MY.UAНовини
Вибори в Україні можуть бути частиною підготовки до переговорів з Путіним - Кошель
Вибори в Україні можуть бути частиною підготовки до переговорів з Путіним - Кошель

Вибори в Україні можуть бути частиною підготовки до переговорів з Путіним - Кошель

Не виключено, що в Україні ухвалять політико-правове рішення, згідно з яким буде внесено зміни до закону "Про правовий режим воєнного стану", вважає експерт.

На тлі інавгурації Трампа, який пообіцяв сприяти завершенню війни в Україні у 2025 році, активізувалася дискусії про проведення виборів під час дії воєнного стану.

В інтервʼю Главреду політичний експерт, голова Комітету виборців України Олексій Кошель розповів, чи можна провести вибори під час війни всупереч Конституції, чи погодиться Захід визнати вибори та за яких умов вибори здатні зменшити допомогу партнерів.

Проведення виборів на період дії воєнного стану прямо заборонено законодавством. Яким гіпотетично може бути механізм проведення цих виборів, навіть якщо відбудеться тимчасове припинення вогню – які можуть бути варіанти?

Норма про пряму заборону проведення виборів під час правового режиму воєнного стану передбачена Конституцією України. Тому обійти її дуже складно. Однак Конституція прямо говорить про парламентські вибори, але логіка цих норм поширюється також і на місцеві та президентські вибори.

Чи можна це обійти? Заяви представників влади протягом останніх двох років свідчать, що вони готові до проведення виборів за будь-яких обставин. Перша хвиля дискусії про вибори мала місце восени 2023 року, коли влада розглядала можливість проведення виборів навесні 2024 року. Наразі ми спостерігаємо другу хвилю таких дискусій із припущеннями про можливі конкретні дати. Наприклад, видання The Economist пише про 25 травня.

Важливо зазначити, що під час обох хвиль дискусій представники влади акцентували лише на одному: проведення виборів не дозволяє чинне законодавство, яке необхідно змінити. Однак вони говорять про зміни на рівні законів, а не Конституції. Тобто законодавчі пропозиції тлумачаться на їхній розсуд.

Не виключено, що ухвалять політико-правове рішення, згідно з яким буде внесено зміни до закону "Про правовий режим воєнного стану". Це дозволить провести вибори, навіть із порушенням Конституції. Такі випадки вже траплялися, коли влада нехтувала нормами Конституції. Зокрема, в останньому тригодинному інтерв’ю президент наголошував на потребі змін у законодавстві, акцентуючи на слові "закон", а не "Конституція". Це тому, що змінити закон можна досить швидко, з сьогодні на сьогодні, маючи монобільшість та союзників у парламенті. А змінити Конституцію в умовах воєнного стану нереально.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у своїх висловлюваннях також зазначав, що жодної конституційної заборони немає. Він припускав, що після закон "Про правовий режим воєнного стану", виборчий кодекс та інші пов’язані законопроєкти, можна відкрити шлях до проведення виборів.

Відтак влада вважає, що законодавчих перешкод для виборів немає. Тож не виключено, що вибори можуть бути "розблоковані" в будь-який момент.

Дивіться відео інтервʼю Олексія Кошеля Главреду про варіанти проведення виборів під час війни:

Чи правильно я зрозуміла, що за такою логікою навіть не обов’язково має бути завершення війни, припинення вогню чи підписання якихось умов або гарантій безпеки?

Вибори з порушенням Конституції, теоретично, можна організувати будь-коли. Питання в тому, наскільки такі вибори будуть легітимними, як їх сприймуть західні партнери та українське суспільство. Легітимність виборів — це не лише юридичний аспект, а й суспільне сприйняття. Наприклад, яка буде реакція суспільства, якщо з 8 мільйонів українців, які перебувають за кордоном, проголосує лише символічний відсоток? Або якщо у виборах де-факто не зможуть взяти участь військові?

На сьогодні військові мають понад 90% довіри суспільства. Цілком природньо це створює умови для того, щоб із середовища Збройних сил України вийшло кілька політичних партій, які можуть стати достатньо впливовими і навіть перемогти на виборах. Я не виключаю, що партії, сформовані з військових, можуть отримати більшість місць у парламенті.

Очевидно, якщо влада побачить, що середовище військових стає серйозним конкурентом, вона може піти на крок прискореного проведення виборів.

На моє переконання, вибори потрібно проводити після демобілізації. Це дасть військовим можливість повноцінно брати участь у виборчій кампанії не лише як виборцям, але й як кандидатам.

Спроба запровадження електронного голосування може завершитися великими проблемами, включно з невизнанням результатів виборів - Кошель/ УНІАН

До речі, як саме може виглядати процес голосування? Адже той формат, до якого ми звикли (з виборчими урнами, комісіями тощо), може бути недоступним у поточних умовах. Чи, можливо, влада розглядає варіант електронного голосування, про що неодноразово йшлося в попередніх дискусіях?

З часів Стародавньої Греції механізм голосування не змінився. Тоді також існувала таємниця голосування, спостерігачі, а замість паперових бюлетенів використовували глиняні жетони. Сьогоднішня форма паперового голосування залишається однією з найбільш захищених — як від зовнішніх втручань, так і від маніпуляцій із результатами.

Водночас історія українських загальнонаціональних виборів — це історія масштабних спекуляцій і сумнівів у легітимності. Наприклад, під час останніх виборів лунали звинувачення в маніпуляціях із голосами кількох мільйонів трудових мігрантів, зареєстрованих на заході України. Політики та партії заявляли, що подолали п’ятивідсотковий бар’єр, надаючи протоколи з мокрими печатками, але згодом програвали вибори й не надавали офіційних підтверджень своїх слів.

Спроба запровадження електронного голосування може завершитися великими проблемами, включно з невизнанням результатів виборів. Це серйозний ризик, тому владі слід максимально практично підходити до таких питань.

Наша проблема — це 8 мільйонів українців за кордоном. Для них, можливо, потрібні інші форми голосування, але безпечні. Є два можливі шляхи: збільшити кількість виборчих дільниць у десятки разів, і запровадити голосування поштою, як це робить Польща чи Франція.

До речі, Франція свого часу відмовилася від електронного голосування для французів за кордоном і повернулась до звичних і безпечніших форм голосування поштою.

Я питаю про це, тому що одним із аргументів, які наводяться проти виборів, окрім можливості змінити законодавство, є неможливість організувати процес голосування через питання безпеки під час війни. Адже невідомо, що може зробити Росія. Як це може виглядати, якщо, наприклад, буде оголошено перемир’я або тимчасове припинення вогню?

Перше: я не виключаю, що проведення виборів — парламентських чи президентських — може бути частиною переговорного пакету щодо перемир’я або миру. Недаремно останніми місяцями в риториці Путіна та Кремля загалом актуалізувалася тема нелегітимності української влади. Ця тема періодично виникала, але її раніше не сприймали серйозно в українському суспільстві, а колективний Захід відкидав такі аргументи. Однак зараз ця риторика знову загострилася.

Я не виключаю, що в межах переговорів проведення виборчої кампанії може бути використано як аргумент для Путіна, мовляв, його умови врахували, і Україна провела вибори. Це може стати приводом для підписання мирних домовленостей із новою владою.

Теоретично такий сценарій можливий, але форматів може бути десятки. Ми можемо говорити про черговість виборів, їхнє поєднання з переговорним процесом або інші варіанти.

Ключова позиція наразі така: до виборів потрібно готуватися заздалегідь. Очевидно, потрібна нова редакція закону про вибори й нова виборча система для парламентських виборів. За чинним виборчим кодексом організувати вибори буде дуже складно, тому, ймовірно, знадобиться спеціальний закон разової дії.

Також потрібно адаптувати форми голосування для українців за кордоном. Це величезна проблема, яка потребує часу. Наприклад, механізм голосування поштою, який використовують Польща чи Франція, є складним. За півтора-два місяці його впровадити неможливо через його складність.

Однак зараз важливо, щоб українська влада утримувалася від заяв про вибори. Чим більше таких заяв, тим гірше ми собі робимо, бо ці заяви грають проти нас.

Ключове завдання усього світу — посадити Путіна за стіл переговорів, вибори в Україні можуть частиною процесу підготовки / kremlin.ru

Зараз ключове завдання усього світу — посадити Путіна за стіл переговорів. І хоч складається враження, що цим займається лише адміністрація Байдена, це не так — кожна країна ЄС робить свій внесок. Наприклад, Данія днями заявила про відновлення програми будівництва бомбосховищ, що сигналізує Путіну про підготовку до затяжної війни. Заяви Бориса Пісторіуса про необхідність підготовки до війни з Росією – це також заяви про готовність. Так само, як і заяви єврокомісара про необхідність підвищення витрат на оборону ледь не в 10 разів.

І коли вся Європа зараз говорить Путіну про те, що готова підтримувати Україну, навіть якщо відвернуться Сполучені Штати, це відповідь на риторику Росії про затяжний формат війни. Європа дає гідну відповідь. У цей час ми говоримо про вибори. Тобто ми виглядаємо в цьому контексті як країна, яка замість того, щоб готуватися до тривалої фази війни, займається підготовкою до виборів.

Такі заяви грають проти нас. Зараз нам, навпаки, потрібно доносити сигнали до Кремля про те, що ми готові до тривалої війни: до мобілізації, до витрат, до перегляду бюджету, до будь-яких рішень, які цього потребують, а не до виборів.

Я думаю, що ці заяви про вибори, а точніше початок використання виборчих технологій, можуть бути дуже неоднозначно сприйняті на Заході. Як, наприклад, британський, французький чи німецький парламентар сприйме інформацію про те, що з державного бюджету України виділяються мільярди гривень на реалізацію передвиборчих програм? Я маю на увазі тисячу гривень кожному громадянину, незалежно від статків, 900 гривень доплати на купівлю книги для 18-річних, передвиборчі доплати вчителям, а також нові анонсовані програми доплат. Замість того щоб акцентувати увагу на підготовці до найгірших сценаріїв, держава зосереджується на виборах. І цим, по суті, шкодить собі.

Якщо говорити про сприйняття Заходом такої риторики й дій України, які реальні негативні наслідки це може для нас мати? Наприклад, що станеться, якщо за певних умов Захід все-таки не визнає результати виборів? Або як можуть позначитися на нас заяви, про які йшлося раніше?

Наслідки реалізації передвиборних програм можуть бути для нас досить сумними. По-перше, це може призвести до зменшення підтримки України. Наприклад, якщо польський сенатор запитає: "А для чого нам підтримувати Україну, якщо вона в цей самий час витрачає півмільйона євро на передвиборчі витрати?" Така логіка може серйозно позначитися на готовності партнерів фінансувати наші програми.

По-друге, жодних серйозних ризиків із боку Заходу щодо нелегітимності виборів станом на сьогодні я не бачу. Думаю, Захід влаштує будь-який формат проведення виборів, навіть якщо він суперечитиме положенням Конституції.

Проте увага Заходу до цих виборів буде надзвичайно великою. Адже незалежно від формату мирних домовленостей, Україна зберігає великі шанси на євроінтеграцію та набуття членства в Європейському Союзі. Тому події, що стосуються внутрішньополітичного життя України — дотримання стандартів демократії, свободи слова тощо — перебуватимуть під ретельним контролем міжнародної спільноти.

Повоєнні вибори — це ті вибори, які Захід буде вивчати буквально під мікроскопом. Саме тому важливо провести їх на високому рівні.

Наразі ж ми, на жаль, демонструємо протилежне: підготовку до виборів у форматі єдиного марафону, тобто за умов обмеженої свободи слова, та реалізацію передвиборних програм, орієнтованих на окремі електоральні групи.

Нещодавно в одному з інтерв’ю голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк заявила, що всі фракції нібито ще у 2023 році домовилися провести вибори за пів року після завершення дії воєнного стану. Також прозвучала заява Ярослава Юрчишина про те, що навіть після підписання документу про припинення вогню, режим дії воєнного стану не скасовуватиметься. Чому називають саме такі терміни? Наскільки це виправдано і від чого залежить? Адже в законодавстві йдеться про три місяці, які відводять на підготовку.

Я не готовий коментувати заяви ні Шуляк, ні Юрчишина. У нас є 400 депутатів, і кожен з них має право на власну думку. Проте в нас дійсно є публічний документ, підписаний лідерами фракцій і груп на початку 2023 року, де було чітко зазначено, що вибори мають бути проведені через пів року після скасування правового режиму воєнного стану.

Цей документ був важливим для суспільства і світу, щоб показати, що Україна не грається у "виборчі ігри". Але це не означає, що влада обов’язково дотримуватиметься цієї позиції.

Ключовим фактором у прийнятті рішень може стати політична логіка. Наприклад, побоювання конкуренції з боку військових політичних партій. У такому разі вибори можуть провести у прискореному форматі, поки військові ще перебувають на фронті й не мають можливості повноцінно брати участь у виборчій кампанії.

Така логіка може використовуватися для проведення повоєнних виборів, адже конкуренція з боку військових буде просто колосальною. Адже, перебуваючи в складі Збройних сил, навряд чи хтось із військовослужбовців зможе повноцінно вести виборчу кампанію. Ми це чудово розуміємо. Тому логіка проведення виборів може мати політичний характер, і це також небезпечно.

Для чого потрібен піврічний період часу? По-перше, це підготовка до виборів. Крім голосування громадян України за кордоном, у нас є проблема з внутрішньо переміщеними особами. Також існує проблема з чоловіками, які ухиляються від служби в армії. Очевидно, що їхня кількість може сягати сотень тисяч, а можливо, навіть більше мільйона.

У нас є проблеми, пов’язані з Державним реєстром виборців. Зараз Центральна виборча комісія працює над його оновленням, але це надзвичайно складний механізм.

По-друге, протягом майже трьох років війни інформаційний простір України функціонував у форматі єдиного телемарафону. Громадяни мали обмежений доступ до альтернативних джерел інформації. Для повернення до звичного інформаційного середовища, де представлені різні точки зору, теж потрібен певний час.

По-третє, майже три роки в Україні політичні партії не функціонують як повноцінні інституції. Більшість із них працюють у форматі виборчих штабів, що є великим плюсом. Але для відновлення їхньої роботи також потрібен час.

Крім того, ми не повинні ставити перешкоди для українських військових у реалізації їхнього права балотуватися та бути обраними. Тому я вважаю, що піврічний перехідний період — це обґрунтована норма. Спільна позиція щодо такого терміну мала би бути підтримана. Проте сказати, яка логіка домінуватиме у представників влади, складно. На реалізацію будь-якого сценарію сьогодні у влади в парламенті вистачає голосів.

Якщо дійсно не буде реалізовано право військових на голосування, які наслідки це може мати всередині українського суспільства?

Я думаю, що значних наслідків це не матиме, тому що кожна політична партія, яка братиме участь у виборах, намагатиметься залучити до своїх лав представників військових чи волонтерів. Повірте, навіть оновлена версія "Опозиційної платформи – За життя" обов’язково включить до першої десятки свого виборчого списку когось із відомих волонтерів або військових.

Запит на військових у суспільстві зараз надзвичайно високий, і рівень довіри до них також. Тому у нас можуть з’явитися військові партії, але поряд із ними будуть і політичні мародери, які спекулюватимуть на військовій тематиці.

Для виборців оновлена партія "Слуга народу" під іншою назвою, опозиційні партії, і навіть ті, хто представляє проросійські сили, можуть виглядати однаково – всі намагатимуться використовувати "військовий відтінок".

Політичні спекуляції на темі війни будуть значними. Окрім того, в ході підготовки до виборів нам важливо вирішити ще одне принципове питання — можливу участь у виборах оновлених версій заборонених проросійських політичних партій. Наразі проросійські політичні партії заборонені, але їхні представники залишаються у складі парламенту, місцевих органів влади та рад. Вони активно працюють і навіть готуються до виборів. Я вважаю, що необхідно ухвалити рішення про люстрацію, яке заборонить брати участь у виборах всім лідерам і керівникам заборонених проросійських політичних партій, а також кандидатам, які з 2014 року балотувалися від таких партій.

Ця заборона має поширюватися мінімум на два виборчі цикли, тобто на 10 років, що дозволить хоча б частково зменшити політичний вплив проросійських проєктів у цей період.

Хто такий Олексій Кошель

Олексі́й Микола́йович Ко́шель (18 липня 1973) — громадський діяч, політичний експерт, історик, пише Вікіпедія.

У 1990—1995 роках навчався на історичному факультеті Кам'янець-Подільського педагогічного інституту (Кам'янець-Подільський національний університет).

Стажування — Академії Середнього Заходу (1995 р., США), Академія Клаузенгоф (2003 р., Німеччина).

1996—2005 рр. — керівник прес-служби Комітету виборців України, головний редактор газети КВУ "Точка зору" та серії збірників аналітичних матеріалів "Нова влада", заступник голови правління КВУ.

2005—2006 — завідувач відділу Головної аналітичної служби Секретаріату Президента України.

2006—2009 — директор аналітичного центру "Рада".

2005—2009 — старший викладач кафедри політології Національного університету "Києво-Могилянська академія".

2013—2014 — голова Правління Комітету виборців України.

2014 — генеральний директор Комітету виборців України.

Дійсний член Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАНУ при Кам'янець-Подільському національному університеті.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Отруйна рослина захоплює Україну: медики попередили про наслідки
Хвиля
2025-07-03T03:27:24Z
Найкорисніша ягода для кишечника: кому і скільки її можна їсти
GlavRed
2025-07-02T19:27:42Z
Спека вбиває: ось 10 причин хапати пляшку води негайно
24tv
2025-07-02T18:24:11Z
Чому вам потрібно їсти яблука щодня: яку користь можна отримати
24tv
2025-07-02T17:33:25Z
Гарвардські вчені вразили новими даними про небезпеку самотності
360ua.news
2025-07-02T16:54:12Z
Натуральні сечогінні продукти: що допоможе швидко позбутися зайвої води в організмі
24tv
2025-07-02T16:27:18Z
Гормональний розклад: як не збитися з біологічного ритму і почуватися добре
Знай
2025-07-02T16:21:01Z
У ЄС сподіваються "якнайшвидше" завершити скринінг всіх кластерів для Молдови
Европейская правда
2025-07-02T16:16:39Z
Аналітики ISW оцінили, які наслідки для України матиме призупинення постачання зброї з США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T04:00:36Z
Наступного тижня Європарламент голосуватиме за вотум недовіри Урсулі фон дер Ляєн
iPress
2025-07-03T03:45:06Z
Змусить економити: в ISW пояснили, як зупинка постачання зброї зі США вплине на війну
24tv
2025-07-03T03:42:46Z
ХАМАС розглядає пропозицію Трампа щодо припинення вогню в секторі Гази
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T03:42:02Z
Ескалація стосунків Росія - Азербайджан: розвалюється імперія, але не Росія
GlavRed
2025-07-03T03:39:34Z
Помилка, слабкість, катастрофа: в США розкритикували Трампа через припинення постачань зброї Україні
Telegraf
2025-07-03T03:39:22Z
"Америка понад усе": США обирають новий підхід до допомоги Україні — речник Пентагону
ZN UA
2025-07-03T03:36:20Z
Це може спрацювати: як Ілон Маск хоче поквитатися з Трампом
24tv
2025-07-03T02:45:14Z
Прем'єр Хорватії звинуватив президента у захисті інтересів Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T02:39:42Z
Індексація зарплат у липні: на скільки збільшаться виплати
Знай
2025-07-03T03:36:20Z
Finnair через страйк профспілки скасує 80 рейсів
УкраинФорм
2025-07-03T03:28:00Z
"Потрібно дочекатися": економіст попередив, що буде з цінами на продукти восени
GlavRed
2025-07-03T03:27:13Z
Збільшити дохідність утричі: чим цікаві ініціативні групи для малих агровиробників
AgroPortal
2025-07-03T03:00:22Z
Гойдалки долара та євро неминучі: експерт попередив українців про нервовий тиждень для гривні
Хвиля
2025-07-03T03:00:18Z
Мінсоцполітики закликають викорінити ейджизм на ринку праці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T02:12:51Z
Фінляндія запускає масштабний проєкт торгівлі з Україною
Хвиля
2025-07-02T23:12:20Z
Microsoft скоротить близько 9000 працівників у новій хвилі звільнень
InternetUA
2025-07-02T20:12:06Z
Українцям "зливають" фальшиві долари та євро: які купюри підробляють найчастіше
Хвиля
2025-07-02T19:45:53Z
Ось 10 найкращих парфумів для чоловіків, на думку Forbes
24tv
2025-07-03T03:48:47Z
Гороскоп для Овнів на сім років: нестабільність і хаос із фінансами закінчаться
GlavRed
2025-07-03T03:27:48Z
Куди піти у Львові на вихідні: небанальні місця, які відкриють місто з іншого боку
24tv
2025-07-03T03:27:27Z
Суперілюзія: знайдіть три приховані обличчя в саду за 5 секунд
GlavRed
2025-07-03T03:27:23Z
Приречені на фінансовий успіх: у які дні народжуються істинні мільйонери
GlavRed
2025-07-03T03:27:20Z
Які ваші унікальні риси поведінки: тест на характер за формою мочки вуха
GlavRed
2025-07-03T03:27:09Z
Знадобиться всього два кабачки та два яйця: таку страву за рецептом бабусі ви готуватимете щодня
Telegraf
2025-07-03T03:15:28Z
Найкращий сніданок на все літо: улюблена вівсянка з ягодами та сиром
24tv
2025-07-03T03:12:03Z
Схили гори Еверест у смітті: у Bloomberg розповіли, як їх прибирають за допомогою дронів
Фокус
2025-07-03T02:51:30Z
Ні туалетів для громади, ні грошей на армію? Декілька історій про Багачеве, його жителів і владу
24tv
2025-07-03T04:03:34Z
Яке церковне свято у четвер, 3 липня: чому сьогодні не можна позичати грошей
24tv
2025-07-03T04:03:18Z
Робота для пенсіонерів у Дніпрі: кого кличуть на зарплату від 30 тисяч гривень
Политека
2025-07-03T04:00:35Z
Абітурієнтам дали лише 15 хвилин: стартувала реєстрація з важливою умовою
Хвиля
2025-07-03T03:51:12Z
Липецька область: стало відомо, який завод атакували дрони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T03:45:13Z
З Днем зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ: щирі привітання своїми словами й картинки
24tv
2025-07-03T03:33:57Z
У США мусульманки подали до суду через примусове зняття хіджабів після арешту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T03:30:48Z
"Зараз таких немає": історик розкрив, як називали жінок за часів Київської Русі
GlavRed
2025-07-03T03:27:03Z
Фахівці із супроводу ветеранів працюють уже в 950 громадах
УкраинФорм
2025-07-03T03:12:22Z
З Костянтинівської громади евакуювали 11 цивільних
УкраинФорм
2025-07-03T03:42:25Z
Обмеження руху в Івано-Франківську: хто та де не зможе проїхати
Политека
2025-07-03T03:31:31Z
Росія знімає ППО з Донеччини, щоб рятувати Крим — партизани
ZN UA
2025-07-03T03:09:08Z
Атака на Одесу, вибухи в окупованому Харцизьку та Росії: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T03:03:43Z
Нова система оплати проїзду у Львівській області: які зміни чекають жителів міста
Политека
2025-07-03T03:00:48Z
Росіяни активізувалися біля Торецька та Новопавлівки та мають просування: огляд і карти ISW
24tv
2025-07-03T02:57:25Z
Удар по Одесі: з'явилися фото наслідків атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T02:54:11Z
В Україні мінлива хмарність: прогноз погоди на 3 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T02:45:36Z
На Сумщині росіяни "в агонії підтягують резерви" — Бунятов
ZN UA
2025-07-03T02:39:42Z
"Ми ненавиділи один одного": Шварценеггер розкрив таємницю "війни" зі Сталлоне
GlavRed
2025-07-02T23:27:41Z
MELOVIN – "тормоз чи на газ" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-02T22:33:04Z
Хто з них мама: донька Джессіки Альби здивувала дорослим виглядом
GlavRed
2025-07-02T22:27:34Z
P. Diddy уникнув довічного ув’язнення — суд визнав його винним лише частково
360ua.news
2025-07-02T21:00:27Z
Син Санти Дімопулос живе окремо від неї: Джеджула поділився новинами
GlavRed
2025-07-02T20:27:10Z
Оля Полякова оголилась на камеру з благодійною метою: гарячі фото для Playboy
24tv
2025-07-02T20:24:54Z
Стали фаворитами: 10 найпопулярніших фільмів Netflix, які найчастіше дивляться в Україні
24tv
2025-07-02T20:06:34Z
Найкращі зачіски на спекотне літо: ви маєте їх спробувати
24tv
2025-07-02T19:12:57Z
Зірка жіночого футболу продемонструвала навички у стильному купальнику
24tv
2025-07-02T18:54:47Z
Дрон РФ влучив у 9-поверхівку в Одесі: виникла пожежа, є постраждалі
GlavRed
2025-07-03T04:03:10Z
Дрони атакували Одесу: відомо про постраждалих, пожежа охопила кілька поверхів будинку
Фокус
2025-07-03T03:45:57Z
Росіяни "кошмарили" Одесу з ночі до ранку: пошкоджена багатоповерхівка, є постраждалі
Telegraf
2025-07-03T03:42:20Z
Атака "Шахедами", в Одесі пошкоджена багатоповерхівка, вибухи в Росії: хронологія 1226 дня війни
24tv
2025-07-03T03:33:07Z
"Шахеди" атакували Одесу: у місті через удар постраждали люди, евакуювали 50 осіб
24tv
2025-07-03T03:21:42Z
В Одесі ворожий безпілотник влучив у багатоповерхівку, троє людей у лікарні
УкраинФорм
2025-07-03T02:54:40Z
Липецьк у Росії вночі атакували БпЛА, місцеві чули кількадесят вибухів
24tv
2025-07-03T01:54:17Z
За $16000 тернополянин обіцяв «організувати» непридатність до військової служби
Украина Криминальная
2025-07-02T23:36:15Z
Вибух, що сколихнув Житомирщину: кількість жертв продовжує зростати
GlavRed
2025-07-02T23:27:33Z
Фармацевт звинувачується у шахрайстві з держкоштів для фінансування колекції розкішних авто на мільйони
Топ Жир
2025-07-03T01:18:53Z
Мерседес представив розкішний електромобільний фургон для американського ринку
Топ Жир
2025-07-03T00:48:43Z
Найдивовижніша модифікація Lamborghini, яку ви побачите сьогодні, — це не робота Mansory
Топ Жир
2025-07-03T00:03:15Z
Продажі спортивного автомобіля Nissan зросли більш ніж удвічі
Топ Жир
2025-07-02T23:18:45Z
Приготуйтеся до кардинально нового дизайну BMW X5 M
Топ Жир
2025-07-02T22:48:42Z
Новий електричний Mercedes C-Class демонструє світлодіодну решітку зір та сучасний салон
Топ Жир
2025-07-02T22:03:53Z
Штучні звуки двигуна V8 та перемикання передач з’являться у електромобілях AMG
Топ Жир
2025-07-02T21:18:04Z
Чому американські поліцейські торкаються задньої фари: секрет розкрито
GlavRed
2025-07-02T20:27:10Z
Розвідник шукає колишніх працівників Rivian, яких звільнили
Топ Жир
2025-07-02T20:03:15Z
Реванш Усик – Дюбуа: о котрій годині відбудеться головний бій вечора боксу
24tv
2025-07-03T03:18:24Z
Російський паспорт Онуфрія: Ломаченко згадав про боротьбу з ворогами
ГЛАВКОМ NET
2025-07-02T22:45:02Z
Колишній захисник Атлетіко і Вулвергемптона підсилив Алавес
Football.ua
2025-07-02T21:42:52Z
Галатасарай розглядає кандидатуру Зоммера
Football.ua
2025-07-02T21:22:00Z
Швейцарія програла Норвегії на старті домашнього Євро-2025 з футболу серед жінок
УкраинФорм
2025-07-02T21:00:26Z
Паунович продовжив контракт з Ов’єдо після повернення до Ла Ліги
Football.ua
2025-07-02T20:54:52Z
Осімген хоче перейти до Ювентуса — GdS
Football.ua
2025-07-02T20:31:15Z
Новицький знявся з бою в андеркарді Усик – Дюбуа: боксеру вже знайшли заміну
24tv
2025-07-02T20:09:38Z
Іммобіле переходить до Болоньї — Романо
Football.ua
2025-07-02T20:00:25Z
Samsung відклала на 2 роки масове виробництво 1.4-нм чипів
InternetUA
2025-07-03T04:01:52Z
Венера пройде крізь Золоті Ворота: дивовижне явище відбувається раз на 8 років
Telegraf
2025-07-03T03:57:07Z
Магнітні бурі "труситимуть" країну одна за одною: названо найнебезпечніші дні
GlavRed
2025-07-03T03:27:48Z
One UI 8 отримає режим «Розширений захист» з новими функціями безпеки
InternetUA
2025-07-03T03:01:20Z
Apple розглядає можливість використати для Siri чужі моделі штучного інтелекту
InternetUA
2025-07-03T02:01:09Z
Google оштрафували на $314 млн за незаконний збір даних користувачів Android
InternetUA
2025-07-03T00:01:48Z
У Viber активізувалися шахраї під виглядом покупців OLX: як не стати жертвою
Gazeta UA
2025-07-03T00:00:40Z
Apple оштрафували на $110 млн за порушення 20‑річної технології зв’язку
InternetUA
2025-07-02T23:04:24Z
Археологи знайшли флейту з кістки птаха
Gazeta UA
2025-07-02T22:39:10Z