Важливо знаки: як уберегтися від кору під час подорожей
Наприкінці грудня в Ужгородському районі був зафіксований спалах кору. Ця хвороба може стати серйозною загрозою для здоров’я, а іноді навіть життя, особливо під час подорожей. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, чим небезпечний кір та як захиститися від нього.
Чим небезпечний кір
У ЦГЗ пояснили, що кір є це гострою інфекційною хворобою, що викликана вірусом Morbillivirus. Захворювання поширюється повітряно-крапельним шляхом.
«Хвороба дуже заразна: один інфікований може через кашель і чхання заразити до 90% нещеплених людей, які перебувають з ним в одному приміщенні. Найбільший ризик захворіти мають діти до 5 років, вагітні жінки та люди з ослабленим імунітетом», – йдеться у повідомленні.
Як розпізнати кір
До основних симптомів кору належить:
- висока температура;
- сухий кашель;
- нежить;
- кон’юнктивіт;
- білуваті плями на внутрішній поверхні щік;
- висип, який починається з обличчя і поширюється по всьому тілу.
У ЦГЗ додали, що кір може спричиняти важкі ускладнення – від пневмонії до енцефаліту (запалення мозку) і навіть смерті.
Чому кір поширюється серед людей, які подорожують
Фахівці підкреслили, що через високу заразність вірус може передаватись під час скупчень людей, у громадському транспорті, під час тривалої подорожі в закритому просторі, скажімо, в автобусах, потягах.
«Невакциновані мандрівники мають підвищений ризик зараження кором, оскільки вони контактують з великою кількістю людей в аеропортах, на вокзалах, у транспорті, не маючи захисту від хвороби, який забезпечує щеплення», – пояснили у ЦГЗ.
Як захиститися від кору під час подорожей
У ЦГЗ рекомендують дотримуватися таких правил:
- Перед поїздкою перевірити свій вакцинальний статус. Вакцинація – це найкращий спосіб убезпечити себе і близьких від кору. Якщо ви не впевнені, чи маєте необхідні щеплення, зверніться до лікаря. Зазвичай від кору вакцинують комбінованою вакциною КПК (кір, паротит, краснуха).
- Дотримуватися гігієни й уникати контактів із хворими: на масових заходах і в громадських місцях. Зокрема, часто мити руки, використовувати антисептик, уникати контакту з людьми, які мають симптоми ГРВІ.
- У транспорті триматися далі від людей, які кашляють, чхають або мають інші ознаки ГРВІ, а якщо це неможливо, одягніть маску.
- Подбати про дітей: діти до п'яти років особливо вразливі до кору. Якщо дитина ще не досягла віку для вакцинації, потрібно мінімізувати її перебування в місцях скупчення людей.
- Оцінити ризики: якщо ви подорожуєте до іншої країни, слід уточнити, яка там епідемічна ситуація.
Як діяти, якщо під час подорожі з’явилися симптоми кору
У ЦГЗ пояснили, що якщо помітили у себе або членів родини симптоми кору (підвищення температури до 38-39°C, нежить, почервоніння очей, сльозотеча та білуваті плями на внутрішній поверхні щік), слід негайно:
- звернутися до найближчої лікарні;
- зв’язатись зі своїм сімейним лікарем, а якщо перебуваєте за кордоном, зв’язатись зі страховою компанією за номером/адресою, вказаними у страховому полісі;
- уникати контактів з іншими людьми, щоб запобігти поширенню хвороби.
Раніше юристка компанії Prikhodko&partners Дар'я Єрьоменко розповіла, які юридичні наслідки може мати відмова від вакцинації.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!