість холестерину знаходиться в периферичних нервах у головному мозку – з нього формуються мієлінові волокна та оболонки нервових закінчень.

Джерелом тваринних жирів може бути м'ясо птиці, кролик, яловичина, телятина, іноді свинина - краще у відвареному, тушкованому та запеченому вигляді. Коли жири надмірно не обробляються і не окислюються за високих температур, вони максимально зберігають свою цінність.

Але, знову ж таки, не забувайте про баланс у раціоні. Ми також повинні споживати достатньо рослинних продуктів, овочів, круп, зернових, щоб отримувати з цими продуктами харчові волокна. Це нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту та допомагає жовчі добре виділятися. Саме жовч відповідає за те, як емульгуються та засвоюються жири. Їх надлишок допомагають вивести харчові волокна, що містяться у рослинній їжі.

Тваринні жири, у тому числі і м'ясо, необхідні для правильного функціонування нашого організму. Фото: pixabay.com

МІФ: Фрукти потрібно їсти як окремий прийом їжі. Не можна змішувати, наприклад, банани та сир

🍌“Банан у поєднанні з білком даватиме бродіння - білок не зможе повноцінно перетравитись і гнитиме в кишечнику. Також у банані міститься 25% цукру. Така страва призведе до сплеску інсуліну, що може призвести до зайвої ваги та проблем зі здоров'ям”.

- Існує міф, що не можна поєднувати фрукти з основним прийомом їжі чи м'ясними стравами. Насправді наш ШКТ здатен перетравлювати різноманітну їжу - неважливо, як ми поєднуємо продукти.

Щодо поєднання фруктів з м'ясом чи з молочним, є 10-15% людей, кишечник яких може реагувати на фруктозу у поєднанні з іншими продуктами – у цьому разі виникає здуття, дискомфорт, ослаблення випорожнень. Зазвичай люди знають такі особливості свого організму і розділяють продукти, після поєднання яких почуваються некомфортно.

При цьому здорова людина може поєднувати будь-які продукти, у тому числі фрукти з молочкою.

МІФ: Цукор шкідливий – замініть його на мед, це допоможе схуднути

“При вживанні меду знижується концентрація тригліцеридів у крові та прискорюється метаболізм. Крім того, мед підвищує температуру тіла – жир у ньому починає плавитися”.

- Цукор і мед дуже близькі за своєю калорійністю та впливом на наш організм. Звичайно, мед містить більше біологічно активних речовин, але схуднути це не допоможе.

Мед у великій кількості, як і цукор, не дозволить знизити вагу повноцінно, а ще й шкодитиме. Мед можна їсти, але дуже помірковано. Одна, дві, максимум три чайні ложечки на день не зашкодять. Тільки не між їдою, а під час неї.

МІФ: Не можна запивати їжу водою

🥛“Це може ускладнити процес травлення їжі. Їжа почне "залежуватися" у шлунку, викликає тяжкість, здуття, бурчання, підвищене газоутворення”.

– Це ще один міф. Наша їжа різноманітна і практично вся містить якісь речовини – більш щільні та рідкі.

Якщо взяти будь-яку першу страву, ніхто не хвилюється з того, що ми споживаємо з бульйоном якісь овочі, зернятка. За фактом, ми їмо водянисту їжу, але чомусь багато хто переживає, що окремо воду пити під час їди не можна.

Якщо ви споживаєте суху щільну їжу і вам хочеться пити - спокійно пийте. Невеликими ковтками та потроху.

МІФ: Не можна голодувати і пропускати їжу, інакше буде гастрит

“Якщо їжа не надійшла до шлунка у звичний час, він починає перетравлювати сам себе. Це спричиняє спочатку гастрит, а потім обертається виразкою”.

– Гастрит – це запалення стінок шлунка, його причина – інфекційної природи. Захворювання викликає бактерія Хелікобактер пілорі, і вона не має жодного відношення до нашого харчування.

Тому пропуск їжі або голодування не впливає на гастрит, оскільки не викликає запальних захворювань. Є багато різних чинників, які впливають на ці процеси.

На гастрит може впливати стресовий фактор. Не буде корисною для шлунка велика кількість пересмаженої їжі з великою кількістю тваринних жирів, які встигли окислитися під час смаження: вони можуть дратувати ШКТ.

МІФ: Без вітамінів та БАДів здоров'я не буде: продукти збіднені поживними речовинами

💊“Щоб отримати всі поживні речовини, необхідні нашому організму для здоров'я та краси, потрібно їсти дуже багато продуктів. Причому гарної якості. Оскільки переїдання шкодить фігурі, та й які ці продукти - не можна бути впевненими, простіше приймати вітаміни та БАДи”.

- Часто ми хапаємось за якісь вітаміни чи харчові добавки, сподіваючись на їхню чарівну дію. Але поки ми не відрегулюємо наше харчування і не дамо організму все необхідне з їжею, БАДи можуть і не спрацювати. Вітаміни в нашому організмі найкраще засвоюються із продуктами харчування.

Якщо після того, як харчування налагоджене, залишаються скарги або виявлені дефіцити, які не виходить скоригувати за допомогою раціону, можна підібрати певні харчові добавки та вітаміни – залежно від ситуації вони будуть потрібні на певний термін або на постійній основі.

Якщо в організмі достатньо всіх речовин, добавки можуть нашкодити. Крім того, за значних дефіцитів невеликі профілактичні дози вітамінно-мінеральних комплексів не зможуть їх скоригувати і будуть неефективними. Тому, в першу чергу, потрібно відрегулювати своє харчування, режим дня, сон, а потім з лікарем скоригувати інше.

МІФ: Здорове харчування – це несмачно

“Багатьом людям правильне харчування видається прісним. Здорова їжа позбавлена ​​жирів, цукру, солі та підсилювачів смаку, до яких звикли наші рецептори”.

- Здорове харчування – це досить смачно, просто та фінансово адекватно. Питання в тому, що ви кладете собі в тарілку і як готуєте продукти.

Завдання здорового харчування - вибирати цілісні натуральні продукти та прибирати промислово перероблені, що містять велику кількість харчових добавок та підсилювачів смаку. Саме тому здорове харчування нам може здаватися несмачним.

А щоб зробити овочі смачними, до них можна додати різноманітні прянощі, ароматні трави, олію, сік лимона, бальзамічний оцет. Ці добавки теж посилюватимуть смак, але це здорові натуральні добавки. Також треба попрацювати над своїми харчовими звичками.

Якщо ж говорити про котлетки, тут важливо обмежити кількість жирів, які ви використовуєте. Для цього достатньо не смажити, а запікати чи тушкувати продукти.

Щоб приготувати смачно, існує чимало рецептів. Вибирайте найсмачніші та найздоровіші в приготуванні.

МІФ: Дієти підходять для всіх

"Хочете позбавитися зайвого жиру - вибирайте будь-яку дієту і починайте її дотримуватися".

- Досить абсурдне твердження. Дієти можуть бути дуже різними. Вже доведено, що дієти можуть нашкодити: після того як ви закінчили ту чи іншу дієту, вага може повернутися, ще й з додатковим збільшенням - так працюють тимчасові обмеження в їжі для схуднення.

Є лікувальні дієти, які справді потрібні і можуть бути використані при тих чи інших захворюваннях. Їх дотримуються за рекомендаціями лікаря, вони мають обмежений термін, такі дієти призначені вивести людини на інший рівень здоров'я.

З дієтами слід бути обережними. Якщо є ті чи інші питання щодо здоров'я, зайва або недостатня вага, краще звернутися до лікаря, обговорити варіанти, підібрати дієту індивідуально і з часом прийти до того, щоб харчування було індивідуальним, різноманітним та максимально повноцінним. У цьому разі ви отримаєте максимум здоров'я, а не постійні обмеження та зриви.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
ТЦК не мають права забирати мобільні телефони, але можуть заборонити ними користуватися
Комсомольская правда
2025-01-14T10:42:55Z
На жінку напав найбільший у світі гризун під час купання в озері – фото
TSN
2025-01-14T10:42:23Z
Міноборони закликає країни «Рамштайну» інвестувати в український ОПК
УкраинФорм
2025-01-14T10:37:11Z
Вибухи на хімкомбінатах, НПЗ та «Енгельсі»: Сили оборони масовано атакували РФ - джерело
УкраинФорм
2025-01-14T10:37:00Z
Нічна масована атака на РФ: куди поцілили дрони
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T10:36:39Z
Мінстратегпром вилучив 30 тисяч бракованих мін і запровадив нові стандарти
360ua.news
2025-01-14T10:36:09Z
У Британії люди бояться самі заміняти лампочки вдома: з чим пов'язаний цей страх
24tv
2025-01-14T10:30:06Z
Мобілізація в Україні у 2025 році: три види повісток та відповідальність за їх ігнорування
VGorode
2025-01-14T10:30:01Z
У Швеції планують посилити оборону країни роями безпілотників
InternetUA
2025-01-14T10:28:25Z
Слава Дьомін розповів про свої залицяння до учасниці "Холостяка-13"
GlavRed
2025-01-14T10:37:42Z
Це буде вав: Андре Тан розповів про улюблені тренди 2025 року
24tv
2025-01-14T10:36:56Z
Дружина Романа Сасанчина пожалілася, що їхня трирічна донечка серйозно захворіла в Польщі
TSN
2025-01-14T10:36:40Z
Гуцульська "Культура": що відомо про співачку FIЇNKA, яка вдруге прийшла на Нацвідбір
Фокус
2025-01-14T10:27:50Z
Дружина Цекало стала копією Майкла Джексона
GlavRed
2025-01-14T10:27:48Z
"Шкода хлопця": що сталося з онуком Алли Пугачової у США
GlavRed
2025-01-14T10:27:39Z
Дар'я Петрожицька пожалілася на проблеми зі здоров'ям і розповіла про складний період у житті
TSN
2025-01-14T10:12:38Z
Українська комедія «Потяг у 31 грудня» зібрав понад 43 млн грн після другого тижня прокату
AIN
2025-01-14T10:06:16Z
У музеї Голодомору покажуть фільм «Йона. Голодне марення»
УкраинФорм
2025-01-14T10:03:43Z
НАТО може створити місію «Балтійський вартовий» для контролю тіньового флоту РФ
УкраинФорм
2025-01-14T10:40:20Z
У Мін’юсті пояснили, що означає «Пентагон державних реєстрів»
УкраинФорм
2025-01-14T10:39:56Z
Шмигаль каже, що Україна як ніколи близько до членства в ЄС
УкраинФорм
2025-01-14T10:37:05Z
Роберт Фіцо відмовився їхати до Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T10:36:35Z
«Можливо, треба ставити куленепробивне скло». Олександр Корнієнко розповів, за яких умов парламентських журналістів знову пускатимуть до ложі преси
Детектор М
2025-01-14T10:31:34Z
Уряд завершує внутрішню підготовку до перемовин з ЄС щодо «промислового безвізу» - Шмигаль
УкраинФорм
2025-01-14T10:31:12Z
Німецькі консерватори звинуватили Шольца у "метаннях" щодо допомоги Україні
Европейская правда
2025-01-14T10:28:30Z
Німеччина готова залучати свій флот для захисту інфраструктури у Балтійському морі
Европейская правда
2025-01-14T10:28:24Z
МЗС Китаю не коментує повідомлень про полонених в Україні військових із КНДР
УкраинФорм
2025-01-14T10:27:54Z
На Сумщині пожежники потрапили під повторний удар росіян
УкраинФорм
2025-01-14T10:37:59Z
Криворізькі поліцейські затримали 29-річного грабіжника
Украина Криминальная
2025-01-14T10:36:17Z
Чоловік отримав повістку і уник мобілізації через "пораду матері"
TSN
2025-01-14T10:30:06Z
Інтернет-шахрай ошукав чоловіка на 52 тисячі гривень
InternetUA
2025-01-14T10:28:53Z
У Харкові затримали чоловіка, причетного до нападу на працівників ТЦК
Мій Харків
2025-01-14T10:28:40Z
В Одесі асистентка фармацевта привласнювала гроші з кас двох аптек
Украина Криминальная
2025-01-14T10:18:53Z
На Волині оперативно розкрили жорстоке вбивство пенсіонера
Украина Криминальная
2025-01-14T10:15:08Z
У Святошинському районі Києва місцеві здали патрульним п'яного водія, який катався по двору
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T10:09:47Z
У Львові експоліціянт за $600 обіцяв «видалити» судимість, але уник покарання через строк давності
Украина Криминальная
2025-01-14T10:03:36Z
У Шевченківському районі столиці обвалилася цегла над аркою будівлі
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T10:39:48Z
Мобілізований через "позастатутні відносини" втік з позицій та повернувся до цивільного життя: його покарали
TSN
2025-01-14T10:36:07Z
Запеклі бої у Торецьку: у Силах оборони відповіли, чи втратили контроль над містом
24tv
2025-01-14T10:27:17Z
Втрати зашкалюють: військовий експерт повідомив, що відбувається на Краматорському та Лиманському напрямках
Политека
2025-01-14T10:27:06Z
Чиновниця незаконно отримала ₴400 тис. компенсації на відновлення пошкоджених внаслідок бойових дій будинків
Украина Криминальная
2025-01-14T10:24:51Z
Росіяни вдарили FPV-дроном по дев'ятиповерхівці в Куп'янську, поранена жінка
УкраинФорм
2025-01-14T10:22:49Z
Українські військові заявили про удар по Брянському хімзаводу: знищена підстанція і інша інфраструктура
Комсомольская правда
2025-01-14T10:13:11Z
У Карпатах вдарили 16-градусні морози
Комсомольская правда
2025-01-14T10:00:05Z
У Криму зібрали понад 600 тонн забрудненого мазутом ґрунту
УкраинФорм
2025-01-14T09:54:00Z
Боруссія Дортмунд розпочала переговори з Зінченком — Плеттенберг
Football.ua
2025-01-14T10:37:06Z
Біатлоніст Борковський виграв «золото» Всесвітньої Універсіади-2025
УкраинФорм
2025-01-14T10:31:33Z
Перша ракетка Росії втратив голову під час матчу на Australian Open: відео істеричного припадку
24tv
2025-01-14T10:12:35Z
"Ухвалив рішення, коли пив вранці каву": Ф'юрі приховав закінчення кар'єри для свого менеджера
24tv
2025-01-14T10:06:09Z
У "Реалі" знайшли головного винуватця розгромної поразки від "Барселони" у Суперкубку Іспанії
ZN UA
2025-01-14T09:49:29Z
Бітон: Герреро радив мені їхати до України
Football.ua
2025-01-14T09:40:35Z
Він занадто сильний, – росіянин Бетербієв уникне бою з Усиком
24tv
2025-01-14T09:36:56Z
Понад 100 призерів Олімпіади в Парижі попросили замінити їхні облізлі медалі
Комсомольская правда
2025-01-14T09:19:02Z
Ноттінгем Форест — Ліверпуль. Напередодні
Football.ua
2025-01-14T09:16:51Z
Величезний витік розкрив усе про майбутні смартфони Galaxy S25, включно з якісними рендерами
24tv
2025-01-14T10:36:54Z
До 2030 року основним користувачем додатків в смартфонах будуть не люди, а ШІ-боти
InternetUA
2025-01-14T10:31:09Z
Найшвидший рецепт страви з лаваша за 5 хвилин: пальчики оближеш
GlavRed
2025-01-14T10:27:47Z
Скільки світла мотає пралка: як зменшити витрати
GlavRed
2025-01-14T10:27:30Z
Samsung обіцяє 6 років оновлень Android для недорогих смартфонів
InternetUA
2025-01-14T10:16:40Z
Як звучать спалахи на Сонці: вчені перетворили сонячні викиди на звук
ZN UA
2025-01-14T10:16:31Z
Mercedes-Benz та Google розробляють віртуального асистента на основі ШІ
AutoCentre
2025-01-14T10:16:19Z
Довкола соцмережі BlueSky розгортають кампанію «Звільніть наші канали»
Детектор М
2025-01-14T10:16:01Z
У Японії знайшли спосіб запобігти загорянню електромобілів: знадобилася одна технологія
24tv
2025-01-14T10:12:26Z
Україна прагне продовжити «економічний безвіз» та закріпити його на постійній основі - Шмигаль
УкраинФорм
2025-01-14T10:40:54Z
Відбудова України - 2025
УкраинФорм
2025-01-14T10:40:38Z
Кінець газовому шантажу Росії. Wprost випустив красномовну обкладинку
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T10:27:12Z
Країни ЄС ініціювали перегляд стелі цін на російську нафту
Хвиля
2025-01-14T10:21:52Z
Якою може бути пенсія, якщо є лише 15 років стажу
24tv
2025-01-14T10:21:49Z
Фонд гарантування продає активи банків на ₴14,25 мільярда
УкраинФорм
2025-01-14T10:16:59Z
Експерти розповіли, як уникнути цінових коливань у молочній галузі
AgroNews
2025-01-14T10:16:54Z
«Власна справа»: понад 80 молодих підприємців вже отримали ₴12 мільйонів
УкраинФорм
2025-01-14T10:15:30Z
Великий крок для комфорту, – УЗ запустила у швидкісних поїздах важливу послугу для пасажирів
24tv
2025-01-14T10:15:13Z
5 несподіваних місць у домі, які можна почистити звичайним лимоном
24tv
2025-01-14T10:36:37Z
Так робили наші бабусі: як приготувати ідеальні налисники — сектери з кулінарної книги 1950 року
TSN
2025-01-14T10:36:23Z
Які дрова дають найбільше тепла: повний перелік найкращої деревини для опалення
24tv
2025-01-14T10:36:00Z
Як гарно назвати дівчинку у 2025 році: добірка незвичайних імен
24tv
2025-01-14T09:30:33Z
Китайський гороскоп на завтра 15 січня: Тиграм - зловживання, Козлам - проблеми
GlavRed
2025-01-14T09:27:50Z
Як посадити новорічну ялинку в саду після свята
GlavRed
2025-01-14T09:27:35Z
5 знаків зодіаку, яким важко догодити
GlavRed
2025-01-14T09:27:20Z
Навіщо в пачках із чипсами стільки повітря: про це майже ніхто не знає
TSN
2025-01-14T09:21:36Z
5 хвилин – і готово: крабовий рулет у вафлі – закуска на всі випадки життя
24tv
2025-01-14T09:00:52Z
Негайно припиніть це робити: яку популярну страву категорично не можна розігрівати двічі
24tv
2025-01-14T10:42:29Z
Чи корисно їсти суп: лікарі дали остаточну відповідь
TSN
2025-01-14T09:51:18Z
Тимчасова непрацездатність: як та коли можливе продовження після реформи МСЕК
24tv
2025-01-14T09:51:09Z
Що відомо про метапневмовірус: доктор Комаровський назвав симптоми та як лікувати
Политека
2025-01-14T06:42:04Z
Прибиральник вирвав зуби пацієнтові і взяв із нього 1200 гривень: вдавав стоматолога і мало не занапастив людину
Знай
2025-01-14T04:51:56Z
Залишатиметься свіжою довше: цибулю варто зберігати подалі від одного овоча
GlavRed
2025-01-14T04:27:59Z
Терези мають побороти внутрішні страхи: гороскоп на 14 січня
24tv
2025-01-14T03:03:18Z
Лікарська недбалість: чи може пацієнт отримати компенсацію
ZN UA
2025-01-14T02:03:38Z
"Живе з третім серцем": в Україні вперше провели унікальну операцію з ретрансплантації
Фокус
2025-01-13T23:00:54Z
Кредит чи лізинг: що вигідніше для покупки автомобіля у 2025 році?
AutoCentre
2025-01-14T10:37:22Z
Раритети у саду: виявлено занедбану колекцію ретроавто неіснуючої марки
Фокус
2025-01-14T10:36:55Z
Дешевше $36 000: ​​оновлений електромобіль ​​Tesla Model Y розкрив усі подробиці
AutoGeek
2025-01-14T10:12:47Z
Позашляховий ексклюзив: у Києві засвітився особливий Toyota Land Cruiser Prado 2024
Фокус
2025-01-14T10:06:41Z
Найбільший у Європі завод батарей до електромобілів рятують від банкрутства
InternetUA
2025-01-14T09:58:48Z
Драйверський Genesis GV60 Magma помітили на дорожніх тестах
AutoCentre
2025-01-14T09:07:54Z
GO TO-U та Siemens розвиватимуть мережу зарядних станцій для електромобілів
AutoGeek
2025-01-14T08:33:54Z
Європа обрала нового короля: оголошено найкращий автомобіль року
ЗаРулем
2025-01-14T08:04:24Z
Розсекречено недорогий сімейний кросовер від Huawei з витратою 0,8 л на 100 км
Фокус
2025-01-14T07:42:30Z