MY.UAНовини
"Тут стільки крові, що навіть для Тарантіно забагато": відверте інтерв'ю зі спецпризначенцем ГУР
"Тут стільки крові, що навіть для Тарантіно забагато": відверте інтерв'ю зі спецпризначенцем ГУР

"Тут стільки крові, що навіть для Тарантіно забагато": відверте інтерв'ю зі спецпризначенцем ГУР

Спецпризначенець підрозділу "Артан" ГУР із позивним "Артист" у відвертому інтерв'ю 24 Каналу розповів, що ця операція триває і досі. Більше про операції за участі ГУР Міноборони, російський штурм, який тривав 30 годин, і плани окупантів – читайте далі у матеріалі.

Деталі унікальної операції на Харківщині

Ви брали участь в операції поблизу Липців, що на Харківщині. Про неї вже говорять у всьому світі. Її називають однією із найважчих за останній час. Можете розповісти про цю унікальну операцію?

Специфіка цієї операції була в тому, що ми працювали в лісовому масиві й було багато відкритих ділянок. До цього в нас була урбан-місцевість. Наприклад, Часів Яр – там була забудова, підвальні приміщення. Тож попереду у нас була операція з відкритими ділянками, нам треба було якось переміщуватися. І був ліс, не сильно густий, але треба було працювати максимально непомітно.

Вхід – вихід у нас був, як ми говоримо, на нозі, тобто без застосування броньованої техніки. Таку ми обрали стратегію. Вона працювала тільки до певного моменту, поки ліс був цілим. Потім все це змінилося.

У бригаді "Хартія", яка теж брала участь у цій операції, розповідали, що там застосовували десятки роботизованих систем, зокрема безпілотники з кулеметами.

Стільки дронів, як на попередній операції у Часовому Яру, – я за всю війну не бачив. Дрони вже деякий час використовуються і для евакуації, і для ураження живої сили, тому операція на Харківщині не була винятком. Як ми, так і ворог використовували дрони.

З того, що зустрічали мої колеги, я такого ще взагалі не бачив, ворог використовував дрони з голограмою. Вони створювали проєкцію солдат, які нібито рухаються на тебе. Це робили для того, щоб втомлені бійці плутали їх з живою силою противника та відкривали вогонь. На цей звук наводилася артилерія або ті ж самі дрони.

Ми ж робили дронами розвідку боєм. Виявляли передній край противника в деяких місцях. Потім, якщо пробити оборону було неможливо, там працювала наша артилерія, міномети, дрони. Коли передній край вибивали, знищували укріплення, то там вже працювала піхота. Це один із маневрів, які там використовували.

Була ще трохи інша тактика – тихий підхід, максимальне зближення з противником. Ми робили так, щоб противник до останнього не міг з'ясувати, де наш передній край та де ми перебуваємо.

Окупанти розуміли, що ви проводите проти них операцію? І на якому етапі тоді вони це зрозуміли?

Операція була багатокомпонентною і складною. З якогось там флангу, наприклад, та ж сама "Хартія" робила наступ на бронетехніці. Наскільки я знаю, він був масованим. Ми паралельно працювали з ними. Вони зайняли позицію, але закріпитися не змогли. У лісі у ворога не було оборонних укріплень. Це була така маневрова війна з "норами" та невеликими окопами. І зайняти територію – ще не значить на ній закріпитися.

Ми стали свідками ситуації, коли вони зайняли певну територію, але їм довелося відійти. Тобто ворог знав, що тут проводяться наступальні дії. Він сам постійно наступав в районі Глибокого й намагався рухатися вперед піхотними групами.

У тому і специфіка роботи в лісі, що працювали не бронетехнікою, а саме піхотними підрозділами. Склад і підготовка ворога була різною. Були більш професійно навчені військові. Це було видно по тому, як вони працюють, і по їхній екіпіровці. Були дійсно ті, хто не розумів, що відбувається. Зникає зв'язок – і вони банально йдуть шукати, в чому причина, та зникають. Так само як і їхні попередники.

Так це все і продовжувалося. На деякі позиції по 2 – 3 групи приходили. Вони або потрапляли в полон, або зникали. Чи розуміли вони, хто працює проти них? Щоб зрозуміти, хто твій ворог, то треба взяти полонених. Це один із варіантів. У нас, слава Богу, в цій операції ніхто з бійців в полон не потрапив.

Що для вас особисто було найважчим під час цих боїв?

Фізичні особливості. Це літо, погода спекотна. Ліс був недостатньо густим, температура висока. Ми багато рухалися на ногах. А ще екіпіровка, запас води, боєкомплект. А ще маскування зроблене з синтетичних матеріалів – рухатися в ньому дуже складно. Це – теплові удари.

Потім темп та ритм. Дуже часто були певні завдання. Відпочили добу – і знову йдемо. Потім на інше завдання йде суміжний підрозділ. У них виходить або не виходить. У нас була певна черга. Потім ми знову починали включатися та працювати, і ось цей ритм на операції був дійсно важким.

У певний момент ворогу стало зрозуміло, які плани були з нашого боку. На наші активні дії вони відповідали артилерією. Випалювали ліс. Він буквально вигорів, а маскування зникло. Цей період був, мабуть, найважчим етапом операції. Тоді не було ніякого маскування і доводилося діяти активно, з натиском та брати силою. Там вже доєдналася бронетехніка, нас завозили туди на броні. Специфіка роботи в лісі змінилася.

Скільки днів тривала операція? В який момент долучилася бронетехніка?

Коли саме долучилася бронетехніка – точно не скажу. Операція, як на мене, тривала трохи більш ніж 2 місяці. Десь посередині операції почали використовувати саме бронетехніку, бо заходити на ногах було неможливо.

Під час одного з крайніх виходів, коли закінчили свою роботу, ми бігли групою з трьох людей по повалених деревах і по нас вже били з мінометів, запускали "касети" та робили скиди. Ми просто падали. Потім знову бігли до першого укриття, яке було за 700 метрів, бо вже можливості ховатися не було.

Після цього ми розповіли про ситуацію та запропонували вирішувати якось це питання, аби ми заїжджали туди на техніці. З того моменту нас почали завозити. Потім ми просунулися до частини лісу, яка була ще більш-менш цілою.

Найважчий момент – коли в бронетехніку сідає група із шести осіб, а коли повертаємось – один із цієї шестірки загинув. На жаль, на цій операції таких моментів було кілька поспіль. Їдуть ті, з ким ти вже воюєш майже рік, не перша операція. Це найкращі люди, і хтось із нас повертається вже на щиті. Це були найважчі моменти.

Що вас мотивує?

Хочеться повернутися додому, побачити своїх рідних. А ворог не залишає мені права якось розслабитися чи зупинитися. Той натиск, з яким він намагається захопити нашу землю; як він рухається по нашій території; з якою злістю та жорстокістю все це робить – це той чинник, який не дає можливості мені якось сказати собі, що вже досить і що пора відпочити, бо вже третій рік війни.


Інтерв'ю зі спецпризначенцем ГУР "Артистом" / Скриншот з відео

"Артан" зайшов на території, окуповані з 2022 року

Ми з вами мали записати це інтерв'ю приблизно місяць тому, але вас викликали на операцію. Чому тоді вам потрібно було виїжджати так терміново та на який напрямок?

Напрямок я вказати не можу, бо ми ще продовжуємо там працювати зараз. Завдання справді з'явилось терміново. У нас були інші плани – підготовка, відновлення після попередньої Харківської операції, поповнення особового складу. Сподівались, що пройдемо злагодження, але нам терміново дали завдання виїхати в зону виконання бойових дій.

Нас мотивували тим, що очікувався прорив ворога в тому напрямку, на який ми їдемо. Було накопичення живої сили противника і треба було терміново туди виїжджати. За певний час суть нашого завдання змінилась.

Не знаю, чи це була початкова ідея вищого керівництва, чи, можливо, керівництво побачило оперативну можливість, щоб ми рухались вперед. Ще до нового року (2025 – 24 Канал) нога нашого військовослужбовця ступила на ті землі, які були окуповані майже 3 роки.

Про плани Путіна

Як від початку повномасштабного вторгнення змінилась тактика росіян? Чи залишаються у ворога ті ж самі завдання на фронті?

Ворог, як і ми, шукає оперативну можливість по всій території України. Можливо, це будуть і нові відтинки фронту – Чернігівська, Сумська, Запорізька області. На моєму рівні (як бійця – 24 Канал) про це невідомо. Я бачу, що у нас зараз є оперативна можливість рухатись на якісь відтинки фронту. Проте, якщо взяти Донецький напрямок, то ворог сконцентрував там дуже великі сили. Поки його зупинити там дуже важко.

Плани ворога – це не лише Донеччина і Луганщина?

Думаю, ворог мислить масштабно, ставить перед собою дуже глобальні завдання. Збираючи таку армію і вкладаючи такі кошти в оборонний бюджет, думаю, що у планах в них, можливо, не лише наша країна.

Деталі російського штурму, який тривав 30 годин

Ви брали участь в операціях на Харківщині, зокрема біля Куп'янська. Тоді штурм окупантів тривав 30 годин. Як це відбувалось, як можна стільки часу без відпочинку тримати оборону?

Це неможливо. Підготуватися до таких бойових дій теж дуже важко. Військовослужбовців не кидають, вони просто потрапляють у безвихідну ситуацію. У цій ситуації фактори, які є у них, тобто оборонні укріплення, кількість боєкомплекту, наявність води та мотивація особового складу, впливають на те, чи триматиме цей підрозділ оборону, чи ні.

Там в потрібний час з'явився потрібний підрозділ – наш підрозділ, який підсилив 32 окрему механізовану бригаду, яка вже була виснажена боями. Через це й виникла ситуація, коли штурм тривав 30 годин. Це був класичний штурм – з бронетехнікою, танками та великою кількістю піхоти. Таке зараз побачити є рідкістю.

Скільки тоді було військовослужбовців, яких ви підсилили? Сотні?

Якщо взяти один день – більше сотні. Однак, якщо було 2 танки в прикритті, 5 одиниць броньованої техніки, яка підвозила піхоту, а на кожній одиниці техніки могло бути до 15 – 20 військовослужбовців, то виходить 50 – 60 військових.

Вони працювали з певними інтервалами, які потрібні були для підготовки БК, логістики. Однак справді відбувались штурми з технікою. Вони (росіяни – 24 Канал) намагались максимально скоротити дистанцію, щоб наша артилерія втрачала ефективність, вривались танками в окопи.

Важкий був період, важкі бойові дії. Хоч тоді й були дрони, але було менше скидів та FPV-дронів. Тоді росіяни відрізали нашу логістику, працювали ефективно ПТКР (протитанкова керована ракета – 24 Канал). У нас був ускладнений підвіз живої сили, евакуація поранених, але ми з гідністю тоді відстояли операцію. На жаль, у нас були втрати.

Що було найскладнішим під час штурмових дій ворога?

У такій кількості штурмів, як тоді, оборону вважають легшою, ніж самі штурмові дії. Однак в тих умовах ми лише зайшли на позиції. Усе відбувалося дуже швидко – спустилося бойове розпорядження, підрозділ знявся і поїхав на той напрямок. У нас не було часу на розвідку, ми просто увірвалися в бойові дії.

Знову ж таки, осінь. Було важко через погодні умови. Ти спершу мокрий, потім вночі тобі холодно. До цього всього по тобі постійно щось прилітає, відбуваються штурми.


Росіяни провели 30-годинний штурм / Getty Images

Про поранення на фронті

Чи у всіх військових операціях, в яких ви брали участь, вдавалось завжди виходити без ушкоджень? Чи все-таки були поранення і доводилося лікуватися?

Були моменти, коли, здавалося, опинявся в безвихідних ситуаціях, але виходив цілим. Однак поранення чи контузії – це те, що супроводжує військовослужбовця в сучасній війні постійно. Найважчі у мене були дві (контузії – 24 Канал) у 2022 році. Зараз я вже отримую наслідки. Якщо раніше я був витривалим, то зараз найменша контузія – і головний біль стає постійним, шум у вухах.

Буває іноді, коли від перенавантаження є короткочасні втрати пам'яті, якісь моменти взагалі "вилітають". Від навантажень "вилітає" й опорно-рухова система, м'язи, коліна. Осколкові поранення у мене пройшли легко, їх вдалось дістати. Однак після кожної операції потрібне психологічне та фізичне відновлення

Ви казали, що бували ситуації, коли попри усе, що відбувалося, вдалося вийти цілим і неушкодженим. Що вас тоді могло врятувати, як ви собі це пояснюєте?

Більшість із нас пояснює собі це тим, що ще не час. Тому що, коли буквально за пів метра від тебе загинув побратим через осколкове або кульове поранення, а ти цілий, то важко пояснити, чому так сталось. Це не навички, не досвід, це – вдача.

Чи змінилось ставлення до смерті з приходом на військову службу?

До війни я менше про неї думав, а зараз ніяк не можу на це вплинути. Розумію, що людське життя крихке, його так легко забрати. Тим воно і цінне, його потрібно цінувати.

Про мобілізацію жінок і зниження призовного віку

Чи кожен чоловік має пройти через військову службу? Чи варто призвати якомога більше чоловіків і знижувати мобілізаційний вік? Чи варто призвати навіть жінок?

Нехай кожен чоловік сам вирішить, чи варто йому, чи не варто. Кількість не означає якість. Потрібен відбір. Потрібно, щоб військова служба для чоловіків була їхнім вибором, щоб вони розуміли, куди йдуть, які можуть бути наслідки, щоб розуміли, що це обов'язок. Зараз це необхідність. Закінчаться вмотивовані, навчені, з досвідом – і тоді просто не буде у кого перейняти цей досвід, навчитись хоч якось виживати на війні. Вони все одно підуть, але їм буде важче, у них буде менше шансів.

Щодо жінок – їхнє право йти на війну чи ні. Деякі так, деякі, можливо, ні. Можливо, у деяких жінок характер сильніший, ніж у більшості чоловіків. Однак, на мою думку, точно не треба відправляти жінок у штурмові підрозділи. Вони класно себе показують в ролі медиків, багато чого на війні від них залежить. Однак я за те, щоб чоловіки не залишали місця жінкам на війні.

Щодо віку – необхідно, щоб на війну йшли все-таки здорові молоді люди, хлопці.

На початку війни вчилися стріляти по YouTube

Що вас мотивувало піти добровольцем і коли це було, 24 лютого? Ви тоді перебували у Києві?

Так, саме 24 лютого. Я їхав тоді зі своїм другом, який потім зі мною разом служив певний період. Ми були в Житомирській області, у місті Чуднів, де є військова частина. Прокинувся від того, що почалися бомбардування, почув авіацію. Відразу сіли в машину, поїхали в бік Києва, бо ми жили там, наші сім'ї були у Києві.

Я відразу визначився, що якщо вже почнеться повномасштабна війна, – ми всі відчували, що вона може початися, – то рішення, яке я ухвалю – це йти до військкомату і вступати до Збройних Сил. На той момент, я пам'ятаю, як ми їхали по Житомирській трасі, в бік Києва прямували одиниці машин, а назустріч траса була забита. Люди виїжджали, з'їжджали в кювети, там були аварії.

Коли я подивився на цю всю ситуацію, то не був оптимістично налаштований. Думав, що всі взагалі втечуть. І для себе ухвалив рішення, що я тікати ні в якому разі не буду. Це для мене особиста позиція, що я повинен прийняти цю ситуацію й те, як вона складеться для мене. Орієнтовно ввечері ми приїхали до Києва, важка логістика була. І десь о 17:00 я вже був у військкоматі.

У вас до цього був військовий вишкіл?

Ні, в мене не було ніякого військового вишколу. Я займався спортом, був добре фізично підготовленим, морально теж.

Тобто ви не вміли стріляти, користуватися зброєю?

Ні.

Як вчилися, вже в процесі?

Так, у процесі. Ми всі тоді вчилися по YouTube. Відкривали його, дивилися як користуватися NLAV, Javelin, РПГ. Це було буквально за кілька днів до Київської області (операція з визволення Київщини – 24 Канал).

У мене не було на той час ніякого базового військового вишколу, і такої можливості нам тоді ніхто б і не дав. Зрозуміло, що це було неможливо. Російські війська вже були в Київській області, на околицях Києва. Треба було зупиняти їх тими людьми та з тією кваліфікацією, яка була на той час.

Що має вміти боєць "Артану"

Що має вміти воїн спецпідрозділу "Артан"? Наприклад, говорячи про операцію під Куп'янськом, 30 годин відбивати штурм ворога, мабуть, не кожен зможе. То які навички мають бути у людини, щоб вона могла потрапити у підрозділ?

Щоб потрапити на теперішньому етапі в підрозділ, треба мати гарне здоров'я, пройти базовий військовий вишкіл. Що потрібно вміти військовослужбовцю спецпідрозділу? Усе, він повинен бути універсальним бійцем і замінним, тобто за потреби стати за кулемет, відпрацювати зі зброєю, яка буде у ворога і яка використовується в ЗСУ, бо ми часто взаємодіємо з суміжними підрозділами.

Треба вміти відпрацювати як протитанкіст, бо доводиться працювати й проти техніки, стати за роту вогневої підтримки, за Browning або ДШК (кулемети – 24 Канал). Бажано постійно удосконалювати свої навички. Важливою є універсальність.

Чи є взагалі час на відпочинок? З огляду на те, як ви говорите, здається, що у вас режим нон-стоп. Крім лікування, звісно.

Лікування, якщо воно не важке, – це шанс відпочити для кожного. Це, мабуть, щастя якесь: виїхав, полікувався. У нас зараз дуже висока інтенсивність виконання операцій. Вони тривають майже підряд. Але все-таки можливість відпочити та відновитися є, і лікування на гарному рівні. У нас своїх не кидають.

"Під час операції про сім'ю страшно навіть згадувати"

Якщо згадувати найщемливіший момент за увесь час вашої служби, чи то з побратимами, чи то при взаємодії з цивільними, що можете згадати? Що вас розчулило?

Ще на початку війни, коли звільняли українські території, – те, як нас зустрічали люди, які перебували в окупації. Це було морально важко. Пам'ятаю події в Київській області, перші враження від пережитого, коли люди розповідали, що відбувалося в окупації.


Українці вітають захисників на звільнених територіях / Getty Images

Пам'ятаю, в Ірпені була багатодітна сім'я. Вони певний час сиділи у будинку, там не було ні води, ні їжі. Маленька дівчинка нас зустрічала, давала нам цукерки. Це важко було. Київська область – це ще був такий перехід від цивільного життя до військового. Усе сприймалося дуже яскраво і близько до серця.

Якщо згадувати позитивний момент під час служби або позитивну історію, можливо, вам трапився якийсь котик, песик, з кимось комунікували, чи з побратимами був якийсь смішний випадок?

Кожен раз, коли моя група виходить в повному складі, це позитивний момент. Коли вони вмикають телефон, їм приходять повідомлення і вони мають можливість на них відповісти своїм рідним, це позитивний момент. Коли напився вдосталь води, поїв – це теж позитивний момент.

Буває таке, що хочеться чогось, як із цивільного життя, але ви перебуваєте у бойових умовах і не можете цього зробити? Чого найбільше зазвичай хочеться? Можливо, це якісь солодощі, продукти чи щось подивитися, кудись сходити? Ви згадуєте про такі моменти?

Особисто я і багато хто, наприклад, хотіли б сходити в кінотеатр, але не ходимо. Концентрація та увага така, що не можемо зосередитись, постійно не відпускають думки про війну. Коли ти виходиш на відпочинок, треба все це пропустити через себе. Відпустити, щоб воно з тебе вийшло.

Під час крайньої операції сиділи 12 діб. Зайшли далеко, забезпечення було унеможливлене діями ворога. Усе, що з дронів кидалося, – розбивалося, ми майже без води, без їжі сиділи. І хлопці думали про їжу, як вийдуть, щоб мати змогу поїсти. Від цього легше не стає, але з цим нічого не зробиш.

Розмови про їжу, про тепло. Про сім'ю в такі моменти навіть бояться згадувати, тому що все настільки незрозуміло – вийдеш чи не вийдеш. Думаєш, як помитися. Хочеться вийти, щоб піти в душ, одягти чисті речі.

Про ймовірність повернення в кіно

Ви хотіли б повернутися до акторства і до зйомок після того, як буде вже можливість?

Я хотів би, щоб настав такий момент в цій війні, щоб я сказав, що вже достатньо зробив і можу дати собі піти на відпочинок. Але акторство… На жаль, наше кіновиробництво зараз на такому рівні, що актори зараз більше знімаються через безвихідь, тому що якість того продукту, який знімається, – краще не стала.

Я з задоволенням слухаю українську музику, її рівень зріс. Коли в мене є можливість побігати, я слухаю виключно українську музику, вона мені подобається і хлопці так само. Не можу сказати те саме про українське кіно. Коли заїжджав до батьків і у них був увімкнений телевізор, побачив там кілька хвилин українського продукту, ще й на військову тему, то мені було б соромно в такому зніматися.

Якщо говорити не тільки про український ринок, а й про міжнародний, можливо, у вас є режисер, з яким би ви хотіли попрацювати. Можливо, хтось би зняв фільм на тематику війни Росії в Україні. І ви могли б знятися вже не тільки як актор, а як професійний військовий з таким величезним досвідом.

Знаєте, я настільки став прагматичний, що про такі речі навіть не мрію. Хай цей режисер прийде, трохи "з'їсть цієї каші", а потім подумає, хоче він знімати про це чи ні. Якщо у нього буде бажання це зробити після всього, що він побачить, то подивимось.

Якби умовний Квентін Тарантіно чи Стівен Спілберг приїхав би та сказав, що буде знімати фільм, ви б погодились стати головним героєм?

На війні стільки крові, що навіть для Тарантіно забагато. Думаю, він приїхав би, побачив це і пішов на пенсію. Якщо буде гарне кіно, то дасть Бог – знімемось.

Теги за темою
Харківська область
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Унікальність або діагноз: Вівчарюк вперше відверто розповів про старшого сина
Политека
2025-01-14T23:31:50Z
Німеччина передала Україні 155-мм снаряди та ударні дрони
Европейская правда
2025-01-14T23:27:56Z
Заступник генсека ООН відвідав прифронтову громаду на Харківщині
УкраинФорм
2025-01-14T22:46:14Z
Навіщо Олександра Устінова атакує керівництво Агенцію оборонних закупівель: амбіції, піар чи гроші
AIN
2025-01-14T22:44:10Z
Зробили якісний і кількісний стрибок: як Силам оборони вдалося здійснити атаку 200 дронами
24tv
2025-01-14T22:12:20Z
Автоматично не "прилетить": юрист розповів про штрафи за неновлення статусу "обмежено придатний"
Фокус
2025-01-14T21:51:41Z
Українка Альона Гром стала фотографом року за версією Los Angeles Photo Curator
Детектор М
2025-01-14T21:46:43Z
"Поставили діагноз": Міддлтон зробила приголомшливу заяву про свій стан
GlavRed
2025-01-14T21:27:29Z
Уряд прибрав «колізію», щоб родичі зниклих безвісти могли отримати відстрочку від мобілізації
УкраинФорм
2025-01-14T21:15:14Z
Від ігрового кіно до класики: найпопулярніші українські фільми на Takflix, які варто подивитися
24tv
2025-01-14T22:03:30Z
Дім "Мумій Троля" Іллі Лагутенка постраждав під час пожежі в Лос-Анджелесі - ЗМІ
GlavRed
2025-01-14T21:27:21Z
Путініст Сергій Лазарєв не витримав і виїхав із РФ - що сталося
GlavRed
2025-01-14T21:27:00Z
Залишилися без дому: Маша Машкова розповіла, як пережила пожежі у США
GlavRed
2025-01-14T20:27:53Z
Син Меладзе і Джанабаєвої заскочив батьків у незручний момент - деталі
GlavRed
2025-01-14T20:27:44Z
Джессіка Сімпсон після розлучення продає розкішний маєток за приголомшливу суму
TSN
2025-01-14T20:06:02Z
3 турецькі серіали, які ви подивитесь на одному подиху
24tv
2025-01-14T19:57:14Z
Кадочникова прокоментувала «мовний інцидент» на врученні премії імені Параджанова
УкраинФорм
2025-01-14T19:43:53Z
Хіменес-Браво показав крихітку-Ектора: "Міг лише мріяти"
GlavRed
2025-01-14T19:26:46Z
Христя Фріланд балотуватиметься на пост премʼєра Канади - ЗМІ
УкраинФорм
2025-01-14T23:33:16Z
Нідерланди обіцяють відповісти Венесуелі на обмеження роботи посольства
Европейская правда
2025-01-14T23:31:24Z
Новому уряд Франції вже хочуть оголосити вотум недовіри
УкраинФорм
2025-01-14T23:28:44Z
Війна, день 1056. Наймасовіший удар по військових об'єктах у рф, Трамп висловився щодо майбутньої зустрічі з путіним
Football.ua
2025-01-14T23:05:30Z
Іран у новій угоді з РФ відмовився визнати Крим російським
GlavRed
2025-01-14T22:57:42Z
Німеччина розгорне Patriot у Польщі, неподалік українського кордону
Украина Криминальная
2025-01-14T22:57:36Z
Італія і Саудівська Аравія уклали угоду про енергетичну співпрацю
УкраинФорм
2025-01-14T22:57:09Z
Сумська ОВА спростувала інформацію про прорив кордону військами РФ
УкраинФорм
2025-01-14T22:36:37Z
Сі Цзіньпін обговорив із президентом Євроради війну в Україні
УкраинФорм
2025-01-14T22:16:54Z
У Лос-Анджелесі вигоріла вщент територія розміром із Вашингтон: пожежі досі не можуть приборкати
TSN
2025-01-14T22:33:28Z
На Сумщині одна і та ж родина вже вдруге втратила житло через обстріл РФ: деталі трагедії
TSN
2025-01-14T22:33:18Z
Троє українців віддали шахраям 68 тисяч гривень
InternetUA
2025-01-14T21:03:20Z
Підлітки вчинили наругу над прапором України
1News
2025-01-14T20:33:41Z
Мав доглядати за батьками: на Франківщині судили чоловіка, який ухилився від мобілізації
Политека
2025-01-14T20:27:52Z
У Сумах викрито шахрая, який видавав себе за спецпризначенця та виманював у волонтерів гроші
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T20:24:29Z
Пожежа в Енгельсі: влада регіону вирішила ввести режим НС
1News
2025-01-14T20:09:07Z
Не хотів стояти в черзі: на Одещині відвідувач магазину побив охоронця
Политека
2025-01-14T20:01:46Z
У Харкові напали на "бусик" ТЦК, щоб викрасти військовозобов'язаного, — поліція
Фокус
2025-01-14T19:36:13Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2025-01-14T22:54:46Z
Чому зі зведень Генштабу зник Курахівський напрямок? Пояснення
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T22:48:22Z
На тимчасово окупованій Луганщині росіяни змушують пенсіонерів дивитись пропагандистські фільми
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T22:19:55Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 22.00 14.01.2025
Украина Криминальная
2025-01-14T22:09:11Z
На яких напрямках ворог найбільше засилає диверсантів? Відповідь ДПСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T21:36:29Z
Ворожили завжди жінки та дівчата. А що роблять хлопці на Старий Новий рік – про це сьогодні розповість співак Dima PROKOPOV.
FM-TV
2025-01-14T21:34:07Z
Ситуація погіршилася: експерт повідомив про атаки оккупантів на Краматорському та Торецькому напрямках
Политека
2025-01-14T21:28:10Z
У Києві прибиральниця додатково заробляла на вкрадених ноутбуках з роботи
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T21:24:12Z
На фронті - 158 зіткнень, ЗСУ зупинили 70 атак ворога на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-01-14T21:07:08Z
Клуб МЛС досяг усної домовленості щодо придбання нападника Шахтаря Келсі
Football.ua
2025-01-14T22:47:14Z
Підніжка для лідера АПЛ: "Ліверпуль" втратив очки в матчі з головною сенсацією сезону
TSN
2025-01-14T22:21:34Z
Валенсія впоралася з Оуренсе на шляху до чвертьфіналу Кубка Іспанії-2024/25
Football.ua
2025-01-14T22:16:25Z
Бундесліга: Баєр здолав Майнц, Айнтрахт і Вольфсбург розгромили Фрайбург і Боруссію М
Football.ua
2025-01-14T22:05:57Z
Ліверпуль поділив очки з Ноттінгем Форест
Football.ua
2025-01-14T22:01:25Z
"Борнмут" із Забарним на останніх хвилинах втратив перемогу над "Челсі" в АПЛ
TSN
2025-01-14T21:51:06Z
Аталанта поділила очки з Ювентусом
Football.ua
2025-01-14T21:49:26Z
АПЛ: Брентфорд з Ярмолюком врятувався від поразки Манчестер Сіті, дебютна перемога Поттера на чолі Вест Гема
Football.ua
2025-01-14T21:37:38Z
Мода чи тренувальний контент: загадковий образ Магучіх підірвав мережу
24tv
2025-01-14T21:03:57Z
В Австралії вчені виявили новий вид найотруйнішого павука у світі
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T23:09:52Z
З центру управління польотами NASA вперше за 60 років евакуювалися всі працівники: в чому причина
InternetUA
2025-01-14T22:58:02Z
У Baldur’s Gate 3 можна на час стати Астаріоном у вкрай похмурій сцені — її майже ніхто не бачив
ITC
2025-01-14T22:37:01Z
15 січня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T22:27:09Z
Як легко знайти та керувати прихованими файлами на Macbook: 5 простих способів
InternetUA
2025-01-14T21:07:38Z
Незабаром ChatGPT зможе нагадати вам вигуляти собаку
TSN
2025-01-14T20:51:22Z
Вдарили самі по собі: чим Росії загрожує повторний збій мобільного та інтернет-зв'язку
24tv
2025-01-14T20:19:53Z
Як вибрати ідеальний зарядний пристрій для смартфона: поради експертів
Фокус
2025-01-14T20:15:51Z
Для Sims 3 вийшов перший за 9 років патч, який вирішив стару проблему, але доступний він не всім
24tv
2025-01-14T20:12:51Z
На території аеропорту Риги помітили невідомі дрони
InternetUA
2025-01-14T21:58:24Z
Курс валют на 15 січня: скільки коштують долар, євро та злотий
Комсомольская правда
2025-01-14T20:35:04Z
З початку повномасштабного вторгнення Україна отримала від партнерів $117 мільярдів
УкраинФорм
2025-01-14T20:18:12Z
Індексація пенсій: кому доплатять від 300 до 1000 гривень з березня
Хвиля
2025-01-14T20:06:50Z
Кому в Україні можна не платити земельний податок
24tv
2025-01-14T20:03:11Z
Мінекономіки планує розширити програму "інвестняні" у 2025: очікується до 10 нових проєктів
Хвиля
2025-01-14T19:17:44Z
В’єтнам підписав угоду з «Росатомом» про АЕС та ядерні технології
УкраинФорм
2025-01-14T19:10:29Z
Експорт російської нафти морем може скоротитися у найближчі тижні на тлі санкцій США – Bloomberg
iPress
2025-01-14T18:55:57Z
Чехія модернізувала нафтопровід, який покладе край нафтовій залежності від Росії
УкраинФорм
2025-01-14T18:54:28Z
Свиняча рулька, запечена в духовці: рецепт смачної страви
Фокус
2025-01-14T22:27:04Z
Хрусткі смаколики з дитинства: як приготувати вергуни
24tv
2025-01-14T22:24:42Z
Домашній фастфуд: рецепт смачної шаурми з куркою
Фокус
2025-01-14T21:36:32Z
4 знаки зодіаку, які ніколи не будуть самотніми
GlavRed
2025-01-14T21:27:45Z
7 ваших червоних прапорців, які можуть розлякати друзів і коханих
24tv
2025-01-14T21:27:36Z
Що не так на картинці: лише одиниці знайдуть помилку за 4 секунди
GlavRed
2025-01-14T21:27:35Z
Навіщо класти на деко бананову шкірку при запіканні м’яса: лайфхак для ідеального результату
24tv
2025-01-14T20:36:49Z
Чому в супермаркетах немає вікон - професор пояснив дивний факт
GlavRed
2025-01-14T20:27:21Z
Вони забирають вашу удачу та енергію: експерт радить уникати цих "друзів"
24tv
2025-01-14T20:12:19Z
Знову засяє: як прибрати бруд, що в'ївся, зі старої чавунної ванни
GlavRed
2025-01-14T21:27:00Z
Щоб втратити жир на животі: потрібно відмовитися від 4 популярних продуктів
24tv
2025-01-14T20:27:38Z
Виявили групу людей, якій алкоголь приносить користь
24tv
2025-01-14T20:18:47Z
Як герпес та травми голови призводять до деменції: нове відкриття вчених
24tv
2025-01-14T18:51:54Z
Чому до кави подають склянку води: більшість навіть не здогадуються навіщо
24tv
2025-01-14T17:57:32Z
Як зупинити кашель за 5 хвилин: домашній рецепт з натуральних продуктів
Знай
2025-01-14T17:51:43Z
Три супи, які допоможуть вам скинути зайві кілограми: після свят — саме те, що потрібно
TSN
2025-01-14T17:24:36Z
Нас всіх обдурили: як насправді формуються звички
Фокус
2025-01-14T17:00:28Z
В чому замочити насіння огірків, щоб воно швидше проросло: два ефективних копійчаних засоби
TSN
2025-01-14T16:36:17Z
Не просто аксесуар: навіщо на машину ставлять спойлер
GlavRed
2025-01-14T21:27:17Z
В Україну поставили оновлені самоскиди Volvo FMX
AutoCentre
2025-01-14T20:04:45Z
У США заборонили технології «розумних» авто із китайським та російським програмним забезпеченням
УкраинФорм
2025-01-14T19:48:29Z
Шасі Foton Auman оснастили автоцистерною нового типу
AutoCentre
2025-01-14T19:13:37Z
В Європі з'явиться недорогий міський електрокар з оригінальним дизайном
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T19:06:00Z
Subaru возродила WRX STI в лимитированной серии
AutoCentre
2025-01-14T18:16:15Z
Новий електромобіль Tesla надійшов у виробництво
ГЛАВКОМ NET
2025-01-14T17:57:27Z
В Україні викрили нову схему автошахрайства: як номер під склом стає пасткою
Знай
2025-01-14T17:21:02Z
Toyota презентувала в Токіо інноваційний ДВС
AutoCentre
2025-01-14T17:16:21Z