MY.UAНовини
Чому Інтерпол відмовляється оголошувати в розшук підозрюваних у воєнних злочинах рашистів
Чому Інтерпол відмовляється оголошувати в розшук підозрюваних у воєнних злочинах рашистів

Чому Інтерпол відмовляється оголошувати в розшук підозрюваних у воєнних злочинах рашистів

19 березня 2022 року о 14 год. 10 хв. до підприємства біля села Мрія в Бучанському районі Київщини під’їхав білий мікроавтобус із літерою V та написом “Танковий спецназ RUS” на кузові. Пасажирами буса були пʼятеро російських військових. До окупантів вийшли цивільні беззбройні громадяни — 61-річний власник підприємства та 68-річний охоронець. Росіяни поговорили з ними та начебто відпустили. Однак ледве ті покрокували назад, двоє з військових РФ розстріляли українців у спину з автоматів. Пізніше на тілах жертв виявили щонайменше 12 вогнепальних поранень.

Це один із незліченних воєнних злочинів, скоєних російською армією на території України в перший місяць великої війни. І світ міг би ніколи й не дізнатися подробиць вбивства, якби не камери відеоспостереження, які зафіксували злочин. 

Навесні того ж року російський полонений-контрактник Ердені Ухінов упізнав на відео одного з військових, що відкрив вогонь. Ним виявився Микола Соковіков, лейтенант танкової бригади ЗС РФ. Йому інкримінують порушення законів і звичаїв війни (ст. 438 ККУ). Але суд над Соковіковим, як і над переважною більшістю військових російської армії, відбувся in absentia — тобто без присутності обвинуваченого. Попри відповідність такої судової процедури міжнародному праву, оголосити Соковікова в розшук через Міжнародну організацію кримінальної поліції, більш відому як Інтерпол, можливості не було. 

Справа про розстріл цивільних. Скриншот із камери відеонагляду. Фото: Нацполіція

МІПЛ провела розслідування і встановила, чому інструменти Інтерполу недоступні для України, коли йдеться про воєнні злочини Росії.

Третя стаття Статуту 

Загалом процедура оголошення в розшук через Інтерпол проста й зрозуміла. Якщо людина, яку підозрюють у скоєнні злочину на території будь-якої міжнародно визнаної країни світу (таких сьогодні налічується 196, всі вони входять до складу Інтерполу), не відповідає на виклики правоохоронних органів, її спочатку оголошують у розшук у межах держави, а після дані передаються міжнародній організації. 

Самі співробітники Інтерполу безпосередньо не виконують поліцейських функцій, тобто не мають права заарештовувати підозрюваних або застосовувати табельну зброю. Як пояснює Андрій Яковлєв, адвокат і експерт МІПЛ з Міжнародного гуманітарного права, Інтерпол — це інфраструктура, а не силовий орган.

Утім коли мова йде про міжнародну боротьбу зі злочинністю, саме ця організація координує роботу правоохоронних органів окремих країн. Її база даних про розшукуваних осіб доступна для правоохоронців з усіх країн-членів Інтерполу.

Це могло би значно спростити для України міжнародний розшук тих, кого підозрюють у скоєнні злочинів проти людяності і порушенні законів і звичаїв війни. Однак на заваді стоїть третя стаття Статуту Інтерполу, яка забороняє організації втручатися у розслідування справ воєнного характеру. Тобто Інтерпол не може оголошувати в міжнародний розшук іноземних громадян, яким інкримінують воєнні злочини.

— Така політика Інтерполу сформувалася багато десятиліть тому [Статут організації прийнятий у 1956 році]. І цю статтю ввели зі зрозумілих причин: вона зумовлена досвідом розслідувань справ, починаючи з Другої світової війни, — пояснює Ірина Діденко, заступниця начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генпрокурора України.

Нюанси: термінологічні та фактичні

Водночас відмова Інтерполу розшукувати підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів на території України все ж викликає питання. Насамперед це повʼязано з термінологією.

Третя стаття Статуту в українській редакції звучить наступним чином: “Організації суворо заборонено здійснювати будь-яке втручання або діяльність політичного, військового, релігійного або расового характеру”.

Відповідно, йдеться саме про військові, а не воєнні злочини, тобто ті, що стосуються порядку несення або проходження військової служби. Це, наприклад, невиконання наказу командира, дезертирство, самовільне залишення військової частини тощо.

І можна було б списати це на помилку під час перекладу, але в оригіналі англійською мовою стаття прописана так: “It is strictly forbidden for the Organization to undertake any intervention or activities of a political, military, religious or racial character”.

Логотип Інтерполу

Тобто в Статуті позначені безпосередньо military — військові, а не war — воєнні злочини.

Натомість в Офісі Генпрокурора зауважують, що Інтерпол не розмежовує “військові” та “воєнні” злочини, тому третя стаття охоплює всі без винятку справи, пов’язані з російсько-українською війною.

Зазначимо, що питання про застосування цієї статті виникло не з початком повномасштабного вторгнення, а раніше. Так, у лютому 2021 року керівник прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний повідомив, що Інтерпол відмовляється розшукувати причетних до злочинів на території окупованого Криму.

— Тобто Інтерполом оголошений абсолютний бойкот будь-яких ініціатив щодо міжнародного розшуку злочинців, які скоїли злочини в Криму. Неофіційно, звичайно, — сказав Поночовний тоді.

В Офісі Генпрокурора МІПЛ повідомили, що неодноразово зверталися до Інтерполу за консультаціями щодо розшуку та затримання тих чи інших громадян Росії, яких Україна підозрює в скоєнні воєнних злочинів, однак позитивної відповіді жодного разу не отримали. Точний зміст цих звернень у прокуратурі не розкривають.

Тим не менш, траплялися випадки, коли українським правоохоронцям вдавалося скористалися відмінностями у термінології. Щоправда, це стосувалося не Інтерполу, а правової допомоги в рамках інших міжнародних договорів.

— Партнери йдуть нам назустріч у цьому. Наприклад, в особливо важливому питанні щодо експорту викраденого Росією українського зерна, — уточнює Діденко.

Ірина Діденко, заступниця начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генпрокурора України. Фото: ОГП

Натомість Інтерпол, кажуть у прокуратурі, продовжує неухильно дотримуватися визначеної Статутом політики. Хоча так було не завжди: впродовж останніх десятиліть Інтерпол уже йшов на компроміси щодо міжнародного розшуку воєнних злочинців.

Резолюція

Російська-українська війна — не перший історичний момент, коли перед Інтерполом постають виклики, повʼязані з воєнними злочинами.

Югославські війни у 1991 — 2001 роках, громадянська війна у Сьєрра-Леоне у 1991 — 2002 роках і геноцид у Руанді 1994 року змусили організацію переосмислити власну політику, зафіксовану в третій статті Статуту.

— Після Югославської війни країни світу почали піднімати це питання та вимагати від Інтерполу використання їхніх інструментів. Тож Генеральна асамблея Інтерполу прийняла вольове рішення відкрити таку можливість і, зокрема, розглядати запити країн щодо використання інструментів Інтерполу відносно справ, де розглядаються воєнні злочини, злочини проти людяності і геноцид, — пояснює МІПЛ полковник поліції Віталій Касап, начальник Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції України.

Результатом цього стала резолюція AG-2010-RES-10, прийнята Генеральною Асамблеєю Інтерполу в листопаді 2010 року в Катарі.

Вона дозволяє оголосити в розшук підозрюваних у воєнних злочинах, злочинах проти людяності та геноциді, але це стосується лише трьох наступних ситуацій:

  1. Коли запити подаються міжнародними трибуналами;
  2. Коли запити подаються субʼєктами, створеними Радою безпеки ООН, з урахуванням конкретних домовленостей щодо таких запитів;
  3. Коли запити подаються країнами-членами Інтерполу, крім випадків, коли запит стосується громадянина іншої країни-члена, і ця інша держава висловлює протест проти цього запиту протягом 30 днів.

Як приклад: якщо Україна подає запит проти громадянина РФ, який підозрюється у скоєнні такого роду злочинів, то Інтерпол може оголосити розшук, якщо сама Росія не буде проти цього. 

Катарська резолюція стала реакцією Інтерполу на численні запити щодо геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів, які “викликають сумніви щодо їх відповідності статті 3 Статуту”. Як вказано в документі, Інтерпол був занепокоєний “розповсюдженням суперечок між країнами-членами щодо обробки таких запитів”.

Прийнятий документ дійсно став рішенням в умовах розслідування злочинів, скоєних на території країн колишньої Югославії, Руанди та Сьєрра-Леоне.

— Багато хто думає, що наявність третьої статті Статуту не дає нам можливості використовувати інструменти Інтерполу проти воєнних злочинців. Але це не так. Дійсно, 50 років тому Інтерпол не використовував свої інструменти проти воєнних злочинців. Це вважалось табу — так само, як і тероризм. Утім сьогодні інша ситуація, — зазначає Касап.

Віталій Касап (праворуч), начальник Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції, на 51-й Європейській регіональній конференції Інтерполу. Фото: Національна поліція України

Департамент міжнародного поліцейського співробітництва реалізує повноваження Національної поліції України щодо здійснення представництва та забезпечення виконання зобов’язань України в Інтерполі та як Національне центральне бюро Інтерполу (НЦБІ).

— Ми як НЦБІ забезпечуємо використання інформаційної системи Інтерполу за запитами правоохоронних органів України, які до нас надходять. Саме НЦБІ може звертатися з запитами до Генерального секретаріату Інтерполу. Тобто фактично ми забезпечуємо комунікацію та щоденну координацію, — наголошує Касап.

Починаючи з 2014 року, НЦБІ зверталося до Генерального секретаріату Інтерполу з запитами щодо розшуку підозрюваних у скоєнні злочинів на території окупованих Донецької та Луганської областей і Криму. Однак отримувало відмови. Після початку повномасштабної війни НЦБІ акумулювало найрезонансніші справи за участі громадян РФ і скерувало цей пакет на розгляд до Генерального секретаріату.

Консультації тривали понад півтора роки.

— З нашого боку пресинг на них був дуже щільний: ми закидали десятки нагадувань, проводились чисельні зустрічі щодо цього. Але нам постійно говорили, що питання розглядається, — розповідає керівник НЦБІ.

Врешті Київ отримав відповідь — негативну. В НЦБІ, як і в Офісі Генпрокурора, лист Генерального секретаріату не цитують. Попри це, НЦБІ ініціював додаткове вивчення цього питання в Інтерполі та продовжує над ним працювати, проводячи необхідні консультації і зустрічі з керівництвом Інтерполу.

Те, що питання зрушить із місця, українські спеціалісти повʼязували із обранням нового генерального секретаря. Упродовж останніх десяти років ним був німецький правоохоронець Юрген Шток, а на виборах 5 листопада 2024 року на цю посаду обрали 43-річного бразильця Вальдесі Уркіза. Він обійшов свого головного опонента Стівена Кавано з Великої Британії, на якого робили ставку в Лондоні. Саме від політики нового генерального секретаря залежатиме, чи розблокує організація пошук воєнних злочинців для України. Зазначимо, що міністерка внутрішніх справ Литви Агне Білотайте вже закликала Уркіза продемонструвати стійкість під час загарбницької війни Росії проти України.

Вальдесі Уркіза, генеральний секретар Інтерполу. Фото: Getty Images

Альтернатива Інтерполу

Експерти сходяться на тому, що Інтерпол — це найдієвіший міжнародний механізм розшуку підозрюваних. Але він не єдиний.

Заснований восени 1998 року Європол — Європейське поліцейське управління — координує та підтримує правоохоронні органи країн Євросоюзу у боротьбі з організованою злочинністю, тероризмом, кіберзлочинністю тощо. Як і Інтерпол, європейська організація не має власних оперативних співробітників, які виконують поліцейські функції. Натомість Європол надає інформаційну, технічну та аналітичну підтримку національним правоохоронним органам країн ЄС.

Департамент міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції України також є Національним контактним пунктом Європолу. І хоча Україна не є членом Євросоюзу, вона може використовувати інструменти Європолу. Щоправда ці інструменти не подібні до тих, які є в Інтерполі, тож аналогічних функцій Європол не виконує. Наразі українські правоохоронці використовують єдиний можливий варіант міжнародного розшуку підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів — двосторонні угоди про співпрацю.

— Найпростіший варіант для України — це співпрацювати в рамках таких угод. Але в такому разі потрібно комунікувати з кожною країною окремо, — коментує адвокат Андрій Яковлєв.

Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ з Міжнародного гуманітарного права

Те, що двосторонні угоди — теоретично дієвий інструмент, підтверджують і в Офісі Генпрокурора.

Міждержавна співпраця відбувається наступним чином: українські правоохоронці дізнаються про ймовірне перебування того чи іншого підозрюваного на території однієї з країн і звертаються з запитом щодо його затримання. 

Утім на практиці не все так просто. По-перше, існує не так багато шансів, що прямі виконавці воєнних злочинів — російські військові, які безпосередньо вбивали, катували, ґвалтували українців на окупованій території — опиняться в країні-партнерці України.

По-друге, Україна має якимось чином отримати інформацію про місцеперебування таких осіб на території іноземних держав.

— Проблема в тому, що у нас має бути достатньо підстав для звернення. Тобто ми маємо переконатися, що ця людина дійсно перебуває на території третьої держави. А це не так просто зробити, бо для цього потрібні оперативні джерела, — розповідає Ірина Діденко.

Офіс Генпрокурора вже надсилав подібні запити до інших країн, однак прецедентів затримання підозрюваних ще немає. Причина, як пояснює Діденко, саме в тому, що точне місцеперебування підозрюваного так і не було встановлено.

— Своєрідним механізмом пошуку та затримання підозрюваних, обвинувачених та засуджених іноземців у скоєнні воєнних злочині, є універсальна юрисдикція. Інша держава, залежно від її законодавства, може ініціювати в себе розслідування такого злочину. Потенційно правоохоронні органи такої держави в подальшому можуть вимагати в Інтерполу сприяння. Наразі низка держав мають власні розслідування, ми їм допомагаємо і очікуємо на результати, — додає Діденко.

Оскільки наявні механізми міжнародного розшуку підозрюваних не задовольняють потреб України, під ці задачі в Офісі Генпрокурора хочуть розробити власну інфраструктуру. Наразі триває розробка варіантів системи, яка б стала альтернативою Інтерполу.   

Серйозний посил у цьому напрямі дає Любляно-Гаазька Конвенція, яку в лютому цього року від імені України підписала Ірина Мудра, тодішня заступниця міністра юстиції України.

— Ця Конвенція спрямована на сприяння та зміцнення міждержавної співпраці, виходячи з універсального обов’язку держав розслідувати та притягувати до відповідальності за серйозні порушення міжнародного права, — наголошує Ірина Діденко.

Заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра підписує Любляно-Гаазьку конвенцію. Це перший документ після Римського статуту у сфері міжнародного кримінального права. Фото: Мінюст

Підступні заходи РФ

Те, що Інтерпол відмовляє у використанні своїх інструментів для розшуку підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів на території України, може мати і позитивне значення. У цьому переконаний адвокат Андрій Яковлєв, який наголошує, що відмова Україні означає, що механізмами Інтерполу у контексті війни не може скористатися і Росія, яка також є членом цієї організації.

Між тим, в Офісі Генпрокурора зауважують, що Росія намагається оминути міжнародні обмеження, оголошуючи в розшук українців нібито за скоєння загальнокримінальних, а не воєнних злочинів. Або ж намагається задіяти лояльні до Москви держави для розшуку громадян України.

Зазвичай у таких випадках йдеться про людей, які володіють чутливою інформацією в сфері оборони України. Їх можуть намагатися розшукувати за сфабрикованими звинуваченнями у вбивстві, шахрайстві або крадіжці.

Проблема в тому, що Інтерпол не перевіряє законність обвинувачення.

— Якщо пояснювати простими словами, то Інтерпол не може звернутися до країни, яка подає особу в розшук, і попросити матеріали справи, щоб перевірити, умовно, наявність доказів. Країна-член організації за замовчуванням гарантує, що має такі докази провини людини, яка переслідується, — коментує Ірина Діденко.

Упродовж останніх років Інтерпол зосередився на тому, щоб мінімізувати використання його механізмів обманними способами. В організації цьому приділяють особливу увагу. І хоча випадки виставлення Інтерполом червоних карток у таких справах все ж трапляються, Діденко переконує, що масового характеру вони не набули.

В НЦБІ зі свого боку зауважують, що постійно відстежують намагання Росії неправомірно використати інформсистему Інтерполу щодо громадян України та невідкладно повідомляють про такі порушення Генеральний секретаріат організації.

— Ми це питання весь час моніторимо, але не бачимо підтвердження того, що Росія неправомірно використовує інструменти Інтерполу для того, аби шукати, знаходити або ж арештовувати громадян України. І не тому, що Росія не намагається цього робити, а тому що від самого початку повномасштабної війни на РФ накладено обмеження. Тепер всі російські запити на публікацію в розшук, з якими вона звертається до Генерального секретаріату, проходять скринінг створеного спеціально для цих цілей підрозділу. Цей скринінг проводять навіть у тих випадках, коли йдеться про загальнокримінальні справи.

Євгенія Корольова, журналістка МІПЛ

Джерело: Медійна ініціатива за права людини

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Женщина ехала от свекрови и делилась впечатлениями: потом она взглянула на заднее сиденье
Фокус
2025-01-03T07:51:10Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Могут нести ядерный заряд: Россия ударила по Украине ракетами Х-55СМ
TSN
2025-01-15T15:00:29Z
Терен послал хейтершу, которая заявила, что он "ломает психику людей" из-за призывов общаться на украинском
Апостроф
2025-01-15T14:48:24Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Россияне обогнали: Украина на последнем месте среди стран Европы по уровню IQ
Фокус
2025-01-05T17:42:16Z
Новогодние образы супругов Зеленских: стилист обратила внимание на важную деталь
Фокус
2025-01-03T06:51:08Z
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
В Латвии расследуют смерть баскетболиста: против предательницы Украины Седоковой дадут показания/Друг Яниса Тимма подозревает, что певица могла устроить заказное убийство
Апостроф
2025-01-03T18:24:18Z
Раскрыта дата цифровой премьеры готического хоррора "Носферату"
GameMag
2025-01-15T14:22:57Z
Лекарство от депрессии: 3 фильма от Netflix, которые поднимут настроение
Фокус
2025-01-15T13:57:26Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Полковник ВСУ заявил о прямой сдаче украинских земель: что пошло не так
Comments UA
2025-01-05T08:33:29Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
Путин был готов ударить ядеркой по Украине: в США только сейчас сказали, кто отказал Кремль
Comments UA
2025-01-04T08:33:43Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
Кремль требует исключения из НАТО Польши в стран Балтии: зачем предъявляет такие нелепые требования
Comments UA
2025-01-15T15:06:35Z
Россия планировала воздушный террор против Польши и других стран – Туск
ZN UA
2025-01-15T15:06:15Z
На Западе уже знают, что станет разменной монетой в переговорах по войне в Украине
Comments UA
2025-01-03T07:03:56Z
Чего ждать дальше от российско-украинской войны: какой выход для Украины
Comments UA
2025-01-04T14:39:46Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
Раскрыты подробности ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2025-01-05T09:24:25Z
Трагедия в Ивано-Франковске: 12-летний мальчик скончался из-за вируса
TSN
2025-01-15T15:06:09Z
Пожар приближается: в опасности дом принца Гарри и Меган Маркл за 29 миллионов долларов
Marie Claire
2025-01-15T15:01:19Z
Взрывы в России и пожар в психоневрологическом диспансере Харьковской области: главные новости ночи 5 января 2025 года
TSN
2025-01-05T05:21:00Z
Сгорела заживо в собственном доме: спасатели в Запорожье ликвидировали пожар
TSN
2025-01-04T16:51:01Z
В Смоленской области РФ прогремели взрывы на заводе по производству запчастей к ракетам
Комсомольская правда
2025-01-04T06:39:43Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
Враг резко снизил количество штурмов - Генштаб
Корреспондент
2025-01-15T15:07:42Z
Командование ВСУ теряет Покровск и Великую Новоселку, РФ идет в центр Украины, — Бутусов
Фокус
2025-01-15T14:42:35Z
РФ может потерять контроль над оккупированным Крымом: что происходит
Comments UA
2025-01-03T09:39:54Z
Во Львове торжественно открыли улицу в честь языковеда Фарион
Апостроф
2025-01-01T18:09:15Z
Расстояние от фронта до центра Купянска сократилось, — глава МВА
TSN
2025-01-04T16:27:43Z
На войне с Россией погиб многократный чемпион мира по карате: коллеги не сдержали эмоций
Comments UA
2025-01-03T15:36:58Z
Милан официально подтвердил увольнение экс-тренера Шахтера Паулу Фонсеку
Известия Киев
2025-01-04T08:34:11Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
Назван самый высокооплачиваемый футболист английской Премьер-лиги
ZN UA
2025-01-03T20:00:07Z
Гвардиола после развода покинул особняк, который оценивают в 8,5 миллионов
Корреспондент
2025-01-15T14:45:57Z
"Гонка со временем": Хидео Кодзима рассказал, как долго собирается создавать игры
GameMag
2025-01-15T14:33:54Z
Не Залужный: Назван крупнейший конкурент Зеленского на выборах
Comments UA
2025-01-15T14:00:25Z
Самый высокооплачиваемый футболист: подробности о новом контракте Криштиану Роналду
Фокус
2025-01-15T13:12:46Z
Выиграл более убедительно: Валлин оценил реванш Усика и Фьюри
Корреспондент
2025-01-15T11:48:51Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
Знаменитый бренд Nokia покидает рынок смартфонов: что будет с кнопочной легендой
Фокус
2025-01-15T14:57:26Z
Англосаксонцы на службе у византийского императора: переписали ли доспехи из Саттон-Ху историю
Фокус
2025-01-15T14:42:29Z
Метеорит влетел в крыльцо мужчины: впервые в истории на видео попал звук падения небесного тела
Фокус
2025-01-15T14:30:08Z
2024 год стал самым жарким годом в истории по данным NASA
Апостроф
2025-01-15T14:24:52Z
Элой в онлайне: Похоже, Sony рассчитывает на огромный интерес к мультиплеерной игре во вселенной Horizon
GameMag
2025-01-15T14:01:33Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
В Украине резко изменились цены на яйца: сколько стоит десяток и почему это не надолго
Новости Украины
2025-01-02T20:54:58Z
Впервые в новом году доллар обновил максимум
Новости Украины
2025-01-03T20:36:28Z
В Украине может увеличиться стоимость проезда в общественном транспорте: перевозчики уже жалуются
Знай
2025-01-15T14:12:06Z
За доставку газа надо платить. Какой будет сумма в платежках 2025 года и вырастет ли тариф
Фокус
2025-01-15T14:06:41Z
Цены на курятину: эксперт рассказала, как изменится стоимость мяса в 2025 году
Политека
2025-01-03T07:27:29Z
Суммы в платежках за доставку газа могут уменьшиться: кому из украинцев повезет
Знай
2025-01-04T14:06:19Z
Михаил Шейтельман рассказал, почему Фицо никак не успокоится по поводу транзита российского газа
Знай
2025-01-06T13:51:24Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
Людей с какой группой крови трудно соблазнить
Comments UA
2025-01-03T03:30:46Z
У талантливых и счастливых людей всегда есть эта цифра в дате рождения
TSN
2025-01-03T07:51:22Z
Загадочные шары появились на побережье Австралии: девять пляжей закрыли
Comments UA
2025-01-15T14:27:54Z
В Испании в 2024 году зафиксировали рекордное число туристов
Европейская правда
2025-01-15T14:18:46Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Себе дороже: как общаться с грубыми людьми, не опускаясь до их уровня
Marie Claire
2025-01-04T15:01:29Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
По евростандартам: в Украине приняли новый закон о психическом здоровье
Апостроф
2025-01-15T14:51:50Z
10 страшных побочных эффектов, к которым может привести любая диета
Marie Claire
2025-01-15T11:02:30Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
Преемник "Логана": на украинский рынок вышел дешевый седан Renault
Фокус
2025-01-15T14:57:11Z
Вы своими руками ведете себя к потере авто: 5 ошибок водителей, который приближают посещение автосервиса
Знай
2025-01-15T14:51:04Z
52-летняя София Вергара спровоцировала слухи о романе с известным гонщиком
Фокус
2025-01-15T14:45:28Z
Культовая капсула времени: обнаружен мощный американский спорткар 70-х в новом состоянии
Фокус
2025-01-15T13:51:43Z
Снегопады приближаются: как быстро отчистить свое авто
Знай
2025-01-15T12:51:14Z
ВСЁ ДЛЯ ЛЮДЕЙ: ЧЕМ OPEL COMBO ОТЛИЧАЕТСЯ ОТ ДРУГИХ
Корреспондент
2025-01-15T11:36:50Z
Стоял заброшенным 48 лет: на старом складе обнаружили уникальный электромобиль 60-х
Фокус
2025-01-15T10:57:23Z
Альтернатива Kodiaq: флагманский электрокроссовер Skoda впервые заметили на дорогах
Фокус
2025-01-15T07:42:25Z