Про це він розповів у програмі «Особистість з Сергієм Дойком».
«На мій погляд, у нас постійно є якісь пів реформи. Кожен уряд приходить, щось своє має спробувати, завжди має щось змінити, не завжди воно на краще, але воно просто нашаровується і стає ще гірше, тобто ще більш заплутано, і через це і суди, купа судів, пенсіонери змушені судитися з Пенсійним фондом», - зазначає Сергій Коробкін.
До того ж, додає він, змінюються часи, економіка, реалії, колись не було воєнного стану, а зараз проблем додає і демографічна ситуацію у країні, бо бюджет напівпорожній. Тому, переконаний гість програми, у таких умовах яку би найкращу формулу не вигадати, яку би схему не створити, на практиці це або не спрацює, або спрацює не так.
Багато зараз говорять, констатує експерт, про майбутню пенсійну реформу, якщо порахувати, то за нею розмір виплат навіть збільшиться, але у законопроєкті прописано, що до 2030 року буде застосовуватись коефіцієнт фінансової стійкості. Як він пояснює, це означає, що грошей в уряді мало, всіх одразу на нову формулу не переведуть у повному обсязі, тож, якщо реформу взагалі ухвалять, то стосуватиметься вона не всіх і не відразу.
«Це як у мультфільмі: у мене для вас є посилка, але я вам її не віддам. Якщо реформу вигадали, а грошей нема, то, може, це дійсно імітація діяльності? І тут ми підходимо до якоїсь все ж таки схеми ідеальної, але яка може запрацювати не завтра, а через 10 років, де у стабільній державі буде все нормально», - підсумовує Сергій Коробкін.