Як звучать спалахи на Сонці: вчені перетворили сонячні викиди на звук
Європейське космічне агентство (ESA) випустило відео, на якому показало активність на Сонці за останні три роки. Під час підготовки відео використовувалися дані, зібрані зондом Solar Orbiter, який ESA запустило спільно з NASA, повідомляє Space.com.
У відео можна побачити сині кола, які з'являються на поверхні Сонця, та звукові тони, пов'язані з кожним із цих кіл. У міру наближення до теперішнього часу частота появи цих кіл і звуків, пов'язаних з ними, збільшується.
Для створення відео ESA об'єднало зображення з двох інструментів Solar Orbiter – спектрометра/телескопа для отримання рентгенівських зображень (STIX) та екстремального ультрафіолетового зображення (EUI). STIX зафіксував розташування та розмір рентгенівських променів, що випромінюються сонячними спалахами, які на відео показані синіми колами, тоді як зображення EUI показують зовнішню атмосферу сонця жовтим кольором.
Збільшення частоти та сили сонячних спалахів узгоджується з наближенням Сонця до максимуму – піку 11-річного циклу активності. За даними NASA та Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, зараз ми увійшли в період сонячного максимуму.
Зміна масштабів відео пов'язана із орбітою Solar Orbiter. Кожні шість місяців космічний апарат наближається до Сонця. Це можна не лише побачити, а й почути через фоновий гул, який відбиває близькість апарату та зірки. Звук стає голоснішим, коли зонд наближається, і тихіше, коли він віддаляється.
Раніше вчені заявили про те, що Сонце виявилося здатним випускати потужні «суперспалахи» набагато частіше, ніж вважалося. І одна з них очікується вже незабаром.