MY.UAНовини
Як відновити зруйнований дім: історія мешканки деокупованого села на Донеччині
Як відновити зруйнований дім: історія мешканки деокупованого села на Донеччині

Як відновити зруйнований дім: історія мешканки деокупованого села на Донеччині

Вікторія Чикальська – мешканка села Богородичне на Донеччині, яке постраждало від бойових дій. Будинок, у якому вона прожила майже 40 років, був пошкоджений внаслідок прямого влучання – зруйновано стіни, дах і стелю. Попри пережиті труднощі, Вікторія змогла оформити компенсацію через державну програму "єВідновлення" і вже отримала перший транш у розмірі 350 тисяч гривень, які витратила на відновлення оселі. Проте для завершення ремонту їй необхідна друга частина коштів.

Як працює механізм допомоги з відновленням житла на Донеччині для громад, куди наразі може виїхати комісія, і чого чекати постраждалим? Цей матеріал створила команда платформи "Свій дім" спеціально для 24 Каналу.

Руйнування, які завдала велика війна

Вікторія Чикальська вже понад рік відновлює свій будинок у селі Богородичне Святогірської громади. Він розташований на вулиці Сечкіна, 9, та колись належав її бабусі. Жінка отримала його у спадок і прожила там понад 30 років.

Вікторія Чикальська біля зруйнованого дому / Фото з особистого архіву

Коли розпочалася повномасштабна війна, Вікторія разом із дітьми евакуювалася до Житомира.

Я виїхала ще на початку травня 2022 року, коли село тільки почало потрапляти під обстріли. Будинок був цілий, але залишатися там було небезпечно,
– згадує вона.

Родина повернулася до Богородичного лише через рік, коли в селі стало трохи безпечніше. Коли Вікторія вперше побачила свій будинок після повернення, він уже був зруйнований:

Прямо перед будинком був приліт, внаслідок якого вилетіла стіна в залі та спальні – це дві кімнати, що виходять на вулицю. Дах був сильно пошкоджений, а стеля у спальні мала наскрізні дірки. З майна залишився лише холодильник, телевізора та інших речей вже не було,
– пригадує Вікторія.

Дім Вікторії в Богородичному після деокупації / Фото з особистого архіву жінки

Вікторія зрозуміла, що самотужки відновити дім буде важко, тому звернулася по допомогу через державну програму "єВідновлення".

Процедура отримання компенсації

Подати заявку на відшкодування жінка змогла через застосунок Дія.

Я оформила все дуже швидко – подала заявку, завантажила фотографії пошкоджень. Пізніше до мене приїхала комісія, яка оглянула дім і зафіксувала всі руйнування,
– розповідає Вікторія.

За результатами перевірки Вікторія отримала рішення про надання допомоги. Сума компенсації склала 500 тисяч гривень, але виплату розділили на два транші. У січні 2024 року жінка отримала перший – у розмірі 350 тисяч гривень.

Я витратила ці гроші на найнеобхідніше: відбудувала зруйновані стіни, відремонтувала дах і стелю. Але для завершення робіт потрібні додаткові кошти, тому я чекаю на другий транш, який, сподіваюся, надійде у січні цього року,
– розповідає Вікторія.

Попри те, що процедура оформлення була простою, жінка зазначає, що час очікування на фінансування досить тривалий.

"Це займає час, але краще подати документи й отримати хоча б частину допомоги", – додає вона.

Як отримати сертифікат на компенсацію через Дію: покрокова інструкція

Після руйнування дому внаслідок обстрілів потрібно подати такі документи:

  • підтвердження права власності на житло;
  • технічний паспорт на будинок;
  • витяг про реєстрацію в спадковому реєстрі;
  • витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Для подачі заяви на компенсацію за зруйноване житло через застосунок Дія потрібно:

  • пройти аутентифікацію;
  • відкрити рахунок зі спеціальним режимом використання в одному з українських банків;
  • вибрати послугу "єВідновлення";
  • подати заяву; отримати автоматичне повідомлення про реєстрацію заяви та початок її розгляду;
  • за потреби надати додаткову запитувану інформацію через Дію.

Як юридично захистити свої права після руйнування житла

Якщо ваше житло було зруйноване через війну, є кілька важливих кроків, які необхідно зробити для документування руйнувань і отримання компенсації. Про це розповіла Олена Самойлова, провідна юристка з питань адвокації БФ "Право на захист".

Олена Самойлова / Фото з особистого архіву юристки

Крок 1. Зберіть докази руйнування:

  • Викличте територіальний орган ДСНС для ліквідації наслідків та складання відповідного акту.
  • Збережіть собі копію цього документа.
  • Зробіть фото- та відеофіксацію руйнувань.
  • Зверніться до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, а в разі її відсутності – військової адміністрації з заявою про проведення обстеження знищеного житла.
  • За результатами обстеження вони складуть акт комісійного обстеження, що також вноситься до Державного реєстру.
  • Копія такого акта надається власнику знищеного житла.
  • Подайте заяву про вчинене кримінальне правопорушення до правоохоронних органів і отримайте витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Крок 2. Перевірте реєстрацію права власності на житло в ДРРП.

Отримати компенсацію можливо тільки у тому випадку, якщо ваше право власності на знищене житло зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Якщо ви стали власником житла до 1 січня 2013 року і не зареєстрували своє право власності в реєстрі, потрібно додати цю інформацію до ДРРП. Це можна зробити:

  • онлайн через портал Дія (на сьогодні ця послуга недоступна для Донецької, Луганської, Херсонської областей та АР Крим);
  • особисто, звернувшись до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або нотаріуса.

Для цього знадобляться, зокрема, правовстановлювальні документи на житло: договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо.

Крок 3. Зверніться за отриманням компенсації за пошкоджене/зруйноване житло. Саме за результатами комісійного обстеження визначається відповідний стан житла.

Юристка пояснює, що компенсаційний механізм працює однаково як для пошкодженого житла (яке може бути відновлено шляхом поточного або капітального ремонту, реконструкції чи реставрації, та є економічно доцільним) так і знищеного житла (тобто оселі, яка стала непридатною для цільового використання чи ремонту). Простими словами – навіть якщо в оселі просто вибило шибки, то процедура подання на компенсацію не відрізняється від того дому, який зруйнували повністю. Для цього потрібно:

  • подати інформаційне повідомлення про пошкоджене чи зруйноване майно до Реєстру пошкодженого та знищеного майна через портал або мобільний додаток Дія, ЦНАП або нотаріуса;
  • подати заяву про надання компенсації до спеціальної Комісії, яка розглядає питання відшкодування, в електронній формі через портал чи мобільний застосунок Дія або в паперовій формі через ЦНАП чи нотаріуса;

Якщо пошкоджене/знищене майно є спільною власністю, заява на компенсацію може бути подана кожним співвласником окремо або одним з них. Якщо заяву подає один співвласник, вона вважається поданою від усіх, якщо інші не заперечують.

Крок 4. Відстежуйте розгляд вашої заяви на компенсацію.

Рішення про надання/відмову у наданні компенсації приймається комісією та затверджується уповноваженим органом, який її створив. Під час цього процесу вам слід звернути увагу на кілька важливих моментів:

  • Уважно перевіряйте суму компенсації, розраховану комісією, щоб упевнитися, що вона відповідає вимогам законодавства. Ознайомитися з формулою розрахунку розміру компенсації можна в пункті 16 Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2023 року № 600.
  • Контролюйте дотримання строків. Комісія має розглянути вашу заяву не пізніше ніж за 30 календарних днів із моменту її подання. Однак у деяких випадках розгляд може бути зупинений. Про прийняття рішення щодо надання/відмови у наданні компенсації, зупинення розгляду заяви комісія повідомляє невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття відповідного рішення.
  • Отримуйте роз’яснення у разі потреби. У разі виникнення питань, звертайтеся до комісії за роз’ясненнями щодо процедури чи умов отримання компенсації.
  • Оскаржуйте рішення, якщо це необхідно. Якщо ви не згодні з діями, рішеннями або бездіяльністю комісії, то маєте право подати заперечення або скаргу до уповноваженого органу, який її створив. Якщо ви не погоджуєтеся з даними акта комісійного обстеження щодо знищеного об'єкта, ви маєте право подати заперечення до комісії. Рішення уповноваженого органу можуть бути оскаржені в судовому порядку. Детальніше можна ознайомитись з положеннями пункту 17-1 Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна можна тут.

У разі повного руйнування майна, законодавство передбачає такі способи отримання компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна:

  • надання грошових коштів шляхом їхнього перерахування на поточний рахунок отримувача компенсації зі спеціальним режимом використання для будівництва будинку садибного типу, садового або дачного;
  • фінансування придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (у тому числі фінансування придбання приміщення/будинку, що буде споруджений у майбутньому, або інвестування/фінансування його будівництва) з використанням житлового сертифіката. Компенсація за знищену квартиру та інше житлове приміщення в будівлі може бути надана тільки в такий спосіб;
  • передача у власність отримувачу компенсації об’єкта нерухомого майна, відновленого в рамках реалізації місцевих програм відновлення на заміну знищеного об’єкта нерухомого майна.

Детальніший механізм використання житлового сертифіката після його отримання

  • оберіть житло, яке ви плануєте придбати з використанням житлового сертифіката;
  • забронюйте кошти в розмірі компенсації для придбання нового житла шляхом подання до АТ "Укрпошта" звернення про фінансування придбання житла через портал або мобільний застосунок Дія чи ЦНАП;
  • після підтвердження можливості фінансування придбання житла за житловим сертифікатом зверніться до державного реєстратора (ЦНАП чи нотаріуса) для реєстрації припинення права власності на зруйнований об'єкт;
  • оформіть документи на придбання житла з використанням житлового сертифіката у нотаріуса.

Заброньовані кошти можна використати лише протягом 30 календарних днів з дня прийняття рішення про підтвердження можливості фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката. Після спливу такого строку, резервування коштів припиняється – і процедуру потрібно буде повторювати знову.

Як отримати компенсацію для власників житла на тимчасово окупованих територіях

19 грудня 2024 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11161, який дозволяє отримувати компенсацію за програмою "єВідновлення" власникам житла на територіях ведення активних бойових дій та тимчасової окупації. Наразі законопроєкт очікує підпису президента.

Що зміниться?

  • Не потрібно робити фото, відео та огляд майна;
  • Житло на окупованих територіях, яке зазнало пошкоджень, буде вважатися знищеним;
  • Заяву можна буде подати за спрощеною процедурою з мінімумом документів.
  • Під час подання заяви власник відмовляється від права на пошкоджене майно на користь держави.
  • Компенсацію можуть отримати ті люди, які протягом останніх двох років проживають в Україні.
  • Уряд затвердить порядок виплат, а також форми заяв і декларацій.

Жителі деокупованого Богородичного отримали 155 сертифікатів

В селі Богородичне, де живе Вікторія, від російської артилерії та бомбардувань пошкоджено 100% будинків. Більшість, до 80%, зруйновані повністю. Про це у відповідь на запит журналістів "Свій дім" розповів Сергій Багрій, староста Долинського старостинського округу, куди входить цей населений пункт.

Станом на грудень 2024 року жителям Богородичного надано 155 сертифікатів на допомогу з відновлення знищеного господарства, а також чотири грошові компенсації за повністю знищене майно на побудову нового житла замість зруйнованого. Вже нараховані компенсації за пошкоджені будинки 13 домогосподарствам,
– додає Сергій Багрій.

Сергій Багрій / Фото Суспільного

Нагадаємо, що Святогірська громада, куди входить село Богородичне, майже одразу після деокупації почала фіксувати руйнування інфраструктури та будівель. Журналісти платформи "Свій дім" підготували кейс-стаді "Святогірськ 2:0" про перші кроки відновлення життя на звільнених територіях. Він допоможе органам місцевого самоврядування, які вже зіткнулися або можуть зіткнутися з такими викликами.

Теги за темою
Донецька область
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Японії відкривається виставка акварелей про українські міста
УкраинФорм
2025-07-28T07:24:55Z
Із тортом за 3 тис. грн та в барбі-сукні: Тіна Кароль у рожевому відзначила особливе свято
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T07:12:04Z
У Молдові провели фестиваль Ukrainian Day in Moldova
УкраинФорм
2025-07-28T06:57:28Z
"Іди собі": що відомо про повернення втікачів Винника та Потапа
GlavRed
2025-07-28T06:57:18Z
Настя Цимбалару несподівано вийшла заміж і приховувала доньку. Але тільки у кіно
Вива
2025-07-28T06:48:24Z
Стендапер Василь Байдак зібрав рекордні 20,5 мільйона гривень у європейському турі
Комсомольская правда
2025-07-28T06:43:43Z
Рідкісний вихід доньки з татом: принцеса Шарлотта і принц Вільям показались разом у Швейцарії
24tv
2025-07-28T06:42:38Z
Зірка "Спіймати Кайдаша" вперше зізнався в залежності: "Злидні підштовхують"
GlavRed
2025-07-28T06:27:48Z
"Не звідси": спливла скандальна історія із Софією Ротару
GlavRed
2025-07-28T06:27:33Z
Ядерні відходи першої у світі ядерної бомби лікують рак: Манхеттенський проєкт рятує життя
Фокус
2025-07-28T07:16:27Z
Воїн вихідного дня: всього одного-двох тренувань на тиждень виявилося достатньо
Фокус
2025-07-28T07:16:18Z
Вирівнюємо засмагу швидко та легко: як прибрати сліди від купальника
24tv
2025-07-28T07:06:49Z
"Святий Грааль" механіки старіння: чому насправді шкіра зморщується з віком
Фокус
2025-07-28T06:27:58Z
З картоплею вони смакують неперевершено: як приготувати смажені лисички
24tv
2025-07-28T06:21:12Z
Синдром Аспергера. Безугла відповіла, чи з таким діагнозом має доступ до держтаємниці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T05:51:40Z
Проживете ще багато років: вчені з'ясували, скільки годин треба спати, щоб зберегти молодість
Знай
2025-07-28T04:51:32Z
Чи впливають протеїнові добавки на чоловічу фертильність
24tv
2025-07-28T04:06:45Z
Лікарі попереджають: ChatGPT може провокувати психози у вразливих людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T00:00:44Z
Урожаю вистачить на всю зиму: готуйте відра для картоплі після цього добрива
24tv
2025-07-28T06:51:58Z
5 місць, де ніколи не слід садити гортензії
24tv
2025-07-28T06:33:56Z
Гороскоп на завтра 29 липня: Дівам - неймовірний успіх, Скорпіонам - розчарування
GlavRed
2025-07-28T06:30:16Z
Сезон закруток у розпалі: як не зіпсувати огірки при консервації однією дрібницею - ніколи не кладіть це у банку
Знай
2025-07-28T05:51:31Z
"Чорне золото": варення зі смородини "як в селі" – ідеальна структура та насичений смак
24tv
2025-07-28T05:09:59Z
Місця є, а людей немає. Як виглядає окупована Кирилівка в розпал сезону в лапах російської армії
Telegraf
2025-07-28T05:00:30Z
5 хвилин і дешеві інгредієнти: наймʼякший сливовий пиріг на сковороді без випікання
24tv
2025-07-28T03:51:06Z
4 знаки зодіаку відшукають фінансову та емоційну гармонію 28 липня
GlavRed
2025-07-28T03:27:36Z
Ребус для тих, у кого відмінний зір: треба за 9 секунд знайти число 229
GlavRed
2025-07-28T03:27:26Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Збирав дані про оборону кордону. СБУ затримала агента ще однієї країни
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T07:24:52Z
Британія шокувала заявою: вона назвала країну поза блоку НАТО, за яку готова воювати
24tv
2025-07-28T07:15:41Z
"Невидимі" витрати: ремонт літака Трампа таємно оплатили з ядерної програми Пентагону, – NYT
24tv
2025-07-28T07:15:30Z
Уночі авіація Польщі піднімалася в повітря через ракетні атаки РФ по Україні
Комсомольская правда
2025-07-28T07:13:10Z
Громадськість та медіа перед відновленням незалежності НАБУ та САП закликали ВРУ відновити трансляції засідань
ZN UA
2025-07-28T07:06:50Z
На порталі War&Sanctions доповнили список російських пропагандистів
УкраинФорм
2025-07-28T07:03:19Z
"Егономіка" Трампа: як жадібність стала головною ідеєю його політики — The Guardian
ZN UA
2025-07-28T06:58:30Z
Міні-"Звір": Трампа, який шахраював у гольф у Шотландії, охороняло оригінальне авто
Фокус
2025-07-28T06:51:21Z
США передадуть Україні 33 тисячі комплектів ШІ для дронів
InternetUA
2025-07-28T07:21:06Z
РФ створює децентралізовану мережу автономних дронів "Діктіон": що про це відомо
Фокус
2025-07-28T07:06:52Z
Колумбійці на «нулі». Велике інтерв’ю з командиром Другого інтернаціонального легіону
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T07:00:44Z
Який виш зараз є найпопулярнішим в Україні серед вступників на бакалаврат
24tv
2025-07-28T06:48:29Z
У Нідерландах на українців масово полюють телефонні шахраї
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T06:48:20Z
Воєнний стан: нові податкові пільги для бізнесу та землевласників
Хвиля
2025-07-28T06:45:17Z
Незламні навіть у неволі: в Україні вшановують День пам'яті закатованих або загиблих у полоні
24tv
2025-07-28T06:39:57Z
Вже стало системою: що роблять українці, щоб не воювати в армії окупанта
24tv
2025-07-28T06:33:43Z
Польща отримала нову гарантію від США на $4 мільярди для зміцнення армії
iPress
2025-07-28T06:18:12Z
На Одещині дерево впало на підлітків через негоду: є загиблий та травмовані
24tv
2025-07-28T07:25:15Z
На Київщині затримано рецидивіста за розбійний напад на жінку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T07:09:01Z
Лісові пожежі на Сардинії: туристи рятувались човнами від вогню
24tv
2025-07-28T07:06:48Z
Google мовчав – тисячі загинули: як система сповіщення дала збій під час землетрусу у Туреччині
Фокус
2025-07-28T07:06:06Z
ДТП на Хрещатику: водій Volkswagen ледь не влетів у підземний перехід на Майдані Незалежності
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T06:48:12Z
У Кропивницькому внаслідок російської атаки пошкоджена філармонія
УкраинФорм
2025-07-28T06:42:53Z
У Кременчуці жінка розбила каменем авто ТЦК: її затримала поліція
ZN UA
2025-07-28T06:42:22Z
На трасі Одеса - Рені перекинулася вантажівка, рух ускладнений
УкраинФорм
2025-07-28T06:39:06Z
Відбійник убив водія у ДТП під Києвом
Украина Криминальная
2025-07-28T06:33:24Z
Кличко уточнив наслідки атаки дронів на Київ: п’ятеро постраждалих, серед них дитина
УкраинФорм
2025-07-28T07:21:57Z
Загарбники знову вдарили по Херсону, є пошкодження
УкраинФорм
2025-07-28T07:16:24Z
Гороскоп на серпень 2025: Близнюкам потрібна допомога, Раку - борги
GlavRed
2025-07-28T07:16:08Z
Як звільняли Кіндратівку: ЗСУ показали епічне відео боїв
24tv
2025-07-28T07:12:27Z
Сотню російських пропагандистів завезли на окуповані території для роботи з дітьми, — ЦНС
Детектор М
2025-07-28T06:57:05Z
Зменшенням втрат на фронті цілеспрямовано не займається ніхто
GlavRed
2025-07-28T06:51:35Z
Ця вулиця в Києві не схожа на жодну іншу: чому вона унікальна і де знаходиться
Telegraf
2025-07-28T06:48:53Z
Ідеально в спеку: де у Тернополі є мальовниче озерце, про яке мало хто знає
24tv
2025-07-28T06:36:50Z
Перелік столичних пляжів, на яких вода безпечна для купання
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T06:33:03Z
Протестували проти росіян. У Грузії поліція силою вивела активістів з арени чемпіонату світу з фехтування
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T07:24:14Z
Збірна України з баскетболу 3х3 - в топ-10 загального заліку Жіночої серії
УкраинФорм
2025-07-28T07:18:17Z
Ювентус запропонує Спортінгу Артура в обмін на капітана "левів"
Football.ua
2025-07-28T07:13:08Z
Син Франческо Тотті завершив кар’єру у 19 років
Football.ua
2025-07-28T07:03:25Z
"Це був наш спільний секрет": хто навчив Усика удару Іван, яким він уклав спати Дюбуа
24tv
2025-07-28T07:00:31Z
Хав'єр Чічаріто Ернандес: як сексистські вислови можуть знищити спадщину форварда
Football.ua
2025-07-28T07:00:19Z
Українець перебрався до ПСВ: Антон Мартинюк поповнив склад U-19 нідерландського гранда
Football.ua
2025-07-28T06:58:57Z
Дерек Чісора прагне вдруге зустрітися в ринзі з абсолютним чемпіоном світу Олександром Усиком
Известия Киев
2025-07-28T06:36:57Z
Рейтинг WTA, Світоліна залишається 13-ю «ракеткою» світу
УкраинФорм
2025-07-28T06:36:32Z
Скільки буде коштувати долар та євро на початку серпня: банкір здивував прогнозом
GlavRed
2025-07-28T07:16:23Z
Тарифи на електроенергію зростуть, але не для всіх: хто платитиме більше
Знай
2025-07-28T07:12:15Z
Київстар попередив про зміни для абонентів – чого очікувати з 1 серпня
InternetUA
2025-07-28T07:10:45Z
Які підприємства найчастіше потрапляють до Клубу білого бізнесу: статистика
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T07:10:02Z
Коливання відчутні: як змінився курс злотого після вихідних
24tv
2025-07-28T07:09:42Z
Як українським аграріям вберегти поля та врожай від нашестя сарани
24tv
2025-07-28T07:06:39Z
Дефіцит продуктів у Одеській області: нестача важливого товару вплине на українців
Политека
2025-07-28T07:00:47Z
НБУ порахував, скільки Україна втрачає через повернення квот ЄС
AgroPortal
2025-07-28T07:00:38Z
Дощі пішли дуже невчасно: у Вінницькій ОВА розповіли про темпи жнив
УкраинФорм
2025-07-28T07:00:19Z
Схожа, але не Taurus: іспанці самостійно розробили гібрид дрона і ракети
InternetUA
2025-07-28T07:25:40Z
Договорився: Гейб Ньюелл з Valve любить працювати з російськими партнерами та хоче поїхати в росію
ITC
2025-07-28T07:19:33Z
NVIDIA RTX 5070 у процесорі ПК — Geekbench розкриває GPU чипа N1X
ITC
2025-07-28T07:19:06Z
Найбільший апарат NASA зробив рідкісну фотографію Марса і його супутників разом
Фокус
2025-07-28T07:06:47Z
Google закрив Catwatchful - шпигунську програму для телефонів, розміщену на його серверах
InternetUA
2025-07-28T07:00:21Z
Ілон Маск хоче відродити відеосервіс Vine
InternetUA
2025-07-28T06:54:54Z
Розширення криптогаманця MetaMask виявилося причиною прискореного зносу SSD
InternetUA
2025-07-28T06:39:13Z
Росія заявила про розробку "першої у світі" суперсистеми дронів "Диктион": що з нею не так
24tv
2025-07-28T06:36:43Z
Додаток для знайомств Tea зламано, у користувачів є проблеми
InternetUA
2025-07-28T06:30:09Z
25-річну Acura Integra продали з аукціону за $200 000
AutoCentre
2025-07-28T07:18:03Z
Зміниться до невпізнання: новий Mercedes V-Class вперше показали на фото
Фокус
2025-07-28T07:00:56Z
Нові версії Maserati Grecale за привабливой ціною – вже в Україні
AutoCentre
2025-07-28T06:45:10Z
Audi готує нове спортивне купе на базі Porsche
AutoCentre
2025-07-28T06:13:36Z
Як орендні компанії можуть оцінювати збитки за допомогою штучного інтелекту?
Топ Жир
2025-07-27T23:21:33Z
Цей дорогий пікап Dodge з впливом Mitsubishi відреставрували — і це безглуздо, але чудово!
Топ Жир
2025-07-27T21:36:59Z
Купили електромобіль? Тепер спробуйте його відремонтувати
Топ Жир
2025-07-27T19:51:23Z
У США продали Acura Integra Type R за $204 000, новий рекорд для моделі
360ua.news
2025-07-27T18:21:57Z
Чоловік скаржиться, що динаміки Volvo довгі роки видавали нестерпний звук
Топ Жир
2025-07-27T18:06:08Z