MY.UAНовини
Як відновити зруйнований дім: історія мешканки деокупованого села на Донеччині
Як відновити зруйнований дім: історія мешканки деокупованого села на Донеччині

Як відновити зруйнований дім: історія мешканки деокупованого села на Донеччині

Вікторія Чикальська – мешканка села Богородичне на Донеччині, яке постраждало від бойових дій. Будинок, у якому вона прожила майже 40 років, був пошкоджений внаслідок прямого влучання – зруйновано стіни, дах і стелю. Попри пережиті труднощі, Вікторія змогла оформити компенсацію через державну програму "єВідновлення" і вже отримала перший транш у розмірі 350 тисяч гривень, які витратила на відновлення оселі. Проте для завершення ремонту їй необхідна друга частина коштів.

Як працює механізм допомоги з відновленням житла на Донеччині для громад, куди наразі може виїхати комісія, і чого чекати постраждалим? Цей матеріал створила команда платформи "Свій дім" спеціально для 24 Каналу.

Руйнування, які завдала велика війна

Вікторія Чикальська вже понад рік відновлює свій будинок у селі Богородичне Святогірської громади. Він розташований на вулиці Сечкіна, 9, та колись належав її бабусі. Жінка отримала його у спадок і прожила там понад 30 років.

Вікторія Чикальська біля зруйнованого дому / Фото з особистого архіву

Коли розпочалася повномасштабна війна, Вікторія разом із дітьми евакуювалася до Житомира.

Я виїхала ще на початку травня 2022 року, коли село тільки почало потрапляти під обстріли. Будинок був цілий, але залишатися там було небезпечно,
– згадує вона.

Родина повернулася до Богородичного лише через рік, коли в селі стало трохи безпечніше. Коли Вікторія вперше побачила свій будинок після повернення, він уже був зруйнований:

Прямо перед будинком був приліт, внаслідок якого вилетіла стіна в залі та спальні – це дві кімнати, що виходять на вулицю. Дах був сильно пошкоджений, а стеля у спальні мала наскрізні дірки. З майна залишився лише холодильник, телевізора та інших речей вже не було,
– пригадує Вікторія.

Дім Вікторії в Богородичному після деокупації / Фото з особистого архіву жінки

Вікторія зрозуміла, що самотужки відновити дім буде важко, тому звернулася по допомогу через державну програму "єВідновлення".

Процедура отримання компенсації

Подати заявку на відшкодування жінка змогла через застосунок Дія.

Я оформила все дуже швидко – подала заявку, завантажила фотографії пошкоджень. Пізніше до мене приїхала комісія, яка оглянула дім і зафіксувала всі руйнування,
– розповідає Вікторія.

За результатами перевірки Вікторія отримала рішення про надання допомоги. Сума компенсації склала 500 тисяч гривень, але виплату розділили на два транші. У січні 2024 року жінка отримала перший – у розмірі 350 тисяч гривень.

Я витратила ці гроші на найнеобхідніше: відбудувала зруйновані стіни, відремонтувала дах і стелю. Але для завершення робіт потрібні додаткові кошти, тому я чекаю на другий транш, який, сподіваюся, надійде у січні цього року,
– розповідає Вікторія.

Попри те, що процедура оформлення була простою, жінка зазначає, що час очікування на фінансування досить тривалий.

"Це займає час, але краще подати документи й отримати хоча б частину допомоги", – додає вона.

Як отримати сертифікат на компенсацію через Дію: покрокова інструкція

Після руйнування дому внаслідок обстрілів потрібно подати такі документи:

  • підтвердження права власності на житло;
  • технічний паспорт на будинок;
  • витяг про реєстрацію в спадковому реєстрі;
  • витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Для подачі заяви на компенсацію за зруйноване житло через застосунок Дія потрібно:

  • пройти аутентифікацію;
  • відкрити рахунок зі спеціальним режимом використання в одному з українських банків;
  • вибрати послугу "єВідновлення";
  • подати заяву; отримати автоматичне повідомлення про реєстрацію заяви та початок її розгляду;
  • за потреби надати додаткову запитувану інформацію через Дію.

Як юридично захистити свої права після руйнування житла

Якщо ваше житло було зруйноване через війну, є кілька важливих кроків, які необхідно зробити для документування руйнувань і отримання компенсації. Про це розповіла Олена Самойлова, провідна юристка з питань адвокації БФ "Право на захист".

Олена Самойлова / Фото з особистого архіву юристки

Крок 1. Зберіть докази руйнування:

  • Викличте територіальний орган ДСНС для ліквідації наслідків та складання відповідного акту.
  • Збережіть собі копію цього документа.
  • Зробіть фото- та відеофіксацію руйнувань.
  • Зверніться до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, а в разі її відсутності – військової адміністрації з заявою про проведення обстеження знищеного житла.
  • За результатами обстеження вони складуть акт комісійного обстеження, що також вноситься до Державного реєстру.
  • Копія такого акта надається власнику знищеного житла.
  • Подайте заяву про вчинене кримінальне правопорушення до правоохоронних органів і отримайте витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Крок 2. Перевірте реєстрацію права власності на житло в ДРРП.

Отримати компенсацію можливо тільки у тому випадку, якщо ваше право власності на знищене житло зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Якщо ви стали власником житла до 1 січня 2013 року і не зареєстрували своє право власності в реєстрі, потрібно додати цю інформацію до ДРРП. Це можна зробити:

  • онлайн через портал Дія (на сьогодні ця послуга недоступна для Донецької, Луганської, Херсонської областей та АР Крим);
  • особисто, звернувшись до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або нотаріуса.

Для цього знадобляться, зокрема, правовстановлювальні документи на житло: договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо.

Крок 3. Зверніться за отриманням компенсації за пошкоджене/зруйноване житло. Саме за результатами комісійного обстеження визначається відповідний стан житла.

Юристка пояснює, що компенсаційний механізм працює однаково як для пошкодженого житла (яке може бути відновлено шляхом поточного або капітального ремонту, реконструкції чи реставрації, та є економічно доцільним) так і знищеного житла (тобто оселі, яка стала непридатною для цільового використання чи ремонту). Простими словами – навіть якщо в оселі просто вибило шибки, то процедура подання на компенсацію не відрізняється від того дому, який зруйнували повністю. Для цього потрібно:

  • подати інформаційне повідомлення про пошкоджене чи зруйноване майно до Реєстру пошкодженого та знищеного майна через портал або мобільний додаток Дія, ЦНАП або нотаріуса;
  • подати заяву про надання компенсації до спеціальної Комісії, яка розглядає питання відшкодування, в електронній формі через портал чи мобільний застосунок Дія або в паперовій формі через ЦНАП чи нотаріуса;

Якщо пошкоджене/знищене майно є спільною власністю, заява на компенсацію може бути подана кожним співвласником окремо або одним з них. Якщо заяву подає один співвласник, вона вважається поданою від усіх, якщо інші не заперечують.

Крок 4. Відстежуйте розгляд вашої заяви на компенсацію.

Рішення про надання/відмову у наданні компенсації приймається комісією та затверджується уповноваженим органом, який її створив. Під час цього процесу вам слід звернути увагу на кілька важливих моментів:

  • Уважно перевіряйте суму компенсації, розраховану комісією, щоб упевнитися, що вона відповідає вимогам законодавства. Ознайомитися з формулою розрахунку розміру компенсації можна в пункті 16 Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2023 року № 600.
  • Контролюйте дотримання строків. Комісія має розглянути вашу заяву не пізніше ніж за 30 календарних днів із моменту її подання. Однак у деяких випадках розгляд може бути зупинений. Про прийняття рішення щодо надання/відмови у наданні компенсації, зупинення розгляду заяви комісія повідомляє невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття відповідного рішення.
  • Отримуйте роз’яснення у разі потреби. У разі виникнення питань, звертайтеся до комісії за роз’ясненнями щодо процедури чи умов отримання компенсації.
  • Оскаржуйте рішення, якщо це необхідно. Якщо ви не згодні з діями, рішеннями або бездіяльністю комісії, то маєте право подати заперечення або скаргу до уповноваженого органу, який її створив. Якщо ви не погоджуєтеся з даними акта комісійного обстеження щодо знищеного об'єкта, ви маєте право подати заперечення до комісії. Рішення уповноваженого органу можуть бути оскаржені в судовому порядку. Детальніше можна ознайомитись з положеннями пункту 17-1 Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна можна тут.

У разі повного руйнування майна, законодавство передбачає такі способи отримання компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна:

  • надання грошових коштів шляхом їхнього перерахування на поточний рахунок отримувача компенсації зі спеціальним режимом використання для будівництва будинку садибного типу, садового або дачного;
  • фінансування придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (у тому числі фінансування придбання приміщення/будинку, що буде споруджений у майбутньому, або інвестування/фінансування його будівництва) з використанням житлового сертифіката. Компенсація за знищену квартиру та інше житлове приміщення в будівлі може бути надана тільки в такий спосіб;
  • передача у власність отримувачу компенсації об’єкта нерухомого майна, відновленого в рамках реалізації місцевих програм відновлення на заміну знищеного об’єкта нерухомого майна.

Детальніший механізм використання житлового сертифіката після його отримання

  • оберіть житло, яке ви плануєте придбати з використанням житлового сертифіката;
  • забронюйте кошти в розмірі компенсації для придбання нового житла шляхом подання до АТ "Укрпошта" звернення про фінансування придбання житла через портал або мобільний застосунок Дія чи ЦНАП;
  • після підтвердження можливості фінансування придбання житла за житловим сертифікатом зверніться до державного реєстратора (ЦНАП чи нотаріуса) для реєстрації припинення права власності на зруйнований об'єкт;
  • оформіть документи на придбання житла з використанням житлового сертифіката у нотаріуса.

Заброньовані кошти можна використати лише протягом 30 календарних днів з дня прийняття рішення про підтвердження можливості фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката. Після спливу такого строку, резервування коштів припиняється – і процедуру потрібно буде повторювати знову.

Як отримати компенсацію для власників житла на тимчасово окупованих територіях

19 грудня 2024 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11161, який дозволяє отримувати компенсацію за програмою "єВідновлення" власникам житла на територіях ведення активних бойових дій та тимчасової окупації. Наразі законопроєкт очікує підпису президента.

Що зміниться?

  • Не потрібно робити фото, відео та огляд майна;
  • Житло на окупованих територіях, яке зазнало пошкоджень, буде вважатися знищеним;
  • Заяву можна буде подати за спрощеною процедурою з мінімумом документів.
  • Під час подання заяви власник відмовляється від права на пошкоджене майно на користь держави.
  • Компенсацію можуть отримати ті люди, які протягом останніх двох років проживають в Україні.
  • Уряд затвердить порядок виплат, а також форми заяв і декларацій.

Жителі деокупованого Богородичного отримали 155 сертифікатів

В селі Богородичне, де живе Вікторія, від російської артилерії та бомбардувань пошкоджено 100% будинків. Більшість, до 80%, зруйновані повністю. Про це у відповідь на запит журналістів "Свій дім" розповів Сергій Багрій, староста Долинського старостинського округу, куди входить цей населений пункт.

Станом на грудень 2024 року жителям Богородичного надано 155 сертифікатів на допомогу з відновлення знищеного господарства, а також чотири грошові компенсації за повністю знищене майно на побудову нового житла замість зруйнованого. Вже нараховані компенсації за пошкоджені будинки 13 домогосподарствам,
– додає Сергій Багрій.

Сергій Багрій / Фото Суспільного

Нагадаємо, що Святогірська громада, куди входить село Богородичне, майже одразу після деокупації почала фіксувати руйнування інфраструктури та будівель. Журналісти платформи "Свій дім" підготували кейс-стаді "Святогірськ 2:0" про перші кроки відновлення життя на звільнених територіях. Він допоможе органам місцевого самоврядування, які вже зіткнулися або можуть зіткнутися з такими викликами.

Теги за темою
Донецкая область
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Спецтрибунал для Путіна: юридична база готова, початок роботи наступного року
Gazeta UA
2025-05-05T20:45:38Z
Ізраїль поставив ультиматум щодо Гази, якщо не буде угоди до візиту Трампа
Хвиля
2025-05-05T20:36:26Z
Майже неможливо захиститися: Світан назвав найбільшу проблему російської ППО
24tv
2025-05-05T20:33:23Z
"Залишимось сам на сам": екстрасенска спрогнозувала відносини між США та Україною
Знай
2025-05-05T20:31:56Z
Чоловік путіністки Валерії публічно засудив напад РФ на Україну: "Зупинитися"
GlavRed
2025-05-05T20:28:45Z
Експосадовець ЦРУ пояснив, як Україна могла перемогти у 2022 і чому Путін переграє сам себе
Факти ICTV
2025-05-05T20:28:29Z
Падіння цін на нафту посилює тиск на РФ і збільшує шанси на мирну угоду – Трамп
Факти ICTV
2025-05-05T20:24:58Z
Фаворит виборів президента Румунії пояснив небажання допомагати Україні, згадавши Трампа
Лига
2025-05-05T20:21:31Z
Ізраїль завдав авіаударів по Ємену
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T20:19:59Z
"Довкола стільки "шакалів": Казанін зізнався, чому Кравець покинула Квартал
GlavRed
2025-05-05T20:27:55Z
Трейлер кримінальної драми «З вершин до низин» — рімейку «Рая та пекла» Акіри Куросави від A24 та Apple
ITC
2025-05-05T20:13:01Z
Зваблива кохана Роналду засвітилася без спідниці на вулицях Нью-Йорка
24tv
2025-05-05T19:33:39Z
Віру Брежнєву покликали заміж - хто став судженим
GlavRed
2025-05-05T19:27:29Z
Надовго залишаються в голові: 5 психологічних трилерів, які розхитують реальність
24tv
2025-05-05T19:27:10Z
«Простір натюрморту»: у Києві відбудеться виставка художниці Ангеліни Гафинець
Политека
2025-05-05T18:42:44Z
Голлівуд шаленіє через цей манікюр: новий тренд, який ви не можете пропустити
24tv
2025-05-05T18:33:13Z
Широкий жест: Налчаджиоглу витратив на прикрасу для нової пасії понад мільйон
GlavRed
2025-05-05T18:27:56Z
Тарас Цимбалюк відповів, чому вирішив взяти участь у "Холостяку"
Gazeta UA
2025-05-05T17:39:19Z
У США знайшли живою жінку, яка зникла понад 60 років тому
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T20:45:56Z
Жінка перетворила агресію на дорозі на вірусний скандал з фекаліями — це також брудно, як і здається
Топ Жир
2025-05-05T20:45:28Z
Захід надасть Україні нові системи Patriot: коли вони надійдуть та від якої країни, — Reuters
Фокус
2025-05-05T20:39:06Z
Чи буде обстріл? Що повідомляють моніторингові канали про плани Росії вдарити ракетами
Telegraf
2025-05-05T20:31:10Z
Тисяча доларів та квиток: США платитиме мігрантам, які депортуватимуться самостійно
Фокус
2025-05-05T20:27:14Z
Українські виші втратили значну кількість студентів-іноземців, – МОН
24tv
2025-05-05T20:15:01Z
Солдати з КНДР у Курській області: у РФ готують табір для тисячі нових військових
Фокус
2025-05-05T20:10:59Z
Чи передасть Греція ЗРК Patriot: ЗМІ розкрили відповідь
GlavRed
2025-05-05T20:10:12Z
Українці встановили рекорд із купівлі житла в Польщі
Gazeta UA
2025-05-05T19:46:39Z
Чотири LNG-танкери рф втратили реєстрацію у Панамі
iPress
2025-05-05T20:19:40Z
Світова економіка вже відчуває на собі тягар через тарифи Трампа
iPress
2025-05-05T20:19:01Z
Замовили картку - платіть 100 гривень: чому у ПриватБанку зникла безкоштовна доставка
Знай
2025-05-05T20:10:04Z
Українцям пояснили, як переказувати гроші на карту та уникнути проблем з податковою та банками
Хвиля
2025-05-05T19:27:42Z
Фонд Баффета накопичив рекорду суму в особливому форматі
24tv
2025-05-05T19:15:08Z
ПФУ звернувся до українців із важливою заявою: чи прийдуть пенсії у травні
Хвиля
2025-05-05T19:06:06Z
Україна уникла невигідних умов і залучить стратегічні інвестиції зі США – Зеркаль про "мінеральну угоду"
ZN UA
2025-05-05T19:04:13Z
Чи можна приватизувати земельну ділянку, яка розташована біля річки
24tv
2025-05-05T19:03:36Z
Топ-10 агрокомпаній: хто значно збільшив дохід, а хто "просів" у рейтингу
24tv
2025-05-05T18:42:31Z
Ляшко обговорив з нідерландськими партнерами реалізацію проєктів у сфері охорони здоров’я
УкраинФорм
2025-05-05T20:13:17Z
Як займатись сексом в наметі: практичні поради
24tv
2025-05-05T19:40:09Z
Як врятувати врожай помідорів: забійний засіб гарантує 100%-вий результат
GlavRed
2025-05-05T19:27:22Z
Сусіди ахнуть від небувалого врожаю: три сорти кабачків, які перенесуть спеку
GlavRed
2025-05-05T18:27:06Z
Кориця та ліки: несподівана взаємодія, про яку варто знати всім
24tv
2025-05-05T17:51:55Z
Навіщо замочують картоплю перед приготуванням — знають лише досвідчені господині
GlavRed
2025-05-05T17:25:42Z
Ми маємо 10-15 фахівців, які працюють на рівні західних стандартів, - Сергій Галич про пластичну хірургію
Политека
2025-05-05T16:01:51Z
Туреччина ввела неочікувану заборону для підвищення народжуваності
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T15:57:20Z
Бувають неадекватні пацієнти». Пластичний хірург пояснив, чому відмовляється від операцій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T15:48:52Z
Росія атакувала Одесу безпілотниками
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T20:09:39Z
Кіберполіцейські викрили схему масового продажу контрафактних гаджетів на понад 38 млн грн
InternetUA
2025-05-05T19:19:00Z
На Полтавщині під час уроку фізкультури помер школяр
УкраинФорм
2025-05-05T18:54:24Z
У Броварах семеро дітей опинилися у лікарні через напад невідомого собаки
Gazeta UA
2025-05-05T18:07:40Z
Побачила очі: українка знайшла незнайомця під своїм ліжком у номері готелю
Фокус
2025-05-05T16:45:00Z
Росіяни атакували Ворожбу на Сумщині: загинули люди
24tv
2025-05-05T16:06:43Z
На Буковині судитимуть підпільних виробників нафтопродуктів
Украина Криминальная
2025-05-05T15:51:13Z
У Київській області собака напав на дітей: школярі травмовані
24tv
2025-05-05T15:33:56Z
Обстріл Києва 4 травня: який зараз вигляд має місце падіння дронів на Оболоні
GlavRed
2025-05-05T15:28:33Z
Бійці підрозділу «Фенікс» знищили дронами три гармати і склад росіян на Харківщині
УкраинФорм
2025-05-05T20:36:46Z
Що можна купити за ціною київської "однушки" у Польщі: порівняння цін
Telegraf
2025-05-05T20:36:02Z
На фронті 146 бойових зіткнень, третина з них - на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-05-05T20:21:56Z
Не лише "безсоромний" пляж: що приховує загадкове урочище Довбичка в Києві
Telegraf
2025-05-05T19:46:41Z
"Не просто прикрий випадок": Садовий відреагував на образу ветерана у львівському банку
24tv
2025-05-05T19:42:53Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 22.00 05.05.2025
Украина Криминальная
2025-05-05T19:36:01Z
Погода в Україні 6 травня: практично усюди дощитиме і буде прохолодно
Комсомольская правда
2025-05-05T19:34:19Z
В Україну повертається мокрий сніг та морози: синоптики назвали дату
GlavRed
2025-05-05T19:27:09Z
Де погуляти в Києві: фіолетова мрія на схилах Дніпра, від якої завмирає серце
24tv
2025-05-05T18:21:58Z
Вода, мульча та добриво: як захистити рослини від сильної спеки
Знай
2025-05-05T19:52:41Z
Цибулю чи часник: що потрібно обсмажувати першим – ставимо крапку у дискусії
24tv
2025-05-05T19:27:24Z
Опанувати до 25 років: навичка, яка забезпечить успіх
24tv
2025-05-05T19:18:49Z
Як стати цікавою особистістю: поради штучного інтелекту
24tv
2025-05-05T18:54:33Z
Працює безвідмовно: розкрито моментальний спосіб чищення чайника від накипу
GlavRed
2025-05-05T18:27:46Z
Чи належите ви до 3 знаків зодіаку, які отримають важливий урок у травні
24tv
2025-05-05T18:21:46Z
Найпоширеніша помилка під час ремонту сантехніки своїми руками: як її уникнути
24tv
2025-05-05T17:51:04Z
Ці рослини можна не підливати місяць: які вазони можна посадити вдома
24tv
2025-05-05T17:21:41Z
По склянці круп – і вечеря на всю сімʼю готова: "змішана" каша – це краще і простіше за плов
24tv
2025-05-05T17:06:23Z
Tesla представила оновлення за $2000, яке миттєво підвищує швидкість Model Y Juniper
Топ Жир
2025-05-05T20:15:28Z
Ідеальний Mustang від Hertz — такий самий, як у день, коли його підписав Шелбі
Топ Жир
2025-05-05T19:30:39Z
Занедбаний спорткар Dodge Charger 1968 року отримав нове життя після тривалого простою
360ua.news
2025-05-05T19:18:59Z
Cadillac Celestiq за $340 000: щоб замінити батарею, доведеться лізти через багажник
Топ Жир
2025-05-05T18:45:14Z
Volkswagen призупинив продажі ID. Buzz через занадто великий простір на задніх сидіннях
Топ Жир
2025-05-05T18:00:41Z
Jaguar Land Rover відновлює експорт усіх автомобілів до США після призупинення мит
Топ Жир
2025-05-05T17:30:58Z
Мито Трампа може скоротити світове виробництво автомобілів на 1,5 мільйона одиниць
Топ Жир
2025-05-05T17:00:58Z
Чи потрібно вмикати покажчик повороту на головній дорозі: пояснення
Факти ICTV
2025-05-05T16:55:08Z
Як зробити свої поїздки на автомобілі більш економними: поради фахівців
Gazeta UA
2025-05-05T16:52:16Z
Мілан дотиснув Дженоа у другому таймі та здобув вольову перемогу
Football.ua
2025-05-05T20:49:10Z
Каріус хоче залишитися в Шальке, але має варіанти в Італії
Football.ua
2025-05-05T20:01:44Z
Директор Баварії: Компані у своєму першому сезоні видав справжній шедевр
Football.ua
2025-05-05T19:58:17Z
"Це буде складно": колишній чемпіон світу дав прогноз на мегафайт за "абсолют"
24tv
2025-05-05T19:27:33Z
Челсі готується запропонувати новий контракт Кайседо — The Telegraph
Football.ua
2025-05-05T19:22:26Z
Чемпіон із боротьби і глава ОЗУ в Києві Віктор Авдишев помер на 70-му році життя
Фокус
2025-05-05T19:21:17Z
Супергол Сікана допоміг Трабзонспору уникнути поразки у матчі чемпіонату Туреччини
24tv
2025-05-05T19:03:21Z
Був чемпіоном світу. Пішов з життя легендарний аргентинський футболіст
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T18:30:41Z
Кампуш може змінити ПСЖ на Манчестер Юнайтед – Тавольєрі
Football.ua
2025-05-05T18:28:12Z
Розробники надпопулярної Telegram-гри Notcoin: «тапалки» померли
ITC
2025-05-05T20:46:27Z
Samsung втратила $400 млн через відмову від Exynos 2500 в Galaxy S25
InternetUA
2025-05-05T20:31:57Z
Колишній працівник Google та фахівець з фактчекінгу: «Генеративний ШІ нам нав’язують … Створили самовпевненого брехуна»
ITC
2025-05-05T20:13:40Z
У мережі визначились з "найсексуальнішою репортеркою в історії людства": гарячі фото американки
24tv
2025-05-05T20:09:04Z
Minecraft вдалося запустити на 20-річній відеокарті з 8 МБ пам’яті
InternetUA
2025-05-05T19:42:58Z
Чому пральна машина пере довше, ніж показує дисплей: експерт розкрив причини
GlavRed
2025-05-05T19:27:58Z
Гарячий початок травня: дивіться свіжі фото українок цього "хтивого понеділка"
Gazeta UA
2025-05-05T19:15:46Z
У мережі поширюють відео, де група людей, одягнених як тварини, "атакує" фастфуд столиці
24tv
2025-05-05T19:09:55Z
У чому секрет успіху Біла Гейтса і Марка Цукерберга: неочікуваний висновок вчених
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T19:00:58Z