З віком більш сидячий спосіб життя, природна втрата м'язової маси та зміни у гормонах можуть призвести до того, що вага буде збільшуватися, повідомляє 24 Канал з посиланням на Live Strong.
Створіть дефіцит калорій
Для того, аби позбутися жиру на животі, потрібно спалювати більше калорій, ніж споживаєте. Більшість людей можуть безпечно скоротити від 500 до 1000 калорій на день – залежно від способу харчування та кількості фізичних вправ. І зазвичай це, за даними Mayo Clinic, приводить до стабільної втрати ваги.
Втім, скорочувати надто сильно кількість калорій також не можна – їх має бути принаймні 1200 – 1500.
Зменште споживання цукру
Коли ви обмежуєте калорії, ви точно захочете, щоб те, що ви їсте, забезпечувало якомога більше поживних речовин. І доданий цукор точно сприяє споживанню калорій, але від нього ви не отримаєте практично нічого поживного. І, швидше за все, цукор буде накопичуватися в тілі у вигляді жиру. Звісно, повністю відмовляти собі у солодкому не варто, але все ж спробуйте обмежити кількість випічки, солодких цукерок та напоїв, а також алкоголю.
Обмежте споживання оброблених продуктів
Немає кращої дієти для зменшення жиру на животі у будь-якому віці, аніж зменшення споживання рафінованого зерна та інших оброблених харчових продуктів. Натомість краще замінити їх на цільне зерно та свіжі овочі та фрукти – так ви отримаєте набагато більше клітковини, яка сприяє втраті жиру.
Варто споживати менше оброблених продуктів / Фото Pexels
Додайте більше тренувань
Дефіцит калорій залежить не тільки від дієти – також дуже важлива і ваша фізична активність. І попри те, що скинути жир на животі тільки за допомогою фізичних вправ досить складно, вдало складена фітнес-програма допоможе вам просунутися на цьом у шляху.
Намагайтеся виконувати кардіотренування принаймні по 30 хвилин п'ять днів на тиждень.
Керуйте стресом
Одна з багатьох причин намагатися уникати стресу – вищий рівень гормону кортизолу, який асоціюється зі стресом, пов'язаний зі збільшенням жиру на животі. Звісно, повністю уникнути стресу неможливо, але кілька простих практик допоможуть вам справлятися з ним якнайкраще.
Ви можете спробувати йогу, медитацію, ведення щоденника чи розмову з близькими.
Висипайтеся
Коли ви не висипаєтеся, ваші гормони голоду змушують вас тягнутися до шкідливої їжі: такої, що містить багато цукру чи жирів, і тоді ваш метаболізм сповільнюється. З віком може бути складно отримувати досить багато якісного сну, тому дуже важливо слідкувати за своїм розпорядком дня: переконайтеся, що у вашій спальні прохолодно, темно та тихо, дайте собі час відпочити перед тим, як лягти у ліжко.
Також дуже важливо відкласти телефон та відмовитися від пиття та їжі перед сном.