MY.UAНовини
Як відновити зруйнований дім: історія мешканки деокупованого села на Донеччині
Як відновити зруйнований дім: історія мешканки деокупованого села на Донеччині

Як відновити зруйнований дім: історія мешканки деокупованого села на Донеччині

Вікторія Чикальська – мешканка села Богородичне на Донеччині, яке постраждало від бойових дій. Будинок, у якому вона прожила майже 40 років, був пошкоджений внаслідок прямого влучання – зруйновано стіни, дах і стелю. Попри пережиті труднощі, Вікторія змогла оформити компенсацію через державну програму "єВідновлення" і вже отримала перший транш у розмірі 350 тисяч гривень, які витратила на відновлення оселі. Проте для завершення ремонту їй необхідна друга частина коштів.

Як працює механізм допомоги з відновленням житла на Донеччині для громад, куди наразі може виїхати комісія, і чого чекати постраждалим? Цей матеріал створила команда платформи "Свій дім" спеціально для 24 Каналу.

Руйнування, які завдала велика війна

Вікторія Чикальська вже понад рік відновлює свій будинок у селі Богородичне Святогірської громади. Він розташований на вулиці Сечкіна, 9, та колись належав її бабусі. Жінка отримала його у спадок і прожила там понад 30 років.

Вікторія Чикальська біля зруйнованого дому / Фото з особистого архіву

Коли розпочалася повномасштабна війна, Вікторія разом із дітьми евакуювалася до Житомира.

Я виїхала ще на початку травня 2022 року, коли село тільки почало потрапляти під обстріли. Будинок був цілий, але залишатися там було небезпечно,
– згадує вона.

Родина повернулася до Богородичного лише через рік, коли в селі стало трохи безпечніше. Коли Вікторія вперше побачила свій будинок після повернення, він уже був зруйнований:

Прямо перед будинком був приліт, внаслідок якого вилетіла стіна в залі та спальні – це дві кімнати, що виходять на вулицю. Дах був сильно пошкоджений, а стеля у спальні мала наскрізні дірки. З майна залишився лише холодильник, телевізора та інших речей вже не було,
– пригадує Вікторія.

Дім Вікторії в Богородичному після деокупації / Фото з особистого архіву жінки

Вікторія зрозуміла, що самотужки відновити дім буде важко, тому звернулася по допомогу через державну програму "єВідновлення".

Процедура отримання компенсації

Подати заявку на відшкодування жінка змогла через застосунок Дія.

Я оформила все дуже швидко – подала заявку, завантажила фотографії пошкоджень. Пізніше до мене приїхала комісія, яка оглянула дім і зафіксувала всі руйнування,
– розповідає Вікторія.

За результатами перевірки Вікторія отримала рішення про надання допомоги. Сума компенсації склала 500 тисяч гривень, але виплату розділили на два транші. У січні 2024 року жінка отримала перший – у розмірі 350 тисяч гривень.

Я витратила ці гроші на найнеобхідніше: відбудувала зруйновані стіни, відремонтувала дах і стелю. Але для завершення робіт потрібні додаткові кошти, тому я чекаю на другий транш, який, сподіваюся, надійде у січні цього року,
– розповідає Вікторія.

Попри те, що процедура оформлення була простою, жінка зазначає, що час очікування на фінансування досить тривалий.

"Це займає час, але краще подати документи й отримати хоча б частину допомоги", – додає вона.

Як отримати сертифікат на компенсацію через Дію: покрокова інструкція

Після руйнування дому внаслідок обстрілів потрібно подати такі документи:

  • підтвердження права власності на житло;
  • технічний паспорт на будинок;
  • витяг про реєстрацію в спадковому реєстрі;
  • витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Для подачі заяви на компенсацію за зруйноване житло через застосунок Дія потрібно:

  • пройти аутентифікацію;
  • відкрити рахунок зі спеціальним режимом використання в одному з українських банків;
  • вибрати послугу "єВідновлення";
  • подати заяву; отримати автоматичне повідомлення про реєстрацію заяви та початок її розгляду;
  • за потреби надати додаткову запитувану інформацію через Дію.

Як юридично захистити свої права після руйнування житла

Якщо ваше житло було зруйноване через війну, є кілька важливих кроків, які необхідно зробити для документування руйнувань і отримання компенсації. Про це розповіла Олена Самойлова, провідна юристка з питань адвокації БФ "Право на захист".

Олена Самойлова / Фото з особистого архіву юристки

Крок 1. Зберіть докази руйнування:

  • Викличте територіальний орган ДСНС для ліквідації наслідків та складання відповідного акту.
  • Збережіть собі копію цього документа.
  • Зробіть фото- та відеофіксацію руйнувань.
  • Зверніться до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, а в разі її відсутності – військової адміністрації з заявою про проведення обстеження знищеного житла.
  • За результатами обстеження вони складуть акт комісійного обстеження, що також вноситься до Державного реєстру.
  • Копія такого акта надається власнику знищеного житла.
  • Подайте заяву про вчинене кримінальне правопорушення до правоохоронних органів і отримайте витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Крок 2. Перевірте реєстрацію права власності на житло в ДРРП.

Отримати компенсацію можливо тільки у тому випадку, якщо ваше право власності на знищене житло зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Якщо ви стали власником житла до 1 січня 2013 року і не зареєстрували своє право власності в реєстрі, потрібно додати цю інформацію до ДРРП. Це можна зробити:

  • онлайн через портал Дія (на сьогодні ця послуга недоступна для Донецької, Луганської, Херсонської областей та АР Крим);
  • особисто, звернувшись до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або нотаріуса.

Для цього знадобляться, зокрема, правовстановлювальні документи на житло: договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо.

Крок 3. Зверніться за отриманням компенсації за пошкоджене/зруйноване житло. Саме за результатами комісійного обстеження визначається відповідний стан житла.

Юристка пояснює, що компенсаційний механізм працює однаково як для пошкодженого житла (яке може бути відновлено шляхом поточного або капітального ремонту, реконструкції чи реставрації, та є економічно доцільним) так і знищеного житла (тобто оселі, яка стала непридатною для цільового використання чи ремонту). Простими словами – навіть якщо в оселі просто вибило шибки, то процедура подання на компенсацію не відрізняється від того дому, який зруйнували повністю. Для цього потрібно:

  • подати інформаційне повідомлення про пошкоджене чи зруйноване майно до Реєстру пошкодженого та знищеного майна через портал або мобільний додаток Дія, ЦНАП або нотаріуса;
  • подати заяву про надання компенсації до спеціальної Комісії, яка розглядає питання відшкодування, в електронній формі через портал чи мобільний застосунок Дія або в паперовій формі через ЦНАП чи нотаріуса;

Якщо пошкоджене/знищене майно є спільною власністю, заява на компенсацію може бути подана кожним співвласником окремо або одним з них. Якщо заяву подає один співвласник, вона вважається поданою від усіх, якщо інші не заперечують.

Крок 4. Відстежуйте розгляд вашої заяви на компенсацію.

Рішення про надання/відмову у наданні компенсації приймається комісією та затверджується уповноваженим органом, який її створив. Під час цього процесу вам слід звернути увагу на кілька важливих моментів:

  • Уважно перевіряйте суму компенсації, розраховану комісією, щоб упевнитися, що вона відповідає вимогам законодавства. Ознайомитися з формулою розрахунку розміру компенсації можна в пункті 16 Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2023 року № 600.
  • Контролюйте дотримання строків. Комісія має розглянути вашу заяву не пізніше ніж за 30 календарних днів із моменту її подання. Однак у деяких випадках розгляд може бути зупинений. Про прийняття рішення щодо надання/відмови у наданні компенсації, зупинення розгляду заяви комісія повідомляє невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття відповідного рішення.
  • Отримуйте роз’яснення у разі потреби. У разі виникнення питань, звертайтеся до комісії за роз’ясненнями щодо процедури чи умов отримання компенсації.
  • Оскаржуйте рішення, якщо це необхідно. Якщо ви не згодні з діями, рішеннями або бездіяльністю комісії, то маєте право подати заперечення або скаргу до уповноваженого органу, який її створив. Якщо ви не погоджуєтеся з даними акта комісійного обстеження щодо знищеного об'єкта, ви маєте право подати заперечення до комісії. Рішення уповноваженого органу можуть бути оскаржені в судовому порядку. Детальніше можна ознайомитись з положеннями пункту 17-1 Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна можна тут.

У разі повного руйнування майна, законодавство передбачає такі способи отримання компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна:

  • надання грошових коштів шляхом їхнього перерахування на поточний рахунок отримувача компенсації зі спеціальним режимом використання для будівництва будинку садибного типу, садового або дачного;
  • фінансування придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (у тому числі фінансування придбання приміщення/будинку, що буде споруджений у майбутньому, або інвестування/фінансування його будівництва) з використанням житлового сертифіката. Компенсація за знищену квартиру та інше житлове приміщення в будівлі може бути надана тільки в такий спосіб;
  • передача у власність отримувачу компенсації об’єкта нерухомого майна, відновленого в рамках реалізації місцевих програм відновлення на заміну знищеного об’єкта нерухомого майна.

Детальніший механізм використання житлового сертифіката після його отримання

  • оберіть житло, яке ви плануєте придбати з використанням житлового сертифіката;
  • забронюйте кошти в розмірі компенсації для придбання нового житла шляхом подання до АТ "Укрпошта" звернення про фінансування придбання житла через портал або мобільний застосунок Дія чи ЦНАП;
  • після підтвердження можливості фінансування придбання житла за житловим сертифікатом зверніться до державного реєстратора (ЦНАП чи нотаріуса) для реєстрації припинення права власності на зруйнований об'єкт;
  • оформіть документи на придбання житла з використанням житлового сертифіката у нотаріуса.

Заброньовані кошти можна використати лише протягом 30 календарних днів з дня прийняття рішення про підтвердження можливості фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката. Після спливу такого строку, резервування коштів припиняється – і процедуру потрібно буде повторювати знову.

Як отримати компенсацію для власників житла на тимчасово окупованих територіях

19 грудня 2024 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11161, який дозволяє отримувати компенсацію за програмою "єВідновлення" власникам житла на територіях ведення активних бойових дій та тимчасової окупації. Наразі законопроєкт очікує підпису президента.

Що зміниться?

  • Не потрібно робити фото, відео та огляд майна;
  • Житло на окупованих територіях, яке зазнало пошкоджень, буде вважатися знищеним;
  • Заяву можна буде подати за спрощеною процедурою з мінімумом документів.
  • Під час подання заяви власник відмовляється від права на пошкоджене майно на користь держави.
  • Компенсацію можуть отримати ті люди, які протягом останніх двох років проживають в Україні.
  • Уряд затвердить порядок виплат, а також форми заяв і декларацій.

Жителі деокупованого Богородичного отримали 155 сертифікатів

В селі Богородичне, де живе Вікторія, від російської артилерії та бомбардувань пошкоджено 100% будинків. Більшість, до 80%, зруйновані повністю. Про це у відповідь на запит журналістів "Свій дім" розповів Сергій Багрій, староста Долинського старостинського округу, куди входить цей населений пункт.

Станом на грудень 2024 року жителям Богородичного надано 155 сертифікатів на допомогу з відновлення знищеного господарства, а також чотири грошові компенсації за повністю знищене майно на побудову нового житла замість зруйнованого. Вже нараховані компенсації за пошкоджені будинки 13 домогосподарствам,
– додає Сергій Багрій.

Сергій Багрій / Фото Суспільного

Нагадаємо, що Святогірська громада, куди входить село Богородичне, майже одразу після деокупації почала фіксувати руйнування інфраструктури та будівель. Журналісти платформи "Свій дім" підготували кейс-стаді "Святогірськ 2:0" про перші кроки відновлення життя на звільнених територіях. Він допоможе органам місцевого самоврядування, які вже зіткнулися або можуть зіткнутися з такими викликами.

Теги за темою
Донецька область
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Зростання населення Землі стрімко скорочується: вчені звинувачують у всьому немовлят
Фокус
2025-02-24T07:06:29Z
OpenAI звинуватив розробників Grok 3 від xAI у публікації оманливих результатів тестування
InternetUA
2025-02-24T07:01:40Z
Незвичайна галактика-хижак готується до нового нападу: що з'ясували астрономи
Фокус
2025-02-24T06:51:31Z
Як виправити нестабільний Wi-Fi, не купуючи новий роутер
InternetUA
2025-02-24T06:42:52Z
Як сенсорні смартфони вбили популярний у 2000-х бренд Blackberry
InternetUA
2025-02-24T06:22:30Z
Експерти назвали 5 причин, через які маленькі телефони не мають сенсу у 2025 році
InternetUA
2025-02-24T06:03:57Z
Чим відрізняються два дідусі: загадка для людей з ідеальним зором
GlavRed
2025-02-24T05:27:47Z
Скам’янілості, знайдені в Австралії, переписують історію динозаврів
Portaltele
2025-02-24T05:27:22Z
У NovaPay запустили важливе оновлення: як розширився функціонал
Хвиля
2025-02-24T05:21:52Z
На сніданок чи перекус: оригінальна намазка з яєць та сиру, яка потішить навіть гурманів
24tv
2025-02-24T06:39:33Z
Неймовірно смачні млинці: Хіменес-Браво з "Майстер Шеф" дав рецепт бендериків до Масниці
Политека
2025-02-24T06:00:25Z
Винахід науки: як нарізати торт, щоб він зберігався значно довше – цікава порада брата Дарвіна
24tv
2025-02-24T05:21:45Z
Гороскоп Таро на сьогодні для всіх знаків Зодіаку: яким буде цей понеділок 24 лютого
Политека
2025-02-24T05:03:25Z
Ребус для тих, у кого відмінний зір: треба за 5 секунд знайти цифру 24
GlavRed
2025-02-24T04:27:23Z
Для тих, у кого HD-зір: знайдіть захованого в кімнаті метелика за 7 секунд
GlavRed
2025-02-24T04:27:08Z
Підійде до будь-якого салату: улюблений соус французів з 5 інгредієнтів
24tv
2025-02-24T04:09:30Z
Щури втечуть і не повернуться ніколи: що потрібно зробити в домі та в саду
GlavRed
2025-02-24T01:27:24Z
Що приготувати з пекінської капусти: зірка "Мастер Шеф" Литвинова дала геніальний рецепт
Политека
2025-02-24T00:00:53Z
У російській Рязані скаржились на вибухи та пожежу: дрони могли атакувати НПЗ
24tv
2025-02-24T07:03:47Z
У Києві чоловік загинув під колесами трамваю
Украина Криминальная
2025-02-24T06:48:02Z
На Київщині уламки дрона влучили у недобудовану багатоповерхівку, постраждав охоронець
УкраинФорм
2025-02-24T06:39:46Z
В Одесі затримали чоловіка, який спричинив тілесні ушкодження військовослужбовцю
Украина Криминальная
2025-02-24T06:36:00Z
На Прикарпатті засудили адміністратора Viber-групи, в якій писали, де роздають повістки
InternetUA
2025-02-24T06:28:02Z
На Київщині рятувальники ліквідували наслідки російської атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T05:54:56Z
На Херсонщині минулої доби через російські удари одна людина загинула і троє поранені
УкраинФорм
2025-02-24T05:42:19Z
В Іспанії викрили банду, яка тримала у рабстві понад 1000 жінок
УкраинФорм
2025-02-24T05:15:55Z
Після атаки дронів у Рязанській області загорівся НПЗ: з'явилися відео
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T05:06:15Z
Бартулович: На 67 хвилині був чистий пенальті, але арбітри цього чомусь не побачили
Football.ua
2025-02-24T07:06:40Z
Ротань: Ніхто не очікував, що будуть такі сильні морози
Football.ua
2025-02-24T07:01:20Z
Шищенко: У Оболоні зараз обмежена кількість гравців
Football.ua
2025-02-24T06:42:11Z
Оболонь — Ворскла 1:0 Відео гола та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-02-24T06:15:39Z
Як старі друзі: Усик і Роналду розповіли про приємну зустріч
GlavRed
2025-02-23T23:27:07Z
Масстарт на чемпіонаті світу з біатлону 2025: як фінішували українці
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T22:48:01Z
Влахович оформив 50 результативних дій у Серії А за Ювентус
Football.ua
2025-02-23T22:36:26Z
Антоні зацікавив ще один топ-клуб
Football.ua
2025-02-23T22:15:57Z
Сосьєдад розібрався з Леганесом
Football.ua
2025-02-23T22:03:01Z
Обстріли 24 лютого: вночі росіяни били по Херсону та Нікопольщині, є загиблий та постраждалі
Комсомольская правда
2025-02-24T07:03:56Z
У передмісті Одеси уламки дрона пошкодили припортову інфраструктуру і приватний будинок
УкраинФорм
2025-02-24T06:57:54Z
Наступ Росії сповільнився, ворог активний у районі Лиману: карта боїв на 24 лютого
24tv
2025-02-24T06:54:58Z
Уночі ворог атакував 185 БпЛА: скільки вдалося збити
24tv
2025-02-24T06:54:15Z
Ворог просунувся у Білогорівці, – DeepState
24tv
2025-02-24T06:48:53Z
У Києві зберігається високий рівень забрудненості повітря
УкраинФорм
2025-02-24T06:42:16Z
На фронті за добу 96 боєзіткнень, найбільше - на Покровському і Новопавлівському напрямках
УкраинФорм
2025-02-24T06:39:05Z
Оперативна інформація станом на 08.00 24.02.2025 щодо російського вторгнення
Украина Криминальная
2025-02-24T06:30:21Z
Росіяни минулої доби поранили жителя Мирнограда на Донеччині
УкраинФорм
2025-02-24T06:27:53Z
Українкам назвали найкрутіший колір для кросівок на весну 2025, його обирають блогерки та акторки
Знай
2025-02-24T06:51:26Z
"Її життя закінчилося": що сталося зі зрадницею Лолітою Мілявською
GlavRed
2025-02-24T06:45:56Z
Колишня дружина Тищенка показала сина, що підріс, і свято, яке влаштувала
GlavRed
2025-02-24T06:27:06Z
Продажі квитків на «Капітан Америка: Чудесний новий світ» впали на 68% у другий вікенд — один з найбільших касових «обвалів» Marvel
ITC
2025-02-24T05:48:11Z
Анатолій Анатоліч заступився за куму Loboda, яка продовжує співати російською
GlavRed
2025-02-24T00:27:18Z
Пропала грамота: дивитись онлайн
CutInsight
2025-02-24T00:09:21Z
Jerry Heil: сексуальні фото
CutInsight
2025-02-23T23:33:16Z
Кімната бажань: дивитися онлайн
CutInsight
2025-02-23T23:09:51Z
Співачка YAGODA презентує продовження легендарного хіта «Я ніколи нікому тебе не віддам»
Storyboom
2025-02-23T22:36:40Z
Масниця і Масний тиждень 2025: найкращі солодкі та солоні начинки для млинців
Комсомольская правда
2025-02-24T07:03:59Z
Пам’яті артилериста, офіцера Ярослава Фалюша
УкраинФорм
2025-02-24T07:00:53Z
Загинула у рідному Маріуполі у перші дні війни. Згадаймо Вікторію Подолянську
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T07:00:27Z
Швеція перемасть Україні систем ППО майже на $113 млн
Комсомольская правда
2025-02-24T06:42:57Z
Четвертий рік війни: чого очікувати Україні на полі бою?
ZN UA
2025-02-24T06:33:47Z
Ще 1050 окупантів і майже 390 одиниць техніки та озброєння: втрати ворога на 24 лютого
24tv
2025-02-24T06:33:03Z
Мобілізація в Україні: як уникнути підвоєння штрафу від ТЦК
Политека
2025-02-24T06:30:45Z
Розкриті технічні характеристики секретної японської протикорабельної ракети New SSM
InternetUA
2025-02-24T06:18:31Z
До річниці повномасштабної війни Svidok․org запускає збір свідчень: як долучитись
24tv
2025-02-24T06:12:43Z
Скринінг на діабет: які аналізи здавати та кому це потрібно
24tv
2025-02-24T06:06:59Z
Ozempic для схуднення: ендокринолог назвала 3 головні проблеми з популярними ліками
Хвиля
2025-02-24T05:45:30Z
У ЄС лікують довше: лікарка пояснила різницю між українською та європейською медициною
Хвиля
2025-02-24T02:24:06Z
Цю помилку в спортзалі роблять майже всі, а вона дуже впливає на результати
24tv
2025-02-23T19:36:21Z
Дієвий метод очищення уггі після зими: вони виглядатимуть як нові
24tv
2025-02-23T19:15:03Z
Синдром хронічної втоми: чому ви завжди виснажені та як з цим боротися
24tv
2025-02-23T19:03:38Z
Чому Кабмін заблокував благодійну програму для пацієнтів?
360ua.news
2025-02-23T18:30:13Z
4 причини, чому не тримається гель-лак: про це потрібно знати
24tv
2025-02-23T16:39:38Z
Секретні прийоми: стало відомо, що потрібно робити, щоб прокидатися менш млявими
Фокус
2025-02-23T15:06:26Z
Індексація пенсій 2025: коли та на скільки збільшать виплати для українців
Политека
2025-02-24T07:00:50Z
Погодні умови для озимих ускладнились, однак не критично
AgroPortal
2025-02-24T07:00:29Z
Перекази в Україну знизилися: з яких країн надходить найбільше коштів
Хвиля
2025-02-24T06:36:22Z
Українку змусили доплатити за газ: сума сягнула сотні тисяч
Политека
2025-02-24T06:33:41Z
Курс валют на 24 лютого: скільки коштують долар, євро і злотий
Комсомольская правда
2025-02-24T06:33:01Z
Sony закриває філію PlayStation в Польщі і передає частину завдань підрядникам, — польські ЗМІ
ITC
2025-02-24T06:07:39Z
Індексація пенсій 2025: хто отримуватиме на півтори тисячі більше від 1 березня
TSN
2025-02-24T06:03:52Z
Гривня під контролем: експерти розкрили реальний прогноз курсу долара на 2025 рік
Хвиля
2025-02-24T06:03:35Z
Стало відомо, як в Україні змінилися ціни на яйця
AgroNews
2025-02-24T06:03:12Z
Фронт потребує машин, а на дорогах – нові Rolls-Royce: у безробітного Єрещенка цілих 14 елітних авто
Знай
2025-02-24T05:12:09Z
Названо ТОП-10 бестселерів найбільшого авторинку Європи
ЗаРулем
2025-02-24T05:09:45Z
Збиває водіїв з пантелику: що означає секретна кнопка з "медузою" в авто
GlavRed
2025-02-24T04:27:45Z
Не вмикайте фари до запуску двигуна: механік розвіяв популярний міф
ТСН
2025-02-23T21:51:46Z
Ford відкликає кросовери Explorer та Aviator
360ua.news
2025-02-23T16:42:40Z
Як перевірити машину на штрафи в Україні: найпростіші способи
Политека
2025-02-23T14:33:41Z
Знайдено мотоцикл «Дніпро Соло» з нульовим пробігом
AutoCentre
2025-02-23T13:07:23Z
Як привітання на дорозі може стати причиною штрафу
360ua.news
2025-02-23T08:45:45Z
Honda оновила найпопулярніший сімейний седан
AutoCentre
2025-02-23T08:06:07Z
Послання, що надходять від США, містять російські наративи – Кая Каллас
УкраинФорм
2025-02-24T07:06:59Z
Три роки війни в Україні: до Києва прибули лідери іноземних держав
GlavRed
2025-02-24T07:06:30Z
Прем’єрка Данії: є ризик, що мир буде більш небезпечний, ніж війна, що відбувається зараз
Европейская правда
2025-02-24T07:06:24Z
Аналітики ISW назвали угоду, що означає повну капітуляцію України
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T07:06:22Z
Переможець виборів у Німеччині порівняв втручання США у вибори із втручанням Росії
Европейская правда
2025-02-24T07:04:36Z
Три роки спротиву. Зеленський звернувся до українців у річницю вторгнення РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T07:04:22Z
Оптимістично-тривожні новини з Берліна
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T07:00:52Z
Хто керує російським ВПК ― оновлення на порталі War&Sanctions
Украина Криминальная
2025-02-24T06:57:45Z
Сьогодні третя річниця повномасштабного вторгнення Росії в Україну
УкраинФорм
2025-02-24T06:57:22Z