MY.UAНовини
Технологічні конференції: корисні знайомства чи марна трата часу й грошей? Розпитали стартапи та фонди
Технологічні конференції: корисні знайомства чи марна трата часу й грошей? Розпитали стартапи та фонди

Технологічні конференції: корисні знайомства чи марна трата часу й грошей? Розпитали стартапи та фонди

Технологічні конференції та заходи стали майже життєво важливими платформами для стартапів та інвесторів, надаючи можливість продемонструвати продукти, здобути нові знання, налагодити цінні зв'язки, забезпечити партнерство та залучити фінансування. Кількість і різноманітність технологічних заходів у Європі, особливо в Центральній і Східній, постійно зростає. Але чи справді ці події варті того, щоб інвестувати в них гроші та час стартапів та інвесторів?

AIN поспілкувався з лідерами стартапів і провідними фондами регіону, щоб з'ясувати: технологічні конференції мають більше переваг чи недоліків, а також оцінити їхню загальну ефективність у стимулюванні зростання бізнесу.

Ми запитали:

  • Куба Дудек Managing, Managing Partner в SpeedUp Group;
  • Марія Тика-Маєвська, Acceleration Lead в Huge Thing; 
  • Магдалена Стельмах, СЕО Redigo Carbon;
  • Марцин Долата, СЕО EasySolar;
  • Тихомир Єнкут, юрист Presto Tech Horizons; 
  • Каміла Заградницька, Founder & CEO Lakmoos.

Що дають технологічні конференції

Технологічні конференції перетворилися на багатогранні заходи, які пропонують набагато більше, ніж просто стенд для демонстрації інновацій. Вони часто слугують хабами для обміну знаннями, нетворкінгу та стратегічної співпраці, що робить їх цінними як для стартапів, інвесторів, так і для лідерів галузі. Конференції створюють динамічне середовище для розвитку бізнесу — від налагодження контактів з потенційними партнерами до отримання інформації про ринкові тенденції. Але що робить ці події такими привабливими? Розгляньмо основні можливості, які вони пропонують, починаючи з нетворкінгу та ділових зв'язків.

Нетворкінг і бізнес-можливості

Окрім очевидної презентації продуктів, конференції — це чудовий майданчик для встановлення нових контактів і налагодження зв'язків. Конференції відвідує багато різних людей, які можуть стати корисними для компанії. Крім того, багато конференцій пропонують можливість призначити індивідуальні зустрічі.

Одна з головних цілей конференцій — це налагодження та розширення ділових контактів. На них ви можете зустріти клієнтів, інвесторів, партнерів, стартапи, в які можна інвестувати або які будуть цікаві користувам.

Марцин Долата, СЕО EasySolar

Конференції — це місце, де можна зустріти практично будь-кого: клієнтів, інвесторів або, як у нашому випадку, журналістів. Коли йдеться про інвесторів і клієнтів, то це часто про побудову довгострокових відносин. І одна зустріч може закласти фундамент для чогось значного, а іноді — й одне рукостискання. 

Конференції — це чудова можливість познайомитися з новими людьми, а також оновити свій список контактів. З погляду інвестора, це хороша нагода переглянути стартапи, які беруть участь у пітчинг-змаганнях, щоб додати їх до своїх баз даних і стежити за їхнім розвитком.

Куба Дудек, Partner в SpeedUp Group.

Саме так було з нашими інвестиціями в такі компанії, як Hepta Insights з Естонії. З їхньою командою ми познайомилися на конференції в Парижі та згодом вирішили інвестувати в неї. Так само і з польською Zencard: ми інвестували в компанію, яку згодом придбала PKO BP.

Панелі та відкриті дискусії

Хоча нетворкінг і встановлення нових зв'язків часто є основними причинами відвідування заходів, важливо не забувати про цінність панельних дискусій, воркшопів і відкритих дискусій, які пропонуються на цих технологічних заходах.

Конференції зазвичай пропонують широкий вибір панелей на різні теми. Тому важливо визначити, які з них відповідають вашим інтересам і цілям, перш ніж відвідувати їх.

Магдалена Стельмах, CEO Redigo Carbon Redigo Carbon.

Я надаю перевагу відвідуванню панелей за участі людей, з якими планую поспілкуватися під час заходу, адже це часто стає чудовим приводом для початку розмови.

Однак панелі не завжди такі потужні, як очікувалося. Деякі тривають занадто довго, що призводить до втрати фокусу дискусії, а інші занадто короткі, і спікерам не вистачає часу, щоб повністю сформулювати свої ідеї. Навіть якщо тема інтригує, а спікери обіцяють бути цікавими, є ймовірність, що ви не отримаєте свіжих поглядів або думок, які змусили б задуматися.

«Сесії зі спікерами можуть бути дуже корисними, але лише за умови, що презентація сильна та цікава. З іншого боку, я вважаю, панельні дискусії зазвичай мають незначний вплив. Важко надихнути інших своєю візією під час панельної дискусії», — сказав Марцин Долата.

Ще один момент, про який слід пам'ятати: панельні дискусії часто дають дуже загальну інформацію, розраховану на широку аудиторію, яка може бути не дуже корисною тим, хто шукає конкретні інсайти. Тому рекомендується зосередитися на прямих зустрічах, а не на відкритих чи панельних дискусіях.

Увага медіа

Не дивно, що технічні конференції часто розглядаються як відносно недорогий спосіб привернути увагу медіа. На таких заходах часто є велика кількість медіапартнерів і журналістів. Їхня єдина місія – зафіксувати найцікавіші моменти.

Одна з переваг конференцій – можливість просувати свою компанію за допомогою такого висвітлення в ЗМІ, тим самим підвищуючи її впізнаваність та охоплюючи ширшу аудиторію. Це може привести до залучення потенційних клієнтів.

Тихомир Єнкут, associate at Presto Tech Horizons.

Якщо ви розвиваєте свої відносини з медіа та приділяєте час пошуку взаємно цікавих ракурсів, партнерство та участь у заходах може привернути їхню увагу.

Участь у конференціях як спікера також допомагає підвищити впізнаваність бренду та привернути увагу аудиторії як експерта галузі. 

«Згадую цікаву історію, яка сталася два місяці тому, коли під час конференції в Іспанії ми з нашим технічним директором Mikołaj Jeziorny абсолютно випадково познайомилися з журналісткою з Forbes. Ми презентували наше рішення, намагаючись справити сильне враження. Журналістка поставила нам кілька запитань і обмінялася з нами контактами. Через два тижні вона зателефонувала та висловила зацікавленість в інтерв'ю. Так в грудневому номері Forbes Polska з'явилася велика стаття про EasySolar», — поділився Марцин Долата, СЕО EasySolar.

Важливо пам’ятати, якщо ваш стартап або фонд має щось цікаве, щоб додати до дискусії, вас, швидше за все, помітять або відзначать. Але якщо вас ігнорують (або, постукаємо по дереву, уникають), це може стати сигналом для вдосконалення вашого продукту, презентації, бізнес-стратегії чи роботи комунікаційного відділу.

У чому недоліки технологічних конференцій

Багато хто стверджує, що конференції не потрібні, називаючи їх занадто дорогими, неефективними або занадто тривалими, щоб виправдати інвестиції. Хоча конференції мають незаперечні переваги, у них є також і недоліки, на які звернули увагу наші спікери. Одною з постійних проблем, яку вони відзначили, є погана організація, яка може суттєво підірвати цінність таких заходів.

Погана організація

Організація конференцій не завжди досконала. Такі заходи можуть перетворитися на розчарування, що змусить учасників замислитися: а чи добре вони витратили свій час і ресурси, починаючи з логістичних проблем і закінчуючи неякісною програмою. Наші спікери виділили такі ключові організаційні проблеми.

  • Погано організований і жорсткий графік. Кожен, хто відвідував конференції, знає, як важко встигнути на них вчасно. Завжди є одна панель, яка трохи затримується, і весь захід може перетворитися на безлад. І якщо організатор не встигає за темпом і не проявляє гнучкість — це глухий кут.
  • Ба більше, конференції без можливостей для нетворкінгу чи афтепаті часто не мають цінності, оскільки саме ці моменти вирішальні для побудови міцних зв'язків.
  • Парковка, незручне розташування та відкритий простір — критично важливі для конференцій у великих містах. Без них захід може швидко переповнитися розлюченими людьми з величезними штрафами.

Сумний приклад поганої організації конференції — це коли стенд виявляється просто столом у незручному місці, що призводить до втрати часу та втрачених можливостей.

Каміла Заградницька, Founder & CEO Lakmoos

Я відвідала Start Summit, де обміняла кілька ліцензій нашого продукту на місце для стартап-стенду. Та коли я прийшла, то була здивована: цей стенд насправді був просто столом, і навіть не в головній будівлі! Через три години, проведені за нашим столом без жодного відвідувача, я здалася та почала спілкуватися в головній будівлі. У результаті, я даремно витратила багато зусиль на підготовку абсолютно непотрібного стенду. Це був важкий урок. Але з іншого боку, я значно покращила свою участь у конференціях. Сьогодні я більше не покладаюся на організаторів. Я сама керую своїми зустрічами, я сама створюю можливості для знайомств.

Інформаційне перевантаження

Конференції – це часто масштабні заходи зі щільним розкладом та панелями, що йдуть один за одним, з короткими перервами та безперервним потоком зустрічей. Такий інтенсивний темп може тривати кілька днів, залишаючи мало часу на роздуми. 

Ба більше, численні панелі та сесії часто проходять одночасно, змушуючи учасників робити складний вибір, що саме пріоритизувати. Така перевантажена структура нерідко призводить до інформаційного перевантаження, розсіювання уваги та зниження якості взаємодій і отриманих знань.

Марія Тика-Маєвська, акселераційний керівник проєкту Huge Thing

На жаль, є конференції, де сесії тривають занадто довго. Тоді ці дискусії розмиваються. Але є й такі, де в панелях по 5 осіб і часу на обговорення не вистачає. Варто усвідомити, що, навіть якщо тема вам цікава та здається, що підібрано хороших спікерів, ви можете не дізнатися нічого нового в цій галузі або не отримати їжі для роздумів.

Високі витрати

Вартість відвідування конференцій може сильно варіюватися. По-перше, це залежить від вашої мети. Якщо ви відвідуєте конференцію як гість, ваші витрати включатимуть квиток, проживання, транспорт і харчування. Якщо ви запрошені як спікер, витрати обмежуються проїздом і проживанням. Але зазвичай це значно перевищує бюджет.

Ціни на квитки на конференції широко варіюються і залежать від багатьох факторів. Рівень конференції, тип квитка (наприклад, стандартний, VIP, для стартапів або інвесторів) і час покупки. У середньому, ціна на стандартний квиток може варіюватися від €100 до €1500 в Європі. А якщо ви хочете відвідати конференцію зі своєю командою або облаштувати стенд, це можуть бути десятки тисяч євро.

«Ми витрачаємо найбільше на галузеві експозони, де маємо власний стенд. Такі заходи зазвичай коштують близько €10 000 – €20 000, залежно від масштабу події», — пояснив Марцин Долата, СЕО EasySolar.

Що цікаво, за словами наших спікерів, великі міжнародні заходи часто мають вищу рентабельність інвестицій, ніж невеликі та локальні.

Як отримати найкращі результати від відвідування технологічних конференцій

Виберіть правильну конференцію

Не буває поганих конференцій, бувають лише неправильно обрані.

«Є три ключові фактори «S», які слід враховувати: size (розмір), specialization (спеціалізація) та (spot) місце», - поділився своєю стратегією Куба Дудек.

На великих заходах ви можете зустріти більше інвесторів, стартапів чи інших контактів. З іншого боку, на менших заходах легше налагоджувати зв'язки, орієнтуватися і будувати міцніші та триваліші стосунки.

Якщо ви працюєте в конкретній галузі, доцільніше відвідувати конференції з вужчим фокусом, а не універсальні. 

«Хоча ми підтримуємо підприємців з регіону Центральної та Східної Європи, я віддаю перевагу заходам у таких містах, як Лондон, Відень, Париж чи Берлін. Ці локації часто приваблюють значну кількість засновників з ЦСЄ, які вже позиціонують свої компанії як глобальні або хоча б пан'європейські, виконуючи роль своєрідного першого фільтра», — додає Куба.

Перш ніж вирішити, чи варто відвідувати ту чи іншу конференцію, потрібно ознайомитися з програмою та спікерами. Зрозуміти, чи буде для вас цінний досвід інвесторів і засновників, які там виступатимуть.

Корисно і важливо мати чітке уявлення про список людей, які відвідають конференцію, її тематику й напрямок. 

Зрозумійте, чи буде ця конкретна подія для вас актуальною і чи співвідноситься вона з вашим продуктом і цілями. Спробуйте передбачити, чи зможете ви налагодити корисні зв'язки.

«Ключовим моментом є постановка чітких цілей. Є безліч конференцій, але тільки деякі з них справді стосуються вашого бізнесу та поточної ситуації. Після того, як ви визначилися з цілями, важливо заздалегідь переглянути список учасників і зрозуміти цільову аудиторію заходу. Мені подобається заздалегідь знати, з ким я хочу поспілкуватися, щоб максимально ефективно використати свій час під час заходу», — пояснила Магдалена Стельмах, СЕО Redigo Carbon.

Як підготуватися до технологічної конференції

Перш ніж отримати максимум від конференції, вам слід підготуватися до неї та скласти план. Пропущення цього етапу може призвести до численних проблем, які здатні негативно вплинути на ваш бюджет.

Відсутність підготовки може призвести до непродуктивної витрати часу та грошей. Наприклад, Каміла Заграднікова, яка регулярно відвідує численні технічні конференції, зазвичай планує третину свого розкладу заздалегідь, включаючи зустрічі з людьми, яких вона хоче побачити.

«Цього року на Slush це була суміш зустрічей з поточними партнерами та новими венчурними інвесторами. Одна третина мого часу зарезервована для запланованих несподіванок: менторських зон і побічних заходів. Останню третину розкладу я залишаю відкритою для випадкових знайомств», — каже Каміла Заграднікова.

Тому загальні поради такі:

  • Заздалегідь домовляйтеся про зустрічі з людьми, з якими ви хочете зустрітися.

«В ідеалі, я б надіслав коротке повідомлення через LinkedIn, електронну пошту або WhatsApp до початку конференції. Так, навіть якщо нам не вдасться зустрітися особисто під час заходу, це створить можливість для подальших дій після нього. Ми можемо організувати дзвінок або віртуальну каву після конференції. Насправді, це завжди гарна ідея — запланувати наступний дзвінок», — додає Куба Дудек, Managing Partner SpeedUp Group.

  • Заповніть профіль учасника, щоб налаштувати нетворкінг і полегшити собі процес спілкування.
  • Заздалегідь сплануйте, які панелі або супутні заходи ви хочете відвідати.

Якщо ви стартап, спробуйте взяти участь у конкурсі стартапів або заздалегідь організуйте власний стенд в експозоні.

  • Намагайтеся спілкуватися з якомога більшою кількістю людей, у межах розумного та вашого ментального стану.

Майте на увазі, що надмірне спілкування з різними людьми може призвести до виснаження, що зведе до мінімуму ваші результати в довгостроковій перспективі. Хоча багато учасників можуть здаватися цікавими, намагайтеся вести змістовні розмови з людьми, які можуть мати значення для розвитку вашого бізнесу.

Не забувайте розважатися, робити перерви на каву та регулярно бувати на свіжому повітрі. Якщо ви добре проводите час, такі заходи приносять кращі результати.

Чи існують інші місця для зустрічей з інвесторами та стартапами?

Конференції — це не основний спосіб зв'язати стартапи з інвесторами або навпаки. Існує багато інших заходів, окрім конференцій, серед яких:

  • зустрічі 1:1
  • онлайн-зустрічі
  • круглі столи зі спікерами
  • peer groups
  • side-івенти
  • тематичні вечері
  • події за запрошеннями

Інвестори кажуть, що лише невеликий відсоток стартапів, у які вони інвестують, приходять безпосередньо з конференцій. Більшість портфельних компаній з'являються завдяки рекомендаціям від інших венчурних інвесторів і друзів або завдяки їхній пошуковій стратегії, орієнтованій на конкретні тези.

«Я б виділив три основні джерела, де ми найчастіше знаходимо інвесторів. По-перше, через рекомендації, по-друге, під час швидких знайомств на заходах і, по-третє, через презентації на конкурсах стартапів. Кожен з цих підходів може згенерувати від кількох до десятка і більше цінних контактів за дуже короткий час», — говорить Марциін Долата, СЕО EasySolar.

Чи варто відвідувати конференції, чи краще поберегти свої ресурси?

Конференції є корисними та цінними, але тільки якщо ви ретельно їх обираєте та старанно готуєтесь до відвідування. Водночас ви повинні чітко розуміти, що саме хочете отримати від конкретного заходу, і планувати свою діяльність відповідно до цього.

Конференції — це спілкування, встановлення нових зв'язків та нетворкінг. Це можливість познайомитися і поспілкуватися з новими людьми. Ви можете встановити корисні зв'язки з інвесторами та засновниками, дізнатися про нові стартапи та рішення, а також отримати нові ідеї. Це також можливість розповісти про свій продукт, знайти клієнтів, залучити фінансування та привернути увагу ЗМІ.

З іншого боку, вартість участі у конференціях може бути досить високою, особливо якщо ви хочете облаштувати власний стенд або кабінку. На жаль, вони не завжди окупаються. Крім того, недостатня підготовка може призвести до втрати часу та ресурсів.

«Справжня цінність полягає в ретельному виборі правильної конференції — тієї, яка тісно пов'язана з поточними цілями та пріоритетами вашого бізнесу», — зазначила Магдалена Стельмах, СЕО Redigo Carbon.

12 листопада 2024 року AIN та KAMA провели конференцію «СТАРТ», де багато засновників стартапів з України взяли участь у численних панельних дискусіях. З цієї конференції AIN ділиться інсайдами українських засновників стартапів про те, як запустити стартап, коли все проти тебе.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Женщина ехала от свекрови и делилась впечатлениями: потом она взглянула на заднее сиденье
Фокус
2025-01-03T07:51:10Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
15 января: церковный праздник сегодня, с чем следует быть осторожным в этот день
UAToday
2025-01-15T05:03:47Z
Подорожание на пригородных автобусных маршрутах: что нужно знать пассажирам
Знай
2025-01-15T04:21:38Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Россияне обогнали: Украина на последнем месте среди стран Европы по уровню IQ
Фокус
2025-01-05T17:42:16Z
Новогодние образы супругов Зеленских: стилист обратила внимание на важную деталь
Фокус
2025-01-03T06:51:08Z
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
В Латвии расследуют смерть баскетболиста: против предательницы Украины Седоковой дадут показания/Друг Яниса Тимма подозревает, что певица могла устроить заказное убийство
Апостроф
2025-01-03T18:24:18Z
"Мне нужны деньги, мир и покой": Вышел трейлер аниме "Ведьмак: Сирены глубин"
GameMag
2025-01-14T20:52:00Z
44-летняя Трегубова впервые засветила своего нового бойфренда, которого скрывала
TSN
2025-01-14T20:51:34Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Полковник ВСУ заявил о прямой сдаче украинских земель: что пошло не так
Comments UA
2025-01-05T08:33:29Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
Путин был готов ударить ядеркой по Украине: в США только сейчас сказали, кто отказал Кремль
Comments UA
2025-01-04T08:33:43Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
Что изменилось после победы Трампа: готов ли Путин пересмотреть свои цели в войне
Comments UA
2025-01-15T05:27:10Z
Итоги 14.01: Острая проблема и удары по РФ
Корреспондент
2025-01-15T05:18:59Z
На Западе уже знают, что станет разменной монетой в переговорах по войне в Украине
Comments UA
2025-01-03T07:03:56Z
Чего ждать дальше от российско-украинской войны: какой выход для Украины
Comments UA
2025-01-04T14:39:46Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
Раскрыты подробности ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2025-01-05T09:24:25Z
В Черкассах раздаются взрывы
TSN
2025-01-15T05:33:04Z
В Харькове прогремела серия взрывов
TSN
2025-01-15T05:21:42Z
Взрывы в России и пожар в психоневрологическом диспансере Харьковской области: главные новости ночи 5 января 2025 года
TSN
2025-01-05T05:21:00Z
Сгорела заживо в собственном доме: спасатели в Запорожье ликвидировали пожар
TSN
2025-01-04T16:51:01Z
В Смоленской области РФ прогремели взрывы на заводе по производству запчастей к ракетам
Комсомольская правда
2025-01-04T06:39:43Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
Генштаб назвал потери РФ в первый день нового года
Корреспондент
2025-01-01T10:18:02Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
Линия фронта изменилась: в DeepState показали, куда удалось прорваться россиянам
Comments UA
2025-01-15T05:39:48Z
«Украинские власти вывозят имущество из аэропорта, потому что готовятся сдать Запорожье»: что известно
Comments UA
2025-01-15T05:30:57Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
РФ может потерять контроль над оккупированным Крымом: что происходит
Comments UA
2025-01-03T09:39:54Z
Во Львове торжественно открыли улицу в честь языковеда Фарион
Апостроф
2025-01-01T18:09:15Z
На войне с Россией погиб многократный чемпион мира по карате: коллеги не сдержали эмоций
Comments UA
2025-01-03T15:36:58Z
Милан официально подтвердил увольнение экс-тренера Шахтера Паулу Фонсеку
Известия Киев
2025-01-04T08:34:11Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
Назван самый высокооплачиваемый футболист английской Премьер-лиги
ZN UA
2025-01-03T20:00:07Z
Ярмолюк помог "Брентфорду" совершить камбэк и избежать поражения от "Манчестер Сити" в АПЛ
TSN
2025-01-14T22:06:17Z
Штрафний Джеймса урятував Челсі від поразки Борнмуту із Забарним
Football.ua
2025-01-14T21:37:42Z
Так Хабиба еще никто не унижал: что с брутальным бойцом сделала стюардесса
Comments UA
2025-01-14T15:06:41Z
Призеры Олимпиады-2024 вернули организаторам более 100 бракованных медалей
ZN UA
2025-01-14T13:07:13Z
"Возвращение на родину": украинская чемпионка служила в Нацгвардии, но сбежала в РФ
Фокус
2025-01-14T11:57:33Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
3 простых настройки для телефона, которые помогут сэкономить заряд и продлить срок службы аккумулятора
Marie Claire
2025-01-15T03:00:56Z
С этого процента батареи смартфон нужно ставить на зарядку: так батарея "проживет" дольше
UAToday
2025-01-15T01:30:28Z
Почти 200 лет назад Солнце стало голубым: ученые раскрыли загадку, как это произошло
UAToday
2025-01-15T01:30:24Z
Можно будет не "сливать" так сильно в Owerwatch: новый закон оставит россиян без зарубежных игр
Знай
2025-01-14T21:53:29Z
В Steam Early Access вышла Hyper Light Breaker, но первые игроки недовольны
GameMag
2025-01-14T21:28:16Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
В Украине резко изменились цены на яйца: сколько стоит десяток и почему это не надолго
Новости Украины
2025-01-02T20:54:58Z
Впервые в новом году доллар обновил максимум
Новости Украины
2025-01-03T20:36:28Z
Молоко, яйца, кофе: что больше всего "съест" наших денег в новом году
Знай
2025-01-15T05:06:00Z
В США подали иск против Илона Маска
Корреспондент
2025-01-15T04:12:29Z
Цены на курятину: эксперт рассказала, как изменится стоимость мяса в 2025 году
Политека
2025-01-03T07:27:29Z
Суммы в платежках за доставку газа могут уменьшиться: кому из украинцев повезет
Знай
2025-01-04T14:06:19Z
Михаил Шейтельман рассказал, почему Фицо никак не успокоится по поводу транзита российского газа
Знай
2025-01-06T13:51:24Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
Людей с какой группой крови трудно соблазнить
Comments UA
2025-01-03T03:30:46Z
У талантливых и счастливых людей всегда есть эта цифра в дате рождения
TSN
2025-01-03T07:51:22Z
«Что делать, если я купила просроченную косметику?»
Marie Claire
2025-01-15T05:01:11Z
Гороскоп на 15 января: какими испытаниями напрягут звезды всех знаков зодиака
Знай
2025-01-15T02:30:48Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Себе дороже: как общаться с грубыми людьми, не опускаясь до их уровня
Marie Claire
2025-01-04T15:01:29Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
Люди с какой группой крови дольше спят: результаты неожиданны
Comments UA
2025-01-15T03:45:47Z
В Нидерландах более 10 человек заразились гепатитом из-за голубики
Корреспондент
2025-01-15T02:45:14Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
Прослужат 15 лет: названы пять кроссоверов, с которыми не спешат расставаться владельцы
UAToday
2025-01-15T01:30:02Z
Тарас Чмут заменил важное обещание на миллиард гривен
Comments UA
2025-01-14T14:12:23Z
Кроссоверы, электромобили и спорткары: определены лучшие авто в мире за 2025 год
Фокус
2025-01-14T13:42:02Z
Раскупают как горячие пирожки: новый электромобиль Tesla поступил в производство
Фокус
2025-01-14T11:36:40Z
Британское качество: как выглядит Bentley с пробегом более 800 000 км
Фокус
2025-01-14T09:30:00Z
В Украине появится новый налог на авто: кому и сколько придется заплатить в 2025 году
TSN
2025-01-14T08:36:22Z
Откроете рот - останетесь без прав: украинских водителей предостерегли от разговоров с полицейскими
Знай
2025-01-13T21:54:38Z
Лайфхаки для водителей: как разморозить стекло автомобиля за считанные минуты
Фокус
2025-01-13T14:45:34Z